Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (208)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМЕРЦІЙНА$<.>+<.>K=ДІЯЛЬНОСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Панченко А. М. 
Вдосконалення господарсько-правового регулювання інституту комерційного посередництва: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. М. Панченко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено економічну та господарсько-правову сутність інституту комерційного посередництва (КП). Досліджено концепцію становлення й основні принципи комерційно-посередницької діяльності. Проаналізовано вітчизняне законодавство та законодавство інших держав про КП, розроблено пропозиції щодо вдосконалення його правового регулювання. Запропоновано в межах систематизації принципів, на яких має базуватися комерційна діяльність, виокремлення та характеристики юридичних принципів, виявлено зв'язок розвитку інституту КП з удосконаленням господарського законодавства. Зроблено висновок про те, що включення в Господарський кодекс договору про надання господарсько-управлінських послуг сприяє підвищенню якості управління у сфері економіки (господарського управління). Запропоновано тлумачення ефективного розвитку економічних відносин за допомогою інституту КП як такого його правового регулювання, яке сприяє розвитку економічної конкуренції та добросовісному підприємництву, а також ставить заслін монополізму, формальному виконанню посередницьких послуг, одержанню посередником незаробленої винагороди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)05 + Х839(4УКР)920.405
Шифр НБУВ: РА382497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Безлуцька О.П. 
Діяльність Й.К.Пачоського в контексті розвитку біологічної науки (остання чверть ХIХ - перша половина ХХ століть): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07. / О.П. Безлуцька ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено життя та наукову діяльность Й.К. Пачоського (1864 - 1942) - визначного українського біолога та дослідника. Розкрито умови формування наукового світогляду та подальшого розвитку Й. К. Пачоського як дослідника й особистості. Розроблено періодизацію життя та наукової діяльності вченого. Досліджено внесок біолога у розвиток флористики, ботанічної географії, фітосоціології, лісівництва, садівництва, сільськогосподарської ентомології, зоології, мисливства й охорони природи. Наукова діяльність Й. К. Пачоського розглянута в контексті розвитку біологічної науки в Україні. Він розробив оригінальну схему біологічних типів рослин і модернізував її в одну із перших вітчизняних морфолого-біологічних класифікацій життєвих форм рослин. Доведено, що науковий доробок ученого став основою для розвитку нових ідей і задумів щодо подальших біологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*85 д (4УКР) Пачоський Й.К. +
Шифр НБУВ: РА367916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гоян О.Я. 
Комерційна радіожурналістика в Україні: становлення, розвиток, перспектива: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / О.Я. Гоян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу великого масиву емпіричного матеріалу зроблено спробу розглянути концепцію розвитку комерційної радіожурналістики за умов пострадянського суспільства, характерної для медіасистеми України. Запропоновано концептуальні засади функціонального становлення комерційного радіомовлення на пострадянському ринку засобів масової інформації (ЗМІ). Визначено комерційний радіоефір як суб'єкт формування медіаринку у монополізованому інформаційному середовищі, завдяки чому було організовано дуальну систему ураїнського радіомовлення, характерними особливостями якої є конкуренція та процеси роздержавлення. Проаналізовано роль і значення комерційного радіомовлення для становлення, а також майбутнього розвитку українського радіомовного ринку та радіожурналістики. Обгрунтовано передумови виникненння комерційного радіоефіру в Україні та перспективи його функціонування, що є ознакою демократизації інформаційного простору, інтеграції вітчизняних ЗМІ до загальносвітових прогресивних медіа, ознакою плюралізму та відкритості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА349448

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Радутний О.Е. 
Кримінальна відповідальність за незаконне збирання, використання та розміщення відомостей, що становлять комерційну таємницю (аналіз складів злочинів): Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О.Е. Радутний ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Запропоновано нове загальне визначення злочину незаконного збирання, використання та розголошення відомостей, що становлять комерційну таємницю. Досліджено низку положень, якими запропоновано доповнити КК України. Розглянуто предмет злочинів (комерційна, а в перспективі - банківську таємницю) та визначено його ознаки: об'єктивність, таємність, соціальну та юридичну ознаки. Наведено аргументи щодо визнання збирання відомостей, що складають комерційну або банківську таємницю, який запропоновано вважати закінченим з моменту утворення реальної загрози спричинення істотної шкоди суб'єкту господарської діяльності. Обгрунтовано можливість вчинення збирання, використання та розголошення як з прямим, так і непрямим умислом. Вказано додаткові ознаки, які характеризують спеціального суб'єкта злочину, передбаченого ст. 232 КК. Зроблено пропозиції щодо вдосконалення диспозиції статей 231, 232 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117
Шифр НБУВ: РА318744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грищенко І.М. 
Науково-методологічні засади комплексного управління комерційним посередництвом: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / І.М. Грищенко ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено процес формування комерційного посередництва у ринковому середовищі, розглянуто актуальні проблеми його комплексного управління. Визначено економічну сутність й особливості комерційно-посередницької діяльності, висвітлено питання її методологічного забезпечення за ринкових умов. Охарактеризовано систему зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на життєздатність посередницьких підприємств за ринкових умов. Встановлено, що комерційна домінанта посилює ринковий ефект та є інструментом економічної, технологічної, соціальної спрямованості й чинником зростання добробуту населення й економіки в цілому. Виявлено, що складові комерційно-посередницької діяльності знаходяться у глибокому внутрішньому взаємозв'язку і взаємодії, що передбачає наявність відповідного регулюючого впливу. Запропоновано нові комплексні підходи щодо управління комерційним посередництвом. Розроблено ринковий механізм регулювання комерційно-посередницької діяльності з урахуванням умов національної економіки ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-21 +
Шифр НБУВ: РА354280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Куклін О.В. 
Організаційно-педагогічні умови професійного навчання фахівців комерційного профілю (на матеріалі навчально-тренувальної фірми): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Куклін ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дидактично обгрунтовано організацію професійного навчання фахівців комерційного профілю у системі професійно-технічної освіти, розроблено навчально-методичний комплекс для забезпечення такої підготовки, що включає навчальні плани та програми зі спеціальності "Комерційна діяльність", комплексні завдання для підсумкового контролю умінь та знань студентів. Розроблено організаційно-педагогічне забезпечення діяльності навчально-тренувальної фірми в модельному центрі підготовки та перепідготовки фахівців, її структуру, юридичне та фінансове забезпечення, "Положення про навчально-тренувальну фірму".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)р
Шифр НБУВ: РА313468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дутко О.М. 
Педагогічні ідеї М. І. Костомарова у контексті просвітницького руху в Наддніпрянській Україні XIX століття: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О.М. Дутко ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічні погляди та науково-просвітницьку діяльность М. Костомарова (1817 - 1885 рр.) - просвітника та педагога, історика й етнографа, активного громадського діяча. Визначено основні чинники, які сприяли формуванню особистості М. Костомарова та його педагогічних поглядів. Обгрунтовано авторську періодизацію педагогічно-просвітницької діяльності ученого, згідно з якою виділено п'ять періодів життєдіяльності діяча. Систематизовано загальнопедагогічні погляди М. Костомарова щодо покращання освітньої справи, розвитку народної освіти, необхідності педагогічно виваженого родинного виховання. Визначено внесок його як дослідника в розкриття розвитку освіти на українських землях у X - XI і XVI - XVIII ст. Висвітлено погляди ученого на проблеми покращання університетської освіти в Російській імперії XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5-8 Костомаров, М. І. + Т3(4УКР)5-8 Костомаров
Шифр НБУВ: РА373541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дідук А.Г. 
Правовий режим конфіденційної інформації: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Г. Дідук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового режиму конфіденційної інформації як нетипового об'єкта цивільного права. Розглянуто різні визначення поняття інформації як такої (per se) у сфері точних наук, а також описані вченими у даній галузі знань властивості-ознаки інформації, з якими закон може пов'язати правові наслідки. Розкрито сутність інформації як об'єта в науці цивільного права у контексті різних концепцій - проприєтарної, виключних прав і фактичної монополії. Запропоновано визначення інформації як "повідомлення, що містить (у собі) відомості", які можуть бути конфіденційними та документованими. Визначено сутність понять конфіденційної інформації, комерційної таємниці та ноу-хау у контексті цивільного права та законодавства України. Розглянуто міжнародні стандарти, яким повинна відповідати конфіденційна інформація, зокрема комерційна таємниця та ноу-хау. Проаналізовано чинне законодавство України та зарубіжне законодавство, що регулює дані види інформації. З урахуванням специфіки нетипового об'єкта цивільного права розкрито зміст поняття "права доступу" до конфіденційної інформації як більш адекватного терміна на відміну від "права на інформацію". Зроблено висновок, що суб'єктивного права на конфіденційну інформацію не існує й обгрунтовано необхідність захисту "охоронюваного законом інтересу" особи, яка фактично контролює цю інформацію. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України стосовно конфіденційної інформації (комерційної таємниці та ноу-хау).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х839(4УКР)901.325 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА360042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гавриш Н.В. 
Розвиток мовленнєвотворчої діяльності в дошкільному дитинстві: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Гавриш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розглянуто концептуально-методичний підхід до розв'язання проблеми розвитку мовленнєвотворчої діяльності дітей дошкільного віку. Обгрунтовано й опрацьовано лінгводидактичну модель стимулювання та розвитку мовленнєвої творчості, що поєднує художньо-естетичний, мовленнєвий, інтелектуально-творчий і особистісний компоненти. Визначено суть понять "мовленнєвотворча діяльність", "мовленнєвотворчі здібності", "образотворчо-мовленнєва діяльность", "музично-мовленнєва діяльність", уточнено та структуровано зміст понять словесної творчості, художньо-мовленнєвої діяльності. Досліджено особливості, характерні риси, типи мовленнєвотворчої діяльності дошкільнят та встановлено її залежність від педагогічних умов організації навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-910 + Ч411.382
Шифр НБУВ: РА317862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Швед О.В. 
Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Швед ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше явище комерційної сексуальної експлуатації неповнолітніх представлено як "кримінально-правове поле". Наведено опис агентів, практик і систем взаємодії та фізичної локалізації даного специфічного поля. Визначено загальні закономірності явища сексуальної експлуатації неповнолітніх на основі опису його історії, існуючих форм і поширення у сучасному світі. Виявлено новий вид дитячої порнографії - "скрита камера", який прийнято до міжнародної класифікації. Описано зарубіжний досвід профілактики даного явища та сформульовано рекомендації щодо запобігання його розвитку в Україні. Розроблено національну комплексну програму реабілітації дітей-жертв сексуальної експлуатації. Уточнено зміст понять "сексуальне насильство над дітьми", "сексуальна експлуатація дітей", "комерційна сексуальна експлуатація дітей" та ряду пов'язаних з ними категорій. З'ясовано причини, що сприяють комерційній сексуальній експлуатації неповнолітніх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.94 + С5*364 + С5*423.121/122 +
Шифр НБУВ: РА343473

Рубрики:

      
12.

Скідін Л. О. 
Символічно-інтеракціоністська рефлексія соціальної вистави як різновиду ігрової взаємодії: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / Л. О. Скідін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено специфічну ігрову форму колективної взаємодії - її сценізованих, театралізованих, видовищних видів. Історична еволюція соціології ігор подана як застосування та подальше вдосконалення драматургічного методу аналізу. Досліджено різновиди колективної театралізованої (сценізованої) взаємодії, зокрема, дошлюбна поведінка молоді в публічних місцях, проведення дозвілля та комерційна взаємодія учасників публічних торгів типу ярмарки чи аукціону. Аналіз даних соціальних видовищ дозволив перевірити та здійснити оцінку дієздатності виробленої методології аналізу, а також виявити внутрішню соціогрупову та статусно-рольову структури взаємодії учасників даних видовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + С5*332.1*312.22
Шифр НБУВ: РА376245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Греков О. М. 
Соціокультурний фактор у сучасній виробничо-комерційній діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. М. Греков ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціокультурні передумови та наслідки виробничо-комерційної діяльності в Україні за умов ринкової економіки. На основі типології соціокультурних факторів запропоновано модель господарства, що забезпечує ефективність діяльності виробничо-комерційних компаній. Доведено, що перехід до постіндустріального типу суспільного виробництва під впливом інформаційних технологій змінив соціокультурну складову в діяльності виробничо-комерційних компаній (змінилась структура праці, склалось інше співвідношення між сферами виробництва та послуг, підсилилася комунікативна взаємодія, відбулися структурування та насичення товарного ринку), тому більшу увагу стали приділяти якісним показникам товару, його демасифікації, більш затребуваним стало втілення в продукті творчих задумів. Показано, що успіх зумовлюють не тільки природні та сировинні, а й інтелектуальні людські ресурси. Зазначено, що виробничо-комерційна діяльність в Україні сприяла виникненню нових форм економічної культури (підприємницької та корпоративної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665 + Ю751.4 + У9(4УКР)290
Шифр НБУВ: РА383611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Економова Е.К. 
Сумісна діяльність співака і концертмейстера у професійній підготовці студента-вокаліста: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Е.К. Економова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено модель професійної підготовки студентів-вокалістів до сумісної діяльность і з концертмейстером. Науково обгрунтовано суть і структуру понять "співтворчість" і "навчальна співтворчість". Запропоновано та апробовано методику діагностики рівнів розвитку ансамблевих якостей студентів-вокалістів у процесі сумісної професійної діяльності з концертметйстером. Впроваджено та апробовано методику формування співтворчості між студентом даного фаху і концертмейстером у ході їх педагогічної та виконавської взаємодії та модель професійної підготовки студентів-вокалістів до цієї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р(4УКР)32-3
Шифр НБУВ: РА321692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Волониць В.С. 
Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина XVII - XIX ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Волониць ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено торговельно-економічну діяльність грецького купецтва в Україні у другій половині XVII - XIX ст. Визначено історичні умови та чинники, які впливали на розгортання торговельної активності греків, охарактеризовано її політико-правове забезпечення Гетьманською державою та Російською імперією. Розкрито характер, напрями та результативність торгівлі греків Ніжина. Показано вплив торговельного чинника на процеси самоорганізації та автоматизації, структурування купецького загалу у рамках Ніжинського грецького братства. З'ясовано специфіку одеського грецького купецтва. Доведено, що особливості молодого портового міста та господарська спеціалізація регіону зумовили орієнтацію греків-купців Одеси на експорт зерна, що здійснювався за посередництва великих торгових домів. Визначено соціокультурну роль греків Одеси, показано їх участь у суспільно-політичному, культурному житті міста. Визначено місце підприємницької та торговельно-посередницької діяльності маріупольських купців-греків в економіці Північного Приазов'я. Проведено порівняльний аналіз грецьких купецьких спільнот Ніжина, Одеси та Північного Приазов'я, а також установлено їх роль у розвитку торгівлі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)4-2 +
Шифр НБУВ: РА354650

Рубрики:

      
16.

Івченко Т.В. 
Цивільно-правове регулювання комерційної таємниці як об'єкта права інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Івченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Висвітлено поняття "інформація", "інформація конфіденційного характеру", "комерційна таємниця", "ноу-хау" та здійснено їх порівняльний правовий аналіз. Уточнено визначення комерційної таємниці, запропоновано авторське визначення ноу-хау. Розкрито положення щодо самостійності правового інституту комерційної таємниці. Досліджено юридичну природу прав на комерційну таємницю в цивільних відносинах. Здійснено періодизацію історії формування законодавчої бази про комерційну таємницю. Визначено механізм цивільно-правової охорони комерційної таємниці. Виявлено особливості розпорядження майновими правами на комерційну таємницю та запропоновано авторський підхід до визначення основних умов договору про охорону конфіденційності інформації, яка її складає. Проаналізовано судову практику щодо захисту прав на комерційну таємницю. Обгрунтовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення цивільно-правового регулювання комерційної таємниці як об'єкта права інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х849(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА366254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бочуляк Н. І. 
Адвокатське самоврядування в контексті сучасних світоглядних орієнтирів / Н. І. Бочуляк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні вперше здійснено комплексне теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення наукового завдання у сфері адвокатського самоврядування в контексті сучасних світоглядних орієнтирів.Визначено правові моделі організації адвокатського самоврядування: ізоляційна, етатична, комерційна та соціальна. Вказано, що моральні імперативи діяльності адвокатського самоврядування в Україні закріплені у профільному нормативно-правовому акті – Правилах адвокатської етики, серед них: принцип незалежності та свободи адвоката у здійсненні адвокатської діяльності; принцип дотримання законності; принцип домінантності інтересів клієнтів; принцип неприпустимості конфлікту інтересів; принцип конфіденційності; принцип компетентності та добросовісності; принцип поваги до адвокатської професії, а також окремі вимоги до рекламування адвокатської діяльності.Не зважаючи на ґрунтовне законодавче закріплення змісту низки морально-етичних принципів здійснення адвокатського самоврядування в Україні, нині в національному законодавстві реально не має належного механізму їх реалізації. Доведено, що вироблення такого механізму та його законодавче закріплення шляхом удосконалення законодавчих норм в сфері функціонування адвокатського самоврядування окреслено як пріоритетне завданнях подальших досліджень. Узагальнення філософського осмислення моральних імперативів адвокатського самоврядування представить відображення певних цінностей (філософію адвоката) – як індивідуальних, так і інституційних.^UFor the first time, a dissertation study carried out a comprehensive theoretical generalization and proposed a solution to the scientific problem in the field of advocate self-government in the context of modern ideological guidelines.The legal models for the organization of advocate self-government are defined: isolation, etatism, commercial and social.It is indicated that the moral imperatives of the activities of advocate self-government in Ukraine are enshrined in a profile normative legal act - the Rules of Advocacy Ethics, among them: the principle of independence and freedom of an advocate in the practice of advocacy; compliance with the rule of law; the principle of dominance of customer interests; principle of inadmissibility of conflict of interest; confidentiality principle; The principle of competence and integrity; the principle of respect for the legal profession, as well as individual requirements for the promotion of the legal profession.Despite the thorough legislative consolidation of the content of a number of moral and ethical principles for the implementation of advocate self-government in Ukraine, now the national legislation does not really have an appropriate mechanism for their implementation. It is proved that the development of such a mechanism and its legislative consolidation by improving legislative standards in the field of the functioning of advocate self-government are identified as priority tasks for further research. A generalization of the philosophical understanding of the moral imperatives of advocate self-government will present a reflection of certain values (the philosophy of a lawyer) – both individual and institutional.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

СТАХУРСЬКА С. В. 
Управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / С. В. СТАХУРСЬКА. — Б.м., 2024 — укp.

Об’єктом дослідження є процеси управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства.Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретико - методичних засад та вироблення практичних рекомендацій щодо управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємств.У дисертаційній роботі розширено підходи в методиці оцінювання ефективності управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства, де запропоновано встановлення головним критерієм ефективності максимізацію величини? інтелектуальної доданої вартості, низку оцінних показників. Виокремлено оцінні показники, найбільш? актуальні для підприємств молокопереробної галузі (торгівельні марки, комп’ютерні програми, ноу – хау, охоплення системи управління якістю, комерційна таємниця, гудвіл). Запропоновано систему оцінювання ефективності управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства включає три рівні: 1) оцінювання ефективності управління інтелектуальною власністю; 2) оцінювання ефективності управління розвитком особистісного інтелектуального потенціалу; 3) оцінювання рівня цифровізацїі управління інтелектуальним потенціалом. Удосконалено методичний інструментарій оцінювання управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства, де систематизовано критерії ефективності, види і показники оцінювання ефектів в межах управління інтелектуальною власністю, розвитком особистісного інтелектуального потенціалу та рівня цифровізації, обґрунтуванні ефективності прийняття управлінських рішень у сфері ефективного використання об'єктів інтелектуальної власності запропоновано застосовувати: 1)розроблену шкалу для встановлення рівня залежності управлінських рішень від значення коефіцієнта оновлення програмного забезпечення підприємства; 2) розроблену шкалу для встановлення рівня охоплення продукції системами управління якістю.Проведено аналіз стану та динаміки інтелектуального потенціалу досліджуваними підприємствами сектора молокопереробки харчової промисловості, що дозволило встановити низьку iнтелектомісткість, виробництва, враховуючи їхню спроможність до генерування інтелектуальної доданої вартості. Здійснено оцінювання впливу інтелектуального потенціалу на створення інтелектуальної доданої вартості на досліджених молокопереробних товариствах, що дозволило обгрунтувати залежність спроможності інтелектуального потенціалу до генерування доданої вартості. Для досліджених молокопереробних товариств встановлено резерви покращення управління розвитком інтелектуального потенціалу для пожвавлення процесів генерування доданої вартості.У роботі запропоновано напрями удосконалення методичного підходу до оцінювання ефективності використання інструментів брендингу в процесі формування системи управління інтелектуальним потенціалом підприємства, що є комплексом інструментарію брендингу для здійснення експертного оцінювання та дало змогу визначити доцільність його використання для оптимізації процесу прийняття маркетингових та управлінських рішень. Аргументовано напрями удосконалення управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства шляхом розвитку інтелектуального капіталу, зокрема в частині форсування інтелектуальної власності. Виявлено резерви пришвидшення генерування інтелектуальної доданої вартості як результуючого показника розвитку інтелектуального капіталу, що є базисом для формування інтелектуального потенціалу підприємства. Встановлено резерви підвищення коефіцієнта інтелектуальної доданої вартості i на досліджених суб’єктах господарювання, які знаходяться в межах збільшення показників рентабельності власного капіталу, рентабельності продаж та налагодження процесів постійного навчання персоналу.Встановлено на основі застосування методу головних компонент і моделювання впливу отриманих факторів на інтелектуальну додану вартість, шляхом інтерпретації отриманого факторного простору виділено ряд значущих показників, які визначають стратегічне спрямування процесів управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства.Виявленого за результатами факторного аналізу залежності величини чистого доходу реалізації продукції від зміни факторів системи розвитку інтелектуального потенціалу на підприємстві, оцінених низкою показників найбільший вплив на забезпечення росту інтелектуальної доданої вартості здійснюють такі: покращення фінансової стійкості як засобу забезпечення розвитку, підвищення рівня оборотності капіталу як фактору високої ліквідності підприємств, збільшення частки експорту в чистому доході як чинника реалізації організаційного інтелектуального потенціалу, підвищення рівня мотивації кадрів до навчання як ключова умова підвищення інтелектуалізації праці. Запрононовано напрями формування головних резервів підвищення інтелектуалізації виробничо – комерційних процесів. Положення та висновки дисертаційної роботи є системою заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління розвитком інтелектуального потенціалу підприємства на підриємствах молокопереробної промисловості.^UThe object of the study is the processes of managing the development of the enterprise's intellectual potential.The purpose of the dissertation is to substantiate the theoretical and methodological principles and develop practical recommendations for managing the development of the intellectual potential of enterprises.The approaches in methods of evaluation of effectiveness of development management of the intellectual property of an enterprise were deepened in the thesis. The main criterion of effectiveness that is maximization of the value of intellectual added value and the set of estimates were proposed. Estimates were identified, which are the most actual for dairy enterprises (trademarks, computer programs, know-how, quality management system, commercial secret, goodwill). It was suggested evaluation system with the next three levels for development management of intellectual property of an enterprise: 1) evaluation of the effectiveness of management of intellectual property; 2) evaluation of the effectiveness of development management of personal intellectual potential; 3) evaluation of the level of digitalization of management of the intellectual potential. Methodological tools of evaluation of development management of the intellectual potential of an enterprise were improved. Efficiency criteria, types and indicators of evaluation of effects in the context of management of intellectual property, the development of personal intellectual potential and the level of digitalization were systematized. For successful management decisions in the area of effective use of objects of intellectual property, the next suggestions were proposed: 1) the scale was developed to determine the level of dependence of management decisions on value of the coefficient of updating of software of an enterprise; 2) the scale was developed to determine the level of coverage of products by the systems of quality management.The analysis of condition and dynamics of intellectual potential was made by researched dairy enterprises which allowed defining a low intellectual capacity of production taking into consideration their ability to generate intellectual added value. The evaluation of the influence of the intellectual potential on the generation of intellectual added value at researched dairy enterprises was made. It allowed substantiation of the dependence of the intellectual potential capacity on the generation of added value. The reserves to improve development management of the intellectual potential for the revival of the processes of the generation of added value at dairy enterprises were identified.In the thesis, there were suggested the directions to improve methodological approach for the evaluation of effectiveness of the use of branding tools in the process of forming system of development management of the intellectual potential of an enterprise that is the set of branding tools for expert evaluation giving a possibility to define the relevance of its use for taking marketing and management optimal decisions.The directions to improve development management of the intellectual potential of an enterprise by developing intellectual capital particularly in forming intellectual property were reasoned. The reserves of the revival of generation of intellectual added value as the result indicator of the development of intellectual capital what is the base for forming intellectual potential of an enterprise. The reserves of the increase of the coefficient of intellectual added value at researched business entities that are within the increase of indicators of return on equity, profitability of sales and establishing processes for continuous personnel training were found.Using the method of the main components and modeling the influence of received factors on intellectual added value by interpreting received factor space, the set of important indicators which determine a strategic direction of the processes of development management of the intellectual potential were found and identified.Using the results of factor analysis of the dependence of the value of net income of product realization on changes of factors of system of development of the intellectual potential at an enterprise evaluated by the set of indicators, it was revealed that the biggest influence on the support of the increase of intellectual added value was made by the next factors: improvement of the financial sustainability as a means to support development, the increase of level of capital turnover as a factor of a high liquidity of an enterprise, the growth of a part of export in net income as a factor of realization of intellectual potential, the increase of the level of personnel motivation to study as a key condition for the increase of intellectualization of labor. The directions to form the main reserves for the increase of intellectualization of production and business processes were offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського