Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (929)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛУГАНЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Погуляйко М.В. 
Аграрні підприємства в трансформаційних умовах державного регулювання АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Погуляйко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти розвитку аграрних підприємств за трансформаційних умов державного регулювання АПК. Розглянуто концептуальні підходи стосовно перетворення аграрної сфери виробництва. Узагальнено досвід функціонування даних підприємств Луганщини та запропоновано оцінку державному регулюванню їх господарської діяльності. На підставі результатів дослідження регіонального аграрного ринку, зокрема ринку зерна, показано, що державний механізм підтримки сільськогосподарських виробників є недосконалим. Побудовано модель ринку зерна області, яку доцільно використовувати за умов цінової невизначеності. Запропоновано науково обгрунтований організаційно-економічний механізм регулювання аграрного виробництва на базі визначення оптимальних пропорцій щодо використання державних і ринкових важелів регулювання діяльності аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-21,01 +
Шифр НБУВ: РА354656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Трунов О.П. 
Агробіологічне обгрунтування вирощування високоякісного насіння гороху при збиранні методом прямого комбайнування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.П. Трунов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 17 с. — укp.

За умов Степу України визначено оптимальні терміни збирання методом прямого комбайнування сортів гороху з вусатим типом листка. Досліджено вплив різних термінів їх збирання, десикацію та післядію цих заходів на урожайність, втрати та якість насіння. Вивчено динаміку визрівання насіння сортів гороху з вусатим типом листка. Проведено виробничу перевірку оптимальних термінів прямого комбайнування гороху за умов Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-37 +
Шифр НБУВ: РА325564

Рубрики:

      
3.

Руденко П.А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.А. Руденко ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шости умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології в корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Показано, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антогоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді в корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8
Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нестерова Л.Ю. 
Біологічні та імуногенні властивості епізоотичних штамів вірусу інфекційного бронхіту курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Л.Ю. Нестерова ; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини" УААН. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено біологічні, фізико-хімічні, імуногенні властивості епізоотичних штамів вірусу інфекційного бронхіту курей (ВІБК), циркулюючих у птахогосподарствах Луганщини. На підставі результатів серологічного моніторингу впродовж 2003 - 2006 рр. виявлено поширення збудника ІБК у промислових птахогосподарствах. З патологічного матеріалу, відібраного від курей і курячих ембріонів, ізольовано шість штамів ВІБК. За патогенністю для курячих ембріонів, курчат і культури клітин фібробластів курячого ембріону ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 віднесено до вірулентних. Аутентичність патогенних ізолятів ЛІ-1 та ЛІ-2 вірусу ІБК встановлено за полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), вона є характерною для коронавірусів морфологією віріонів (сферична форма, розмір 122 - 169 нм, оболонка з булавоподібними виступами 10 - 18 нм). У культурі клітин Vero ізолят ЛІ-1 як вакцинний штам 4/91 ВІБК проявляє цитопатогенну дію за типом симпластотворення, а репродукція ізоляту ЛІ-2 і штаму Н-120 ВІБК спричиняє деструктивні зміни клітин. Установлено, що ізольовані штами зумовлюють пригнічення мітотичної активності культури клітин Vero зі збільшенням кількості патологічних мітозів, серед яких переважальний вплив здійснює пола метафаза, що становила 40,48 % (ЛІ-2), 42,58 % (4/91) та 44,6 % (ЛІ-1) від загальної кількості патологічних мітозів. Титр ізолятів ЛІ-1 та ЛІ-2 ВІБК у культурі клітин Vero становив відповідно <$E10 sup 4,59> і <$10 sup 5,25 ~ roman {ТЦД sub 50 "/"см sup 3 }>. Виявлено, що ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 спричиняють гемаглютинацію еритроцитів півня та чутливі до температури <$E45~ symbol Р roman C>, характерною білковою фракцією для ізольованих і вакцинних штамів 4/91, Н-120 і Ма-5 ВІБК є фракція 25,1 kD, що за молекулярною масою відповідає внутрішньому мембранному білку (M) та матриксному глікопротеїну (<$Eroman E sub 1>) ВІБК. Білкову фракцію з молекулярною масою 67,0 rDa установлено лише у складі польових штамів. Після інтраназального й інтраокулярного інфікування курчат з різним рівнем пасивного імунітету до ВІБК ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 індукують появу циліостазу та нагромадження антитіл у сироватці крові, між якими встановлено зворотно-пропорційну кореляцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.22-961 +
Шифр НБУВ: РА360849

Рубрики:

      
5.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
6.

Безбожний В.Л. 
Вибір способу забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.Л. Безбожний ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні основи та розроблено практичні рекомендації щодо обгрунтування вибору способу забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств. Досліджено умови їх діяльності та показано необхідність забезпечення їх соціально-економічної безпеки. Проаналізовано дефініції економічної безпеки підприємства. Запропоновано визначення поняття "соціально-економічна безпека підприємства". Встановлено підгрунтя для забезпечення соціально-економічної безпеки великого промислового підприємства - взаємоузгодження та гармонізацію інтересів. Створено архітектоніку інтересів великих промислових підприємств як інструмент дослідження їх соціально-економічної безпеки. Запропоновано методику оцінювання стану соціально-економічної безпеки даних підприємств, яка передбачає розрахунок показників інтересів підприємства, а також, завдяки шкалуванню цих показників, подальше одержання індикаторів гармонізації інтересів його соціально-економічної безпеки. Розроблено вимоги до способів її забезпечення для великих промислових підприємств. Побудовано процедуру вибору такого способу. Здійснено апробацію результатів досліження на базі великих промислових підприємств Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-995 +
Шифр НБУВ: РА365401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Борщенко Л.М. 
Витоки і шляхи формування художніх колекцій Луганщини (кін. ХІХ - ХХ ст.): автореф. дис... канд. мистецтвознавства : 26.00.05 / Л.М. Борщенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію зародження, формування та розвитку художніх колекцій на теренах Луганщини кінця XIX - XX ст. На підставі вивчення архівних і бібліографічних джерел, аналізу наявних у регіоні мистецьких збірок, встановлено, що вони за своїм статусом поділяються на державні, відомчі, такі, що існують на громадських засадах, а також приватні (домашні). Показано, що основним центром, де зосереджені твори образотворчого мистецтва, є заснований у 1920 р. Луганський обласний художній музей, в якому зберігається 8 000 творів вітчизняного та зарубіжного мистецтва XVI - XX ст. Велику збірку декоративно-ужиткового мистецтва Луганщини має Музей народної архітектури та побуту НАН України. Наведено інформацію про художні колекції міських і районних історико-краєзнавчих і відомчих музеїв, а також колекції приватних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.11(4УКР-4ЛУГ)6 + Щ101.3-2(4УКР-2ЛУГ)2 +
Шифр НБУВ: РА367093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Заборін М. С. 
Вплив геодинамічних зон вугленосної товщі на формування геолого-екологічних умов при ліквідації шахт: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.16 / М. С. Заборін ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено геодинамічну будову у межах полів ліквідованих шахт Брянківської групи (Луганщина). Проведено оцінювання водопроникності та ступеня активності виділених геодинамічних зон (ГДЗ). Визначено провідну роль геодинамічної будови в розвитку негативних геолого-екологічних процесів у межах Брянківської групи шахт. У цьому разі масштаби їх прояву обумовлюються водопроникністю, особливостями будови та порядком ГДЗ. Запропоновано систему геолого-екологічного оцінювання територій у межах полів ліквідованих вугільних шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-082.06
Шифр НБУВ: РА375887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Щеглова А.М. 
Господарська діяльність аграрних підприємств і формування їх цінового механізму: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Щеглова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні аспекти формування господарського та цінового механізму розвитку аграрних підприємств. Розглянуто суть і особливості функціонування даних підприємств України та Луганщини. Здійснено аналіз економічних і цінових умов функціонування сільськогосподарських товаровиробників. Обгрунтовано напрями вдосконалення механізмів державного регулювання аграрних підприємств з метою адаптації їх до умов ринкового середовища. Обгрунтовано методику визначення розрахунково-відтворювальної ціни й алгоритм її розрахунку. Сформульовано основні принципи державної політики у сфері цінових відносин в АПК за сучасних умов, а також у контексті їх перспективного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-861 +
Шифр НБУВ: РА354674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Перетяка О.П. 
Державне управління реформуванням системи охорони здоров'я (на прикладі Луганської області): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / О.П. Перетяка ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано концепцію реформування галузевого управління на регіональному рівні. Розроблено перспективну програму розвитку та реорганізації охорони здоров'я Луганщини. Відпрацьовано практичну модель медикаментозного забезпечення працівників підприємства з використанням страхових механізмів. Визначено проблеми реформування державного управління галуззю. Проаналізовано стан населення промислового регіону, діяльність і фінансування галузевих закладів. Запропоновано шляхи трансформації системи управління та реорганізації медичної допомоги в регіоні. Проведено організаційний експеримент щодо запровадження практичної моделі (лікарняної каси), спрямованої на вирішення проблеми забезпечення ліками населення з використанням страхових механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-4ЛУГ)14 + Р11(4УКР) к + У9(4УКР)49:Р11 + У9(4УКР-4ЛУГ)49:Р11
Шифр НБУВ: РА313674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Краюшкін В.А. 
Державний механізм стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.А. Краюшкін ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему розробки державного механізму стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів. Проаналізовано суть процесів стратегічного цілепокладання соціально-економічних систем. Розкрито зміст поняття "місія" як способу взаємодії системи з зовнішнім середовищем. Розглянуто процес стратегічного цілепокладання регіону. Сформульовано критерії геоекономічної класифікації для регіонів України. Проаналізовано процеси регіонального стратегічного управління в Україні та розроблено процесну складову державного механізму стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів. Наведено відповідні принципи, а також розроблено методи й алгоритм стимулювання стратегічного цілепокладання регіону. Визначено основні положення геостратегії України. Проведено геостратегічне позиціонування, сформульовано місію, сформовано дві групи стимулів стратегічного цілепокладання Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51 + Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА364672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Конончук М.У. 
Діяльність Державної митниці Донбасу по зміцненню національного суверенітету України 1991 - 1997 рр. (на матеріалах Донецької і Луганської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.У. Конончук ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено залежність реального зміцнення національного суверенітету від ефективної роботи митної служби. Висвітлено історію виникнення та розвитку української митниці. Визначено співвідношення ринкових реформ та митної справи у державному регулюванні зовнішньоекономічної діяльності. Розглянуто динаміку зовнішньоекономічної діяльності підприємств Донеччини та Луганщини, проблеми здійснення митного контролю за даною діяльністю в регіоні, а також шляхи та засоби боротьби митниць регіону із незаконним провозом товарів та контрабандою наркотиків і психотропних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР55)112.038
Шифр НБУВ: РА308683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Воробйов М.О. 
Еволюційний синтез структур соленоїдних систем із заданим розподілом магнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / М.О. Воробйов ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання структурного синтезу соленоїдних магнітних систем (СМС) з заданим розподілом магнітного поля у робочому об'ємі. Запропоновано метод оптимального структурного синтезу, в якому даний процес сформульовано як задачу багатокритеріальної умовної оптимізації зі змінною розмірністю простору пошуку та дискретно-неперервним характером набору параметрів, що оптимізуються. Для розв'язку поставленої задачі використано генетичні алгоритми, основні генетичні оператори яких відповідним чином адаптовано та модифіковано. На базі розробленого методу створено комп'ютерну систему проектування СМС з заданими властивостями. Результати наукового дослідження застосовано під час проектування удосконаленої магнітної системи цифрового ферозондового коерцитиметра, що використовується на ВАТ "Юність" у Краснодоні (Луганщина) для контролю осердь електромагнітних реле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З222 +
Шифр НБУВ: РА337162

Рубрики:

      
14.

Олішевська С.В. 
Еколого-систематична характеристика та біологічна активність мікроскопічних грибів, виділених із забруднених важкими металами грунтів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.В. Олішевська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іонів важких металів на мікобіоту сучасних грунтів на території заводів у Запоріжжі, Артемівську (на Донеччині), ділянці мідних покладів у х.Картамиш (на Луганщині) та території стародавніх плавильних гонів у заповіднику "Ольвія" (на Миколаївщині). Показано, що у цих грунтах кількість темнозабарвлених видів мікроскопічних грибів становила 40 - 42,5 %, а у грунтах заповідників "Мамай-гора" і "Михайлівська цілина" - 13,3 - 24,1 %. Виявлено 3 нових для мікобіоти України види: Gelasinospora retiapora Cain, Wardomyces simplex Sugijama і Monodictys asperospora (Cooke et Massee) M.B. Ellis та 12 рідкісних видів. Серед досліджених 34-х штамів 22-х видів 12-ти родів мікроскопічних грибів виявлено 11 високорезистентних (8 видів 6-ти родів), 13 резистентних (12 видів 9-ти родів), 8 чутливих (7 видів 6-ти родів) і 2 надчутливих штами (1 вид) до іонів міді. Розроблено модельну систему, яка дала змогу встановити відстань (4 см), за якої швидкість радіального росту досліджених видів грибів достовірно зменшувалась у 1,5 - 2 рази за дії іонів міді у концентраціях 6 - 10 мМ. Відзначено, що розроблена модельна система дає змогу досліджувати різні види мікроміцетів для визначення прояву цієї ознаки щодо іонів інших металів. Проведено скринінг активних сорбентів іонів міді серед 72-х штамів 29-ти видів 16-родів мікроскопічних грибів, виділених з сучасних і стародавніх грунтів. Визначено 4 найактивніших штами: Cladosporium cladosporioides 77 і C. cladosporioides 716, Stachybotrys chartarum 357 і S. chartarum 424, сорбційна здатність яких становить 71,4 - 83,6 %. Уперше показано, що серед досліджених 7-ми видів 4-х родів (7-ми штамів) мітоспорових грибів найактивнішими біодеструкторами бетону, що використовується для контейнерів, призначених для зберігання низько- та середньоактивних відходів, були штами Cladosporium cladosporioides 3, Alternaria alternata 37 і Aspergillus niger 42.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.4 + Е521.5*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА340768

Рубрики:

      
15.

Зось-Кіор М.В. 
Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Зось-Кіор ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено теоретичні, методологічні та практичні питання ефективності виробництва та реалізації м'яса великої рогатої худоби на Луганщині. Обгрунтовано, що неефективне функціонування м'ясопродуктового підкомплексу регіону обумовлено недосконалим механізмом відновлювального процесу на стадіях виробництва, розподілу, обміну та споживання. Визначено перспективи зміни кон'юнктури ринку м'яса, які свідчать про зниження темпів росту цін на м'ясопродукти та рост попиту на них. Розроблено пропозиції щодо підвищення економічної ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах; конкурентоспроможності виробництва м'ясної продукції у сільгосппідприємствах за рахунок укріплення кормової бази, ресурсоощадження, підвищення ефективності використання землі; встановлення горизонтальних і вертикальних зв'язків у м'ясопродуктовому підкомплексі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-451.52-07 +
Шифр НБУВ: РА322700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Свірідова О.В. 
Забезпечення економічної безпеки експортної діяльності промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Свірідова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено практичні рекоменадції щодо забезпечення економічної безпеки експортної діяльності промислового підприємства, проаналізовано її сучасний стан в Україні. Визначено особливості здійснення підготовчого, організаційного, виконавчого етапів даного виду діяльності. Проведено семантичний аналіз й обгрунтовано визначення поняття "економічна безпека підприємства". Розроблено концепцію й інформаційно-аналітичну базу забезпечення економічної безпеки експортної діяльності підприємства, виявлено загрози її здійсненню та розроблено їх класифікацію. Запропоновнао підхід до оцінювання економічної безпеки кожного етапу експортної діяльності підприємства. Доведено, що за умов деструктивного впливу загроз економічній безпеці ефективним інструментом розробки та вибору стратегії є сценарний підхід. На підставі BEAR-методу сценарного планування визначено стратегії та заходи для забезпечення економічної безпеки на кожному етапі експортної діяльності промислового підприємства. Проведено апробацію результатів наукового дослідження на базі машинобудівних підприємств Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-803.4-995 +
Шифр НБУВ: РА362832

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бутова О. В. 
Інвестиційно-інноваційне забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Бутова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні аспекти інвестиційно-інноваційного забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств (АП). Проаналізовано соціально-економічний зміст категорії "інновація". Висвітлено методичні засади сутності інвестиційного клімату. Досліджено структуру механізму регулювання інновацій за умов ринку. Оцінено основні економічні чинники інвестиційної складової інноваційного розвитку аграрного сектора. Проведено комплексний економічний аналіз можливостей інвестиційно-інноваційної діяльності АП Луганщини. Показано роль цінового механізму у формуванні інвестиційного клімату АП. Наведено рекомендації щодо вдосконалення механізму державної підтримки аграрного сектора та запропоновано методику формування оптимальної структури інвестиційних ресурсів АП. Визначено структурні підходи до формування організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку аграрного виробництва. Обгрунтовано шляхи відбудови регіональної інвестиційно-інноваційної моделі аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)321-55 + У9(4УКР-4ЛУГ)321-56
Шифр НБУВ: РА378207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Єрохіна О.І. 
Клініко-патогенетичні аспекти йододефіцитних захворювань у дітей шкільного віку в умовах легкої йодної ендемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.І. Єрохіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення клініко-патогенетичних особливостей ураження органів і систем організму дітей за умов йодної ендемії на різних етапах формування патологічних станів обгрунтовано новий підхід до вирішення актуальної задачі сучасної педіатрії - підвищення ефективності лікувально-профілактичних заходів у дітей з йододефіцитними захворюваннями. Одержано дані про стан йодної ендемії на Луганщині за критеріями ВООЗ і вивчено структуру йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) у дітей. Визначено легкий ступінь тяжкості йодного дефіциту за рівнем йодурії та високий рівень частоти цих захворювань у дітей різних вікових груп, що зумовлено впливом інших зобогенних факторів на формування ендемічного процесу в регіоні. Доведено наявність функціональних змін гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з різним ступенем структурних змін щитовидної залози (ЩЗ) за умов йододефіциту, визначено їх вікові та статеві особливості. Виявлено взаємозв'язок між розвитком ендемічного зобу та функціональним станом серцево-судинної та вегетативної нервової системи. Установлено, що відсутність компенсації йодного дефіциту в молодшому шкільному віці зумовлює прогресування патології ЩЗ у підлітковому з розвитком субклінічного гіпотиреозу та маніфестацією структурних змін у залозі на фоні підвищення рівня стресового стану та психоемоційних розладів, зростання кількості випадків серцево-судинної патології. Доведено, що тривала наявність йодного дефіциту у харчуванні дітей регіону призводить до порушень інтелектуального розвитку в дітей з ендемічним зобом і в їх однолітків без видимих проявів йододефіцитних захворювань. Одержано та систематизовано прогностично значущі медико-соціальні індикатори розвитку зобу та його ускладнень у дітей за умов легкої йодної ендемії та маркери вузлової патології ЩЗ. На підставі виявлених критеріїв розроблено алгоритм індивідуального прогнозування ймовірності виникнення та прогресування патології ЩЗ у дітей. Розроблено науково обгрунтовану, адаптовану до умов регіону, автоматизовану програму "Система підтримки прийняття лікарських рішень для діагностики, лікування та медико-соціального моніторингу дітей і підлітків з йододефіцитними захворюваннями".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8 + Р733.415.12-3 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА357295

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Бондар К.В. 
Короткострокове банківське кредитування аграрного сектора в умовах трансформаційних процесів економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.В. Бондар ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення короткостроковими банківськими кредитами сільськогосподарських підприємств за сучасних умов. Проаналізовано фінансовий стан даних підприємств Луганщини з метою визначення першочергових напрямків фінансової підтримки. Висвітлено механізм пільгового кредитування та розглянуто головні проблеми розвитку короткострокового банківського кредитування сільськогосподарських товаровиробників на рівні окремого регіону. Запропоновано методику розрахунку нормативу оборотних засобів зазначеного підприємства та створено варіант розрахунку нормативу оборотних засобів як бази для розрахунку потреб у короткострокових кредитах банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.32 +
Шифр НБУВ: РА338289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Овчаренко Л. М. 
Макарово-ярівський осередок народного гончарства в Україні (друга половина XIX - перша половина XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / Л. М. Овчаренко ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше в українській етнології та керамології здійснено комплексне історико-етнографічне дослідження найпотужнішого центру гончарної культури в Луганщині, з'ясовано особливості його розвитку. Відтворено технологію макарово-ярівського гончарства. З'ясовано його роль та місце в системі традиційно-побутової культури краю. Вивчено заходи державних установ, громадсько-культурних організацій. Введено чисельні польові керамологічні й архівні матеріали про діяльність школи. Здійснено наукову атрибуцію збережених фотоматеріалів, гончарної спадщини макарово-ярівців. Виявлено феномен творчого впливу митців Полтавщини на гончарство Макарового Яру. Досліджено процес формування та знищення більшовицьким режимом унікального осередку творення національної художньої культури на сході України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР)-51
Шифр НБУВ: РА373045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського