Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЛОЧИНЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Яницька Н.В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Яницька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Філяніна Л. А. 
Інститут видачі злочинців в угодах держав СНД: проблеми та перспективи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Л. А. Філяніна ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено правову природу видачі особи, яка скоїла суспільно небезпечне діяння, проведено аналіз існуючої міжнародно-правової нормативної бази, що регламентує процедуру надання правової допомоги у кримінальних справах, включаючи видачу злочинця. Досліджено ступень реалізації вимог міжнародно-правових норм у національне право України. Проаналізовано історію розвитку інституту видачі злочинців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.82 + Х915.22(4/5СНД)
Шифр НБУВ: РА381258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Синчук В.Л. 
Кореляційні залежності між елементами криміналістичної характеристики та їх використання у методиці розслідування вбивств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.Л. Синчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення й оптимізації розслідування вбивств на підставі застосування методу виявлення та використання кореляційних залежностей між елементами криміналістичної характеристики даного виду злочинів. Розглянуто поняття криміналістичної характеристики вбивств як інформаційної моделі та робочого інструментарію слідчого, її елементний склад та призначення, взаємозв'язок з криміналістичною класифікацією. Наведено пропозиції щодо використання відомостей, відображених у криміналістичній характеристиці вбивств, у процесі розкриття та розслідування конкретного злочину. Запропоновано процедуру формування довідкових таблиць на підставі аналізу кореляційних залежностей між елементами криміналістичної характеристики вбивств, в яких розглянуто типові версії щодо особи вбивці та мотиву злочину. Наведено рекормендації для побудови складної моделі особи злочинців, які зникли з місця події, та запропоновано алгоритм їх пошуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)311.2 +
Шифр НБУВ: РА333540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Паламарчук Л.П. 
Криміналістичне забезпечення розслідування незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.П. Паламарчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено поняття незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж, охарактеризовано основні його ознаки. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення положень чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства щодо зазначеного виду злочинів. Запропоновано типологію злочинців та потерпілих у справах про незаконне втручання, типізовано слідчі ситуації, характерні для початкового етапу розслідування даного виду злочинів. Проаналізовано особливості тактики проведення слідчих дій, важливих для розслідування такого виду злочинів, використання спеціальних знань у процесі розслідування. Вперше обгрунтовано актуальність та доцільність створення системи запобіжних заходів протидії незаконному втручанню в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА335643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Білостоцький С.М. 
Кримінальне судочинство міста Львова XVI - XVIII ст. (за матеріалами війтівсько-лавничого суду міста Львова): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Білостоцький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури й архівних документів досліджено проблеми організації та діяльності судової влади Львова в XVI - XVIII ст. на прикладі війтівсько-лавничого суду. Проаналізовано ступінь наукової розробки проблеми у вітчизняній і зарубіжній літературі. Досліджено джерела права, на основі яких функціонував війтівсько-лавничий суд міста. Розкрито суть поняття, розглянуто ознаки злочину та покарання у контексті чинних правових актів та діючої теорії покарання. Досліджено причини вчинення злочинів, види злочинів і покарання, що мали місце у судовій практиці Львова. Увагу приділено дослідженню складу війтівсько-лавничого суду, порядку обрання на посади та здійснення суддями їх повноважень; питанням проведення розслідування кримінальних справ, судовому розгляду у суді першої інстанції та апеляції. Установлено, що відсутність особистої свободи спричинила превалювання інтересів держави (громади) над інтересами людини. Показано, що кримінальне право визначало мінімальний набір соціальних правил, обов'язкових для виконання всіма членами громади, метою покарання було залякування загалу для запобігання вчинення правопорушень. Виявлено, що недоліками, які впливали на діяльність судової влади Львова, були неузгодженість норм магдебурзького права з королівськими привілеями, застосування принципів станової належності. Відзначено, що мали місце зловживання у питаннях обрання на посаду війта та лавників, порядку розгляду справ. На відміну від західноєвропейських міст практика застосування норм кримінального судочинства війтівсько-лавничим судом Львова характеризувалася більшою гуманністю та розважливістю. Зазначено про відсутність "чорної книги злочинців", вироків у справах так званого, "удаваного зла" (чаклунства, знахарства, єретицтва).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629.3 + Х2(4УКР-2ЛЬВ)4-629.111 +
Шифр НБУВ: РА362703

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Швець А.І. 
Кримінальний сюжет і проблеми художнього психологізму та характеротворення у прозі Івана Франка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.І. Швець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу творів І.Франка досліджено основні художньо-композиційні модифікації кримінального сюжету, способи його розбудови й особливості художніх конфліктів. Висвітлено еволюцію Франкових поглядів на психологію злочинця, різнобічну (фізіологічну, соціальну, психологічну) детермінацію злочину. Описано типологію персонажів-злочинців, в основу якої покладено риси психічної організації, людського характеру та мотиваційної сфери поведінки. Особливу увагу приділено поетиці характеротворення персонажів-злочинців, визначено й досліджено основні художні засоби, які використовував Франко у творенні характеру, зокрема портрет і його психологічні деталі, художні антропоніми, хронотоп, інтер'єр, внутрішнє мовлення та зображення станів підсвідомості (сновидіння й марення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Франко,І.534
Шифр НБУВ: РА319650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Валуйська М.Ю. 
Кримінологічна характеристика особистості злочинців, що вчинили умисні вбивства при обтяжуючих обставинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.Ю. Валуйська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особисті риси злочинців, які скоїли умисні вбивства за обтяжуючих обставин, крізь призму філософського погляду на особу та кримінологічного вчення про особистість злочинця. На підставі результатів аналізу властивостей та якостей злочинців-убивць розроблено кримінологічний портрет убивць та типології осіб, які скоїли умисні вбивства за обтяжуючих обставин. Сформульовано пропозиції щодо втілення соціально-економічних, правових, організаційно-управлінських, медичних і технічних заходів для запобігання умисним убивствам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)112.025.2 + Х883.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА318904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ларченко М.О. 
Кримінологічна характеристика особистості злочинця, винного у статевому злочині: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.О. Ларченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику статевих злочинів, досліджено їх динаміку та структуру. Виявлено найбільш суттєві у кримінологічному аспекті особистісні характеристики злочинця, винного у статевому злочині. Розкрито механізм вчинення даних видів злочинів особами, які належать до різних якісно відокремлених груп на підставі виділення соціально-демографічних, кримінально-правових ознак злочинців, їх морально-психологічної та психологічної характеристики, біологічних властивостей. Складено узагальнену кримінологічну характеристику статевого злочинця. Визначено комплекс причин та умов, які обумовлюють вчинення статевих злочинів, досліджено механізм їх дії. Наведено рекомендації щодо запобігання статевим злочинам та удосконалення положення чинного законодавства про встановлення відповідальності за їх вчинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.01 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА363579

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Козлюк Л.Г. 
Кримінологічна характеристика особистості злочинця, який вчинив статевий злочин щодо неповнолітнього: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.Г. Козлюк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано причини й умови вчинення статевих злочинів щодо неповнолітніх, розглянуто віктимологічні аспекти поведінки неповнолітньої жертви. Визначено характерні риси особистості злочинця, який вчинив статевий злочин щодо неповнолітнього. Зроблено висновок, що особистості злочинця, який вчинив статевий злочин щодо неповнолітнього, властивий комплекс сваволі й ілюзій. Особливу увагу приділено аспектам, які необхідно враховувати у процесі визначення шляхів запобігання статевим злочинам щодо неповнолітніх. Досліджено типологію та наведено криміналістичну характеристику особистості злочинця, який вчинив статевий злочин щодо неповнолітніх. Розроблено рекомендації щодо проведення спеціальних заходів у загальноосвітніх школах і правових ВНЗ, спрямованих на запобігання статевим злочинам щодо неповнолітніх. Обгрунтовано доцільність створення окремої служби при Державному департаменті з питань виконання покарань, яка б займалася соціальною адаптацією злочинців, які вчинили статевий злочин щодо неповнолітніх, і Центру з запобігання сексуальному насильству при Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту та його обласних управлінь. Наведено пропозиції щодо введення у навчальну програму V - XI класів загальноосвітніх шкіл у межах курсу "Основи безпеки життєдіяльності" уроків на тему "Як не стати жертвою сексуального насильства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА368825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Батиргареєва В.С. 
Кримінологічна характеристика та попередження розбоїв, поєднаних з проникненням у житло: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.С. Батиргареєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено поглиблену кримінологічну характеристику розбою, поєднаного з проникненням у житло. Проаналізовано рівень, структуру, динаміку даних злочинних проявів, а також висловлено думку про види латентних розбоїв. Досліджено характерні способи підготовки, здійснення та приховування злочинцями фактів вчинення розбоїв, поєднаних з проникненням у житло. Розглянуто особистість розбійника, злочини якого поєднані з проникненням у житло, створено узагальнений, кримінологічний портрет розбійника кінця 1990-х рр. Запропоновано нову типологію особистості розбійника, що базується на комплексному критерії та має практичну цінність. Зроблено спробу кримінологічного аналізу різних видів агресивної поведінки злочинців, які вчинили розбій, поєднаний з проникненням у житло. Узагальнено досягнення кримінологічної теорії про поняття та сутність причин, а також умов конкретного злочину. Грунтовно вивчено соціально-демографічні, правові, віктимологічні якості та риси потерпілих від розбоїв, поєднаних з проникненням у житло. Комплексно охарактеризовано роль потерпілого у генезисі злочинної поведінки винних, які вчинили дані розбої. Розроблено систему заходів з метою підвищення ефективності профілактики, запобігання та припинення розбоїв, поєднаних з проникненням у житло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)116 + Х883.9(4Укр)71
Шифр НБУВ: РА319499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Батиргареєва В. С. 
Кримінологічні засади запобігання рецидивній злочинності в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / В. С. Батиргареєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 47 с. — укp.

Досліджено сучасні тенденції рецидивної злочинності в Україні, проаналізовано її кількісно-якісні показники та визначено чинники, які впливають на їх оцінку. Сформульовано основні положення про злочинну "кар'єру" рецидивістів і досліджено структуру рецидиву. Проведено типологію даних злочинців з урахуванням основних рис особи злочинця-рецидивіста та на підставі комплексного критерію. Системно викладено заходи запобігання злочинному рецидивізму. Надано пропозиції щодо вдосконалення практики боротьби з рецидивною злочинністю в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)6 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА378813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Реуцький А.В. 
Методика розслідування злочинців у сфері виготовлення та обігу платіжних карток: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Реуцький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування засад методики розслідування злочинів у сфері виготовлення й обігу платіжних карток. Виділено та досліджено елементи криміналістичної характеристики цього виду злочинів: спосіб злочину, обстановку, місце та час його вчинення, типові сліди злочину, особу злочинця). Досліджено особливості початкового етапу розслідування цих злочинних проявів, а саме: організацію роботи слідчих і оперативних підрозділів, типові слідчі ситуації та напрями їх розв'язання, коло невідкладних першочергових слідчих дій і специфіку тактики їх проведення, форми взаємодії слідчого з оперативними підрозділами, працівниками банківських установ, контрольних служб і з правоохоронними органами іноземних держав під час розслідування злочинів у сфері виготовлення й обігу платіжних карток. Розглянуто особливості та наведено рекомендації щодо проведення певних слідчих дій - слідчого огляду, допиту, обшуку та виїмки, судових експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.2 + Х894.9(4УКР)311.72 +
Шифр НБУВ: РА364604

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Цепінь М.Й. 
Обмежена осудність осіб із психопатичними розладами: юридико-психологічна характеристика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / М.Й. Цепінь ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми застосування ст. 20 Кримінального кодексу (КК) України стосовно психопатичних злочинців. Висвітлено основні аспекти комплексного підходу до вивчення правозастосовчої практики визначення обмеженої осудності стосовно злочинців з психічними аномаліями. Проведено порівняльний аналіз історичного досвіду застосування у зарубіжних кримінальних законодавствах та в Україні категорії обмеженої (зменшеної) осудності. Охарактеризовано ступінь розробленості категорії такої осудності у сучасному кримінальному праві. Визначено стан реалізації зазначеної категорії у вітчизняній практиці. Надано кримінально-психологічну характеристику соціально небезпечних форм поведінки, зумовлених психопатичними аномаліями, як підстави для визнання обмеженої осудності. Розглянуто особливості проведення комплексних судових психолого-психіатричних експертиз психопатизованих злочинців у разі визначення підстав визнання обмеженої осудності. Запропоновано організаційні підходи до профілактики та ресоціалізації обмежено осудних засуджених з психічними аномаліями у пенітенціарній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-938 + Х881.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА354742

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Пашко А.О. 
Особливості трансформації особистісних рис жінок в умовах позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.О. Пашко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання трансформації особистісних рис у людей, які скоїли злочин, вплив цієї трансформації на криміналізацію суспільства та його добробут. З використанням діагностичних методик одержано емпіричні дані щодо зміни особистісних характеристик у жінок різного темпераменту та віку, які відбувають покарання. На базі математичної моделі тенденцій криміналізації суспільства використання емпіричних результатів дозволяють прогнозувати та визначати вплив негативних змін на суспільні процеси. Показано можливість удосконалення математичних моделей для прогнозування стану суспільства залежно від трансформації особистісних рис, зокрема факторів - відкритості досвіду, відповідальності, соціальної сміливості, готовності до ризику, співвідношення позитивних і негативних емоцій. Установлено взаємозв'язок між показниками індивідуальності та факторами метамоделі особистості, соціальної сміливості та готовності до ризику. Одержано кількісні показники важливих змін в емоційній сфері й особистісних характеристиках жінок, які відбувають покарання, зокрема, збільшення негативних емоцій - засмучення, розлюченності й обурення. Використання результатів дослідження дозволяє прогнозувати зміну ообистісних особливостей злочинців і людей, схильних до скоєння злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)51 +
Шифр НБУВ: РА363497

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Пивоваров В.В. 
Податкова і кредитно-фінансова злочинність: кримінологічна характеристика та попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Пивоваров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну та кримінально-правову характеристики податкової та кредитно-фінансової злочинності в Україні, особи злочинців, які ухиляються від сплати податків та шахрайства з фінансовими ресурсами, розкрито причини та розглянуто умови вчинення зазначених видів злочинів. Висвітлено заходи щодо попередження податкової та кредитно-фінансової злочинності, питання розробки та прийняття Концепції боротьби зі злочинами у податковій та кредитно-фінансовій сферах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х883.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА328051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ігнатов О.М. 
Попередження насильницьких злочинів, що вчиняються працівниками органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Ігнатов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми розробки теоретичних і практичних засад і заходів щодо запобігання насильницьких злочинів, що вчиняються працівниками органів внутрішніх справ. Запропоновано визначення поняття "насильницькі злочини, що вчиняються працівниками органів внутрішніх справ". Конкретизовано поняття "використання службового становища працівником органів внутрішніх справ". Запропоновано комплексну кримінологічну характеристику насильницьких злочинів, що вчиняються працівниками ОВС України. Установлено та проаналізовано комплекс факторів детермінації таких злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особистості та запропоновано типологію злочинців на підставі мотивів вчинення насильницьких злочинів. Розглянуто проблему латентності насильницьких злочинів працівників ОВС. Визначено напрями та запропоновано шляхи вдосконалення заходів запобігання злочинів цього виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)711.12 +
Шифр НБУВ: РА354183

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Зайцев О.О. 
Психічна патологія в осіб молодого віку, які скоїли сексуальні злочини (діагностика, клініка, лікування та профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.О. Зайцев ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 28 с. — укp.

У контексті міждисциплінарного підходу вивчено клініко-психопатологічні, психологічні та соціально-психологічні закономірності формування психічних розладів непсихотичного регістру в осіб молодого віку, які скоїли сексуальні злочини (досліджено 368 осіб) та розроблено систему комплексних заходів щодо вчасної діагностики, лікування та профілактики зазначених порушень. Виявлено роль негативних мікро- і макросоціальних факторів, а також їх співвідношення з біологічними, психологічними та соціально-психологічними чинниками у формуванні психічних розладів зазначених осіб. Проведено системно-структурний аналіз сексуальної поведінки молодих сексуальних злочинців і встановлено особливості мотивації злочинної сексуальної поведінки у молодому віці. Визначено провокуючі форми поведінки жертви як чинника скоєння сексуального злочину молодою людиною. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено до практики систему комплексних заходів щодо вчасної діагностики, лікування та профілактики психічних розладів непсихотичного регістру у молодих сексуальних правопорушників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р648.1 + Х881.9(4УКР)114.011 +
Шифр НБУВ: РА340859

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Малічевський В.І. 
Психологічні методи вогневої підготовки в підрозділах органів внутрішніх справ МВС України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / В.І. Малічевський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено структурно-функціональний аналіз ситуації застосування вогнепальної зброї, психологічний - особливостей поведінки працівників органів внутрішніх справ (ОВС) та злочинців у ситуації застосування зброї на ураження. Опрацьовано шляхи професійної підготовки службовців МВС України за умов зазначеної ситуації. Запропоновано соціально-психологічний тренінг готовності до застосування вогнепальної зброї на ураження, наведено рекомендації для проведення занять з професійно-психологічної підготовки. Розроблено обладнання смуги психологічного навантаження, яка може ефективно використовуватися для проведення занять з вогневої, тактико-спеціальної та психологічної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Х819(4УКР)112.011.024 + Х819(4УКР)112.011.022 +
Шифр НБУВ: РА327763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Греса Н.В. 
Психологічні чинники усвідомлення вини неповнолітніми злочинцями: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.В. Греса ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено психолого-юридичний аналіз проблеми вини. Розглянуто основні сучасні теорії вини, а також зміст, суть, форми та ступінь вини у кримінальному праві. Розкрито основні підходи до її розуміння у психології, де вина розглядається як одна з соціальних емоцій, що відіграє важливу роль у процесі розвитку особистісної, соціальної відповідальності та у формуванні афективно-когнітивних структур совісті. Визначено психологічну структуру та виділено варіанти усвідомлення вини неповнолітніми злочинцями. Показано, що психологічними чинникамми усвідомлення вини є певні особливості особистості, а саме: розвинений соціальний і емоційний інтелект, внутрішній локус контролю, антиципаційна спроможність. На підставі одержаних даних доведено, що ресоціалізація неповнолітніх злочинців у період адаптації в колонії повинна бути спрямована на формування у них високого рівня усвідомлення вини та містити диференційований - педагогічний вплив на особистість неповнолітнього злочинця з урахуванням рівня усвідомлення вини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Ю947.1-7-34 +
Шифр НБУВ: РА358125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського