Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (56)Реферативна база даних (1154)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Бєліченко А.В. 
Державне регулювання забезпечення населення лікарськими засобами: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Бєліченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методичні засади та розроблено комплексний механізм і методи державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, впровадження яких дозволить підвищити доступність фармацевтичної допомоги. Розкрито сутність поняття "механізм державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами" як сукупності соціально-економічних, адміністративних, організаційних і правових засобів впливу держави, спрямованих на підвищення доступності, забезпечення якості та раціонального використання ліків. Проаналізовано сучасні напрямки реформування вітчизняної системи охорони здоров'я та фармації й обгрунтовано необхідність впровадження комплексу пріоритетних методів державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, зокрема, соціально-економічних. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму ціноутворення на ліки та компенсації (реімбурсації) їх вартості з урахуванням протиріч, що склалися у чинному фармацевтичному законодавстві та результатів експертного опитування фахівців. Доведено, що впровадження запропонованої процедури державної експертизи та реєстрації межових оптових цін виробників (митної вартості) на основні лікарські засоби сприятиме створенню збалансованої та прозорої системи цін на лікарські засоби, здійсненню ефективного моніторингу цін реалізації та контролю за ціновою дисципліною у фармацевтичній галузі. За результатами аналізу впровадження референтного ціноутворення у світовій практиці за умов обов'язкового медичного страхування та реімбурсації вартості фармацевтичної допомоги населенню визначено основні підходи, відмінні та спільні методологічні принципи, функції, об'єкти та суб'єкти системи референтних цін, введення якої дозволить суттєво підвищити доступність ліків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА370797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левицька О.Р. 
Маркетингове дослідження лікарських засобів для оториноларингологічної практики: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 08.06.02 / О.Р. Левицька ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Встановлено позиціонування в українському фармацевтичному ринку країн та фірм-виробників лікарських засобів. Вивчено кон'юнктуру ринку специфічних оториноларингологічних препаратів. Опрацьовано методику лікарського забезпечення оториноларингологічної практики в умовах страхової медицини. Розроблено інформаційний фонд (програмне забезпечення та структуру бази даних) АІПС "Ліки в оториноларингології".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26л72-39

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федорова Л.О. 
Організаційне забезпечення якості лікарських засобів на етапах реалізації та медичного застосування: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Л.О. Федорова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано та практично впроваджено рекомендації щодо удосконалення роботи Державної інспекції щодо посилення контролю за якістю лікарських засобів. Розроблено концептуальну модель забезпечення державного контролю за якістю лікарських засобів під час транспортування, проведення тендерних торгів, ввезення через митні термінали, надання послуги "Ліки на замовлення" та надходження у вигляді гуманітарної допомоги. Сформульовано базові принципи координаційної діяльності, розроблено стратегію взаємодії Державної інспекції з органами виконавчої влади та правоохоронними структурами як основної складової забезпечення якості лікарських засобів. Обгрунтовано доцільність взаємодії територіальної Державної інспекції та регіонального представника Державного фармакологічного центру МОЗ України у напрямку контролю за якістю лікарських засобів. На підставі використання інформаційних технологій здійснено впровадження нових принципів проведення інспектування територіальними органами контролю якості лікарських засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.51 +
Шифр НБУВ: РА344543

Рубрики:

      
4.

Піняжко О.Р. 
Репаративні та нефропротекторні властивості тіотриазоліну та його нових лікарських форм: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / О.Р. Піняжко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Простежено дію тіотриазоліну за різних форм експериментальної патології. Встановлено, що препарат можна застосовувати як ліки з ранозагоювальними властивостями та нефропротектор. З'ясовано здатність тіотриазоліну впливати на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і активність систем антирадикального захисту. Створено нові лікарськи форми препарату - ректильні супозиторії та мазі. Доведено, що тіотриазолін у разі внутрішньом'язового введення сприяє швидкому загоєнню ран - на моделях асептичної та інфікованої шкіри, виразково-ерозних ушкодженнях оболонки рота та прямої кишки, зламів кісток, відновленню функції нирок - за їх експериментальної патології (сальмонельозного ендотоксикозу, гломерулонефриту Ліндемана, гострої та хронічної інтоксикації етиленгліколем). Встановлено, що 2 % мазь тіотриазоліну ефективна для лікування виразково-ерозних ушкоджень слизової оболонки рота та прямої кишки. Зроблено висновок, що механізм лікувальної дії тіотриазоліну обумовлений інгібуванням процесів ПОЛ і активацією антиоксидантної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 тіотриазолін
Шифр НБУВ: РА318911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Куриленко Ю. Є. 
Науково-методичні підходи до оцінки технологій охорони здоров'я з фармацевтичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання / Ю. Є. Куриленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена науковим дослідженням удосконалення фармацевтичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання з використанням оцінки технологій охорони здоров'я. Дисбаланс ресурсів та фінансування у системі охорони здоров'я призвів до необхідності впровадження програм реімбурсації, зокрема Урядової програми «Доступні ліки». Вперше у рамках дисертаційного дослідження розроблена та запропонована концептуальна модель оцінки технологій охорони здоров'я з фармацевтичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання в рамках удосконалення програми «Доступні ліки». Розвиток програми з використанням методів оцінки технологій охорони здоров'я стає дедалі актуальнішим та невід'ємним у зв'язку з реформуванням вітчизняної системи охорони здоров'я, а приведені дослідження у роботі створюють ґрунтовну наукову базу для подальшого удосконалення фармацевтичної допомоги хворим на ССЗ в Україні.^UThe dissertation is devoted to research on the improvement of pharmaceutical care for patients with cardiovascular disease using the assessment of health technologies. The imbalance of resources and funding in the health care system has led to the need to implement reimbursement programs, including the Government program «Available medicines». For the first time in the framework of the dissertation research a conceptual model of evaluation of healthcare technologies for pharmaceutical care of patients with cardiovascular diseases was developed and proposed in the framework of improving the program «Available medicines». The development of the program using methods of assessment of health care technologies is becoming increasingly relevant and integral in connection with the reform of the domestic health care system, and these studies create a solid scientific basis for further improvement of pharmaceutical care for patients with cardiovascular disease in Ukraine


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Баканович Ю. В. 
Синтез та дослідження пептидів, задіяних у транспорті наночастинок та біологічно активних сполук через ліпідні мембрани. / Ю. В. Баканович. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню будови та транспортних властивостей трансмембранного протеїну білітранслокази, клітинопроникних пептидів з наночастинами, та світлочутливих «степлених» пептидів, здатних до фотоперемикання, встановленню основних принципів їх використання для транспорту вантажів всередину еукаріотичних клітин.Використовуючи метод ЯМР та молекулярну динаміку, вивчено структуру і властивості у модельних міцелярних середовищах, що мімікрують мембрану, четвертого трансмембранного сегмента протеїну білітранслокази ТМ4. Проведено дослідження внутрішньоклітинної доставки наночасток на основі SiC. Розроблено і експериментально перевірено гіпотезу про те, що застосовуючи клітинопроникні пептиди, можна здійснити інтерналізацію наночастинок як в клітини, що діляться, так і в клітини, що не діляться. Розроблено дизайн та проведено синтез світлочутливих «степлених» пептидів, здатних інгібувати взаємодію р53-MDM2. Одержані сполуки були досліджені за допомогою КД-спектроскопії та виміряна їх інгібуюча активність до протеїну MDM2. Для покращення клітинної проникності пептидоміметики було модифіковано введенням залишку аргініну у різні положення пептидного ланцюга. Показано, що подібні пептидомиметики є песпективними кандидатами у ліки для фотодинамічної терапії онкозахворювань.Ключові слова: мембрана, трансмембранний протеїн, клітинопроникний пептид, наночастинки, «степлений» пептид.^UThe thesis is devoted to study of structure and transport properties of transmembrane protein bilitranslocase, conjugates of cell-penetrating peptides with nanoparticles which were obtained by electrochemical anodation of polycrystallic slilcon carbide, and also study of photosensitive stapled peptides. This work devoted to establishing main principles of cell-penetrating peptides usage for transport of bilogical active organic substances and nanoparticels into eykariotic cells.Forth segment of bilitranslocase, TM4 was studied by NMR, its structure and properties in model micellar media was determined. By NMR data it was found that TM4 fragment contains two proline residues near N-terminus, in positions 254 and 258 respectively. In two different micellar media, the X-Pro peptide bonds are in trans-conformation. It was found by molecular dynamics calculations that secondary structure motif of TM4 peptide is a stable α-helix in both SDS and DPC micelles. It was also found by RDF data analysis that central α-helix of TM4 fragment has different character in different media: hydrophobic in anionic SDS and amphiphilic in zwitterionic DPC micellar media.Cell uptake of SiC nanoparticles was studied. It was proposed and proved by experiment that SAP-derived cell-penetrating peptides allow nanoparticles cell internalization into both proliferating and non-proliferating cells. For each SiC-nanoparticles, modification corresponding the CPP was chosen in the way that the surface functional groups of SiC-NP form non-covalent (supramolecular) bonds with complementary CPP side chains. Fluorescent microscopy was used to establish that treatment of SiC NP(-) with SAP peptide and SiC-NPs(+) with SAP-E peptide facilitates cell internalization of nanoparticles. It was proven that successful nanoparticle delivery into cells strongly depends on peptide carrier, surface functional groups of nanoparticles, its ionization state and complemention between nanoparticle and peptide side chains charge.Light-sensitive staples peptides – inhibitors of р53-MDM2 interaction – were designed and synthesized by the double-click reaction. For this, three diarylethene linkers with alkyne groups were synthesized. A linear peptide precursor pDI-E was used as the design template, which is known as effective MDM2 binder. It was modified by introduction of non-natural aminoacid – azidoornitine into proper positions of peptide chain. With the aid of azide-alkyne [3+2]-cycloaddition reaction the library of photosensitive stapled peptides was synthesized. These peptidomimetics were obtained in both open and closed photoforms and their photophysical and biological properties were studied by CD spectroscopy and competitive fluorescent polarization assay.It was found that introduction of the photoswitch in the peptide molecules allows regulation of binding affinity of stapled peptide with target MDM2 protein. The best achieved open:closed photoform binding affinity ratio is 8,3. To improve the cell penetrating ability of peptidomimetics, starting linear precursor was modified by arginine residues at six different amino asid positions. It was found that one of arginine variants is cell-permeable and increase p53 concentration inside T22 cells more then 100-fold. These results show that such an approach is suitable for increasing cell permeability of diarylethene-based stapled pDI-E derived peptides. It is an important result for future development of photocontrolled drug candidates for cancer treatment.Keywords: membrane, transmembrane protein, cell-penetrating peptide, nanoparticles, stapled peptide.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Царьова К. О. 
Науково-методичні підходи до удосконалення системи цін та тарифів на лікарські засоби в Україні / К. О. Царьова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена науково-методичному обґрунтуванню підходів до удосконалення системи цін та тарифів на екстемпоральні лікарські засоби, впровадження яких спрямоване на підвищення їх цінової та фізичної доступності для населення. Обґрунтовано науково-прикладні підходи до удосконалення системи цін і тарифів на екстемпоральні та готові лікарські засоби з позицій системного підходу. Систематизовано та узагальнено сучасні принципи ціноутворення на екстемпоральні ліки у країнах ЄС, СНД та інших державах світу. Проаналізовано перспективи впровадження сучасної медичної рецептури, зокрема для дерматологічного застосування, з метою підвищення доступності ліків. Здійснено кореляційно-регресійне дослідження залежності виробничих витрат від основних показників виробничо-господарської діяльності аптечних закладів для обґрунтування тарифів на екстемпоральні лікарські засоби для всіх видів аптек, що обслуговують населення і лікарні. Запропоновано концептуальну модель підвищення фізичної та цінової доступності екстемпоральних ліків з урахуванням вітчизняних проблем аптечного виготовлення ліків та міжнародного досвіду.^UThe dissertation is devoted to the scientific and methodological substantiation of approaches to the improvement of the system of prices and tariffs for extemporaneous medicines, the introduction of which is aimed at increasing their price and physical accessibility for the population. Scientific and applied approaches to improving the system of prices and tariffs for extemporaneous and finished drugs from the standpoint of a systematic approach are substantiated. The modern principles of pricing for extemporaneous drugs in the EU, CIS and other countries of the world are systematized and generalized. Prospects for the introduction of modern medical formulations, in particular for dermatological use, in order to increase the availability of drugs are analyzed. A correlation-regression study of the dependence of production costs on the main indicators of production and economic activity of pharmacies to justify tariffs for extemporaneous drugs for all types of pharmacies serving the population and hospitals. A conceptual model of increasing the physical and affordability of extemporaneous drugs is proposed, taking into account domestic problems of pharmacy drug production and international experience


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Левицька О. Р. 
Клініко-фармацевтичне обґрунтування концептуальної моделі медикаментозного забезпечення хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу / О. Р. Левицька. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкти – асортимент лікарських засобів для фармакотерапії гострих порушень мозкового кровообігу, їх фармакоепідеміологічна, маркетингова, економічна, фармакоекономічна та експертна оцінка, асортиментно-відшкодувальна характеристика у рамках урядової програми «Доступні ліки»; інформація про якість життя осіб, що перенесли гострі порушення мозкового кровообігу; мета – обґрунтування концептуальної моделі медикаментозного забезпечення хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу за результатами клініко-фармацевтичних досліджень; методи – порівняння, аналізу, узагальнення, моделювання, системного аналізу, бібліосемантичний, контент-аналізу, клініко-епідеміологічний, частотний (в т.ч. FMR); АВС –; VEN (VED) – аналізи; АТС/DDD аналіз; DU 90 % аналіз, графічно-математична методика оцінки конкурентоспроможності лікарських засобів, маркетингового, фармакоекономічного, індикаторного аналізів, експертних оцінок, визначення показника доступності лікарських засобів; аналізу оптово-відпускних цін на лікарські засоби; опитування за допомогою питальника SF-36; математико-статистичні; результати – полягають в обґрунтуванні та узагальненні результатів досліджень, які розв'язують важливу науково-прикладну проблему – підвищення якості медикаментозного забезпечення хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу в системі охорони здоров'я України. Досліджено клініко-епідеміологічні особливості та споживання лікарських засобів при гострих порушеннях мозкового кровообігу; ринок антиагрегантів і статинів; асортимент та відшкодування цін клопідогрелю і симвастатину в рамках урядової програми «Доступні ліки»; економічну доступність лікарських засобів для фармакотерапії ішемічного інсульту та проведено їх експертну оцінку; фармакоекономічну оцінку подвійної антитромбоцитарної терапії при гострому малому ішемічному інсульті. Систематизовано дані доказової медицини стосовно тромболітичної, антитромбоцитарної та статинотерапії при ішемічному інсульті. Визначено конкурентоспроможність тенектеплази стосовно альтеплази. Проведено кількісну оцінку клінічних індикаторів якості медичної допомоги при ішемічному інсульті, пов'язаних з використанням лікарських засобів та оцінку якості життя осіб, які перенесли гострі порушення мозкового кровообігу. Створено модель оптимізації медикаментозного забезпечення та модель управління якістю медичної допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу в частині фармакотерапії; впроваджено – у практичну роботу фармацевтичних та медичних організацій та науково-освітній процес закладів вищої освіти фармацевтичного та медичного профілів; галузь – фармація.^UThe objects – the assortment of drugs for pharmacotherapy of acute cerebrovascular accidents, their pharmacoepidemiological, marketing, economic, pharmacoeconomic and expert assessment, assortment-reimbursement characteristics within the government program "Affordable Medicines"; information on the quality of life of people who had acute cerebrovascular accidents; the purpose – substantiation of the conceptual model of drug supply of patients with acute cerebrovascular accidents based on the results of clinical and pharmaceutical studies; methods – comparison, generalization, modelling, systematic, bibliosemantic, content, clinical and epidemiological, frequency (including FMR); ABC -; VEN (VED)) analysis; ATC / DDD analysis; DU 90% analysis, graphical and mathematical methods of assessing the competitiveness of drugs, marketing, pharmacoeconomic, indicator analysis, expert assessments, determining the availability of drugs; analysis of wholesale prices for medicines; survey using the SF-36 questionnaire; mathematical and statistical analysis; results – were to substantiate and summarize the results of the research that solves an important scientific and applied problem – improving the quality of medication for patients with acute cerebrovascular accidents in the health care system of Ukraine. Clinical and epidemiological features and consumption of drugs in acute cerebrovascular accidents, antiplatelet and statin market analysis, assortment and reimbursement of clopidogrel and simvastatin within the government program "Affordable Medicines", economic availability of drugs for pharmacotherapy of ischemic stroke and their expert evaluation, pharmacoeconomic evaluation of dual antiplatelet therapy in acute small ischemic stroke have been studied. Evidence-based data on thrombolytic, antiplatelet and statin therapy for ischemic stroke have been systematized. The competitiveness of tenecteplase according to alteplase were determined. A quantitative assessment of clinical indicators of the quality of medical care for ischemic stroke associated with the use of drugs and an assessment of the quality of life of persons who had acute cerebrovascular accidents have been done. A model of optimization of drug supply and a model of quality management of medical care for patients with acute cerebrovascular accidents in terms of pharmacotherapy was created; introduced – into the practical work of pharmaceutical and medical organizations and the scientific and educational process of higher education institutions of pharmaceutical and medical profiles; branch – pharmacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Назаренко Ю. О. 
Розвиток людського капіталу в умовах соціально-економічної нестабільності / Ю. О. Назаренко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоноване нове вирішення актуального науково-практичного завдання щодо розвитку людського капіталу в умовах соціально-економічної нестабільності.Запропоновано концептуальну схему стратегії збереження та поліпшення якості здоров'я носіїв людського капіталу, що включає місію, цілі, принципи, завдання програмно-цільового характеру, а також заходи спрямовані на її реалізацію: а) переорієнтування на пріоритетний розвиток амбулаторної допомоги; б) удосконалення вторинної профілактики захворювань шляхом створення системи раннього виявлення хвороб; в) фінансування заходів, спрямованих на формування суспільної та індивідуальної ментальної налаштованості на пріоритетність здорового способу життя; г) відновлення установ санітарної та протиепідеміологічної допомоги; д) формування високого рівня самозбереження у носіїв людського капіталу, дотримання ними настанов медичних працівників; е) державне регулювання ціноутворення на ліки та інші засоби збереження та поліпшення якості здоров'я носіїв людського капіталу, прозорість закупівель; і) контроль за дотриманням правил техніки безпеки та дорожнього руху, оздоровлення умов праці та побуту носіїв людського капіталу. Реалізація концептуальних засад дозволяє: на загальнонаціональному рівні – систематизувати заходи щодо збереження та поліпшення якості здоров'я носіїв людського капіталу, визначити пріоритети у сфері охорони здоров'я, окреслити набір інструментів стратегічного управління нею, завершити її реформування, що у підсумку сприятиме збільшенню соціального й економічного ефекту функціонування вітчизняної системи охорони здоров'я, подолання «консервативності» причин смертності, покращенню інтегральної сукупності показників людського капіталу; на місцевому рівні – окреслити параметри удосконалення інфраструктури системи охорони здоров'я об'єднаних територіальних громад.Запропоновано заходи модернізації вітчизняної системи освіти в контексті розвитку людського капіталу. Наголошено на важливості впровадження у навчально-виховний процес вітчизняної системи професійно-технічної освіти інноваційно-компетентісного підходу навчання. Приведення у відповідність змісту і якості професійної освіти з потребами регіональних ринків праці вбачається у налагодженні співпраці з роботодавцями на основі впровадження елементів дуальної освіти. Запропоновано внести зміни в інституційно-правові засади регулювання соціально-трудових відносин в частині професійної підготовки. Наголошено на необхідності створення умов для подальшого всебічного розвитку в національній системі освіти різноманітних форм та методів навчання дорослого населення (зокрема для категорії 45 років і більше).Розроблено концептуальні засади комплексного реформування системи соціального захисту носіїв людського капіталу. Здійснено систематизацію основних складових реформування соціального захисту носіїв людського капіталу України: за цілями і за напрямами здійснюваної реформи. Охарактеризовано специфіку їх стимулюючого та стримуючого впливу. Наголошено, що впровадження запропонованої концепції комплексного реформування системи соціального захисту в поєднанні з модернізацією вітчизняної економічної системи дозволить створити таку модель цього захисту, яка відповідає стандартам постіндустріального суспільства і всебічно сприяє розвитку національного людського капіталу. Ключові слова: людський капітал, носій людського капіталу, розвиток людського капіталу, інвестиції у людський капітал, галузі розвитку людського капіталу, економічна політика, соціальна політика^UThis thesis presents the theoretical generalization and offers the new decision of an actual scientific and practical problem concerning the development of human capital in the conditions of social and economic instability.This work substantiated conceptual bases of the strategy of preservation and improvement of the quality of health of human capital carriers, which includes the mission, goals, principles, tasks of program-target nature of the measures aimed at its implementation: a) reorientation to the priority of outpatient care development; b) improvement of secondary prevention by creating a system of early detection of diseases; c) financing of activities aimed at forming a social and individual mental attitude to the priority of a healthy lifestyle; d) restoration of sanitary and anti-epidemiological institutions; e) the formation of a high level of self-preservation in the bearers of human capital, their compliance with the guidelines of medical workers; f) state regulation of pricing of medicines and other means of preserving and improving the quality of health of human capital carriers, transparency of procurement; g) control over observance of safety and road traffic rules, improvement of working and living conditions of human capital carriers. The implementation of the conceptual framework at the national level allows to systematize measures to preserve and improve the quality of health of carriers of human capital, to determine priorities in the health sector, to outline a set of tools for strategic management, to complete its reform, which will ultimately contribute to an increase in the social and economic effect of the functioning of the domestic health care system, overcoming the “conservatism” of the causes of mortality, improving the integral set of indicators of human capital; at the local level, the implementation allows to determine the parameters for improving the infrastructure of the security system of the united territorial communities. This thesis proposed measures to modernize the domestic education system in the context of human capital development. The work emphasized the importance of introducing an innovative and competency-based approach to education into the educational process of the domestic system of vocational education. Bringing the content and quality of vocational education in line with the needs of regional labor markets is seen in establishing cooperation with employers through the introduction of elements of dual education. It is proposed to make changes in the institutional and legal framework for the regulation of social and labor relations in terms of training. Emphasis is placed on the need to create conditions for further comprehensive development in the national education system of various forms and methods of adult education (in particular for category 45+).The concept of a comprehensive reform of the system of social protection of human capital carriers has been developed. The systematization of the main components of the reform of social protection of human capital of Ukraine has been carried out: according to the goals and directions of the implemented reform. The work characterized the specifics of their stimulating and restraining effect. It is emphasized that the implementation of the proposed concept of a comprehensive reform of the social protection system in combination with the modernization of the domestic economic system will create a model of this protection that corresponds to the standards of post-industrial society and comprehensively promotes national human capital.Keywords: human capital, carrier of human capital, development of human capital, investments in human capital, branch of human capital development, economic policy, social policy


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського