Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (104)Реферативна база даних (4537)Книжкові видання та компакт-диски (638)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=КАМЕР$<.>+<.>K=ГОРІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 596
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Голованов І.М. 
Математичне моделювання режимів експлуатації водосховищ з метою їх оптимізації по водогосподарським та екологічним критеріям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Голованов ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Виконано обгрунтування та створена математична оптимізаційна модель пошуку режимів експлуатації каскаду водосховищ по водогосподарським та екологічним критеріям, яка базується на сучасній методології багатокритеріальної оптимізації та камерних моделях транспорту забруднювачів у водоймищах. Модель використовується для розрахунків режимів роботи Дніпровського каскаду водосховищ в умовах забруднення води радіонуклідами в результаті Чорнобильської аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.1

Рубрики:

      
2.

Пагута М.Т. 
Стабілізація процесів горіння в екзотермічних реакторах методами розподіленого керування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / М.Т. Пагута ; НАН України, Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.1 + Л115-51-01

Рубрики:

      
3.

Борта А.В. 
Удосконалення технології післязбиральної обробки насіннєвої кукурудзи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / А.В. Борта ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Досліджено фізико-технологічні властивості та теплофізичні характеристики самообрушу насіннєвої кукурудзи. Отримано математичний опис закономірностей сушіння і нагрівання насіннєвого зерна кукурудзи при змінних режимних параметрах. Розроблено режими сушіння самообрушу насіннєвої кукурудзи для різноманітних пристроїв та умов сушіння: камерних сушарок та бункерів активного вентилювання. Розроблено рекомендації по удосконаленню технологічної схеми післязбиральної обробки насіннєвої кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-374,022

Рубрики:

      
4.

Олійник Н.В. 
Удосконалення основних процесів виробництва пшеничних сухарів, сформованих екструзією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Н.В. Олійник ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розроблення нового способу виробництва сухарних шпал з використанням методу екструзії при формуванні та розпушенні тістових зоготовок та вивчення кінетики теплових процесів, що відбуваються під час випікання сухарної шпали і сушіння сухарів у конвективних установках. Визначено раціональні умови процесу формування сухарної шпали методом екструзії, а також залежності зміни геометрії сухарної шпали від способів формування. Досліджено вплив швидкості руху і температури середовища пекарної камери на тривалість випікання сухарної шпали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л836

Рубрики:

      
5.

Довгаль В.М. 
Підвищення вогнестійкості дерев'яних будівельних конструкцій за рахунок застосування вогнезахисних композицій на основі відходів виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.03 / В.М. Довгаль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розроблено нову вогнезахисну композицію на основі відходів виробництв, яка дозволяє отримати важкогорючу деревину. Встановлено, що застосування розробленої композиції гальмує процеси горіння і обвуглення деревини. Досліджено, що оцінку ефективності вогнезахисного покриття слід виконувати за сумарною втратою маси деревини і сумарною втратою площі поперечного перетину. Удосконалено методику дослідження для вибору ефективних вогнезахисних покриттів, яка полягає в збільшенні часу випробувань і додатковому контролі температурних показників в порівнянні з стандартним методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.374 + Н55-021.1

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Разгонов А.П. 
Методологія підвищення надійності систем залізничної автоматики і телемеханіки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.08 / А.П. Разгонов ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Розглянуто методи і засоби підвищення надійності систем залізничної автоматики і телемеханіки (ЗАТ), проблеми забезпечення безпеки руху поїздів, теоретичні основи оптимізації профілактики із застосуванням автоматизованих вимірювальних комплексів, досліджень на надійність, призначення допусків і вибору номіналів параметрів об'єктів ЗАТ. Висвітлено аналітичні методи впливу відмов на експлуатаційні показники залізничної дільниці і ефективність систем ЗАТ, рівні імпульсних перешкод тягового струму, які впливають на рейкові кола в режимі горіння дуги на пантографі при ожеледицях. Описано методи аналізу і синтезу рейкових ланцюгів (РЛ) в умовах пониженого опору ізоляції, рейкової лінії. Зроблено розрахунок перетворювачів частоти - джерел сигнального струму із заданими характеристиками. Представлено результати аналітичних і експериментальних досліджень (РК і його елементи, перетворювачі частоти, колійні приймачі з підвищеним коефіцієнтом повернення, нормалі на проектування РК та ін.). Встановлено, що впровадження розробок і рекомендацій підвищує надійність і ефективність функціонування систем ЗАТ, а запропонованих методів профілактики регулювання і технічного обслуговування - скорочує експлуатаційні витрати галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275-021.1

Рубрики:

      
7.

Рудніцький В.А. 
Особливості запалювання і горіння деяких розрядів низького тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.А. Рудніцький ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню фізики процесів запалювання і горіння електричних розрядів низького тиску. Досліджено криві запалювання відбивного розряду в комірці Пеннінга з холодними катодами для слабких магнітних полів і з'ясовано причину їхнього немонотонного характеру. Пояснено хід вольт-амперної характеристики дугового розряду в парах матеріалу анода зі штучним розжаренням катода у вакуумі і з напуском газу. Виявлені і пояснені основні особливості впливу додаткового електрода у вигляді циліндра або кільця з позитивним відносно заземленого катода потенціалом на розряд з випаровуванням анода. Досліджено основні параметри потоку плазми парів різних твердотільних матеріалів діодного і тріодного розряду з випаровуванням анода. Визначено мінімальний тиск парів речовини над поверхнею розплаву для запалювання пучково-плазмового і пучково-магнетронного розрядів в парах твердотільних речовин, які випаровуються електронним променем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.323,022

Рубрики:

      
8.

Аль-Ахрас Гассан Халед Мохаммед 
Теплофізичні аспекти холодильного зберігання плодоовочевої продукції в умовах жаркого клімату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.03 / Аль-Ахрас Гассан Халед Мохаммед ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджуються процеси тепло- та масообміну в насипу продукції внаслідок її активного вентилювання холодним повітрям. Проведено наукове обгрунтування оптимальних режимів зберігання рослинної сировини. Теоретично вивчена теплопередача і теплостійкість огороджуючих конструкцій камери зберігання. Проведено дослідження процесів теплопередачі в основних елементах камерної системи охолодження та розроблено методику динамічної оптимізації холодильної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

      
9.

Чайковський О.А. 
Виробництво виливків з ЧКГ методом модифікування у формі за моделями, що газифікуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.А. Чайковський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу сфероїдизуючого модифікування чавуну у ливарній формі при литті по моделям, що газифікуються. Проведено дослідження кінетики взаємодії сфероїдизуючого модифікатора з рідким чавуном у реакційній камері ливарної форми. Розкрито механізм цієї взаємодії, визначено основні напрямки руху металу та просування фронту ефективної взаємодії в залежності від конструкції ливникової системи, температури заливання чавуну, масової швидкості заливання та фракційного складу модифікатора. Досліджено кінетику та встановлено закономірності розчинення сфероїдизуючого модифікатора в потоці рідкого чавуну. Вивчено вплив та визначено оптимальні параметри технологічних факторів, які забезпечують максимально можливу та рівномірну сфероїдизацію графіту в чавуні під час заливання форми. На основі даних досліджень розроблено технологію сфероїдизуючого модифікування в ливарній формі при литті по моделям, що газифікуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61,23

Рубрики:

      
10.

Дунаєвська Н.І. 
Вплив термохімічної підготовки на властивості високозольного антрациту при його факельному спалюванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.04 / Н.І. Дунаєвська ; НАН України. Ін-т газу. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу термохімічної підготовки (ТХП) високозольного антрациту (ВЗА), що дозволяє поліпшити умови займання та горіння ВЗА при його факельному спалюванні з суттєвою економією допоміжних природного газу та мазуту. ТХП дозволяє зменшити середній розмір частинок ВЗА, додатково розділити його мінеральну та органічну складові, збільшити внутрішню питому поверхню частинок, частково газифікувати ВЗА. Досліджено вплив режимних харатеристик ТХП на кожний з перелічених показників. Встановлено та апробовано в промисловому масштабі оптимальні режимні характеристики ТХП для одержання двофазового палива з найкращими властивостями займання та горіння в топках котлоагрегатів ТЕС. Показано, що зменшення часу затримки займання ВЗА після ТХП зумовлене головним чином збільшенням реагуючої поверхні частинок. Розроблено рекомендації з використанням ТХП при факельному спалюванні ВЗА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-042.62

Рубрики:

      
11.

Хесен Баб М. 
Вплив водяної пари на емісію оксидів азоту газотурбінною камерою згоряння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.01 / М. Хесен Баб ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048

Рубрики:

      
12.

Майстренко О.Ю. 
Основні закономірності горіння та газифікації високозольного вугілля в різних модифікаціях киплячого шару: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.04 / О.Ю. Майстренко ; НАН України. Ін-т газу. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню основних закономірностей процесів спалювання та газифікації високозольного вугілля (ВВ) в киплячому шарі (КШ) при атмосферному і підвищеному тиску та розробці методів його використання в енергетиці. Створено ряд лабораторних, дослідних та пілотних установок, проведено цикл експериментальних досліджень. На основі їх результатів знайдено кінетичні, технологічні та екологічні характеристики горіння і газифікації ВВ в різних модифікаціях КШ, основні закономірності та особливості його конверсії. Здійснено адаптацію технологій циркулюючого киплячого шару (ЦКШ) до ВВ України, а також розроблено технологічні схеми процесів спалювання та газифікації твердого палива в КШ під тиском, інженерні методи розрахунку елементів апаратів, рекомендації по використанню ВВ різного ступеня метаморфізму в котлоагрегатах і реакторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.2 + З370.2-042

Рубрики:

      
13.

Макаренко Н.О. 
Розробка плазмового процесу з аксіальним подаванням порошкового дроту для наплавлення прес-форм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Н.О. Макаренко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці матеріалів, технології та обладнання для плазмового наплавлення з аксиальним подаванням порошкового дроту для виготовлення прес-форм скляних ізоляторів та інших виробів. Розроблено нову технологію із подвійним додатковим підігрівом дроту за рахунок збільшення вильоту і плазмової дуги. Проведено дослідження з метою підвищення ефективності плазмового наплавлення, забезпечення заданих властивостей шляхом розробки нових складів порошкових дротів. Визначено діапазон оптимальних режимів та вимог до плазмотронів і джерел живлення. Висвітлено процес нагріву електродного дроту, що подається через внутрішню порожнину неплавкого електрода, за віссю плазмової дуги, виділено чотири дільниці надходження тепла. Доведено, що теплові потоки в оболонку дроту найбільш великі на дільницях каналу сопла та видимого вильоту. Теплота від оболонки передається серцевині, компоненти якої підібрано з урахуванням можливих реакцій за достатньо високих температур. У відповідних режимах горіння дуг, значна частина окислів відшлаковується всередині порошкового дроту до його плавлення, що сприятливо відбивається на якості наплавленого металу. Основні результати роботи запроваджено під час наплавлення ряду деталей та інструментів, що працюють в агресивному середовищі та перемінних термічних циклах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.3-56
Шифр НБУВ: РА307752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Улітко І.А. 
Коливання та хвилі в пружних тілах, які здійснюють обертовий рух: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / І.А. Улітко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації вивчаються закономірності поширення плоских гармонічних біжучих хвиль в необмеженому пружному середовищі, що знаходиться в рівномірному обертовому русі. На відміну від класичної динамічної теорії пружності встановлено факт існування трьох типів хвиль, що поширюються з дисперсією, та досліджено закони такої дисперсії, обумовленої силами інерції обертового руху. Отримані фундаментальні розв'язки класифікуються як квази-поздовжні та квази-поперечні хвилі. Виходячи з результатів для необмеженого тіла, побудовано розв'язки стаціонарних та нестаціонарних граничних задач для пружного шару і півпростору, які обертаються навколо осі, що лежить в площині границі (півпростір) або в серединній площині (шар), а також вивчено закономірності поширення стаціонарних поверхневих хвиль Релея. Запроваджено замкнену математичну модель твердотільного п'єзокерамічного хвильвого гіроскопа камертонного типу, та вивчено його основні електромеханічні робочі характеристики. Постановка всіх викладених задач здійснюється на основі загальної теорії просторового руху пружних тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5-8,022

Рубрики:

      
15.

Стоян Ф.В. 
"Документальна спадщина України" в камеральній діяльності бібліографічних та археографічних комісій ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Ф.В. Стоян ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Простежено історію розвитку камеральних галузей археографії та бібліографії у діяльності українських археографічних та бібліографічних комісій XIX-XX ст. і сучасній археографії та бібліографії. Проаналізовано розвиток понять "книжка" як об'єкта бібліографічного опису, "документ" - археографічного, "документальна спадщина" як комплексного об'єкта опису з орієнтуванням на включення книжних та архівних пам'яток у Державний реєстр культурного надбання України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР) + Т212.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Пологович А.І. 
Обгрунтування параметрів і розробка конструкцій багатокамерних щокових дробарок неперервної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06. / А.І. Пологович ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню нового напрямку поліпшення багатокамерних щокових дробарок. Наведені науково обгрунтовані розробки, спрямовані на вирішення актуального завдання зниження матеріальних і енергетичних затрат на дрібнення і здрібнення матеріалів шляхом обгрунтування параметрів і розробки ресурсозберігаючих конструкцій багатокамерних щокових дробарок неперервної дії. Досліджується створена ресурсозберігаюча багатокамерна щокова дробарка неперервної дії блочно-модульної конструкції, яка відрізняється ярусним розміщенням одна під другою роздільних вібраційних щоково-конусних камер дрібнення із загальними для них вертикальними камерами завантаження і розвантажування, що дозволяє збільшувати продуктивність і ефективність її роботи без збільшення розмірів здрібнюючих органів і займаної нею виробничої площі. Встановлено, що збільшення в її камері завантаження ступені ущільності початкового роздрібнюваного матеріалу дозволяє збільшити ефективність її роботи в 1,14 разів і продуктивність в 1,17 разів без змінювання розмірів її здрібнючих органів. Виявлено, що блочно-модульне компонування трьохкамерної щокової дробарки дозволяє отримати економію конструктивних матеріалів, яка складає 42% від сумарної маси трьох таких же однокамерних дробарок, при одночасному зменшенні займаної ними виробничої площі у три рази. Запропонована інженерна методика визначення її продуктивності і раціональних конструктивних параметрів. Розроблені рекомендації для практичного використання результатів цієї дробарки впроваджені у проектну практику при розробці на основі її схеми технічних пропозицій по створенню технологічного устаткування для прероблення сипких матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.1-51

Рубрики:

      
17.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
18.

Муравей Ж.В. 
Ефективність операції секторальної задньої склеректомії та диференційований підхід до лікування термінальних глауком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ж.В. Муравей ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Вивчено результати хірургічного лікування хворих на термінальну глаукому, запропоновано нову антиглаукоматозну операцію - секторальну задню склеректомію. На підставі експериментального дослідження показано, що гіпотензивна дія операцій задніх склеректомій (множинних і секторальної) зумовлена активацією увеосклерального шляху відтоку внутрішньоочної рідини і пригніченням продукції камерної вологи. Показана перевага нової операції у порівнянні з множинними склеректоміями, враховуючи зменшення кількості операційних ускладнень і ефективність у віддалені терміни. На підставі клінічного обстеження і результатів оперативного лікування 233 хворих з термінальною стадією первинної та вторинної глауком показана доцільність диференційованого підходу до вибору виду оперативного втручання (на дренажних і позадренажних шляхах відтоку) у залежності від вихідної клінічної картини захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1

Рубрики:

      
19.

Яценко О.Г. 
Підвищення надійності теплогенеруючих установок і зниження викидів в атмосферу високотоксичних речовин при спалюванні мазуту в котлах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Г. Яценко ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичному і експериментальному вирішенню питань забезпечення високої надійності роботи котлоагрегатів при переведенні їх на спалювання мазуту зі зменшенням викидів в атмосферу продуктами згоряння високотоксичних речовин. Аналітично описані концептуальні механізми утворення відкладень на поверхнях нагрівання котлоагрегатів і їх видалення при дробовій очистці. Встановлено, що запиленість газів повністю визначається кількістю недопалу в загальній масі продуктів згоряння мазуту, яка обумовлюється вмістом кисню в топковій камері. При механічних очистках поверхонь нагрівання запиленість відходячих газів визначається переважно складовою, яка формується процесом очистки котла. Основними факторами, які впливають на викид бенз(а)пирену в атмосферу є механічний недопал і очистка поверхонь нагрівання. Встановлено залежність забруднення атмосфери сполуками ванадію від вмісту аерозолів у відходячих газах мазутних котлів. Радикальним рішенням, що дозволяє експлуатувати котли в режимах з низькими коефіцієнтами надлишку повітря, забезпечуючи як високу надійність роботи, так і мінімальний викид в атмосферу токсичних речовин, є оснащення мазутних котлів золовловлюючими пристроями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З353.304 + З361:013-021.1

Рубрики:

      
20.

Апостолюк В.О. 
Динаміка і похибки мікромеханічних гіроскопів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / В.О. Апостолюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню динаміки і похибок мікромеханічних вібраційних гіроскопів. Складено математичні моделі, які описують рух чутливих елементів на обертовій основі й основні похибки камертонних, карданових і одномасових мікромеханічних вібраційних гіроскопів. Для одномасових гіроскопів досліджено вплив поступальних і кутових вібрацій, змін температури, похибок виготовлення на точність вимірювання кутової швидкості, і проведено аналіз перехідних процесів в амплітудах вихідних коливань чутливого елемента. Отримані математичні моделі дозволяють розраховувати основні характеристики перерахованих мікромеханічних гіроскопів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.1-55-01

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського