Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (138)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (725)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=МУЗЕЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павлухіна В.Ф. 
Історичне краєзнавство Донецької області в 50-90-ті роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Ф. Павлухіна ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам розвитку історичного краєзнавства Донецької області в 1950-1990-х роках. У дослідженні вперше комплексно проаналізовано краєзнавчий рух у Донецькій області, показані підходи до вивчення минулого рідного краю, які знайшли вираз у створенні різних форм дослідження та популяризації історії краю, створенні Донецької обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців, роботі Товариства охорони пам'яток історії та культури, музеїв області та Донецької обласної наукової бібліотеки ім. Н.К.Крупської, краєзнавців-аматорів регіону. Вперше розкриті позитивні та негативні риси цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гапієнко А.А. 
Участь земств Лівобережної України в історико-краєзнавчому русі (1870-ті-1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.А. Гапієнко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертаційному дослідженні комплексно проаналізовані основні закономірності та специфіка участі земських установ в історико-краєзнавчому русі. Показані процес створення земських історико-краєзнавчих музеїв, а також участь земств у справі охорони пам'яток старовини і мистецтва. Автором був досліджений внесок окремих земців, земських статистичних закладів і земської преси у вивчення історії Лівобережної України. Особлива увага була приділена взаємовідносинам земств з історико-краєзнавчими закладами краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Крук О.І. 
Розвиток музейної справи в Україні (кінець 1950-х - 1980-ті рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Крук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано місце та роль музеїв у суспільно-політичному, науковому та культурному житті України 1950-х - 1980-х рр. Розкрито шляхи формування мережі державних музеїв, основні напрямки їх роботи, роль творчих спілок, громадськості у розвитку музейної справи. Велику увагу приділено створенню історико-культурних заповідників, етнографічних комплексів, становленню і розвитку громадського музейного руху. Розглянуто досягнення та прорахунки українського музейництва зазначеного періоду, показано роль музеїв у збереженні історико-культурної спадщини українського народу, а також запропоновано конкретні шляхи використання досвіду музейництва кінця 1950-х - 1980-х рр. у формуванні сучасної музейної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА311058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кушпетюк О.І. 
Історико-краєзнавча діяльність музейних закладів Волині другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Кушпетюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено діяльність музейних закладів Волині другої половини XIX - початку XX ст. як вагомої складової частини загальних історико-краєзнавчих досліджень у зазначений період. З використанням багаточисленних історичних джерел і документів висвітлено діяльність музейних закладів краю щодо виявлення, збору, опрацюванню та представленню у власних експозиціях місцевих старожитностей, значення цієї роботи для збереження майбутнім поколінням багатьох пам'яток старовини. Визначено внесок музеїв регіону в ознайомлення за допомогою волинознавчих публікацій представників різних верств тодішнього суспільства з історією Волині та визначними історичними особистостями, пов'язаних з волинським краєм. На підставі опрацьованого фактологічного матеріалу проаналізовано зміст і значення у вивченні минулого Волині такого напряму історико-краєзнавчої діяльності музейних закладів, як надання власних збірок для наукових досліджень і виставок. Показано роль місцевих діячів музейної справи в історико-краєзнавчому вивченні Волині; сучасні наукові знання про музейництво краю другої половини XIX - початку XX ст. доповнено невідомими досі фактами з біографій його найяскравіших представників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УР346)52-7 + Ч773(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА314203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дроздова О.В. 
Видавнича та інформаційно-бібліографічна діяльність просвітницьких осередків Полтавщини (другої половини XIX - початку XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток краєзнавчої бібліографії Полтавського регіону на прикладі просвітницьких осередків, навчальних закладів, музеїв, книгозбірень, громадських товариств, архівної комісії, земства. Визначено місце і роль видавничої та інформаційно-бібліографічної діяльності просвітницьких закладів у становленні та розвитку краєзнавчої бібліографії Полтавщини, пробудженні національної самосвідомості, піднесенні освітнього і культурного рівня місцевого населення. Виявлено й розглянуто значний масив краєзнавчих видань, які сьогодні є цінним джерелом історії Полтавщини та України у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА316453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Денисенко О.А. 
Охорона і збереження пам'яток історії та культури в Українській державі (1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Денисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему охорони та збереження пам'яток історії та культури в Українській Державі (1918 р.). Розглянуто різні аспекти пам'яткоохоронної діяльності державних органів і громадськості. Досліджено процес створення державних органів з охорони пам'яток, висвітлено проблему підготовки фахівців з пам'яткоохоронної справи, проаналізовано законодавчі засади збереження пам'яток. Розглянуто основні форми діяльності державних інституцій та громадських організацій, роль музеїв, бібліотек, архівів у збереженні культурної спадщини українського народу. Висвітлено діяльність Культурної комісії стосовно повернення національних реліквій на переговорах Української Держави та РСФСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3е(4Укр)л60 + Т3(4Укр)611-7с
Шифр НБУВ: РА319022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гребінник 
Земські природничо-історичні музеї Півдня України: організація та природознавча діяльність (60-ті роки XIX ст.-початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Тетяна Олексіївна Гребінник ; НАН України; Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)5-7 + Ч774(4Укр)5
Шифр НБУВ: РА320552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бесєдіна Н.В. 
Розвиток історичного краєзнавства на Полтавщині (кінець 50-х - 80-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Бесєдіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено головні етапи підготовки видання "Історія міст і сіл Української РСР. Полтавська область". Визначено особливості кожного з них, показано процес становлення та головні напрямки діяльності обласної редколегії, районних комісій та робочих груп з підготовки енциклопедії, вплив їх діяльності на розвиток масового краєзнавчого руху в області, активізацію роботи місцевих краєзнавчих товариств і організацій, культурно-освітніх і наукових установ краю. Розкрито механізм взаємодії краєзнавців Полтавщини з провідними науковими закладами України. Розглянуто проблему партійного керівництва краєзнавчим рухом, а також форми та методи взаємодії державних і громадських форм краєзнавства. Визначено загальні тенденції розвитку музейництва на Полтавщині у період 1950-х - 1980-х рр. Проаналізовано динаміку створення мережі державних музеїв, процес формування їх фондів, а також збиральницьку, наукову та масову роботу. Висвітлено досвід створення та функціонування історико-культурних заповідників і музеїв-заповідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4ПОХ)63-7
Шифр НБУВ: РА317630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Новицька О.Р. 
Українське народне мистецтво 1920 - 1980-х рр.: інтерпретація, оцінка, спростування: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.Р. Новицька ; Львів. акад. мистец. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше українське народне мистецтво 1920 - 1980 рр. розглянуто як об'єкт визиску та тиску радянського тоталітаризму, що руйнував усталені віками закони його розвитку та функціонування, нищив духовно-моральні цінності, національні традиції. Виявлено, класифіковано й проаналізовано основні механізми ідеологічного впливу на традиційну народну творчість. Розкрито динаміку зміни ідеологічного тиску на народне мистецтво впродовж 1920 - 1930, 1940 - 1950, 1960 та 1970 - 1980 рр. і зазначено його основні характерні риси. На підставі обстеження музейних колекцій здійснено порівняльний аналіз народного мистецтва в побуті з експонатами виставок, музеїв, продукцією художніх промислів та творами самодіяльності, акцентовано на несумісності їх з етномистецькою традицією. Інтерпретовано проблему сувенірного виробництва та продукції радянської художньої промисловості у їх взаємодії з народним мистецтвом. Спростовано заідеологізовані теоретичні доктрини та стереотипи поглядів радянського мистецтвознавства на народну творчість. Висвітлено регресивні та регенеративні тенденції у народному мистецтві посттоталітарної доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА326119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Карсим І.А. 
Розвиток церковної археології та музейництва в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук.: 07.00.01 / І.А. Карсим ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему зародження, розвитку та основних здобутків церковної археології та церковно-археологічного музейництва в Україні, а також систематизовано науковий внесок у розробку питань церковної археології, пам'яткоохоронної роботи, краєзнавства та пам'яткознавства, зроблений церковно-археологічними установами та археологічними з'їздами. Проаналізовано науково-організаційну роботу зі створення та розвитку церковно-археологічних музеїв в Україні, охарактеризовано внесок даних музеїв у виявлення, збирання, вивчення, публікацію та охорону пам'яток. Розкрито характер та особливості фондовоі роботи, процесу створення основних музейних колекцій, систематизації, класифікації та атрибуції предметів зберігання церковно-археологічних музеїв, наукової роботи з дослідження та збереження предметів музейних колекцій, а також постановку екскурсійної роботи та організації виставок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4е(4УКР)л5 + Э370.9(4УКР),5 + Ч773(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА323980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Прищепа О.П. 
Міста Волині в другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Прищепа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що на зростання міст Волинської губернії в другій половині XIX - початку XX ст. активно впливали процеси реформ, впроваджуваних царським урядом у всі сфери суспільного економічного життя Російської імперії. Темпи урбанізації на Волині поступалися аналогічним процесам у інших регіонах України внаслідок впливу чинників, які сформувалися у попередні історичні періоди. Зазначено важливість наявності значної кількості приватновласницьких міст та містечок. Розкрито суть соціально-економічних процесів пореформенної доби та їх роль у формуванні центрів ділового життя на Волині. З'ясовано характер змін в існуючій ієрархії міських поселень Волинської губернії та невідповідність переліку офіційних міст їх реальній кількості, яку поповнили містечка з економічними ознаками міст. Доведено дієвість органів самоврядування в організації міського господарства, плануванні та забудові міст, а також зусиль громадських структур та підприємницького класу у формуванні соціального та культурного середовища міст. Запропоновано використання результатів дослідження під час підготовки узагальнюючих робіт з історії України та регіональних досліджень, а також у науково-просвітницькій діяльності діючих на території історичної Волині музеїв, товариств, зокрема, "Просвіта", місцевих осередків Всеукраїнського товариства краєзнавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)52-22 +
Шифр НБУВ: РА323491

Рубрики:

      
12.

Ременяка О.С. 
Український іконопис XVI - XVIII ст. на землях Холмщини та Підляшшя: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.С. Ременяка ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено український іконопис у контексті динаміки культурних процесів, які особливим чином проявились у протистоянні православної та католицької культур на землях Холмщини та Підляшшя XVI - XVIII ст. Систематизовано наукові розробки українських та зарубіжних вчених з проблем православного іконопису у контексті культурних та релігійних взаємовпливів. У науковий обіг введено опис не досліджених у мистецтвознавстві ікон та не відомих у наукових колах матеріалів, виявлених під час вивчення колекцій музеїв та церков Холмщини та Підляшшя. У процесі наукової роботи використано принцип систематизації за найбільш поширеними у православному іконописі іконографічними схемами у відповідності з ієрархією, прийнятою у православ'ї. Визначено стильові ознаки канону та характер запозичень в українському іконописі Холмщини та Підляшшя XVI - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4ПОЛ=УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА331258

      
13.

Мусаєва У.К. 
Історико-етнографічне вивчення народів Криму в 20-х - на початку 30-х рр. ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / У.К. Мусаєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку історико-етнографічних студій в Криму у 1920-х - на початку 1930-х рр. На підставі грунтовного аналізу значної кількості архівних джерел, переважну більшість з яких вперше залучено до наукового обігу, здійснено репрезентацію вивчення історико-етнографічної кримознавчої спадщини, проведено класифікацію та аналіз родо-видового складу матеріалу. Встановлено основні кримознавчі етнографічні наукові осередки та установи, з використанням просопографічного методу визначено персональний склад подвижників етнографії. Проаналізовано науково-організаційну етнографічну діяльність музеїв. Досліджено основні закономірності, етапи та напрямки історико-етнографічного вивчення Криму у контексті краєзнавчого руху в СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР 6А/я) + Т3(4УКР-6КРМ)61 +
Шифр НБУВ: РА333789

Рубрики:

      
14.

Ярошенко Є.С. 
Формування системи охорони культурних цінностей в Україні (XIX - поч. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.С. Ярошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

В історичній послідовності відтворено процеси становлення системи охорони культурної спадщини в Україні у XIX - на початку XX ст., методологічні аспекти. Висвітлено історичну обумовленість пропагованих в означений період перспектив розвитку пам'яткоохоронних структур. Здійснено визначення для критичного осмислення рівня узгодженості ініційованих громадськими структурами, національною владою реформ пам'яткоохоронної галузі з реальним економічним і політичним статусом, потенціалом України, а також конкурентоспроможність національної системи охорони культурної спадщини України. Розглянуто діяльність державних та громадських установ, наукових товариств, навчальних закладів, музеїв, губернських та повітових земств, дослідників України щодо збереження та популяції національної історико-культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.е(4УКР) л60 + Т3(4УКР)5-7 +
Шифр НБУВ: РА334645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ігнатенко М.М. 
Розвиток історичного краєзнавства на Чернігівщині у другій половині XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження архівних документів, значну частину яких уперше запроваджено в науковий обіг, матеріалів періодичної преси та краєзнавчої літератури висвітлено основні тенденції та напрямки розвитку історичного краєзнавства на Чернігівщині за умов системної кризи радянського суспільства у 1943 - 1991 рр. Встановлено внесок музеїв, архівів, бібліотек, навчальних закладів і громадських організацій у процес вивчення історії регіону, узагальнено досвід їх діяльності, запропоновано періодизацію краєзнавчого руху. Доведено, що утворення Чернігівської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців є закономірним результатом розвитку історико-краєзнавчих досліджень в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-7 +
Шифр НБУВ: РА329427

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Захаркін С.А. 
Шляхи формування рукописного зібрання інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (1944 - 1961): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.09 / С.А. Захаркін ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу реконструювати та аналізувати історію рукописного зібрання Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України у 1944 - 1961 рр., висвітлено шляхи його формування. Розглянуто основний шлях комплектування рукописних фондів інституту у даний період - передачу матеріалів зі споріднених установ (архівів, бібліотек, музеїв, науково-дослідних інститутів) на підставі урядових й академічних розпоряджень. Значну увагу приділено процесу централізації в Інституті архівних матеріалів з історії української літератури, що зберігалися в сховищі (1949 - 1955 рр.). Висвітлено специфіку комплектування фондів у разі придбання матеріалів у приватних осіб. Показано шляхи, факультативні для зазначеного періоду - одержання матеріалів у дарунок та передачу з неспоріднених установ (видавництв, редакцій періодичних видань). Зроблено висновок щодо визначальної ролі розглянутого періоду в історії формування зібрання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4е(4УКР)л2 + Ш5(4УКР)л2 +
Шифр НБУВ: РА329775

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Зіневич Н.О. 
Циганський етнос в Україні (історіографія та джерела): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.О. Зіневич ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Комплексно розглянуто історію становлення та розвитку циганознавчих студій в Україні. Висвітлено основні етапи історії народознавчих інституцій, в які здійснювались циганознавчі студії, простежено еволюцію та визначено специфіку українських циганознавчих студій у загальнонауковому контексті, зокрема, їх джерелознавчу та етнографічну спрямованість. Здійснено історіографічний аналіз праць з актуальних і дискурсивних питань етносоціального, суспільно-політичного й історико-культурного розвитку циган в Україні, а також проблем самоідентифікації циганської національної меншини в Україні та процесів етнічної маргіналізації. Проаналізовано специфіку джерельної бази циганознавства в Україні, а саме: архівних джерел з історії циган, матеріалів циганських музеїв та колекції, статистичних обліків, періодичної преси. Досліджено український фольклор з метою вивчення українсько-циганських міжетнічних взаємин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т529ц + Т52(23=УКР6 А/Я) +
Шифр НБУВ: РА339919

Рубрики:

      
18.

Удовик В.М. 
Німецько-фашистський окупаційний режим (1941 - 1944 рр.) на території генеральної області "Київ" (Київська та Полтавська області): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Удовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії досліджено проблему становища центральноукраїнських земель (Київського та Полтавського регіонів) у період нацистської окупації 1941 - 1944 рр. На підставі аналізу матеріалів періодики, архівних документів, мемуарів та інших джерел встановлено особливості соціально-економічної та культурної політики окупаційної влади на території генеральної області "Київ". До наукового обігу введено значну кількість архівних матеріалів, які мають велике значення як історичні джерела. Уточнено масові втрати населення деяких міст України. Встановлено роль української допоміжної адміністрації у проведенні окупаційної політики. Охарактеризовано соціально-економічне становище різних категорій населення за даних умов. Виявлено загальний занепад народного господарства, показано спроби його відбудови. З'ясовано, що ставлення окупаційної влади до різних соціальних категорій населення (селян, робітників, військовополонених та інтелігенції) залежало від їх кількості та прикладного значення результатів праці. Здійснено комплексний аналіз розвитку культури за нових умов. Відзначено, що сподіваючись на звільнення України від більшовизму українські національні сили з початком окупації активно відроджували народні культурні традиції. Висвітлено діяльність освітніх установ і закладів культури (театрів, кінотеатрів, музеїв, бібліотек) на окупованій території. Показано внесок української інтелігенції у відродження культурних традицій у перший період окупації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА340432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Харитонова А.А. 
Архітектурно-планувальне формування центрів образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / А.А. Харитонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто поетапний розвиток об'єктів, що експонують витвори образотворчого мистецтва. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід проектування і будівництва виставкових будівель образотворчого мистецтва. Висвітлено соціально-культурні умови, економічні, технічні та художньо-естетичні чинники розвитку центрів образотворчого мистецтва. Проаналізовано містобудівні особливості розміщення центру образотворчого мистецтва. Узагальнено сучасні розробки в області методів та умов експонування предметів образотворчого мистецтва. Описано типи та функціонально-планувальні моделі зі складом і угрупуванням приміщень. Визначено принципи та прийоми архітектурно-композиційної організації будівель центрів образотворчого мистецтва, прийоми містобудівного формування центрів образотворчого мистецтва, а також особливості пристосування будівель різного призначення під музеї та центри образотворчого мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.38-022.5 + Щ101.3(4УКР) + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА340362

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Діденко Л.М. 
Документальні фонди музеїв Київщини: історія формування, склад, організація, використання: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л.М. Діденко ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси створення музеїв Київщини та їх документальних фондів. Визначено етапи та шляхи, а також персональний внесок у формування документальних фондів музеїв Київщини, діячів науки та культури, краєзнавців. З'ясовано особливості організації архівних документів, науково-технічного опрацювання, описування, організації зберігання, забезпечення збереження в архівних установах та музеях Київщини. Досліджено склад і зміст їх документальних фондів. Розкрито форми та напрямки використання архівної інформації і роль архівних документів музеїв у науково-освітній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4КИЇ)7 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА339631

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського