Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (120)Реферативна база даних (288)Книжкові видання та компакт-диски (690)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кармазіна Т.В. 
Адсорбція ПАР та динамічний стан молекул води в системі вода - ПАР - твердий сорбент: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Т.В. Кармазіна ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню властивостей рідкої та твердої фаз адсорбційних систем вода - міцелоутворююча поверхнево-активна речовина (ПАР) - твердий сорбент по даним нейтронної спектроскопії. Запропонований та обгрунтований новий підхід до дослідження колоїдних явищ у цих системах на основі аналізу змін молекулярно-динамічного стану води під впливом компонентів систем. Виявлено, що контакт водного розчину неіонної ПАР із твердим сорбентом призводить до суттєвого зменшення внеску колективних та збільшення внеску одночасткових рухів молекул води в її динамічний стан. Кількісно оцінена роль механізмів трансляційних рухів молекул води у вивчених системах. В термінах запропонованої моделі пояснені явища адсорбції та міцелоутворення. Досліджені характеристики міцелярних водних розчинів ПАР; характер взаємодії між міцелами; вплив електроліту на них; дисперсії сажі, оцінено поверхневий натяг міцел. Метод непружного розсіяння повільних нейтронів адаптований до дослідження адсорбційних шарів ПАР на вуглецевих сорбентах; доведено, що будова поверхневого шару неіонної ПАР на силікагелі залежить від способу контакту рідкої та твердої фаз. Узагальнені чинники, які впливають на будову адсорбційних шарів ПАР на твердих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

      
3.

Скоробогатько О.Г. 
Аміодарон та його комбінація з мілдронатом в експериментальній і клінічній фармакотерапії дилятаційної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Скоробогатько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Запропоновано нову модель дилятаційної кардіоміопатії (ДКМП), яка індукується введенням карміноміцину щурам; продемонстровано її тотожність з відомими моделями та патоморфологічними змінами внаслідок ДКМП у людини. Встановлено, що використання аміодарону в експерименті та за клінічних умов, призводить до покращання метаболізму міокарда, показників його біоелектричної активності та морфологічної картини. Це відбувається на тлі оптимізації стану системи аденілових нуклеотидів еритроцитів периферичної крові. Виявлено, що модулюючий ефект аміодарону щодо відповідних показників, які вивчалися у людини, значно потенціюється додаванням мілдронату. Зроблено висновок щодо доцільності комбінованого використання зазначених препаратів у комплексній терапії ДКМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52
Шифр НБУВ: РА308494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рижкова І.А. 
Асимптотична динаміка термопружної пластинки кармана в потоці газу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / І.А. Рижкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження зв'язної системи рівнянь термопружна пластина + газ, що описує поведінку термопружної пластини фон Кармана та збуреного потоку газу, та її редукції до системи рівнянь із запізненням, що описує поведінку лише пластини. Доведено коректну розв'язність повної системи пластина + газ для будь-якої швидкості потоку газу за умов урахування інерції обертання елементів пластини та для дозвукової швидкості потоку газу у випадку нехтування інерцією обертання. Встановлено, що у випадку дозвукової швидкості потоку газу будь-який розв'язок системи прямує до множини її нерухомих точок. Зроблено зведення повної задачі до системи рівнянь із запізненням і доведено коректну розв'язність одержаної системи. Визначено умови на параметри задачі, за яких відповідна динамічна система має компактний глобальний атрактор скінченної фрактальної розмірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.6 + В253.330.55 +
Шифр НБУВ: РА357637

Рубрики:

      
5.

Першина І.М. 
Генетична база селекції декоративного соняшнику: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.М. Першина ; Ін-т олійн. культур УААН. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено успадкування основних декоративних ознак соняшнику: пігментації суцвіть і рослини загалом, морфологічних мутантів суцвіть, стебел та листя. Встановлено, що різноманіття жовтих базових забарвлень суцвіть контролюється не менше, ніж 8 різними генами, серед яких два виявлено вперше. Загальна кількість алелів, що регулюють розподіл антоціану на крайових квітках, не менше 21. Відкрито рецесивний ген принципово нової дистальної локалізації антоціану. Махровість суцвіть соняшнику як феномен включає у себе два незалежні компоненти - форму і відносну довжину дискових квіток. Виділено вісім нових морфологічних мутантів стосовно форм крайових квіток. Модернізовано класифікацію типів гіллястості соняшнику. Створено генетичну колекцію морфологічних мутантів соняшнику, до складу якої входить понад 220 зразків. На її основі виведено перші вітчизняні гібриди декоративного соняшнику: Лунний, Юліана, Кармен та Надія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 соняшник
Шифр НБУВ: РА309547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лукомський Д.В. 
Гідропружна нестійкість в еластичній трубці з рідиною при поширенні імпульсної хвилі тиску: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Д.В. Лукомський ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено поширення імпульсної хвилі тиску в еластичній циліндричній оболонці з рідиною в попередньо напруженому стані на підставі нелінійної за Карманом теорії оболонок Кірхгофа-Лява. Знайдено закон дисперсії хвилі в аналітичному вигляді та виявлено гідропружну нестійкість циліндричної форми системи рідина - оболонка у разі перевищення статичним однорідним тиском у рідині певного порогового значення, знайденого в явному вигляді. Запропоновано модель еластичної циліндричної трубки скінченної товщини з рідиною у разі поширення імпульсної хвилі тиску на базі загальних динамічних рівнянь гіперпружного ізотропного тіла у межах лінійної та геометрично нелінійної постановки задачі. В лінійній по вектору зміщення моделі методом асимптотичних розкладів в аналітичному вигляді знайдено закон дисперсії хвиль з довільною точністю та поправки до швидкості поширення довгих хвиль тиску, пов'язані зі скінченною товщиною стінки. У мажах геометрично-нелінійної задачі встановлено існування двох областей нестійкості циліндричної форми системи "рідина - пружна трубка" щодо статичного однорідного тиску в рідині. Проведено числове оцінювання результатів на підставі параметрів реальної кровоносної системи живого організму. Встановлено, що нестійкість цілком реальна у разі проходження пульсової хвилі, генерованої серцем, артеріями серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.13 в730 + В251.106.2,022
Шифр НБУВ: РА375315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дячок 
Джерела про Устима Кармалюка та опришківство на Поділлі (1813- 1835): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Валерій Васильович Дячок ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)47-4
Шифр НБУВ: РА311369

Рубрики:

      
8.

Карманов Є.В. 
Договір банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.В. Карманов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено договір банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті, необхідність в якому викликано, в першу чергу, перетвореннями, що відбулися в банківській сфері, і розвитком ринкових відносин в Україні, необхідністю приведення чинної нормативної бази у відповідність до світової практики розвитку розглянутих договірних відносин. Проналізовано етапи розвитку, процес становлення законодавства, що регулює банківські валютні цивільно-правові відносини. Досліджено юридичну природу валюти та валютних операцій, їх функцій, а також наукові проблеми договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті, проблеми його законодавчого врегулювання, співвідношення з іншими цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості укладання, змісту та виконання договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті. Сформульовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення Цивільного кодексу України з питання, що стосується регулювання договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.304
Шифр НБУВ: РА314657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Осадко Г.В. 
Знакові образи-символи як стильові чинники в поезії та прозі символізму (на матеріалі творчості Петра Карманського): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Г.В. Осадко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 22 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження знакового образу-символу в українському символічному дискурсі. Доведено, що специфічними характеристиками знакового образу-символу є те, що він акумулює в собі ряд ознак: особливості стилістичного напряму, ментальну характеристику, національні особливості, індивідуально-авторську манеру письма, характеристику "аури часу". Даний висновок обгрунтовано та розвинено низкою конкретних теоретичних положень, зокрема уточнено визначення змісту поняття "символ" та вперше подано характеристику знакового образу-символу через порівняльний аналіз понять "архетипний образ" - "образ-символ" - "знаковий символ". Експліковано інтертекстуальні й індивідуально-авторські первні у знакових образах-символах. Виконано порівняльний аналіз українського та російського символічних дискурсів з позицій функціонування у них знакових символів. Здійснено аналіз знакових образів-символів як маркерів індивідуально-авторської манери письма, власних характеристик автора, його світоглядної позиції, вимог стилістичного напряму, наповненості часовими та національно-ментальними ознаками (через детальний текстологічний порівняльний аналіз знакових образів-символів у творах Карманського, Пачовського, Тичини та Блока).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.88 + Ш5(4УКР)6-4Карманський,П.С.53 +
Шифр НБУВ: РА343261

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Конкін В.В. 
Ідентифікація штормових зон по акваторії Чорного та Азовського морів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / В.В. Конкін ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці принципово нової фізичної моделі штормових зон. В роботі вперше запропонована фізична модель штормових зон, яка основана на ланцюжках Кармана. Розроблено методику діагнозу морських штормів, що базується на новій фізико-математичній концепції, сучасній методиці Аракави з використанням інформації зі штучних супутників Землі. Основні результати роботи знайшли використання в оперативній прогностичній діяльності метеорологічних підрозділів, можуть стати основою для розробки більш досконалих гідродинамічних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.260

Рубрики:

      
11.

Кармазіна М.С. 
Ідея державності в українській політичній думці (кінець XIX - початок XX століття): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / М.С. Кармазіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На тлі аналізу наслідків геополітичних змін кінця XVIII ст. на Сході Європи, ходу самоорганізації Новоєвропейської цивілізації досліджено політичні, соціально-економічні процеси, що мали місце на українських землях впродовж XIX ст. і які обумовили приєднаня українців до західноєвропейського націотворчого процесу. На основі вивчення інтелектуальної спадщини - оригінальних праць, споминів, щоденників, автобіографій, партійних програм, конституційних проектів, епістолярію - як добре відомих, так і менш знаних, а то й зовсім невідомих представників української політичної думки - виділено етапи розвитку політичного мислення інтелектуальних кіл українських земель як у складі Російської, так і Австро-Угорської імперій. Показано, що на зламах XIX-XX ст., в період найвищої політизації українського націонольно-визвольного руху, провідною ідеєю політичної думки стала ідея створення Української держави. В дисертації проаналізовано особливості взаємовпливу напрямів політичної думки (соціалізму, лібералізму, націоналізму) на ідейно-теоретичному рівні. За допомогою системного підходу з'ясовано структуру та зміст ідеї державності, витвореної представниками цих напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кармалицький В.А. 
Ізоморфні заміщення кальцію та стронцію на лужні елементи та Y(Bi) у структурі апатиту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.А. Кармалицький ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г117 +
Шифр НБУВ: РА328245

Рубрики:

      
13.

Швець В.С. 
Історична драматургія Людмили Старицької-Черняхівської (проблематика і поетика): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.С. Швець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Зазначено, що пріоритетним джерелом багатогранної творчості Л.Старицької-Черняхівської, відомої української письменниці доби раннього модернізму (кінця XIX - початку XX ст.), була національна історія, а також українське культурне та громадсько-політичне життя перших десятиріч XX ст. Системно та детально досліджено зміст і структуру, принципи та засоби художньої інтерпретації минувшини, розвиток майстерності письмениці у моделюванні історичних реалій за відродження української державності, національного характеру, в утвердженні духовних цінностей. Висвітлено жанрову еволюцію в історичній драматургії та виділено певні жанрові різновиди, а саме: історико-ліричну сцену ("Сапфо"), драми - історико-соціальну ("Аппій Клавдій"), історико-психологічну ("Гетьман Дорошенко"), історико-філософську ("Іван Мазепа"), історико-героїчну ("Розбійник Кармелюк"), "п'єсу в п'єсі" ("Милість Божа"), історико-драматичний етюд ("Останній сніп"). Висвітлено стильові особливості творів, традиційні та новаторські ознаки модифікацій жанрових різновидів, сюжетно-композиційних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Старицька-Черняхівська, Л. 536 +
Шифр НБУВ: РА356882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кармазіна Л.Л. 
Методи та інструменти зниження впливу комунікаційних бар'єрів у віртуальних командах проектів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.13.22 / Л.Л. Кармазіна ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й інструменти зниження впливу комунікаційних бар'єрів у віртуальній команді проекту. Розроблено методи визначення ключових компетенцій проекту, оцінювання впливу комунікаційних бар'єрів на проект, зокрема, на рівень виконання ключових компетенцій, що дозволяє виділити найбільш впливові комунікаційні бар'єри. Розроблено інструмент розрахунку коефіцієнта стійкості ключових компетенцій проекту до комунікаційних бар'єрів. Встановлено, що найбільш впливовими комунікаційними бар'єрами для віртуальних команд є семантичний і стилістичний. Удосконалено процес створення описових статей термінів шляхом визначення їх спільної лінгвістичної інформації, головних наукових і додаткових ознак. Запропоновано для подолання стилістичного бар'єру створювати спеціальні шаблони документів з урахуванням умов віртуального оточення. Запропоновано модель, яка дозволяє оцінити позитивний вплив розроблених механізмів на якість комунікаційних процесів віртуальної команди проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА362624

Рубрики:

      
15.

Карман З.М. 
Методичне забезпечення розвитку фінансових ресурсів промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / З.М. Карман ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні засади та методичне забезпечення розвитку фінансових ресурсів промислових підприємств та стратегічного управління ними. Узагальнено теоретичні положення процесу розвитку взагалі та розвитку фінансових ресурсів підприємства зокрема. Розкрито суть поняття розвитку фінансових ресурсів. Виявлено особливості використання джерел і методів фінансування у процесі функціонування та розвитку промислових підприємств. Розроблено концептуальні положення стратегічного управління розвитком фінансових ресурсів даних підприємств за сучасних умов господарювання. Досліджено стан і основні тенденції використання та розвитку фінансових ресурсів на макро-, мезо-, і мікроскопічному рівнях в Україні. Розроблено узагальнений методичний підхід до визначення фінансової стійкості підприємства. Удосконалено класифікацію стратегій фінансування активів підприємства на базі введення понадагресивного типу. Розроблено методичний підхід до кількісного визначення рівня фінансової прозорості промислових підприємств. Обгрунтовано доцільність створення та функціонування відділу фінансового розвитку промислового підприємства та створено його узагальнену організаційну структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93 +
Шифр НБУВ: РА340537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кармазіна К. Ю. 
Механізм взаємодії джерел континентального та загального права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. Ю. Кармазіна ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено особливості джерел міжнародного, національного континентального та загального права. Визначено основні параметри механізму взаємодії джерел права, особливості механізму взаємодії джерел національного континентального права, міжнародного та національного континентального права, механізму взаємодії джерел національного загального права, міжнародного та національного загального права, механізму взаємодії джерел права в Україні. Наведено пропозиції щодо необхідності закріплення у національному законодавстві поняття "система джерел права", основних параметрів механізму взаємодії джерел права в Україні, основних способів збереження зв'язків у межах національної системи джерел права та засобів запобігання їх розірванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.61 + Х002.62 + Х91-3
Шифр НБУВ: РА382795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Асмолова А.О. 
Обгрунтування методів хірургічного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на туберкульоз легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Асмолова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у хворих на туберкульоз легенів з захворюваннями пародонту за методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) встановлено наявність у пародонтальних карманах мікобактерій туберкульозу, за цього виявлення збудника не залежить від клінічної форми та ступеня розвитку генералізованого пародонтиту (ГП). Показано, що загальновідомі консервативні методи лікування ГП на фоні специфічної протитуберкульозної терапії з використанням антибіотиків не ліквідують мікобактерії у пародонтальних карманах. Виявлено, що пародонтальні клаптеві операції з використанням остеозаміщувальних композицій у таких хворих остаточно не усувають пародонтальний карман, тобто не сприяють ліквідації осередку інфекції. Установлено, що найбільш ефективним методом лікування ГП у хворих на туберкульоз легенів є хірургічний, зокрема, гінгівектомія та гінгівотомія, які остаточно ліквідують пародонтальний карман, що є джерелом і резервуаром туберкульозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р542-37 +
Шифр НБУВ: РА349518

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Кармазиненко С.П. 
Особливості зональних змін верхньоплейстоценових грунтів басейну Дніпра на території України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / С.П. Кармазиненко ; Ін-т географії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено палеопедологічне (макро- та мікроморфологічне) дослідження верхньоплейстоценових грунтів і лесів Дніпра на території України. На підставі проведеного мікроморфологічного аналізу визначено первинні грунтотвірні процеси та генезис грунтів пізнього плейстоцену. Встановлено основні діагностичні маро- та мікроморфологічні ознаки грунтів і лесів за результатами дослідження відкладів 24-х розрізів плейстоцену для визначення особливостей їх зональних змін мішаних (хвойно-широколистяних) лісів, лісостепової та степової території дослідження з використанням нових даних термолюмінесцентного датування окремих горизонтів верхнього плейстоцену. На підставі результатів проведених палеопедологічних досліджень з'ясовано зональні грунтові покриви, проаналізовано зміни меж їх поширення для кадацького, прилуцького, витачівського та дофінівського палеографічних етапів. Вивчено динаміку змін верхньоплейстоценових грунтів у часі та просторі та відзначено спрямованість у розвитку грунтів кожного стратиграфічного горизонту. Встановлено, що грунти кожного палеографічного етапу мають індивідуальні макро- та мікроморфологічні ознаки. Визначено можливості використання палеогрунтів як стратиграфічних і корелятивних показників та іникаторів для відтворення фізико-географічних обстановок минулого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721-6 +
Шифр НБУВ: РА365468

Рубрики:

      
19.

Кармазин В.Я. 
Особливості управління металургійними підприємствами у процесі їх реструктуризації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.Я. Кармазин ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й удосконалено принципи управління підприємством у процесі постанови та досягнення цілей його реструктуризації. Розроблено інструментарій і практичні рекомендації щодо діагностики та вирішення протиріч у цілях, які виникають внаслідок різнобічних інтересів учасників підприємства. На підставі аналізу наявних у вітчизняній і закордонній науковій літературі визначень поняття "реструктуризації підприємства" запропоновано його нове трактування. Обгрунтовано можливість опису механізму формування протиріч у цільових настановах виробничих систем за допомогою поняття "функціональний ансамбль", зумовленого наявністю сукупності елементарних керувальних одиниць складової керувальної системи окремого функціонального процесу. Теоретично визначено можливість використання для діагностування потенційних протиріч у цілях у разі переходу від процесного підходу під час постановки цілей до підходу на базі функціональних ансамблів за допомогою математичного апарату теорії графів і побудови матричної (збалансованої) моделі управління. Сформовано збалансовану модель підприємства зі структурними елементами - функціональним ансамблем, яка дозволяє параметри підприємства послідовно використовувати для формування матричних моделей на підгалузевому рівні (для металургійного та феросплавного виробництва) та рівні окремого підприємства. Одержано рівняння збалансованої взаємодії функціональних ансамблів металургійного підприємства, на підставі якого доведено, що найбільший ступінь впливу на ефективність його діяльності зумовлює фінансова складова стратегічної карти системи збалансованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-312.1-21 +
Шифр НБУВ: РА358582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Кармишев Ю.В. 
Плазуни півдня Степової зони України (поширення, мінливість, систематика та особливості біології): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Ю.В. Кармишев ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження особливостей морфологічної мінливості, вивчення фондових колекцій і всебічного аналізу літературних джерел складено сучасний систематичний список плазунів півдня степової зони України. Розглянуто внутрішньовидову таксономію всіх видів плазунів півдня степової зони України та вперше описано ряд нових кольорових аберацій для двох (Lacerta agilis, podarcis taurica) видів. Підтверджено наявність двох підвидів болотяної черепахи (E. orbicularis orbicularis та E. orbicularis hellenica) в регіоні та знайдено окрему популяцію цього виду, яка за таксономічними ознаками та особливостями біології відрізняється від інших відомих підвидів. Показано існування трьох популяційних груп ящірки кримської, які достовірно відрізняються між собою. Розглянуто фенотипічну структуру популяцій всіх видів плазунів у межах досліджуваного регіону, а також зроблено порівняльний міжпопуляційний аналіз цих тварин за зовнішньоморфологічними характеристиками. Отримано найбільш повні дані щодо мінливості степової гадюки в межах регіону та з'ясовано її систематичний статус. Наведено дані стосовно розповсюдження всіх плазунів та складено їх кадастри. Виявлено найбільш вразливі види плазунів у межах регіону дослідження та визначено популяції, які потребують першочергових заходів щодо їх збереження. За даними польових досліджень виявлено нові території, перспективні для охорони плазунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.342*99(4УКР) + Е623.342*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського