Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (4704)Книжкові видання та компакт-диски (463)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КИШКОВ$<.>+<.>K=ІНФЕКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 451
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондаренко Г.М. 
Сифіліс та супутні хламідійна і мікоплазменна інфекції (клініко-епідеміологічні і морфологічні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.М. Бондаренко ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Представлено результати вивчення особливостей епідеміології, клініки та морфології сифілісу при супутньому інфікуванні сечостатевим хламідіозом та мікоплазмозом. Розроблено алгоритм обстеження та лікування хворих на сифіліс з урахуванням змішаної інфекції. Обгрунтовано виділення хворих на сифіліс у поєднанні з іншими венеричними інфекціями до окремої клініко-терапевтичної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р591-3

Рубрики:

      
2.

Мрачковський В.В. 
Показання до інтестинальної пластики сечеводу та її особливості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.В. Мрачковський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності протезування сечоводу клубовою кишкою. У роботі вивчено клініко-анатомо-функціональні особливості сечовивідної системи у хворих до - та після інтестинальної пластики сечоводу. Оптимізовані показання та протипоказання до кишкової пластики сечоводу. Розроблені вимоги до хірургічної техніки заміщення сечоводу відрізком тонкої кишки. Встановлені ускладнення кишкової пластики сечоводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.55-99

Рубрики:

      
3.

Андрієць В.В. 
Профілактика та лікування окремих форм післяопераційного перитоніту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Андрієць ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патогенезу, профілактики, діагностики та лікування післяопераційного перитоніту. В експериментальній частині описані нові механізми розвитку неспроможності кишкових швів, проведені порівняльні дослідження властивостей різних кишкових швів, в тому числі розробленого; показана ефективність запропонованих методів захисту лінії швів. Вивчено стан процесів пероксидного окислення та антиоксидантного захисту, фібринолітична активність та функціональні порушення органів та систем при післяопераційному перитоніті. Запропоновано об'єм клініко-лабораторних заходів, які дозволяють прогнозувати можливість розвитку післяопераційного перитоніту та провести його ранню діагностику. Представлені результати застосування розробленої лікувальної тактики у хворих з післяопераційним перитонітом, визначені покази до використання запрограмованої лапараперції, патогенетично обгрунтований комплекс післяопераційного лікування, що дозволило знизити летальність до 13,79%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

      
4.

Зайцев 
Функціональні порушення уродинаміки та хронічна сечова інфекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / В.І. Зайцев ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню причин появи та особливостей перебігу функціональних порушень уродинаміки (ФПУ) та хронічної сечової інфекції (ХСІ) в різних вікових категоріях хворих, розробці нових та удосконаленню існуючих методів їх діагностики та лікування. Враховуючи сучасні тенденції розвитку урології розроблено власний метод неінвазивної діагностики ФПУ. Доведено, що на протязі життя відбуваються зміни у причинно-слідчих взаємовідношеннях між ФПУ та ХСІ, але у більшості випадків ХСІ є вторинною. Зафіксовані та проаналізовані причини різнонаправлених змін активності детрузора та сфінктера сечового міхура на протязі життя. Шляхом використання сучасних уродинамічних методів показано негативний вплив ХСІ на уродинаміку. Запропонована нова класифікація ФПУ. Доведено, що при необструктивному пієлонефриті корекція ФПУ дозволяє досягти терапевтичного ефекту без антибактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.55-2

Рубрики:

      
5.

Гощинський В.Б. 
Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали в плановій та ургентній абдомінальній хірургії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Гощинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Вивчені фізико-механічні властивості нового антибактеріального шовного розсмоктувального матеріалу. Апробація антимікробних полімерних розсмоктувальних матеріалів (ниток та плівок ЕСБАГ, ЕСБАДХ) в плановій та ургентній абдомінальній хірургії проведена на 545 хворих різного віку та статі. Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали використані при чистих, умовно-чистих та бактеріально забруднених оперативних втручаннях. Контрольною групою були 310 хворих, яким були виконані аналогічні оперативні втручання, але з використанням нерозсмоктувального шовного матеріалу. Аналіз даних експериментальних досліджень показав, що антимікробний розсмоктувальний матеріал за своїми фізико-механічними властивостями відповідає вимогам, які ставляться до розсмоктувального шовного матеріалу, мають мінімальні капілярні властивості, відсутній ефект "гноту", мають антибактеріальну дію на основні збудники хірургічної інфекції. При формуванні кишкових анастомозів антибактеріальними розсмоктувальними нитками, міцність останніх збільшується в 1,5 рази. Завдяки антибактеріальному розсмоктувальному шовному матеріалу регенеративні процеси в зоні анастомозів випереджають такі ж самі, в анастомозах, сформованих капроновою ниткою та розсмоктувальною ниткою Капромед, і наближаються до асептичного. Розсмоктування ниток наступає на 210 добу після операції. Порівняльний аналіз післяопераційних ускладнень в основній та контрольній групі показав, що завдяки використанню антибактеріальних полімерних розсмоктувальних матеріалів вдалось зменшити кількість гнійнозапальних ускладнень в 4,7 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4с03

      
6.

Гайдай Н.В. 
Клініко-імунологічне обгрунтування диференційованих методів реабілітації дітей з частими респіраторними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.В. Гайдай ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб МОЗ України ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості дітей 5-14-річного віку з частими респіраторними інфекціями. У дітей з частотою респіраторних інфекцій 6-12 епізодів на рік у 54% випадків спостерігались прояви HSV-інфекції. В період між захворюваннями у таких дітей в більшості випадків ідентифікувались антигени парагрипу (26%), аденовірусів (21%), РС-вірусів (13%) та асоціації вірусів (34%). Імунологічне обстеження за допомогою методу двокольорової проточної цитометрії з використанням моноклональних антитіл на апараті FACScan показало, що у цих дітей змінені імунологічні показники, відповідальні за противірусний захист (знижені CD3+T-, CD4+T-, CD8+T-лімфоцити). У випадку поєднання частих респіраторних інфекцій з рецидивуючою HSV-інфекцією, зниження CD4+T-лімфоцитів спостерігалось особливо часто. На підставі виявлених клініко-імунологічих особливостей у дітей з частими респіраторними інфекціями були обгрунтовані показання до призначення рослинного адаптогену (Ехінацея пурпурна) та імуномодулятора тимічного походження (Тимостимулін). Вони були ефективні в профілактиці загострень цих інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

      
7.

Чешенко В.П. 
Кольорова контактна термографія та імуноферментний аналіз у комплексній діагностиці розповсюдження злоякісних пухлин черевної порожнини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.П. Чешенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню клінічної інформативності методів кольорової контактної термографії (ККТ) і імуноферментного аналізу (ІФА) в комплексній діагностиці розповсюдження пухлин у 270 хворих на рак шлунка, товстої кишки та гепато-панкреато-дуоденальної зони. Розроблена раціональна схема реєстрації термографічної інформації для оцінки ряду біологічних особливостей перебігу пухлинного процесу при дослідженні методом ККТ. Спільне застосування ККТ і ІФА у комплексі з традиційними методами досліджень дозволяє не лише підвищити інформативність діагностики злоякісних захворювань шлунково-кишкового тракту, але й в доопераційному періоді визначити розповсюдження процесу, ступінь диференційовки пухлини. Проведено аналіз результатів ККТ і ІФА при дослідженні у динаміці. Запропоновано алгоритм їх спільного застосування у прогнозуванні операбельності злоякісних пухлин, в оцінці ефективності лікування, індивідуалізації лікувальних програм, для післяопераційного моніторингу з метою своєчасного виявлення рецидивів і метастазів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.145-4

Рубрики:

      
8.

Лубенкова Н.В. 
Оптимізація результатів кріохірургічного лікування фонових і передракових захворювань шийки матки з урахуванням супутньої інфекції генітального тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лубенкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено 243 випадки фонових і передракових захворювань, серед яких у переважній більшості були псевдоерозії, ендоцервікози, що іноді сполучаються з лейкоплакією і дисплазією. Усім жінкам було проведено кріохірургічне лікування патології шийки матки, дані рекомендації щодо техніки його проведення. 52 хворі лікувалися за звичайною методикою (контрольна група); повне загоєння спостерігалось у 35 (67,3%) хворих. Недостатній ефект лікування часто був обумовлений загостренням спровокованої кріовпливом прихованої інфекції. Обгрунтована доцільність обстеження жінок (крім обстеження та санації до кріовпливу) у перші дні після кріовтручання на виявлення статевих інфекцій. При цьому з 191 жінки у 163 (85,7%) виявлені трихомонади, хламідії, гарднерели, гонококи, уреаплазми й асоційована змішана інфекція, у зв'язку з чим хворим відразу ж було призначено комплексне різнобічне етіопатогенетичне лікування. У результаті проведеного поєднаного кріохірургічного втручання з протиінфекційним протизапальним лікуванням ефективність його виявилася вищою - одужання у 178 спостереженнях (93,1%) - у порівнянні із загальноприйнятою методикою терапії, скорочувався термін загоєння на місці кріонекрозу і наступала повна епітелізація шийки матки, зменшувалася кількість рецидивів, скорочувалися терміни і поліпшувалася якість лікування статевих інфекцій, відбувалася санація подружніх пар від статевої інфекції, що мало велике не тільки медичне, але і соціальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59

Рубрики:

      
9.

Джус М.Б. 
Хвороба Рейтера: імунологічні механізми розвитку та особливості діагностики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / М.Б. Джус ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням етіології та імуногенезу хвороби Рейтера. Запропоновано клініко-імунологічну систему оцінки активності хвороби Рейтера. Встановлено, що найчастішими тригерними факторами хвороби Рейтера виступають хламідійна інфекція, яка асоціюється з герпетичними вірусами, а також ентеробактеріальні збудники. Хвороба Рейтера супроводжується змінами імунозалежних процесів, які характеризуються дизрегуляцією клітинних і гуморальних факторів імунної системи. У хворих з виявленним HLA-B27 генотипом ці зміни особливо виражені і супроводжуються зниженням основних популяцій лімфоцитів на тлі збільшення імунорегуляторного індексу, рівнів IgG та IgM, а також більш вираженою гіперімунокомплексемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.82-25

Рубрики:

      
10.

Гладка Л.Ю. 
Стан пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи захисту, зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, щитовидної залози та наднирників у населення екологічно несприятливого регіону Чернівецької області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.Ю. Гладка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та деяких ланок антиоксидантної системи (АОС) захисту, особливостям перебігу захворювань гепатобіліарної зони в умовах дії несприятливих сумісних чинників, питанням морфо-функціонального стану деяких залоз внутрішньої секреції (щитовидної, підшлункової залоз, наднирників) у населення, що зазнало впливу негативних чинників чорнобильської катастрофи та інших ендемічних реагентів. Функціональні зміни залоз внутрішньої секреції в умовах хронічної дії різних екологічних чинників характеризуються підвищенням рівня гормонів: кортизолу, тиреоїдних гормонів та зниженням рівня АКТГ та ТТГ. Ферментативна функція підшлункової залози не виявляє сезонної залежності, а залежить від тривалості супутніх захворювань і тяжкості перебігу. Встановлено, що перебіг захворювань гастродуоденальної зони в екологічно небезпечній зоні набуває рецидивуючого процесу з резистентністю до лікування. Виявлений десинхроноз деяких гормонів щитовидної залози дає можливість хронооптимізувати діагностику та проведення хронотерапії. Проведення скрінінгових досліджень щитовидної, підшлункової залоз за допомогою ультразвукових приладів та застосування прицільної пункційної біопсії під контролем ультразвуку полегшує виявлення захворювань залоз внутрішньої секреції на ранніх доклінічних стадіях. Дослідження у населення, яке зазнало впливу різних сумісних чинників, вмісту малонового диальдегіду (МДА) та відновленого глутатіону (ВГ) виявляє ранні ознаки патологічних процесів. Розроблені та впроваджені в практику найбільш інформативні критерії ранньої діагностики і оцінки ефективності лікування захворюван ь щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-1

Рубрики:

      
11.

Остапчук О.І. 
Вплив антиоксидантів та омепразолу на протизапальну активність, побічну дію та фармакокінетику індометацину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.І. Остапчук ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню доцільності використання антиоксидантів (ретинолу, токоферолу, аевіту, селени) та омепразолу як засобів підвищення ефективності та безпечності фармакотерапії нестероїдним протизапальним препаратом індометацином. Встановлено, що фармакотерапія індометацином поглиблює викликане ад'ювантним артритом зниження вмісту ретинолу та токоферолу в плазмі крові, спричиняє ушкодження шлунково-кишкового тракту. Включення до комплексу лікування антиоксидантів (аевіту та селени) ліквідує дефіцит вітамінів в організмі і зменшує ульцерогенний ефект індометацину. Максимальні гастропротекторні властивості виявлено при поєднанні аевіту з селеною. Омепразол уповільнює елімінацію незміненої форми індометацину з плазми крові, збільшує ефективність протизапальної терапії і зменшує частоту побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту. У хворих на ревматоїдний артрит встановлено зниження рівня селену в плазмі крові, показана доцільність включення до комплексу лікування антиоксидантів аевіту та селени. Це дозволило прискорити зворотній розвиток клінічних симптомів захворювання і зменшити частоту та важкість побічних ефектів індометацину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

      
12.

Боброва О.В. 
Гомеостаз магнію при есенціальній гіпертензії (клініко-фізіологічна характеристика, патофізіологія, гормональна регуляція, корекція порушень, обгрунтування вибору антигіпертензивної терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.В. Боброва ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження патофізіології метаболізму магнію при есенціальній гіпертензії (ЕГ), для якої є характерне зниження дієтичного споживання, кишкової абсорбції магнію, магнійуретичної фукнції нирок і внутрішньоеритроцитарної концентрації, порушення кісткового транспорту магнію з переваженням резорбції, зниження толерантності до магнієвих навантажень, порушення гормональної регуляції з підвищенням продукції паратгормона, кальцитоніна і зниженням утворення 1,25-дігідроксіхолекальциферола, зниження чутливості органів-мішеней до впливу гормонів. Запропоновано метод адекватної оцінки стану метаболізму магнію, придатний для використання в клініці. Встановлено патогенетичне значення порушень метаболізму магнію в патогенезі ЕГ. Доведено доцільність дослідження метаболізму магнію для оптимізації вибору найбільш ефективних препаратів для лікування ЕГ. Запропоновано, обгрунтовано теоретично та апробовано метод зниження реактивності серцево-судинної системи до вазопресорних впливів і підвищення ефективності лікування хворих ЕГ антигіпертензивними фармакопрепаратами, заснований на корекції порушень метаболізму магнію шляхом його додаткового прийому. У роботі розвивається новий напрямок у профілактиці ЕГ, заснований на концепції патогенетичної ролі порушень метаболізму магнію в розвитку ЕГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

      
13.

Соломко А.В. 
Розробка і обгрунтування способів формування та захисту анастомозів в абдомінальній хірургії (Експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / А.В. Соломко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 30 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам розробки фізіологічних і надійних способів формування анастомозів, а також їх захисту і вибору шовного матеріалу при оперативних втручаннях на порожнистих органах травного каналу. На основі експериментальних досліджень, проведених за допомогою гідропресії, рентгенографії, біохімічних, бактеріологічних та морфологічних методів дослідження на 779 лабораторних тваринах показані переваги розроблених однорядних швів у порівнянні з дворядними. Особливо ці переваги відчутні під час формування анастомозів з застосуванням прецизійної техніки з елементами мікрохірургії. Проведена порівняльна морфологічна оцінка перебігу процесів репаративної регенерації в ділянці анастомозів, сформованих з використанням імпортних синтетичних розсмоктувальних і мікрохірургічних атравматичних шовних матеріалів - дексону, вікрилу, полідіоксанону вірджин сілку, пролєну і першими вітчизняними шовними матеріалами - окцелоном і металатравмом. Обгрунтована недоцільність застосування шовку в хірургії позапечінкових проток. Доповнені відомості щодо причин виникнення неспроможності швів анастомозів. Розроблені способи захисту кишкових і жовчно-кишкових анастомозів. Показані перспективи застосування фібринового клею. Доведені переваги подвійного захисту товстокишкових анастомозів. Позитивні результати впровадження розроблених методів і матеріалів у клініку під час лікування 177 хворих підтвердили дані, отримані в експерименті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4

Рубрики:

      
14.

Тихонова С.О. 
Розробка складу та технології лікарських препаратів на основі продуктів бджільництва: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / С.О. Тихонова ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Розроблені науково-методичні основи створення складів твердих лікарських форм на основі ферментної субстанції квіткового пилку "Поленаза" (ФСП) та фенольного гідрофільного препарату прополісу (ФГПП): таблеток "Полензим", "Прополтин", гранул "Прополтин". Визначені шляхи регулювання технологічних властивостей вихідної сировини, біологічно активних субстанцій та способів одержання лікарських препаратів з оптимальними фізико-хімічними властивостями, що мають інвертазну та противірусну дію. Вперше створена безвідходна технологія біологічно активної субстанції "Поленаза", таблеток "Полензим" і "Прополтин", покритих кишковорозчинною оболонкою, що рекомендуються для лікування кишкових ензимопатій та коронавірусних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л667.8 + Р281.7/9 пилок квітковий + Р281.7/9 прополіс

Рубрики:

      
15.

Сорокулова І.Б. 
Теоретичне обгрунтування і практика застосування бактерій роду Bacillus для конструювання нових пробіотиків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.07 / І.Б. Сорокулова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки принципово нових пробіотиків на основі аеробних спороутворюючих бактерій роду Bacillus. Теоретично обгрунтовано і практично реалізовано підходи до створення біопрепаратів з унікальними властивостями. Доведено, що методами генетичної інженерії на основі бацил можна конструювати рекомбінантні пробіотики з заданими параметрами. Проведено весь комплекс доклінічного вивчення біопрепаратів і доведено їх безпечність для мікроорганізму. Показано високу ефективність розроблених біопрепаратів при експериментальних бактеріальних і вірусних інфекціях, а також при застосуванні в медицині та ветеринарії. Виявлено нові аспекти механізму дії запропонованих біопрепаратів. Розроблено технологію виробництва препаратів та методи їх контролю. У встановленому порядку затверджено необхідну нормативну документацію, на основі якої здійснюється промисловий випуск розроблених пробіотиків - біоспорину і субаліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59,022

Рубрики:

      
16.

В'юн В.В. 
Підвищення ефективності діагностики та лікування природжених вад розвитку шлунково-кишкового тракту та сечовидільної системи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.В. В'юн ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Захищається науково-практична робота, у якій на основі пренатального ультразвукового дослідження плоду втілена в клінічну практику етапна діагностична програма "генетик - дитячий хірург - акушер - дитячий хірург". Розроблені лікувально-діагностичні критерії, вивчені алгоритми сполученості природжених вад розвитку (ПВР) підвищили ефективність лікування дітей цієї категорії. При цьому скорочені строки надходження новонароджених з ПВР шлунково-кишкового тракту (ШКТ) на 20,05 години та знижена післяопераційна летальність на 31%. У дітей з ПВР сечовидільної системи (СВС) зменшені строки початку лікування з 5,6 років до 5,8 місяців, проявлення пієлонефриту знижені на 73%. Встановлено, що ПВР ШКТ та СВС зустрічалися в складі множинних природжених вад розвитку у 31,15% та 18,49% відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.050

      
17.

Макаренко В.Д. 
Особливості клініки та перебігу гострих кишкових інфекцій у дітей першого року життя, інфікованих цитомегаловірусом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Д. Макаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у дітей раннього віку, інфікованих цитомегаловірусом (ЦМВ). З'ясовано, що при тяжкому перебігу ГКІ у дітей першого року життя частота інфікування ЦМВ склала 66,4%. Дана оцінка деяким показникам і імунологічної реактивності дітей першого року життя з ГКІ, інфікованих ЦМВ. Розроблені клініко-лабораторні критерії діагностики ЦМВ у дітей першого року життя з ГКІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

      
18.

Болдіжар О.О. 
Ендоскопічна склеротерапія варикозних вен стравоходу в профілактиці кровотеч при спленодекомпресивних судинних операціях у хворих цирозом печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Болдіжар ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.А.Шупика. — Ужгород, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діагностики та хірургічного лікування цирозу печінки (ЦП). На основі клінічного аналізу 68 хворих вивчені запальні зміни з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ)та порушення моторної функції, які супроводжують ЦП і залежать від ступеню варикозного розширення вен (ВРВ) стравоходу та шлунка, кількості кровотеч з ВРВ в анамнезі, ступеня печінкової недостатності. Ендоскопічна характеристика змін верхніх відділів ШКТ у хворих показала, що у 72% пацієнтів спостерігається езофагіт різного ступеню важкості, у 84% - гастрит. Моторні порушення у вигляді ГЕР спостерігаються у 74%, ДГР - у 17,6% хворих. У 23 (35,4%) хворих після сплено-декомпресивних операцій, не дивлячись на функціонуючий сплено-декомпресивний шутн, ВРВ стравоходу не спадаються. В зв'язку з чим у 2-х хворих на висоті кровотечі, а у 15 - в плановому порядку виконана ендоскопічна склеротерапія ВРВ стравоходу ІІІ ст. Кумулятивний аналіз стабільності хірургічного лікування по трьох основних параметрах - рецидив кровотечі, летальності до 5 років та портосистемної енцефалопатії показав, що задовільний результат лікування спостерігається у 92% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40

Рубрики:

      
19.

Білоконова Л.А. 
Критерії діагностики та передбачення перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Л.А. Білоконова ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку на тлі гострих кишкових інфекцій (ГКІ) та гострих інфекцій дихальних шляхів (ГІДШ). З'ясовано, що у дітей раннього віку при тяжких формах ГКІ та ГІДШ гостра герпетична моно-інфекція складає 13,1%, гостра герпетична мікст-інфекція 45,8%, латентна герпетична мікст-інфекція 41,1% і незалежно від активності інфекційного процесу негативно впливає на перебіг вищеозначених інфекційних захворювань, що позначається збільшенням тривалості та виразності основних клініко-лабораторних показників, а також обтяженням прогнозу хвороби. Розроблені анамнестичні та клініко-лабораторні діагностичні критерії герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку, на підставі яких була створена діагностично-прогностична текст-карта її скринінгової діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3

Рубрики:

      
20.

Суходоля А.І. 
Шляхи покращення результатів органозберігаючих операцій при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / А.І. Суходоля ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена пошуку шляхів подальшого удосконалення результатів органозберігаючих операцій при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, які полягали в розробці нових видів ваготомій та обгрунтуванні ерадикації Helicobacter pylori в післяопераційному періоді. Вивчено вплив стовбурової, селективної, селективної проксимальної, селективної дистальної, екстрагастральної ваготомії та ізольованої ваготомії великої кривизни шлунка на шлункову секрецію та моторно-евакуаторну функцію шлунково-кишкового тракту у собак. Висвітлюються результати хірургічного лікування 400 хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Розроблені критерії індивідуального підходу до виду органозберігаючих операцій, застосування екстрагастральної ваготомії і удосконалених методик селективної проксимальної ваготомії та ерадикація Helicobacter pylori в післяопераційному періоді забезпечило зниження відсотку рецидиву виразки до 3,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.6
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського