Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (519)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=МІСЯЦЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гончарова І.І. 
Використання триметазидину у хворих на ІХС з післяінфарктним кардіосклерозом та супутнім цукровим діабетом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.І. Гончарова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено переваги та обгрунтовано доцільність поєднаного застосування триметазидину та атенололу у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) після перенесеного інфаркту міокарда, а також за наявності цукрового діабету II типу з метою підвищення антиішемічної ефективності даної терапії. Вперше проведено аналіз впливу триметазидину на діастолічну функцію міокарда залежно від вихідного типу її дисфункції. Продемонстровано можливість зменшення ступеня діастолічної дисфункції міокарда за типом "сповільненої релаксації" у разі застосування триметазидину. Встановлено взаємозв'язок між антиішемічною дією препарату та його позитивним впливом на процеси діастолічного розслаблення міокарда лівого шлуночка. Виявлено позитивний антиремоделюючий ефект комбінації триметазидину та атенололу, який характеризується зменшенням об'єму лівого шлуночка. Досліджено вплив триметазидину на вазодилатуючі властивості ендотелію артерій. Встановлено покращання ендотелійзалежної вазодилатації у разі застосування триметазидину та його комбінації з атенололом. Виявлено, що через місяць після припинення вживання триметазидину зникає його антиішемічний ефект та позитивний вплив на процеси розслаблення міокарда лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.11-7 +
Шифр НБУВ: РА331328

Рубрики:

      
2.

Пономаренко Н.В. 
Вплив насіння амаранту на склад та пероксидне окислення ліпідів у підшлунковій залозі перепелів за дії нітратів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Н.В. Пономаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування системи антиоксидантного захисту, склад ліпідів та вміст продуктів їх пероксидного окиснення у підшлунковій залозі перепелів на ранніх етапах постнатального онтогенезу за дії нітратів та згодовування насіння амаранту у складі комбікорму. Встановлено, що перший місяць життя перепелів характеризується вірогідним зростанням вмісту фосфоліпідів та неестерифікованих жирних кислот, зниженням вмісту триацилгліцеролів, холестеролу та його естерів. Доведено низьку активність системи антиоксидантного захисту протягом першого місяця життя птиці та підвищення її ефективності у підшлунковій залозі з 6-тижневого віку. Виявлено, що дія нітратів на організм птиці супроводжується виснаженням захисних можливостей антиоксидантної системи, що обумовлює підвищення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів та змін у складі ліпідів підшлункової залози. Встановлено, що згодовування комбікорму з насінням амаранту на фоні нітратного навантаження сприяє підвищенню активності ферментативної системи антиоксидантного захисту. У співвідношенні окремих класів ліпідів виявлено достовірне зниження вмісту холестеролу, підвищення вмісту триацилгліцеролів та естерів холестеролу. З'ясовано, що нітратне навантаження та згодовування насіння амаранту у складі комбікорму суттєво не впливають на склад ліпідів у жовтку яєць перепелів, зміни співвідношення окремих класів ліпідів у грудному м'язі птиці подібні до змін у підшлунковій залозі, що свідчить про системний вплив насіння амаранту на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-451.2 + Е60*734.27-641.9:Г125.132.1 Ан +
Шифр НБУВ: РА352962

Рубрики:

      
3.

Вереснюк Н.С. 
Диференційна діагностика гіперпролактинемічних станів у жінок з порушеннями репродуктивного здоров'я та методи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.С. Вереснюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики гіперпролактинемічних станів і методів їх корекції у жінок з порушеннями репродуктивного здоров'я на основі комплексного вивчення клініки, гормонального гомеостазу, інформативності функціональних проб і рівня макропролактину. Обстежено 600 жінок, частота гіперпролактинемії (ГП) склала 27,3 %. Макропролактинемію виявлено у 20,8 % пацієнток, у 87,1 % з них була відсутня галакторея, що зумовлено переважанням в структурі пролактину (ПРЛ) високомолекулярної неактивної фракції. Встановлено неоднорідність змін гормонального гомеостазу, розвиток патології ендометрію у 49,5 % пацієнток з ГП. Запропоновано методику з диференційованим використанням фітопрепаратів і синтетичних дофаміноміметиків. Обгрунтовано, що за вмісту високомолекулярного ПРЛ 50 - 80 % лікування дофаміноміметиками не призводить до нормалізації рівня ПРЛ, але має позитивний клінічний ефект. У 51 % хворих з ятрогенною ГП нормалізація рівня ПРЛ наступає після відміни провокуючих середників. Терапія фітопрепаратами або дофаміноміметиками за функціональної ГП призводить до зниження рівня ПРЛ через місяць на 39,4 % і 44,8 % нормалізації гормональних показників і спонтанної вагітності у 29,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА361023

Рубрики:

      
4.

Швидкий Я.Б. 
Діагностичне і прогностичне значення та лікування запально-деструктивних змін слизової оболонки гастродуоденальної зони хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки після антигелікобактерної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Я.Б. Швидкий ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано перебіг виразково-ерозивних уражень (ВЕУ) і запальних змін гастродуоденальної слизової оболонки (СО) після ерадикації Helicobacter pylori (Hp) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. НЕ виявлено відмінностей ступеня колонізації Hp і запалення СО шлунка у разі активних виразок і ерозивних уражень. Реколонізація Hp взаємопов'язана з обсіменінням тіла шлунка (ТШ). Через рік після лікування без реколонізації зменшується активне та хронічне запалення й атрофія СО. Факторами ризику ВЕУ у віддаленому періоді є залишкові ВЕУ через місяць після ерадикації, виражена атрофія СО ТШ, сповільнена позитивна динаміка активного запалення СО ТШ та хронічного запалення антруму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА357146

Рубрики:

      
5.

Головацький Т.А. 
Зміни морфологічних параметрів судин гемомікроциркуляторного русла в лімфатичних вузлах у нормі і при антигенній стимуляції (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Т.А. Головацький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено дані стосовно щільності та діаметру артеріол, апілярів і венул у лівому регіональному та правому контрлатеральному підколінних лімфатичних вузлах собак у нормі та їх змін після антигенної стимуляції організму вакциною БЦЖ. Установлено, що судини гемомікроциркуляторного русла в нормі в різних структурних компонентах лімфовузла відрізняються між собою за щільністю та діаметром. Виявлено, що найбільшими є діаметр і щільність артеріол у мозкових тяжах, капілярів - у світлому центрі лімфоїдних вузликів, а венул - у паракортикальній зоні. Показано, що антигенна стимуляція організму викликає системні фазові зміни щільності та діаметра артеріол, капілярів і венул у всіх структурних зонах регіонарного та контрлатерального підколінних лімфовузлів. Визначено, що через шість годин після введення антигену в 1,5 - 2 рази зменшується щільність і діаметр мікросудин, з першої доби ці параметри починають зростати та є максимальні через 7 - 14 діб і перевищують у 1,8 - 2,4 рази контрольні. Через місяць ці показники нормалізуються. Після дії антигену "активуються" ендотеліоцити посткапілярних венул - утричі збільшується кількість мікроворсинок, піноцитозних міхурців і мітохондрій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29 +
Шифр НБУВ: РА326355

Рубрики:

      
6.

Яриніч-Бучинська Н.П. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування аутологічних клітин крові в комплексному лікуванні хронічного генералізованого парадонтиту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.П. Яриніч-Бучинська ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати комплексного лікування хронічного генералізованого пародонтиту шляхом хірургічного втручання з застосуванням аутологічних клітин крові, антимікробної, протизапальної терапії та (за показаннями) препаратів кальцію. Використано комплексну систему обстеження хворих на генералізований пародонтит, яка включає клінічне, рентгенологічне, пантомографічне та денситометричне обстеження до та після оперативного втручання. Розроблено методику хірургічного втручання (відкритий кюретаж) у разі хронічного генералізованого пародонтиту, що базується на виділенні клітин-попередників з крові пацієнта, які вміщено у спеціальне ростове середовище на дев'ять днів з метою збільшення їх кількості, та трансплантовано за допомогою провідника-колагену у рану. Зроблено оцінювання результатів хірургічного лікування через місяць, три та шість місяців, а також у віддалені строки. На підставі вивчення результатів клінічних досліджень виявлено 100 % ефективність запропонованого методу: у всіх 35-ти пацієнтів зафіксовано ліквідацію зубо-ясенних кишень, кровоточивості, рухливості зубів. З'ясовано, що рентгенологічний метод дозволяє виявити відновлення кісткової тканини в середньому на 30 - 35 %, а денситометрія ділянки альвеоли після операції - ущільнення кісткової тканини в середньому на 11,63 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА362047

Рубрики:

      
7.

Терханова І.В. 
Клініко-лабораторні особливості мікозів і оніхомікозів ступнів у осіб похилого та старечого віку, методи терапії і профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.В. Терханова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи лікування мікозів та оніхомікозів ступнів літніх осіб з урахуванням віку, клінічного перебігу хвороби та мікологічних тестів, супутньої патології, показників, які характеризують стан імунітету, функціональну активність судинної системи. Установлено особливості клінічних проявів хвороби. За результатами реовазографії нижніх кінцівок виявлено певні зміни, а саме: зниження кровонаповнення, підвищення судинного опору та тонусу судин крупного калібру, а також уповільнення венозного відтоку, які були виразні у хворих основної групи дослідження. На підставі даних дослідження рекомендовано диференційоване застосування ламізилу або екзифіну за умов дерматоміцентної інфекції, орунгалу - за умов змішаної інфекції, а також патогенетичних препаратів для корекції імунного статусу ("Циклоферон"), для покращення периферійного кровообігу та трофіки тканини ("Нікошпан", "Солкосерил", "Аєвіт", "Аскорутин"), для корекції діяльності шлунково-кишкового такту ("Креон", "Алохол", "Дарсіл", "Фестал"). Уперше науково обгрунтовано та впроваджено препарат "Вітамелатонін", а також запропоновано для використання протигрибковий лак ("Кислота бензойна", "Кислота саліцилова", "Кислота ундециленова", "Гризеофульвін", "Димексид", клей "БФ-6") для зовнішнього лікування нігтів, що виготовляється екстемпорально. Після проведеного лікування антимікотиками системної дії у 82,4 % пацієнтів зареєстровано етіологічне одужання. За цього терміни лікування скорочувалися на 0,5 - 1 місяць за умови переносимості препаратів та відсутності побічних ефектів, зі сприятливими змінами показників функціональних та імунологічних досліджень. Хворі, що використовували лише зовнішню протигрибкову терапію, одужали у 28,2 % випадків. Через 6 місяців рецидиви зареєстровано у 6-ти пацієнтів (1 випадок - після лікування антимікотиком системної дії), а через 1 - 1,5 року - у 11-ти пацієнтів (у 2-х чоловік - після лікування антимікотиками системної дії). Запропоновано проводити профілактику рецидивів розчином хлоргексидину біглюконату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.61-52 +
Шифр НБУВ: РА341238

Рубрики:

      
8.

Гончаренко В. В. 
Клініко-симптоматичне і патогенетичне обгрунтування профілактики неплідності корів-первісток: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. В. Гончаренко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження впливу вітамінно-мінеральної домішки "Кау Мін Драй", адсорбенту мікотоксинів "Екосорб 25", калію йодиду, тканинних препаратів фетоплацентату, метрофету та олії лимонника китайського на фізіологічний статус нетелей української чорнорябої, червоно-рябої і голштинської порід великої рогатої худоби, що є найпоширенішими на Житомирщині. За результатами клінічних спостережень і біохімічного дослідження крові доведено їх нешкідливість і можливість використання для корекції перебігу тільності та післяотельного періоду, а також профілактики неплідності. Встановлено, що згодовування вітамінно-мінеральних домішок та введення біологічно активних препаратів нетелям в останній місяць плодоношення стимулює обмінні процеси в організмі, що підтверджується зростанням інтенсивності перейм і потуг та клінічно виявляється скороченням тривалості другої та третьої стадій отелення, перебігу інволюційних процесів у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911-8
Шифр НБУВ: РА382500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мірчук Б.М. 
Комплексне лікування зубо-щелепних аномалій у дітей з корекцією процесів адаптації та моделювання у кістковій тканині щелеп: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Б.М. Мірчук ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено клініко-експериментальне обгрунтування концепції підвищення ефективності комплексного лікування зубо-щелепних аномалій у дітей з незмінними апаратами шляхом корекції рівня функціональних реакцій організму та спрямованого моделювання кісткової тканини щелеп, що передбачає поетапне та послідовне застосування адаптогенів і остеотропних препаратів до початку та протягом періоду лікування. В експериментах на моделі ортодонтичного переміщення зубів у щурів досліжено механізми моделювання кісткової тканини альвеолярних відростків і вплив на них препаратів адаптогенної та остеотропної дії. Запропоновано алгоритм обстеження дітей до початку ортодонтичного лікування, який передбачає застосування стандартного обстеження ортодонтичного хворого, денситометричне обстеження мінеральної щільності кісткової тканини, визначення стабільності pH ротової рідини та загального зарядового стану клітин букального епітелію, спектроколориметричне дослідження мікрокапілярного русла слизової ясни й оцінювання ступеня запалення тканин пародонта та мінералізації твердих тканин зубів, біомеханічне дослідження у ротовій рідині системи перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантна система, протеазної системи, стану клітинних мембран і стану мікробіоценозу. Сформульовано основні напрямки та принципи комплексного лікування зубо-щелепних аномалій у дітей з нормальними та зниженими функціональними реакціями. Дітям з низьким рівнем функціональних реакцій рекомендовано до фіксації апарату призначати адаптогени та мембранотропні препарати, після фіксації брекетів - адаптоген, повторні курси кожні 3 міс, через один місяць після початку ортодонтичного лікування - глюкозамін сульфат і остеопротектори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-5 +
Шифр НБУВ: РА366718

Рубрики:

      
10.

Лисейко Л.В. 
Лексико-семантична група "Всесвіт" у німецькій мові: діахронічне дослідження: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Лисейко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проалізовано розвиток семантики та форм лексико-семантичної групи "всесвіт" в давньо-, середньо- та ранньонововерхньонімецькій мові. Для семантичного аналізу використано словоформи die Welt ("світ"), die Erde ("Земля"), der Himmel ("небо"), die Sonne ("сонце"), der Mond ("місяць"), der Stern ("зірка") як найбільш вживаних у текстах двн., свн. та рнвн. мови. Здійснено інвентаризацію лексико-семантичної групи "всесвіт" у різні періоди розвитку німецької мови, розглянуто символіку світу, землі, сонця, місяця та зірки. З'ясовано динаміку розвитку їх семантики й форм протягом 9-ти століть. На підставі реконструкції коренів досліджувані лексеми зведено до окремих праформ, визначено мотивацію найдавнішої номінації у німецькій мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315 +
Шифр НБУВ: РА351967

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Попов О.О. 
Математичне та комп'ютерне моделювання техногенних навантажень на атмосферу міста від стаціонарних точкових джерел забруднення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О.О. Попов ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На базі детермінованих моделей з використанням статистичного підходу Г.І. Марчука розроблено імовірнісну модель розповсюдження в атмосфері небезпечних речовин від стаціонарних точкових джерел забруднення, що надає можливість визначати рівень техногенного впливу на місто або регіон від дії одного або декількох небезпечних підприємств за тривалий період часу (місяць, рік). Здійснено уточнення відповідно коефіцієнтів горизонтальної та вертикальної дисперсій (модель МАГАТЕ), горизонтального та вертикального коефіцієнтів турбулентної дифузії (К-модель Робертса) забруднювальних речовин для різних станів атмосфери Києва. Визначено критерії оцінки техніко-економічних характеристик комп'ютерних систем моделювання техногенних навантажень на атмосферу. Розроблено методику побудови геоінформаційної моделі та програмні засоби моделювання зони впливу техногенних об'єктів з використанням систем Matlab та ArcMap. Запропоновано структуру й алгоритмічну організацію спеціалізованої комп'ютерної системи моделювання техногенних навантажень на атмосферу від небезпечних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 + Д232.1
Шифр НБУВ: РА375625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Глінка Н.В. 
Міфопоетика творчості Д.Г.Лоуренса: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Н.В. Глінка ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено системне дослідження міфопоетики творчості англійського письменника-модерніста Д.Г.Лоуренса (1885 - 1930). На підставі міфокритичної концепції текстуального аналізу, що базується на теоріях К.-Г. Юнга, М.Еліаде, Г.Башляра, Н.Фрая, К.Леві-Стросса, К.-П.Етес проаналізовано специфіку міфомислення митця. Розглянуто актуалізацію у художніх творах та есеїстиці Д.Г.Лоуренса системи міфологем. Доведено складний та індивідуальний характер міфопоетичної організації доробку письменника, зокрема, наголошено, що творчу парадигму митця визначає філософський дуалізм як принцип онтологічного існування. Показано, що до системи міфологем, що мають бінарну структуру та представляють природний світ ("стихії", сонце, місяць, райдугу, Світове дерево) Д.Г.Лоуренс включив опозиційну пару "чоловік/жінка", взаємини яких мають віталістичний характер. Представлено авторське бачення міфологеми цивілізації, сформованої деякими соціо-політичними та соціо-культурними складовими, такими, як індустріалізація, кастовість, мілітаризм, інституція шлюбу, освіта, релігія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Лоуренс Д.Г. 45 +
Шифр НБУВ: РА344019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Єрохондіна Т.О. 
Організація оперативного управління вугільною шахтою на основі контролю вихідних параметрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 08.06.01 / Т.О. Єрохондіна ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено аналіз господарської діяльності шахт Донбасу з точки зору оцінки їх структури, як складних динамічних систем, що функціонують в умовах нестабільних ринкових відносин. Доведено на прикладі шахти ім. Коротченка, що основним показником, який відбиває складні умови видобутку, - це кількість товарної маси вугілля, видобутого за одиницю виміру (місяць, тиждень, доба). Оцінка структури діючої шахти відбувається на базі аналізу кореляційних функцій. Розроблено методику оцінки управлінських рішень для керівника виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ступак О.П. 
Особливості лікування та профілактики кандидозу слизової оболонки порожнини рота у хворих на цукровий діабет типу 1: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.П. Ступак ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматолог. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчені клінічні та патогенетичні особливості кандидозу слизової оболонки порожнини рота у хворих на цукровий діабет (ЦД) типу I. Визначено загальну протеолітичну активність, стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в ротовій рідині. Досліджено мікробіоценоз порожнини рота та ступінь дисбіозу порожнини рота ферментативним методом. Удосконалено патогенетично обгрунтований підхід до комплексного лікування та профілактики кандидозного стоматиту у хворих на ЦД типу I. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень доведено, що запропонований спосіб лікування кандидозного стоматиту у хворих на ЦД типу I через 12 днів покращує клінічний стан у порожнині рота, а через один місяць відновлює функціональну активність слинних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.17 +
Шифр НБУВ: РА367645

Рубрики:

      
15.

Херсонець Л.К. 
Оцінка та добір бугаїв різних генотипів молочної худоби за комплексом ознак при міжпорідному схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.К. Херсонець ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київська обл.), 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Визначено зв'язок оцінки типу помісних тварин з основними господарсько-селекційними ознаками. Доведено доцільність селекції в молочному скотарстві з урахуванням комплексу генетичних факторів та середовища, встановлено їх вплив на результати лінеарної оцінки бугаїв-плідників за типом будови тіла їх дочок з коригуванням впливу спадковості, умов середовища та генетичного тренду. Розроблено параметри оцінки дочок бугаїв за врахованими ознаками типу, а також поправочні коефіцієнти на відповідний місяць лактації. Апробовано методику прогнозування племінної цінності ремонтних бугаїв за типом та визначення економічної ефективності від використання плідників з врахуванням генетичних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334 +
Шифр НБУВ: РА322932

Рубрики:

      
16.

Юнусов Т.Ю. 
Патогенетичні аспекти застосування ентеросорбенту "Сорбогель" при сальмонельозі (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.Ю. Юнусов ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено біохімічні аспекти патогенезу сальмонельозу. Показано, що в розпалі хвороби значно збільшується концентрація серотоніну, гістаміну, кінінів, що призводить до порушення мікроциркуляції та розвитку гіпоксії. Цьому також сприяє зниження спроможностей еритроцитів (через зниження продукції АТФ і порушення консистенції мембран). Відзначено метаболічні зрушення в печінці, нирках, серці, про що свідчила виявлена зміна активності "органоспецифічних " ферментів у сироватці крові. Встановлено, що порушення метаболічних процесів у внутрішніх органах у разі середньотяжкого перебігу захворювання зберігається на 5-ту, 10-ту добу та у ряді випадків через місяць після клінічного видужання. З'ясовано, що завдяки використанню сорбогелю в терапії сальмонельозу прискорюється відновлення обмінних процесів в органах (на 5-ту добу), не відбуваються патологічні зміни метаболізму навіть у віддалений час (через місяць). Проведено експеримент на щурах, який довів, що через сальмонельоз у 2/3 випадків у дослідних тварин виник токсичний гепатит, у 1/3 випадків відбулися морфункціональні зміни в нирках. Застосування сорбогелю зменшило токсичне навантаження на тканини щурів і ефект ендотоксемії, що ушкоджує мембрани, сприяло швидкому відновленню енергетичних процесів і фракційного складу ліпідів мембран, запобігло розвитку патологічних зрушень метаболічних процесів у тканинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121-52
Шифр НБУВ: РА314134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дубовик В.М. 
Післяопераційна реабілітація хворих на аутоімунний тиреоїдит з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.М. Дубовик ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень на кроликах з моделлю аутоімунного тиреоїдиту (АІТ), що свідчать про посилення процесів репаративної регенерації за типом реституції у щитоподібній залозі після лазерного впливу, порівняно з контрольною групою тварин. Після лазеротерапії відзначено стійке знижиння обсягу лімфоплазмоцитарної інфільтрації у щитоподібній залозі, ознаки стабілізації лімфоцитопоезу та епітеліоретикулопоезу у вилочковій залозі. Тобто, низькоінтенсивна лазеротерапія відновлює та стабілізує морфофункціональний стан щитоподібної та вилочкової залоз до межі норми. Обстежено 60 хворих на гіпертрофічну форму АІТ до оперативного лікування, протягом двох років післяопераційного періоду та після застосування лазеротерапії. Зазначено, що оперативне втручання негативно впливає на перебіг АІТ: у віддаленому післяопераційному періоді спостерігається повільне згасання функції щитоподібної залози внаслідок активізації аутоімунного процесу. Проведене через два роки після операції лазерне лікування дозволило покращити функцію щитоподібної залози, зменшити її обсяг, знизити індекси антитиреоїдних аутоантитіл та нормалізувати показники клітинного імунітету. Доведено, що така дія лазеротерапії виявляється через один місяць після її завершення, досягає максимального прояву через три місяці, а через шість місяців спостерігається початок гальмування її імунокоригуючої дії. Повторний курс лазеротерапії дозволяє досягти подовження клініко-імунологічної ремісії захворювання, його проведення рекомендовано через шість місяців після попереднього курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 +
Шифр НБУВ: РА327208

Рубрики:

      
18.

Зощенко Л.М. 
Поняття часу та його реалізація у німецькій мові (діахронічне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.М. Зощенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку семантики і форм слів, які позначають 'час' у давньо-, середньо-, ранньо- і нововерхньонімецькій мові. Об'єктом семантичного аналізу обрано словоформи: Zeit 'час', Tag 'день', Nacht 'ніч', Woche 'тиждень', Monat 'місяць', Jahr 'рік', розглянуто їх синоніми. За допомогою порівняльно-історичного методу, методу лінгвістичної реконструкції та ймовірнісно-статистичного аналізу визначено характеристики функціонування даних мовних одиниць у різні періоди розвитку німецької мови. Аналіз виконано на матеріалі давньо-, середньо- та ранньоверхньонімецьких текстів (відповідно 200 тис., 280 тис. і 300 тис. словживань) та даних міфологічних, тлумачних, етимологічних, перекладних двомовних і частотних словників німецької мови. Визначено динаміку зміни форм і значень лексем, які позначають 'час'.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-022.1 + Ш143.24-212.1 +
Шифр НБУВ: РА361492

Рубрики:

      
19.

Сухомлинов О.М. 
Проза Ярослава Івашкевича міжвоєнного періоду: топіка і функціональність польсько-українського пограниччя: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / О.М. Сухомлинов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто біографічні передумови та еволюцію образу пограниччя в прозі Я.Івашкевича міжвоєнного періоду в контексті теоретичної та культурно-історичної проблематики Кресів. Простежено відмінності у сприйнятті пограниччя як безпосередньої реальності в "київський" та як предмета спогаду про "малу вітчизну" в пізніші періоди. Висвітлено питання поетики, часопростору та ідейно-естетичну проблематику таких творів, як "Утеча до Багдада", "Осіння учта", "Зенобія. Пальмура", "Місяць сходить", "Червоні щити", "Італійські оповідання". Зазначено, що в даних художніх творах пограниччя постає як унікальний сакралізований топос, територія мирного співіснування різних культурних традицій, ідеалізований осередок середземноморсько-європейської цивілізації, від природи наділений вітальною діонісійською енергетикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-4 Івашкевич, Я. 534 + Ш5(4ПОЛ)-4 Івашкевич, Я. 534
Шифр НБУВ: РА329615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Місяць В.П. 
Розвиток наукових основ проектування обладнання для подрібнення відходів термопластичних і гумових матеріалів легкої промисловості: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.10 / В.П. Місяць ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Науково обгрунтовно теоретичні засади й уніфіковані підходи щодо проектування обладнання для переробки відходів термопластичних і гумових матеріалів шляхом подрібнення з метою їх подальшого використання для виготовлення виробів легкої промисловості. Розроблено узагальнену систему класифікації обладнання для механічного подрібнення відходів полімерних матеріалів, що охоплює усі можливі структурні схеми потоків матеріалу, відображає кінетику перетворення його дисперсного складу, дозволяє здійснювати синтез механічних пристроїв для подрібнення матеріалів і визначати їх енергетичну ефективність. Розроблено узагальнену математичну модель процесу механічного подрібнення полімерних матеріалів для аналітичного опису обладання. Створено аналітичні моделі для кількісного й якісного відображення процесу руйнування крихких, пластичних і високоеластичних полімерних матеріалів під час подрібнення. Запропоновано математичні моделі руйнування елементів матеріалів скінчених розмірів з крихкими, високоеластичними та пластичними властивостями під час різання між двома ножами та в об'ємно-напруженому стані, які можна використовувати для математичного відображення процесу їх подрібнення. Розроблено аналітичні моделі, що відображають кінетику та динаміку процесів подрібнення відходів полімерних матеріалів у роторних дробарках та екструдерах залежно від їх конструктивних і технологічних параметрів з урахуванням фізико-механічних властивостей. Створено алгоритми та програми для розрахунку раціональних конструктивних і технологічних параметрів роторних дробарок та екструдерів для подрібнення полімерів. Встановлено вимоги й обгрунтовано підходи щодо вибору ефективного способу подрібнення та структурних схем обладнання для його реалізації. Запропоновано методи розрахунку конструктивних і технологічних параметрів обладнання для подрібнення полімерних матеріалів, що забезпечують його максимальну ефективність. Із використанням результатів наукового дослідження створено технологічне обладнання для подрібнення відходів полімерних матеріалів. Здійснено практичне впровадження розроблених математичних моделей, програм та алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М209 +
Шифр НБУВ: РА355447

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського