Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (1588)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>K=МИРОН$<.>+<.>K=КАПРАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 142
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мироненко Ф.М. 
Агротехнічне обгрунтування прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння в умовах Донецької області: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.М. Мироненко ; УААН. Ін-т олій. культур. — Запоріжжя, 2000. — 14 с. — укp.

За грунтово-кліматичних умов Донеччини досліджено, науково обгрунтовано та експериментально доведено комплексність впливу попередників, способів основного обробітку грунту, строків і способів посіву та норм висіву на урожайність, а також якість ріпаку ярого. Встановлено економічну та біоенергетичну ефективність прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4Укр-4Дон),022
Шифр НБУВ: РА309597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Лозінська Т. П. 
Адаптивний потенціал сучасного сортименту пшениці м'якої ярої та використання його в селекції: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Т. П. Лозінська ; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. — Х., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично узагальнено та вирішено завдання щодо підвищення ефективності селекції пшениці м'якої ярої на основі оцінювання впливу екологічного градієнта на продуктивність. Вперше в Україні встановлено закономірності продукційного процесу методом селекційних індексів і визначено характер успадкування господарських цінних ознак у сучасних сортів пшениці м'якої ярої різного генеалогічного та географічного походження. Розроблено білоцерківський індекс, який дозволяє диференціювати генотипи за рівнем продукційного процесу та виділяти перспективні сорти. Доведено можливість використання індексних показників для створення моделі сорту та практично підтверджено їх ефективність під час створення нового сорту Сімкода миронівська. Удосконалено методику відбору сортів і створення гібридів з підвищеною адаптивністю. Запропоновано джерела для використання в селекційній роботі, створено гібриди, які характеризуються високими показниками пластичності, стабільності, адаптивності та селекційних індексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-31
Шифр НБУВ: РА381294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мироненко В.П. 
Відповідальність батьків за неналежне виховання дітей за сімейним та цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Мироненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено правовідносини відповідальності батьків за неналежне виховання дітей за сімейним і цивільним законодавством України, необхідність якого викликана, насамперед, проблемами у сфері сімейного виховання, що призвели до негативних явищ: безвідповідального ставлення батьків до виконання своїх обов'язків щодо виховання дітей, безпритульності та асоціальної поведінки дітей, збільшення кількості правопорушень, які вчиняють неповнолітні. Проаналізовано поняття, підстави та зміст відповідальності батьків за порушення права дитини на належне сімейне батьківське виховання. Особливу увагу приділено питанням сімейного неблагополуччя як одного з головних чинників формування особи неповнолітнього. На підставі аналізу чинного українського законодавства, судової практики та наукової цивілістичної літератури сформульовано теоретичні висновки та конкретні пропозиції щодо удосконалення та застосування правових норм, які регулюють правовідносини відповідальності батьків за неналежне виконання своїх обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)42
Шифр НБУВ: РА312545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Байло 
Військово-організаційна та громадська діяльність генерала Мирона Тарнавського: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Андрій Ярославович Байло ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)138-8 Тарнавський М. + Ф513(4УКР)6-8 Тарнавський М.
Шифр НБУВ: РА366174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сабадин В.Я. 
Вірулентність ISeptoria tritici Rob. et Desm./I та оцінка стійкості вихідного і селекційного матеріалу озимої пшениці до септоріозу в Центральному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / В.Я. Сабадин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Виявлено, що у Центральному та Правобережному Лісостепу Ураїни збудниками септоріозу є Septoria tritici Rob. et Desm. та Stagonospora nodorum Berk, доведено переважну розповсюдженість збудника Septoria trici. Вперше в Україні в Центральному Лісостепу визначено вірулентність та расовий склад популяції Septoria tritici. Встановлено 7 рас Septoria tritici, найбільш поширеною є 58 раса. Високо вірулентних рас не виявлено, у популяції патогену встановлено наявність середньовірулентних рас (58, 69, 72, 75) та низьковірулентних (38, 56, 67). Відзначено низьку вірулентність популяції. Встановлено високу екологічну стійкість сортів Миронівська 67 та 68, Крижинка, Копилівчанка та Київська 8 щодо збудників септоріозу за умов Центрального та Правобережного Лісостепу. Виявлено ряд колекційних сортозразків стійких щодо збудників септоріозу, бурої іржі та борошнистої роси, а також підтверджено їх значення як ефективних джерел стійкості в селекції на імунітет. Створено новий вихідний матеріал озимої пшениці стійкий щодо збудників септоріозу. На всіх етапах селекційного процесу Миронівського інституту пшениці ім.В.М.Ремесла УААН на штучному інфекційному фоні збудників септоріозу виділено стійкі гібриди та лінії озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 септоріоз + П491.121.03 + П212.103-317 +
Шифр НБУВ: РА339882

Рубрики:

      
6.

Мироненко Г.В. 
Вплив масової комунікації на часові уявлення підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Г.В. Мироненко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості формування часових уявлень підлітків за умов масового комунікаційного впливу. Показано, що вплив масової комунікації на такі уявлення зумовлений активним залученням останніх до телекомунікаційного простору та виникненням залежності від споживання телевізійної продукції. З'ясовано, що сучасна підліткова телеаудиторія є неоднорідною щодо тривалості споживання даної продукції. Виявлено статистично вірогідний вплив тривалості споживання телепродукції на об'єктивну тривалість одиниці часу. Завдяки експериментальному моделюванню впливу тривалості зазначеного споживання на суб'єктивну тривалість одиниці часу реципієнтів розкрито один з механізмів впливу масової комунікації на часові уявлення особистості, зіставлений з ситуативним аспектом загального адаптивного синдрому. На підставі інтегрального оцінювання побудовано та проаналізовано часові профілі типологічних груп телереципієнтів. Розроблено й апробовано тренінг "Оптимізація процесу побудови часової перспективи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.512.02 + Ю959.49 +
Шифр НБУВ: РА352234

Рубрики:

      
7.

Макаренко М.В. 
Вплив тривалого застосування добрив на формування врожаю озимої пшениці на лучно-чорноземному карбонатному грунті північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / М.В. Макаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень показано, що тривале застосування мінеральних добрив на фоні післядії гною у зерно-буряковій сімозміні сприяє значному підвищенню вмісту мінерального азоту в орному та підорному шарах грунту, накопиченню сухої маси рослинами озимої пшениці та підвищенню врожайності. З'ясовано можливості й оптимальні строки для прогнозування врожайності та показників якості зерна озимої пшениці за рівнем азотного живлення рослин. Розроблено відповідні методи на базі визначення накопичення сухої речовини в рослинах. Установлено можливості та розроблено методики використання нового інструментального методу - хлорофілометрії - для визначення рівня азотного живлення рослин озимої пшениці сорту "Миронівська 61". За допомогою оперативної інструментальної діагностики досліджено рівень азотного живлення озимої пшениці та розроблено на її основі оптимізаційні заходи щодо поліпшення якості зерна. На лучно-чорноземному карбонтаному грунті північної частини Лісостепу України на фоні внесення 60 кг/га азоту ранньої весни та 30 кг/га аміачної селітри напочатку виходу рослин у трубку проведено позакореневе підживлення рослин розчинами кристалона особливого або акварина 5 (з розрахунку 1 кг/га в 250 л води) напочатку виходу рослин у трубу і за фази колосіння. Ці заходи підвищують врожайність зерна озимої пшениці до 80 - 91 ц/га II - III класу якості. Визначено економічну ефективність тривалого застосування добрив у сівозміні та безпосереднього внесення аміачної селітри, кристалона особливого й акварина 5 на лучно-чорноземному карбонатному грунті північної частини Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мирончук М.В. 
Генерація поверхневих та внутрішніх хвиль локальними неоднорідностями в рідині: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / М.В. Мирончук ; НАН УкраЇни. Ін-т гідромеханіки. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Узагальнено нелінійну модель генерації хвиль локальними неоднорідностями у рідині скінченної глибини для випадку багатошарових та намагнічуваної (двовимірний випадок) рідин. Проаналізовано вплив магнітних параметрів на поширення лінійних поверхневих хвиль у магнітній рідині зазначеної глибини без неоднорідності. Отримано розв'язок тривимірної лінійної задачі про генерацію поверхневих хвиль набіганням однорідного потоку на два витоки, що дало змогу дослідити вплив числа Фруда та відстані між витоками на зміну форми вільної поверхні. Значну увагу приділено впливу фізичних параметрів моделі на розповсюдження гармонічних хвиль у тришаровій рідині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.322,022 + В253.342,022
Шифр НБУВ: РА310647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Миронович Д.В. 
Головні тенденції та специфіка розвитку новітніх релігійних організацій в Україні (на прикладі неопротестантських груп): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.В. Миронович ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз особливостей функціонування релігійної сфери сучасного українського суспільства, місця у ній новітніх релігійних організацій. Розглянуто основні теорії та концепції дослідження сучасної релігійної сфери та процесів, що в ній відбуваються. Наведено класифікацію неорелігійних організацій, що діють на території України, а також специфіку їх регіонального поширення. На прикладі неопротестантських груп проаналізовано особливості їх організаційної структури. Висвітлено церковно-державні відносини в Україні у контексті системи "традиційні релігійні інститути - держава - новітні релігійні організації". На підставі аналізу релігійних автобіографій розглянуто характерні мотиви й особливості приходу індивіда в релігійну групу, а також механізм його релігійного навернення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР)-364 +
Шифр НБУВ: РА363197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Миронова В.М. 
Граматичні особливості латинської актової мови XV-XVI ст. в Україні (на матеріалі гродських і земських судових актів Галицької, Сяноцької, Перемишльської і Львівської адміністративних округ Галицької Русі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / В.М. Миронова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено системному дослідженню морфології та синтаксису актової латинської мови, яка вживалася на території Галицької Русі (ХV-ХVI ст.). Застосовано метод зіставного аналізу, який дозволив встановити зміни в граматиці актової латини, зумовлені україно-латинським білінгвізмом судових писарів. Встановлено, що граматична система латинської актової мови ХV - ХVI ст. в Україні є наслідком інтерференційного поєднання латинської та староукраїнської граматик. Лінгвістичний аналіз виявив взаємозв'язок мовних рівнів у становленні ієрархії мовної системи: зміни граматичних характеристик розглядаються в аспекті взаємодії граматичних значень словоформ із їх синтаксичними функціями. Доведено визначальну роль синтаксичного фактора у зміні морфологічних характеристик латинських словоформ. Встановлено, що частиномовна парадигматика актової латини характеризується змінами як у формальній, так і у функціональній площинах організації мовного знака, причому ці інтерференції є поєднанням різних за походженням форм і функцій. Запропоновано систематизований опис синтаксичної системи актової латини як в аспекті структурної організації різних типів синтаксичних структур, так і в аспекті частиномовної характеристики головних та другорядних членів речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-06

Рубрики:

      
11.

Яковишина Т.Ф. 
Детоксикація забруднених важкими металами чорноземів звичайних північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Ф. Яковишина ; Держ. агроекол. ун-т Мін-ва аграр. політики України. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 важкі метали + П034.17-23 +
Шифр НБУВ: РА344482

Рубрики:

      
12.

Мирончук Г.Л. 
Дефектоутворення в монокристалах CdS і CdS:Cu при опроміненні частинками підпорогової енергії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Г.Л. Мирончук ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основним механізмом підпорогового дефектоутворення є домішково-іонізаційний механізм, ефективність якого збільшується в область напружених і спотворених міжатомних зв'язків поблизу значних структурних пошкоджень кристалічної гратки напівпровідника. Виявлено, що швидкість утворення дефектів зростає у легованих Cu зразках. Досліджено лазерний відпал центів рекомбінації в електронно- та нейтронно-опромінених CdS і CdS:Сu-монокристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 +
Шифр НБУВ: РА361271

Рубрики:

      
13.

Миронюк Б.М. 
Диференціально-топічна діагностика інтракохлеарної хронічної сенсоневральної приглухуватості у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Б.М. Миронюк ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 110-ти хворих з II - III ступенем хронічної сенсоневральної приглухуватості (ХСНП) з використанням тесту швидкої слухової адаптації. Виділено чотири основних варіанти адаптивних реакцій, з урахуванням яких можна визначити 4 форми інтракохлеарної ХСНП: рецепторну (ураження локалізується у волоскових клітинах); невральну (ураженою є ділянка першого нейрона; змішану - рецепторно-невральну (уражені волоскові клітини та волокна слухового нерва; адаптаційно-збережену (частина елементів внутрішнього вуха зруйнована або загибла, а ті, що залишилися, функціонують нормально). Відзначено, що результати проведеного дослідження дають змогу прогнозувати ефективність лікування дітей, хворих на інтракохлеарну хронічну сенсоневральну приглухуватість та здійснювати деталізацію інтракохлеарних уражень. Уточнено існуючу класифікацію інтракохлеарної ХСНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.024.2-43 +
Шифр НБУВ: РА335004

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Миронов Д.В. 
Дослідження шляхів реалізації діодних та тріодних генераторів і підсилювачів міліметрового та субміліметрового діапазонів на основі матричних вістрійних катодів з автоелектронною емісією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.02 / Д.В. Миронов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 27 с. — укp.

Розроблено комплексну математичну модель з метою проведення розрахунків різних типів діодних і тріодних вістрійних структур. На підставі даної моделі здійснено моделювання досліджених структур з урахуванням кремнієвого вістря (КВ) і вістря, вкритого алмазноподібною плівкою (АПП). Уперше досліджено тріодну структуру на підставі КВ, вкритого АПП з сіткою, нанесеною на поверхню катоду. Обгрунтовано можливість одержання та підсилення коливань з урахуванням даних структур у діапазонах до 300 ГГц у тріодних структурах і до 1 000 ГГц у різноманітних модифікаціях діодних структур, а також зменшення робочих напруг у тріодних структурах до величини порядку 20 - 30 В на аноді та 10 - 15 В на сітці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з851-041-01 + з852-01 +
Шифр НБУВ: РА342751

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Зайченко Л.Г. 
Дрібнозернисті цементні бетони, активовані в обертовому електромагнітному полі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Л.Г. Зайченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.35 +
Шифр НБУВ: РА349852

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Миронова Н.В. 
Екологія, фітоценологія і культивування чорноморських водоростей роду IGracilaria/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.В. Миронова ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 21 с. — укp.

На підставі повного анатомо-морфометричного аналізу вперше проведено ревізію роду грацилярія в Чорному морі та відновлено існування двох його видів: Gracilaria verrucosa (Huds.) Papenf. і G. dura (Ag.) J.Ag. В обох видів виявлено та описано по три форми, дві з яких є неприкріпленими. Вперше простежено сезонну динаміку структурно-функціональних показників фітоценозів за наявності в них грацилярії. На основі даних розмірно-вагової структури ценопопуляцій виявлено зміну генерацій видів і форм грацилярії за природних умов. Здійснено оцінку запасів найбільших скупчень грацилярії у Чорному морі. Показано можливість і перспективність культивування , вивчено особливості її росту, продукції та формування таломів за різних експериментальних умов вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.252.4 Gra *80(922.8) + П182.1 +
Шифр НБУВ: РА340447

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Миронов В.В. 
Економіко-організаційні основи оптимізації зрошуваного і богарного землеробства Автономної Республіки Крим: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Миронов ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові засади меліорації земель та її ефективності, висвітлено особливості економічної оцінки меліоративних заходів, організаційно-економічні особливості реформування агропромислового комплексу за умов великих зрошувальних систем. Розкрито основні причини різкого скорочення виробництва сільськогосподарської продукції в період реформування АПК (1990 - 2000 рр.), низькоефективного використання земельних і водних ресурсів, матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств і всього водогосподарського комплексу. Удосконалено методику визначення оплати за водопостачання та розрахунків вартості води з урахуванням інтересів державних організацій і приватного товаровиробника. Науково обгрунтовано необхідність широкого використання поверхневих способів поливу, що дає значний економічний ефект. Опрацьовано моделі науково обгрунтованих польових і кормових сівозмін для степової зони півдня України. Запропоновано шляхи оптимізації співвідношення зрошуваних і богарних земель, що обумовлено раціональним використанням усіх наявних ресурсів, особливо резервів поливної води для земель-"супутників". Проведено техніко-економічне обгрунтування зрошувальних мереж і різних типів водоймищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)451.511
Шифр НБУВ: РА317647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мироненко М.Ю. 
Економічна ефективність цукробурякового виробництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / М.Ю. Мироненко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні й організаційно-економічні засади підвищення економічної ефективності цукробурякового виробництва. Розкрито економічну суть категорії "ефективність виробництва" та здійснено систематизацію факторів впливу на рівень ефективності виробництва. Обгрунтовано критерії та показники ефективності, а також шляхи її підвищення. У порівняльному аспекті визначено місце цукробурякового виробництва в економіці АПК Вінниччини та здійснено економічне оцінювання рівня ефективності галузі, її територіального розміщення. Визначено вплив факторів на рівень ефективності галузі. Обгрунтовано основні стратегічні напрями ефективного розвитку цукробурякового виробництва, шляхи поглиблення економічних відносин, створення інтегрованих формувань. Здійснено оптимізацію посівів цукрових буряків у найсприятливіших мікрозонах Вінничини та запропоновано механізм економічного регулювання розвитку галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-07 +
Шифр НБУВ: РА355579

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мироненко В.П. 
Економічний механізм кредитування виробничої діяльності агроформувань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.П. Мироненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації щодо застосування економічного механізму кредитування виробничої діяльності агроформувань як передумови підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва в Україні. Розроблено методичні рекомендації щодо створення ефективного механізму кредитування сільськогосподарських товаровиробників. Запропоновано економічні механізми фінансового-кредитного забезпечення виробничої діяльності агроформувань за умов розвитку ринкових відносин шляхом застави землі, врожаю. З використанням методів лінійного програмування розроблено методику оптимізації виробничої діяльності агроформувань з урахуванням фінансово-кредитного забезпечення технологічних процесів, що дозволяє формувати варіантну стратегію розвитку сільськогосподарських підприємств і підвищенню ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.32 +
Шифр НБУВ: РА354625

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Миронов В. О. 
Експериментальне дослідження просторово-часових характеристик завад від морської поверхні й неоднорідностей тропосфери для оптимізації пристроїв обробки сигналів радіотехнічних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. О. Миронов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено синхронне вимірювання просторово-часових і спектральних характеристик викидів сигналів, які відбиті від схвильованою морською поверхні та сигналів "ангел-ехо" за радіолокаційного зондування з високою розподільчою здатністю по дальності в різних діапазонах довжин хвиль (lambda = 2 см, 3,2 см і 10 см) і ковзних кутах опромінення. Зазначено, що результати експериментальних досліджень використані у ході розробки адаптивного алгоритму виявлення корисних сигналів на фоні відбиття від морських хвиль за різній їх інтенсивності й орієнтації проміня антени РЛС щодо напрямку бігу морських хвиль. Ефективність алгоритму підтверждено під час проведення натурних випробуваннях із використанням навігаційної РЛС "Вайгач".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 + З95-01
Шифр НБУВ: РА375449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського