Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (71)Реферативна база даних (2096)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛУИ$<.>+<.>K=ЛЕВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Левон Ф.М. 
Біолого-екологічні основи створення зелених насаджень в умовах урбогенного і техногенного середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Ф.М. Левон ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Розроблено біолого-екологічні основи створення зелених насаджень за умов урбогенного і техногенного середовища. Проаналізовано екологічну ситуацію, видовий склад і сучасний стан зелених насаджень в містах України. Вивчено особливості реакції деревних рослин на дію факторів забруднення середовища в районах розміщення промислових підприємств. Теоретично обгрунтовано фенолого-кліматичний принцип добору рослин для посадки в техногенному середовищі. Рекомендовано новий стумулятор росту коренів препарат 1619, 4-гідрокси-2-гідразино-6-метилпіримідин (А.с. СССР 1568292). Доведено перспективність дубово-гледичієвих культур з посадкою сіянців чи висівом жолудів дуба чистими рядами з шириною міжрядь 2,5 м і проведенням своєчасного захисного лісівничого догляду за дубом. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо формування приміського лісу у південному регіоні України з орієнтацією на переважно рекреаційно-оздоровче їх використання. За вмістом свинцю у фотосинтезувальних органах деревних і кущових порід у вуличних насадженнях вперше встановлено високий рівень забруднення міського середовища Києва вихлопними газами автомобільного транспорту. Розроблено, затверджено в Держбуді України і районовано за грунтово-кліматичнами зонами України новий асортимент дерев і кущів для проведення озеленення території. Запропоновано концепцію формування зелених насаджень міст за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271 +
Шифр НБУВ: РА330011

Рубрики:

      
2.

Крупська Т. В. 
Будова і властивості нанокомпозитів дисперсний кремнезум/левоміцетин: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Т. В. Крупська ; Національна академія наук України ; Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка . — К., 2009. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 + Г124.231-27 + Р281.811.1 + Е521.551.1 Sac*334.2
Шифр НБУВ: РА370462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Долбаносова Р. В. 
Ветеринарно-санітарні заходи щодо профілактики бактеріальних хвороб страусів: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Р. В. Долбаносова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати моніторингу умовно-патогенної мікрофлори господарств з вирощування африканського страуса у різних регіонах України. Із інкубаторів, брудерів, приміщень для утримання, патологічного матеріалу від ембріонів-задохликів і трупів страусів виділено подібну за видовим складом умовно-патогенну мікрофлору. Відносний видовий вміст мікрофлори виробничих приміщень залежить від їх технологічного спрямування та віку страусів, які в них утримуються. Встановлено, що умовно-патогенна мікрофлора стійка до антибіотиків ампіциліну, оксациліну, цефазоліну, канаміцину, неоміцину, стрептоміцину, еритроміцину, поліміксину та чутлива до сульфаніламідів, тетрациклінів, нітрофуранів, байтрилу, левоміцетину, цефапіразону, цефатоксину. За визначення бактерицидної активності до ізольованої від страусів умовно-патогенної мікрофлори встановлено більш сильну дію пребіотика біо-мос у порівнянні з пробіотиком біофлор. Згодовування з кормом пребіотику біо-мос і пробіотику біофлор забезпечує зменшення витрат корму, збільшення добових приростів живої маси та збереженості страусят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8
Шифр НБУВ: РА378096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Данільченко С.І. 
Гемостаз при абдомінальній хірургічній патології у тварин та його корекція при гнійному перитоніті у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.І. Данільченко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне дослідження патогенетичної ролі макроциркуляторного та тканинного гомеостазу за абдомінальної патології у тварин різних видів. Доведено, що за абдомінальної патології у свиней також після оперативних втручань у ВРХ у парієтальній очеревині на великому сальнику посилюється активність медіаторів запалення калікреїн-кінінового ряду та прокоагулянтних факторів через контактний фактор активації (фактор Хагемана) за одночасного компенсаторного підвищення тканинного фібринолізу - головним чином у великому сальнику. У собак, хворих на спленомегалію, піометру, копростаз, у серозних оболонках розвиваються медіаторний пресинг кінінів, недостатньо контрольований інгібіторами протеїназ, і активація через контактний фактор Хагемана малоефективного внутрішнього шляху фібринолізу, що створює умови для посилення адгезивних явищ у серозних оболонках та розвитку перитоніту. За останнього мають місце гіперкоагуляційні зрушення в макроциркуляторному та тканинному гемостазі з посиленим споживанням факторів коагуляції, значним зменшенням інгібіторного потенціалу, пригніченням тканинного фібринолізу, які зумовлюють розлад мікроциркуляції та гемодинаміки, внутрішньосудинне мікрозгортання крові, а відповідно - нерідко і загибель тварин. За рентгенологічними й ультразвуковим дослідженнями виявлено діагностичні критерії абдомінальної хірургічної патології у свиней та собак. За цього доведено, що ультрасонографія дозволяє диференціювати грижі від кіст і гранулом у свиней. Однак її об'єктивність за крипторхізму в кнурів становить лише 60 %, що зумовлено анатомо-топографічними особливостями розміщення сім'яника. Ці методи діагностики є достатньо інформативними, що дозволяє об'єктивно визначати органотерапію й особливості перебігу патологічного процесу в черевній порожнині собак. За результатами вивчення патогенетичної ролі гемостазу у розвитку гнійного перитоніту в собак розроблено та запроваджено ефективний комплексний метод його лікування з застосуванням інфузійного препарату "Гелофузин" і мазі на гідрофільній основі "Левосин", що дозволяє зменшити загибель собак на 44,4 %. За цього за рахунок швидкого очищення черевної порожнини від гнійного ексудату, відновлення мікроциркуляції, нормалізації гемодинаміки та детоксикаційної дії зазначених препаратів посилюються саногенезні властивості протеолітичної реакції за адекватного контролю інгібіторів протеїназ, усуваються гіперкоагуляційні зрушення, відновлюється антикоагуляційний потенціал крові, посилюється фібриноліз через зовнішній шлях активації, що сприяє видаленню продуктів запальної реакції з черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.535-953-7 +
Шифр НБУВ: РА351940

Рубрики:

      
5.

Сомова К.В. 
Деструктивно-відновні процеси у шкірі при кріопошкодженні та озонотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / К.В. Сомова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку деструктивно-відновних процесів у шкірі статевозрілих щурів на моделі кріопошкодження під впливом озонованих розчинів з різними концентраціями озону (1мг/л, 6 мг/л, 12 мг/л) у порівнянні з впливом екстракта плаценти "офіцинального" та мазі "Левомеколь" з використанням морфометричного, біохімічного, морфологічного, гістохімічного, мікробіологічного, термографічного методів. Показано, що стимуляція процесів репарації тканин шкіри озонованим фізіологічним розчином з різною концентрацією озону підвищується зі зниженням його концентрації (від 12 мг/л до 1 мг/л). Найкращий лікувальний ефект на шкіру, ушкоджену дією холоду, зафіксовано у разі введення озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 1 мг/л: встановлено значне зменшення виявів реакції запалення, прискорення епітелізації кріопошкодження, що сприяє формуванню тонкої та ніжної рубцевої тканини. У разі використання озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 12 мг/л виявлено затримку процесів репарації тканин. Визначено спільні ознаки дії озонованих розчинів різних концентрацій на видову різноманітність мікроорганізмів. Встановлено, що їх використання сприяє ерадікації кріопошкоджень від грибів та анаеробних мікроорганізмів. Розроблено прилад, що реєструє потік теплового випромінювання в області кріопошкодження, запропоновано й апробовано методику його використання, яка дозволяє оцінювати процеси репарації тканин та якість лікування кріопошкоджень шкіри щурів. Встановлено спільні ознаки у змінах потоку інфрачервоного випромінювання після моделювання кріопошкоджень у різних експериментальних груп, зокрема, зафіксовано значне зростання досліжуваних показників у першу добу та локальний максимум на 7 - 8-му добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-5 + Р458.144-5 +
Шифр НБУВ: РА362309

Рубрики:

      
6.

Железов Д.М. 
Диференційовані підходи до лікування хворих з поєднаними гіперпластичними процесами ендо- і міометрія: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.М. Железов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено особливості рецепторного статусу ендометрія та роль маркерів проліферації в розвитку гіперпластичних процесів ендометрія (ГПЕ) й особливостях відповіді на лікування у випадках гіперпластичних захворювань матки. Доведено, що гіперпластичні процеси ендометрія є не тільки результатом підвищеної клітинної проліферації, але й наслідком порушеної та різноспрямованої експресії рецепторів прогестерону й естрогенів. Обгрунтвано необхідність контролю ефективності лікування гіперпластичних процесів зазначеними маркерами. Уточнено та доповнено доплерометричні показники судин ендо- та міометрія у випадках поєднаних гіперпластичних захворювань. Проаналізовано та виявлено патогномонічні диференційно-діагностичні критерії окремих видів даної патології. Встановлено, що ГПЕ, за даними сонодоплерометрії, характеризуються наявністю посиленого низькорезистивного кровообігу, особливо у разі супутнього аденоміозу. За результатами цитогенетичного дослідження пацієнток з гіперпластичними процесами ендо- та міометрія виявлено збільшення числа хромосомних аберацій порівняно з контролем, причому цитогенетичні аномалії частіше спостерігались у пацієнток з поєднаними захворюваннями ендо- та міометрія (адеміоз, міома матки, поліпоз ендометрія). Зроблено порівняльну оцінку ефективності застосування трансцервікальної резекції ендометрія та внурішньоматкової левоноргестрел-рилізінг системи за поєднаних гіперпластичних процесів ендо- та міометрія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714-5 +
Шифр НБУВ: РА370153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Вацеба Р.Є. 
Діагностика та профілактика легеневих ускладнень у хворих на гострий панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.Є. Вацеба ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Оцінено особливості перебігу різноманітних легеневих ускладнень різних форм гострого панкреатиту (ГП). Доведено, що у виникненні дихальної дисфункції основну роль відіграють цитокіни, хемокіни та молекули адгезії. Показано, що визначення показників зовнішнього дихання, кислотно-основної рівноваги, креатиніну, інтерлейкіну 18 дозволяє на ранніх стадіях захворювання прогнозувати виникнення легеневої дисфункції у хворих на ГП. З метою профілактики легеневих ускладнень доцільне призначення хворих на ГП дексаметазону та N-ацетилцистеїну, видалення панкреатит-асоційованої асцитичної рідини (ПААР). Евакуація ПААР покращує функцію печінки та нирок, зменшує ризик інфікування некрозів. У разі зворотних обструкційних порушень для профілактики післяопераційної легеневої патології важливим є введення <$Ebeta sub 2>-агоністів. За умов проведення діагностики післяопераційних легеневих ускладнень у хворих на ГП доцільне цитологічне дослідження рідини після бронхоальвеолярного лаважу. Для проведення лікування пневмонії у хворих на ГП запропоновано використовувати антибіотик "Левофлоксацин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-3 +
Шифр НБУВ: РА351688

Рубрики:

      
8.

Ткаченко В.Л. 
Експериментальне обгрунтування використання ліпосом та мазевих препаратів з левоміцетином для профілактики і лікування синьогнійної опікової інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.Л. Ткаченко ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА312225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Василенко С. П. 
Ефективність антимікобактеріальної хіміотерапії із застосуванням ін'єкційних форм протитуберкульозних препаратів у хворих на мультирезистентний тубуркульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / С. П. Василенко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто задачу фтизіатрії - підвищення ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз легень (ТЛ) шляхом застосування ін'єкційних форм протитуберкульозних препаратів в індивідуалізованих схемах хіміотерапії. В контрольованому рандомізованому дослідженні вивчено ефективність ін'єкційних форм ПАСК, етамбутолу, левофлоксацину й їх поєднання в 240-ка хворих на мультирезистентний ТЛ, розраховано вартість такого лікування. Встановлено, що включення будь-якого з перерахованих препаратів в режим інтенсивної фази хіміотерапії дозволяє підвищити ефективність лікування за термінами зникнення клінічних симптомів і припинення бактеріовиділення. Застосування сполучення даних препаратів в ін'єкційній формі дозволяє більш суттєво підвищити ефективність лікування за рахунок збільшення частоти та прискорення темпів припинення бактеріовиділення відповідно на 28 % та 33 % та заощадити на лікуванні одного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА382882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Благодаренко Г. Б. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу ревматоїдного артриту за наявності ендотеліальної та субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. Б. Благодаренко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито питання встановлення клініко-патогенетичних особливостей перебігу ревматоїдного артриту за наявності ендотеліальної та субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції. Встановлено розповсюдженість цього сполучення, продемонстровано важливість використання "опитувальника" для виявлення субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції, визначено порушення функції судинного ендотелію у даних хворих. Розроблено й опрацьовано нові діагностичні та лікувальні підходи щодо підвищення ефективності лікування хворих шляхом використання левотироксину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р415.120.21
Шифр НБУВ: РА382229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Карасевич Н.В. 
Клініко-фізіологічні особливості функціонального стану головного мозку у хворих на хворобу Паркінсона, можливі шляхи медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Карасевич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-неврологічного обстеження, за результатами транскраніальної ультразвукової допплерографії та рівня постійного потенціалу мозку (РПП) вивчено стан церебрального кровотоку та непрямі показники метаболічної активності коркових нейронів (за даними РПП), проведено комплексний аналіз ефективності альфа-адреноблокаторів (Серміон), антагоніста глутаматних рецепторів (ПК-Мерц) і ангіопротектора Танакану в комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона. Показано, що в хворих на цю хворобу середнього та похилого віку відбувається зниження середніх значень лінійної швидкості кровотоку за екстра- та інтракраніальними судинами каротидного басейну. Переважання в клінічній симптоматиці акінетико-ригідного синдрому супроводжується зменшенням РПП у фронтальних областях мозку, що побічно відображає зниження функціональної активності коркових моторних зон. Обгрунтовано диференційоване застосування антагоніста глутаматних рецепторів ПК-Мерц у комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона за умов толерантності до леводопи, а також альфа-адреноблокатора Серміону та ангіопротектора Танакану з урахуванням артеріального та венозного церебрального кровотоку по судинах каротидного басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3
Шифр НБУВ: РА320903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Карабань М.В. 
Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / М.В. Карабань ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено ефективність патогенетичної терапії у пацієнтів з хворобою Паркінсона (ХП), яка передбачає використання комплексного діагностичного підходу до оцінювання клінічного перебігу захворювання, враховує його вплив на результати лікування на різних стадіях розвитку та медико-санітарні фактори інвалідізації та базується на розробці алгоритму діагностики, лікування ХП та принципів етапної патологічної терапії. Побічні ефекти за умов багаторічної леволопа-терапії зумовлені стадією ХП, віком хворого, тривалістю хвороби та лікування. Коморбідні захворювання (цукровий діабет II типу, артеріальна гіпертензія) спричинюють у пацієнтів з ХП дисліпопротеїдемію, зниження швидкості мозкового кровотоку, що є ризиком для розвитку судинної патології, а немоторні симптоми за ХП (когнітивні порушення, депресія) ускладнюють перебіг захворювання. За цього на підставі даних магнітно-резонансної терапії виявлено церебральну атрофію у скроневій і потиличній корі, а ступінь когнітивних порушень корелює з порушеннями мови і постуральною нестабільністю. Вкорочення довжини тіломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. У разі хвороби Паркінсона відбувається зниження співвідношення церебральних метаболітів (NAA/Cho і Cho/Cr) у чорній субстанції (SN) і лентикулярних ядрах, збільшення Cho та зменшення NAA в SN. Регіональні відмінності NAA/Cr на ділянці гіпокампа є нейрохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. Як MRS-показник фармакотерапевтичної активності препаратів леводопи запропоновано використовувати збільшення концентрації NAA і Cr, а також зменшення Cho в SN. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії за умов ХП базується на принципі етапності лікування відповідно до типових варіантів клінічного перебігу захворювання та показників психосоціальної адаптації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354686

Рубрики:

      
13.

Бродовський О.С. 
Кон'юнктивіти у собак (поширення, патогенетичні механізми, тканинні зміни, раціональні методи лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Бродовський ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню кон'юнктивітів у собак. Кон'юнктивіти можуть бути: а) первинними - гострий і хронічний катаральний, сосочково-фолікулярний, гнійний та флегмонозний, б) вторинними - гландулярний (гіперпластичний аденоматоз), вторинно-дислокаційний, "сухий", дермоїдний та кон'юнктивіт у зв'язку зі стороннім тілом. При консервативному лікуванні рекомендуємо використовувати інстиляцію крапель 5%-го розчину димексиду на 0,5%-ному новокаїні. При хронізації запалення до цієї суміші слід додавати лідазу з розрахунку 64 ОД на 15 мл розчину, що попереджає утворення рубців у кон'юнктиві і наступну деформацію повік (виворіт або заворіт). При септичному перебігу процесу до складу димексид-новокаїнової суміші слід включати антибіотики, зокрема, левоміцетін, гентаміцин, тетрациклін тощо. При сосочково-фолікулярному кон'юнктивіті необхідно застосовувати скарифікацію, при гландулярному слід видаляти гіперплазовану залозисту тканину паралельно хрящу третьої повіки; при "сухому" кон'юнктивіті раціональною є пересадка стенонового протока в латеральну частину кон'юнктивального мішка; при наявності дермоїда або стороннього тіла їх видаляють, після чого застосовують димексид-новокаїнові краплі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.953-7,022

      
14.

Зарицький О.М. 
Мікробіологічне обгрунтування застосування антисептичних препаратів четвертинного амонію в комплексному лікуванні гнійно-запальних захворювань сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.М. Зарицький ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Наведено дані мікробіологічного, фізико-хімічного, клінічного дослідження антисептичних препаратів четвертинного амонію (п'яти сполук), фторхінолонів (двох сполук) і одного похідого хіноліну з використанням 136-ти музейних і виділених від хворих штамів мікрорганізмів. Визначено чутливість клінічних штамів мікроорганізмів до антибіотиків, препаратів декаметоксину, фторхінолонів і препарату хіноліну. Вивчено вплив слабкокислого та слабколужного середовища, білкового навантаження на антимікробні властивості досліджених препаратів. Виявлено формування резистентних варіантів бактерій до декасану, палісану та левофлоксацину. Досліджено антимікробну активність антимікробної композиції палісан і проведено його масспектрометричне дослідження з метою визначення оптимального складу композиції та її стабільності у прцоесі зберігання. Проведено порівняння властивостей декаметоксинвмісних супозиторіїв дисептол і фарматекс. Вивчено властивості антисептичної композиції трихосепт. Досліджено ефективність клінічного застосування антимікробних композицій на основі декаметоксину для лікування хворих на гнійно-запальні захворювання сечовивідних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-52 +
Шифр НБУВ: РА364247

Рубрики:

      
15.

Остапенко В.М. 
Мікробіологічне обгрунтування принципу створення комплексних антимікробних препаратів з упереджувальними властивостями щодо формування антибіотикорезистентності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.М. Остапенко ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

На експериментально-теоретичному рівні мікробіологічно обгрунтовано доцільність векторного створення та клінічного використання комплексних антисептичних препаратів з вихідною здатністю попереджати формування мультирезистентності до антибіотиків та елімінувати у стійких штамів R-плазмід. Серед маркерів використано риванол, хлорофіліпт та ектерицид. На моделях завідомо чутливих штамів підтверджено антиселективні властивості даних препаратів та їх здатність відновлювати в антибіотикорезистентних штамів вихідні рівні чутливості. Визначено параметри синергідної сумісності між хлорофіліптом, риванолом та ектерицидом у комплексному антимікробному ефекті, на базі яких розроблено технології створення комлексної антисептичної фармакосоми та мазі. Хіміотерапевтично підтверджено лікувально-профілактичну ефективність антисептичної фармакосоми за стафілококової септикопіємії та опікової хвороби лабораторних тварин. Визначено переваги розробленої мазі за локалізованої гнійно-некротичної інфекції білих мишей у порівнянні з левоміколем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81-1 +
Шифр НБУВ: РА349154

Рубрики:

      
16.

Левочко М.Т. 
Наступність у професійній підготовці майбутніх фахівців економічної галузі в системі "коледж - університет": автореф. дис. ... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.Т. Левочко ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Висвітлено зміст понять "компетенція", "компетентність", "професійна компетентність", "економічна компетентність", які становлять теоретико-методологічне підгрунтя концептуальної моделі професійної компетентності фахівців економічної галузі. Проведено оптимізацію навчальних планів і програм з професійно-практичних дисциплін у системі "коледж-університет". Розроблено навчально-методичне забезпечення, що формує наступність професійної підготовки майбутніх фахівців у даній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
17.

Філоненко М.А. 
Нейромедіаторні та нейропептидні механізми розвитку абстинентного синдрому у морфінзалежних тварин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.06 / М.А. Філоненко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено, що фізична залежність та абстинентний синдром розвиваються на фоні обмеження реагування адренергічної та дофамінергічної систем. В той же час активність серотонінергічної, ГАМК-ергічної, вазопресинергічної та окситоцинергічної систем при абстинентному синдромі пригнічена. Показано, що агоністи опіатних рецепторів буторфанол та лоперамід здійснюють позитивний вплив на фізичний стан тварин з абстиненцією. Аналогічну дію мають активатори адренергічної системи (ефедрин, фенілефрин), дофамінергічної системи (леводопа, апоморфін), серотонінергічної системи (триптофан), а також нейропептиди вазопресин та окситоцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-29

Рубрики:

      
18.

Бялик О.Й. 
Оптимізація діагностики та лікування інфекційного загострення хронічного обструктивного захворювання легень: автореф. дис...канд. мед. наук : 14.01.27 / О.Й. Бялик ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 15 с. — укp.

Визначено частоту інфекційних загострень хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), викликаних тільки вірусними збудниками (15,9%), змішаною вірусно-бактеріальною інфекцією (15,9%) і тільки бактеріями (68,2%). Розглянуто спектр вірусів і бактерій, найбільш етіологічно значущих у випадку виникнення загострення ХОЗЛ. Виявлено резистентність більшості мікроорганізмів переважно до природних і напівсинтетичних пеніцилінів (H. influenzae і S. pneumoniae в 5,8 - 8,3% випадків, інших бактерій - в 50 - 87,5%), а також левоміцетину (5,8 - 50%) за збереження чутливості бактерій, як правило, до інших антибіотиків. Наведено порівняльну оцінку різних методів вірусологічних досліджень, визначено комплекс досліджень, необхідних для етіологічної діагностики інфекційного загострення ХОЗЛ. Вивчено ефективність застосування арбідолу та спіруліни в комплексному лікуванні хворих на інфекційне загострення ХОЗЛ. Встановлено, що як арбідол, так і спіруліна прискорюють позитивну динаміку клініко-функціональних і лабораторних показників і в цілому ліквідацію інфекційного загострення ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3 +
Шифр НБУВ: РА367260

Рубрики:

      
19.

Воронова Т.Д. 
Оптимізація лікування негоспітальної пневмонії у хворих із факторами ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.Д. Воронова ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності та безпечності лікування хворих на негоспітальну пневмонію (НП) з факторами ризику внаслідок застосування ступінчастої терапії левофлокацином у комплексі з фенспіридином. З'ясовано особливості перебігу негоспітальної пневмонії у хворих з факторами ризику, якими є зловживання алкоголю, куріння, захворювання печінки (внаслідок вірусного гепатиту), вживання наркотичних речовин. Висвітлено зміни в імунному стані хворих на НП залежно від факторів ризику. Досліджено зміни рівня цитокінів у хворих на негоспітальну пневмонію з факторами ризику, а також їх динаміку під впливом лікування. Вивчено роль низькомолекулярних фізіологічно активних речовин (НФАР) у перебігу НП та впливу на імунологічний стан. Частота виявлення та вміст НФАР Y фракції значно вища у хворих на НП з факторам ризику у порівнянні з групою хворих без факторів ризику. Розроблено рекомендації щодо раціонального застосування респіраторного фторхінолону левофлоксацину та протизапального засобу з локальною дією на респіраторний апарат - фенспіридину для лікування хворих на НП з факторами ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348317

Рубрики:

      
20.

Горошко О. І. 
Особливості метаболічної адаптації у недоношених дітей з респіраторним дистрес-синдромом та корекція її порушень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. І. Горошко ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено клінічні особливості перебігу респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених дітей з урахуванням гестаційного віку, маси тіла у разі народження, тяжкості перебігу захворювання та швидкості метаболічної компенсації в динаміці патологічного процесу. За результатами методу "Feature Selection and Variable Filtering" модуля інтелектуального аналізу даних (Data mining) виділено патогенетичні чинники, які детермінують виникнення та тяжкість перебігу РДС у недоношених дітей. Виявлено особливості метаболічних порушень Ч кислотно-основного стану (КОС) та газів крові, анаеробного гліколізу, антиоксидантної системи, вільнорадикального окиснення (ВРО) ліпідів у групах дітей з малою масою тіла (ММТ) і дуже малою масою тіла (ДММТ)/надзвичайно малою масою тіла (НММТ) з середньотяжким і тяжким перебігом захворювання залежно від обсягу профілактичних і лікувальних заходів за умов втілення сучасних перинатальних технологій. Вперше на підставі встановлених клініко-біохімічних предикторів (парціального тиску кисню на першій годині життя та молочної кислоти крові на першій добі життя) у недоношених дітей з дихальними розладами стало можливим виділити контингент дітей, якому потрібна додаткова сурфактантна та метаболічна терапія. Вперше доведено ефективність і безпечність поєднаного використання препаратів порактанту альфа у профілактиці РДС і порактанту альфа та левокарнітину в лікуванні РДС на основі визначення метаболічної адаптивності у дітей з ММТ і ДММТ/НММТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА383888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського