Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (65)Реферативна база даних (903)Книжкові видання та компакт-диски (834)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНКУРС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Голюк Ю.В. 
Мінливість і взаємозв'язок кількісних ознак різноволокнистих сортів конопель: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.В. Голюк ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень мінливості та взаємозв'язку комплексу кількісних ознак рослин конопель і їх використання в селекційних цілях. Вивчено 4 різноволокнисті сорти за умов загущеного й розрідженого посіву. Виявлено ряд біологічних закономірностей формування волокнистості стебла конопель, практичне застосування яких забезпечує суттєве підвищення продуктивності рослин за волокном і поліпшення його якісного складу. Розроблено методичні рекомендації для селекції. Одержано перспективний селекційних матеріал конопель. За даними конкурсного сортовипробування новий матеріал перевищує вихідний сорт ЮСО-31 за урожаєм волокна на 2,8 ц/га (прибавка + 20,0%), в тому числі довгого волокна - на 2,7 ц/га (+22,7%).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31,022
Шифр НБУВ: РА308382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дзеніс В.О. 
Організаційно-економічні аспекти залучення іноземних інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Дзеніс ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено основні елементи економіко-організаційного механізму залучення іноземних інвестицій та обгрунтовано їх раціональні організаційно-правові форми. Запропоновано методичні засади координації інвестиційних процесів на регіональному рівні шляхом створення Консорціуму з економічного розвитку регіону, послідовність дії якого подано як методику реалізації проекту інвестиційного розвитку. Розроблено методику організації проведення інвестиційних конкурсів, яка об'єднує в єдиному конкурсному механізмі два конкурси, що традиційно проводяться окремо - конкурс підприємств та інвестиційних проектів і конкурс інвесторів. Запропоновано методику рейтингової оцінки інвестиційної привабливості підприємств, яка враховує комплексний вплив техніко-економічних, організаційних та фінансових факторів. Наведено методичні рекомендації щодо визначення резерву на покриття непередбачених витрат з урахуванням ризиків зменшення виторгу від реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56 + У9(4Укр-4Хар)301-56
Шифр НБУВ: РА316548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Клочко А.М. 
Педагогічні умови формування професійних здібностей вихованців ліцеїв юридичного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.М. Клочко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 20 с. — укp.

Систематизовано сучасні наукові підходи до проблеми здібностей. Теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування професійних здібностей у вихованців ліцеїв юридичного профілю - організація навчання та виховання здібної молоді у сфері юриспруденції за профільно-рівневою освітньою моделлю. Проведено конкурсний відбір серед абітурієнтів. Висвітлено формування професійних здібностей у контексті особистісно орієнтованої парадигми на принципах діяльнісного підходу, педагогічної взаємодії, співпраці та співтворчості. Забезпечено наступність у роботі юридичних ліцеїв і вищих юридичних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8р(4УКР)2-3 + Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА314345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Коломієць Д.І. 
Інтеграція знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Д.І. Коломієць ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інтеграції знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці вчителя трудового навчання. Розглянуто інтеграцію знань, шляхи їх застосування у підготовці вчителя за трьома напрямками: міжпредметні зв'язки, синтез різнопредметних знань на базі однієї кооперуючої дисципліни та інтегровані курси. Визначено основні шляхи інтеграції знань: розв'язання міжпредметних задач і засвоєння виконання комплексних завдань; проведення навчально-комплексних спостережень; організація олімпіад і конкурсів. Розглянуто методичні аспекти проблеми інтеграції знань. З метою підготовки вчителів трудового навчання до здійснення міжпредметних зв'язків у школі запропоновано ввести до навчального плану вузів написання курсових і дипломних робіт з проблем інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Б.Р(4УКР)3-38
Шифр НБУВ: РА313206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Єранкін О.О. 
Акціонерний капітал підприємств: формування і управління (за матеріалами бурякоцукрового підкомплексу АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Єранкін ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання формування акціонерного капіталу та управління ним в бурякоцукровому підкомплексі АПК України та розроблено теоретико-методологічні і практичні рекомендації з метою використання потенційних можливостей акціонерної форми організації бізнесу для подолання системної кризи в підкомплексі та виведення бурякоцукрового виробництва на новий якісний рівень, який має відповідати сучасним вимогам ринкової економіки. Визначено аціонерний капітал як економічну категорію та обгрунтовано доцільність використання різних методів його оцінювання. Запропоновано оптимальну систему корпоративного управління для України. Здійснено періодизацію процесів формування акціонерного капіталу в бурякоцукровому підкомплексі України та розроблено методичні підходи до оцінки його функціонування. Наведено методику визначення оптимального співвідношення розподілу кінцевої продукції між учасниками бурякоцукрового виробництва та мінімальними цінами на готову продукцію. Висвітлено математичну модель оптимізації кількості акцій з правом голосу, які забезпечують прийняття необхідного для акціонера рішення на загальних зборах акціонерів та запропоновано нову процедуру формування органів управління акціонерного товариства. Обгрунтовано механізм формування регульованого ринку цукру шляхом доповнення механізму квотування конкурсним розподілом цукрових привілеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.52-21
Шифр НБУВ: РА318604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Неумивайченко Н.М. 
Особливості виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин державних службовців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Неумивайченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин державних службовців. Визначено зміст понять державної служби як різновиду трудової діяльності, а також державного службовця як особливого суб'єкта трудових правовідносин. Запропоновано класифікацію трудових правовідносин державних службовців, визначено особливості відносин трудового права, виявлено співідношення між нормами Закону України "Про державну службу" та нормативами КЗпП України в питаннях регулювання трудових відносин даної категорії робітників. Досліджено питання відбору кадрів, проведення конкурсів, атестації, порядку призначення на посади, просування по службі, припинення державної служби. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства стосовно виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин державних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)012.1 + Х879(4Укр)78
Шифр НБУВ: РА319218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Олійник Н.І. 
Управління житлово-комунальним господарством у процесі ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.І. Олійник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні теоретичні засади державного управління житлово-комунальним господарством, шляхи формування ринкових механізмів його розвитку та функціонування зважаючи на вітчизняний і світовий досвід економічних трансформацій. Визначено організаційно-економічні засади й організаційно-правові форми реструктуризації та функціонування підприємств житлово-комунального комплексу. З'ясовано особливості регулювання житлово-комунального господарства як різновиду природної монополії. Виявлено, що за умов ринкової економіки еволюціонують механізми та методи державного керування житлово-комунальним господарством та першочерговими стають питання тарифно-цінового регулювання для справедливого розподілу доходів у суспільстві та вирівнювання умов суспільного споживання. Обгрунтовано доцільність проведення демонополізації галузі та розвитку конкурентного середовища, посилення договірних відносин у системі надання комунальних послуг, необхідність запровадження конкурсних засад у разі одержання муніципальних замовлень. Запропоновано схеми керування житлово-комунальним господарством, підхід щодо використання нових організаційно-правових форм функціонування житлово-комунального господарства на засадах концесії, оренди та їх об'єднань у вигляді холдингів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21
Шифр НБУВ: РА326903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кияк Б.Р. 
Теоретико-методичні засади формування конкурсної системи оцінювання і прогнозування фундаментальних наукових досліджень: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / Б.Р. Кияк ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техніч. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2003. — 40 с.: рис. — укp.

На підставі систематизації та аналізу результатів дослідження обгрунтовано грантовий підхід для створення конкурентного науково-дослідницького середовища, побудовано та реалізовано на практиці модель конкурсного відбору фундаментальних досліджень з урахуванням їх специфіки. Для розв'язання взаємопов'язаних наукознавчих та інноваційних проблем запропоновано синергетичний підхід до досліджуваних наукових об'єктів і запропоновано шляхи розв'язання багатокритеріальної задачі експертного оцінювання та прийняття мотивованих рішень. З використанням одержаних результатів комплексних досліджень розроблено алгоритми конкурсів і побудовано стратегію в сфері фундаментальних досліджень. Для системного аналізу результатів досліджень запропоновано інтегративні параметри, які відображають якісні та кількісні зміни вітчизняного наукового потенціалу. Методично забезпечено визначення пріоритетних напрямів наукових пошуків на підставі критеріїв достовірності знань, новизни та цінності інформаційних потоків. З використанням розроблених методик оцінювання та прогнозування втілено ефективний механізм селективної підтримки наукових ідей та вчених, моніторингу науки, адекватно до соціально-економічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч21 + Ч215.1 +
Шифр НБУВ: РА323886

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
12.

Гулько Б.І. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.І. Гулько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено 25 форм клонових карликових та напівкарликових підщеп яблуні в маточнику конкурсного випробування за умов західного Лісотепу України. Значну увагу приділено дослідженню процесів росту та розвитку надземної частини та кореневої системи відсадків. За комплексом господарсько-біологічних показників та економічною ефективністю виділено карликові та напівкарликові підщепи, перспективні для виробництва та подальшого вивчення в розсаднику та саду. У маточнику конкурсного випробування істотно переважали контроль карликові підщепи Д 70-456, Д 70-49, 62-396 і напівкарликові 54-118, 64-194, 71-3-150. З метою вдосконалення технологій вирощування відсадків клонових підщеп вивчено вплив загущених схем закладання маточника на параметри їх росту, розвитку кореневої системи, вихід стандартних відсадків та економічну ефективність їх продукції в таких насадженнях. Обгрунтовано переваги загущеного садіння та застосування тирси для підгортання маточних кущів, яке сприяє покращанню проходження процесу коренеутворення та полегшує проведення технологічних операцій. Рекомендовано для виробництва кращі форми клонових підщеп. Встановлено оптимальні схеми закладання маточника та придатність підщеп для вирощування в загущених насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Песцова О.С. 
Економічний механізм формування ринку сільськогосподарських земель в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.С. Песцова ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади економічного механізму формування ринку земель сільськогосподарського призначення, узагальнено досвід регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах і проведення земельних реформ у постсоціалістичних країнах. Визначено головні напрямки формування економічного механізму становлення земельного ринку в Україні. Розглянуто умови та порядок укладання цивільно-правових земельних угод. Виявлено позитивні та негативні моменти укладання даних угод за сучасних умов. Розроблено процедуру проведення земельного конкурсу як головного засобу продажу сільськогосподарських земель. Визначено головні складові повноцінного ринку землі у сільському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА323251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Андрушко А.В. 
Виникнення трудових правовідносин з державними службовцями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.В. Андрушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено, що особливість службово-трудових правовідносин зумовлюється змістом праці державних службовців, яка полягає у реалізації ними організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у межах компетенції державних органів і виникненні управлінських правовідносин. Запропоновано доповнити Кодекс законів про працю України нормами, які б визначали державних службовців як окрему категорію працівників, права та обов'язки яких, окрім трудового законодавства, встановлюються спеціальними нормативними актами. Аргументовано, що умовами виникнення трудових правовідносин з державними службовцями є конкурс, стажування, кадровий резерв, а підставами - трудовий договір (контракт), вибори, призначення. Стверджено, що конкурс, стажування та кадровий резерв державної служби необхідно розглядати як окремі правовідносини, умову виникнення трудових правовідносин з державними службовцями, гарантію забезпечення органу державної служби висококваліфікованими фахівцями, гарантію реалізації права громадян на рівний доступ до державної служби, юридичну процедуру, структуровану за певними етапами. Визначено, що конкурс - один з правових способів раціонального добору кадрів, метою якого є обрання найкращого з учасників на заміщення вакантної посади до органу державної служби за встановленими критеріями. Обгрунтовано, що рішення конкурсної комісії має для керівника рекомендаційний, а не обов'язковий характер. Зроблено висновок, що у випадку відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою заробітна плата не виплачується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА323298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гоц О.В. 
Правове регулювання виникнення трудових правовідносин з науково-педагогічними працівниками: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.В. Гоц ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Узагальнено критерії диференціації норм трудового права, розмежовано умови та підстави виникнення трудових правовідносин з науково-педагогічними працівниками. Доведено, що конкурс є основною умовою, а трудовий договір (контракт) - підставою виникнення трудових правовідносин з даною категорією працівників. З використанням більш детальної правової регламентації удосконалено критерії їх фахової відповідальності. З урахуванням сучасних положень науки трудового права вперше сформульовано поняття конкурсу на заміщення посад науково-педагогічних працівників, встановлено його роль і значення за умов реформування системи вищої освіти та обгрунтовано норми щодо порядку проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)82 +
Шифр НБУВ: РА331589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Трохимчук В.А. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп груші в маточнику і полях розсадника в умовах правобережної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Трохимчук ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення 10-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для груші в маточнику конкурсного випробування та 30-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами груші, внесеними до Реєстру сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних та економічних показників виділено дві кращі форми - айву мліївську та ВА29, адаптовані до грунтово-кліматичних умов правобережної частини західного Лісостепу України та перспективні для вирощування високоякісного садивного матеріалу нових сортів груші, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено проходження фізіологічних процесів у вегетативних органах підщеп у маточнику і саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування в груші за сумісністю, а також несумісні у разі окулірування на досліджуваних підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) + П255.2-275(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кулинич Т.В. 
Ефективність застосування мотиваційних важелів та стимулів на діючих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Кулинич ; Харк. ін-т бізнесу і менедж. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення мотиваційної системи підприємства за сучасних умов господарювання. Запропоновано структурну схему мотивації праці, створено теоретичну мотиваційну модель, що складається з матеріальної мотивації, а також її нематеріальних важелів: професійного та посадового росту, моральних стимулів, соціально-натуральних та соціальних мотиваторів. Представлено методики розрахунків рівня мотивації праці за допомогою багатофакторних мотиваційних моделей та індивідуального рівня заробітної плати працівника залежно від його особистого рівня мотивації та ділових і професійних якостей. Удосконалено визначення категорії мотивації праці, понять "мотиваційний важіль", "мотиваційний стимул", "рівень мотивації праці", а також зміст компенсаційного пакету підприємства в частині "базова заробітна плата" шляхом її диференціації. Запропоновано методики оцінки кадрів, дослідження ціннісних орієнтацій та вивчення їх динаміки, використання багатофакторних мотиваційних моделей під час проведення конкурсу рівнів мотивації працівників, що претендують на вакантну посаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645-07 +
Шифр НБУВ: РА332071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Повзун Л.І. 
Наукові і художні аспекти мистецької діяльності піаніста-концертмейстера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.І. Повзун ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено концертмейстерську діяльність піаніста як феномен ансамблевої творчості, яку розглянуто в аспекті науково-класифікаційних настанов та художньо-творчої орієнтації на виконавську цілісність унікальності інтерпретації авторського задуму. Ансамблеву творчість концертмейстера представлено як узагальнення досвіду піаніста та виконавців на струнно-щипкових народно-академічних інструментах. Обгрунтовано концепцію концертмейстерської майстерності як носія режисерських функцій у виконавському процесі. На базі поєднання музикознавчих і культурологічно-етимологічних підходів наведено нову методику (тонус-ідея). Усвідомлення художнього цілеспрямування діяльності піаніста-концертмейстера запропоновано визначати як ансамблеву гру на основі тонус-ідеї виконавського рішення. Наведене поняття сприяє розвитку ідеї асаф'євського поштовху, початку розгортання живого процесу музикування. Введено класифікацію тембрально-фактурних якостей клавірного звучання в їх історично-генетичній обумовленості. Проаналізовано твори В.Івка, Б.Міхеєва, А.Білошицького. В.Підгорного, В.Власова. О.Циганкова для народних інструментів і фортепіано, які були виконані на Міжнародних і Національних конкурсах, фестивалях, концертах, хоча специфіка їх ансамблевого співвідношення з клавіром у музикознавстві не вивчалась.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-7 + Щ315.2 +
Шифр НБУВ: РА341191

Рубрики:

      
19.

Голубєва Н.Ю. 
Зобов'язання із публічної обіцянки винагороди: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.Ю. Голубєва ; Одес. нац. юрид. академія. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми зобов'язання, які виникають у зв'язку з публічною обіцянкою винагороди. Висвітлено історичний шлях становлення та розвитку інституту публічної обіцянки виногороди, його види. Розкрито зміст та юридичну природу публічної обіцянки виногороди як юридичного факту та зобов'язального правовідношення. Охарактеризовано підстави та момент виникнення зобов'язання у зв'язку з публічною обіцянкою виногороди. Розглянуто особливості публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу та за результатами конкурсу. Наведено пропозиції щодо удосконалення інституту публічної обіцянки виногороди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.0 +
Шифр НБУВ: РА339504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Фурса О.О. 
Організаційно-педагогічні засади навчально-виховного процесу у мистецькому коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Фурса ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено модель функціонування мистецького коледжу як професійного навчального закладу нового типу та методику спеціальної підготовки майбутніх дизайнерів у системі "учень дизайн-студії - студент коледжу - слухач професійних курсів - фахівець з дизайну". Удосконалено організаційно-педагогічні засади навчально-виховного процесу в мистецькому коледжі на основі впровадження варіативного компонента дизайн-освіти та інноваційних педагогічних технологій, форм і методів навчання. Здійснено відбір і структурування змісту підготовки дизайнерів одягу й аксесуарів у мистецькому коледжі та розроблено комплект навчально-методичного забезпечення професійної підготовки майбутніх дизайнерів. Уточнено положення щодо необхідності врахування в організації навчально-виховного процесу в мистецькому коледжі потреб сучасного дизайн-виробництва й модельного бізнесу в творчих конкурентоспроможних фахівцях та участі соціальних партнерів у розвитку конкурсної діяльності майбутніх дизайнерів. Висвітлено історичні аспекти розвитку дизайну та дизайн-шкіл в Україні та світові тенденції підготовки фахівців дизайнерського профілю й обгрунтовано роль мистецтва в художньому розвитку особистості майбутнього дизайнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.02 + Щ10р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА336866

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського