Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (2813)Книжкові видання та компакт-диски (261)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМПЕТЕНЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 372
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руденко А.В. 
Адміністративне судочинство: становлення та здійснення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Руденко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження проблем запровадження та здійснення адміністративного судочинства в Україні з урахуванням основних положень чинного Кодексу адміністративного судочинства України. Запропоновано визначення поняття адміністративного судочинства, проведено його відмежування від понять "адміністративна юстиція", "адміністративний процес", "адміністративна юрисдикція". Запропоновано класифікацію принципів адміністративного судочинства, розкрито їх зміст. Висвітлено завдання та законодавчі засади адміністративного судочинства. Здійснено спробу розмежування компетенції між адміністративними, загальними та господарськими судами. Обгрунтовано рішення деяких процесуальних питань під час здійснення адміністративного судочинства. Визначено гарантії забезпечення доступності фізичних та юридичних осіб до адміністративного судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х891.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА343983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Свида О.Г. 
Адміністративні суди в Україні: становлення та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.Г. Свида ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання організації та діяльності адміністративних судів в Україні на початковому етапі їх створення та у песпективі. Досліджено роль адміністративних судів як важливих гарантів захисту прав і свобод людини та громадянина та юридичних осіб. Проаналізовано взаємозв'язок становлення адміністративної юстиції з процесами демократизації суспільства. Висвітлено структуру підсистеми адміністративних судів і розглянуто варіанти її вдосконалення, а також специфіку реалізації в їх діяльності окремих принципів судоустрою та судочинства. Значну увагу приділено поділу компетенції між адміністративними судами й іншими судами загальної юрисдикції, а також Конституційним Судом України. Досліджено питання кадрового, матеріально-фінансового та психологічного забезпечення судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 +
Шифр НБУВ: РА356402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Степаненко К.В. 
Адміністративно-правове забезпечення прав і свобод громадян України за кордоном: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Степаненко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та актуальні проблеми адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадян України за кордоном. Визначено правові засади, компетенції, форми та методи діяльності органів державної влади у даній сфері. Проаналізовано особливості формування та функціонування механізму адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадян України за кордоном. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про створення адміністративно-правового режиму реалізації, охорони та захисту прав громадян України, які перетинають державний кордон або перебувають на території іноземних держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.13(4УКР) + Х930.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Андрєєва Д.Є. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі молодіжної політики в Україні: організаційно-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Є. Андрєєва ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові аспекти адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Розкрито сутність понять "молодь", "молодіжна політика", "державна молодіжна політика" як об'єктів адміністративно-правового регулювання. Простежено генезу наукових досліджень і стан сучасної правової доктрини щодо визначення адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики. Виділено й охарактеризовано основні елементи організаційно-правового режиму адміністаривно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Описано систему суб'єктів адміністативно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, визначено межі їх компетенції. Наведено характеристику основних методів і форм адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, проаналізовано особливості їх прояву. Узагальнено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Проаналізвано актульні проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства з питань адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)13 + Ф75(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвин І.І. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Литвин ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування на сучасному етапі державотворення. Досліджено етапи становлення публічної влади на місцевому рівні у контексті їх взаємодії. Визначено сутність управлінської діяльності місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, обгрунтовано теоретичні засади їх взаємодії. Доведено необхідність наукового дослідження змісту управлінської діяльності органів виконавчої влади на місцевому рівні у контексті взаємодії з органами місцевого самоврядування. Проаналізовано стан реалізації та перспективи розвитку інституту делегованих повноважень в Україні. Делегування повноважень розглянуто як один із способів встановлення компетенції місцевих органів влади, що є важливим правовим інститутом децентралізації публічної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА367458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пряхін Є.В. 
Адміністративно-правове регулювання і забезпечення дотримання правил благоустрою населених пунктів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.В. Пряхін ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження законодавчих, теоретичних і практичних проблем діяльності щодо благоустрою населених пунктів. Проаналізовано основні етапи розвитку суспільних відносин у даній сфері. Висвітлено компетенції органів публічної влади у регулюванні питань благоустрою. Надано характеристику взаємодії даних органів. Сформульовано висновки та пропозиції стосовно підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання та забезпечення благоустрою населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА350322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дубенко О.І. 
Адміністративно-правовий механізм забезпечення безпеки особи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Дубенко ; Нац. ун-т Держ. подат. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження організаційно-правових засад адміністративно-правового механізму забезпечення безпеки особи в державі. Розглянуто актуальні питання суті та змісту поняття безпеки особи. На підставі аналізу національного законодавства визначено напрями державної політики у дослідженій сфері, а також міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Доведено необхідність проведення наукового дослідження компетенції органів, уповноважених забезпечувати безпеку особи, а також порядку та форм їх діяльності. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення безпеки громадян. Проаналізовано співвідношення понять "безпека особи", "правопорядок", "суспільна безпека", "суспільний порядок". Досліджено особисту безпеку громадян у аспекті її змісту та місця в системі особистих прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА365025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сікорський О. П. 
Адміністративно-правовий статус Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. П. Сікорський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття та структуру адміністративно-правового статусу даного органу, його місце в системі органів виконавчої влади як органу, який безпосередньо реалізує державну міграційну політику в Україні, проблеми його правового регулювання та міграційного законодавства. Висвітлено поняття та структуру компетенції даного органу, а також з'ясовано особливості юридичної відповідальності самого органу та його працівників. Проаналізовано зарубіжний досвід регулювання міграційних процесів і визначено міжнародно-правові стандарти основних прав і свобод людини у сфері міграції, громадянства й імміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.032/033.01 + Х819(4УКР)111.8
Шифр НБУВ: РА379722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Журавель Я.В. 
Адміністративно-правовий статус органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.В. Журавель ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено особливості адміністративно-правового статусу органів місцевого самоврядування в Україні. Проаналізовано правові норми, в яких сформульовано визначення ключових понять дослідження (місцевого самоврядування та його представницького органу), наведено пропозиції щодо їх уточнення. Запропоновано розглянути на законодавчому рівні визначення поняття органу місцевого самоврядування. Наведено класифікацію органів місцевого самоврядування, досліджено процес їх формування. Розглянуто актуальні проблеми правового регулювання та реалізації закріпленої за муніципальними органами компетенції, запропоновано класифікацію та визначено особливості методів і форм їх управлінської діяльності. Розроблено комплекс організаційно-правових заходів щодо посилення ролі органів місцевого самоврядування за умов адміністративної, адміністративно-територіальної та політичної реформ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА357618

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Грицаєнко Л.Р. 
Адміністративно-правові аспекти підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.Р. Грицаєнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено адміністративно-правові засоби регулювання підприємницької діяльності в Україні за умов перехідного періоду. Проаналізовано поняття та зміст підприємництва як об'єкта адміністративно-правового впливу державного управління, розкрито основні завдання та функції державних органів загальної та спеціальної компетенції в сфері підприємництва. Запропоновано правові умови усунення обмежень у цій сфері, заходи щодо вдосконалення адміністративно-правових важелів впливу на розвиток підприємництва державного контролю, а також напрями розвитку державної систем підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів у сфері підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.01
Шифр НБУВ: РА315885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лошицький М.В. 
Адміністративно-правові відносини в сфері охорони громадського порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Лошицький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено визначення поняття "громадський порядок". Визначено його суть та елементи. Досліджено проблему охорони громадського порядку в історико-правовому аспекті. Проведено систематизацію суб'єктів охорони громадського порядку, їх завдання та компетенції. Розкрито місце та роль органів внутрішніх справ, громадян і громадськості в загальнодежавній системі охорони громадського порядку, у контексті реформування міліції. Зроблено порівняльний аналіз діяльності органів внутрішніх справ України та поліції зарубіжних країн в сфері охорони громадського порядку. Досліджено діяльність спеціально уповноважених органів виконавчої діяльності в даній сфері. Створено модель громадського порядку з метою виділення позитивних та негативних елементів, які впливають на громадський порядок. Надано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання охорони громадського порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112 +
Шифр НБУВ: РА321121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Тучак Р.М. 
Адміністративно-правові засади боротьби з корупцією: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Тучак ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито суть і зміст поняття "корупція". Розглянуто актуальні питання щодо історичного становлення цього негативного явища та його аспектів. На підставі аналізу національного законодавства визначено напрямки державної політики у дослідженій сфері та вивчено міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Наголошено на необхідності наукового дослідження компетенції органів, уповноважених здійснювати боротьбу з корупцією, а також порядку та форм їх діяльності. Установлено, що чітка класифікація суб'єктів боротьби з корупцією за групами залежно від основних завдань їх роботи, може допомогти у подальшому розподілі конкретних повноважень для кожного суб'єкта з метою збільшення якості їх взаємодії та роботи у різних сферах суспільних відносин. Досліджено питання щодо запобігання та припинення корупційних діянь. Зазначено, що антикорупційна діяльність державних органів усіх рівнів має базуватися на вихованні громадян України на засадах нетерпимості до проявів корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА354156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гейко В. І. 
Адміністративно-правові засади діяльності військових комісаріатів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. І. Гейко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що особливість військової служби в системі військових комісаріатів прямо пов'язана з адміністративно-правовим положенням як самих військових комісаріатів, так і військових комісарів, що здійснюють у межах своєї компетенції державно владні повноваження з питань оборони. Визначено підстави поділу військових комісаріатів на види: за територіальним масштабом діяльності, за обсягом мобілізаційних, призовних і транспортних ресурсів. Проаналізовано стан нормативного регулювання організації діяльності військових комісаріатів та їх статус щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Висвітлено основні напрями розвитку та вдосконалення законодавства, що регулює військово-службові відносини. Сформульовано й обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111.01 + Ц4(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА377219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пожидаєв Г.П. 
Адміністративно-правові засади протидії організованій транснаціональній злочинності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.П. Пожидаєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, особливості та шляхи удосконалення адміністративно-правових засад протидії організованій транснаціональній злочинності (ОТЗ) як невід'ємної складової системи забезпечення національної безпеки України. Запропоновано та обгрунтовано доцільність розробки та впровадження нової моделі удосконалення цієї протидії, яка грунтується на формуванні системи управління у сфері протидії ОТЗ та стратегії системної протидії цій злочинності. З метою дослідження та удосконалення державного управління у сфері протидії ОТЗ запропоновано комплексний підхід щодо розробки відповідного адміністративно-правового та організаційного забезпечення. Запропоновано системну форму організації суб'єктів управління та складові цієї системи - органи загальної та спеціальної компетенції. Удосконалено підхід щодо управлінського трактування діяльності ОВС України у сфері протидії ОТЗ та відповідні заходи для створення адміністративно-правового та організаційного забезпечення. Обгрунтовано структуризацію сфери протидії ОТЗ як об'єкта державного управління; запропоновано організаційно-правові заходи щодо удосконалення об'єкта управління. Досліджено значення реалізації концепції подолання корупції для переведення протидії злочинності на якісно новий рівень. Запропоновано адміністративно-правові та організаційні засади міжнародного співробітництва суб'єктів державного управління у сфері протидії ОТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х819(4УКР)112.01-9 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА368088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Нестеренко Н. М. 
Адміністративно-правові засади реалізації екологічної функції держави: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. М. Нестеренко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сутності та змісту поняття екологічної функції, видокремлено основні її елементи. Визначено напрями державної політики в досліджуваній сфері. Проаналізовано міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Досліджено компетенції органів, уповноважених забезпечувати екологічну безпеку як складову екологічної функції. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення екологічної безпеки та правопорядку. Грунтовно проаналізовано співвідношення понять "екологічна безпека", "екологічний правопорядок" як складових екологічної функції держави. Досліджено адміністративно-правові засоби профілактики правопорушень у сфері екології та причини їх скоєння. Визначено основні напрями розвитку законодавства та правозастосовної практики у сфері забезпечення екологічної функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА380149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пономаренко Г.О. 
Адміністративно-правові засади управління у сфері забезпечення внутрішньої безпеки держави: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Г.О. Пономаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 39 с. — укp.

З'ясовано суть і особливості забезпечення внутрішньої безпеки держави як виду адміністративно-політичної діяльності. Визначено характерні відмінності управління у цій сфері. З'ясовано його принципи, правові засади та системи. Проаналізовано державно-службові відносини у сфері забезпечення внутрішньої безпеки держави. Уточнено систему суб'єктів загальної компетенції, які здійснюють управління у даній сфері. Висвітлено значення й особливості забезпечення законності цього управління. Уточнено напрямки забезпечення внутрішньої безпеки держави. З'ясовано їх суть і особливості, охарактеризовано систему спеціальних суб'єктів управління залежно від конкретного напрямку забезпечення внутрішньої безпеки. Проаналізовано їх завдання, функції та повноваження, а також правові й організаційні засади такого управління. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА357807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Павліченко Є.В. 
Адміністративно-правові засади фінансового моніторінгу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.В. Павліченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Доведено, що відносини у сфері організації та здійснення фінансового моніторингу складають предмет адміністративно-правового регулювання. Наведено класифікацію суб'єктів адміністративно-правового регулювання відносин щодо організації та здійснення фінансового моніторингу за ознакою їх компетенції. Виділено провідний і допоміжні суб'єкти. Встановлено види діяльності суб'єктів адміністративно-правового регулювання відносин щодо організації та здійснення фінансового моніторингу, зокрема, встановлення правил проведення фінансового моніторингу та програм його здійснення, виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу й які можуть бути пов'язані, мати відношення або призначатися для фінансування тероризму, ідентифікація осіб, що здійснюють фінансові операції, зберігання відповідних документів, порядок реєстрації фінансових операціїй, що підлягають фінансовому моніторингу, застосування превентивних і примусових заходів, подання інформації щодо фінансових операцій, цільову підготовку персоналу суб'єкта фінансового моніторингу. Обгрунтовано науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, щодо удосконалення законодавства, норми якого регулюють відносини у сфері організації та здійснення фінансового моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА366379

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гусаров С.М. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів внутрішніх справ: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Гусаров ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-юрисдикційної діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) у сфері забезпечення громадської безпеки й охорони громадського порядку. На підставі аналізу зовнішньої та внутрішньої компетенції ОВС щодо адміністративно-юрисдикційної діяльності запропоновано заходи щодо удосконалення зовнішніх актів юрисдикційного впливу у сфері застосування норм адміністративного права, а також адміністративно-правового механізму реалізації юрисдикційних повноважень. На підставі вивчення позитивного світового досвіду надання адміністративних послуг населенню у процесі здійснення юрисдикційної діяльності розроблено нові теоретичні та практичні підходи щодо структурної будови системи МВС України, які б дозволили забезпечити громадський порядок в Україні на рівні світових стандартів, з урахуванням перспективи проведення на її території чемпіонату з футболу "Євро-2012". Розроблено законопроекти з питань юрисдикційної діяльності ОВС, частина яких прийнята Верховною Радою України та набула чинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-5 +
Шифр НБУВ: РА368000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ригіна О.М. 
Верховний суд США: становлення, особливості компетенції та роль у формуванні конституційного ладу держави (1787 - кінець ХХ ст.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Ригіна ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

На основі дослідження Конституції США, федеральних законів, рішень Верховного Суду США, наукової літератури проаналізовано утворення Верховного Суду США, його компетенцію та визначено його вплив на формування конституційного ладу держави у 1787 р. - наприкінці XX ст. З'ясовано місце Верховного Суду в системі органів державної влади. Визначено особливості судової системи США, її структури та юрисдикції судів. Досліджено порядок призначення (обрання) суддів у США. Виявлено переваги організації судової системи США, призначення федеральних суддів, окремі недоліки здійснення правового регулювання. За результатами дослідження запропоновано використання окремого досвіду США в процесі реформування сучасної судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(7СПО)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА367362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Крусян А.Р. 
Взаємодія місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.Р. Крусян ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Подана концепція взаємодії двох центрів публічної влади на рівні місцевого управління. Проаналізовані основні етапи розвитку системи місцевого управління, конституційні основи компетенції місцевих органів публічної влади. Сформульовані основи розмежування їх предметів відання. Розкриті конституційні принципи, на основі яких повинна здійснюватись спільна діяльність публічно-владних структур з метою ефективного управління територіями. Подана характеристика координаційному, субординаційному і реординаційному видам взаємодії, а також їх організаційно-правовим формам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського