Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (55)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (825)Реферативна база даних (628)Книжкові видання та компакт-диски (982)Журнали та продовжувані видання (319)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНЦТАБОР$<.>+<.>K=СССР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Левон Ф.М. 
Біолого-екологічні основи створення зелених насаджень в умовах урбогенного і техногенного середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Ф.М. Левон ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Розроблено біолого-екологічні основи створення зелених насаджень за умов урбогенного і техногенного середовища. Проаналізовано екологічну ситуацію, видовий склад і сучасний стан зелених насаджень в містах України. Вивчено особливості реакції деревних рослин на дію факторів забруднення середовища в районах розміщення промислових підприємств. Теоретично обгрунтовано фенолого-кліматичний принцип добору рослин для посадки в техногенному середовищі. Рекомендовано новий стумулятор росту коренів препарат 1619, 4-гідрокси-2-гідразино-6-метилпіримідин (А.с. СССР 1568292). Доведено перспективність дубово-гледичієвих культур з посадкою сіянців чи висівом жолудів дуба чистими рядами з шириною міжрядь 2,5 м і проведенням своєчасного захисного лісівничого догляду за дубом. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо формування приміського лісу у південному регіоні України з орієнтацією на переважно рекреаційно-оздоровче їх використання. За вмістом свинцю у фотосинтезувальних органах деревних і кущових порід у вуличних насадженнях вперше встановлено високий рівень забруднення міського середовища Києва вихлопними газами автомобільного транспорту. Розроблено, затверджено в Держбуді України і районовано за грунтово-кліматичнами зонами України новий асортимент дерев і кущів для проведення озеленення території. Запропоновано концепцію формування зелених насаджень міст за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271 +
Шифр НБУВ: РА330011

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Вадзюк О.Б. 
Кінетичні закономірності транспорту іонів Ca в мітохондріях міометрія та вплив кофеїну на цей процес: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Б. Вадзюк ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322*551.7*715.7 + Е60*551.7*715.7-642:Г264.14 +
Шифр НБУВ: РА345887

Рубрики:

      
3.

Войналович В.А. 
Партійно-державна політика щодо релігії та релігійних інституцій в Україні 1940 - 1960-х років: політологічний дискурс: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Войналович ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Наведено результати дослідження партійно-державної політики щодо релігії, релігійних інституцій та віруючих в Україні впродовж 1940 - 1960-х рр. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення природи, характеру та напрямків еволюції цієї політики. З'ясовано зміст, взаємозв'язок внутрішньої та зовнішньої спричиненості, а також взаємодію об'єктивних і суб'єктивних чинників, які визначали параметри цієї політики на кожному з етапів її реалізації та стосовно кожного з об'єктів цієї політики. Визначено загальне й особливе у здійсненні партійно-радянської церковної політики в СССР та в Україні зокрема. З'ясовано суть впливу наслідків дослідженої політики на релігійно-суспільний і релігійно-інституційний розвиток у незалежній Україні, соціальну активність об'єднань віруюючих, стан міжконфесійних і внутрішньоконфесійних, а також державно-церковних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 +
Шифр НБУВ: РА345594

Рубрики:

      
4.

Чачко С.Л. 
Психологічні детермінанти активності особистості колишніх в'язнів фашистської неволі - громадян України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / С.Л. Чачко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано вплив перебування у нацистських концтаборах і гетто на психічний стан здоров'я колишніх в'язнів, які мешкають на території України. Визначено та систематизовано комплекс стрес-чинників, що негативно впливали на їх психіку. Розкрито особливості динаміки активності особистості під впливом тривалого перебування у фашистській неволі. Досліджено зміни в активності особистості колишніх в'язнів нацистських концтаборів і гетто під час і після перебування у неволі. Систематизовано ознаки прояву їх активності, що мають суттєве значення для життєдіяльності. Розвинуто систему соціально-психологічної підтримки колишніх в'язнів нацистських концтаборів і гетто на базі тренінг-класів, а також індивідуальних психологічних та психокорекційних консультацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 +
Шифр НБУВ: РА331304

Рубрики:

      
5.

Тимцуник В.І. 
Реформування системи влади та державного управління в УРСР: зміст, особливості, наслідки (1953 - 1964 рр.): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.І. Тимцуник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено цілісний науковий аналіз змісту, особливостей та наслідків владно-управлінських реформ в УРСР у 1953 - 1964 рр. На підставі детермінованого вивчення конкретно-історичних обставин визначено та науково обгрунтовано основні етапи реформування радянської владно-управлінської системи у межах дослідженого періоду. Зазначено, що у 1953 - 1955 рр. державне управління та суспільство в цілому зберігали риси, що були сформовані у середині 1930-х рр. Другий етап (1956 - 1957 рр.) характеризувався напруженою боротьбою у керівництві КПРС і держави з питань змісту, основних напрямків і методів реформування державного управління, а третій (1958 - 1964 рр.) відомий найбільш серйозними спробами реформування традиційної радянської системи влади й державного управління, а також змін конституційних засад життя суспільства. Здійснено порівняльний аналіз реформаторських підходів, запропонованих Й.В.Сталіним, Г.М.Маленковим, Л.П.Берією, М.С.Хрущовим. Розглянуто варіативні моделі партійно-радянського керівництва й державного управління у 1953 - 1964 рр. Удосконалено методичний інструментарій вивчення процесів функціонування та реформування системи влади й державного управління, змісту, особливостей та наслідків цього процесу. Зроблено висновки щодо неспроможності комуністичної партії реалізувати модерністську тенденцію у теорії та практиці. Розвинуто підходи до аналізу текстів різних варіантів проектів Програми та Статусу КПРС, Конституцій СССР та УРСР, а також оцінок та висновків, що стосуються досвіду реформування радянського державного управління у досліджений період. Розкрито зміст базових понять "державне управління", "влада" та їх співвідношення). Досліджено цілі, структуру та функції радянської владно-управлінської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)63-621 + Х819(4УКР)01-1 + Х621.011.9(2Ук) +
Шифр НБУВ: РА335981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Колошук Н.Г. 
Табірна проза як літературний феномен ХХ століття (на матеріалі української, російської, білоруської та польської літератур): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01; 10.01.03 / Н.Г. Колошук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено документальні жанри в українській, російській, білоруській та польській літературах XX ст. Висвітлено розвиток "табірного тексту" про радянські концтабори від 1930-х рр., зокрема, тексти-свідчення непрофесійних авторів, у контексті формування новітньої культурної парадигми з її світоглядно-естетичною кризою. Визначено два етапи, а саме: прозу, створену в'язнями сталінської доби, та дисидентську прозу 1960 - 1990-х рр. За цього розглянуто найважливіші проблемно-конфліктні колізії та вузли, поетику табірних текстів та їх рецепцію. У порівняльному аспекті досліджено ситуацію побутування табірної документалістики в українській літературі та літературах сусідніх країн, міжкультурні зв'язки та взаємовпливи яких завжди були інтенсивними. Висвітлено можливі ресурси детального вивчення белетризованих текстів - творів професійних авторів-письменників (романів, автобіографічних повістей, новел), а також неписьменницьких свідчень у найрізноманітнішій жанровій формі, далекій від знаних літературних зразків. Розвинуто теоретичне тлумачення літератури факту як царини жанрових модифікацій і словесного самовияву, що має лише самоцінно-естетичне спрямування (мистецький пошук, фіксацію та формування творчих задумів, стильові експерименти, рефлексію та самооцінку художника), виявляє авторську настанову на пошук екзистенційної правди, ваги автентичного слова, здатного знайти у стражданні сенс світобудови, сенс людини й історії з усіма її катастрофами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-334 +
Шифр НБУВ: РА353594

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського