Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Наукова електронна бібліотека (57)Реферативна база даних (6417)Книжкові видання та компакт-диски (523)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРАЛЬНІ$<.>+<.>K=ОПЕРАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 795
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чермних С.В. 
Аутогемотрансфузія в профілактиці післяопераційних ускладнень при кесаревому розтині: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Чермних ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням профілактики післяопераційних і післятрансфузійних ускладнень при плановому абдомінальному родорозрішенні шляхом включення аутогемотрансфузії до інтраопераційної інфузійно-трансфузійної програми. Подано клініко-статистичний аналіз ускладнень після операцій кесаревого розтину, зроблено висновок про більш гладкий перебіг пуерперія у породіль, котрим під час операції була проведена гемотрансфузія. Вивчено вплив дозованої (3-4 мл\кг маси) гемоексфузії на гемодинамічні, концентраційні, біохімічні, імунологічні показники крові та гемостаз, стан утробного плода у 100 пацієнток, котрі взяли участь в програмі аутодонорства, доведено безпечність цієї ексфузії крові для вагітних. Виявлено більш виражений гемостимулюючий, імунокорегуючий вплив аутокрові і у зв'язку з цим більш значне зниження частоти післяопераційних анемій (в 1,5 рази) і гнійно-запальних ускладнень (в 4,6 рази) при використанні аутогемотрансфузії у порівнянні з переливанням донорської еритроцитної маси. Розроблено алгоритм участі вагітних в програмі аутодонорства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
2.

Григор'єва Н.В. 
Особливості показників кісткового метаболізму і їх корекція у жінок перименопаузального віку після двосторонньої оваріектомії (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Григор'єва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено, що видалення яєчників у самок щурів зрілого віку веде до ранніх змін кісткового метаболізму, а саме, до зниження рівня кальцію та лужної фосфатази, і до прояву гістологічних ознак остеодистрофії вже через 6 тижнів після операції. Вказується оптимально ефективна доза етінілестрадіолу для корекції кальцієвого обміну після двосторонньої оваріектомії, яка становить 0,06-0,09 мкг/д для щурів вагою 300+-20 г, що в 1,5-2 рази нижча, ніж загальноприйнята доза, яка використовується для лікування остеопорозу. Підтверджено зміну показників кісткового метаболізму (найбільш інформативним є зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази в сироватці крові), посилення гіпоестрогенізму та підвищення продукції гонадотропних гормонів, що проявляється виникненням усіх симптомів посткастраційного синдрому, в тому числі ознак остеопорозу вже на протязі першого року після операції, тоді як без неї вони виявляються через 3-5-7 років. Раннє комбіноване призначення замісної гормонотерапії з препаратами кальцію після хірургічної кастрації в пери- та постменопаузальному віці сприяє нормалізації показників кісткового метаболізму, зменшує інтенсивність симптомів посткастраційного синдрому або веде до їх повної регресії і попереджує остеопороз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3

Рубрики:

      
3.

Гощинський В.Б. 
Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали в плановій та ургентній абдомінальній хірургії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Гощинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Вивчені фізико-механічні властивості нового антибактеріального шовного розсмоктувального матеріалу. Апробація антимікробних полімерних розсмоктувальних матеріалів (ниток та плівок ЕСБАГ, ЕСБАДХ) в плановій та ургентній абдомінальній хірургії проведена на 545 хворих різного віку та статі. Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали використані при чистих, умовно-чистих та бактеріально забруднених оперативних втручаннях. Контрольною групою були 310 хворих, яким були виконані аналогічні оперативні втручання, але з використанням нерозсмоктувального шовного матеріалу. Аналіз даних експериментальних досліджень показав, що антимікробний розсмоктувальний матеріал за своїми фізико-механічними властивостями відповідає вимогам, які ставляться до розсмоктувального шовного матеріалу, мають мінімальні капілярні властивості, відсутній ефект "гноту", мають антибактеріальну дію на основні збудники хірургічної інфекції. При формуванні кишкових анастомозів антибактеріальними розсмоктувальними нитками, міцність останніх збільшується в 1,5 рази. Завдяки антибактеріальному розсмоктувальному шовному матеріалу регенеративні процеси в зоні анастомозів випереджають такі ж самі, в анастомозах, сформованих капроновою ниткою та розсмоктувальною ниткою Капромед, і наближаються до асептичного. Розсмоктування ниток наступає на 210 добу після операції. Порівняльний аналіз післяопераційних ускладнень в основній та контрольній групі показав, що завдяки використанню антибактеріальних полімерних розсмоктувальних матеріалів вдалось зменшити кількість гнійнозапальних ускладнень в 4,7 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4с03

      
4.

Образцов І.Г. 
Розробка способів лікування хворих на рак гортані складкової локалізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.Г. Образцов ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці і апробуванню методів лікування хворих на рак гортані серединної локалізації (хірургічний і метод інтраопераційної фотодинамічної терапії) для підвищення ефективності лікування хворих на злоякісні пухлини гортані. У роботі проаналізовано результати спостережень у період лікування 146 онкологічних хворих, з яких 50 пацієнтам було виконано різні модифікації вертикальних резекцій гортані, 49 - операції за методом КНДІО-1, 47 - новий спосіб функціональної резекції гортані - геміларингектомія за методом КНДІО-2. Порівняно результати спостережень за хворими основної та контрольних груп через 2 та 5 років. На основі застосування апаратно-програмного комплексу дано оцінку порушень фонаторної функції у всіх групах спостережень з метою визначення оптимального способу резекції гортані у хворих на рак гортані складкової локалізації для досягнення повної медичної та соціальної реабілітації. Встановлено, що функціональні та онкологічні результати кращі при застосуванні нового способу геміларингектомії (дворічна виживаємість - 89,4%, п'ятирічна - 72,3%; деканюляцію проведено у 85,1% хворих, фонацію збережено в 93,6%, роздільної функції та дихання - у 89,4% випадків). Встановлено, що інтраопераційна фотодинамічна терапія підвищує якість протирецидивного лікування у хворих на рак гортані складкової локалізації і є альтернативою променевого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

      
5.

Чарний Д.В. 
Вдосконалення способів водо- і енергозбереження в розгалужених зрошувально-обводнюючих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Д.В. Чарний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням раціонального використання води і електроенергії в системах водного господарства. Уточнена методика визначення розрахункових витрат води на тваринницьких фермах, яка враховує процедурні операції по утриманню тварин. Розроблені нові технологічні схеми і конструкції водозабірно-очисних споруд з пінополістирольним фільтрувальним завантаженням, встановлено їх оптимальні конструктивні та технологічні параметри. Розроблені методики розрахунку витрат води за парціальною схемою в трубах великого діаметру розгалужених водорозподільчих систем та виявлення місць витоків води з них за допомогою манометричної зйомки. Запропоновані оптимальні графіки роботи насосів та методика їх підбору для економії витрат електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.5,022

Рубрики:

      
6.

Горохов Ю.А. 
Оцінка ефективності застосування лапароскопічної холецистектомії у хірургічному лікуванні хворих на гострий холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.А. Горохов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діагностики, тактики лікування та вибору способу операції у хворих на гострий холецистит. Виявлено кореляційний зв'язок між ультразвуковою характеристикою стінок жовчного міхура та морфологічними змінами в них, що дозволяє ще до операції прогнозувати форму гострого холециститу. Встановлено, що показання та термін виконання хірургічного втручання при гострому холециститі повинні враховувати клінічні прояви захворювання, ефективність здійснюваної консервативної терапії, а також ультразвукову характеристику стінок жовчного міхура та гепатікохоледоху. Виявлено особливості виконання лапароскопічної холецистектомії у хворих на гострий холецистит, застосування якої сприяло значному зменшенню літальності та кількості післяопераційних ускладнень, що дозволяє вважати її операцією вибору у цієї категорії хворих. Розроблено комплекс заходів, котрі сприяють зниженню частоти ряду ранніх післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-4

Рубрики:

      
7.

Гусак О.М. 
Вплив емоційно-больового фактора на шлунковий кровообіг при хірургічному лікуванні виразкової хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Гусак ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням покращення результатів хірургічного лікування хворих виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки. В дисертації розроблені критерії прогнозування, дістали подальшого розвитку методи профілактики виникнення гострих ерозій та виразок слизової оболонки гастродуоденальної зони. Встановлено, що після операції під впливом емоційно-больового фактору, зниження швидкості регіонального кровообігу у проксимальному відділі шлунка більш значне у хворих з високим рівнем психоемоційного напруження у передопераційному періоді. Запропоновано критерії прогнозування, виділено 5 груп ризику виникнення гострого виразкування. Дістали подальшого розвитку методи профілактики ішемічних ушкоджень у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38

Рубрики:

      
8.

Перепечай О.О. 
Хірургічне лікування поперекового остеохондрозу з використанням черезшкірної дискектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.О. Перепечай ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Наведені дані про клініко-експериментальні дослідження і хірургічне лікування, присвячені удосконаленню способів черезшкірної дискектомії на основі дослідження вимірювань стану опорної і рухової функції хребетних сегментів до і після операції, уточненню показань і протипоказань для виконання різних модифікацій цієї операції. На підставі проведених досліджень, у тому числі аналізу помилок і ускладнень черезшкірної дискектомії, уточнені показання і протипоказання до застосування цього методу хірургічного лікування хворих з поперековим остеохондрозом, запропоновані нові способи хірургічного лікування і інструментарій для його виконання. Отримані нові дані і використання методик хірургічного лікування дозволяють суттєво підвищити ефективність хірургічного лікування хворих з різними варіантами поперекового остеохондрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-589

Рубрики:

      
9.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:

      
10.

Харитонов О.Д. 
Ендопротезування у випадках зламів шийки стегна: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Д. Харитонов ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення якості лікування зламів шийки стегна за допомогою операції ендопротезування. В дисертації рентгенологічним, морфологічним та денситометричним методами встановлено зміни кісткової тканини, характерні для остеопорозу у 59% осіб віком 65 років і більше у випадках зламів шийки стегна. На цій підставі визначені диференційовані показання до ендопротезування з урахуванням віку, ступеня остеопорозу, форми проксимального відділу стегна та активності пацієнта. Доведено необхідність застосування кісткового цементу в разі однополюсного протезування за наявності остеопорозу. Удосконалені окремі елементи техніки однополюсного ендопротезування. Запропоновано комплексну методику поопераційного лікування. Вперше опрацьовано й застосовано спосіб профілактики поопераційного набряку у випадках ендопротезування шляхом використання поєднаної дії препаратів системної ензимотерапії короткої та пролонгованої дії - Флогензима і Вобензима. Основні результати праці знайшли практичне застосування у клініках під час ендопротезування у випадках зламів шийки стегна. Клінічні дослідження проведено на 107 пацієнтах, рентгенологічні - на рентгенограмах 66 пацієнтів, денситометричні - на 20 пацієнтах і морфологічні - на 28 препаратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-588

Рубрики:

      
11.

Хмель О.В. 
Особливості та ефективність хірургічного лікування хворих на туберкульоз внутрішньогрудних лімфатичних вузлів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Хмель ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності хірургічного лікування хворих на туберкульоз внутрішньогрудних лімфатичних вузлів. Проведено аналіз факторів, що впливають на вибір методу лікування, його результати й ефективність, частоту і характер ускладнень хірургічних втручань, розроблено критерії оцінки ризику інтра- та післяопераційних ускладнень, методики їх хірургічної профілактики, вивчено віддалені результати. За результатами лікування 136 хворих загострення специфічного процесу, а також ранніх і літніх рецидивів не було. Загальний стан 95,7% пацієнтів у віддаленому періоді виявився задовільним, скарг, пов'язаних із перенесеною операцією не було, що засвідчило ефективність і доцільність хірургічного лікування вказаної патології за умови диференційованого підходу до його призначення, а також виконання заходів по забезпеченню мінімального ризику операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.36

Рубрики:

      
12.

Обіаніка Чібузор Емека 
Консервативно-пластичні операції при фіброміомах та вроджених вадах розвитку матки у жінок репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Обіаніка Чібузор Емека ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Подано оцінку стану матки на основі клінічних, рентгенологічних, ультрасонографічних та ендоскопічних (лапароскопія, гістероскопія) досліджень в динаміці до і після операції. Вивчено морфологічну та електронно-мікроскопічну структуру матки. Простежено відновлення репродуктивної функції після різних видів операції, перебіг та завершення вагітності. Встановлено, що консервативно-пластичні операції (міомектомія і метропластика) необхідні для відновлення нормальної топографії і анатомічного стану матки і сприятливо впливають на генеративну функцію, частоту настання, перебіг та завершення вагітності у неплідних жінок репродуктивного віку з фіброміомою та вродженими вадами розвитку матки. Для комплексного лікування неплідності у жінок з фіброміомою та вродженими вадами розвитку матки рекомендовано широко застосовувати консервативно-пластичні операції, які сприяють відновленню менструальної і дітородної функції, і при настанні вагітності дозволяють жінкам доношувати вагітність і народжувати живих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764

Рубрики:

      
13.

Бобкова О.О. 
Вікові аспекти гіпогалактії після кесарева розтину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клінічних, біохімічних та імунологічних методів дослідження науково обгрунтована необхідність профілактики первинної гіпогалактії у юних та вікових первородящих, розроджених шляхом операції кесарева розтину на основі комплексного використання поляризованого світла низької енергії та фармакофітотерапії. Крім того, встановлені фактори ризику розвитку первинної гіпогалактії після абдомінального розродження з урахуванням вікових особливостей. Все це в сукупності дозволило знизити частоту первинної гіпогалактії у юних та вікових первородящих, розроджених абдомінальним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
14.

Терлецький В.М. 
Лікування некротичного панкреатиту з застосуванням відкритого способу операції - динамічної оментопанкреатостомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Терлецький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню питань, пов'язаних з поліпшенням результатів лікування тяжких форм некротичного панкреатиту (НП). Робота грунтується на даних комплексного клініко-морфологічного, лабораторного та інструментального обстеження 174 хворих на НП та їх лікування з застосуванням "відкритого" хірургічного методу у власній модифікації (97 пацієнтів) та традиційного "закритого" способу (77 пацієнтів). Отримані дані використано для розробки і обгрунтування алгоритму комплексного лікування НП. Модифіковано технологію відкритого способу хірургічного лікування - динамічної оментопанкреатостомії та доказана доцільність використання його для лікування важких форм НП. Встановлено, що застосування модифікації цього методу в лікуванні хворих на НП у поєднанні з адекватною консервативною терапією та внутрішньосудинним лазерним опроміненням крові сприяє поліпшенню безпосередніх результатів хірургічного лікування, яке виявляється в зменшенні частоти гнійно-септичних і вісцеральних ускладнень та кількості смертельних випадків (33,0%) серед пацієнтів порівняно з хворими, оперованими традиційним закритим хірургічним методом (57,2%).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

      
15.

Гребенюк Ю.О. 
Лікування хронічної передньомедіальної нестабільності колінного суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.О. Гребенюк ; Укр. наук.-дослід. ін-т травматології та ортопедії. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Отримано та проаналізовано результати лікування хворих із хронічною передньомедіальною нестабільністю колінного суглоба. В експерименті на 20 препаратах колінного суглоба трупів дорослих людей вивчено довжину і тривкість на розрив сухожилля напівсухожильного м'яза, тривкість на розрив передньої хрестоподібної зв'язки. На підставі отриманих результатів удосконалено технологію пластики передньої хрестоподібної і великогомілкової зв'язок колінного суглоба. Клінічні дослідження включали 164 історії хвороби, протоколи електрофізіологічних і біохімічних досліджень хворих, розподілених на групи в залежності від методу лікування. Удосконалено схему діагностики, що узагальнила положення класифікації передньомедіальної нестабільності за анатомо-функціональним принципом, положення Міжнародного комітету документації по колінному суглобу (IKDC-форма) та електрофізіологічні і біохімічні критерії. Ця схема дозволила об'єктивізувати ступінь нестабільності до операції і результати лікування. Позитивні результати лікування отримано в 95,45% постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-5
Шифр НБУВ: РА307586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литвинець Є.А. 
Морфофункціональні зміни паренхіми та мікроциркуляторного русла нирки при гідронефротичній трансформації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Є.А. Литвинець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

При І стадії гідронефротичної трансформації вже появляються дистрофічні і гіпертрофічно-гіперпластичні процеси на всіх рівнях структурної організації нефрона та в гемомікроциркуляторному руслі. При ІІ стадії наростають дистрофічно-атрофічні процеси в паренхімі і появляються ознаки склерозування в стромі. При цьому дистрофічні зміни пошкоджують все більші ділянки тканини, посилюються і набувають розповсюдженого характеру. Але разом з тим розвиваються і компенсаторно-пристосувальні процеси. Функція органу порушується помірно, тому ще доцільні і показані органозберігаючі операції. При ІІІ стадії продовжується дистрофія і атрофія паренхіми що залишилася, відмічається фіброз і гіаліноз строми. Нирка не функціонує, або ж її функція різко знижена. Тому органозберігаючи операції в цій стадії не дадуть бажаного результату, а показана нефректомія при задовільній функції другої нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.42-2

Рубрики:

      
17.

Муравей Ж.В. 
Ефективність операції секторальної задньої склеректомії та диференційований підхід до лікування термінальних глауком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ж.В. Муравей ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Вивчено результати хірургічного лікування хворих на термінальну глаукому, запропоновано нову антиглаукоматозну операцію - секторальну задню склеректомію. На підставі експериментального дослідження показано, що гіпотензивна дія операцій задніх склеректомій (множинних і секторальної) зумовлена активацією увеосклерального шляху відтоку внутрішньоочної рідини і пригніченням продукції камерної вологи. Показана перевага нової операції у порівнянні з множинними склеректоміями, враховуючи зменшення кількості операційних ускладнень і ефективність у віддалені терміни. На підставі клінічного обстеження і результатів оперативного лікування 233 хворих з термінальною стадією первинної та вторинної глауком показана доцільність диференційованого підходу до вибору виду оперативного втручання (на дренажних і позадренажних шляхах відтоку) у залежності від вихідної клінічної картини захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1

Рубрики:

      
18.

Кравченко Т.Г. 
Оптимізація показань до вибору тактики лікування хвороби Крона тонкої і товстої кишок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Т.Г. Кравченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі лікування хвороби Крона тонкої і товстої кишок. Опрацьована тактика лікування хвороби Крона, вивчена ефективність препаратів будесоніду. Продемонстровано, що застосування високоефективних препаратів базисної терапії для лікування хвороби Крона сприяє мінімізації показань до оперативного лікування, а використання індексу Беста - об'єктивізації лікувальної тактики. Застосування в клінічній практиці розробленої тактики лікування дозволило покращити результати хірургічного лікування: збільшити частку економних резекцій кишківника, первинно-відновних і сфінктерозберігаючих операцій, знизити частоту післяопераційних ускладнень, рецидивів та летальності, поліпшити результати соціальної реабілітації оперованих пацієнтів. Визначені відносні показання до первинних операцій та оптимальні строки їх виконання. Показано, що оптимальним способом хірургічного лікування хвороби Крона є одномоментні органозберігаючі операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3

Рубрики:

      
19.

Півторак В.І. 
Топографоанатомічні, структурно-функціональні особливості та математичне моделювання оперованого шлунка: Автореф. дис.. д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.І. Півторак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 33 с. — укp.

В роботі розвинутий новий напрямок в анатомії шлунка, в основу якого покладено геотопографічний принцип реконструкції форми органу за комп'ютернотомографічними зрізами. Встановлені структурно-функціональні закономірності змін в оперованому шлунку. Використовуючи математичне моделювання на суцільних електропровідних середовищах, проаналізовані позитивні та негативні сторони реконструктивних операцій після резекції шлунка. В експеременті на тваринах доведена взаємозалежність змін об'ємної форми шлунка, процесів переміщення вмісту, якісного та кількісного складу мікрофлори. Виявлені особливості змін слизової оболонки після резекції шлунка, основані на кількісних методах. Запропонований найбільш оптимальний варіант операції, що знайшов застосування в клініці. Основні результати впроваджені в навчальний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.2-387

Рубрики:

      
20.

Черенько С.М. 
Діагностика, тенденції патоморфозу і захворюваності, прогноз розвитку та хірургічне лікування вогнищевої патології щитовидної залози: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.03 / С.М. Черенько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі діагностики і раціонального хірургічного лікування вогнищевої патології щитовидної залози (ВПЩЗ) - вузлового зобу, пухлин, кіст, тиреоїдитів. Для розробки зазначених питань було проаналізовано динаміку відповідних епідеміологічних показників в Україні та м.Києві, визначено тенденції патоморфозу та досліджені маловідомі аспекти патогенезу ВПЩЗ. Створено схему діагностично-лікувального алгоритму, акцент в якій ставиться на вчасному клініко-фізикальному обстеженні, тонкоголковій аспіраційній біопсії та динамічному ультразвуковому дослідженні. Запропоновано індивідуалізований підхід до визначення лікувальної тактики при ВПЩЗ, який грунтується на зваженні визначених критеріїв прогнозу ефективності супресивної терапії, несприятливого перебігу, малігнізації. Розроблена технологія лікування ВПЩЗ, що включає консервативну терапію, нові малоінвазивні хірургічні методи та удосконалену методику хірургічної операції, дозволяє зменшити ризик операційних ускладнень, досягти лікувального ефекту простішим і безпечнішим шляхом, усунути необхідність хірургічного втручання у 40% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського