Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>K=МІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мінакова Н.О. 
Безборні титанові емалі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Н.О. Мінакова ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено склади нових безборних титанових емалевих покриттів для захисту від корозії виробів з тонколистової сталі, зокрема, господарчо-побутового та санітарно-технічного призначення. Обгрунтовано наукові засади синтезу запропонованих безборних титанових емалевих покриттів. Досліджено області їх склоутворення та кристалізаційну здатність. Розглянуто структурні умови, що спричиняють кристалізацію титанвмісних стекол. Встановлено необхідність внесення в структурну сітку скла титанатних угруповань зі зв'язком Ti - O - Ti.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52-3 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА346253

Рубрики:

      
2.

Мінаков М.В. 
Вплив вихідної структури і попереднього деформування на характеристики зміцнення і руйнування технічного титану різноманітних способів виплавки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / М.В. Мінаков ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.7

Рубрики:

      
3.

Мінаєва Е.В. 
Гендерна концептологія: мовна репрезентація концептів "Дім" і "Любов" у жіночій поезії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Е.В. Мінаєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 23 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "гендерна концептологія", розроблено термінологічний апарат когнітивної лінгвістики та лінгвістичної гендерології. З використанням нового методологічного підходу до дослідження концептів, створеного на базі поєднання концептуального та гендерного аналізу, вперше виділено гендерні ознаки концептів "Любов" і "Дім" на матеріалі жіночої поезії (Б.Ахмадуліної, Н.Матвєєвої, Л.Міллер, Н.Павлової, Н.Іскренко). Виявлено особливості функціонування гендерних стереотипів і асиметрій у поетичних текстах. Визначено гендерні лакуни у змісті концептів "Любов" і "Дім". Досліджено можливості репрезентації гендера у мові через культурні концепти. Зроблено висновок про здатність поезії долати обмеження, обумовлені стереотипізацією (зокрема, гендерною) масової свідомості. З'ясовано, що мова є ефективним засобом формування стереотипних уявлень про гендер і водночас саме у мові відбувається переосмислення гендерних стереотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 + Ш5(4УКР)941.2-335 + Ш5(4РОС)6-335 +
Шифр НБУВ: РА353132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Мінаков М.А. 
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії XIX - XX століть: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / М.А. Мінаков ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Визначено основні характеристики еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, становлення яких спричинено впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі у XIX - XX ст. На підставі історико-філософського топологічного аналізу основних положень стосовно досвіду, наявних у межах західної філософії від Античності до XX ст., відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського аналізу досвіду у Канта та Гегеля, що зумовили рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням поміж епістемологічним і герменевтичним підходами. Установлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду у термінах фактичності й історичності в основних течіях філософії Заходу XIX - XX ст. На підставі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії XIX - XX ст. створено концепцію еволюції цього поняття, яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду щодо філософських теорій неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології та герменевтики, а також особливості впливу цих підходів на формування завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.37 + Ю3(0)5 + Ю3(0)6 +
Шифр НБУВ: РА353746

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Мінакова С.М. 
Економіко-методичні основи реструктуризації морських торговельних портів України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.М. Мінакова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі оцінювання сучасного стану та перспектив розвитку підприємств портової діяльності обгрунтовано необхідність проведення їх реструктуризації. Узагальнено досвід реструктуризації підприємств різних видів економічної діяльності. Оцінено сучасні трансформації поняття та видів реструктуризації підприємств і сформульовано їх тлумачення. Обгрунтовано методичні підходи до моделювання динаміки показників реструктуризації, до визначення загального алгоритму комплексного діагностування та показників оцінювання впливу головних зовнішніх і внутрішніх факторів на рівень фінансової стійкості. Розроблено математичну модель реструктуризації підприємств портової системи України. Обгрунтовано методичні підходи до проведення комплексного діагностування стану підприємств портової діяльності. З використанням розробленого методичного апарату проведено розрахунки, за якими підтверджено його коректність і працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3-961-31 + У9(4УКР)374.610.3-961-31
Шифр НБУВ: РА364839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гуцол А. В. 
Експериментальне обгрунтування ефективності використання ферментних препаратів та їх композицій в годівлі свиней: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.02 / А. В. Гуцол ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 45 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано ефективність використання в годівлі свиней різних вікових груп нових біологічно активних кормових домішок - мацерази, мацеробациліну, міновіту, мінази, мультиензимних композицій МЕК-1 та МЕК-2 і визначено їх активність і найбільш ефективні дози введення в раціони тварин. Встановлено, що згодовування даних біологічно активних кормових домішок супоросним свиноматкам мало позитивний вплив на їх відтворні показники. Визначено позитивний вплив згодовування даних кормових домішок на ріст і збереженість поросят, відгодівельні та забійні показники молодняку, фізико-хімічні показники якості м'яса, його білковий, жирокислотний склад і калорійність. Показано, що використання в годівлі молодняку свиней даних домішок сприяє покращанню перетравності більшості поживних речовин раціонів і кращому засвоєнню організмом азоту корму. Доведено позитивний вплив даних кормових домішок на процеси обміну речовин, їх високу активність, здатність стимулювати розвиток окремих структур органів травної й ендокринної систем, підвищення приростів тварин шляхом інтенсифікації функції окремих органів і систем завдяки морфофункціональним змінам, які мають адаптивний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25
Шифр НБУВ: РА378101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Мінаєва Н.Л. 
Знезалізнення підземних вод в баштах-колонах з пінополістирольним фільтром: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / Н.Л. Мінаєва ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.106.1
Шифр НБУВ: РА371764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мінаков М.А. 
Кантове поняття віри розуму в контексті німецького просвітництва: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.А. Мінаков ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено класичні філософські проблеми співвідношення віри та розуму на прикладі вчення І.Канта про віру розуму. Розглянуто зміст вчення про віру розуму та його місце у філософії І.Канта. Розкрито несуперечливість відносин віри та точного знання, належність до сфери розуму віри як здатності людини, що вперше у модерній філософії обгрунтував І.Кант. Доведено, що вчення І.Канта про віру розуму зняло класичне протиставлення віри та розуму і вивело релігійно-філософські дискусії на новий некласичний рівень, який дав можливість розглядати людину в особистісній цілісності її здатностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1 + Ю215
Шифр НБУВ: РА309028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Мінаєв М.М. 
Кримінальна відповідальність за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ст. 204 КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.М. Мінаєв ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено кримінально-правову характеристику незаконного виготовлення, незаконного придбання, зберігання, транспортування з метою збуту та збуту підакцизних товарів, детально розглянуто елементи та ознаки складів злочинів, передбачених статтею 204 КК України, розмежовано ці злочини між собою та відмежовано їх від інших злочинів. Проаналізовано правові поняття щодо виробництва, обігу підакцизних товарів. Наведено дефініції певних понять, що вживаються у зазначеній статті, визначено недоліки чинної редакції цієї статті у контексті правил юридичної техніки. Комплексно розглянуто питання кваліфікації незаконного виготовлення підакцизних товарів та іншого незаконного поводження з ними за чинним КК. Запропоновано нову редакцію статті 204 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА338295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мінаєв П.А. 
Локалізація коливань у сильно анізотропних та багатошарових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / П.А. Мінаєв ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — Бібліогр.: с. 17. — укp.

Досліджено вплив плоских дефектів на динамічні характеристики сильно анізотропних шаруватих кристалів, вивчено особливості розповсюдження та локалізації коливань у складних багатошарових сполуках. Для сильно анізотропного кристала з адсорбованим моноатомним шаром аналітично та чисельно проаналізовано особливі рішення рівнянь динаміки гратки, які можуть мати частоти всередині смуги суцільного спектра системи та поза нею (квазіповерхневі та поверхневі стани). Встановлено атомну динаміку сильно анізотропних шаруватих кристалів, які містять плоскі дефекти. Виявлено, що умови локалізації деяких типів коливань та їх характеристики можна описати у межах одновимірних моделей, які містять крапкові домішки. Вивчено процес резонансного проходження акустичних хвиль через домішковий моношар, що розділяє два сильно анізотропних кристала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА329419

Рубрики:

      
11.

Мінаєв А.В. 
Молодіжний рух другої половини 60-х рр. XX ст. в країнах Західної Європи та США: ретроспективний аналіз: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Мінаєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження молодіжного руху другої половини 60-х рр. XX ст. у країнах Західної Європи та США як цілісного історичного явища. Динаміку молодіжного протесту розглянуто у тісному взаємозв'язку об'єктивних процесів соціальної трансформації західного суспільства з суб'єктивними аспектами, зокрема зрушеннями у молодіжній свідомості у 1950 - 1960-х рр. Проаналізовано характерні соціально-психологічні особливості категорії молодь, з'ясовано соціально-економічні, політичні та культурно-освітні передумови та причини активізації молодіжного радикалізму. Систематизовано існуючі наукові підходи щодо визначення змісту понять "субкультура" та "контркультура", визначено джерела розвитку молодіжного протесту. Розглянуто характерні риси молодіжної ідеології, охарактеризовано елементи контркультури молоді 1960-х рр. Проаналізовано особливості становлення та розвитку руху хіппі як основного прояву політичного протесту молоді, досліджено гібридні форми молодіжного руху. З'ясовано причини занепаду молодіжної активності на межі 1960 - 1970 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-473 + Т3(0)63-473 + Т3(0)63-473
Шифр НБУВ: РА342879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мінаков О.В. 
Облік і аналіз в управлінні інноваційною діяльністю підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.В. Мінаков ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методичні підходи до обліку й аналізу інноваційних процесів і розроблено практичні рекомендації щодо формування обліково-аналітичного забезпечення як інформаційної системи управління інноваційною діяльністю підприємств. Узагальнено світовий досвід еволюції інноваційної діяльності підприємств і розроблено класифікаційну схему інновацій, інформаційного забезпечення управління ризиками, витратами на впровадження інновацій. Розроблено пропозиції щодо узгодження й удосконалення окремих нормативних актів, які регулюють інноваційну діяльність в Україні, реалізація яких сприяє стимулюванню розвитку інноваційних структур. Встановлено основні критерії вибору програмних продуктів з метою автоматизації обліку інноваційної діяльності. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення данного процесу на підставі використання сучасних інформаційних технологій. Розроблено робочий план рахунків, реєстри та форми внутрішньої звітності управлінського обліку інновацій для прийняття рішень з метою оптимізації витрат. Запропоновано варіанти удосконалення обліку інноваційних процесів з використанням методу моделювання. Розроблено аналітичний інструментарій для вибору оптимальних варіантів інноваційних процесів з метою зменшення ризику прийняття помилкових управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-55 + У053.9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА362736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вітвіцький В.В. 
Організаційно-економічні основи формування і розвитку нормативних систем в агропромисловому виробництві України: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.В. Вітвіцький ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи формування і розвитку нормативних систем в агропромисловому виробництві України за умов трансформації економіки, їх сутність, концепції розвитку економічних норм і нормативів. Висвітлено концептуальне і методологічне середовище функціонування норм і нормативів, системний підхід до їх формування і розвитку, класифікацію нормотвірних чинників, послідовність розробки та вимоги до нормативних матеріалів. Визначено принципи формування норм і нормативів як вихідної основи відтворення національної нормативної системи економічних норм і нормативів АПК, адекватних ринку. Удосконалено систему обгрунтування норм і нормативів з урахуванням не тільки традиційно використовуваних внутрішніх та природних чинників, а й чинників зовнішнього по відношенню до підприємства середовища (ринку). Розкрито природу основної суперечності перехідного періоду між державою - ініціатором демократизації формування внутрішньогосподарських нормативних систем та підприємствами, які з економічних причин та внаслідок наукомісткості цих розробок не можуть створити власну нормативну базу. Запропоновано концепцію збирання вихідних даних на базі паспортизації та організаційно-методологічної основи проектування нормативних систем. Розкрито принципи і ефективність реінжинірингу в управлінні нормативною мережею Мінагрополітики України, принципи функціонування інформаційної нормативної системи АПК. Сформовано принципово нову модель нормативних показників у системі інформаційних зв'язків з іншими функціями управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-25 +
Шифр НБУВ: РА327919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кобринець О.С. 
Пародійна творчість Д.Д.Мінаєва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.С. Кобринець ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено пародійну творчість Д.Д.Мінаєва. Проведено детальний аналіз його художньої спадщини (поезії, прози, драматургії, критико-публіцистичних статей). Узагальнено, систематизовано та проаналізовано відомі розрізнені пародії Д.Д.Мінаєва, а також набуті та маловідомі твори. Досліджено близько 120-ти пародій, 36 з них розглянуто вперше. Здійснено спробу класифікувати мінаєвські пародії, які органічно взаємозв'язані з біографією письменника, його суспільно-політичними та літературно-естетичними поглядами. Уперше мінаєвські пародії проаналізовано у широкому історико-літературному контексті, у порівнянні з творчістю його сучасників - М.О.Добролюбова, О.М.Іволгіна, В.С.Курочкіна, М.Л.Ломана, М.О.Некрасова, І.І.Панаєва, що сприяє більш глибокому розумінню творчості Мінаєва-пародиста та дозволяє виявити особливості його пародій. Вивчено притаманні Мінаєву оригінальні прийоми творення пародійного ефекту. Визначено ідейно-художню своєрідність пародій Д.Д.Мінаєва та здійснено спробу встановити роль і місце письменника в історико-літературному процесі його часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Мінаєв, Д.Д. 537 +
Шифр НБУВ: РА350056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мінаєва О.М. 
Правове регулювання податкового обліку в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Мінаєва ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему правового регулювання податкового обліку в Україні та питання його реалізації у податковому законодавстві України. Розкрито суть поняття та правову природу податкового обліку, особливості його ведення. Розвинуто методи та засоби ведення даного обліку. Вивчено питання взаємодії платників податків, а також контролювальних і правоохоронних органів з приводу ведення податкового обліку та подання податкової звітності. Наведено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, що регулюють питання ведення податкового обліку, подання податкової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА349959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Льотка Г.І. 
Продуктивність, перетравність корму та якість м'яса свиней при згодовуванні мінази: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г.І. Льотка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив нової кормової домішки мінази на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, якість м'яса, стан травної й ендокринної систем, обміну речовин у молодняку свиней у період вирощування та відгодівлі. Виявлено, що згодовування мінази у дозах 2 - 8 г на 100 кг живої маси підвищує середньодобові прирости молодняку свиней, збільшує забійну масу та масу туші, істотно не впливає на фізико-хімічні показники та якість м'яса, знижує відкладання жиру у тушах, поліпшує перетравність вуглеводів, жиру, протеїну, золи та засвоєння азоту кормів, забезпечує сталість гематологічних показників та обміну речовин, а в органах травної й ендокринної систем обумовлює незначні зміни окремих структур у фізіологічно допустимих межах. Науково обгрунтовано оптимальну дозу згодовування мінази, яка становить 4 г на 100 кг живої маси тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25 міназа
Шифр НБУВ: РА371770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Рудь О.Г. 
Роль молодняку великої рогатої худоби в епізоотичному процесі лейкозу: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Рудь ; Одес. держ. аграр. ун-т Мінагрополітики України. — О., 2003. — 24 с. — укp.

Уперше визначено особливості динаміки показників інфікованості вірусом лейкозу різних вікових груп великої рогатої худоби у неблагонадійному господарстві на початку та в процесі проведення оздоровчих протилейкозних заходів. Встановлено, що на початку оздоровлення господарств інфікованість тварин старших вікових груп вища, ніж молодняку. З'ясовано, що проведення протилейкозних оздоровчих заходів призводить до зменшення числа вірусоносіїв як у групах молодняку, так і маточного поголів'я незалежно від початкового рівня інфікованості у господарстві. На завершальних етапах оздоровлення господарств виявлено зниження показника інфікованості серед тварин як старших вікових груп, так і молодняку. Доведено, що інфіковані тварини з молодших вікових груп продовжують виділятися ще певний час навіть після припинення виділень позитивно реагуючих тварин із старших вікових груп і на завершальних етапах оздоровчих заходів виступають джерелом збудника вірусу лейкозу великої рогатої худоби (ВЛВРХ) у епізоотичному лейкозному процесі. В епізоотологічному експерименті вивчено динаміку титрів противірусних антитіл у корів до і після розтелення. Виявлено, що після розтелення рівень титрів антитіл у сироватці крові корів знижується, а потім відновлюється на 37 - 43-й день. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено, що зараження телят збудником лейкозу великої рогатої худоби відбувається переважно в постнатальний період їх розвитку. Встановлено, що телята, які не мають колостральних протилейкозних антитіл, можуть заражатись ВЛВРХ на 45-й день життя. Розроблено системи протилейкозних заходів з визначенням титрів протилейкозних антитіл у корів-матерів та диференційованим підходом до визначення терміну першого серологічного дослідження телят. Доведено, що скорочення інтервалів серологічних досліджень до 10 днів та вчасне видалення із стад інфікованих тварин сприяє швидкому оздоровленню господарств. Вперше в Україні вивчено динаміку інфекційного лейкозного процесу в молодняку великої рогатої худоби та у тварин на різних стадіях його перебігу, встановлено пряму залежність між титром колостральних антитіл у корів-матерів та терміном їх циркуляції в організмі телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1 +
Шифр НБУВ: РА327894

Рубрики:

      
18.

Мінаєва 
Урядовий PR: принципи організації та засоби забезпечення: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Владислава Олексіївна Мінаєва ; Академія муніципального управління. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.028ф + Х849(4УКР112 + Ч62в05
Шифр НБУВ: РА365553

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Резга К. .. 
Національна ідентичність і зовнішні впливи в архітектурі мечетей Алжиру (ХІ ст. – 1830 рр.) / К. .. Резга. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації виявлено і аргументовано, як під впливом зовнішніх чинників, давньої спадщини Римської імперії, місцевих природно-кліматичних умов і архітектурно-будівельних традицій сформувались ознаки національної ідентичності ісламської архітектурної школи Алжиру, визначено прояви національної ідентичності і запозичених традицій в архітектурі мечетей, розроблено рекомендації для проектування нових мечетей в національних формах.Уперше визначено архітектурну періодизацію мечетей Алжиру з характеристикою кожного періоду (1 період – поєднання арабських, берберських, перських впливів, поширення колонного типу мечеті, 2 період – вплив андалузької архітектури, поява більшого декорування, 3 період – перевага функціональності в побудові мечетей, остаточне формування мечеті магрибського типу, 4 період відіграв не таку важливу роль в періодизації мечетей Алжиру, однак саме цей період позначився активним будівництвом медресе, 5 період – вплив іспано-португальських будівельних традицій, декорування, 6 період – період еклектизму і змішування традицій під час османського панування).На основі методології системно-структурного аналізу визначено принципи розташування мечетей в міському середовищі, планувальні схеми, пропорційну побудову, проаналізовано і систематизовано основні елементи, досліджено конструктивні схеми та декор.За методом системно-структурного аналізу сформульовано визначальні ознаки національної самобутності (колонний тип безкупольної мечеті з призматичним кількаярусним мінаретом або з звуженим догори мінаретом з гострокутними елементами завершення) і зовнішні впливи (арабські, давньоримські, перські, андалузькі, візантійські, османські) в архітектурі мечетей Алжиру ХІ ст.– 1830 р., визначено регіони з виявленням ознак національної самобутності в архітектурі на кордоні з Марокко і в долині р. Мзаб та регіони з поєднанням мультикультуралізму в архітектурі на узбережжі Середземномор'я та на кордоні з Тунісом.На основі проведеного дослідження сформульовано практичні рекомендації для проектування мечетей в національних формах.^UThe thesis has revealed and has put forward the arguments how, under the influence of external factors, the ancient heritage of the Roman Empire, local natural climatic conditions and architectural and construction traditions, the signs of the national identity of the Algerian Islamic School of Architecture were formed. It has specified the manifestations of national identity and borrowed traditions in the architecture of mosques, and has developed recommendations for designing of new mosques in the national forms.The Islamic Architecture School of Algeria was formed on the background of historical changes, a constant change of ruling dynasties, as well as under the influence of specific climatic conditions and ethnic features.For the first time, the architectural periodization of Algerian mosques with the characteristics of each period was determined (the first period - a combination of Arab, Berber, Persian influences, distribution of a mosques of hypostyle type; the second period - the influence of the Andalusian architecture, the occurrence of large decoration; the third period - the preference for greater functionality in the construction of mosques, the final formation of a Maghreb type mosque; the fourth period did not play a significant role in the periodization of Algerian mosques, but this period was marked by the active construction of madrassahs; the fifth period – the influence of the Spanish and Portuguese architecture and construction traditions, decoration; the sixth period - a period of eclecticism and mixing of traditions under the Ottoman rule).On the basis of the methodology of the system-structural analysis, the principles of location of mosques in the urban environment, planning schemes and proportional construction are determined; the basic elements are analyzed and systematized; the structural layouts and decoration are studied. Mosques are analyzed from the enlarged urban-planning level (location in the urban environment) to the object level (planning, compositional construction) and element-by-element level (component elements of the superstructure of the mosque, structural systems, decorative finishing of facades and interiors). Then, the peculiarities of different hierarchical levels of mosques are compared with the architectural periodization and geography of location, which enables identifying national signs and external influences in the Algerian Islamic architectural school.It has been proved that the national forms of the mosques of Algeria are expressed as follows: in the domeless Maghreb and Kharijites mosques; in the prismatic minaret with several tiers or the tapered upward minaret with acute-angle elements of crowning, taking into account seismic activity; in the use of a hypostyle type mosque with crowning of each nave with a double sloping roof; and in the use of lightweight wooden roof structures.According to the method of system-structural analysis, the thesis has formulated the determining features of national identity and external influences in the architecture of Algerian Mosques since 11th century till 1830; it has been determined the regions with manifestation of signs of national identity in the architecture on the border with Morocco and in the valley of the M'zab river and regions with a combination of multiculturalism in architecture on the Mediterranean coast and on the border with Tunisia.The practical recommendations for the planning of mosques in national forms are formulated - separately for the mosques of the Maghreb type and for the Kharijites mosques. It has been proved that the process of construction of new mosques should be in parallel with the development of the protection of monuments and restoration activities by expanding the list of objects under state protection and are included in the State or World Monuments Registry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Віленчук О. М. 
Організаційно-економічні засади формування та функціонування ринку аграрного страхування / О. М. Віленчук. — Б.м., 2019 — укp.

Мета: розробка й обґрунтування теоретико-методологічних підходів щодо організаційно-економічних засад формування та функціонування ринку аграрного страхування. Об'єкт: процес становлення організаційно-економічних засад формування та функціонування ринку аграрного страхування за умов ризикогенності сільськогосподарського виробництва. Методи дослідження: системного аналізу; структурно-функціональний; кореляційно-регресійного аналізу; соціологічного опитування; гіпотетичного передбачення; матричного аналізу; Кобба-Дугласа; Монте-Карло. Теоретичні результати: розроблено теоретико-методологічні положення становлення та розвитку страхових відносин в аграрній сфері. Практичні результати: розроблено організаційно-економічні та управлінські засади формування та функціонування ринку аграрного страхування. Наукова новизна: запропоновано концептуальні положення до функціонування ринку аграрного страхування, які спрямовані на системну взаємодію структурних та інфраструктурних суб'єктів страхових відносин; розроблено методичний підхід до комплексного оцінювання територіального, галузевого та інституціонального потенціалів розвитку аграрного страхування за допомогою моделювання ключових параметрів функціонування страхового ринку. Ступінь впровадження: Департамент аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики України; Житомирська обласна рада; Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації; ПАТ СК “Країна”; ПрАТ СК “Універсальна”; ЖНАЕУ. Ефективність: результати дослідження сприятимуть розширенню страхового покриття сільськогосподарських ризиків. Сфера використання: профільні міністерства та відомства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, галузеві органи влади, страхові компанії, вищі навчальні заклади.^UThe aim: to develop and substantiate theory-methodological approaches to the organizational and economic principles of the agrarian insurance market formation and functioning. The object: the formation process of organizational and economic principles of the agrarian insurance market formation and functioning in the conditions of agricultural production risk-generativeness. Research methodology: system analysis; structure-functional; correlation-regression analysis; sociological survey; hypothetical prediction; matrix analysis; Kobba-Douglas; Monte-Carlo Theoretical results: theory-methodological principles of the insurance relations formation and development in the agrarian sphere are developed. Practical results: the organizational, economic and managerial principles of the agrarian insurance market formation and functioning have been developed. Scientific novelty: the conceptual provisions for the functioning of the agrarian insurance market are proposed, which are aimed at the systematic interaction between structural and infrastructural subjects of insurance relations; the methodical approach to complex assessment of territorial, the sectoral and institutional potential of agrarian insurance development is developed with the help of modeling the key parameters of the insurance market functioning. Implementation level: Agrarian Policy and Agriculture Department of the Ministry of Agrarian Policy of Ukraine; Zhytomyr Regional Council; Agricultural Development and Economic Policy Department of Zhytomyr Regional State Administration; PJSC Insurance Company “Krayina”; PrJSC Insurance Company “Universalna”; ZNAEU. The efficiency: the results of the study will contribute to expand the insurance coverage of agricultural risks. Scope of use: profile ministries and departments, central and local executive authorities, sectoral authorities, insurance companies, and higher education institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського