Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (108)Реферативна база даних (5924)Книжкові видання та компакт-диски (3175)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗУБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 772
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зубок Т.О. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під огірок на темно-сірому опідзоленому грунті північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Т.О. Зубок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Установлено позитивні зміни поживного режиму темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту за умов застосування цих добрив разом з мінеральними. Виявлено їх ефективний вплив на фізіологічні та біохімічні показники рослин огірка. Визначено врожайність та якість даної продукції за використання ВАС та суспендованого добрива "Ріверм" для підживлення. Розраховано показники економічної й енергетичної ефективності цих добрив для огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дєньга О.В. 
Адаптогенні профілактика та лікування основних стоматологічних захворювань у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.В. Дєньга ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено питання використання адаптогенних препаратів рослинного походження, квазіадаптогенних фізичних факторів впливу нетеплової інтенсивності та їх сполучень під час лікування основних стоматологічних захворювань у дітей. Обгрунтовано адаптаційну концепцію, яка базується на сполученні специфічної терапії з приведенням захисно-пристосувальних реакцій в організмі дитини до нормального фізіологічного стану, що характеризується високою неспецифічною резистентністю. Виявлено та досліджено у дітей ряд нових захисно-пристосувальних реакцій та закономірностей, корелюючих зі стоматологічною патологією та зв'язаних з ротовою рідиною, пульпою зубів, тканинами пародонта, твердими тканинами зубів, зарядовим станом клітин букального епітелію. Розроблено та впроваджено в практику дитячої стоматології 9 нових безпечних неінвазивних, електрофізичних, радіотехнічних, спектроколориметричних експрес-методів кількісної діагностики та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:

      
4.

Зубань В.І. 
"Аліна й Костомаров" та "Романи Куліша" В.Петрова в контексті українського культурного життя 20-х років XX століття: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.01 / В.І. Зубань ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано твори "Аліна й Костомаров" та "Романи Куліша" з урахуванням інших текстів, що у 1920-х рр. в ситуації обговорення національної перспективи набули нових метажанрових ознак й утворили своєрідний інтелектуальний дискурс. Приділено особливу увагу ідейному аспекту створених В.Петровим образів Костомарова та Куліша з огляду на їх роль у процесі переоцінювання національного минулого та формування образу нової української дійсності. З'ясовано характер жанру творів "Аліна й Костомаров" та "Романи Куліша" шляхом їх зіставлення з інтелектуальними романами М.Хвильового, В.Підмогильного та М.Могилянського. Висвітлено основні прийоми трансформації біографічного матеріалу, використані автором для змалювання діячів національної історії в їх приватних проекціях. Окремо досліджено інтертекстуальні особливості цих творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров,В.534 + Ш5(4УКР)5-4 Костомаров,М.764 + Ш5(4УКР)5-4 Куліш,П.764 +
Шифр НБУВ: РА328003

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Зубаренко І.В. 
Американсько-єгипетські відносини в контексті близькосхідної політики США (1952 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Зубаренко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено питання ролі США у формуванні та розвитку зовнішньої політики Єгипту у 1952 - 1991 рр. Визначено головні напрями та фази американсько-єгипетського співробітництва з урахуванням близькосхідних подій, що вплинули на розвиток відносин між двома країнами. З'ясовано зовнішні та внутрішні чинники, які мотивували поведінку єгипетських керівників щодо реалізації відносин з США. Показано значення радянського фактора в американсько-єгипетських відносинах, причини та наслідки його "пульсації". Проаналізовано стратегічні маневри та тактичні заходи, застосовані США та Єгиптом для захисту своїх інтересів на Близькому Сході. Висвітлено координацію позицій США та Єгипту у пошуку напрямків формування стабільних умов у сфері близькосхідної безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(6ЄГИ)63-6 +
Шифр НБУВ: РА335087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чертов С.М. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика нижньої щелепи людини для комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Чертов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості конфігурації поверхонь нижньої щелепи (НЩ) людини у взаємозв'язку з площинними координатами точок (ПКТ) у трьох вимірах на її зовнішній і внутрішній поверхнях. Встановлено, що анатомічні та морфометричні характеристики НЩ людини є індивідуальними та залежать від форми черепа, статі, наявності або відсутності зубів. Виявлено, що статеві особливості НЩ більше пов'язані з морфометричними показниками, ніж формотвірними факторами. З'ясовано, що у чоловічих НЩ морфометричні показники більші, ніж у жіночих. Доведено, що кількість, положення, морфометричні параметри та характер розподілу ПКТ пов'язані з формою черепа та статтю людини. Виявлено, що комп'ютерна модель НЩ людини, побудована за допомогою комп'ютерної програми 3Ds Max8, за кількісними параметрами та формою збігається з її кістковим аналогом. З'ясовано, що дана програма дозволяє моделювати анатомічні об'єкти, наприклад НЩ людини, а також зміни в НЩ у разі втрати зубів і процес віртуальної імплантації штучних зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Е70*698.131.24 +
Шифр НБУВ: РА360316

Рубрики:

      
7.

Гаврилів Г.М. 
Антенатальна та постнатальна профілактика карієсу зубів з застосуванням пектинвмісних речовин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Гаврилів ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено рецептуру "Пектодент"-порошку, "Пектодент"-мармеладу для різних вікових груп населення, зокрема, для дітей та жінок у період вагітності та лактації. Доведено, що комплексна протикарієсна дія даних пектинвмісних засобів гігієни порожнини рота ентерального вживання полягає у: високій очищуючій здатності засобів у разі безабразивної дії на емаль тимчасових і постійних зубів; виключенні цукру; антибактеріальній активності, яка проявляється без порушення якісного складу аутофлори порожнини рота; стимуляції салівації; дії пектинів, як коректорів адаптаційних можливостей стану порожнини рота до протикарієсних умов; обмеженні впливів негативних факторів зовнішнього середовища на організм у період інтенсивного розвитку та формування твердих тканин зубів. Установлено, що карієспрофілактична ефективність пектинвмісних гігієнічних засобів "Пектодент" становить від 35 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА325571

Рубрики:

      
8.

Бісюк Ю.А. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих з інфарктом міокарду: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Ю.А. Бісюк ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження стану антиендотоксинового імунітету у хворих з інфарктом міокарду. Проаналізовано результати обстеження та лікування 120-ти хворих осіб чоловічої статі з первинним інфарктом міокарда із зубцем Q, госпіталізованих у міську лікарню Сімферополя у 2003 - 2006 рр. Антитіла до ліпополісахариду (ЛПС) грамнегативної ентеробактерії Escherichia coli К30 класів A, M, G визначено з використанням методу твердовазного імуноферментного аналізу на першу, сьому та 21-шу добу. Для визначення концентрації ЛПС зв'язуювального білка (LBP) та розчинної форми CD14 рецептора (sCD14) використано тест-системи виробництва "Hucult biotechnology". З'ясовано, що рівні антиендотоксинових антитіл класів M і G у разі множинного порівняння достовірно відрізняються на першу, сьому та 21-шу добу. Доведено, що у хворих з інфарктом міокарда відбувається стимуляція неспецифічних компонентів антиендотоксинового імунітету: збільшення рівнів LBP та sCD14 на першу, сьому, 21-шу добу.Виявлено, що значення С-реактивного білка позитивно корелюють зі значеннями LBP, sCD14 і негативно - з анти-ЕТ-IgM, IgG. У хворих з летальним результатом у найгострішому періоді констатовано найнижчі значення анти-ЕТ-IgM, IgG і високий рівень LBP, sCD14.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-25 +
Шифр НБУВ: РА357715

Рубрики:

      
9.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Гасюк П.А. 
Антропологічні варіанти ікол, їх мікротвердість та особливості біомінералізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 15 с. — укp.

Уперше встановлено структурну організацію ікол чотирьох антропологічних варіантів, кожен з яких має свої одонтогліфічні особливості, одонтометричні показники, що мають певну кореляцію з іншими класами зубів (різцями, молярами). Уточнено показники мікротвердості емалі та дентину, в окремих ділянках коронки ікол різних антропологічних варіантів. Доведено, що гістологічно емалевий валик на лінгвальні поверхні за другого варіанта є потовщенням центрального гребеню, лінгвальний горбик за умов третього варіанта нагадує будову стилю і у разі четвертого варіанта - має типову будову та наближається до основного горбика. Одержано дані щодо розташування пучків емалевих призм і дентинних канальців, у них уточнено топографію ліній біомінералізації. Визначено хімічний вміст кальцію та фосфору у лініях біомінералізації, за цього можна зробити припущення, що є можливим ізоатомне й ізоіонне їх заміщення у кристалі гідроксиапатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*694.13*67 +
Шифр НБУВ: РА345429

Рубрики:

      
11.

Грибанова Ю.В. 
Багатокритеріальна оптимізація зубчатих циліндричних передач Новікова: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.В. Грибанова ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 24 с. — укp.

Застосування зубчатих передач Новікова замість аналогічних евольвентних передач покращує експлуатаційні характеристики редукторів. Широке впровадження прогресивного зачеплення стримується невирішеністю проблем, серед яких - проблеми оптимальності початкового контура та оптимальної точності виготовлення. Роботу присвячено заповненню прогалин у вирішенні згаданих оптимізаційних проблем. Критерії оптимізації - якісні показники, прийняті з метою оцінки несучої здібності, ресурсу, третя, зносу, ККД, умов утворення масляного клину і сприйнятливості передач до похибок виготовлення та монтажу. Побудовано математичну модель багатокритеріальної оптимізації циліндричних передач Новікова. Синтезовано нові початкові контури, що забезпечують передачам менші на 20 - 25% напруження у корені зуба та в 2 - 3 рази меншу сприйнятливість до похибок за відомі початкові контури. Досліджено сприйнятливість передач Новікова до похибок, розроблено методики розрахунку і розраховано оптимальні допуски на точність виготовлення коліс, передач та черв'ячних фрез із новими початковими контурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.01с116 + К445.5-02
Шифр НБУВ: РА307834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Морозевич Н.В. 
Бандурне мистецтво як культурне надбання сучасності: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Н.В. Морозевич ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано естетико-психологічні та етико-філософські показники бандурної речовості звука та її виконавського подання з обгрунтуванням спеціального поняття "бандурного вокалу" як культури християнського смирення та артистичної світської вишуканості в традиції виконавської майстерності бандуриста. Визначено специфіку синкретизму бандурної співогри - "театр одного актора в двох персонах" як втілення бандурної поетики творення та виконання. Запропоновано типологічні диференціювання художньо-образних та формально-діяльнісних надбань бандурного мистецтва. Розглянуто композиторські тексти творів С.Баштана, М.Дремлюги, В.Зубицького, В.Власова, О.Сокола та інших.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697 +
Шифр НБУВ: РА327099

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Влащенко А.С. 
Біогеоценотичні зв'язки рукокрилих (Mammalia, Chiroptera) в умовах півдня центрального Лісостепу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.С. Влащенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено видове різноманіття та біогеоценотичну роль популяцій рукокрилих на території півдня центрального Лісостепу. Показано особливості видового різноманіття рукокрилих цієї частини лісостепу, надано кількісні оцінки. Проведено інвентаризацію фауни та з'ясовано, що у регіоні зустрічається 15 видів 6-ти родів родини Vespertilioidae. У 15-ти видових нарисах подано дані щод статусу та характеру перебування виду, його зустрічаємості та відносної рясності, особливості розташування сховищ, характеристики літніх і зимових сховищ, термін та місця парування й народження малят, співвідношення статей. Для деяких видів оцінено вікову структуру за ступенем стертості зубної системи, наведено результати локальних повернень мічених тварин. Показано спектр будівель і порід, які використовують рукокрилі та їх характеристики. Визначено ступінь стено- та еврібіонтності у виборі сховищ і біотопів живлення. Показано роль рукокрилих у переносі речовин між різними біогеоценозами. Описано зміни у структурі угруповань рукорилих у природному та трансформованому біогеоценозах. Визначено основні проблеми цих тварин, шляхи та методи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*806.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Зубцова 
Біологічні особливості інтродукованих раритетних видів флори Південного Сходу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Тетяна Вікторівна Зубцова ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.41(4УКР) + Е50*884(4УКР)
Шифр НБУВ: РА365294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Зубко П.Д. 
Біологічні особливості та шкодочинність горохового зерноїда на різних сортах гороху і обгрунтування системи захисту культури від нього в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / П.Д. Зубко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень щодо уточнення особливостей біології горохового зерноїда (додаткового живлення, динаміки заселення посівів, виживання в зимовий період) та його шкодочинності. Проаналізовано на стійкість до зерноїда 52-х сортів гороху. Проведено випробування перспективних інсектицидів для захисту посівів гороху від зерноїда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.133(4УКР) + П468.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Федоренко О.А. 
Біофізичні властивості іонних каналів мембран ядерної оболонки: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.А. Федоренко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

З використанням методу петч-клемп у мембранах ізольованих ядер пірамідних нейронів СА1 ділянки і гранулярних нейронів зубчастої звивини гіпокампа та Т-лімфоцитів виявлено іонні канали, більшість з яких описано вперше, та досліджено їх біофізичні властивості. Встановлено, що катіонні канали великої провідності не пов'язані з комплексами ядерної пори. З'ясовано, що в ядерних мембранах клітин різних типів експресуються спонтанно активні іонні канали з відмінними біофізичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.27*715.7 +
Шифр НБУВ: РА353254

Рубрики:

      
17.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
18.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
19.

Чан Тхі Тху Хионг 
Вентильні явнополюсні двигуни з постійними магнітами з покращеними характеристиками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Чан Тхі Тху Хионг ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні та технологічно прості рішення щодо мінімізації рівня пульсацій електромагнітного моменту у явнополюсних вентильних двигунах з постійними магнітами (ВДПМ). Запропоновано польові математичні моделі (ММ) різних конструктивних виконань ВДПМ, які адекватно враховують специфіку електромагнітних процесів, що виникають у таких двигунах. Створено спеціалізоване програмне забезпечення для проведення багатоваріантних проектних досліджень і оптимізації ВДПМ на основі польових ММ. З застосуванням запропонованого та реалізованого підходу до оптимізаційного проектного синтезу розроблено рекомендації щодо вибору геометрії активної зони ВДПМ, які дозволяють проектувати двигуни з амплітудою зубцевого моменту менше 1 % від номінального електромагнітного моменту. Проведено порівняльний аналіз параметрів і характеристик оптимізованих ВДПМ різних конструктивних виконань. Наведено рекомендації щодо їх використання у складі регульованого електропривода. Результати проведеного дослідження застосовано для створення нових типів спеціалізованих електроприводів з покращаними техніко-економічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.55-04 +
Шифр НБУВ: РА365604

Рубрики:

      
20.

Квітчата Г.І. 
Вестибулопротекторна активність і механізм дії бемітилу та етоксібемітилу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.І. Квітчата ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз вестибулопротекторної дії п'яти похідних 2-меркаптобензімідазолу у разі експериментальної хвороби руху. На підставі дії на вестибулярний ністагм для подальшого вивчення обрано найбільш ефективні препарати - "Бемітил" і "Етоксібемітил". Показано депримимувальний вплив цих двох сполук на тривалість і частоту обертального та післяобертального вестибулярного ністагмів і характеристики оптокінетичного та реверсивного постоптокінетичного ністагмів. Це є доказом наявності у досліджених дозах (100 та 200 мг/кг) у цих речовин вестибулопротекторних властивостей. Бемітил та етоксібемітил у дозі 100 мг/кг запобігали змінам у функціональному стані серцево-судинної системи - збільшенню амплітуди зубця R і зростанню частоти серцевих скорочень, що спостерігалися під час експериментальної хвороби руху. Моделювання хвороби руху призводить до розвитку гіпоксичних порушень тканинного метаболізму в білих щурів, а бемітил та етоксібемітил у дозах 100 та 200 мг/кг внутрішньочеревинно запобігають падінню коефіцієнта відновленості никотинаміддинуклеотиду (НАД) та зниженню спвівідношення глюкоза/лактат внаслідок активації глюкогенезу, що проявляється у збільшенні вмісту глюкози та зниженні вмісту пірувату в крові та припиненні викидання лактату з тканин до крові. Як біметил, так і етоксібемітил нормалізують вміст циклічних нуклеотидів у крові та деяких органах і тканинах тварин за умов експериментальної хвороби руху. Це дозволило зробити висновок, що досліджувані речовини під час закачування опосередкують свою дію через систему циклічних нуклеотидів, переважно цАМФ, спрямовуючи свою дію, головним чином, на надниркові залози, середній мозок і кору великих півкуль. На відміну від препарату порівняння "Скополаміну", "Бемітил" та "Етоксібемітил" запобігають проявам неспецифічних реакцій, властивих загальному адаптаційному синдрому, та реакцій, що приймають участь у формуванні симптомокомплексу закачування. Показано, що за умов експерименту механізм дії бемітилу та етоксібемітилу на внутрішньоклітинному рівні є посилення синтезу РНК, що був пригнічений під час закачування, яке пояснюється подібністю структури вивчених сполук до пуринових основ нуклеїнових кислот. Для профілактики проявів симптомокомплексу закачування рекомендовано використовувати препарат "Бемітил", що проявляє широкий спектр стабілізувальної дії за умов дисфункції вестибулярного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-52
Шифр НБУВ: РА315968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського