Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМАНДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ковальчук М.А. 
Війна Української Народної Республіки зі Збройними Силами Півдня Росії (осінь 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії досліджено причини виникнення воєнного конфлікту між Українською Народною Республікою (УНР) та Збройними Силами Півдня Росії (ЗСПР) під командуванням генерала Денікіна восени 1919 р. На підставі вивчення широкого кола історичних джерел, вперше залучених до наукового обігу архівних матеріалів і мемуарів встановлено причини виникнення війни між УНР та ЗСПР і розглянуто основні етапи боротьби українських збройних сил з білогвардійськими військами Півдня Росії. Досліджено бойову діяльність військ УНР та української Галицької армії, спрямовану на захист національної державності, у боротьбі проти білогвардійців. Визначено роль і місце даних подій у подальшому розвитку українських національно-визвольних змагань та показано їх вплив на перебіг громадянської війни в Росії у 1917 - 1920 рр. Встановлено причини поразки УНР у війні проти ЗСПР, виявлено ряд суттєвих неточностей і фальсифікацій в історіографії щодо висвітлення досліджуваної проблеми. До наукового обігу введено значну кількість документів і матеріалів, на підставі яких відтворено один з найменш досліджених періодів боротьби за українську державність у 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА339983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Велігодський Д.В. 
Державні утворення в Криму наприкінці 1918 - в 1920 рр.: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Велігодський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів історико-правового вивчення вперше введених до наукового обігу джерел розглянуто реформаторські тенденції Крайового уряду С.Крима, діяльність Раднаркому Кримської СРР та південноросійських владних структур протягом основних етапів громадянської війни наприкінці 1918 - в 1920 рр. Визначено сутність трьох моделей державності Криму: парламентської республіки з унітарною формою державного устрою та ліберально-демократичним типом державно-правового режиму С.Крима; територіальної автономії (Кримської СРР) з елементами тоталітарного режиму диктатури більшовицької партії; монархічної форми правління військово-авторитарного режиму А.Денікіна, доповнених ідеєю федеративного устрою та широким самоврядуванням у П.Врангеля. Теоретично обгрунтовано нову концепцію правового регулювання взаємовідносин між Крайовим урядом С.Крима та командуванням Добровольчої армії. Визначено спільні риси в законодавчій діяльності антибільшовицьких режимів, проаналізовано особливості їх використання державними апаратами законодавства Російської імперії. Досліджено основні етапи формування та функціонування державно-правового механізму Кримської СРР, зокрема проаналізовано нормативно-правове забезпечення організації та діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади та наведено оцінку політичного режиму республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)61-523 + Т3(4УКР-6КРМ)61-5 +
Шифр НБУВ: РА340466

Рубрики:

      
4.

Кришина Н.В. 
Діяльність німецької військової адміністрації в Україні у 1918 році: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Кришина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено діяльність німецької військової адміністрації в Україні у 1918 р. На підставі вивчення значного обсягу наукових джерел та наявної історіографії розглянуто процес утворення німецьким командуванням військово-адміністративної системи на українських землях. Висвітлено трансформацію німецької союзницької допомоги в окупаційну політику. Проаналізовано вплив німецької військової адміністрації на суспільно-політичне життя, а також політику урядів УНР та Української Держави. Показано участь німецьких військ в українсько-німецькому економічному співробітництві шляхом незаконних реквізицій і вивезення продовольства та сировини. Розкрито вплив німецької військової адміністрації на військове будівництво та державотворчі процеси в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-3 +
Шифр НБУВ: РА343875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чіхрадзе О.Ш. 
Друга українсько-більшовицька війна (листопад 1918 - грудень 1919 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.Ш. Чіхрадзе ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано джерела та праці вітчизняних і зарубіжних істориків стосовно Другої українсько-більшовицької війни. Висвітлено причини війни. Розглянуто динаміку бойових дій українських військ проти Червоної армії. З'ясовано особливості тактики ведення війни Дієвою армією УНР самостійно та після її об'єднання з Українською Галицькою Армією. Досліджено структуру, організацію, чисельний та якісний склад Армії УНР. Надано характеристику політичних і військових керівників, які мали вплив на формування воєнної доктрини УНР. Показано взаємозалежність військових і політичних чинників у перебігу бойових дій та вплив на них кадрової політики державних органів влади. Проаналізовано еволюцію поглядів політичного керівництва УНР щодо створення регулярної армії, виявлено суб'єктивні чинники, які впливали на прийняття рішень українського командування в ході війни. Встановлено, що досвід і уроки Другої українсько-більшовицької війни є актуальними для сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА324532

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Редькіна О.М. 
Кримський крайовий уряд генерал-лейтенанта С.Сулькевича (червень - листопад 1918 р.): історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Редькіна ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Комплексно проаналізовано політико-правову ситуацію, що передувала приходу до влади генерала С.Сулькевича в червні 1918 р., на підставі чого зроблено висновки щодо політичної залежності його кабінету від командування військового контингенту кайзерівської Німеччини, розташованого на території Української Держави та в Криму. Висвітлено особливості процесу державного будівництва на Кримському півострові, зокрема, формування персонального складу Першого крайовього уряду за особливих історичних умов, становлення законодавчої системи, судової влади, адміністративних органів. Обгрунтовано, що за категоріями сучасної теоретико-правової науки визначальними для кримської державності червня - листопада 1918 р. були республіканська форма правління, унітарна форма устрою та авторитарний тип політичного режиму. Вивчено організаційну структуру кримського державного механізму в 1918 р. та доведено її близьку відповідність державно-правовим засадам колишньої Російської імперії. Досліджено нормативно-правові акти Кримського крайового уряду, що засвідчило широке використання його державним апаратом російського імперського законодавчого доробку. Виявлено основні прорахунки кабінету С.Сулькевича в сфері зовнішньої політики, що негативно вплинули на його функціонування та призвели у сфері міжнародних відносин до протистояння Криму з Українською Державою гетьмана П.Скоропадського, а також у галузі фінансово-економічної діяльності, що спричинили виникнення українсько-кримської митної війни та як наслідок - зниження рівня добробуту кримського населення. Установлено, що найоптимальнішим шляхом державного розвитку Криму був союз з Українською Державою на основі запропонованої нею широкої автономії. Не використання цього історичного шансу стало однією з причин падіння уряду С.Сулькевича і поширення громадянської війни у південно-західних регіонах колишньої Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)611 + Т3(4УКР-6КРМ)612
Шифр НБУВ: РА326896

Рубрики:

      
7.

Каськов І.В. 
Організаційно-управлінські аспекти соціально-психологічної адаптації молодих офіцерів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.В. Каськов ; Нац. акад. держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено організаційно-управлінські аспекти соціально-психологічної адаптації молодих офіцерів у військовій частині. Запропоновано основні показники та розроблено методику організації їх соціально-психологічної адаптації. За результатами дослідження розроблено практичні рекомендації командуванню військової частини щодо організації даної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю942-5 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА330171

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Боган С.М. 
Повстанський рух в Одеській губернії у 1920 - 1923 роках: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Боган ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено військово-організаційну структуру повстанських формувань та пов'язаних з ними підпільних організацій, систему керівництва, координації та підтримки повстанського руху, розгорнуту військовим командуванням та урядом Української Народної Республіки (УНР) на території Румунії. Розглянуто військово-політичну ситуацію, що склалася на Півдні України у 1920 р., передумови розгортання повстанського руху проти чинної комуністичної влади у квітні 1920 р. в Одеській губернії. Висвітлено взаємодію повстанських формувань з військами армії УНР, хід воєнних дій на території губернії. Розглянуто діяльність та склад українських підпільних організацій, що готували повстання в Одесі та інших населених пунктах губернії. Досліджено процес підготовки загальнонаціонального антикомуністичного повстання на території Одеської губернії у 1921 р. Розкрито взаємозв'язок та взаємодію руху проти комуністичної влади з визвольними змаганнями українського народу за державність та справедливий політичний та соціально-економічний устрій у першій чверті XX ст. Докладно встановлено події Другого Зимового походу Української Повстанської армії на території Придністров'я у листопаді 1921 р. Проаналізовано вплив активності повстанського руху на розповсюдження голоду та зміну адміністративних кордонів Одеської губернії. Розглянуто основні політичні, соціально-економічні, військові причини згортання повстанського руху в Одеській губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)613-4 +
Шифр НБУВ: РА328351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Карчевський І.Р. 
Проблемна міжособистісна взаємодія особового складу військової частини та особливості її діагностики і попередження: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.Р. Карчевський ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблемну міжособистісну взаємодію військовослужбовців і особливостей її діагностики та запобігання. За результатами теоретичного аналізу досліджень міжособистісних стосунків у підрозділах і військових частинах військ Західного оперативного командування розвинуто основні поняття та виявлено головні ознаки такої взаємодії військовослужбовців. Виявлено та проаналізовано проблемні сфери міжособистісної взаємодії особового складу у військовій частині. Створено програму її психологічної діагностики та запобігання, а також експериментально перевірено ефективність. За результатами дослідження розроблено практичні рекомендації командному складу військового підрозділу щодо запобігання проблемної міжособистісної взаємодії військовослужбовців за різних ситуацій повсякденної службової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА340251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Плеханов А.В. 
Психологічний інструментарій подолання психосексуальних труднощів у офіцерів внутрішніх військ МВС України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / А.В. Плеханов ; Нац. акад. прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено феномен психосексуальних труднощів (ПСТ), визначено їх понятійно-категоріальний апарат. Визначено причини виникнення ПСТ у офіцерів внутрішніх військ МВС України. Розроблено психодинамічну методику подолання психосексуальної проблематики офіцерів даних військ, обгрунтовано її сутність, проаналізовано структуру та розкрито її зміст. Досліджено динаміку подолання ПСТ офіцерів внутрішніх військ у процесі психодинамічного консультування, наведено практичні рекомендації військовим психологам і командуванню військових частин щодо застосування психодінамічного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.32-342.1 + Х819(4Укр)112.011.022
Шифр НБУВ: РА318002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Камалов Р.Х. 
Реформування системи управління стоматологічним забезпеченням Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Р.Х. Камалов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено систему оптимізації управління стоматологічним забезпеченням Збройних Сил (ЗС) України за умов реформування військово-медичної служби. Доведено необхідність запровадження якісно нової системи стоматологічного забезпечення військовослужбовців і ветеранів військової служби на проміжку: медичний пункт військової частини - медична рота з'єднання - військовий госпіталь Оперативного Командування - Центральна стоматологічна поліклініка МО України, що відповідає вимогам єдиного медичного простору за умов військового горизонту. Визначено складові медичної, економічної та соціальної ефективності впровадження якісно нової системи оптимізації стоматологічної допомоги в ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6 к + Ц7,8(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА347764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Приходько Ю.І. 
Система особистісно орієнтованої самостійної роботи курсантів вищих військових навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.І. Приходько ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено концептуальні засади особистісно орієнтованої самостійної навчально-пізнавальної діяльності курсантів. Введено поняття "особистісно орієнтована самостійна робота" (ООСР). Запропоновано його визначення для чотирьох рівнів рефлексії. Обгрунтовано структуру педагогічної системи ООСР курсантів вищого військового навчального закладу (ВВНЗ). Розроблено інноваційну технологію ООСР. Розкрито суть її основних складових. Визначено основні принципи ООСР курсантів. З застосуванням системного підходу проведено її планування. На підставі аналізу результатів формувального експерименту показано ефективність обгрунтованої системи та технології ООСР. Установлено її позитивний вплив на показники, а саме: якість знань, умінь, навичок курсантів з професійно-орієнтованих навчальних дисциплін; розвиток і формування пізнавальної активності, самостійності; сформованість креативного мислення; спрямованість на оптимізацію особистісної навчально-пізнавальної діяльності. Розроблено основні засади та напрями діяльності науково-педагогічних працівників і командування ВВНЗ щодо підвищення ефективності військово-педагогічного процесу, самостійної роботи курсантів. Визначено теоретичні та методичні проблеми ООСР, які доцільно дослідити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.223.7 + Ц4,8(4УКР)390.1-3 +
Шифр НБУВ: РА355056

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Рєпін І.В. 
Східно-Карпатська операція та приєднання Закарпаття до СРСР (вересень 1944 р. - червень 1945 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.В. Рєпін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії досліджено паралельні бойові дії 38-ї армії 1-го Українського фронту та 4-го Українського фронту під час проведення Східно-Карпатської операції. Узагальнено її підсумки, проаналізовано суттєві помилки, допущені політичним керівництвом СРСР й командуванням 1-го Українського фронту під час планування бойових дій. Висвітлено позицію чеського президента Е.Бенеша відносно Закарпатської України, а також ставлення радянського керівництва до подій у Закарпатті восени-взимку 1944 - 1945 рр. Визначено фактори впливу результатів Східно-Карпатської операції на процес приєднання Закарпаття до Радянської України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)62-05 + Т3(4УКР)62-05 +
Шифр НБУВ: РА350563

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Дзьобак В.В. 
Тарас Бульба-Боровець і його військові підрозділи в українському русі опору (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Дзьобак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 17 с. — укp.

Вперше в історіографії комплексно проаналізовано роль і місце Т.Бульби-Боровця і його військових підрозділів в українському русі опору в 1941 - 1944 рр. На підставі всебічного аналізу архівних матеріалів, спогадів, вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено процеси формування і діяльність військових формувань "Поліська Січ" та "Українська Повстанська армія" (УПА), якими в різні періоди командував Т.Бульба-Боровець. Розглянуто питання формування Т.Бульбою-Боровцем поліційної частини "Поліської Січі", що підпорядковувалася нацистському командуванню, а також стосунки Т.Бульби-Боровця з нацистами, радянськими партизанами, польським населенням, українськими національними організаціями та військовими формуваннями. Проаналізовано засоби, форми і методи, які він застосовував у своїй військово-політичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4Укр)62-52
Шифр НБУВ: РА318194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Папакін А.Г. 
Формування Польських військ в Україні у 1917-1918 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.Г. Папакін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено умови формування, процес утворення, укомплектування та перебування на українських теренах протягом листопада 1917 р. - червня 1918 р. Польського війська. З'ясовано, що його формування на українських землях відбувалося шляхом полонізації (передачі полякам існуючих російських військових частин) і створення нових польських частин на російських Румунському та Південно-Західному фронтах у листопаді 1917 р. - лютому 1918 р. Сформовані таким чином другий і третій Польські корпуси внаслідок розкладу російської армії були позбавлені верховного російського командування та стали частиною Польських військ на Сході - фактично польської армії в еміграції, оскільки основна чатина Польщі (Царство Польське) перебувало під окупацією Німеччини й Австро-Угорщини. Вивчено процес доукомплектування Польських військ в Україні протягом 1918 р., а також спроби врегулювання умов перебування на території Української Народної Республіки й Української держави. Розглянуто поступове роззброєння польських військових формувань після введення в Україну військ Німеччини й Австро-Угорщини у квітні - червні 1918 р. Висвітлено роль польських військових формувань в Україні у боротьбі поляків за незалежність і відбудову збройних сил під час Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-54 + Ц4,8(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА354789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Радзиховський М. Л. 
Патоморфологія, діагностика, лікування та профілактика ентеритів вірусної етіології у собак / М. Л. Радзиховський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: вплив на організм собак парвовірусної та коронавірусної інфекції. Мета роботи: дослідити особливості епізоотичної ситуації щодо ентеритів різного нозологічного профілю та проведення епізоотологічного аналізу щодо парвовірусного та коронавірусного ентериту, біологічних властивостей їх збудників у собак, особливостей морфологічних показників крові, еритроцитопоезу та гематологічних інтегральних індексів, імунологічних показників та патоморфологічних особливостей.Методи дослідження: епізоотологічні (епізоотологічний аналіз); клінічні (визначення загального клінічного стану тварин); мікробіологічні (якісний та кількісний склад мікроорганізмів умісту кишечника, визначення чутливості до антибіотиків); патологоанатомічні (виявлення макроскопічних змін); гістологічні (оцінка мікроскопічної будови органів тварин на клітинному і тканинному рівнях); вірусологічні (розмноження вірусу, дослідження інфекційної активності вірусу, біологічна проба); гістохімічні (виявлення кислих білків, вуглеводів та глікопротеїну); серологічні (дослідження рівня антитіл у сироватці крові); гематологічні (морфологічні, біохімічні та імунологічні показники крові); молекулярно-генетичні (проведення полімеразної ланцюгової реакції); статистичні (обробка цифрових даних з метою визначення вірогідності змін показників).Наукова новизна: З'ясовано особливості епізоотичного процесу за парвовірусного та коронавірусного ентеритів у собак.Розроблено критерії патоморфологічної диференційної діагностики за спонтанного і експериментального перехворювання собак на парвовірусний та коронавірусний ентерит у порівняльному аспекті. Експериментально обґрунтовано визначення рівня імуноглобулінів класу G (Ig G) у цуценят після відлучення і до року для корекції схеми вакцинації. Виділено польовий штам коронавірусу «Nick» і польовий штам парвовірусу «Антей» та отримані нові дані щодо їх культуральних властивостей. Сконструйовано олігонуклеотидні праймери, для виявлення та ідентифікації геному польового парвовірусу собак у полімеразно-ланцюговій реакції.Виконано комплексне дослідження щодо удосконалення діагностики парвовірусного ентериту шляхом виділення Ig G до парвовірусу собак шляхом афінної хроматографії з іммобілізованим білком А Staphylococcus aureus.На основі аналізу лейкопоезу розраховано та запропоновано до використання результати інтегральних індексів для оцінки ступеня ендогенної інтоксикації у собак, хворих на ентерити вірусної етіології. Визначено особливості морфологічних, біохімічних показників та результати еритроцитопоезу і лейкопоезу за парвовірусної та коронавірусної інфекції.Встановлено, порушення імунного гомеостазу у вигляді зниження субпопуляцій імунокомпетентних клітин.У Депозитарії Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів отримано свідоцтво про первинне депонування штаму мікроорганізму – штам парвовірусу «Антей» і штам коронавірусу «Nick».Наукова новизна отриманих результатів підтверджена патентами України на корисну модель: «Спосіб культивування парвовірусу собак» та «Спосіб культивування коронавірусу собак». Запропоновано: Результати досліджень суттєво доповнюють і поглиблюють сучасні знання про парвовірусний та коронавірусний ентерит, як інфекційні хвороби собак і можуть бути використані у клінічній практиці лікарів ветеринарної медицини для діагностики ентеритів вірусної етіології.За результатами проведених наукових досліджень здобувачем (у співавторстві) опубліковано монографію «Коронавірусна інфекція собак», та навчальний посібник «Паразитарні та інфекційні хвороби м'ясоїдних тварин». Видано методичні та науково-практичні рекомендації: «Патоморфологічна діагностика парвовірусного та коронавірусного ентериту у собак», «Особливості культивування вірусів собак родини Parvoviridae та Coronaviridae», «Інтегральні гематологічні індекси оцінки ступеня ендогенної інтоксикації у собак». Впроваджено: Матеріали дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі та науково-дослідній роботі на факультетах ветеринарної медицини вищих навчальних закладів України.Результати дисертаційної роботи використовують у схемі лабораторної діагностики ентеритів вірусної етіології: ТОВ-центр ветеринарної діагностики «ЦВД» і ТОВ «Бальд», ветеринарна лабораторія (м. Київ); у виробничому процесі в умовах ветеринарних клінік таких міст як: Житомир, Бердичів, Вінниця, Київ та племінному розпліднику кінологічного центру прикордонних військ Західного оперативного командування м. Великі Мости, Сокальського району, Львівської області (військова частина № 2418).^UObject of research: effect of parvovirus and coronavirus diseases on dogs' organisms.The purpose of the research: to study the special features of the epizootic situation with enteritis of different nosological profile and to conduct epizootological analysis of parvovirus and coronavirus enteritis, biological properties of their agents in dogs, features of blood morphological parameters, erythropoiesis and hematological integral indices, immunological parameters as well as pathomorphological features.Methods of research: epizootological (epizootological analysis); clinical (to determine general clinical condition of animals); microbiological (qualitative and quantitative composition of microorganisms in the intestine content, to detect antibiotic sensitivity); pathoanatomical (to detect macroscopic changes); histological (assessment of the microscopic structure of animal organs at the cellular and tissue levels); virological (virus replication, study of infectious activity of the virus, biological test); histochemical (to detect acidic proteins, carbohydrates and glycoprotein); serological (to study of the level of antibodies in the blood serum); hematological (morphological, biochemical and immunological parameters of blood); molecular and genetic (to conduct polymerase chain reaction); statistical (to process digital data in order to determine the probability of changes in indicators).Scientific novelty: The special features of the epizootic process of parvovirus and coronavirus enteritis in dogs have been specified.Criteria for pathomorphological differential diagnosis in the context of spontaneous and experimental course of parvovirus and coronavirus enteritis in dogs have been developed from the standpoint of a comparative aspect. Determination of the level of class G (Ig G) immunoglobulin in puppies after weaning and up to one year for correction of the vaccination schedule has been experimentally substantiated.The field strain of coronavirus Nick and the field strain of parvovirus Antei have been separated; and new data on their cultural properties has been obtained. Oligonucleotide primers have been constructed to detect and identify the genome of field parvovirus in dogs in a polymerase chain reaction.A comprehensive study has been conducted to improve the diagnosis of parvovirus enteritis by separating Ig G to canine parvovirus through affinity chromatography with immobilized protein A Staphylococcus aureus.Based on the analysis of leukopoiesis, the results of integrated indices have been calculated and proposed for further use to assess the degree of endogenous intoxication of dogs with enteritis of viral etiology. Features of morphological, biochemical parameters, as well as results of erythropoiesis and leukopoiesis under parvovirus and coronavirus infections have been determined.Violation of immune homeostasis in the form of a decrease in subpopulations of immunocompetent cells has been found.The Depository of the State Research and Control Institute of Biotechnology and Strains of Microorganisms issued a certificate of initial deposit of a strain of the microorganism – parvovirus strain Antei and coronavirus strain Nick.The scientific novelty of the obtained results is confirmed by the patents of Ukraine for a useful model: “Method of culturing canine parvovirus” and “Method of culturing canine coronavirus”.Proposals: The research results significantly enhance and deepen current knowledge about parvovirus and coronavirus enteritis as infectious diseases of dogs and can be used in the clinical practice of veterinarians for the diagnosis of enteritis of viral etiology.Based on the results of scientific research, the doctoral candidate has published (co-authored) a monograph “Coronavirus Infection in Dogs” and a textbook “Parasitic and Infectious Diseases of Carnivores”. Methodological, as well as scientific and practical recommendations have been published, namely “Pathomorphological Diagnosis of Parvovirus and Coronavirus Enteritis in Dogs”, “Features of Culturing Viruses in Dogs of the Family Parvoviridae and Coronaviridae”, “Integrated Hematological Indices for Assessing the Degree of Endogenous Intoxication in Dogs”.Implemented: The materials of the thesis are used in the educational process and research work at the faculties of veterinary medicine of higher educational institutions of Ukraine.The results of the thesis are used in the scheme of laboratory diagnosis of enteritis of viral etiology: Center for Veterinary Diagnostics and Bald,veterinary laboratory (Kyiv); in the production process in veterinary clinics of such cities as Zhytomyr, Berdychiv, Vinnytsia, Kyiv, and also in breeding kennel of the cynological center of border troops of the Western Operational Command of Velyki Mosty, Sokal raion, Lviv oblast (military unit №. 2418).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Горошко В. Р. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами під час реконструктивних оперативних втручань / В. Р. Горошко. — Б.м., 2022 — укp.

Війна є дуже сильним психосоціальним стресором, що впливає на усі верстви суспільства [5, 11, 17] та, насамперед, на безпосередніх учасників бойових дій [18, 32]. Криза, яку вони пережили є підґрунтям для формування ПТСР [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. За даними ВООЗ 16,2 % населення світу страждають від наслідків війни, а ще і 12,5 % мають травмованих війною родичів [15, 25]. ПТСР стають безпосередньою причиною станів психічної дезадаптації у 80% поранених [7, 12, 28], а у віддаленому періоді спостерігається саморуйнівна поведінка, суїцид, залежність від алкоголю, наркотиків та інші негативні наслідки [2, 14, 16, 20, 24, 31]. У літературі описано широкий спектр психофармакологічних та психотерапевтичних втручань при ПТСР, проте дані про їхню ефективність неоднозначні [19, 27, 34, 35]. Травми та соматичні захворювання у пацієнтів з ПТСР мають взаємообтяжуючий вплив [6, 8, 13]. В статистиці воєн частота вогнепальних поранень становить 54-70%. За даними Командування медичних сил Збройних Сил України в структурі вогнепальних травм 64% – це поранення кінцівок: верхні кінцівки становлять 35,7%, нижні – 64,3%. З них 74,8% – м'які тканини, 25,2% – вогнепальні переломи. Кісткові дефекти відмічаються у 11,6% пацієнтів, а поранені, яким у подальшому необхідно виконувати реконструктивні оперативні втручання складають 35-40% [9, 10, 21]. Незважаючи на прогрес в лікуванні ПТСР, питання психокорекції, психопрофілактики в структурі психосоціальної реабілітації поранених належать до кола недостатньо вивчених [6, 22, 33]. Суб'єктивні відчуття і емоційне переживання, що пережили пацієнти в наслідок поранення під час бойових дій у 100% випадків характеризуються розвитком ПТСР. Тому, через призму ПТСР, такі пацієнти мають свої особливості анестезіологічного забезпечення. Так як у 82,1% випадках не вдається досягнути позитивного результату лікування ПТСР, то дані нашого дослідження можуть відігравати важливу роль у лікуванні таких пацієнтів.Раніше повідомлялось, що підґрунтям для формування ПТСР у комбатантів є безпосередня участь в бойових діях [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. Наше дослідження показало, що якщо комбатант отримав поранення в умовах бойових дій, то ті емоційні переживання та суб'єктивні відчуття, які він пережив у 100% випадків призводять до розвитку ПТСР. Також, інші дослідники [2, 14, 16, 20, 24, 31] надають дані, що негативні результати лікування ПТСР у віддаленому періоді можуть спостерігатись у 80% комбатантів. За результатами нашого дослідження було виявлено, що у 82,1% випадках не вдається досягнути позитивного результату лікування ПТСР у комбатантів після отримання поранення в умовах бойових дій. Це стало підґрунтям до поглибленого дослідження вказаної проблематики. Наведені дані деяких авторів [19, 27, 34, 35] про ефективність лікування психофармакологічними та психотерапевтичними втручаннями є неоднозначними. Відомо, що травми та соматичні захворювання у пацієнтів з ПТСР мають взаємообтяжуючий вплив [6, 8, 13]. Саме тому, виявлення предикторів негативних результатів лікування ПТСР у таких пацієнтів може покращити результати їхнього лікування.Метою дисертаційного дослідження було покращити результати лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами шляхом оптимізації анестезіологічного забезпечення під час реконструктивних оперативних втручань. Напідставі мети було сформовану наступні задачі дослідження: 1. Вивчити особливості больового синдрому у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.2. Вивчити особливості перебігу посттравматичних стресових розладів в залежності від виконання реконструктивних оперативних втручань та виду анестезіологічного забезпечення.3. Вивчити предиктори негативних результатів лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами аналізуючи дані діагностики болю високої інтенсивності та негативної динаміки посттравматичних стресових розладів.4. Вивчити вплив вихідного стану посттравматичних стресових розладів на больовий синдром.5. Дослідити вплив виду анестезіологічного забезпечення на кінцеві результати лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.6. Обґрунтувати концепцію периопераційного знеболення пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.^UMilitary actions are a strong psychosocial stressor which affects all society layers [5, 11, 17] and, firstly, the military actions participants [18, 32]. Post-military crisis may lead to a post-traumatic stress disorder (PTSD) [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. According to the WHO, 16.2 % of the world population suffer from the war consequences, the relatives of 12.5 % people were injured in military actions [15, 25]. The PTSD are a direct cause of psychic disadaptation in 80% of the injured combatants[7, 12, 28], and their remote post-recovery period is often characterized by self-destructing behaviour, suicide attempts, drug and alcohol abuse, and other negative events [2, 14, 16, 20, 24, 31]. A broad spectrum of psycho-pharmacological and psychotherapeutical interventions for the PTSD treatment has been described by various authors, though, the data on their effectiveness are ambiguous [19, 27, 34, 35]. The traumas and somatic diseases of the PTSD patients sum up their negative action [6, 8, 13]. The frequency of the gunshot injuries makes up 54-70% of war injuries. According to the Military Forces of Ukraine Authorities, the structure of the gunshot injuries is represented as follows: 64% – injuries of the extremities: with 35.7% of the upper extremities injuries, and – 64.3% of the lower ones. From them 74.8% – are the soft tissues injuries, 25.2% – gunshot fractures. Bone defects are reported in 11.6% of the patients, and the patients who need further reconstructive operations represent 35-40% [9, 10, 21]. Despite the progress in the PTSD treatment, the aspects of psychocorrection and psychoprophylaxis within the psychosocial rehabilitation of the injured still stay the least studied [6, 22, 33]. The subjective feelings and emotions of the patients, resulting from their military injuries are in 100% of cases characterized by the PTSD development. So, through the PTSD prism, the anaesthetic support of such patients has its own peculiarities. As in 82.1% of cases positive treatment outcome is hard to achieve, the data of the study may be significant for treatment of these patients. It was mentioned before that the basis for the PTSD development is direct participation of the combatants in military actions [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. The study has shown that if a combatant was injured in military actions, his emotional and subjective feelings always result in the PTSD development. Also, the other scientists [2, 14, 16, 20, 24, 31] state, that the negative PTSD treatment remote outcomes may be observed in 80% of combatants. According to our study results, in 82.1% of cases, positive treatment outcome of the PTSD in injured combatants has not been achieved. This necessitated a thorough study of this problem. The presented data of the authors [19, 27, 34, 35] on effectiveness of psychopharmacological and psychotherapeutical intervention are questionable. The injuries and somatic disease in the PTSD patients join their negative effects [6, 8, 13]. Thus, detection of the PTSD negative treatment outcome predictors will improve the therapy effectiveness for such patients. The purpose of the study was to improve the treatment effectiveness of patients with the gunshot extremity injuries and post-traumatic stress disorder by specification of the anaesthetic management during reconstructive operations. The following tasks were defined, according to the study purpose:1. To study the peculiarities of the pain syndrome in patients with the gunshot injuries of the extremities and post-traumatic stress disorder. 2. To study the peculiarities of the development of the posttraumatic stress disorders, depending on the reconstructive operative interventions and anesthesiological support.3. To study the predictors of the negative treatment outcomes in patients with the gunshot injuries of the extremities and posttraumatic stress disorder, having analysed the high-intensity pain diagnostic data, as well as the negative dynamics of the posttraumatic stress disorders.4. To study the effect of the initial condition of the posttraumatic stress disorder on the pain syndrome.5. To study the effect of the anaesthetic management on the final treatment outcomes of patients with the gunshot injuries of the extremities and posttraumatic stress disorder.6. To justify the concept of perioperative pain management of the patients with the gunshot injuries of the extremities and the posttraumatic stress disorder.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ларіонова І. Т. 
Психологічні особливості корупційної поведінки правоохоронців (на прикладі військовослужбовців НГУ): автореферат дис. ... д.філософ : 053 / І. Т. Ларіонова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено теоретико-емпіричному дослідженню психологічних особливостей корупційної поведінки персоналу сектору безпеки і оборони України, зокрема військовослужбовців Національної гвардії України.Проблема корупції в Україні натепер є однією з центральних, навколо неї формується суспільний і політичний дискурс, що негативно впливає на ставлення до нашої країни всередині та зовні. За даними міжнародної організації Transparency International, Україна за підсумками 2022 року займає 116 місце з 180 країн, поряд з такими країнами як Алжир, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. За даними НАЗК за 2022 рік, з точки зору громадян України, корупція входить в трійку найважливіших суспільних проблем. Збитки від корупції важко оцінити реалістично, за даними порталу «Наші гроші» вони складаються від прямих втрат від корупційних схем та недоотриманих внаслідок цього інвестицій, і щороку приблизно дорівнюють обсягу державного бюджету. Правоохоронні органи є важливою ланкою корупції, за даними НАЗК особистий корупційний досвід взаємодії з правоохоронними органами мали 32,7% населення. Таким чином, боротьба з корупцією, її профілактика у складових сектору безпеки і оборони України, є важливим завданням, успішність виконання якого прямо впливатиме на обсяги допомоги від країн-партнерів та загалом на майбутнє нашої країни. Тому дослідження корупційної поведінки правоохоронців вбачається актуальним науково-практичним завданням. Службово-бойова діяльність військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ) з огляду на їх повноваження віднесена до корупційно небезпечних видів діяльності. Кількість злочинів корупційної спрямованості, скоєних як рядовими військовослужбовцями НГУ, так і начальниками (командирами) різних підрозділів, незважаючи на реформування НГУ та проведення комплексу організаційних і правових антикорупційних заходів, як і раніше залишається значною. Певні надії командування у зв’язку з цим покладаються на створений в НГУ відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління НГУ, а також на відділ психологічного забезпечення Головного управління НГУ. Силами останнього відповідно до чинних нормативно-правових актів проводяться спеціальні психофізіологічні дослідження із застосуванням поліграфа, спрямовані на виявлення у громадян, які бажають проходити службу, і військовослужбовців НГУ при призначенні на вищі посади, девіантної (суспільно небезпечної) поведінки, а також на запобігання проникненню в Національну гвардію України представників злочинних угруповань і осіб, які переслідують особисті корисливі інтереси. Однак, як показує досвід, масові поліграфічні обстеження кандидатів на службу і військовослужбовців через їх високу трудомісткість, витратність, значну залежність від кваліфікації й досвіду експертів-поліграфологів, за обмежених психодіагностичних можливостей не вирішують належною мірою проблему психологічної діагностики осіб, схильних до корупційної поведінки через певні їх індивідуальні психологічні особливості. Враховуючи, що корупція тільки в її наслідках є проблема правова та економічна, а початково вона – суто психологічна і загальнолюдська, без психологічно обґрунтованих підходів тут навряд чи щось можна зробити. Саме це і зумовлює наш інтерес до дослідження об’єктивних і суб’єктивних факторів, що визначають індивідуальну психологічну сутність корупціонера.Аналіз сучасних наукових досліджень довів, що майже немає психологічних теорій, що пояснюють корупційну поведінку особистості. Вона розглядається у руслі різних психологічних теорій в межах «вузького» і «широкого» підходів. У вузькому сенсі корупція – це взаємодія декількох осіб, що включає підкуп, в широкому – й інші зловживання службовим становищем чи авторитетом посади у корисних цілях. На підставі систематизації понять, нами корупція тлумачиться як негативне соціально-психологічне явище, що полягає у протиправному використанні людиною своїх службових повноважень та/або службового становища в особистих, корпоративних або групових інтересах для отримання вигод матеріального або нематеріального характеру, всупереч інтересам громадян, суспільства і держави. Теоретичний аналіз психологічних детермінант й особливостей особистості потенційного корупціонера засвідчив наявність низки ситуативних (серед яких вік, стать, сімейний статус, рівень доходу, освіта, тип населеного пункту та інші) і особистісних предикторів (психодинамічні, поведінкові, характерологічні, ціннісної спрямованості й відповідальності тощо). Воднораз дослідники підкреслюють, що індивідуальні й психологічні чинники корупційної поведінки вивчені недостатньо.^UThe dissertation is devoted to theoretical and empirical research of psychological features of corrupt behavior of security and defense sector personnel, particularly on the example of the National Guard of Ukraine servicemen.Nowadays, around corruption in Ukraine social and political discourse is formed since it is one of the focus issues, which negatively impact on external and internal image of our country. According to Transparency International Ukraine is number 116 from 180 countries in 2022 and neighbors in corruption rate with Algeria, Zambia, Mongolia, El Salvador and Philippines. With the reference to the National Agency on Corruption Prevention (NACP) corruption is considered by citizens of Ukraine as a top three important social problem. The damage from corruption could be hardly evaluated realistically, according to data from portal “Nashi hroshi” the damage comprises from direct loss from corruption and investments lost as a result of it and annually are equal to the budget of the country. Law enforcement agencies are the important element of corruption, due to NACP, 32,7% of population had personal corruption experience while interacting with law enforcement agencies. Thus, the success of fight against corruption as well as its prevention in the security and defense sector of Ukraine is an important task, which directly impact on aid provided by partner countries and on the future of our country as a whole. Therefore, the study of corrupt behavior of law enforcement officers is considered as a relevant scientific and practical task.Service and combat activity of servicemen of the National Guard of Ukraine (NGU) considering their powers and authority is classified as a corruption-hazardous activity. Despite the reform of the NGU and implementation of a set of organizational and legal anti-corruption measures, the number of corruption-related crimes committed by both ordinary servicemen and their supervisors (commanders) of various units, still remains significant. There is some hope the command place on the Department for prevention and detection of corruption created in the NGU Main Headquarters in this regard as well as on the Psychological Support Department of the NGU Main Headquarters. By means of the Psychological Support Department of the NGU Main HQ special psychophysiological examination with the use of polygraph are conducted in accordance to current regulations. Such examinations are aimed on identification of deviant (socially dangerous) behavior as well as prevention of enlistment to the NGU of both criminal groups’ representatives and people, who pursue personal selfish interest. However, as experience shows, mass polygraph examinations of both candidates for service and servicemen do not adequately solve the problem of psychological diagnostics of people, who are prone to corruption behavior due to their individual psychological characteristics and because of high labor intensity and cost of polygraph examination, its significant dependence on the qualifications and experience of polygraph expert and due to its limited psychodiagnostics capabilities. Considering the fact, that the corruption is only a legal and economic problem in its consequences, but initially – it is purely a psychological issue, so psychologically based approaches are needed. So, this is what precisely leads our interest to the study of objective and subjective factors, which determine the individual psychological essence of a corrupt official.The analysis of modern scientific sources shows that there are almost no existing psychological theories, which explain corrupt behavior of a personality. It is considered in line with different psychological theories within the “narrow” and “broad” approaches. In narrow sense, the corruption is an interaction of several people which includes bribery, in broad sense – it is also other abuse either of official or authority of a position for selfish useful purposes. Systematizing the concepts studied, we interpret corruption as a negative socio-political phenomenon, which lays in unlawful use by a person of his official powers and/or official position in personal, corporate or group interests to obtain benefits of a material or intangible nature contrary to the interests of citizens, society and the state.Theoretical analysis of psychological determinants and features of a potential corrupt official showed the presence of a number of situational (including age, gender, marital status, income level, education, type of settlement, etc.) and personal predictors (psychodynamic, behavioral, characterological, value orientation and responsibility, etc.). At the same time, researchers highlight that both individual and psychological factors for corrupt behavior have not been studied enough.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського