Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (2116)Книжкові видання та компакт-диски (254)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНСОЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 315
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гамрецький А.А. 
Активація репаративного остеогенезу при порушеннях загоювання переломів довгих кісток (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Гамрецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Враховуючи результати обстеження та лікування пацієнтів з переломами довгих кісток з'ясовано, що після перенесених післяопераційних ускладнень регенераторні властивості кісткової тканини значно знижуються, що призводить до розвитку хибних суглобів. На основі експериментальних досліджень встановлено, що використання ембріональної кісткової тканини сприяє більш активному перебігу репаративного остеогенезу, формуванню та перебудові сформованого регенерату. Розроблено методику прогнозування на базі теорії непарних множин, що дозволяє з високою вірогідністю передбачити розвиток уповільненої консолідації довгих кісток та хибних суглобів на основі анамнестичних та об'єктивних даних, одержаних під час обстеження хворого. Клінічно доведено, що застосування ембріональної кісткової тканини є ефективним методом стимуляції репаративного остеогенезу за ускладнених переломів довгих кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА329598

Рубрики:

      
2.

Пономаренко В.І. 
Аліментарна реабілітація хворих, що перенесли інфаркт міокарда, в санаторно-курортних закладах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.І. Пономаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням обгрунтування гігієнічних вимог до санаторної аліментарної реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда. В роботі приведені нові науково обгрунтовані результати та здійснені нові розробки в області нутріціології при інфаркті міокарда, що базуються на функціонально-гомеостатичній концепції. Розглянуті методологічні передумови до регламентування харчування контрольного контингента, обгрунтовано рівні споживання енергії та нутрієнтів з адаптацією до їх значень діючого продуктового набору. Отримали розвиток вимоги до режиму дієтотерапії, структури раціонів, що консолідовано в універсальному орієнтовному семиденному меню. Приведена парадигма потенціювання медичної ефективності аліментарної програми за допомогою біологічно активних добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-51

Рубрики:

      
3.

Затварська О.О. 
Банківська система України та основні напрями її розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Затварська ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність та функціональне призначення банківської системи у період становлення ринкових відносин. Встановлено критерії її стабільного функціонування та сталого розвитку. Визначено основні етапи формування банківської системи залежно від кількісних параметрів її функціонування, інструментів грошово-кредитної та регулятивної політики Національного банку України (НБУ), наявних економічних умов і видів банківських інститутів. Досліджено організаційно-економічний механізм грошово-кредитної політики НБУ та обгрунтовано її вплив на розвиток банківської системи держави. Розглянуто специфіку грошово-кредитного регулювання за умов перехідної економіки та запропоновано шляхи підвищення його ефективності. Розглянуто потенційні можливості зростання капіталу банківської системи України за рахунок злиття та консолідації банків, залучення коштів на умовах довгострокового субординованого боргу, приросту капіталу банківської установи шляхом додаткового випуску акцій, об'єднання прибутку минулих і поточного років та його використання для формування нових резервів. Зроблено висновок про найбільшу перспективність використання методу консолідації банківських установ з метою швидкого збільшеня капіталу в Україні. Запропоновано методику оцінки ефективності фунціонування державної банківської системи на базі використання багатовимірного статистичного групування банків за рівнем рентабельності активів і капіталу. Визначено роль держави у процесі активізації розвитку банківської системи та наведено рекомендації щодо формування державної концепції її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА334121

Географічні рубрики:

      
4.

Пасмор Ю. В. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення правової науки в Україні: напрями консолідації: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Ю. В. Пасмор ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано реалізацію багаторівневої консолідації через посилення системних зв'язків між правовими бібліотеками на засадах професійних бібліотечних об'єднань та координації й кооперації діяльності бібліотек з іншими інформаційними установами й організаціями. Розвинуто уявлення про комунікаційний простір правової науки через грунтовне вивчення особливостей діяльності суб'єктів, що генерують наукову інформацію, документопотоки в їх структурно-семантичній, цільовій визначеності, аналіз стану інфопотоків та інфопотреб користувачів за умов поширення технології комунікаційної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Х
Шифр НБУВ: РА380696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Мельник О.Г. 
Бюджетування в системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 25 с. — укp.

Удосконалено категорії бюджетування. Розглянуто його роль в системі управління підприємством на етапі технології менеджменту. Запропоновано комплексний підхід до реалізації процесу бюджетування на засадах загальних функцій менеджменту. На підставі проведеного соціологічного дослідження проаналізовано стан бюджетування на вітчизняних підприємствах, визначено проблеми його впровадження та застосування, а також результативність використання. Удосконалено процес бюджетного планування - визначено послідовні взаємопов'язані етапи, доповнено класифікацію методів бюджетного планування, визначено характеристики функціонування організації, що зумовлюють вибір методів розробки бюджетів. Систематизовано внутрішньоорганізаційні норми в межах нормативного методу та визначено їх функціональне призначення під час розробки бюджетів. Розвинуто модель розробки основних бюджетів організації на базі консолідування бюджетних показників, що дає змогу взаємопов'язати бюджети та одержати достовірну й повну інформацію для прийняття обгрунтованих управлінських рішень. Розроблено методичні положення щодо здійснення контролювання та регулювання бюджетів підприємства на основі еластичності та структуризації витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА332881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мамчур Р.М. 
Бюджетування в системі фінансового менеджменту аграрних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.М. Мамчур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні засади організації та впровадження бюджетування як ефективного механізму удосконалення фінансового менеджменту аграрних підприємств. Розкрито зміт понять "бюджет" і "бюджетування", удосконалено класифікацію бюджетів з використанням єдиної термінології. Визначено місце бюджетування в системі фінансового менеджменту аграрних підприємств. Виділено об'єкти бюджетування й управлінського обліку, які утворюють фінансову структуру аграрного підприємства та є центрами фінансової відповідальності й обліку. Запропоновано схеми складання бюджетів на базі притманних для аграрних підприємств основних варіантів побудови бюджетних систем з метою консолідації бюджетів різних рівнів. Розроблено загальну методику складання бюджетів аграрними підприємствами, яка передбачає побудову їх фінасової структури; розробку форматів операційних, фінасових і допоміжних бюджетів; порядок заповнення бюджетних форм; регламентування бюджетування та контроль з урахуванням деяких особливостей щодо впровадження бюджетування в аграрних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-212.1 +
Шифр НБУВ: РА357517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шевчук В.О. 
Взаємодія платіжного балансу і економічного зростання у країнах з транзитивною економікою: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.О. Шевчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено обмеження платіжного балансу в економіці з "залежною" структурою сукупного попиту та пропозиції для товарів зовнішньої та внутрішньої торгівлі, характер поведінки реального обмінного курсу під час переходу від фінансової стабілізації до стійкого економічного зростання, особливості цілісної економічної політики для Аргентини, Бразилії, Мексики, Чілі та України. З використанням статистичних методів (OLS, VAR і фільтру Кальмана) проведено системне теоретичне та емпіричне дослідження впливу фіскальної та монетарної політики, а також обмінного курсу та зовнішніх чинників на економічне зростання та реальний обмінний курс. Обгрунтовано концепцію взаємодії інструментів економічної політики під час переходу до стійкого економічного зростання та використання незалежного центрального банку, грошової ради та соціального пакту з метою консолідації даної політики. Запропоновано критерій визначення економічної нестабільності на підставі формування очікувань обмінного курсу пропозицією грошової маси. Досліджено вплив інституцій на ВВП, поточний рахунок та інфляцію. З урахуванням емпіричних даних і зарубіжного досвіду зроблено конкретні пропозиції щодо економічної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(70)0-96 + У9(70)826.2 +
Шифр НБУВ: РА329687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вороненко А.В. 
Використання імуногенетичних маркерів в селекції червоної молочної худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.В. Вороненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено закономірності формування генотипів у поліалельних локусах у популяціях англерської, червоної датської, голштинської порід і новостворених жирномолочного та голштинізованого типів червоної молочної породи. Досліджено можливість і підтверджено доцільність використання імуногенетичних маркерів для контролю генетичної ситуації під час стабілізуючого відбору. Встановлено імуногенетичні маркери, які характеризують стійкість червоної молочної худоби до захворювання лейкозом. Виявлено позитивний зв'язок гетерогенних підборів батьківських пар на рівень розвитку селекційних і біотехнологічних ознак. Розроблено й удосконалено методи використання імуногенетичних маркерів для підвищення ефективності оцінки генотипів, відбору та підбору тварин для відтворення та консолідації нових типів червоної молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.1-334(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
9.

Гнаток В.М. 
Використання інформаційного ресурсу для розвитку підприємств та установ (на прикладі цивільної авіації України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.М. Гнаток ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки України ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи щодо побудови та організації ефективного функціонування системи науково-технічної та економічної інформації (НТЕІ) як основного засобу системного використання інформаційного ресурсу для інноваційного розвитку та інформаційного забезпечення підприємств та установ. Вперше досліджено теоретичні засади та здійснено ретроспективний аналіз системного використання інформаційних ресурсів, виконано узагальнену оцінку структурно-інформаційного потенціалу (на прикладі підприємств та установ цивільної авіації (ЦА) України) та визначено шляхи його підвищення. Адаптовано до потреб управління підприємствами та установами (на прикладі об'єктів ЦА) концепцію управління у просторі межових ресурсів і станів об'єктів розвитку (КУРСОР), а також збалансовану систему показників (ЗСП), яка дозволяє консолідувати стратегічне, тактичне й оперативне управління об'єктами. На підставі адаптованих КУРСОР та ЗСП розроблено проблемно-діагностичну модель підтримки управлінських рішень, яка відрізняється від існуючих системно-утворюючими інваріантами: процесу розвитку підприємств і установ та межових ресурсів його розвитку. Удосконалено змістовну інтерпретацію моделі універсуму знань і спосіб її побудови, що спрощує якісну оцінку невизначеності та ризику у процесі прийняття цільових рішень щодо діяльності підприємств і установах об'єктів розвитку. Запропоновано моделі антикризового управління об'єктами розвитку за рахунок кількісних оцінок показників внутрішніх бізнес-процесів, рівня обслуговування клієнтів, фінансової діяльності, навчання персоналу та інноваційного розвитку. Обгрунтовано систему критеріїв визначення небезпеки та досконалості щодо функціонування підприємств та установ ЦА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1ф121 +
Шифр НБУВ: РА347887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ткачук Н.М. 
Власний капітал банку та проблеми капіталізації банківської системи України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Н.М. Ткачук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування власного капіталу банку у контексті нарощення капіталізації банківської системи України. Запропоновано методи збільшення рівня достатності власного капіталу банків. Визначено економічну сутність, функції капіталу банку та власного капіталу, доведено доцільність застосування ринкового підходу щодо визначення його величини. Проаналізовано структурну будову власного капіталу та стану капіталізації банківської системи. Обгрунтовано необхідність здійснення інтегрального оцінювання достатності власного капіталу банку з урахуванням впливу фінансового важеля та рівня іммобілізації капіталу. Доведено суттєве значення використання внутрішнього потенціалу банку для нарощення обсягів капіталізації. Обгрунтовано можливі шляхи консолідації іноземного капіталу з вітчизняними банками. Наведено рекомендації щодо застосування банками сек'юризації активів з метою підвищення рівня достатності власного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.4 +
Шифр НБУВ: РА357246

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
11.

Велешко О.М. 
Вплив віктимних чинників на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / О.М. Велешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження впливу віктимних чинників на політичну поведінку депортованих народів на прикладі кримськотатарських репатріантів. Наведено загальну характеристику віктимних чинників, якими є: наявність ситуації, що провокує поведінку жертви у депортованих етносів; відсутність злочинця, який у свідомості депортованих асоціюється насамперед з тоталітарною державою СРСР; відсутність в українському законодавстві механізмів відшкодування збитків жертвам політичних злочинів. Розглянуто депортацію народів як віктимогенерувальну проблему тоталітарної держави, виявлено вплив факту депортації на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів та її віктимні наслідки. Зроблено висновок, що віктимність стає ресурсом, який етнічна еліта використовує у політичній боротьбі. Проаналізовано вплив віктимних чинників на процес прийняття політичних рішень у кримськотатарських репатріантів. Досліджено основні способи маніпулювання представниками кримськотатарського етносу, які формуються під впливом віктимної складової: консолідація етносу навколо ідеї національної державності та відновлення прав, втрачених внаслідок депортації 1944 р., надання соціальним проблемам національного забарвлення. В аспекті трансактного аналізу розглянуто специфіку механізмів прояву комплексу жертви у депортованих народів, з'ясовано причини виникнення радикальних настроїв у етнічному середовищі. Встановлено особливості розвитку феномену етнічного лобізму. Досліджено вплив віктимної складової на конструювання способів етнічного лобіювання у кримському соціумі та політикумі й обгрунтовано шляхи подолання етнічної віктимності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР-6КРИ) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА358841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Жарких В.Ю. 
Вплив гуманістичного прагматизму на розвиток сучасного суспільства: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / В.Ю. Жарких ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 33 с. — укp.

Досліджено постулати гуманістичного прагматизму, соціальні та філософські концепції якого розглянуто в контексті їх актуальності в процесі демократичних перетворень, консолідації суспільства та побудови гармонійного суспільного консенсусу в сучасній Україні. Розглянуто, що основою сучасного плюралістичного світогляду є пошук компромісу та знаряддя перешкод для вирішення конфлікту. Проаналізовано основні способи взаємодії в тріаді "людина - влада - суспільство", в контексті якої проходить процес динамічного взаємопроникнення її елементів. Досліджено специфіку, цілі та потенціал розвитку соціально значущої особистості в сучасному глобальному суспільстві. Зазначено, що зміни в культурі комунікації модифікують формат і зміст соціокультурного обміну та сприяють розповсюдженності плюралістичного світогляду, що має значний позитивний вплив на процес гармонізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю3(7США)6-652 +
Шифр НБУВ: РА369403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Візірякіна Н.І. 
Вплив інтелігенції на державотворчі процеси в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03. / Н.І. Візірякіна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено механізм впливу інтелігенції на розвиток державотворчих процесів в Україні. Інтелігенцію розглянуто як духовну частину еліти, силу, яка через безпосередню та опосередковану участь у владних структурах, партіях і рухах та за допомогою впливу на громадську думку завдяки засобам масової інформації має можливість реально, прагматично орієнтовано впливати на розвиток державотворчих процесів в Україні. Обгрунтовано роль і місце української інтелігенції у створенні та реалізації консолідуючої ідеї суспільства, генеруванні індивідуальних цінностей і колективного соціального оптимізму. Визначено місце та роль української інтелігенції у формуванні взаємовідносин з владними структурами, особливості її впливу на студентську молодь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054
Шифр НБУВ: РА313277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Даніленко І.А. 
Вплив фізичних дій на фазові перетворення та властивості порошкових і консолідованих систем на базі діоксиду цирконію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Даніленко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Л428.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337086

Рубрики:

      
15.

Нишенко Л.П. 
Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Нишенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Визначено роль даного процесу в системі реформування бухгалтерського обліку в Україні. Розкрито економічну сутність поняття "гармонізація бухгалтерського обліку". Здійснено хронологічну періодизацію гармонізації міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Охарактеризовано внутрішні та зовнішні фактори впливу на формування світових систем бухгалтерського обліку. Удосконалено правові засади регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів. Запропоновано нову методику організації бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зокрема, удосконалено методи амортизації необоротних активів. Наведено пропозиції щодо покращання організації складання консолідованої фінансової звітності, уточнено методики ведення обліку за договором спільної діяльності. З урахуванням результатів наукового дослідження створено сучасну систему стандартів бухгалтерського обліку. Здійснено практичне впровадження прогресивних методик нарахування амортизації основних засобів, гудвіллу, підвищення ефективності обліку спільної діяльності, що сприяє покращанню якості та достовірності консолідованої фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.5 + У052.9(4УКР)20-143.9-15 +
Шифр НБУВ: РА356063

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Пустовіт Р.В. 
Гемостаз та його корекція при переломах трубчастих кісток у собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Р.В. Пустовіт ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено зміни систем гемостазу, фібринолізу та протеолізу в собак з патологіями трубчастих кісток різних форм. За результатами дослідження зазначених систем і клініко-рентгенологічної оцінки розроблено ефективні, патогенетично обгрунтовані схеми корекції запально-регенеративної реакції та стимуляції загоєння переломів трубчастих кісток стилоподію та зейгоподію. Доведено, що за різних нозологічних форм патологій трубчастих кісток у собак розвиваються гіперкоагуляційні зрушення з різними формами та стадіями синдрому дисемінованого внутрішньосудинного мікрозгортання крові (ДВЗ-синдром). У разі закритих переломів кісток зейгоподію гіперкоагулянтні зрушення мають прояв у вираженій гіперфібриногенемії з помірною тромбонемією та пригніченням фібринолізу, які є проявом реакції гострої фази на травму, а у разі відкритих фрактур вони поглиблюються до претромботичного стану з дефіцитом фібриностабілізувальної й антитромбінової активності плазми крові. Переломи кісток стилоподію супроводжуються гострою формою ДВЗ-синдрому. Запально-репаративний процес після остеосинтезу трубчастих кісток ускладнюється коагулопатією споживання, яка триває близько двох тижнів і має прояв у гіперфібриногенемії з високою концентрацією розчинного фібрину, подовженням протромбінованого часу, пригніченням фібринолізу та дефіцитом фібриназної та антитромбінової активності плазми крові, що спричиняє дезорганізацію мікроциркуляції та дисрегенерацію. На підставі результатів клініко-експериментальних досліджень обгрунтовано застосування після остеосинтезу тіотриазоліну та натрію нуклеїнату, які посилюють інгібіторний потенціал крові, активують фібриноліз та відновлюють антитромбінову ємність крові, що сприяє скороченню терміну стадії запалення в 1,5 - 2 раза та прискорюють консолідацію кісток на 13 - 15 діб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.1-953 +
Шифр НБУВ: РА358036

Рубрики:

      
17.

Івашура А.А. 
Генетичний поліморфізм лімфоцитарних антигенів і можливість їх використання в селекції на резистентність до хронічного лімфолейкозу великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-х. наук: 06.02.01 / А.А. Івашура ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі результатів статистичного аналізу розподілу BoLA-антигенів у резистентних і хворих на хронічний лімфолейкоз (ХЛЛ) тварин виявлено маркерні антигени. У голштинської чорно-рябої худоби "сприятливі" антигени W20, W2; у червоно-рябої голштинської - W31. Резистентні тканини характеризувалися консолідацією "сприятливих" антигенів W20, W2 та W31, наявність W20 також позитивно впливала на резистентність до захворювань з лейкемоїдними симптомами. Проведено BoLA-тестування 6 порід великої рогатої худоби. Запропоновано систему селекційно-генетичних заходів з використанням BoLA-типування для створення стада тварин, резистентних до ХЛЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.132.1-911-3
Шифр НБУВ: РА316774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Стовба С.М. 
Геодинамічна еволюція Дніпровсько-Донецької западини та Донбасу: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / С.М. Стовба ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Створено модель глибинної будови і реконструкції геодинамічної еволюції Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) і Донбасу. Одержано нові дані про тектонічну будову регіону, зокрема, про внутрішню структуру консолідованої кори Донбасу. Доведено відсутність пізньопротерозойського грабену в основі осадового чохла. Підтверджено уявлення про утворення регіону під впливом магнійного діапіризму. Обгрунтовано твердження, що Дніпровсько-Донецький авлакоген і Прикаспійський басейн можуть складати два плеча потрійного зчленування рифтів. Виділено й охарактеризовано фази пострифтового розтягу та стиснення ДДЗ і Донбасу. Розраховано основні параметри деформації літосфери в процесі еволюції регіону. Визначено причини формування аномально великої потужності кам'яновугільних відкладень на південному сході ДДЗ. Уточнено уявлення про ініціюючі та рушійні сили соляного тектогенезу в ДДЗ. Встановлено причини високоамплітудного пермського підйому Донбасу та частини ДДЗ. З'ясовано, що основними фазами горизонтального стиснення Донбасу є кімерійська й альмійська, а не герцинська. Доведено, що в результаті стиснення в Донбасі сформувався крупний блок, видавлений вгору між двома коровими насувами, один з яких пронизує всю кору і розділ Мохо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР)6 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА355282

Рубрики:

      
19.

Данилевський О.О. 
Господарсько-біологічні особливості тварин української червоно-рябої молочної породи Північного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Данилевський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації викладено процес формування української червоно-рябої молочної породи з констатацією проміжних і кінцевих характеристик тварин цієї породи в умовах Північного регіону України. Встановлено, що вони характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними особливостями. Генетична структура цього масива худоби забезпечує правильність подальшого перебігу селекційного процесу, направленого на консолідацію і перспективи удосконалення популяції за основними господарсько-біологічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
20.

Сурмач О.І. 
Греко-Католицька Церква в період німецького окупаційного режиму в Україні (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Сурмач ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено релігійно-церковну політику окупаційної адміністрації, спрямовану на обмеження ролі церкви у громадсько - політичному житті та її впливу на народні маси. Розглянуто структурні модифікації та організаційні засади Галицької митрополії Греко-католицької церкви (ГКЦ), рішення архієпархіальних соборів як нормативно-дорадчої структури церкви. Значну увагу приділено культурно-просвітницькій праці ГКЦ, діяльності Богословської академії, Богословському науковому товариству, релігійній пресі. Проаналізовано діяльність ГКЦ, спрямовану на консолідацію українського церковного життя, зміцнення екуменічного руху. Розкрито місце ГКЦ у процесі національно-державного відродження українського народу. Широко висвітлено питання ставлення ГКЦ до окупаційної, соціальної, демографічної та культурної політики німців на окупованих землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36 + Т3(4УКР)622.9-55
Шифр НБУВ: РА313105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського