Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (39)Наукова електронна бібліотека (107)Реферативна база даних (6025)Книжкові видання та компакт-диски (6367)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗОШИТ$<.>+<.>K=НЕЗАДОВОЛЕН$<.>+<.>K=ПОПИТ$<.>+<.>K=КОРИСТУВАЧІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 814
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Даревич Р.Р. 
Автоматизована метапошукова система на основі адаптивної онтології: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Р. Даревич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи автоматичної адаптатції онтології інтелектуальної метапошукової системи до інформаційних потреб користувачів й обгрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності її функціонування. Встановлено критерії оптимальності структури та змісту онтології, які відображають вимоги до експлуатаційних характеристик і технічних можливостей реалізації інтелектуальних метапошукових систем, зокрема, обмеження фізичного об'єму пам'яті, швидкодії, повноти онтології, її цілісності та збалансованості. На базі критеріїв швидкодії та повноти розроблено метод оптимізації змісту онтології адаптивної метапошукової системи, що базується на її періодичному доповненні новими поняттями та зв'язками з вилученням тих елементів, семантичне значення яких для системи найменше. У даному методі враховано необхідність виявлення й усунення суперечності та надлишковості у процесі наповнення онтології, що забезпечує її цілісність. Для покращання змісту онтології застосовано методи дискретної оптимізації, для розв'язання задачі нормалізації її структури - теорію доведення теорем і теорію графів. Удосконалено метод визначення вагових коефіцієнтів понять та зв'язків між ними в онтології, який завдяки розробленим правилам їх розрахунку дозволяє автоматично змінювати семантичну вагу елементів онтології у процесі експлуатації метапошукової системи. Показано ефективність застосування запропонованого методу для оптимізації онтології та порівняння текстових документів. точність визначення подібності двох текстових документів у порівнянні з відомими методами. На базі побудованої імітаційної моделі генерування й оптимізації онтології досліджено процес адаптації інтелектуальної метапошукової системи до заданої предметної області. Розроблено архітектуру інтелектуальної метапошукової системи як однієї з основних служб віртуального автоматизованого робочого місця наукового працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 +
Шифр НБУВ: РА352856

Рубрики:

      
2.

Тарасюк В.П. 
Автоматизована система управління технологічним процесом приготування пралінових мас на основі експертних оцінок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.П. Тарасюк ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено структуру автоматизованої системи управління технологічним процесом приготування пралінових мас за рахунок використання експертних оцінок з метою об'єднання в єдиній системі всіх етапів управлінського процесу - від аналізу споживацького попиту на продукцію до управління окремими технологічними операціями. Уточнено математичну модель формування плану випуску продукції на базі врахування експертної оцінки впливу попиту споживача на обсяг виробництва готових виробів. Зазначено, що використання розробленої математичної моделі дозволяє забезпечити досягнення оптимального значення комплексного показника якості пралінових цукерок. Вперше розроблено структуру автоматизованого модуля побудови оптимального розкладу управління технологічним обладнанням, який вносить корективи у стандартний розклад на підставі експертних оцінок технологічного регламенту та дозволяє забезпечити скорочення простоїв обладнання та підвищити продуктивність кондитерського виробництва. На підставі аналізу процедури планування експерименту одержано математичні моделі, що характеризують якість пралінових мас. Розроблено алгоритм прийняття рішень щодо вибору оптимальної управлінської операції, який дозволяє характеризувати стан технологічного процесу з урахуванням експертної оцінки для одержання кондитерської продукції високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л863-5-05 +
Шифр НБУВ: РА337227

Рубрики:

      
3.

Страчкова Н.В. 
Автономна Республіка Крим на ринку рекреаційних послуг (суспільно-географічна оцінка конкурентних позицій): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.В. Страчкова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З використанням геомаркетингового підходу наведено оцінку конкуреннтних позицій АР Крим на ринку рекреаційних послуг (РРП). На підставі узагальнення результатів геомаркетингових досліджень суспільної географії проаналізовано методичні підходи та прийоми дослідження територіальних ринків, виявлено можливості їх використання для специфічного типу РРП. Проведено порівняльний аналіз конкурентних позицій території за умов РРП з обгрунтуванням програми, системи оціночних показників за групами параметрів та їх модифікацій на різних територіальних рівнях. Створено шкали бальної оцінки показників з метою картографічного представлення результатів у вигляді багатокутників конкурентоспроможності. На підставі узагальнення даних соціологічного опитування серед рекреантів, які проживають за межами Криму, а також організаторів відпочинку в даному регіоні виявлено географію попиту, споживчі переваги та ступінь задоволення відпочинком на півострові. Наведено оцінку конкурентних позицій АР Крим на міжнародному, національному та регіональному рівнях, обгрунтовано стратегічні напрями посилення конкурентоспроможності АР Крим за умов РРП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-6Кри)
Шифр НБУВ: РА319222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Косар Н.С. 
Адаптація енергопостачальних компаній до ринкових умов функціонування на засадах маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.С. Косар ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням виробничо-господарської діяльності енергопостачальних компаній в умовах енергоринку. Встановлено необхідність і доцільність використання концепції маркетингу з метою адаптації цієї діяльності до ринкових умов з урахуванням впливу на неї факторів макро- та мікросередовища. Визначено передумови адаптації енергопостачальних компаній до умов територіальних роздрібних ринків електроенергії, які полягають в організаційному та інформаційному забезпеченні цієї адаптації. Розроблено методичні рекомендації щодо реалізації маркетингових технологій в аспекті складових комплексу маркетингу (проведення сегментозорієнтованих товарної, цінової, дистрибуційної та комунікаційної політики) з урахуванням необхідності здійснення політики управління попитом на електроенергію - демаркетингу та синхромаркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)405.46

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савіна С.С. 
Адаптивне моделювання сільськогосподарського виробництва за умов погодного ризику: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / С.С. Савіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення методологічних та розробки методичних засад планування функціонування та розвитку сільськогосподарського виробництва в умовах невизначеності. Разроблено ряд економіко-математичних моделей. Зокрема, оригінальною є економіко-математична модель визначення оптимальних обсягів реалізації сільськогосподарської продукції (сировини) та економіко-математична модель структури галузей, що відрізняється від існуючих врахуванням: випадкових погодних станів; попиту на сільськогосподарську продукцію; інерційності та маневреності виробництва; залежності перетравності кормів від кількості клітковини і сухої речовини при оптимізації раціонів годування тварин; оптимізацією обсягів реалізації продукції; створенням і використанням запасів та резервів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-23

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Москаленко С. І. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. І. Москаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення екологічної безпеки, зокрема, створення кодифікованого акта - екологічного кодексу. Акцентовано увагу на необхідності групування всіх складів проступків у досліджуваній сфері в окрему главу шляхом їх трансформування з КУпАП. Цей нормативний акт повинен містити перелік прав та обов'язків суб'єктів здійснення контролю у сфері екологічної безпеки, перелік обов'язків користувачів джерел підвищеної небезпеки та перелік правопорушень. З метою удосконалення та забезпечення державного контролю запропоновано створення єдиної бази адміністративних правопорушень у сфері екологічної безпеки. Визначено та досліджено адміністративні правопорушення у даній сфері: основні етапи адміністративного впровадження, види та принципи накладання адміністративних стягнень за порушення відповідного законодавства. Запропоновано класифікацію поділу адміністративних правопорушень на види, проаналізовано адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки в Україні та зарубіжних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1
Шифр НБУВ: РА384935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Горецька Л.Л. 
Активи в національних системах бухгалтерського обліку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.Л. Горецька ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні підходи до визначення поняття "система бухгатерського обліку", визначено місце активів в структурі об'єктів обліку, роль і завдання обліку, зв'язки та взаємодію з оточуючим середовищем. Розглянуто основні риси світової інтеграції: гармонізацію, стандартизацію або уніфікацію; виявлено межі цих понять, надано об'єктивну характеристику природі сучасного процесу реформуваня обліку активів в контексті міжнародних вимог. Проаналізовано економічні передумови гармонізації бухгатерського обліку на національному та міжнародному рівнях у контексті господарської інтеграції для уточнення правильності вибору шляху стандартизації або уніфікації обліку. Уточнено поняття "активи" та "майно" в системі бухгалтерського обліку для потреб користувачів облікової інформації та прийняття ефективних управлінських рішень. Досліджено основні організаційно-методологічні аспекти обліку активів на рівні країн світу для розробки пропозицій щодо внесення змін до чинних нормативно-законодавчих актів з бухгалтерського обліку. Сформульовано концепцію подальшого реформування системи бухгалтерського обліку в цілому та в частині обліку активів України відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності на шляху гармонізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.5 +
Шифр НБУВ: РА323723

      
8.

Черемисова Т.А. 
Активізація інноваційного розвитку промисловості на засадах лізингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Т.А. Черемисова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми активізації структурних зрушень та підвищення ефективності промислового виробництва шляхом використання лізингового механізму технічного переоснащення пріоритетних галузей промисловості. Уточнено суть економічної категорії "інноваційний лізинг", який адекватно відображає суть процесу лізингових операцій у сфері промислових інновацій. Розроблено методику оцінки ефективності інноваційного лізингу, яка враховує інтереси всіх суб'єктів угоди. Удосконалено методику розрахунку лізингових платежів з урахуванням інфляції та попиту на лізингові послуги в Україні. Обгрунтовано систему заходів щодо зниження сукупного лізингового ризику. Розроблено організаційно-економічний механізм застосування інноваційного лізингу в промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55-562.31 +
Шифр НБУВ: РА340287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Деркач О.О. 
Активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.О. Деркач ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Теоретично проаналізовано наукову літературу з проблеми активізації пізнавальної діяльності молодших школярів, досліджено процес функціонування початкової ланки музичної освіти, виявлено специфіку початкового навчання гри на струнно-смичкових інструментах дітей 4 - 5-ти та 6 - 7-річного віку, обгрунтовано методичні засади та експериментально підтверджено доцільність та ефективність використання робочих зошитів з друкованою основою на початковому етапі навчання гри на даних інструментах, які відповідають вимогам сучасної освіти та є найзручнішою формою роботи для учнів у класі та вдома. На підставі проведеної дослідно-експериментальної роботи доведено, що активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах можлива за умови врахування вікових особливостей перебігу основних пізнавальних процесів; створення навчальних ситуацій, здатних викликати пізнавальний інтерес та позитивний емоційний відгук учнів; активізації мисленнєвої діяльності учнів шляхом використання серії нестандартних завдань та організації навчального процесу на базі творчої самореалізації дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА327353

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ніпіаліді О.Ю. 
Аналіз фінансового стану підприємства та шляхи його поліпшення в умовах ринкових відносин (на прикладі хлібоприймальних підприємств Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Ю. Ніпіаліді ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення зарубіжного та вітчизняного досвіду формування фінансової звітності розроблено концептуальну модель аналізу фінансового стану хлібоприймальних підприємств шляхом здійснення експертної оцінки та розрахунку середньої величини. З використанням вимог користувачів щодо складу розрахункових показників наведено методику аналізу фінансового стану підприємств, показано порядок розрахунку його інтегральної оцінки, а також процедуру віднесення підприємств до різніх класів. Обгрунтовано застосування економіко-математичної регресійної моделі розрахунку резервів поліпшення фінансового стану. Розроблено блок-схему алгоритму рішення аналітичної задачі для забезпечення можливості здійснення розрахунків автоматизованим способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4Укр-4Тер)415.11-93
Шифр НБУВ: РА319078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петровська Т.М. 
Аналітичний моніторинг ринку продукції вівчарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.М. Петровська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність ринку вівчарської продукції та систему його показників, досліджено методологічні особливості аналізу та прогнозування ринку продукції вівчарства. Визначено стан інформаційно-аналітичного забезпечення ринку продукції вівчарства, розглянуто показники, що характеризують попит і пропозицію на ринку, сформовано новий підхід до інформаційного забезпечення системи моніторингу, аналізу та прогнозування розвитку ринку продукції вівчарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.525.2-148.6 + У9(4УКР)325.252.10 + У9(4УКР)421.5
Шифр НБУВ: РА371160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Слав'юк Р.А. 
Асоційовані форми аграрного бізнесу (ринкова трансформація і проблеми регулювання): Автореф. дис... д-ра екон. наук.: 08.02.03 / Р.А. Слав'юк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Проведено комплексний аналіз закономірностей становлення та форм прояву аграрного бізнесу. Показано значення вертикальної інтеграції у процесі зародження асоційованих форм аграрного бізнесу. Обгрунтовано необхідність державної підтримки приватного сектору у сільському господарстві у процесі реформ і розширення масштабів асоційованої участі фермерів у капіталі переробних, агросервісних, кредитних структур. Охарактеризовано особливості трансформації сільськогосподарських підприємств у даної структури. Проаналізовано взаємозв'язок і взаємозалежність розвитку ринкової інфраструктури та аграрного бізнесу. Розкрито особливості та перспективи зростання масштабів оптового характеру ринку продовольства у процесі формування та розвитку суб'єктів аграрного ринку. Доведено, що недосконалість ринкового механізму в Україні призводить до виникнення диспропорцій між попитом і пропозицією на продовольчі ресурси, диспаритету та значних коливань цін. Зазначено, що дані тенденції є основою для обгрунтування необхідності державного регулювання аграрного бізнесу за допомогою прямих і непрямих методів. Проаналізовано існуючі напрямки та механізми його державного регулювання та запропоновано шляхи їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131-21 +
Шифр НБУВ: РА324500

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сушко Д.С. 
Аудит бухгалтерського балансу: теорія і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.С. Сушко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення організації та методики аудиту показників балансу підприємств України. З метою вдосконалення організації процесу аудиту балансу доведено необхідність застосування інвентаризації як методу господарського контролю. Визначено способи забезпечення суб'єкта проведення аудиту матеріалами інвентаризації. З метою оптимізації документального забезпечення роботи аудитора розроблено робочі документи, виділено контрольні показники діяльності підприємств. Узагальнено та систематизовано основні облікові процедури, які враховують специфіку діяльності галузі. Розроблено Класифікатор типових помилок у бухгалтерському обліку підприємств, яке є базою для контролю за дотриманням підприємствами норм чинного законодавства. Структуровано процес аудиту балансу у аспекті стадії його проведення та показано можливість його реалізації з використанням різних типів програмного забезпечення. Запропоновано алгоритмічні моделі аудиту балансу, які враховують взаємозв'язок і взаємозумовленість контрольних процедур потребами користувачів фінансової звітності в об'єктивній інформації. З метою підтвердження показників балансу аудитором з мінімальним впливом аудиторського ризику запропоновано та впроваджено у діяльність аудиторських фірм методику аудиту балансу. Визначено джерела інформації, методичні прийоми узагальнення та реалізації результатів аудиту балансу, що систематизовано у розробленій Програмі аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-10-218 + У052.9(4УКР)229.0-10-218 +
Шифр НБУВ: РА358123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мандриченко О. В. 
Аудиторська діяльність в Україні: фінансово-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Мандриченко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови зародження та становлення аудиторської діяльності. Визначено сутність аудиторської діяльності в системі фінансового контролю, її функції, запропоновано авторське її трактування. Розкрито співвідношення поняття "аудиторська діяльність" з такими поняттями, як: "аудиторський контроль", "недержавний фінансовий контроль", "аудит", "інші аудиторські послуги". Наведено авторське визначення фінансового аудиту. Сформульовано перелік послуг, що можуть спільно проводитися з аудитом, та тих, проведення яких одночасно з аудитом не допускається. Проведено класифікацію аудиту за видами (ініціативний, передбачений законодавством, обов'язковий) та формами (вступний, попередній, поточний, наступний), з'ясовано співвідношення понять "аудит, передбачений законодавством" та "обов'язковий аудит". Розроблено пропозиції щодо розширення вимог до кандидатів, які мають намір займатися аудиторською діяльністю. Визначено напрями регулювання аудиторської діяльності. Розглянуто особливості страхування професійної відповідальності аудиторів. Обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, закрема, Закону України "Про аудиторську діяльність" та інших нормативно-правових актів, що суттєво вплинуть на розвиток аудиторської діяльності та захист інтересів користувачів фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА384162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Овчарик Р.Ю. 
Аудиторський ризик в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.Ю. Овчарик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичну суть аудиторського ризику, його зміст, об'єкти та суб'єкти. Вперше запропоновано методику визначення кількісного впливу властивого ризику на підставі кореляційного аналізу, яка дає можливість концентрувати увагу на суттєві зони ризику під час планування аудиту, більш об'єктивно й обгрунтовано визначати основні об'єкти та напрями аудиту економічної діяльності сільськогосподарських підприємств і підвищувати його ефективність. Удосконалено методику визначення вартості аудиторських послуг, з урахуванням витрат аудиторської фірми на проведення аудиту, розмір валюти балансу, попиту і пропозиції на аудиторські послуги, фінансового стану підприємства та рівня аудиторського ризику, що забезпечує об'єктивне формування вартості даних послуг. Наведено методику визначення суттєвих зон ризику у разі проведення аудиту з використанням методів економічного аналізу (горизонтального, вертикального, аналізу взаємопов'язаних показників статей балансу з іншими показниками фінансової звітності), зокрема, аудиту балансу на базі комп'ютерних технологій, що дає можливість скоротити витрату часу на проведення підготовчої стадії аудиту. Запропоновано ввести в Національний норматив аудиту N 12 новий параграф, суть якого полягає у методиці проведення паспортизації підприємств, що підлягають зовнішньому аудиту. Це забезпечить аудитора інформацією про рівень аудиторського ризику та його складових під час попереднього аудиту та дозволить знизити рівень невиявлення помилок у випадку проведення аудиту. Визначено шляхи зниженння аудиторського ризику та його компонентів на сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, основними з яких є: розширення номенклатури аудиторських послуг за рахунок консалтингу з питань обліку та оподаткування, обслуговування сільськогосподарських підприємств із складання фінансової та податкової звітності, інформаційне, методичне та нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.0-218
Шифр НБУВ: РА319521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Абаєва О. М. 
Безконфліктне управління економічними взаємодіями на промисловому підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Абаєва ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію безконфліктного управління економічними взаємодіями на промислових підприємствах. Визначено методичний підхід щодо виявлення конфліктів в економічних взаємодіях на промислових підприємствах, а також метод мінімізації конфліктів в економічних взаємодіях на промислових підприємствах. Запропоновано методичний підхід щодо оптимізації системи мотивації співробітників промислового підприємства. Встановлено модель безконфліктного динамічного планування виробництва, яка враховує витрати на виробництво та післяпродажне обслуговування, зміну попиту на продукцію, резерви підприємства. Вдосконалено модель інформаційного забезпечення системи безконфліктного управління економічними взаємодіями на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-642.18-21
Шифр НБУВ: РА378007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мухамед'яров Н.Н. 
Бібліотека як соціально-комунікаційний центр формування здорового способу життя: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Н.Н. Мухамед'яров ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні й організаційно-методичні засади функціонування бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування здорового способу життя (ЗСЖ). Доведено залежність діяльності бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування ЗСЖ від рівня організації соціально-комунікаційного простору, специфіки інформаційних потреб користувачів, ступеня правового регулювання інформаційно-комунікаційної підтримки бібліотекою формування ЗСЖ. Обгрунтовано принципові засади формування цілісної системи бібліотечно-інформаційного забезпечення ЗСЖ в соціально-комунікаційній практиці. З'ясовано особливості внутрішньо- та міжбібліотечної комунікаційної взаємодії. Соціальне партнерство розглянуто як інноваційний напрям взаємодії бібліотеки в соціально-комунікаційному просторі ЗСЖ. Виявлено напрями інтеграції бібліотечного сервісу до єдиної інформаційно-комунікаційної системи формування ЗСЖ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА370746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Литвин А.В. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення користувачів з вадами зору в Україні (ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / А.В. Литвин ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 18 с. — укp.

З'ясовано соціально-економічні та культурні передумови формування мережі спеціалізованих бібліотек для сліпих. Визначено основні етапи та перспективні тенденції розвитку бібліотечно-інформаційного забезпечення людей з вадами зору. Виявлено специфіку їх обслуговування. Розроблено програму організації бібліотечної справи для зазначених осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.6.09(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343339

Географічні рубрики:

      
19.

Пасмор Ю. В. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення правової науки в Україні: напрями консолідації: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Ю. В. Пасмор ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано реалізацію багаторівневої консолідації через посилення системних зв'язків між правовими бібліотеками на засадах професійних бібліотечних об'єднань та координації й кооперації діяльності бібліотек з іншими інформаційними установами й організаціями. Розвинуто уявлення про комунікаційний простір правової науки через грунтовне вивчення особливостей діяльності суб'єктів, що генерують наукову інформацію, документопотоки в їх структурно-семантичній, цільовій визначеності, аналіз стану інфопотоків та інфопотреб користувачів за умов поширення технології комунікаційної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Х
Шифр НБУВ: РА380696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Коробко О.М. 
Бухгалтерська фінансова звітність: методологія складання і практика використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Коробко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено поняття бухгалтерської фінансової звітності та систематизовано її класифікаційні ознаки відповідно до вимог користувачів. Запропоновано зміни щодо складу якісних характеристик та принципів формування звітності. Визначено напрямки удосконалення методики фінансового аналізу звітності. Узагальнено організаційно-аналітичні засади аналізу та прогнозування показників бухгалтерської фінансової звітності. Оцінено вплив методології бухгалтерського обліку на якість звітних показників та розроблено рекомендації щодо удосконалення окремих положень законодавчо-нормативної бази бухгатерського обліку. Запропоновано алгоритм формування облікової політики підприємства. Обгрунтовано сукупність принципів, методів і прийомів під час формування фінансових звітів залежно від впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА326143

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського