Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯСНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Голіней Г. М. 
Використання регіональних зерносумішей з БММД-1 при м'ясній відгодівлі свиней в умовах західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г. М. Голіней ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто використання у м'ясній відгодівлі свиней рослинних високобілкових і жировмісних екологічно чистих кормів місцевого виробництва у складі регіональних зерносумішей з частковою (50 % за масою) і повною заміною зерна гороху сумішшю кормових бобів та озимого ріпаку (1:3) і кормових бобів і сої (1:3) з додованням розробленої мікромінеральної домішки БММД-1. Встановлено, що згодовування у раціонах регіональних зерносумішей з такою домішкою забезпечило підвищення середньодобових приростів у свинок і кабанчиків дослідних груп на 0,4 - 6,9 %, а витрати корму зменшились у порівнянні з контрольними аналогами на 0,3 - 6,1 %. Доведено позитивний вплив нового кормового фактора на гематологічні параметри, забійні показники, морфологічний статус внутрішніх органів свиней, показники жирнокислого складу ліпідів печінки, найдовшого м'язу спини та сала, а також продуктивні та м'ясні якості молодняка свиней обох статей, а показники економічної ефективності засвідчили зниження собівартості продукції на 2,3 - 5,7 % та зростання рентабельності свинини на 1,2 - 7,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45
Шифр НБУВ: РА383946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кропивка С.Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Й. Кропивка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Стародубець О. О. 
Відтворювальні та продуктивні якості свиней породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" за різними методами розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. О. Стародубець ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено відтворювальні якості свиноматок. Вивчено ріст, розвиток, стресочутливість чистопородного, а також помісного молодняка, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'язу спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Встановлено, що доцільно використовувати свиней породи дюрок внутрішньопородного типу української селекції "Степовий" материнську форму в поєднанні з м'ясними генотипами. Встановлено, що найбільшу економічну ефективність одержано у разі поєднання свиноматок породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" з кнурами породи п'єтрен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334
Шифр НБУВ: РА375267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Димчук А. В. 
Вплив різних типів підбору на господарсько-біологічні ознаки тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А. В. Димчук ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень з вивчення онтогенетичного росту та розвитку телиць і бугайців подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи за показниками приростів живої маси й екстер'єру залежно від типу та варіанту підбору. Проведено оцінювання молочної продуктивності корів з визначенням частки впливу батьків і типу підбору на їх продуктивні показники. Досліджено хімічний склад молока, проаналізовано забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса, морфологічні та біохімічні показники крові бугайців. Визначено кореляційні зв'язки й економічну ефективність вирощування та відгодівлі бугайців і розведення корів, одержаних в результаті різних варіантів підбору. Встановлено залежність типу та варіанту підбору на господарсько корисні ознаки тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1-3
Шифр НБУВ: РА382194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Черненко А.В. 
Вплив способу утримання свиноматок на продуктивні якості свиней різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.В. Черненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив індивідуального та групового способу утримання холостих і поросних свиноматок і поєднань внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" з великою білою зарубіжної селекції та пордою ландрас французької селекції на продуктивні якості. Досліджено відтворювальні якості свиноматок залежно від способу утримання. Вивчено ріст і розвиток чистопородного та помісного молодняку, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'яза спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Установлено, що індивідуальне утримання свиноматок у станках протягом всього періоду поросності сприяє підвищенню їх вітворювальних якостей. Виявлено, що показниками відгодівельних якостей молодняк поєднання переважав чистопородних аналогів породи дюрок. Найбільшу економічну ефективність одержано за індивідуального утримання свиноматок та використання відгодівельного молодняку (IV і V груп).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.43 +
Шифр НБУВ: РА356928

Рубрики:

      
6.

Косташ В.Б. 
Господарсько-біологічні особливості тварин різних ліній і генотипів української червоно-рябої молочної породи в умовах Буковини: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Б. Косташ ; УААН, Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження селекційно-генетичних і біологічних ознак тварин різних генотипів і ліній буковинського заводського типу української червоно-рябої молочної породи. Зроблено порівняльне оцінювання росту та розвитку, лінійного росту й екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, відтворювальної здатності, функціональних властивостей вимені, морфологічних і біохімічних показників крові, легеневого газообміну корів різної лінійної належності та вивчено м'ясні якості тварин. Виявлено найбільш ефективні генотипи та лінії, що мають суттєве значення у процесі удосконалення загального масиву тварин та одержання високопродуктивних особин буковинського заводського типу. Встановлено частку впливу різних факторів на формування молочної продуктивності корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба + П60-2 +
Шифр НБУВ: РА363206

Рубрики:

      
7.

Халак В.І. 
Ефективність використання кнурів різної селекційної цінності у поєднанні із свиноматками внутріпородних типів великої білої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Халак ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив кнурів-плідників спеціалізованих внутріпородних типів великої білої (УВБ-1, УВБ-2) та полтавської м'ясної (ПМ) порід різних класів розподілу, які визначено за енергію росту в період контрольного вирощування, на репродуктивну здатність свиноматок внутріпородних типів великої білої породи УВБ-1, УВБ-2, відгодівельні та м'ясні якості чистопородного і гібридного роду. Вивчено стресочутливість, інтер'єрні особливості, забійні якості та фізико-хімічний склад м'язової та жирової тканин підсвинків різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 +
Шифр НБУВ: РА343062

Рубрики:

      
8.

Манько О.А. 
Ефективність використання оцінених за фенотипом і генотипом свиней та виявлення їх препотентності: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.А. Манько ; УААН, Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено питання комплексного оцінювання плідників і ефективності використання різних внутрішньопородних поєднань кнурів і свиноматок великої білої породи, проранжованих за категоріями (покращувачей, нейтральних, погіршувачей), впливу поєднань на репродуктивні, відгодівельні та м'ясні якості нащадків, а також виявлення та розрахунку явища препотентності у кнурів-плідників. Одержано дані щодо доцільності проведення комплексного оцінювання кнурів та їх ранжування за відповідними категоріями, а також дані репродуктивних якостей свиноматок, інтенсивності росту, відгодівельних, забійних якостей, деяких біохімічних показників м'язової та жирової тканин. Визначено показники рівномірності та напруги росту. Обгрунтовано доцільність їх застосування як додаткових критеріїв селекції на підвищення репродуктивних, відгодівельних і м'ясних якостей свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-37 +
Шифр НБУВ: РА363235

Рубрики:

      
9.

Максімовська С. В. 
Корекція продуктивності індичат білої широкогрудої породи пробіотичним препаратом "Байкал" ЕМ 1У за різних умов вирощування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / С. В. Максімовська ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив пробіотичного препарату "Байкал" ЕМ 1У на динаміку живої маси, морфологічні та гуморальні захисні фактори природної резистентності індичат білої широкогрудої породи у зв'язку з різними параметрами мікроклімату та технологіями вирощування у фермерському господарстві та дослідному господарстві "борки" Інституту птахівництва НААН України. Встановлено особливості росту індичат за оптимальних і несприятливих умов вирощування, збереженість у критичні періоди життя. Встановлено, що застосування пробіотичного препарату "Байкал" ЕМ 1У індичатам позитивно впливає на їх гравіметричні та соматометричні показники. Застосування препарату індичатам за зоогігієнічних умов, що не відповідають вимогам вирощування, оправдане, однак тільки за рахунок його використання не забезпечується корекція оптимального мікроклімату та годівлі. Вперше виробництву запропоновано науково обгрунтовані дози застосування препарату "Байкал" ЕМ 1У за вирощування м'ясних індичат, які складають 0,2 та 0,4 мл/кг живої маси. Додавання препарату "Байкал" ЕМ 1У до раціону індичат покращує показники, які характеризують забійні та м'ясні якості, органолептичні, технологічні властивості та біологічну цінність індичатини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-4
Шифр НБУВ: РА380323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Васильєв Р. О. 
М'ясні якості свиней при згодовуванні комбінованого силосу з включенням зеленої маси амаранту: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Р. О. Васильєв ; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.812 + П65-455.473
Шифр НБУВ: РА369659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Войтенко С.Л. 
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / С.Л. Войтенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2007. — 38 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено закономірності розвитку миргородської породи свиней у процесі еволюції, визначено ефективність використання даного генотипу для чистопородного розведення та схрещування, встановлено селекційно-генетичні параметри, імуногенетичні та біологічні показники. Виявлено вплив методів розведення на відтворювальну здатність, відгодівельні та м'ясні якості тварин, а також якість свинини. Вивчено генеалогічні зв'язки та генетичну подібність тварин у межах стад та між ними, зміну показників відтворювальної здатності у разі поєднання неспорідненої та генетично подібної батьківської основи, продуктивність аутбредних та інбредних тварин. Встановлено специфічну особливість тварин породи за імуногенетичними маркерами, генетичну різницю в лініях та родинах, дійсну та очікувану гетерозиготність. Досліджено вплив генотипу на показники відтворювальної здатності, визначено результативність "прилиття крові" великої чорної породи на зміну показників розвитку, продуктивності, якості продуктів забою та біохімічні показники крові у тварин I, II та III генерацій. Виявлено поліпшення показників відгодівельних та м'ясних ознак у разі схрещування свиней миргородської породи з білоруською чорно-рябою. Показано вплив рівня годівлі на зміну показників продуктивності тварин різних статево-вікових груп. Розглянуто основні форми та методи збереження й удосконалення малочисленної популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська +
Шифр НБУВ: РА351234

Рубрики:

      
12.

Солоха І.М. 
Морфобіологічні особливості помісей від схрещування баранів м'ясної породи олібс з м'ясо-вовновими матками дніпропетровської селекції у типі корідель: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Солоха ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично доведено доцільність і встановлено ефективність схрещування м'ясних баранів породи олібс з м'ясо-вовновими матками дніпропетровської селекції у типі корідель з метою підвищення генетичного потенціалу м'ясної продуктивності популяції овець місцевої селекції. Досліджено фенотипові ознаки та морфобіологічні особливості помісей I покоління. Вперше виявлено можливість раннього прогнозування продуктивності потомства м'ясної породи олібс залежно від строку ембріогенезу, оцінено його відгодівельні, м'ясні та забійні якості, експериментально визначено скоростиглість та економічну ефективність реалізації на м'ясо у 8-місячному віці. Вивчено кореляційні зв'язки основних селекційних ознак м'ясної та вовнової продуктивності напівкровного за олібсами потомства та чистопородного молодняка. З'ясовано, що помісному молодняку властиві крупноплідність, вищі, ніж у чистопородних тварин, а також збереженість, інтенсивність масового та лінійного росту, менші витрати корму на приріст живої маси, що сприяє збільшенню виробництва м'яса-баранини та ягнятини, підвищенню рентабельності галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3-2 + П661.3,2-338 +
Шифр НБУВ: РА359908

Рубрики:

      
13.

Решетник А.О. 
Обгрунтування і зоогігієнічна оцінка корекції інтенсивної технології виробництва з врахуванням стресочутливості організму свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / А.О. Решетник ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено параметри мікроклімату в реконструйованих приміщеннях для свиней, зроблено їх бальне оцінювання у різні періоди року та визначено ефективність роботи системи примусової вентиляції. Запропоновано метод тестування свиней за коефіцієнтом емоційності, який дозволяє за виробничих умов класифікувати поголів'я за стресостійкістю. Досліджено зв'язок між коефіцієнтом емоційності свиней і показниками природної резистентності, інтенсивністю анаболізму та продуктивністю. Встановлено особливості будови щитоподібної залози та функціональної активності наднирників у свиней з різним коефіцієнтом емоційності. Вивчено поведінкові реакції тварин (реподуктивних свинок і свиней на відгодівлі), виявлено, що відтворювальні якості свиноматок і м'ясні якості свиней на відгодівлі залежать від коефіцієнта емоційності. З'ясовано, що свині з високим коефіцієнтом емоційності відрізняються вищою резистентністю та продуктивністю й адаптовані до використання за інтенсивних технологій свинарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-4 + П811.692.5 +
Шифр НБУВ: РА362523

Рубрики:

      
14.

Усаченко Л.М. 
Обмінні процеси, продуктивні та м'ясні якості бугайців за мікроелементної корекції раціонів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Л.М. Усаченко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень, одержані за умов здійснення корекції раціонів відгодівельних бугайців дефіцитними мікроелементами (МЕ) у формі неорганічних солей або їх хелатних сполук з метіоніном (метіонатів) та їх впливу на обмін білків, вуглеводів, ліпідів, перекисне окиснення ліпідів у крові та тканинах, продуктивність: забійний вихід, морфогічний склад туш, якість яловичини, її фізико-хімічний склад та поживну цінність. Розроблено оптимальні рівні МЕ у формі неорганічних солей та їх хелатних сполук з метіоніном (метіонатів), які урегульовують фізіологічні процеси в організмі бугайців, сприяють підвищенню їх продуктивності, збільшенню забійного виходу та морфологічного складу туш, покращанню якісних показників яловичини, забезпечуючи належні ветеринарно-санітарні вимоги та її високу поживну цінність. Мікроелементна корекція раціонів бугайців на відгодівлі хелатними сполуками МЕ (метіонатами) (Scet-0,03; CoMet-0,03; FeMet-0,05; MnMet-0,1; ZnMet-0,1 мг/кг м.т.) та йодованою сіллю краще, ніж аналогічні рівні неорганічних солей МЕ сприяла фізіологічним і продуктивним ефектам. Розроблено й апробовано оптимальні дози МЕ у формі неорганічних солей та їх хелатних сполук (метіонатів) рекомендовано як мікроелементну домішку до раціону відгодівельних бугайців для підвищення продуктивності та покращання якості яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА350821

Рубрики:

      
15.

Баркарь Є.В. 
Оцінка ремонтного молодняку за інтенсивністю росту для підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.В. Баркарь ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено відгодівельні, м'ясні та відтворювальні якості свиней різних класів розподілу за живою масою після народження, а також інтенсивність формування у вікові періоди 0 - 2 - 4 і 2 - 4 - 6 місяців. Установлено ефективність використання оцінки ремонтного молодняку за інтенсивністю формування та індексами росту для підвищення продуктивних якостей. Доведено ефективність використання живої маси після народження як критерію відбору ремонтних свиноматок до основного стада.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-447 +
Шифр НБУВ: РА356582

Рубрики:

      
16.

Данілова Т.М. 
Підвищення ефективності використання сучасного генофонду свиней великої білої породи при чистопородному розведенні, схрещуванні та гібридизації: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.М. Данілова ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив внутрішньопородної селекції, міжпородного схрещування та гібридизації на підвищення господарсько-корисних і біологічних якостей свиней великої білої породи за умов промислової технології свинокомплексів Лісостепової зони України. Вперше виявлено вплив етіологічних особливостей тварин і тривалості періоду поросності маток на їх продуктивність, відгодівельні та м'ясні якості молодняка. Зроблено комплексну оцінку репродуктивних функцій свиноматок УВБ-1, забійних і м'ясних якостей підсвинків різних поєднань за новими селекційно-генетичними параметрами. Висвітлено вплив морфо-функціональних особливостей вимені свиноматок УВБ-1 на розвиток поросят. Проведено комплексні порівняльні наукові дослідження господарсько корисних ознак і окремих біологічних особливостей чистопородних, помісних і гібридних свиней, одержаних за внутрішньопородного, породно-лінійного та міжпородного розведення за умов інтенсивної технології свинокомплексів Лісостепової зони України. Доведено можливість підвищення генетичного та продуктивного потенціалів свиней внутрішньопородного типу УВБ-1 великої білої породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334
Шифр НБУВ: РА312797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Висланько О.О. 
Порівняльне вивчення репродуктивних, відгодівельних та м'ясних якостей свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Висланько ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено репродуктивні, відгодівельні та м'ясні якості свиней різного напрямку продуктивності: великої білої (універсального), великої чорної (сального), полтавської м'ясної (м'ясного) за аналогічних умов годівлі та утримання. Проведено фізіологічні досліди щодо перетравності поживних речовин кормів. Наведено результати етологічних досліджень та визначення прижиттєвого об'єму сім'яників та їх взаємозв'язок з якістю спермопродукції. Одержано дані репродуктивних властивостей свиноматок даних порід, визначено показники продуктивності молодняку на вирощуванні та контрольній відгодівлі. Вивчено особливості перетравлення корму підсвинками різних порід, а також дані поведінки, умов утримання та якості спермопродукції. Установлено, що свині великої білої та полтавської м'ясної порід переважали за більшістю показників аналогів великої чорної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-4 + П65-2 +
Шифр НБУВ: РА325583

Рубрики:

      
18.

Коваль О.А. 
Продуктивні та м'ясні якості свиней червоно-поясної спеціалізованої лінії при відгодівлі до різних вагових кондицій: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.А. Коваль ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне вивчення продуктивних якостей м'ясних порід свиней червоно-поясної спеціалізованої лінії (ЧПСЛ), великої білої породи та їх породно-лінійних гібридів, одержаних за схемою реципрокного схрещування у разі відгодівлі до живої маси 100 і 120 кг за аналогічних умов утримання та годівлі. Виявлено особливості росту, розвитку, співвідношення окремих частин тіла та основних тканин свиней залежно від віку та порідності. Встановлено, що більша тривалість періоду формування м'язової тканини у тварин ЧПСЛ та їх порідно-лінійних гібридів зумовлює вірогідність різниці за показниками м'ясних якостей у порівнянні з великою білою породою, починаючи з живої маси 60 кг. Одержано нові дані щодо фізико-хімічних показників якості м'ясо-сальної продукції та вмісту важких металів. Визначено доцільність відгодівлі свиней до вищих вагових кондицій залежно від варіанта поєднання генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П65-455.473 +
Шифр НБУВ: РА336880

Рубрики:

      
19.

Левченко І.В. 
Продуктивність та біологічні особливості новоствореного внутрішньопородного сумського типу української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Левченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне порівняльне вивчення тварин за оптимальних кормових умов новоствореного внутрішньопородного сумського типу української чорно-рябої молочної породи з аналогами популяції української чорно-рябої молочної породи за основними господарсько-корисними ознаками на базі розробленої селекційної програми з використанням голштинської породи західноєвропейської й американської селекцій. Проведено оцінку якості твердого сичужного сиру, одержаного з молока новоствореного сумського типу української чорно-рябої молочної породи. Розглянуто гістологічну будову шкіри, досліджено міцність п'ястових кісток і м'ясні якості молодняку української чорно-рябої молочної породи різних генотипів. Проаналізовано процес конверсії поживних речовин корму у молоко корів, а також протеїну корму у харчовий білок м'яса піддослідного молодняку новоствореного внутрішньопородного сумського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА334717

Рубрики:

      
20.

Філонов Р.О. 
Продуктивність та деякі біологічні особливості свиней великої білої породи Автономної Республіки Крим: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.О. Філонов ; УААН, Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення маси великих білих свиней, яких розводять у провідних племінних господарствах АР Крим, а також впливу на якість потомства кнурів-плідників іноземної селекції. Особливу увагу приділено відтворним якостям свиноматок і кнурів, відгодівельним і м'ясним якостям нащадків, морфологічному та біохімічному складу крові й сироватки крові піддослідних тварин (включаючи сегменти АсАТ та АлАТ), а також питанням перетравності поживних і мінеральних речовин, рівню відкладання корму в тілі тварин. Підж час проведення фізіологічних дослідів були вивчені типи вищої нервової діяльності підсвинків. Встановлено перевагу кнурів-плідників англійської селекції у разі парування зі свиноматками місцевої селекції у порівнянні з контрольною групою місцевої селекції на відгодівельні та м'ясні якості. Свиноматки місцевої селекції мають консолідований генотип, тому для покращання м'ясних якостей потрібно не лише "приливати кров" іноземних генотипів, які мають кращі м'ясні якості, але і проводити внутрішньопородну селекцію на цей показник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65-60 + П653.9 Велика біла +
Шифр НБУВ: РА368096

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського