Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (61)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (892)Реферативна база даних (21213)Книжкові видання та компакт-диски (3166)Журнали та продовжувані видання (170)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИТИК$<.>+<.>K=ЧИСТ$<.>+<.>K=РОЗУМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3091
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
3.

Примак А.І. 
Автономні екологічно чисті системи теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / А.І. Примак ; Ін-т відновлюв. енергетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод побудови графіків теплового навантаження систем теплопостачання з підземними сезонними акумуляторами теплоти та визначено теплове навантаження об'єкту у разі використання декількох джерел енергії, наведено можливіть розрахувати потужність і кількість теплоти, яка генерується кожним джерелом енергії окремо. Удосконалено інженерний метод розрахунків основних технічних параметрів сезонного підземного акумулятора теплоти у водоносному горизонті, дозволено виконувати обчислення зміни у часі втрат тиску на циркуляцію проміжного теплоносія за різних дебітах діючих свердловин. Наведено результати й аналіз експериментальних досліджень впливу пористості та вологості на теплофізичні властивості (теплопровідність, температуропровідність, теплоємність) грунтів, розповсюджених на території м. Пирятин. Визначено умови, за яких створення й експлуатація автономних систем теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387 +
Шифр НБУВ: РА368956

Рубрики:

      
4.

Адах Н.А. 
Авторські лексичні новотвори в поезії Василя Барки: семантика, функції, прагматика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.А. Адах ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз понад 1 300 одиниць оказіональної лексичної номінації, зафіксованих у поетичному лексиконі В. Барки. Уперше досліджено семантику та текстове призначення авторських новотворів як характерних ознак ідіостилю поета - одного з найпродуктивніших українських експериментаторів у галузі індивідуально-авторського словотвору. Визначено специфіку лексичних інновацій В. Барки. Досліджено ключові поняття та слова-символи у поетичній картині світу поета. Розкрито прагматичний потенціал новотворів, проаналізовано його вплив на створення та розуміння значень інновацій. Висвітлено номінативну, стилістичну, експресивну та текстотвірні функції новотворів. Проаналізовано основні здобутки української письменницької лексикографії XX - XXI ст. Уперше з використанням методів математичної статистики виявлено основні тенденції у словотворчій практиці В. Барки. Розроблено теоретичні засади укладання різножанрових словників авторських лексичних новотворів поета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)=411.4)-4 Барка В.535 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Барка В.535 +
Шифр НБУВ: РА362674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Юркевич Є.О. 
Агробіологічні основи підвищення ефективності різноротаційних сівозмін та родючості грунту в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Є.О. Юркевич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано агробіологічні основи підвищення продуктивності системи різноротаційних (4-5-6-пільних) сівозмін і родючості грунту південного степу України. Встановлено, що сівозміни з оптимальним насиченням, співвідношенням і розміщенням зернових та олійних культур (ОК), парів чистих і зайнятих залежно від удобрення, забезпечують стабільність виробництва зерна (пшениці та ячменю озимих, кукурудзи, гороху) насіння ОК (соняшнику, ріпаку озимого) і підвищення якості сільськогосподарської продукції. Проаналізовано вплив різноротаційних сівозмін і добрив на особливості водного та поживного режиму, щільність грунту, баланс гумусу та його трансформацію, активність розкладу льняного полотна у грунті, зменшення забур'яненості посівів сільськогосподарських культур (СГК) та негативного впливу хвороб і шкідників. Обгрунтовано значення рослинних решток та їх якості у формуванні запасів і балансу органічної речовини у грунті. Визначено залежність продуктивності, економічної та енергетичної ефективності різноротаційних сівозмін від різного насичення, співвідношення і розміщення СГК залежно від удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П032.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Данкевич Є.М. 
Агроекологічне обгрунтування вирощування ріпака ярого в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Є.М. Данкевич ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію вирощування ріпаку ярого на дерново-підзолистих грунтах за умов радіоактивного забруднення зони Полісся з метою виробництва екологічно чистої конкурентної в ринковому середовищі продукції. Проаналізовано параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив чинників інтенсифікації (добрива, способів обробітку грунту) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин на формування максимальної їх продуктивності. Установлено критерії впливу способів обробітку грунту та доз мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, закономірності надходження елементів живлення, радіонуклідів і важких металів у продукцію. За результатами дослідження розроблено удосконалену технологію вирощування ріпаку ярого за умов радіоактивного забруднення, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах ефективності виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
8.

Назарчук С.А. 
Агроекологічне обгрунтування оптимізації живлення суданської трави за вирощування її в основному посіві в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.А. Назарчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси росту та розвитку рослин суданської трави за умов зрошення півдня України. Визначено шляхи формування та підвищення врожаю зеленої маси і покращення її поживних якостей залежно від фонів живлення. Показано, що у даному випадку забезпечується найвища окупність добрив зеленою масою, чистий прибуток, максимальний урожай (450 ц/га) хорошої якості - з високим вмістом протеїну та кормопротеїнових одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.4-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коваль С.І. 
Агроекологічний стан осушуваних торфових грунтів та розробка заходів їх збереження і забезпечення високої продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.І. Коваль ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

Виявлено закономірності процесу формування стійкого екологічно збалансованого стану осушуваних органогенних грунтів. Удосконалено технології вирощування багаторічних травосумішей, зокрема, визначено високопродуктивні варіанти їх складу, оптимізовано систему удобрення та способи використання меліорованих земель. Вперше визначено найбільш адаптований видовий склад травостою, який забезпечує одержання екологічно чистої продукції на забруднених радіонуклідами грунтах, позитивний баланс і максимальне збереження органічної речовини торфу і продуктивність травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.134.2 + П034.307 +
Шифр НБУВ: РА351589

      
10.

Рихлівський І.П. 
Агротехнічні і біологічні основи введення топінамбура в промислову культуру південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.П. Рихлівський ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано необхідність введення топінамбура в промислову культуру. Розроблено та реалізовано основи його селекції за умов південно-західної частини Лісостепу України. Досліджено біологічні характеристики топінамбура щодо стадійності розвитку рослин та їх репродуктивних можливостей, вегетативного саморозмноження, впливу на фізико-хімічні властивості грунту. Вивчено біометричні параметри рослин, з'ясовано кореляційно-регресійні залежності між ними. Визначено величини фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу за різних агротехнічних умов вирощування. З'ясовано кількісне споживання елементів живлення рослинами топінамбура з грунту та з мінеральних добрив. Встановлено біологічний еквівалент між поживною ефективністю органічних та мінеральних добрив. Виявлено особливості впливу новітніх елементів технологій вирощування, в тому числі біостимуляторів росту (івіну, потейтіну, емістиму С) та інших фізіологічно-активних речовин (хлорхолінхлориду) на ріст, розвиток та продуктивність рослин. Встановлено причини змін бульбової продуктивності топінамбура за умов зимівлі в полі, основна з яких - збільшення у бульбах вмісту води у з'язку з процесом їх омолоджування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.6-4(4УКР) + П215.6-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА331111

Географічні рубрики:

      
11.

Кохан А.В. 
Агротехнологічні заходи підвищення продуктивності соняшнику в умовах південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А.В. Кохан ; Ін-т зерн. гос-ва НААН. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено оптимальний спосіб застосування біодобрива Байкал ЕМ-1. Встановлено, що використання препарату є найбільш ефективним у разі внесення його в грунт за два тижні до сівби, а також за внесення його в грунт (20 л/га) з попереднім обробітком насіння (100 мл/т) і подальшим позакореневим підживленням. Зазначено, що дані варіанти значно переважали за продуктивністю контроль. Проаналізовано, що використання біодобрив дозволило шляхом активізації грунтової мікрофлори зберегти поживний режим грунту та покращити фітосанітарний стан посівів. Визначено, що розроблені агротехнологічні заходи дозволяють збільшувати чистий прибуток за вирощування соняшнику порівняно з контролем на 20-23 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Присташ І.В. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під кукурудзу на зерно у сівозміні на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І.В. Присташ ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с — укp.

З'ясовано, що систематичне застосування добрив у сівозміні сприяє покращенню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості в результаті поліпшення якісних властивостей і збільшення вмісту гумусу шляхом підвищення кількості рухомих органічних речовин, мінерального азоту, рухомого фосфору та обмінного калію в орному та підорному шарах. Встановлено вплив добрив на зменшення рухомості цинку у грунті, про що свідчать результати польових і лабораторних досліджень. Доведено, що поліпшення поживного режиму грунту сприяє кращому розвитку рослин кукурудзи за умови внесення добрив внаслідок підвищення площі листкової поверхні, накопичення органічної речовини та посилення чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю кукурудзи на зерно. На підставі рівнянь регресії визначено критичні величини площі листкової поверхні у різні фази розвитку рослин кукурудзи. Встановлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Кристалон особливий", "Акварін N 5" та nutribor з урахуванням етапів органогенезу кукурудзи дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Виявлено найбільшу оптимальність методу дворазового позакореневого підживлення на IV та VI етапах органогенезу качана. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення в тривалому досліді на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Павлюк С.Д. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив при вирощуванні тритикале ярого на лучно-чорноземному карбонатному грунті північної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.Д. Павлюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень показано, що застосування мінеральних добрив сприяє покращанню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості, підвищуючи вміст мінерального азоту, рухомого фосфору й обмінного калію в орному та підорному шарах грунту. Покращання поживного режиму сприяє кращому розвитку рослин тритикале ярого у варіантах з внесенням добрив, підвищуючи площу листкової поверхні, накопичення органічної речовини та чисту продуктивність фотосинтезу. Установлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Акварин N 5", "Кристалон особливий" і "Нутрібор" з урахуванням етапів органогенезу тритикале дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додактового врожаю. За цього найбільш оптимальним є проведення позакореневого підживлення на IV етапі органогенезу тритикале ярого. Використання інструментального експрес-методу з застосуванням приладу N-тестер дозволяє прогнозувати у фазі виходу в трубку врожайність даної рослини та вміст білка у зерні. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення під тритикале яре на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353412

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Моркун Н.В. 
Адаптивна система управління процесом магнітної сепарації залізних руд на базі засобів ультразвукового контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Н.В. Моркун ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Сформульовано умови та уточнено закономірності процесу пошуку екстремуму цільової функції у дискретній системі автоматичної оптимізації процесу магнітної сепарації залізних руд та встановлено, що за умов змінних фізико-механічних і хіміко-мінералогічних характеристик перероблюваної руди мінімальний час пошуку забезпечується у разі формування керувального впливу завдяки різниці не менше двох синхронно вимірюваних значень послідовних змін вихідної координати об'єкта управління між кроками виконавчого механізму та за час чистого запізнювання, обмірюваного з моменту його кроку, з урахуванням поточного положення, у вигляді кусочно-постійних функцій, які приймають межові значення припустимих керувань, параметри яких визначаються вхідними динамічними характеристиками об'єкта. Усановлено закономірності екстремального управління інерційними об'єктами з запізнюванням зі змінними статичними та динамічними характеристиками, що забезпечує мінімальний час перехідних процесів у системі, на базі вимірюваних значень регульованої координати через проміжки часу між кроками виконавчого механізму, що формуються згідно з поточними значеннями статичних і динамічних характеристик об'єкта, які визначаються за умов дії інтенсивних збурювань як нечіткі множини, ступінь належності до яких задається предикатами відносин. З'ясовано умови та уперше визначено параметри сталого пошуку екстремуму у системі автоматичного управління процесом магнітної сепарації залізних руд, що реалізує запропоновані принципи пошуку, за наявності інтенсивних збурюючих впливів на об'єкт управління та шумів у контрольованих сигналах. Уперше виявлено закономірності формування керувального впливу в системі автоматичної оптимізації процесу магнітної сепарації залізних руд на базі обмірюваної різниці величини загасання хвиль лемба, що поширюються за поверхнею, яка контактує з потоком залізорудної пульпи за наявності магнітного поля та без нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И414.2-51 +
Шифр НБУВ: РА335092

Рубрики:

      
15.

Біла В. Р. 
Адміністративний договір в діяльності органів державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Р. Біла ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, сутність та організаційні ознаки договірних форм управлінської діяльності органів державної податкової служби (ДПС) України. Визначено особливості адміністративно-договірних відносин за участю органів ДПС України. Проаналізовано концептуальні підходи щодо розуміння сутності адміністративного договору, здійснено їх класифікацію відповідно до специфіки їх застосування органами ДПС України. Досліджено підстави укладення, зміст адміністративного договору, вимоги до нього та теоретивні положення правового статусу органів ДПС України як учасників адміністративних договорів. Проаналізовано процедуру укладання нормативних та індивідуальних адміністративних договорів органами ДПС України та заходи забезпечення виконання зобов'язань, що виникають з адміністративних договорів, укладених органами ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)03 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА381188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мацелик Т.О. 
Адміністративний примус в діяльності органів державної податкової служби України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Мацелик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та питання правового регулювання процесу застосування заходів адміністративного примусу у діяльності органів державної податкової служби України. Показано місце адміністративного примусу у податковому праві. Визначено повноваження органів державної податкової служби України щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері оподаткування. Проаналізовано різні концептуальні підходи щодо розуміння сутності засобів адміністративного примусу, досліджено специфіку їх застосування та здійснено класифікацію. Розглянуто особливості оскарження дій та бездіяльності посадових і службових осіб органів державної податкової служби України. Обгрунтовано процесуально-процедурні засади застосування заходів адміністративного примусу у сфері оподаткування та сформульовано рекомендації щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА340173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Іванникова В. В. 
Адміністративний примус у кредитно-фінансовій діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Іванникова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено сутність, зміст і підстави застосування адміністративного примусу в кредитно-фінансовій діяльності державних органів України. Розглянуто загальнотеоретичні проблеми, пов'язані з даним примусом. Визначено повноваження державних органів щодо застосування адміністративно-примусових заходів у сфері кредитно-фінансової діяльності. Проаналізовано концептуальні підходи щодо розуміння сутності заходів адміністративного примусу, проведено їх класифікацію та виділено специфіку їх застосування в такій діяльності. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення організаційно-правових засад застосування заходів адміністративного примусу в кредитно-фінансовій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА383838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Юркова Є. В. 
Адміністративно-правова охорона права інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. В. Юркова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 15 с. — укp.

Визначено, що адміністративно-правова охорона права інтелектуальної власності - це напрямок діяльності публічної адміністрації щодо здійснення реєстрації об'єктів інтелектуальної власності, видачі на них охоронних документів та застосування до порушників режиму інтелектуальної власності засобів адміністративного примусу. Обгрунтовано та наведено авторське визначення та розкрито структуру і зміст механізму адміністративно-правової охорони права інтелектуальної власності. Проведено класифікацію суб'єктів адміністративно-правової охорони права інтелектуальної власності за критерієм ступеня охорони на види об'єктів: охорони в широкому (охорона + захист) та у вузькому розумінні; адміністративно-правового захисту; об'єктів, які формально не підпадають під адміністративно-правову охорону, хоча потребують її, та об'єктів, які не потребують адміністративно-правової охорони. Розкрито адміністративно-правовий статус публічної адміністрації в аналізованій сфері. Проаналізовано зарубіжний досвід та висвітлено напрямки удосконалення даної галузі права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)331.1/7
Шифр НБУВ: РА383066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ульянов О.І. 
Адміністративно-правовий захист міліцією прав громадян у сфері громадського порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Ульянов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено правові відносини, що виникають у процесі адміністративно-правового захисту міліцією прав громадян у сфері громадського порядку. Визначено коло прав і свобод громадян, що реалізуються у сфері громадського порядку. Розвинуто положення, що стабільний і міцний громадський порядок є необхідною умовою реалізації певної групи прав і свобод громадян. З урахуванням нових підходів, що склалися в адміністративно-правовій і кримінально-правовій науці, докладно проаналізовано поняття "сфера громадського порядку", коло прав і свобод громадян, що реалізуються у цій сфері. Поглиблено розуміння місця та ролі міліції у справі захисту прав громадян у сфері громадського порядку. Набуло подальшого розвитку вивчення специфіки засобів захисту прав громадян у сфері громадського порядку, зокрема, адміністративно-правових засобів. Визначено місце адміністративної відповідальності в системі охорони прав громадян у сфері громадського порядку. Виявлено недоліки у правовому регулюванні діяльності міліції з охорони прав громадян у сфері громадського порядку й надано рекомендації щодо удосконалення нормативного регулювання з урахуванням вимог Конституції України та міжнародних норм і стандартів у справі захисту прав людини. Запропоновано в адміністративно-правову науку ввести терміни: елементи громадського порядку, засоби захисту прав громадян у сфері громадського порядку, адміністративно-правові засоби захисту прав громадян у сфері громадського порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.28
Шифр НБУВ: РА320279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Тиндик Н.П. 
Адміністративно-правовий механізм регулювання міграції в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Н.П. Тиндик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено основні види, поняття, категорії та сутнісні характеристики сучасних міграційних процесів. Доведено, що за умов інтенсифікації міждержавних міграцій, урізноманітнення їх характеру та спрямованості роль і значення адміністративно-правового механізму у цій сфері неухильно зростає. Потреба в його удосконаленні зумовлена також гостротою міграційних проблем в Україні, тим, що оптимізація міграцій виступає важливим резервом соціально-економічного розвитку, особливо за умов демаграфічної кризи. На засадах адміністративного права розкрито розуміння сутності міграційних процесів, притаманних їм закономірностей, детально проаналізовано ситуацію, характеристики найважливіших міграційних потоків, серед яких: імміграція, трудова міграція, нелегальна міграція. Обгрунтовано адміністративно-юрисдикційну діяльність щодо забезпечення міграційного процесу в Україні та показано міграційну політику держави через призму забезпечення національної безпеки. Досліджено феномен нелегальної міграції - як чинник потенційної загрози національній безпеці та проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення протидії нелегальній міграції. Проаналізовано місце та роль правоохоронних органів у механізмі забезпечення міграційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА368124

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського