Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (33)Наукова електронна бібліотека (133)Реферативна база даних (3605)Книжкові видання та компакт-диски (1496)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИМІНАЛЬНА$<.>+<.>K=ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 657
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цимбалістий Т.О. 
Конституційно-правовий статус державного кордону України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 20.02.03 / Т.О. Цимбалістий ; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання державного кордону України, історичні основи його становлення, з конституційно-правової точки зору проаналізовано режимні правила, що діють у прикордонному просторі України, визначено державно-правові основи охорони державного кордону України, відповідальність за порушення законодавства про державний кордон. Сформульовано висновки і пропозиції, які повинні сприяти як подальшому дослідженню даних проблем, так і вдосконаленню механізму правового регулювання державного кордону, а також підвищенню ефективності його охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Опалінський Ю.В. 
Кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Опалінський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Робота містить комплекс теоретичних та практичних питань з проблем правового забезпечення функціонування сфери підприємницької діяльності в Україні, розкриває поняття фіктивного підприємництва і дає характеристику складу злочину та його кваліфікацію. Особлива увага приділяється встановленню механізму вчинення злочину, розробці організаційно-правових заходів, спрямованих на попередження злочинів у підприємництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вересов В.М. 
Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів (на матеріалах Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Вересов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.0-2

Рубрики:

      
4.

Гізімчук С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Гізімчук ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Канзафарова І.С. 
Договірна відповідальність юридичних осіб у комерційному обігу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Канзафарова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дано наукове обгрунтування значення інституту договірної відповідальності для попередження правопорушень у комерційному обігу та у зв'язку з цим роль комерційного обігу в розвитку підприємницької діяльності в Україні. Сформульовані конкретні наукові рекомендації щодо вдосконалення законодавства, яким регулюється комплекс відносин у комерційному обігу; внесені пропозиції щодо вдосконалення категоріального апарату науки цивільного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Плєва В.А. 
Організаційно-правові проблеми матеріальної відповідальності осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Плєва ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються проблеми подальшого вдосконалення законодавства про матеріальну відповідальність осіб рядового та начальницького складу в умовах реформування органів внутрішніх справ при проведенні адміністративної реформи. Матеріальна відповідальність осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ розглядається як самостійний інститут підгалузі "державна /мілітаризована/ служба" адміністративного права. Визначено поняття органу внутрішніх справ, матеріальної відповідальності осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, майнового службово-правового правопорушення, уточнюються обставини, за якими працівник органу внутрішніх справ звільняється від матеріальної відповідальності тощо. До дисертації додається проект Положення про матеріальну відповідальність осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ за шкоду, заподіяну державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ващенко С.В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі торговельної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Ващенко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичним і практичним питанням адміністративної відповідальності за правопорушення в галузі торговельної діяльності. Досліджуються сутність та значення торговельної діяльності у розвитку суспільних відносин в Україні, особливості її правового регулювання, дається правова характеристика правил торгівлі та адміністративно-правових засобів забезпечення їх виконання. Аналізуються сутність та підстави адміністративної відповідальності в зазначеній сфері, процедури її реалізації, а також система та види адміністративних проступків у галузі торговельної діяльності. Визначаються шляхи удосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності в сфері торгівлі, сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КпАП України, розробки та прийняття ряду законодавчих та інших нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевченко В.М. 
Правила переміщення через митний кордон України підакцизних товарів та відповідальність за їх порушення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Шевченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання діяльності митних органів України у боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил у підакцизному товарообігу. Розглянуто історичні аспекти виникнення та розвитку акцизу. Проаналізовано основні етапи формування та розвитку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, особливо під час переміщення підакцизних товарів. Охарактеризовано зміни адміністративно-юрисдикційних повноважень митних органів після прийняття Конституції України. Обгрунтовано висновок, що діюче митне законодавство не відповідає сучасному стану митної справи та митної політики, стримує розвиток господарської діяльності підприємств на внутрішньому та зовнішньому ринках. Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів не забезпечує їх функціонування у даній сфері. Запропоновано законопроектні новації в кримінальному, адміністративному та митному законодавствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.038 + Х829(4Укр)221
Шифр НБУВ: РА307948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Міхеєва О.К. 
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1921-1928): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.К. Міхеєва ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням кримінальної злочинності і боротьби з нею в Донбасі (1921-1928 рр.). Вперше відтворено картину кримінального світу регіону в період непу, виявлені специфічні риси злочинності перехідних історичних періодів. На основі недоступних раніше архівних матеріалів досліджено процес вирішення організаційного та кадрового питання в правоохоронних органах цього часу, розглянуті основні напрямки роботи цих органів та проаналізовано рівень результативності їх дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61 + Х2(4УКР55)611/612-628 + Х628.1г(2УК)

Рубрики:

      
10.

Барба Л.В. 
Лінгвокогнітивні особливості текстової ситуації "злочин-відповідальність" у різних функціональних стилях сучасної англійської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Барба ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-7

Рубрики:

      
11.

Молодик В.В. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Молодик ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і прикладним проблемам протидії податковій злочинності. Визначено місце податкових злочинів у структурі економічної злочинності з властивими їм особливими ознаками, подано їх кримінологічну характеристику. Досліджено вплив чинників соціального середовища на динаміку і структуру податкових злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особи податкового злочинця. Обгрунтовано необхідність активізації застосування кримінально-правових засобів боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування. Це дозволяє значно збільшити ефективність і дієвість заходів, що вживаються в умовах, коли приховування прибутків від оподаткування стає основним засобом здійснення "тіньової" та деякою мірою легальної економічної діяльності, тоді як застосування дисциплінарного, адміністративного або матеріального видів юридичної відповідальності не досягає своєї мети. Розкрито кримінально-правове поняття "умисне ухилення від сплати податків". Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за несплату податків або неповну їх сплату, у випадку, коли ці дії пов'язані з недбалим чи несумлінним ставленням посадової особи платника податків - юридичної особи або громадянина, який займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, до виконання покладених на них функцій. Розроблено пропозиції щодо удосконалення ст. 148-2 КК України: доповнити її частиною четвертою, яка б передбачала звільнення від кримінальної відповідальності особи, що вперше вчинила умисне або необережне ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, якщо ця особа сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала держа ві завдані своїми діями збитки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА307931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Яницька Н.В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Яницька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чжан Шуйбао 
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Чжан Шуйбао ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження організаційно-правових основ підприємництва в Україні та КНР, зроблено висновок про їх істотну відмінність. У КНР ці основи встановлюються нормами економічного права, в Україні - нормами адміністративного права. Підприємець у КНР розглядається як суб'єкт соціалістичних ринкових економічних відносин, тому державне регулювання підприємництва в КНР більш жорстке, ніж в Україні, але більш стабільне, що забезпечено законодавством КНР, яке регламентує зовнішньоекономічну діяльність підприємця. Особливу увагу приділено проблемам захисту прав підприємців у цих країнах, зазначено, що в Україні цей захист має конституційну основу. Конституція КНР не містить норм, які на це вказують. На підставі аналізу зарубіжної літератури зроблено висновок про можливу відповідальність уряду (Президента, парламенту) за неефективне управління економікою країни. Розглянуто основи та процедуру правової відповідальності підприємців в Україні та КНР, особливу увагу акцентовано на адміністративній та економічній відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х839(5КИТ)014
Шифр НБУВ: РА311779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мороз М.В. 
Правові питання оренди майна державних підприємств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.В. Мороз ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено договір оренди майна державних підприємств. Розкрито його поняття і наведено правову характеристику. Визначено місце даного документа у системі цивільно-правових договорів. Розглянуто предмет вказаного договору, проаналізовано суб'єктний склад на стороні орендаря та орендодавця, їх права та обов'язки. Значну увагу приділено питанням орендної плати та термінам договору оренди. Визначено відповідальність сторін, підстави та наслідки припинення та розірвання договору оренди майна державних підприємств. Виявлено недоліки у правовому регулюванні оренди майна державних підприємств і внесено пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321
Шифр НБУВ: РА309157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Янукович В.Ф. 
Управління розвитком інфраструктури великого промислового регіону: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / В.Ф. Янукович ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто основні проблеми формування і розвитку інфраструктури промислового регіону, управління інфраструктурою. Обгрунтовано поняття "промислового регіону" та "інфраструктури регіону" як сукупності галузей невиробничої, головним чином соціальної сфери, що обслуговують галузі матеріального виробництва, забезпечують задоволення матеріально-побутових і культурних потреб населення. Визначено принципи регіонального управління економікою, напрямки реструктуризації господарського комплексу регіону. Наведено галузевий склад інфраструктури. Інфраструктура регіону - визнаний об'єкт управління з боку регіональних і місцевих органів, за стан і розвиток якого, передусім, саме вони несуть відповідальність перед суспільством. Обгрунтовано принципи управління інфраструктурою регіону, окремі напрямки і форми управління. Проаналізовано наслідки реструктуризації господарських комплексів, шляхи подолання негативних соціальних наслідків реструктуризації, висвітлено окремі напрямки і форми управління. На підставі реального досвіду розглянуто теорію та практику створення спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Розкрито поняття "територій пріоритетного розвитку" як однієї з форм вирішення питання забезпечення зайнятості, залучення інвестицій у міста і райони, які їх потребують. Обгрунтовано рекомендації щодо адекватного правового забезпечення управління інфраструктурою регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312
Шифр НБУВ: РА308102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Педешко А.І. 
Адміністративна відповідальність за порушення митних правил: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.І. Педешко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні й практичні питання правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення митних правил, наведено її соціально-правову характеристику. Розкрито поняття, сутність та призначення митної справи в Україні, а також проаналізовано систему порушень митних правил. Значну увагу приділено загальній характеристиці особливостей провадження в справах про порушення митних правил. Визначено і здійснено аналіз ефективності форм і методів взаємодії митних органів з іншими правоохоронними органами. Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації і пропозиції, спрямовані на удосконалення законодавства щодо адміністративної відповідальності та провадження в справах про порушення митних правил, зокрема, пропозиції до нової редакції Митного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА308089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мельник О.В. 
Конституційно-правова відповідальність вищих органів державної влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми виникнення, становлення і функціонування інституту конституційно-правової відповідальності вищих органів державної влади в сучасному світі і, зокрема, в Україні. Розглянуто питання співвідношення конституційно-правової та політичної відповідальності вищих органів державної влади. Проаналізовано поняття, підстави конституційно-правової відповідальності, її види. Запропоновано власне визначення поняття конституційно-правової відповідальності вищих органів державної влади. Досліджено проблемні питання законодавства України щодо застосування конституційно-правової відповідальності Парламенту, Уряду та Президента України, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського