Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (367)Книжкові видання та компакт-диски (723)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=КОБИЛЯНСЬК$<.>+<.>K=ОЛЬГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кобилянська О. М. 
Виробничі ризики сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Кобилянська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні результати досліджень науковців з питань сутності категорії "ризик", його класифікації, причин і джерел виникнення, здійснено теоретичне узагальнення теорії ризик-менеджменту. Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи до оцінювання ризиків сільськогосподарської діяльності. Визначено й уточнено критерії оцінювання впливу виробничих ризиків на результати діяльності сільськогосподарських підприємств та оцінено ризики їх комерційно-збутової діяльності. Висвітлено основні напрями мінімізації виробничих ризиків у діяльності сільськогосподарських підприємств, включаючи державні гарантії відшкодування втрат по застрахованих об'єктах. Визначено ступінь готовності керівників сільськогосподарських підприємств до управління ризиками за умов невизначеності. Розроблено пропозиції щодо зменшення негативного впливу виробничих ризиків на результати сільськогосподарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-99
Шифр НБУВ: РА381072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бежук О.М. 
Громадсько-політична діяльність Ольги Левицької-Басараб: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Бежук ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано життя та громадсько-політичну діяльність Ольги Левицької-Басараб. Висвітлено етапи формування національно-патріотичного світогляду діячки, охарактеризовано її перші кроки в студентських і військово-спортивних товариствах, участь у жіночому русі, діяльність у складі уряду ЗУНР і підпільній УВО. Визначено роль і місе О. Левицької-Басараб у національно-визвольному русі українського народу за державну незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-8 Левицька-Басараб + Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА369592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кобилянська Л.М. 
Диверсифікація геоекономічних стратегій в міждержавних відносинах країн СНД: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л.М. Кобилянська ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено роль інтеграційних процесів як головної середовищної умови розробки та реалізації геоекономічних стратегій країн пострадянського простору. Доведено, що різнорідність інтеграційної структури пострадянського регіону є визначальним чинником формування та диверсифікації геоекономічних стратегій країн на теренах СНД. Визначено основні тенденції розвитку сучасних процесів регіоналізації та глобалізації, котрі, маючи аналогічні витоки, суттєво відрізняються за принципами організації та рівнями взаємодії. Досліджено інтеграційні проекти в рамках СНД і системно розглянуто основні інтегрувальні та дезінтегрувальні чинники. Встановлено зв'язок між специфікою розвитку інтеграційних процесів на теренах СНД і формуванням і диверсифікацією геоекономічних стратегій країн СНД. Проаналізовано економічні відносини України з державами СНД і з ЄС в основних сферах діяльності - торгівлі, інвестуванні, виробничо-технологічному та науковому співробітництві. Встановлено, що диверсифікація геоекономічної стратегії України є оптимальним варіантом реалізації національних економічних інтересів на сучасному етапі розвитку вітчизняної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-43 + У9(4УКР)80-43
Шифр НБУВ: РА372229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Назаревич Л.Т. 
Екзистенційність як філософська та худождньо-естетична домінанта української малої прози кінця XIX - початку XX ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.Т. Назаревич ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліжено малорозроблену проблему екзистенційності української малої прози кінця XIX - початку XX ст. у контексті розвитку європейського екзистенціалізму. На підставі вивчення праць Н. Аббаньяно, М. Бердяєва, М. Гайдеггера, А. Камю, Ж.-П. Сартра, М. де Унамуно, К. Ясперса визначено філософсько-естетичні засади екзистенціалізму, проаналізовано форми його художнього вияву в літературі. До наукового обігу введено поняття екзистенційності як визначальної риси української літератури fin de siecle. На матеріалі новелістики В. Винниченка, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, Б. Лепкого, В. Стефаника, М. Черемшини, М. Яцківа досліджено трансформацію розвитку екзистенціальних ідей і специфіку їх втілення в українській літературі зламу віків. Доведено, що екзистенційний світогляд духовно наближений до менталітету українців. Розглянуто основні теми та проблеми екзистенційної новелістики: трагізму людського існування, буття до смерті, самотності митця, специфічного буття жінки, екзистенції дітей. Встановлено, що використання прийомів сну, спогаду, фрагментарності, мозаїчності, художньої деталі, ретроспекції увиразнює найхарактерніші для екзистенціалізму феномени. Висвітлено проблему часовості, досліджено поетику екзистенційного хронотопу. Дані літературні явища проаналізовано в загальноєвропейському контексті, визначено місце українського модернізму в ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 +
Шифр НБУВ: РА361208

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лебедівна Л.І. 
Західноукраїнська проза 20 - 30-х років ХХ століття: проблема неоромантизму (О.Турянський, Р.Купчинський, А.Чайковський, А.Лотоцький, Б.-І.Антонич, К.Гриневичева): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Лебедівна ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Показано розвиток неоромантизму в українській прозі, починаючи від О.Кобилянської до 1920-х - 1930-х рр., а також наявність традицій, спільного та своєрідного у неоромантиків "старшого" та "нового" поколінь. Висвітлено філософсько-психологічні, культурно-історичні та літературно-естетичні аспекти художніх світів О.Турянського, Р.Купчинського, А.Чайковського, А.Лотоцького, Б.-І.Антонича, К.Гриневичевої, доробок яких розлянуто у порівняльно-типологічному аспекті з творами західноєвропейських письменників-модерністів того періоду, а також визначено особливості їх індивідуальних стилів. Неоромантизм розглянуто як літературний напрям, який базується на літературно-естетичних і світоглядних засадах, які представляють загальнолюдський світогляд, що має глибоке культурно-історичне коріння та грунтується на оптимістичній вірі і християнських принципах, характерних для цілої епохи міжвоєнного періоду - епохи відродження та самоусвідомлення української нації, а також її боротьби за державність, що виражало її національну своєрідність, створило позитивні умови для формування цього літературного напряму на теренах Західної України. Значну увагу приділено синтетичному характеру неоромантичного літературного напряму й аналізу типологічних рис неоромантизму. Вивчення неоромантичної творчості прозаїків 1920-х - 1930-х рр. дає змогу більш повною мірою висвітлити літературний процес у міжвоєнній Галичині, визначити його особливості, тенденції, пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4УКР)6-379 +
Шифр НБУВ: РА355727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Набитович І.Й. 
Категорія sacrum у художній прозі XX - XXI століть: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / І.Й. Набитович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше в літературознавстві запропоновано новий підхід до досліджень категорії sacrum, сакрального у художній літературі. Розглянуто гіпотезу про фрактальну природу цієї категорії. Створено динамічну модель-матрицю категорії sacrum, яка дозволяє системно досліджувати, аналізувати й інтерпретувати ірраціональні та раціональні вияви сакрального в художній літературі. Подібна модель-матриця може бути застосована для інших культурологічних досліджень. Запропоновано методологічні стратегії літературознавчих досліджень sacrum, які уможливлюють з'ясування діахронічних трансформаційних процесів, змін поетики та стилістичних засобів у реалізаії окремих елементів сакрального в художньому тексті та спроб художнього освоєння й осмислення цієї категорії у різних літературах європейської традиції. На прикладах художньої прози українських (О. Кобилянської, Н. Королевої, Л. Мосендза, Ю. Клена, В. Барки) й іноземних авторів (В. Реймонта, Г. Гессе, Ж. Бенаноса, П. Лагерквіста, Р. Брандштаттера, У. Караткевича, Д. Брауна) показано можливості застосування цієї динамічної фрактальної моделі-матриці у літературознавчих дослідженнях. Такий компаративістичний підхід є підтвердженням інкорпорованості української літератури у загальноєвропейський культурний контекст як важливої його складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 + Ш5(0)-334 + Ш5(4УКР)-334 +
Шифр НБУВ: РА363920

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кліщ Л.І. 
Коломийський журнал "Жіноча доля" (1925 - 1939) в літературному процесі Галичини початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Кліщ ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження історії виникнення та діяльності коломийського журналу "Жіноча Доля", з'ясовано його суспільно-політичну спрямованість, визначено комунікативні функції та концептуалістику літературно-критичних і публіцистичних виступів. Показано роль періодичного видання у літературно-мистецьких процесах 1925 - 1939 рр. Вперше проаналізовано художньо-публіцистичні виступи Н.Кобринської, О.Кобилянської, О.Дучимінської, У.Кравченко, О.Теліги, О.Кисілевської, Х.Алчевської, М.Божук, С.Русової та "жіночого" бомонду доби, що представляв українське красне письменство у Чехії, Польщі, Німеччині, Англії, Канаді, Америці, Автрії, Бельгії, Австралії. Виявлено й узагальнено найбільш істотні риси національно-суспільних і літературно-художніх явищ саме у зв'язку з діяльністю журналу "Жіноча Доля". Висвітлено суттєве значення періодичного видання у розвитку національної журналістики, літератури, мови, а також у формуванні самосвідомості жіноцтва та консолідації українських сил і груп, включаючи діаспору, з метою вирішення національно-державницьких проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-319 + Ш5(4УКР)5-379 + Ч612.3(4УКР)-52 +
Шифр НБУВ: РА342679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дроботун О.М. 
Колористика української прози доби модернізму (на матеріалі новелістики М. Коцюбинського, О. Кобилянської, В. Винниченка): автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Дроботун ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

На матеріалі новелістики М. Коцюбинського, О. Кобилянської та В. Винниченка проаналізовано феномен кольору в українській літературі кінця XIX - початку XX ст. Досліджено семантику, смисло- та формотворчі функції колоративів в окремих творах і на рівні модерної поетики у цілому. Із використанням досягнень психології кольору виявлено психосемантичне багатство колористичного дискурсу модерної прози. На підставі мікроаналізу показано високу продуктивність експлікації архетипних і конвенційних значень барви для розкриття особливостей психологізму творів і проникнення в складний внутрішній світ митця. Зазначено, що актуалізація колористики увиразнює розуміння синтетичної природи модерної літератури, можливості кольору у створенні високохудожніх синкретичних вербальних полотен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 +
Шифр НБУВ: РА370171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Каменська І.В. 
Концепт подвійного семантичного поля у творчості Ольги Кобилянської (за творами "Ніоба", "Valse melancolique", "Некультурна", "Земля", "Через кладку"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Каменська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано прозову спадщину Ольги Кобилянської з погляду наявності в ній подвійної семантики, яку розглянуто як методологічний інструмент міфології та аналітичної психології стосовно тлумачення окремих явищ і подій та їх поєднання у конкретному творі. Досліджено художні прийоми, з використанням яких письменниця створила паралельну раціональній нераціональну дійсність. Особливу увагу приділено декодуванню символів, знаків, архетипів, простежено їх зв'язок з нераціональним смисловим полем. Висвітлено концепцію української ментальності Ольги Кобилянської, з'ясовано особливості ідіостилю письменниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська,О.Ю 534 + Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська,О.Ю 534
Шифр НБУВ: РА324173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кобилянський О.Л. 
Криміналістичне дослідження документів із спеціальними засобами захисту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Л. Кобилянський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних, методичних і практичних проблем криміналістичного дослідження документів зі спеціальними засобами захисту від підробки. Розглянуто визначення поняття даної категорії документів у науковій літературі. Розкрито зміст поняття засобів захисту та спеціальних засобів захисту, наведено їх класифікацію, розглянуто різні види та складові. Охарактеризовано та класифіковано документи зі спеціальними засобами захисту, розглянуто їх види. Наведено характеристику спеціальних засобів захисту. Розглянуто різні способи повної та часкової підробки документів зі спеціальними засобами захисту, а також підробки або імітації елементів захисту. Визначено особливості проведення комплесного криміналістичного дослідження документів зі спеціальними засобами захисту. На підставі вивчення статистичних даних і матеріалів експертної практики, результатів анкетування експертів-криміналістів та аналізу сучасної судової практики й літературних джерел визначено основні фактори, що провокують підробку документів. Наведено пропозиції щодо експертної профілактики підробки документів зі спеціальними засобами захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.15 + Х894.15 + Х894.15
Шифр НБУВ: РА350523

Рубрики:

      
11.

Руссова В.М. 
Літературна історія літописних оповідань про хрещення Русі (XI - XVIII ст.): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Руссова ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено структуру літописних оповідей про хрещення Русі. Проведено текстологічний і порівняльний аналіз міфів і легенд про подорож на Русь апостола Андрія, хрещення Ольги, прийняття християнства князем Володимиром і хрещення киян у літературі часів Київської Русі. Вивчено аспекти польської історіографії XV - XVI ст. та української барокової прози, а також історичної драми. Запропоновано розглядати літературну обробку легенд про хрещення Русі як творчу перспективу. Висвітлено прояви літописної традиції старокиївського періоду в українській літературі XVI - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-334 + Ш5(4УКР)4-334 +
Шифр НБУВ: РА359509

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дах М.І. 
Літературне життя народної балади "Ой не ходи, Грицю...": проблема олітературення сюжету і жанру: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / М.І. Дах ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено специфіку жанру балади, проаналізовано понад 30 варіантів народної балади про отруєння Гриця та з'ясовано історію легенди про Марусю Чурай. Проаналізовано художні твори, в основі яких лежить згадана народна балада, виявлено жанровий генотип, що дозволяє у різні епохи трансформуватись у драми, повісті, романи, не позбавлені ознак балади. Особливу увагу присвячено повісті "В неділю рано зілля копала" О.Кобилянської та історичному роману у віршах "Маруся Чурай" Л.Костенко, які, безперечно, є найкращими літературними обробками сюжету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-316 + Ш3(2=1УК)-614 + Ш5(4УКР)5-312 + Ш5(4УКР)6-312
Шифр НБУВ: РА313053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кобилянський В.Я. 
Методи та апаратура біотестування якості води для інтенсифікації роботи систем водопостачання і каналізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.Я. Кобилянський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено можливостям методів біотестування якості води з використанням мікроорганізмів активного мулу аеротенків і мікроводоростей в управлінні та інтенсифікації технологій водопідготовки та водоочищення. На основі встановлених залежностей респіраційної функції активного мулу від присутності в стічній воді важких металів розроблено метод оцінки стану активного мулу при очищенні гальванічних скидів промислових підприємств та малогабаритний кисневий датчик. Для оцінки стану фітопланктону водоймищ розроблено хемілюмінісцентний метод та прилад. Для використання флуоресцентних методів біотестування якості природної і питної води на мікроводоростях розроблено багатоканальний аналізатор і метод визначення концетрації мікроводоростей, в тому числі в природних популяціях при польових дослідженнях, а також високочутливий флуориметричний біосигналізатор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.546.22

Рубрики:

      
14.

Ощипок Н.Л. 
Михайло Мочульський у літературному процесі кінця ХІХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / Н.Л. Ощипок ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз творчої спадщини М. Мочульського у контексті літературного процесу кінця XIX - початку XX ст. Проаналізовано літературно-критичні праці письменника, присвячені вивченню творчості Т. Шевченка, І. Франка, М. Цертелєва, І. Манжури, О. Козловського, В. Самійленка, О. Кобилянської, Х. Алчевської, М. Підгірянки, М. Проскурівни (Семенко), представників "української школи" у польській літературі. Розглянуто спогади М. Мочульського про І. Франка та М. Грушевського, збірку новел "Опалева мряка", поезії, переклади. Досліджено взаємини М. Мочульського з І. Франком, М. Грушевським, М. Возняком, В. Гнатюком, В. Стефаником, М. Коцюбинським. Визначено роль і місце М. Мочульського у суспільно-мистецькому житті України початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)6 д Мочульський М.М. 4 + Ш5(4УКР)6-4 Мочульський М.М. 417 +
Шифр НБУВ: РА367230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Марків Р.В. 
Міфологічний фольклоризм в українській літературі початку XX століття (на матеріалі творів Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Р.В. Марків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено феномен міфологічного фольклоризму в українській літературі. На підставі аналізу міфологічних образів, фольклорних сюжетів і мотивів у структурі художніх творів О.Кобилянської, М.Коцюбинського, Лесі України та інших письменників висвітлено основні тенденції розвитку фольклоризму у їх писемній творчості початку XX ст. Визначено сфери та явища фольклору, які виявили найбільшу здатність до актуалізації та формально-змістових перетворень у літературі. Досліджено способи трансформації фольклорного елементу у різних за стилем і художніми пошуками авторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-316 + Ш5(4УКР)53-312 +
Шифр НБУВ: РА358023

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дмитренко Н. В. 
Музика й живопис у творчості О. Кобилянської та Я. Івашкевича: синкретизм художньої образності: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Н. В. Дмитренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано концепцію синкретизму художньої образності, як прикмету культури загалом і художньої літератури, зокрема, на матеріалі творчості української письменниці О. Кобилянської та польського письменника Я. Івашкевича. Українська та польська літератури кінця XIX - XX ст. постають синкретичними в усіх своїх виявах. У проявах синкретизму закріплено процес і результат літературної творчості - образність, художній текст, взаємодія автора та реципієнта, жанр твору. Встановлено, що синкретизм художньої образності потрактовано як специфічну нерозчленованість усіх компонентів літературного твору, поєднання різнорідних елементів тексту, які за цього не втрачають своїх первісних якостей. Визначено, що синкретизм художньої образності у художньому творі реалізується на всіх рівнях, починаючи з літературних напрямів, і закінчуючи явищами синкретизму на рівні образів-персонажів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська О. 8 + Ш5(4ПОЛ)6-4 Івашкевич Я. 8
Шифр НБУВ: РА378043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гоч С. В. 
Однойменні романи "Земля" Ольги Кобилянської та Еміля Золя: поетика, типологія: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / С. В. Гоч ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено типологічне дослідження однойменних романів "Земля" О. Кобилянської та Е. Золя на імагологічному, хронотопному та стильовому рівнях. На біблійному матеріалі розглянуто смислове наповнення образу землі, з точки зору науково-природничих концепцій висвітлено основи вітальності цього образу. Вперше проведено компаративне дослідження аналізованих романів в інтермедіальній площині, яка передбачає взаємозв'язок літератури з живописом і музикою, а також з широким залученням природничих і гуманітарних наук: психології, культурознавства, релігієзнавства. Проведено системний аналіз натуралістичних, імпресіоністичних особливостей поетики романів у зіставленні з французькими варіантами натуралізму й імпресіонізму та на перетині міжмистецьких зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська О. Ю. 534 + Ш5(4ФРА)5-4 Золя Е. 534
Шифр НБУВ: РА381037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мельничук Я.Б. 
Ольга Кобилянська в останній період творчості (від 1914 р.): ідейно- художня еволюція: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Я.Б. Мельничук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

До наукового обігу введено 13 публіцистичних та 15 художніх творів О.Кобилянської. Окреслено ідейно-тематичну та жанрово-стильову своєрідність новелістики письменниці, визначено домінування в ній антропоцентричної проблематики. Проаналізовано генезу та вияв літературної містифікації. Доведено неавтентичність публіцистичних виступів 1940-1941рр., приписуваних О.Кобилянській.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська, О.Ю. 49 +
Шифр НБУВ: РА321259

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Палінська О.М. 
Переключення мовного коду в ситуації полілінгвізму (на матеріалі ідіолекту Ольги Кобилянської): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / О.М. Палінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З'ясовано чинники формування полілінгвізму О.Кобилянської, встановлено його закономірності та механізми реалізації, виявлено причини та особливості здійснення переключення мовних кодів внаслідок соціально-мовної взаємодії. Визначено механізми переключення мовних кодів на матеріалі мовлення письменниці, представленого в нередагованих текстах раннього періоду творчості, зокрема у листах і щоденникових записах. Встановлено особливості змішування кодів на різних системних рівнях мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.735 + Ш5(4УКР)5-4 Кобилянська, О.Ю. 457 +
Шифр НБУВ: РА333878

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Москаленко Н.О. 
Поетика художнього простору у творчості Ольги Седакової: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.О. Москаленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено поетику художнього простору в творчості О.Седакової. Визначено структуру та розглянуто орієнтацію індивідуального образу простору в творчості поетеси на взаємодію з "до-першою реальністю" міфопоетичним світоглядом, що оформлюється у вигляді традиційних образів і сюжетів. Виявлено схожість принципів організації індивідуального образу простору поетеси та принципів традиційної організації простору. Розглянуто сполучення змістового комплексу православної традиції в ряді віршів О.Седакової з далекосхідними принципами організації простору, що створюють передумови для діалогу традиційних культур Заходу та Сходу. Виділено дві основні функції виразних засобів. Проаналізовано поетичні комплекси, що репрезентують динамічний і статистичний аспекти поетики художнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Седакова, О.О. 535
Шифр НБУВ: РА315481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського