Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (420)Книжкові видання та компакт-диски (154)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯСО<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якушева І.Є. 
Економічна ефективність виробництва, переробки та реалізації м'ясо-молочної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.Є. Якушева ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження економічної ефективності функціонування м'ясо-молочного підкомплексу південного регіону України, до якого входять сільськогосподарські товаровиробники, підприємства м'ясо-молочної переробної промисловості та торгівлі. Визначено чинники, що впливають на ефективність виробництва, переробки та реалізації м'ясо-молочної продукції та ступінь адаптації суб'єктів підкомплексу до ринкових умов. Проаналізовано економічні відносини між суб'єктами підкомплексу та обгрунтовано пропозиції щодо їх удосконалення. Визначено прогнозні параметри розвитку м'ясо-молочного виробництва у межах регіону на короткостроковий період, оцінено рівень продовольчої безпеки південних областей щодо забезпечення населення м'ясо- та молокопродуктами. Встановлено рівень ризику вартісних показників реалізації м'ясо-молочної продукції сільськогосподарськими товаровиробниками та обгрунтовано основні напрями його зниження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20-82-07 + У9(4УКР)306.75-82-07
Шифр НБУВ: РА331054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яворська О.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза м'яса курчат, виробленого при стимуляції їх росту та розвитку: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / О.В. Яворська ; Львів. нац. акад. вет. мед. ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Експериментально обгрунтовано росто- та імуностимулюючу дію спеціально розробленої молочно-дріжджової домішки "Стимугал", яку застосовано під час вирощування курчат. На підставі ветеринарно-санітарної оцінки тушок птиці та врахування типологічних особливостей автономної нервової системи встановлено позитивний вплив даного біостимулятора на підвищення середньодобових приростів маси тіла, збільшення живої маси, промірів довжини й обхвату тулуба, довжини плесни та покращання якості м'яса. З'ясовано, що внаслідок застосування кормової домішки відбуваються закономірні зміни морфологічних і біохімічних показників крові: підвищення вмісту еритроцитів, гемоглобіну, загального білка (зокрема, збільшення <$Ebeta>- <$Egamma>-глобулінів), глюкози, загальних ліпідів та зростання активності ферментів аланін- і аспартатамінотрансферази та підвищення природної резистентності курчат, яке позитивно впливає на їх збереженість, інтенсивність росту та будову тіла. Проведено хімічні, органолептичні дослідження та вивчено біологічну цінність м'яса птиці. Доведено активуючу дію досліджуваної кормової домішки на гуморальні фактори неспецифічної резистентності організму курчат. Виявлено, що застосування в раціонах курчат "Стимугалу" дозволяє одержувати м'ясо вищої якості в порівнянні з птицею, яка не отримувала даної кормової домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА329129

Рубрики:

      
3.

Щербатюк О.М. 
Комплексний механізм зміцнення конкурентних позицій місцевих товаровиробників (на прикладі м'ясо- та молокопереробних підприємств Криворіжжя): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Щербатюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади побудови комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій місцевих товаровиробників, наведено практичні рекомендації щодо його впровадження. Опрацьовано понятійний і методичний апарат конкурентного позиціонування підприємств. Сформовано концептуальний підхід щодо побудови комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій підприємств. Проаналізовано стан ринку м'ясо-молочної продукції та визначено його основні характеристики. Ідентифіковано конкурентні позиції криворізьких м'ясо- та молокопереробних підприємств і тенденції їх змін. Проаналізовано доцільність та наведено оцінку фінансової спроможності впровадження комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій досліджуваних підприємств. Визначено особливості побудови та процесу впровадження комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій місцевих виробників м'ясо-молочних продуктів з урахуванням специфіки їх продукції, зовнішнього та базпосереднього оточення. Розроблено рекомендації щодо створення підсистем забезпечення впровадження та функціонування субмеханізмів зміцнення конкурентних позицій як складових елементів стратегічного управління досліджуваними підприємствами та субмеханізму державного регулювання та підтримки зміцнення конкурентних позицій місцевих товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)306.751.20-13 + У9(4УКР-4ДНІ)306.751.3-13 +
Шифр НБУВ: РА342722

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шулько О. П. 
Обмін речовин, продуктивність та якість продукції кролів за різних доз сірки та оптимального рівня селену в раціоні: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. П. Шулько ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено напрям змін у продуктивному молодняку кролів. Проведено оцінювання морфологічного та біохімічного складу їх крові. Вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію, фосфору, сірки та селену в організмі кролів залежно від дози сірки й оптимального рівня селену за використання різних його джерел. Доведено доцільність балансування раціонів за сіркою та визначено оптимальну дозу її згодовування. Встановлено вплив домішок сірки за оптимального рівня селену органічного та неорганічного походження на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, морфологічні та біохімічні показники крові, забійні якості й амінокислотний склад найдовшого м'язу спини молодняку кролів породи сріблястий для вирощування на м'ясо. Запропоновано вводити до складу повноцінного комбікорму сірковмісну сполуку неорганічного походження сульфат натрію, селеновмісну органічного походження Сел-Плекс для забезпечення оптимального вмісту цих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671.451.232 + П671-273.1
Шифр НБУВ: РА379327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шолудько О.В. 
Вдосконалення функціонування ринку продукції скотарства (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Шолудько ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та методику дослідження ринку продукції скотарства. Зроблено економічну оцінку сучасного рівня розвитку галузі. Проведено комплексний аналіз ринку даної продукції за результатами дослідження попиту й пропозиції та оцінено чинники, що їх формують. Досліджено кон'юнктуру та ціноутворення на ринку м'яса та молока. Вивчено організацію виробничо-економічних зв'язків у м'ясо-молочному підкомплексі АПК. Обгрунтовано напрями вдосконалення функціонування ринку продукції скотарства. Досліджено рівень продуктивності тварин, за якого досягається прибутковість виробництва продукції скотарства. Обгрунтовано концептуальні засади реструктуризації м'ясо-молочного підкомплексу АПК. Розроблено рекомендації з удосконалення економічних взаємовідносин партнерів на ринку продукції скотарства та її переробки. Обгрунтовано перспективні параметри розвитку даного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-592 + У9(4УКР)306.751-592 +
Шифр НБУВ: РА324407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шельов А.В. 
Цитогенетична оцінка племінних ресурсів сільськогосподарських тварин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / А.В. Шельов ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2008. — 21 с. — укp.

Зроблено цитогенетичне оцінювання особливостей соматичної хромосомної мінливості у різних видів і порід сільськогосподарських тварин. Виявлено ряд специфічних проявів хромосомної мінливості для окремих видів, встановлено її залежність від впливу ендо- й екзогенних чинників. Серед порівнюваних видів сільськогосподарських тварин - великої рогатої худоби (ВХР), свиней, коней - найвищу частку й індивідуальну мінливість за відсотком клітин зі структурними порушеннями хромосом і найменшу - за відсотком поліплоїдних метафаз зафіксовано у ВРХ, а найменшу за відсотком аберантних метафаз - у коней. Доведено, що для порід з м'ясним характером продуктивності у порівнянні з молочними породами ВРХ і м'ясо-сальними породами свиней, характерним є вищий рівень поліплоїдних клітин. З'ясовано, що тварини сірої української породи ВРХ і миргородської породи свиней відрізняються від тварин решти порід свого виду вищою часткою клітин з міжхромосомними асоціаціями за типом робертсонівських транслокацій. Досліджено залежність окремих цитогенетичних характеристик від чинників ендо- й екзогенного характеру. Зафіксовано залежність відсотку аберантних метафаз клітин зі структурними порушеннями хромосом і міжхромосомними асоціаціями за типом робертсонівських транслокацій від рівня екологічного забруднення. Встановлено залежність відсотку анеуплоїдів першого типу, поліплоїдів та клітин з асинхронним розходженням центромерних районів хроматид від породної та видової належності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П531 +
Шифр НБУВ: РА358508

Рубрики:

      
7.

Чухліб Є.В. 
Відгодівельні, м'ясо-сальні якості та окремі біологічні особливості свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.В. Чухліб ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено продуктивні якості та біологічні особливості свиней великої білої, великої чорної, полтавської м'ясної та української степової білої порід. Наведено дані росту та розвитку молодняку різних генотипів, відгодівельних і м'ясо-сальних якостей, перетравності основних поживних речовин корму, розвитку внутрішніх органів, гематологічних показників. Межа міцності стегнових кісток у полтавської м'ясної та української степової білої порід у порівнянні з контрольною групою (велика біла порода), була вищою, що свідчить про міцність її конституції. Доведено, що фенотипічна різноманітність за ознаками продуктивності, росту та розвитку значною мірою обумовлена впливом генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.47 +
Шифр НБУВ: РА346169

Рубрики:

      
8.

Чудновець І.В. 
Митно-тарифне регулювання імпорту м'яса в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.В. Чудновець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади оптимізації системи митно-тарифного регулювання імпорту товарів. Розглянуто економічний зміст мита та систематизацію його функцій. Визначено місце митно-тарифного регулювання у системі зовнішньоторговельної політики держави. Розкрито історичні передумови становлення митної політики України. Виявлено причини зростання імпорту м'яса до України на сучасному етапі. Проаналізовано зміну ввізних ставок на традиційні види м'яса. Розроблено методику розрахунку оптимального розміру ставок імпортного мита. Визначено фактичний розмір оптимального ввізного мита на яловичину, свинину, м'ясо птиці та баранину. Запропоновано алгоритм визначення обсягів імпорту м'яса, який дозволяє обчислити результативний показник за різних умов фінансової ситуації в Україні. Показано неефективність митно-тарифного регулювання в контексті збалансування внутрішнього ринку м'яса. Доведено необхідність посилення ролі технічних бар'єрів у системі регулювання імпорту для покращання рівня суспільного добробуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 +
Шифр НБУВ: РА370163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чуб О.А. 
Особливості господарсько-біологічних ознак свиней миргородської породи при внутрішньопородному підборі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.А. Чуб ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — К. ; Чубинське, 2009. — 16 с. — укp.

Вперше для популяції свиней миргородської породи, виявлено кращі та гірші варіанти підбору тварин та встановлено можливість прогнозування показників відтворювальної здатності і відгодівельних ознак за чистопородного розведення. Виявлено закономірності росту та розвитку молодняку, проведено порівняльну оцінку тварин за власною продуктивністю з використанням індексної селекції та класичної методики. Вивчено відгодівельні і м'ясо-сальні ознаки, якісну характеристика м'язової та жирової тканин, біохімічну характеристику сироватки крові, а також встановлено кореляційні зв'язки між ознаками. Відмічено різний вплив батьків на господарсько-корисні ознаки молодняку свиней миргородської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П65-334
Шифр НБУВ: РА366871

Рубрики:

      
10.

Чичик Р.М. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості молодняка кролів за різних рівнів обмінної енергії і сирого протеїну в комбікормах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Р.М. Чичик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичний та експериментальний матеріал щодо використання у годівлі кролів м'ясо-шкуркового напряму продуктивності комбікормів з різними рівнями обмінної енергії, сирого протеїну та біологічно активної домішки. Виявлено напрям змін у продуктивності молодняка кролів та амінокислотному складі найдовшого м'яза спини. Проведено оцінку морфологічного та біохімічного складу їх крові. Вивчено лінійний ріст тварин, перетравність поживних речовин і баланс азоту в організмі кролів залежно від рівня енергетичного та протеїнового живлення. Рекомендовано для вирощування молодняка кролів м'ясо-шкуркового напряму продуктивності віком 45 - 60 діб використовувати повнораціонний комбікорм з вмістом 0,99 МДж обмінної енергії у 100 г і 17 % протеїну; віком 61 - 90 діб - відповідно 0,94 МДж та 18 %; віком 91 - 120 діб - 0,99 МДж і 19 %. Запропоновано вводити до складу повнораціонного комбікорму біологічно активну домішку у кількості 2 % за масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.21 +
Шифр НБУВ: РА348290

Рубрики:

      
11.

Чернишов І.В. 
Підвищення відтворювальних і відгодівельних якостей свиней різного напрямку продуктивності шляхом оцінки і відбору за вирівняністю гнізд: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Чернишов ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості формування та реалізації продуктивного потенціалу свиней різного генотипу, статі та напряму продуктивності залежно від показника вирівняності гнізда. Виявлено генотипові відмінності у прояві компенсаторного росту поросят різної статі з невирівняних гнізд. Більш високу спроможність до компенсаторного росту встановлено у кнурів спеціалізованої м'ясної породи дюрок і свинок універсального напряму (великої білої). Зазначено, що підбір тварин з проявом компенсаторного росту з урахуванням генотипу та статі може бути використаний для підвищення енергії росту поросят з невирівняних гнізд. Одержано нові дані щодо інтер'єрних особливостей, якості м'ясо-сальної продукції свиней з гнізд різної вирівняності залежно від напрямку продуктивності та статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3 + П65-60 +
Шифр НБУВ: РА365173

Рубрики:

      
12.

Черенков В.М. 
Гігієнічне обгрунтування хімічної безпеки харчування населення в умовах індустріального регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.М. Черенков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему забезпечення населення індустріального екокризового регіону продовольчою сировиною та харчовими продуктами, безпечними за вмістом ксенобіотиків. Наведено гігієнічну оцінку контамінації продовольчої сировини та харчових продуктів токсичними елементами, пестицидами, нітратами. Виявлено, що вміст токсичних елементів у продовольчій сировині та харчових продуктах, вирощених і вироблених в індустріальному регіоні перевищує максимально припустимі рівні вмісту свинцю у 4,0 %, випадків, кадмію - 1,1 %, ртуті - 0,6 %, миш'яку - 0,2 %, міді - 7,1 %, цинку - 2,6%. Встановлено, що в індустріальному регіоні свинець, кадмій, мідь містяться у концентраціях статистично вірогідно вищих, ніж у контрольному. З'ясовано, що найбільш забрудненими пестицидами є молоко, м'ясо, молоко- та м'ясопродукти, овочі та фрукти. Доведено, що в індустріальному регіоні найбільша питома вага проб, в яких вміст пестицидів перевищує МДР, припадає на проби з хлорорганічними пестицидами. Виявлено, що 23,6 % продуктів рослинництва індустріального регіону та 16,3 % контрольного містять нітрати у концентраціях, що перевищують МДР. Визначено ксенобіотичне навантаження на організм різних вікових і професійних груп населення. Встановлено, що токсичність фактичного раціону працездатного населення індустріального регіону перевищує припустимий індекс у 2,18 - 3,42 рази, а контрольного - від 1,58 до 2,4 рази. Розроблено заходи щодо профілактики аліментарних уражень, які дозволяють знизити вміст ксенобіотиків у всіх джерелах їх надходження до харчових продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123 +
Шифр НБУВ: РА357046

Рубрики:

      
13.

Туринський В.М. 
Обгрунтування і розробка системи технологічних рішень та способів виробництва продукції вівчарства: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.М. Туринський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 42 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи комплексного вирішення актуальної для України проблеми формування конкурентоспроможного виробництва продукції вівчарства за ринкових умов. Розроблено ефективні технологічні рішення та біотехнологічні способи відтворення овець і вирощування здорового молодняку. Удосконалено технології машинного доїння овець та переробки молока, а також стрижки, первинної та поглибленої обробки вовни. Обгрунтовано систему селекційно-технологічних рішень та організаційно-економічних заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання генетичного потенціалу овець асканійської селекції щодо м'ясної, молочної та вовнової продуктивності. Запропоновано нові технічні засоби для штучного осіменіння овець, способи їх фіксації за ембріотрансплантації методом лапароскопії. Експериментально доведено профілактичну дію сольово-мінеральної суміші проти пілобезоарної хвороби, шлунково-кишкових гельмінтозів, показано її позитивний вплив на підвищення резистентності молодняка. Удосконалено існуючі технології машинного доїння овець і переробки молока, розроблено нові технічні рішення та засоби для швидкісної стрижки овець. Теоретично обгрунтовано й апробовано новий спосіб первинної обробки вовни на основі застосування фізичних принципів і явищ (пружних коливань, електромагнітних полів, НВЧ-енергії) та екстрагування вовнового жиру з промивної води. Доведено високу економічну ефективність поглибленої переробки вовни (мериносової, кросбредної, грубої та ярки) в трикотажне хутро. Показано доцільність створення мережі високотехнологічних модулів вівцеферм спеціалізованих напрямів продуктивності (м'ясного, молочного та багатоплідного) для всіх природно-економічних зон України. Запропоновано використання створеної асканійської м'ясо-вовнової породи овець як поліпшуючий генетичний матеріал для формування нового перспективного напряму продуктивності у вівчарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661 +
Шифр НБУВ: РА340176

Рубрики:

      
14.

Троїцька О.О. 
Екологічні аспекти біоутилізації трупної сировини тваринного походження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Троїцька ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проаналізовано вплив технологічних процесів з утилізації трупної сировини на Токмацькому ветсанзаводі на грунти, поверхневі та підгрунтові води та повітряне середовище. Досліжено вплив стічних вод утильзаводу після проходження очисних сопруд на грунти, що зрошують цими водами та рослини, які вирощують на даних територіях. Встановлено рівень забрудненості мікрофлорою напівфабрикатів і кінцевого продукту процесу утилізації трупної сировини - м'ясо-кісткового борошна. Наведено оцінку екологічної складової процесу утилізації трупної сировини на ветсанутильзаводі, визначено якісну й кількісну диференціацію екодеструктивних процесів, які впливають на об'єкти довкілля. Розроблено комплекс заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу на стан навколишнього середовища процесу утилізації трупної сировини на спеціалізованих підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.23 + Е0*801.48 +
Шифр НБУВ: РА355807

Рубрики:

      
15.

Томашівський О.З. 
Розвиток регіонального ринку продукції скотарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.З. Томашівський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади формування регіонального ринку продукції скотарства. Обгрунтовано практичні пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного функціонування цього ринку. Охарактеризовано розвиток економічних відносин у м'ясо-молочному підкомплексі Львівщини. Розроблено схему функціонування інфраструктури ринку продукції скотарства, яка передбачає практичне застосування рекомендацій щодо вдосконалення економічного механізму взаємовідносин у діяльності інтегрованих агропромислових формувань. Обгрунтовано напрями державної політики щодо регулювання ринку продукції скотарства за умов виходу на світовий ринок. Визначено перспективні параметри регіонального ринку продукції скотарства, за яких забезпечується його розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА366344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Томін Є.Ф. 
Ефективність використання свиней великої білої породи за різних методів розведення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.Ф. Томін ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Доведено доцільність застосування схрещування та породно-лінійної гібридизації з метою підвищення продуктивності, покращання відгодівельних і м'ясо-сальних якостей молодняку свиней, одержаного від поєднання свиноматок великої білої породи з кнурами різних генотипів. Підтверджено високу комбінаційну здатність свиноматок великої білої породи у разі її використання як материнської форми у двопородному схрещуванні та породно-лінійній гібридизації зі кнурами полтавської м'ясної та червоно-поясної спеціалізованої лінії м'ясних свиней. Встановлено особливості впливу промислового схрещування та породно-лінійної гібридизації на великоплідність свиноматок великої білої породи. З'ясовано, що схрещування м'ясо-сальних свиноматок великої білої породи з кнурами м'ясних порід і ліній сприяє збільшенню великоплідності та середньої маси поросят на два місяці швидше, ніж промислове схрещування зі кнурами миргородської породи. Доведено, що підвищена резистентність молодняку свиней не впливає на інтер'єрні показники та покращує якість м'яса та сала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА362475

Рубрики:

      
17.

Ткачик Л. В. 
Якість та безпечність м'яса свиней за застосування натуральних кормових добавок із вмістом Омега-3 жирних кислот і селену / Л. В. Ткачик. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ткачик Т.Е. 
Комплексне використання різних класів генетичних маркерів у процесі створення нових популяцій курей: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.Е. Ткачик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

У процесі створення нової популяції курей використано п'ять класів генетичних маркерів за випадків: для моніторингу динаміки генетичної структури птиці (поліморфні білки, групи крові, ембріональні аномалії та дискретні морфологічні ознаки), пошуку зв'язків сигнальних генів з господарсько-корисними ознаками (поліморфні білки яєць, гени-маркери статі) та створення аутосексних гібридних комбінацій (гени-маркери статі). Установлено оптимальний рівень гетерозиготності дослідної птиці за біохімічними маркерами (19,90 %). Не виявлено негативного впливу алеля *K, а також генотипів за локусами G(3) та G(2) на господарсько-корисні ознаки бірківських м'ясо-яєчних курей. Досягнуто високу ефективність аутосексингу добових курчат і виявлено подібність спектрів ембріональних аномалій розвитку у сухопутної та водоплавної птиці різних видів. Розроблено генетичний паспорт кожної з субпопуляцій бірківських м'ясояєчних курей та популяції в цілому, який комплексно та всебічно відображає генетичну структуру сьомого покоління дослідної птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-31 +
Шифр НБУВ: РА357577

Рубрики:

      
19.

Стрижак Т. А. 
Продуктивність та м'ясні якості свиней вітчизняних і імпортних генотипів за різних методів розведення в умовах промислової технології: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. А. Стрижак ; Ін-т свинарства ім. О.В. Квасницького НААН України. — Полтава, 2010. — 20 с. — укp.

Викладено результати визначення ефективності застосування генотипів імпортної селекції за умов промислової технології з використанням індексної селекції та прогностичних математичних функцій за чистопородного розведення та схрещування. Одержано позитивні результати за відтворювальними якостями свиноматок за чистопородного розведення та схрещування. Вивчено ріст і розвиток молодняку від даних поєднань та оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 6,3 - 10,3 доби; характеризується вищими на 155 - 262 г середньодобовими приростами у порівнянні з аналогами. Розроблено селекційний індекс нового конструкційного типу, який регулює силу тиску на окремі ознаки. Визначено математичні функції, які адекватно та з високою точністю (85,00 - 99,99 %) прогнозують енергію росту молодняку свиней. Встановлено пріоритетний вплив фактора препотентності у кнурів за показниками витрат кормів і товщини сала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 + П65-312
Шифр НБУВ: РА377007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Солоха І.М. 
Морфобіологічні особливості помісей від схрещування баранів м'ясної породи олібс з м'ясо-вовновими матками дніпропетровської селекції у типі корідель: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Солоха ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично доведено доцільність і встановлено ефективність схрещування м'ясних баранів породи олібс з м'ясо-вовновими матками дніпропетровської селекції у типі корідель з метою підвищення генетичного потенціалу м'ясної продуктивності популяції овець місцевої селекції. Досліджено фенотипові ознаки та морфобіологічні особливості помісей I покоління. Вперше виявлено можливість раннього прогнозування продуктивності потомства м'ясної породи олібс залежно від строку ембріогенезу, оцінено його відгодівельні, м'ясні та забійні якості, експериментально визначено скоростиглість та економічну ефективність реалізації на м'ясо у 8-місячному віці. Вивчено кореляційні зв'язки основних селекційних ознак м'ясної та вовнової продуктивності напівкровного за олібсами потомства та чистопородного молодняка. З'ясовано, що помісному молодняку властиві крупноплідність, вищі, ніж у чистопородних тварин, а також збереженість, інтенсивність масового та лінійного росту, менші витрати корму на приріст живої маси, що сприяє збільшенню виробництва м'яса-баранини та ягнятини, підвищенню рентабельності галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3-2 + П661.3,2-338 +
Шифр НБУВ: РА359908

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського