Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (2199)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=КЛІЄНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 220
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Морозова Н. І. 
Адаптивний розвиток підприємств аптечної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Морозова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано імітаційну модель прогнозування інтенсивності потоку клієнтів на основі методів системної динаміки, яка, на відміну від існуючих, дозволяє покращити адаптивні характеристики аптечної мережі. Удосконалено методичні підходи щодо оцінювання результатів формування системи взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку шляхом виділення часового та порівняльного напрямків дослідження. Розроблено діагностичний інструментарій оцінювання політики розвитку аптечної мережі на основі оцінювання кількісних індикаторів функціонування фармацевтичного ринку. Розвинуто структурно-ієрархічний метод прогнозування конкурентоспроможності аптечної мережі шляхом використовування методу аналізу ієрархій, який передбачає ієрархію сфер взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку (акторів). Розглянуто категорію "суб'єкт ринкової взаємодії" як специфічний елемент ринкової системи, що у своїй діяльності постійно впливає на стратегію розвитку інших суб'єктів. Запропоновано методологію адаптивного маркетингу як системи стратегічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1
Шифр НБУВ: РА381822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Симов'ян В. С. 
Банківський контроль в Україні: адміністративно-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Симов'ян ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут правового регулювання банківського контролю (БК) та встановлено його місце у системі адміністративного та фінансового права. Розкрито сутність і значення БК для правового регулювання фінансової діяльності держави, зокрема розв'язано проблему визначення терміна БК, проаналізовано його принципи, завдання, функції, види та розглянуто його онтологічно-правові форми в Україні. Визначено систему органів БК та досліджено правовий статус та повноваження Національного банку України (НБУ) як органу державного БК. Проаналізовано організаційно-правові засади внутрішнього БК, приділено увагу з'ясуванню його завдань та окремо досліджено елементи його системи. Охарактеризовано правові засоби удосконалення процедури реєстрації та ліцензування банківської діяльності. Визначено правові засоби захисту інтересів клієнтів банку у разі проведення банківських операцій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правових та організаційних засад проведення БК в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.23
Шифр НБУВ: РА381316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Романенко Л.Ф. 
Банківський маркетинг: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Л.Ф. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження банківського маркетингу за умов реформування фінансово-банківської системи України з метою вирішення проблем удосконалення функціонування комерційних банків. Висвітлено еволюцію розвитку маркетингу у суспільстві з ринковою економікою, визначено місце маркетингу у системі економічних наук. Розглянуто організаційну, дослідну та заключну стадії процесу маркетингової діяльності, які характеризують маркетинг як динамічну систему економічних знань про діяльність суб'єктів господарювання, що розкривають суть явищ господарської діяльності з метою оптимізації їх у суспільстві з ринковою та соціально орієнтованою економікою для підвищення добробуту людей. Комплексно представлено банківський маркетинг як методологію формування політики, стратегії та тактики банку, призначену ефективно задовольняти та вирішувати проблеми клієнтів шляхом реалізації на ринку банківських продуктів, управління активами та пасивами, прибутками та витратами, ризиком, ліквідністю з використанням комп'ютерних технологій. Стратегічний маркетинг та його економіко-математичне моделювання у банківській діяльності висвітлено з залученням досвіду діяльності українських банків. Розроблено рекомендації щодо запровадження економіко-математичних моделей і запобігання ризикам і банкротству фінансових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.3-211.1
Шифр НБУВ: РА318835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петик Л. О. 
Банківські кризи та методи їх подолання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. О. Петик ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На основі вивчення причинно-наслідкових умов появи банківських криз, а також їх форм і видів, що є характерними для сучасного стану розвитку світової економіки, розроблено теоретичні та методологічні засади подолання сучасної кризи банківської системи України й її інститутів за допомогою методів макроекономічного регулювання й антикризового управління. Узагальнено теоретичні підходи до трактування змісту й економічної сутності банківської кризи та її різновидів, уточнено їх класифікацію, виявлено найбільш ефективні методи подолання та напрями запобігання негативним впливам можливих банківських криз у майбутньому. Запропоновано авторський підхід до організації ефективного антикризового управління на всіх рівнях банківської системи України, що сприятиме забезпеченню стабільності, надійності та безпеки розвитку всіх її інститутів, виконанню у повному обсязі покладених на них функцій і взятих зобов'язань, відновленню довіри до банківської системи з боку інвесторів, кредиторів і клієнтів банків, передусім населення. Наведено конкретні пропозиції з розробки державної програми забезпечення стабільності та безпеки банківської системи, створення законодавчого підгрунтя для її реалізації. Розроблено економіко-математичну модель фінансової стійкості комерційного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-97
Шифр НБУВ: РА383037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колос І.В. 
Вартісно-орієнтоване управління підприємством (на прикладі підприємств легкої промисловості): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Колос ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну суть та запропоновано методологічні підходи до вартісно-орієнтованого управління, що дозволяють визначити переваги, недоліки та методи оцінювання вартості підприємства. Обгрунтовано чинники формування вартості підприємства та методичний підхід до їх систематизації. Розроблено концепцію вартісно-орієнтованого управління підприємством з використанням ієрархічної корпоративної та особистісної збалансованих систем показників за шістьма взаємопов'язаними аспектами (інвесторів, фінансів, клієнтів, бізнес-процесів, персоналу, суспільства). Досліджено особливості розвитку підприємств легкої промисловості за сучасних умов господарювання. Обгрунтовано цілісну систему показників вимірювання діяльності за пріоритетними аспектами. Розкрито економічні передумови впровадження вартісно-орієнтованого управління на промислових підприємствах. Розроблено методичні та практичні рекомендації щодо формування операційних, податкових, екологічного, соціального та фінансових бюджетів підприємства з використанням головних чинників формування вартості підприємства та системи вартісно-орієнтованого управління з використанням ієрархічної корпоративної та особистісної збалансованих систем показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-86-21 +
Шифр НБУВ: РА353460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гнаток В.М. 
Використання інформаційного ресурсу для розвитку підприємств та установ (на прикладі цивільної авіації України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.М. Гнаток ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки України ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи щодо побудови та організації ефективного функціонування системи науково-технічної та економічної інформації (НТЕІ) як основного засобу системного використання інформаційного ресурсу для інноваційного розвитку та інформаційного забезпечення підприємств та установ. Вперше досліджено теоретичні засади та здійснено ретроспективний аналіз системного використання інформаційних ресурсів, виконано узагальнену оцінку структурно-інформаційного потенціалу (на прикладі підприємств та установ цивільної авіації (ЦА) України) та визначено шляхи його підвищення. Адаптовано до потреб управління підприємствами та установами (на прикладі об'єктів ЦА) концепцію управління у просторі межових ресурсів і станів об'єктів розвитку (КУРСОР), а також збалансовану систему показників (ЗСП), яка дозволяє консолідувати стратегічне, тактичне й оперативне управління об'єктами. На підставі адаптованих КУРСОР та ЗСП розроблено проблемно-діагностичну модель підтримки управлінських рішень, яка відрізняється від існуючих системно-утворюючими інваріантами: процесу розвитку підприємств і установ та межових ресурсів його розвитку. Удосконалено змістовну інтерпретацію моделі універсуму знань і спосіб її побудови, що спрощує якісну оцінку невизначеності та ризику у процесі прийняття цільових рішень щодо діяльності підприємств і установах об'єктів розвитку. Запропоновано моделі антикризового управління об'єктами розвитку за рахунок кількісних оцінок показників внутрішніх бізнес-процесів, рівня обслуговування клієнтів, фінансової діяльності, навчання персоналу та інноваційного розвитку. Обгрунтовано систему критеріїв визначення небезпеки та досконалості щодо функціонування підприємств та установ ЦА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1ф121 +
Шифр НБУВ: РА347887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ретюнських О.Б. 
Внутрішній аудит операцій з іноземною валютою в банках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Б. Ретюнських ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретично-концептуальні засади організації та методики внутрішнього аудиту операцій з іноземною валютою в банках як основного елемента системи внутрішньобанківського контролю. Обгрунтовано концепцію внутрішнього аудиту банку, на підставі якої розроблено методичні підходи щодо визначення об'єктів внутрішнього аудиту операцій з іноземною валютою, запропоновано їх диференціацію на підставі інтегрованого підходу до управління активами і пасивами в іноземній валюті (управління валютним портфелем). Визначено основні принципи внутрішнього аудиту банку, його завдання, регламентне і правове забезпечення. Виявлено основні комунікації діяльності служби внутрішнього аудиту, порядок і форму узагальнення результатів. Запропоновано методику внутрішнього аудиту операцій кредитування корпоративної клієнтури в іноземній валюті. Розроблено концептуальну модель автоматизованої системи внутрішнього аудиту на базі сучасних інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-218 +
Шифр НБУВ: РА330089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мусієнко Н.М. 
Впровадження системи контролінгу на фармацевтичних підприємствах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.М. Мусієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо впровадження системи контролінгу на промислових фармацевтичних підприємствах з метою підвищення цінової доступності лікарських засобів і забезпечення стратегічної конкурентоспроможності фармвиробників. Удосконалено систему контролінгу з урахуванням специфіки діяльності фармацевтичних підприємств за умов впровадження клієнтоорієнтованого підходу та менеджменту якості. Запропоновано методичні підходи до створення центрів відповідальності на даних підприємствах. Розроблено науково-практичні підходи до вдосконалення технології бюджетування з використанням процесних технологій. Висвітлено методичні засади для побудови системи контролю та відповідальності за виконання бюджетів. Розроблено методику впровадження системи збалансованих показників ефективності та на її підставі вдосконалено систему мотивації центрів відповідальності фармацевтичних підприємств. Обгрунтовано організаційно-методичне й інформаційне забезпечення системи контролінгу. Запропоновано методику оцінювання результативності та соціально-економічної ефективності впровадження та функціонування такої системи на фармацевтичних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21 +
Шифр НБУВ: РА364021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лунякова Н.А. 
Депозитні ризики у банківській діяльності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Н.А. Лунякова ; Держ. вищий навч. заклад "Укр. акад. банків. справи Нац. банку України". — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано й обгрунтовано доцільність врахування впливу на рівень сукупних залишків коштів банків таких факторів, як кількість клієнтів, відкритих рахунків і сезонність. Запропоновано науково-методичний підхід щодо оцінки депозитних ризиків банків, який дозволяє вірогідно оцінити прогнозований і непрогнозований депозитні ризики банку. Досліджено показники абсолютної та відносної міри в оцінці депозитних ризиків банків. Проаналізовано депозитний ринок України у аспекті зобов'язань банків за коштами, залученими на рахунки клієнтів, виявлено фактори, що викликали депозитні ризики банків. Запропоновано використовувати одержані результати для оцінки депозитних ризиків банків. Узагальнено заходи щодо протистояння наслідкам від прояву депозитних ризиків банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-99 +
Шифр НБУВ: РА363742

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гуцал І.С. 
Дієвість кредитного механізму в економіці України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.С. Гуцал ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 31 с.: табл. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне дослідження функціонування кредитного механізму за умов трансформаційної економіки, що сприяє розв'язанню проблем організації та керування кредитними відносинами на макроекономічних і мікроекономічних рівнях. Зокрема, обгрунтовано склад і структуру кредитного механізму як форму реалізації кредитної політики на зазначених рівнях. Запропоновано мотиваційні підходи до реалізації кредитних відносин суб'єктів даного механізму, які полягають у виробничій необхідності, комерційній доцільності та фінансовій можливості, що сприяє прогнозуванню та формуванню кредитного портфеля та ресурсного його забезпечення. Досліджено вплив загально- і внутрішньоекономічних чинників на стратегію та тактику кредитної політики комерційних банків на кредитному ринку. Наведено модель структури кредитного портфеля, яка дає змогу сегментувати кредитний ринок та адаптувати його до розвитку конкретного регіону. Розроблено методи прогнозування кредитних ресурсів для забезпечення формування кредитного портфеля комерційних банків. Запропоновано кількісні показники параметрів ефективності кредитних відносин для кредиторів та боржників, що сприятиме дієвому функціонуванню кредитного механізму. Вивчено практику кредитування комерційними банками суб'єктів господарювання, на базі якої подано рекомендації щодо вдосконалення практики оцінки кредитоспроможності клієнтів, параметрів участі кредиту в кругообігу обігових коштів та розмежування функцій підрозділів банку в процесі кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА328325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колдовський М.В. 
Діяльність банків з протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / М.В. Колдовський ; Укр. акад. банк. справи нац. банку України. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зарубіжний досвід і особливості національної економіки з точки зору проблеми легалізації доходів. Виявлено, що найбільш ефективним напрямком протидії легалізації доходів є вдосконалення інструментів протидії легалізації доходів у банках. Обгрунтовано напрямки вдосконалення існуючої системи запобігання та протидії легалізації доходів у банку. Розроблено та запропоновано кількісні оцінки критеріїв оцінювання ризику можливості здійснення клієнтом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом під час проведення процедури ідентифікації. Висвітлено конкретні моделі кількісної оцінки ризику легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом клієнтом банку. Визначено, що запропоновані моделі оцінки ризику можуть бути використані як банками, так й іншими суб'єктами первинного фінансового моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА366404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Полєтаєва Г.Н. 
Дослідження та розробка методів і алгоритмів електронного бізнесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.Н. Полєтаєва ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено повнофункціональну Торгову Інтернет Систему (ТІС) у галузі електронного бізнесу, зокрема її організацію, яка має чотирирівневу архітектуру. Система автоматизує взаємні розрахунки між учасниками електронного бізнесу. Відзначено зростання інтересу до торгових процесів на сучасному ринку у підприємств та відповідно - бази даних обліку товару і клієнтів. Для представлення своєчасної інформації застосовується багатовимірне керування базами даних, яке передбачає створення N-вимірного куба та реалізацію операцій за допомогою алгебри угруповань. Застосування багатовимірного аналізу базується на агрегації інформації та покращує якість обробки інформації для створення інформаційної системи підприємства. Створення ТІС з використанням архітектури Інтернет/Інтранет дозволяє зменшити навантаження на сервер, витрати часу на пошук інформації для подальшого планування виробництва та реалізації товару за допомогою електронного бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У542,1 ф121 + У9(4Укр)421 ф121 +
Шифр НБУВ: РА351777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Ель-Хатіб А.І. 
Еволюційні методи побудови перевіряючих тестів цифрових систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / А.І. Ель-Хатіб ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено модифікації генетичних алгоритмів і проблемно-орієнтованих генетичних операторів кросінговера та мутації для двійкових таблиць, використання яких сприяє підвищенню ефективності побудови перевіряючих тестів. Створено генетичний алгоритм генерації вхідних підпослідовностей, які ініціалізують послідовнісні цифрові схеми та використовуються у дворівневому ієрархічному методі побудови тестів. Запропоновано метод розподіленого моделювання несправностей і еволюційної генерації тестів на базі моделі "робітник - хазяїн", який забезпечує одночасне рівномірне завантаження процесорів клієнтів, що сприяє істотному прискоренню рішення поставлених завдань. Експериментально показано майже лінійне прискорення швидкодії для невеликого числа процесорів і логічних схем великої розмірності. Розроблено розподілений генетичний алгоритм генерації тестів на базі "моделі островів", що дозволяє підвищити якість тестів, які перевіряють пошкодження. Створено алгоритмічне й програмне забезпечення для генерації тестів, що перевіряють пошкодження цифрових логічних схем, яке дозволяє підвищити швидкість генерації тестових послідовностей і їх повноту на базі використання еволюційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352815

Рубрики:

      
15.

Павлішак Ю.В. 
Економіко-математичне моделювання в управлінні підприємствами санаторно-курортної сфери: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Ю.В. Павлішак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено проблеми управління підприємствами санаторно-курортної сфери (ПСКС). Досліджено проблеми застосування економіко-математичного моделювання та комп'ютерних технологій з метою підвищення ефективності управління такими підприємствами. Проаналізовано основні фактори, які впливають на діяльність підприємств у цій галузі й виокремлено проблеми, що є типовими для санаторіїв і пансіонатів України. Досліджено потоки інформації та комутаційні канали на ПСКС, наведено рекомендації щодо покращення комунікаційного процесу та забезпечення інформацією. Запропоновано структуру комп'ютерної інформаційної системи, зокрема структуру бази даних маркетингу. Запропоновано використання економетричних моделей для більш ефективного аналізу діяльності РСКС, зокрема оптимізації процесу прийому працівників на роботу максимізації задоволення потреб клієнтів, оптимізації розподілу коштів на реконструкцію номерів, забезпечення максимальної ефективності діяльності об'єднання підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518 + У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА344871

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Стадник Ю.А. 
Економіко-математичне моделювання формування основних показників діяльності банківських установ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Ю.А. Стадник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формалізації задач формування показників, що характеризують основні аспекти банківської діяльності: залучення грошових коштів підприємств та населення, проведення вкладень акумульованих ресурсів у кредити, цінні папери та інші види активів, формування банківського прибутку. Створено моделі банківських пасивів, що дають змогу описати динаміку власних і залучених коштів за певний період часу та спрогнозувати очікувану у майбутньому зміну величини банківських зобов'язань. Запропоновано економіко-математичні моделі розміщення банківських коштів в активи та моделі визначення оптимальних стратегій формування кредитного портфеля та портфеля цінних паперів, що враховують важливі умови та принципи ефективної діяльності банку: прибутковість та ризиковість здійснених вкладень, банківську ліквідність, можливості банку та потреби клієнтів щодо видів позик. Розроблено методики розв'язування побудованих моделей та здійснено їх реалізацію на прикладі банківських даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 в611 + У9(4УКР)262.10 в611
Шифр НБУВ: РА334664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Абрамов Ф. В. 
Економічний зміст корупції: інституційний підхід: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ф. В. Абрамов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему визначення економічних мотивів, якими керуються клієнт під час укладання корупційної угоди та причин, через які відбуваються зростання рівня корумпованості в країнах з економікою перехідного типу. Виділено інституціональні чинники виникнення та поширення корупції. Показано неефективність таких антикорупційних заходів, як: репресивні заходи, заходи спрямовані на підвищення мотивації чиновника до сумлінного виконання службових обов'язків. Розроблено та запропоновано систему комплексної антикорупційної політики, заходи якої спрямовані на підвищення ефективності чинних формальних правил та ефективності їх реалізації для усунення економічної мотивації клієнта до складання корупційної угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У50-962
Шифр НБУВ: РА375021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Наврозова Ю.О. 
Економічні засади управління якістю продукції морських торговельних портів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Ю.О. Наврозова ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено критерії, за якими формується уявлення споживачів про якість портової продукції та послуг, а також характеристики портової діяльності, що впливають на її якість. Сформульовано основні цілі управління якістю портової продукції та розроблено комплекс заходів щодо забезпечення оптимального рівня якості даної продукції. Обгрунтовано методичні засади оптимізації її рівня за критерієм максимуму прибутку за допомогою побудови й аналізу економіко-математичних моделей. Запропоновано підхід до оцінки можливих втрат порту внаслідок "відтоку" клієнтури, незадоволеної якістю портової продукції. Розкрито суть понять "якість портової продукції", "ланцюжок якості портової продукції" та "петля якості портової продукції". Розглянуто процес формування витрат, взаємопов'язаних з якістю даної продукції та розвинуто методичні засади їх оцінки. Розвинуто механізм визначення та оцінки рівня цієї якості, який враховує групи показників, що характеризують властивості портової продукції, та значимість різних рівнів якості. Удосконалено механізм розрахунку економічного ефекту внаслідок модернізації управління якістю портової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА338207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Михайлова Ю.В. 
Забезпечення стійкого функціонування судноплавних підприємств на круїзному ринку, що формується у Чорноморському регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Михайлова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми функціонування судноплавних підприємств на круїзному ринку. Сформульовано поняття "продукція круїзного судноплавства". Визначено фактори, що впливають на вибір круїзного маршруту. Запропоновано методику його побудови на підставі показника питомої привабливості портів. Зазначено, що дана методика дозволяє визначати основні напрямки круїзного маршруту на ринку круїзного судноплавства з урахуванням привабливості портів для клієнтури та рівня портових зборів. Розроблено методику визначення оптимальної схеми круїзу. Оптимізацію виконано за критерієм інтенсивності надходжень прибутку від круїзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.61 +
Шифр НБУВ: РА368315

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського