Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (89)Реферативна база даних (1100)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗНАМЕННІ$<.>+<.>K=ДАТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гриневич Г. С. 
Аналітична визначність: загальні основи та окремі види: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.06 / Г. С. Гриневич ; Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Побудовано методологію узагальненої теорії аналітичної визначності (А-визначності), надано узагальнену дефініцію А-визначності та введено її нові види ("майже" визначність та гранична визначність). Подано оригінальну О-логіку у вузькому розумінні слова на матеріалі перетворень геометричних фігур на площині. Розглянуто окремі види А-визначності в множинах різної природи, в першу чергу чисел, функцій, формул. Виділено основні фактори А-визначності, що дозволило уточнити та доповнити дефініцію А-визначності та дати характеристику об'єктивної й суб'єктивної А-визначності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.1 + Ю426
Шифр НБУВ: РА382515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колесник В.О. 
Дебалканізація болгарських переселенських говірок в Україні: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / В.О. Колесник ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Вперше досліджено визначальні риси граматичної структури болгарських переселенських говірок в Україні шляхом вивчення їх динаміки внаслідок дії внутрішньомовних і позамовних факторів. Встановлено, що функціонування болгарських говірок понад два століття в оточенні інших слов'янських мов з типологічно відмінною граматичною структурою у відриві від діалектного континууму метрополії зумовило трансформацію таких власне балканських рис, як артикль, енклітичні форми займенників, посесивний датив, редуплікація, балканський кондиціонал, аналітичний спосіб творення вищого ступеня порівняння, майбутнього часу дієслів, да-конструкції. Відзначено більш послідовне функціонування архаїчних рис у діалектичному мовленні у порівнянні з літературною мовою та суттєві зміни і дебалканізацію говірок. Виявлено посилення даних процесів у 1950 - 1960 рр. з появою нового покоління з видозміненим мовним мисленням. Досліджено зміни категорії дейксису та втрату просторових артиклів. Відзначено сталість клішованої форми та відсутність подальшого розвитку артикля у досліджуваних говірках та його посилене вживання при власних іменах. Дебалканізацію з різним ступенем інтенсивності виявлено в різних підсистемах переселенських говірок. Доведено, що найбільш суттєвими є зміни серед лексичних балканізмів, а в граматичній структурі - в артиклевій системі та поступове заміщення загальних форм відмінковими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.1 +
Шифр НБУВ: РА335754

Рубрики:

      
4.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дуляба Н. І. 
Економічний механізм функціонування торговельного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Дуляба ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено методику діагностики дієвості економічного механізму торговельного підприємства (ТП) на базі даної збалансованої системи показників, структурно-логічної схеми діагностичного процесу та визначенні інтегрального показника дієвості економічного механізму ТП. Встановлено його еталонне значення, що дозволяє дати оцінку дієвості. Визначено стан і проблеми функціонування ТП за сучасних умов. Досліджено переваги та недоліки, позитивний та негативний вплив факторів зовнішнього середовища на економічний механізм ТП. Проведено діагностику економічного механізму 68-ми ТП на Львівщині. Визначено стратегічні засади підвищення дієвості економічного механізму ТП. Систематизовано напрямки зовнішнього стимулювання дієвості економічного механізму. Запропоновано пріоритети та засоби вдосконалення економічного механізму функціонування ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21
Шифр НБУВ: РА371646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Барна І.М. 
Етногеографічне дослідження регіону (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.М. Барна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади етногеографічного дослідження обласного регіону. Визначено сутність поняття "територіальна етнічна спільність", встановлено її ієрархічні рівні. Виявлено головні тенденції у формуванні обласної етнічної спільності впродовж другої половини XX ст. та в сучасний період, визначено вплив соціально-економічних, історико-географічних, політичних і природних чинників на її структуру. Здійснено періодизацію розвитку етногорафічних процесів на території Тернопільщини. Проаналізовано етнічний склад населення на кожному етапі. Досліджено освітній і професійний рівень етносів, їх релігійний склад та електоральні уподобання у різні періоди. Виявлено територіальні особливості етнічної структури населення Тернопільської області, визначено її відмінності у міських і сільських поселеннях регіону. Встановлено залежність між етнічним складом населення та його освітнім рівнем і професійною структурою. З'ясовано вплив сучасного етнічного складу населення на соціальні процеси, передусім релігійну та електоральну ситуації, міграційну мобільність. Розроблено оригінальні картосхеми етнічного складу населення на різні історичні дати, що ілюструють динаміку етногеографічних процесів та тенденції їх зміни у майбутньому, відображають релігійну та електоральну ситуації в Тернопільській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Д8 + У049(4УКР-4ТЕР)2 +
Шифр НБУВ: РА340088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Шолох С.М. 
Закономірності управління забезпеченням якості шихти в проекті вивозу готових до виймання запасів руди з кар'єру залізорудного комбінату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / С.М. Шолох ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 22 с. — укp.

Розглянуто процес оперативного планування роботою кар'єру гірничозбагачувального комбінату як проекту зі створення та впровадження інформаційно-аналітичної системи забезпечення якості рудної сировини на внутрішньомісячному інтервалі. Створено багатокритеріальну модель визначення вантажопотоків руди, проаналізовано її розв'язок, запропоновано підходи для усунення її несумісності. Досліджено можливі відхилення у процесі роботи кар'єру від намічених значень вантажопотоків та сформовано моделі коректування планових завдань з перевезення руди, що враховують ймовірнісний характер параметрів системи оперативного планування певних процесів на кар'єрі. За цього запропоновано з'ясувати продуктивність екскаватора на змінному та добовому інтервалах за допомогою нейронної мережі прямого розповсюдження. Визначено закономірності та структуру моделі, що дають змогу розрахувати дати проведення технічного обслуговування та ремонтів обладнання з урахуванням комплексного показника ефективності роботи кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,323-6 +
Шифр НБУВ: РА334951

Рубрики:

      
8.

Киричок О.Б. 
Засади дружинної етики в культурі Київської Русі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.Б. Киричок ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу автентичних джерел визначено зміст, ідеали, категорії та імперативи дружинної етики Київської Русі, шо є важливим для розуміння ідейного контексту, у якому зароджувалася філософсько-етична думка давньоруського періоду. Здійснено спробу дати її визначення, досліджено взаємодію кількох відмінних ідеалів дружинної етики ("воїнства Христового", "ідеального князя" та мирського), проведено розмітку фундаментальних етичних категорій (доблесть, честь, слава), розглянуто їх зміст та еволюцію. Описано зв'язок розуміння імперативу у Київській Русі з уявленнями про сакралізовані межі у географічному просторі та часі, здійснено дослідження тексту "Повчання" Володимира Мономаха як зрілого кодексу імперативів давньоруської дружинної етики, установлено її можливі зв'язки з візантійською та античною спадщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)41 + Ю701.44 + Т3(4УКР)414-7 +
Шифр НБУВ: РА324861

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Келембет С.М. 
Князі Нижегородсько-Суздальської землі в кінці ХІV - середині ХV ст. (історико-генеалогічний дискурс): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.М. Келембет ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження історії правління роду князів Суздальських (правлячої династії Нижегородсько-Суздальської землі) у кінці XIV - середині XV ст. - складного історичного періоду перетворення регіону з самостійного державного утворення на провінцію Московської держави. Проаналізовано весь комплекс джерел та історіографію з досліджуваної теми, зокрема недостатньо вивчені актові документи. Відтворено генеалогію роду кн. Суздальских, вирішено ряд проблемних питань з хронології життя та правління окремих князів. З максимально можливою точністю встановлено дати першого приєднання до Московської держави Суздальського князівства і остаточної втрати політичної самостійності Нижегородсько-Суздальської землі. Проаналізовано основні етапи боротьби нижегородсько-суздальских "отчичів" за свої родові володіння з Московською державою. Показано вирішальну роль Золотої Орди та Казанського ханства в епізодичних успіхах князів Суздальських. Відзначено, що згадані держави були, по суті, їх єдиною опорою у боротьбі з Москвою. Доведено прямий зв'язок між успіхами московської централізаторської політики в регіоні та процесом поступового ослаблення влади ординських ханів. Розкрито причини успіхів і невдач князів Суздальських та їх остаточної поразки у боротьбі проти московської централізаторської політики, наслідком якої є втрата статусу суверенних правлячих князів та їх утвердження у складі верхівки московської службової аристократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)430 +
Шифр НБУВ: РА339912

Рубрики:

      
10.

Новаков О.С. 
Кримінологічна характеристика та профілактика злочинів, які вчиняються працівниками міліції у сфері службової діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.С. Новаков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено поняття службової злочинності працівників міліції як сукупності злочинів, що вчиняються її посадовими особами з використанням наданих їм законом прав і повноважень. Зроблено спробу дати повну та грунтовну наукову оцінку рівня, структури та динаміки цієї злочинності. Відзначено щодо тенденції до постійного збільшення корисливих посадових злочинів, які вчиняються співробітниками основних служб міліції за умови їх професійної консолідації. Запропоновано класифікацію мотивів злочинної поведінки даних працівників. Наведено конкретні пропозиції, спрямовані на профілактику злочинів серед працівників міліції, а саме: порядок добору та навчання кадрів, контроль за їх діяльністю, зміцнення соціальних гарантій, підвищення престижу професії міліціонера. Розроблено та впроваджено план заходів щодо профілактики службових злочинів та зміцнення законності серед працівників Управління адміністративної служби міліції УМВС України в Луганській області в 2001 - 2002 рр. Запропоновано проекти програми позитивного іміджу працівників міліції та програми їх культурологічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127 + Х819(4УКР)112.011.02 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА328158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колосов І. В. 
Локорегіонарна хіміотерапія в паліативному лікуванні первинного і метастатичного раку печінки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / І. В. Колосов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше для оцінювання впливу токсичності хіміотерапії на ступінь змін показників периферичній крові у пацієнтів з первинним і метастатичним раком печінки, залежно від методу хіміотерапії, введено індекс K і визначено факторні ознаки, що впливають на нього. Вперше побудовано багатофакторні математичні моделі прогнозування ефективності лікування, загального стану пацієнтів за індексом Карновського та зміни показників периферичної крові залежно від способу введення хіміопрепаратів до початку лікування, у процесі та після його закічення, які дозволяють дати кількісну оцінку ефективності проведеної терапії. Розроблено новий метод хірургічної катетеризації власної печінкової артерії, що забезпечує тривале функціонування внутрішньоартеріального катетера, доведено його технічну простоту та надійність. Розроблено методику проведення паліативної локорегіональної внутрішньопечінкової хіміотерапії з застосуванням модифікованих схем і режимів введення хворим на первинний та метастатичний рак печінки у разі пухлин травневого тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-5
Шифр НБУВ: РА380252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Скриник О.А. 
Метод визначення дат стійких переходів температури повітря через фіксовані значення та тенденції їх змін в умовах сучасного клімату: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.А. Скриник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до вирішення задачі визначення стійких переходів температури повітря через певні порогові значення, який базується на оригінальному трактуванні поняття стійкості дати переходу. Вперше сформульовано формальне означення стійкого переходу середньої добової температури повітря через фіксоване значення. З використанням даного означення розроблено новий (кліматологічний) метод визначення дат стійких переходів середньої добової температури повітря, який є оптимальним для виявлення змін досліджуваних кліматологічних характеристик. З використанням розробленого кліматологічного методу одержано нові результати щодо динаміки тривалості теплого та вегетатційних періодів та їх часових меж на території Україні. Доведено стастичну значущість висновків щодо регулярних змін досліджуваних кліматологічних характеристик. На підставі використання кліматологічного методу підтверджено раніше відомий факт щодо деякого вирівнювання кліматичного температурного поля в Україні. Одержано нові дані щодо спектральних характеристик часових рядів дат стійких переходів і тривалості відповідних періодів на території України. Показано, що одержані дані дозволяють прогнозувати тенденції можливих майбутніх змін. Обгрунтовано ефект зростання дисперсії у рядах тривалості періодів з певною температурною у порівнянні з дисперсією рядів дат стійких весняних та осінніх переходів через відповідне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д238.1 + Д238.1
Шифр НБУВ: РА363060

Рубрики:

      
13.

Вересоцька Н. І. 
Методика тестового оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи з креслення: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. І. Вересоцька ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічні, психологічні, методичні джерела. Теоретично обгрунтовано основні типи тестових завдань і тестів. Проаналізовано форми тестів, тенденції розвитку теорії та практики тестування в сучасній освіті. Визначено методичні особливості конструювання різнорівневих тестових завдань з креслення з метою оцінювання досягнень учнів. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику тестового оцінювання досягнень учнів основної школи з креслення. Розроблено й експериментально перевірено методику тестового оцінювання у навчальному процесі. Доведено, що традиційні методи оцінювання результатів навчальної діяльності учнів на уроках креслення не можуть дати об'єктивної оцінки і, як наслідок - не стимулюють їх прагнення щодо пізнавальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)2-38
Шифр НБУВ: РА372160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Клименко Е.С. 
Музична крюкова рукописна книга XII - початку ХХ ст. в Україні: історико-кодикологічний опис: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Е.С. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено співочі рукописні книги XII - початку XX ст., що зберігаються в Інституті рукопису НБУВ, здійснено їх комплексний науковий опис, уточнено дати створення, назви, зміст, репертуар, жанри, типологію, музичні особливості. Проведено кодикологічний аналіз крюкових рукописів, здійснено їх аналітичне дослідження в джерелознавчому й історико-типологічному контекстах, виділено характерні (кодикологічні та музично-палеографічні) ознаки кожної рукописної книги (РК), здійснено повний кодикологічний опис даних джерел. Проведено порівняльне вивчення рукописів української та російської традицій і визначено додаткові ознаки для атрибутування РК. Досліджено історію, зміст, типологію, музично-палеографічні й текстологічні ознаки, стилі художнього оздоблення співочих рукописів різних періодів створення. Удосконалено методи джерелознавчого та кодикологічного вивчення музичних РК. Визначено специфічні особливості музичної рукописно-книжної культури, а також основні напрями кодикологічного дослідження книжної писемності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР) + Щ311.1 +
Шифр НБУВ: РА354364

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Рябченко М. М. 
Наративні моделі сучасної української прози (Софія Андрухович, Любко Дереш, Таня Малярчук, Світлана Пиркало, Наталка Сняданко, Марина Соколян): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / М. М. Рябченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше з наратологічної точки зору комплексно вивчено творчість письменників сучасної української прози. Запропоновано чотири моделі побудови художнього наративу, що практикують С. Андрухович, Л. Дереш, Т. Малярчук, С. Пиркало, Н. Сняданко, М. Соколян, які стануть у нагоді під час вивчення сучасної української прози. Охарактеризовано оповідні стратегії в сучасній українській прозі. Здійснено спробу окреслення автобіографічних елементів і досліджено їх функціонування у творах С. Андрухович, Т. Малярчук, С. Пиркало, Н. Сняданко. Виокремлено елементи "чикліт"-прози в романах С. Пиркало та Н. Сняданко. Зроблено спробу дати жанрове визначення тих наративів Т. Малярчук, які по-різному прочитуються літературознавцями. Дістало подальшого розвитку вивчення інтертекстуальних зв'язків художніх творів Л. Дереша, М. Соколян із зарубіжним літературним контекстом і міфологією. Окреслено тематику та проблематику сучасної української прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА380238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Левицька С.О. 
Облік і аудит операцій в іноземній валюті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.О. Левицька ; Терноп. акад. народ. госп-ва. — Т., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми інтеграції України до міжнародного ринку капіталу, економічну позицію України в світі та умови інформаційного забезпечення цих питань. Систематизовано облік операцій в іноземній валюті на основі нормативної вітчизняної бази з урахуванням податкових вимог. Досліджено облік зовнішньоекономічної діяльності закордонних підприємств за принципами Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Запропоновано альтернативні варіанти впровадження до вітчизняної облікової практики операцій хеджування валютних ризиків, консолідації фінансової звітності, перерахунку курсових різниць, реєстрації операцій у період після дати складання балансу до його оприлюднення. Визначено шляхи вдосконалення аудиту фінансових результатів зовнішьоекономічної діяльності з залученням досвіду міжнародної аудиторської практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2-149.3
Шифр НБУВ: РА308065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Назарова І.Я. 
Облік та розкриття інформації в умовах реорганізації підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.Я. Назарова ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади обліку. Висвітлено особливості розкриття інформації за умов реорганізації підприємств. Визначено зміст поняття реорганізації, її суть і загальні підходи до інформаційного забезпечення. Розглянуто форми реорганізаційних перетворень і вдосконалено систему їх класифікації. Наведено методи оцінювання активів і зобов'язань, елементи облікової політики, методи консолідації капіталів під час об'єднання. Обгрунтовано принципи формування консолідованої звітності з елімітуванням внутрішньогосподарських розрахунків, внутрішньогрупових оборотів і сальдо, прибутків (збитків) від внутрішньогрупових операцій. Розроблено структурно-логічну схему формування роздільчого балансу, методику відображення в обліку подій, що виникли після дати його складання до моменту державної реєстрації новоутворених господарських одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-183 +
Шифр НБУВ: РА364130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Близнюк Л.М. 
Односкладні речення із семантичним суб'єктом (на матеріалі поетичних текстів 50-х - 60-х рр. ХХ століття): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Близнюк ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено різновиди значень семантичного суб'єкта (СС) українського односкладного речення (ОР) на матеріалі текстів поетичних творів Л.Костенка, Д.Павличка, В.Симоненка, Б.Олійника та особливості його реалізації у моделях з родовим, давальним, знахідним, орудним і місцевим відмінками з певними лексемами. Показано важливість семантико-синтаксичного підходу до синтаксичних явищ, що становить панівну тенденцію у сучасному українському синтаксисі. Розкрито роль семантичного суб'єкта (СС) як носія предметно-прагматичної діяльності та семантичної ознаки. Зроблено висновки про важливість для українського поетичного синтаксису безпосередньо пов'язаних з ОР форм представлення СС. Наведено порівняльну характеристику продуктивних і периферійних моделей з суб'єктною синтаксемою в ОР поетичного мовлення. З'ясовано змістову інтерпретацію дативної та генітивної синтаксеми як основного засобу передачі експресії автора поетичного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 + Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА353315

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Білик П.П. 
Організаційно-правове забезпечення управління соціально-економічним розвитком регіону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.П. Білик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 21 с. — укp.

На основі аналізу правової природи категорії "регіон" зроблено спробу дати універсальне визначення сутності регіону з огляду на його правові та соціально-економічні характеристики. Досліджено правову та соціально-економічну природу регіону, проблеми організації управління соціально-економічним розвитком, оптимізації регіональної політики та підходи щодо його визначення як специфічного об'єкта управління. Проаналізовано механізм організаційно-правового забезпечення управління соціально-економічним розвитком регіону, шляхи його оптимізації через удосконалення системи владних органів, які беруть участь у даному управлінні та правових засобів, які регулюють суспільні відносини, що виникають у його соціально-економічній життєдіяльності. Сформульовано висновки та наведено рекомендації щодо удосконалення механізму організаційно-правового забезпечення управління розвитком регіонів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА324856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ямборко Г.А. 
Організація і методика обліку фінансових результатів підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Г.А. Ямборко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено та вдосконалено організаційно-методичні підходи до обліку фінансових результатів згідно з потребами економіки України як важливого показника в управлінні діяльністю підприємств. Науково обгрунтовано значущість показників діяльності підприємств як важливої інформаційної бази процесу управління. Розглянуто концептуальні та організаційно-методологічні засади обліку фінансових результатів, досліджено вплив облікової політики, облікових оцінок, подій після дати балансу на прибуток підприємства. Визначено організаційні засади обліку податку на прибуток, відстрочених податкових активів і зобов'язань. Рекомендовано підходи щодо методики визначення податкового прибутку на підставі даних бухгалтерського обліку, методики аналізу фінансових результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.32 +
Шифр НБУВ: РА338867

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського