Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (463)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>K=КРОВОВИЛИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аббасзаде Е. З. 
Внутрішньомозкові і внутрішньошлуночкові крововиливи в результаті розриву аневризм переднього півкільця артеріального кола головного мозку (клініка, діагностика, лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / Е. З. Аббасзаде ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова АМН України". — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Уперше досліджено локалізацію та поширення внутрішньомозкової гематоми та внутрішньошлуночкового крововиливу залежно від локалізації артеріальних аневризм (АА), зокрема, від напрямку її дна. Проаналізовано основні чинники, які зумовлюють захворювання (мас-ефект гематоми, вазоспазм, ступінь поширення крові у шлуночках мозку) та методи їх корекції. Вивчено прогностичну роль факторів, що впливають на результати лікування хворих з розривом АА переднього півкільця артеріального кола мозку. Запропоновано формулу, яка дозволяє з високою точністю (89 %) передбачити результати лікування. Вперше вивчено ефективність фібринолізу у хворих з масивним субарахноїдальним крововиливом і гемотампонадою шлуночків у разі розривів АА переднього півкільця артеріального кола головного мозку, відзначено високу ефективність його використання в комплексному лікуванні розривів АА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА383644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ракова І.О. 
Вплив мозкового інсульту на стан серцевої діяльності в залежності від його характеру та перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.О. Ракова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в гострий період інсульту розвиваються зміни електрокардіографічних показників у вигляді порушень серцевого ритму, провідності та реполяризації, частота яких залежить від характеру та локалізації інсульту. Визначено особливості пошкодження центральних вегетативних механізмів регуляції, які полягають в загальній тенденції до пригнічення варіабельності серцевого ритму та зростанні симпатичної активації. Виявлено міжпівкульну асиметрію та зв'язок цих змін з тяжкістю інсульту. Зазначено, що зміни на електрокардіограмі супроводжуються появою в сироватці крові маркера некрозу міокарда тропоніну І, що був статистично значуще вище за геморагічного інсульту та субарахноїдального крововиливу, ніж за ішемічного інсульту та зростає залежно від тяжкості інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р410.1-37 +
Шифр НБУВ: РА368366

Рубрики:

      
3.

Дворська Ю.Є. 
Вплив сорбентів на прояви аурофузарино- та Т-2 токсикозу у перепелів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Є. Дворська ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що аурофузаринотоксикоз дорослих японських перепелів характеризується зниженням їх яйценоскості (на 6,5 %), незначним зниженням маси інкубаційних яєць (3,6 %), репродуктивних якостей перепелів (заплідненості - 7,2 %, виводимості - 14,15 %), підвищенням ембріональної смертності (1 - 14 доба - на 5,8 %, 15 - 18 доба - 7,2 %), зниженням виводу перепелят (на 19,6 %) та викликає появу патоморфологічних ознак - коричневого забарвлення яєчників та жовтого з крововиливами забарвлення печінки. Колір жовтка яєць змінюється від жовтого до брудно-коричневого з зеленуватим відтінком. Доведено, що аурофузарин накопичується у жовтку та впливає на антиоксидантний та жирнокислотний статуси (концентрації вітамінів Є, А, каротиноїдів і докозагексаєнової жирної кислоти знижуються). Введення до корму сорбентів (природних цеолітів та препарату мананових олігосахаридів - мікосорбу) дозволяє знизити негативний прояв аурофузаринотоксикозу в перепелів біохімічні зрушення в їх організмі, запобігти змінам в якості яєць. Зазначено, що Т-2 токсикоз перепелів характеризується скупченістю, відмовою від корму, затримкою росту, некротичним ураженнями ротової порожини, збільшенням печінки, зміною кольору печінки на жовтий та наявністю дрібних крапкових крововиливів і в'ялою консистенцією. Деструктивні зміни виявлено у верхніх відділах травного тракту - витончення слизової оболонки стравоходу та виразковість слизової оболонки залозистого шлунка. Відносна маса зоба разом зі стравоходом перепелів дослідної групи зменшується. Відзначено вірогідне зниження концентрації природних антиоксидантів у печінці (вітамінів А, Є, С і каротиноїдів). Зазначено, що введення до корму цеолітів не ефективне для запобігання негативного впливу Т-2 токсину в перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-96-8
Шифр НБУВ: РА315976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Довбонос Т.А. 
Геморагічна трансформація інфаркту мозку: клінічні прояви, діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.А. Довбонос ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Виділено типи геморагічної трансформації (ГТ) інфаркту мозку. Виявлено збільшення ризику інтраінфарктних типів ГТ на тлі артеріальної гіпертензії, миготливої аритмії, цукрового діабету або стресової гіперглікемії, а також їх поєднаної дії. У змішаних типів небезпека більш проявляється у разі поєднання зазначених чинників і порушень коагуляційного гемостазу. Встановлено, що у разі артеріальної гіпертензії переважають перфузійні механізми, кардіоемболічний генез інсульту здебільшого зумовлює реперфузійне пошкодження; а за цукрового діабету або стресової гіперглікемії - метаболічне ураження судинної стінки. Виражений неврологічний дефіцит асоціюється з наявністю великовогнищевого супратенторіального ураження у разі інтраінфарктних типів вторинної геморагії. Відзначено, що тяжкість стану хворих зі змішаними типами ГТ більшою мірою залежить від масивності крововиливу. Визначено, що системно-церебральні гемодинамічні порушення мають певні особливості за умов різних типів ГТ. Розроблено диференційований підхід у лікуванні ГТ інфаркту мозку залежно від типу геморагічних ускладнень, який є патогенетично обгрунтованим та індивідуалізованим, що дає змогу збільшити частку хворих з повним регресом неврологічного дефіциту та легкими неврологічними порушеннями, а також зменшити відсоток фатальних випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324726

Рубрики:

      
5.

Данацко В.В. 
Гіпертензивні внутрішньошлуночкові крововиливи в осіб молодого та середнього віку (клініка, діагностика, лікувальна тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Данацко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено структуру та основні етіопатогенетичні чинники гіпертензивних внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) в осіб молодого та середнього віку. На підставі результатів співставлення клінічних та інструментальних даних визначено особливості клінічного перебігу ВШК, обумовлених артеріальною гіпертензією в осіб зазначеного віку та уточнено принципи діагностичної тактики. Вивчено інформативність сучасних методів діагностики та розроблено діагностичні критерії та алгоритми обстеження даних хворих в динаміці перебігу захворювання. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації та масивності крововиливу в шлуночки мозку. Розроблено принципи лікувальної тактики та визначено прогностичні критерії залежно від клінічного перебігу гіпертензивних ВШК в осіб молодого та середнього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА323496

Рубрики:

      
6.

Кулай Н.Я. 
Гострий асептичний міозит у коней (патогенетичне обгрунтування застосування препарату "Моваліс"): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Н.Я. Кулай ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено гістоморфологічні дослідження та виявлено набряк м'язових волокон і перимізію, у дилятованому просторі венул установлено агрегацію еритроцитів, а також розволокнення структури м'язових пучків різної інтенсивності. За цього складовими інфільтратів були лімфоцити та мономолекулярні клітини. У процесі дослідження зрізів спостережено крововиливи у товщу перимізію. Розроблено й апробовано метод контролю відновлення функціональної здатності м'язів коней до фізичних навантажень шляхом визначення електрофізіологічної активності м'яза. Запропоновано схему лікування коней, хворих на гострий асептичний міозит, з використанням препарату "Моваліс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.41-912 +
Шифр НБУВ: РА354619

Рубрики:

      
7.

Михайлов О.Б. 
Динаміка геморагічних осередків у хворих на мозковий інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Михайлов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-функціональні особливості первинних внутрішньомозкових крововиливів у хворих на геморагічний інсульт (ГІ) з метою встановлення особливостей патогенезу та патоморфогенезу з розробкою прогностичних критеріїв, удосконаленням діагностичних і лікувальних схем. На підставі динамічного клініко-параклінічного, біохімічного та клініко-нейровізуалізаційного дослідження встановлено неоднозначну спрямованість патобіохімічних і структурно-функціональних зрушень. У хворих з позитивним перебігом захворювання спостерігається повне клінічне та структурне відновлення на 20 - 21-у добу захворювання. При цьому патобіохімічні зміни характеризувалися розвитком синдрому гіперкоагуляції гострого періоду, активною елімінацією продуктів гемолізу з тканин мозку з появою пікоподібної гіпербілірубінемії некон'югованого типу, зміною ліпідного обміну (мінімальної атерогенної спрямованості) та підвищенням антиатеросклеротичних фракцій, активацією ліпідної пероксидації, що у межах компенсації є компенсаторно-пристосувальною реакцією загальнозапального типу, що підтверджується достовірними кореляційними зв'язками зі зміною абсолютного числа поліморфноядерних лейкоцитів. Створено діагностично-прогностичну систему ГІ, виявлено маркерні ознаки дисметаболізму й обгрунтовано принципи патогенетичного лікування, спрямованого на стабілізацію в системі гемостазу, прискорення елімінації продуктів гемолізу з тканин мозку, модулювання ліпідної пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА316033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кас'янов В. О. 
Диференційоване лікування внутрішньочерепних перинатальних крововиливів у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / В. О. Кас'янов ; Академія медичних наук України ; "Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова" державна установа. — К., 2009. — 20 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.32
Шифр НБУВ: РА370331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Плющев І. Є. 
Диференційоване лікування гіпертензивних внутрішньомозкових крововиливів півкуль великого мозку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / І. Є. Плющев ; АМН України ; "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України", державна установа. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р636.770.32
Шифр НБУВ: РА369514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Горбатюк К.І. 
Диференційоване лікування травматичних внутрішньочерепних епідуральних крововиливів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / К.І. Горбатюк ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що застосування методу локального фібринолізу показано хворим з епідуральними крововиливами (ЕК) у компенсованому та субкомпенсованому стані. Розроблено показання та протипоказання до використання даної методики, протокол її застосування, алгоритм визначення показань до локального фібринолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р638.770.3 +
Шифр НБУВ: РА369601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зубов О.Д. 
Діагностика та лікування кіст щитовидної залози з використанням ультразвукового дослідження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.Д. Зубов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 153 хворих зі 164 кістами щитовидної залози (КЩЗ). Описано ехосеміотику кіст різних типів з урахуванням їх етіології та цитологічних особливостей. Розглянуто можливості кольорового доплерівського картування для диференційної діагностики кіст з патологією судин, з'ясування типу кіст, контролю пункційного втручання, вибору оптимального способу лікування та визначення прогнозу. Розглянуто підходи до проведення тонкоголкової аспіраційної біопсії кіст, вибору безпечного акустичного вікна та оптимальної траєкторії пункційного каналу, а також найбільш інформативної ділянки для біопсії залежно від розташування та структурних особливостей кіст. На підставі даних ультразвукового дослідження, візуального та цитологічного аналізу матеріалу, одержаного методом тонкоголкової аспірації, запропоновано виділити 4 групи КЩЗ: істинні (ті, що мають епітеліальну вистілку) з серозним та колоїдним вмістом, псевдокісти - геморагічні (що утворюються як наслідок крововиливу в паренхіму залози) та порожнини кістозно-трансформованих вузлів. Наведено способи лікування КЩЗ - аспірація вмісту, одно- та двохетапне етанолове склерозування, лазерна фотокоагуляція кістозної стінки, розроблено критерії їх вибору на основі типу та локалізації кісти. Оцінено ефективність даних способів лікування для кіст різного походження. Описано УЗ-прояви змін, що виникають на місці кістозної порожнини після проведеного лікування. Визначено можливі ускладнення та засоби їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.13-43
Шифр НБУВ: РА314537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чижанська Н.В. 
Дослідження механізмів антистресової дії меланіну: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Чижанська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми антистресової дії меланіну. Запропоновано використовувати як показники впливу стресу на організм щурів нейро-дистрофічні ураження (виразки, ерозії, крововиливи) у слизовій оболонці шлунка, викликані методом іммобілізаційного стресу в модифікації Гройсмана та Каревіної. Виявлено виражену цитопротективну дію на слизову оболонку шлунка синтетичного меланіну і меланінів, продуцентами яких є чорні дріжджі Nadsoniella nigra var. hesuelica та дріжджоподібні гриби Nadsoniella nigra штам X-1. Доведено, що меланіни належать до речовин з антистресовими властивостями антиоксидантного механізму дії. Описано один з механізмів антистресової дії меланіну, який полягає у збільшенні генерації оксиду азоту, розкрито його важливу роль у цитопротекції. Розглянуто інші механізми антистресової дії меланіну, які полягають у стимуляції рецепторів активації проліферації пероксисом гама і зменшенні концентрації у крові гормону стресу кортизолу. Доведено, що застосування меланіну, продуцентом якого є дріжджоподібні гриби Nadsoniella nigra штам X-1, у поросят у період їх відлучення від свиноматок усуває їх захворюваність на 100 % і зменшує загибель тварин, що свідчить про підвищення резистентності їх організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-2 + Р281.7/9-2 меланін +
Шифр НБУВ: РА360323

Рубрики:

      
13.

Щеглов Д.В. 
Ендоваскулярне лікування внутрішньочерепних мішкоподібних аневризм у ранніх періодах крововиливу, ускладнених ангіоспазмом: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.05 / Д.В. Щеглов ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати комплексного дослідження та лікування 174-х пацієнтів, прооперованих з використанням внутрішньосудинного методу в ДУ "Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії АМН України" у період з 2002 до 2008 hр. Розроблено критерії оптимізації обстеження хворих на підставі вивчення клінічного перебігу аневризматичного геморагічного інсульту за умов ангіоспазму. Важливе значення надано клінічним даним (оцінки стану за шкалою WFNS і шкалою Hant-Hess), а також церебральній ангіографії та комп'ютерній томографії. Розроблено показання до ендоваскулярного лікування хворих у різні терміни крововиливу. Вивчено особливості застосування балонів-катетерів та відокремлюваних спіралей для оклюзії аневризм: у гострому періоді крововиливу. Установлено, що ендоваскулярна оклюзія мішкоподібних аневризм може виконуватися за наявності ангіоспазму. Застосування відокремлюваних спіралей є більш ефективним у разі мікроаневризм за наявності аномальної будови судин екстра- та інтракраніальних відділів. Виявлено особливості тактики використання різних методів оклюзіїі залежно від локалізації, розмірів, анатомічної будови аневризм, колатерального кровообігу. Встановлено основні прогностично несприятливі ознаки аневризматичного крововиливу: III і IV типи ангіоспазму, наявність внутрішньочерепного крововиливу у 3 бали за класифікацією Fisher, розміри 1 - 20 мм, складну форму та багатокамерність аневризми. Розроблено алгоритм ангіопластики та фаркоінфузії залежно від типу ангіоспазму. Механічна ангіопластика особливо ефективна у разі ангіоспазму I і II типів. За умов ангіоспазму III і IV типів її обов'язково доповнюють болюсною (селективною та суперселективною) фармакоінфузією. Ангіопластика та болюсна фармакоінфузія проводяться на тлі стандартної 3-H терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА362242

Рубрики:

      
14.

Король А.Р. 
Ефективність модифікованого методу задньої гіалоїдотомії при премакулярних крововиливах різної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.Р. Король ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Представлено модифікацію лазерної задньої гіалоїдотомії (ЛЗГТ), що грунтується на утворенні додаткового отвору у задній гіалоїдній мембрані у верхній частині премакулярного крововиливу. Встановлено, що застосування лазерних технологій для дренування премакулярних крововиливів дозволяє у три рази скоротити термін лікування у порівнянні з традиційним медикаментозним лікуванням. З'ясовано, що у разі премакулярних крововиливів за наявності діабетичної ретинопатії модифікована ЛЗГТ дозволяє на 20 % скоротити термін лікування у порівнні з традиційною ЛЗГТ, а оптична когерентна томографія - розрахувати об'єм і площину премакулярного крововиливу та ретельно спостерігати за перебігом післяопераційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639
Шифр НБУВ: РА330700

Рубрики:

      
15.

Асланова В.С. 
Ефективність модифікованого способу пневматичної дислокації в лікуванні субмакулярних крововиливів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.С. Асланова ; Ін-т очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено експериментальну модель субретинального крововиливу шляхом введення в субретинальний простір ока кроля нативної негепаринізованої аутокрові. З використанням даної моделі субретинального крововиливу та його дислокації шляхом інтравітреального введення перфторпропану встановлено, що у разі дислокації згустку крові у термін до 21 доби з моменту його утворення спостерігається часткове збереження фоторецепторних клітин і пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52 + Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА342865

Рубрики:

      
16.

Тітяніченко І.В. 
Ефективність флебодекомпресії в комплексному лікуванні хворих на тромбоз ретинальних вен та ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.18 / І.В. Тітяніченко ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 15 с.: рис. — укp.

Експериментально доведено, що флебодекомпресія сприяє зменшенню набряку та розсмоктуванню крововиливів у сітківку та судинну оболонку. В клінічних дослідженнях вивчено вплив декомпресії з кріосклероаплікацією на клінічний стан та зорові функції. Вперше на підставі дослідження функціонального стану органу зору у 245-ти хворих (270 очей) з набряково-геморагічними змінами в очах встановлено залежність покращення гостроти зору від регіональної гемодинаміки. Визначено стійкість результатів лікування хворих на тромбоз ретинальних вен протягом 12 міс., а на ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії - протягом 6 міс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-5 +
Шифр НБУВ: РА327818

Рубрики:

      
17.

Осипова Т.Ф. 
Клініка і морфологічна характеристика, діагностика та лікування бактеріальних менінгітів у новонароджених дітей: Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Ф. Осипова ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено найбільш вагомі чинники, що зумовлюють виникнення бактеріального менінгіту в новонароджених дітей. Розглянуто клінічні та морфологічні особливості бактеріальних мінінгітів різної етіології, наведено імунологічні показники, а також результати дослідження рівня ендогенної інтоксикації даного контингенту дітей. У новонароджених з внутрішньочерепними крововиливами та вродженими вадами розвитку центральної нервової системи спостережено тяжкий перебіг бактеріального менінгіту переважно з летальним кінцем. Розроблено програму диференційної діагностики бактеріальних і вірусних менінгітів. Встановлено, що протягом останніх 5 років збудниками даної хвороби у 82 % випадків є грамнегативна мікрофлора. Запропоновано використовувати цефалоспорини III - IV покоління разом з аміноглікозидами II генерації для лікування дітей. Зазначено, що у разі бактеріального менінгіту з сепсисом сопостерігається тяжкий синдром ендогенної інтоксикації, тому разом з антибактеріальною терапією доцільно використовувати методи екстракорпоральної детоксикації. Застосування наведених методів у комплексному лікуванні дітей сприяло ранньому зникненню симптомів менінгіту, скороченню термінів перебування хворих у стаціонарі на 6 - 7 днів, зниженню кількості випадків летальності в 1,5 рази. Розроблено прогностичний алгоритм імовірного прогнозу кінця бактеріального менінгіту у новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3
Шифр НБУВ: РА316163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дорошенко О.О. 
Клініко-генетичні співвідношення геморагічних інсультів та патогенетично-гемодинамічне обгрунтування лікувальної тактики при субарахноїдальних крововиливах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Дорошенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати комплексного обстеження 87-ми хворих з субарахноїдальними та 84-х пацієнтів з паренхіматозними геморагічними інсультами. Встановлено, що субарахноїдальні крововиливи протягом перших 3-х днів захворювання характеризуються достовірним підвищенням лінійної швидкості кровотоку та показників циркуляторного опору у порівнянні з показниками здорових осіб в усіх досліджуваних судинах. За субарахноїдальних крововиливів у порівнянні з паренхіматозними геморагіями виявлено більшу кількість хворих з пригніченням фібринолізу (42,53 % та 13,13 %) та з гіперкоагуляцією (78,16 % та 72,1 %). Встановлено зростання активності перекисного окиснення ліпідів та білків у хворих з неускладненим субарахноїдальним крововиливом та з субарахноїдально-вентрикулярним у порівнянні з хворими з субарахноїдально-паренхіматозним і змішаним крововиливами. З'ясовано, що застосування комбінації препаратів німотоп + фезам у поєднанні з базовою терапією в комплексному лікуванні субарахноїдального крововиливу запобігає розвитку ангіоспазму протягом усього періоду лікування, сприяє суттєвому зниженню лінійної швидкості кровообігу та циркуляторного опору в усіх судинних басейнах, а також покращанню та прискоренню нормалізації показників гемостазу, перекисного окиснення ліпідів та білків і є більш ефективним, ніж традиційні лікувальні методики або лікування в поєднанні лише з німотопом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 +
Шифр НБУВ: РА355804

Рубрики:

      
19.

Губенко О.В. 
Комп'ютерно-томографічна семіотика формування посттравматичних змін головного мозку при його вогнищевих контузіях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.В. Губенко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено питання комп'ютерно томографічної (КТ) діагностики та нейрохірургії - прогнозування розвитку наслідків вогнищевих контузій головного мозку з геморагічним компонентом за даними КТ залежно від виду лікування (консервативного або оперативного). Виділено додаткові КТ-варіанти структури вогнища контузії залежно від ступеня крововиливу, а також його розподілу у пошкодженій ділянці мозку. Розроблено КТ-рентгенометричні показники визначення видів вогнищ контузії. Виявлено залежність розвитку перифокального набряку від їх КТ-варіантів. Знайдено спосіб визначення давності крововиливу. Порівняно КТ-дані залежно від виду лікування. З'ясовано КТ-ознаки гострого періоду вогнищ контузії, які прогнозують закономірність розвитку наслідків за стандартного перетворення вогнища контузії та виникнення різних ускладнень. Розроблено алгоритм термінів контрольних нейровізуалізацій залежно від КТ-симптомів перетворення вогнища контузії (стандартного чи з ускладненнями) з урахуванням преморбідних змін головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-436.7 +
Шифр НБУВ: РА348242

Рубрики:

      
20.

Регуш А.В. 
Ліквородренування в лікуванні крововиливів у шлуночкову систему: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / А.В. Регуш ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено оптимальну послідовність діагностичних і лікувальних заходів, що дозволяє диференційовано визначати показання до лікування хворих з внутрішньошлунковими геморагіями. Встановлено, що результати лікування хворих є найкращими за використання ендолюмбального екстракорпорального ліквородренування та за поєднання різних методик ліквородренувальних операцій у комплексі хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА374120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського