Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (60)Реферативна база даних (472)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МУНІЦИПАЛЬНИЙ$<.>+<.>K=УСТРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тимощук О.О. 
Автономні регіональні утворення в іспанській правовій традиції: історико-юридичне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Тимощук ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичний розвиток регіонів Іспанії, внаслідок якого виник державний устрій, визначений чинною Конституцією, прийнятою в 1978 р. Досліджено особливості започаткування державності на Піренейському півострові, період Реконкісти як передумову формування та правового оформлення автономістських ідей іспанського народу, механізм іспанської станово-представницької монархії та абсолютизму XIII - XVIII ст., процеси законодавчого оформлення ідей національного централізму та регіональних привілеїв за буржуазних трансформацій Іспанської держави у другій половині XVIII - XIX ст. Висвітлено боротьбу народів та історичних областей Іспанії за автономний статус за умов монархічного режиму реставрації Альфонса XIII та диктатури генерала Примо де Ривера (1902 - 1931 рр.), автономістські тенденції та національні настрої за часів Іспанської республіки та тоталітарної держави генерала Ф.Франко (1932 - 1975 рр.), конституційне становлення системи державного устрою Іспанії в останній чверті XX та на початку XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ІСП)7 + Х001.332 +
Шифр НБУВ: РА367357

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ваніна Н.М. 
Адаптація механізму амортизації основного капіталу підприємств до особливостей перехідної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Ваніна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто методичний інструментарій формування та вдосконалення механізму амортизації основного капіталу промислових підприємств за умов перехідного етапу розвитку економіки на прикладі підприємств плодоовочевої консервної промисловості. Запропоновано методичний підхід до адаптації амортизаційної системи до умов перехідної економіки, заснований на застосуванні методів морфологічного ящика та SWOT-аналізу. Розроблено систему теоретико-методологічних принципів удосконалення механізму амортизації основного капіталу та запропоновано "диференційований" амортизаційний механізм, що враховує специфіку основних виробничих фондів промислових підприємств, їх інституційний устрій та значущість для національної економіки. Проведено детальний опис усіх складових амортизаційної системи стосовно промислових підприємств всього типологічного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.16 +
Шифр НБУВ: РА359881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Савченко І.В. 
Адміністративно-територіальний устрій Південної України (1775 - 1822 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Савченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено територіальні зміни Південної України у 1775 - 1822 рр., механізм регулювання управління даним регіоном вищими органами влади, а також розвиток місцевих адміністративних установ. Визначено, що соціально-економічні особливості та геополітичне положення Південної України зумовили специфіку розвитку адміністративного устрою регіону у 1770 - на початку 1790 р., яка визначалася введенням окремого механізму регулювання управління регіоном вищими органами влади та розширенням повноважень губернських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-5 + Т3(4УКР7)47-5 + Х809(4УКР)79-1 + Х2(4УКР7)47-52 +
Шифр НБУВ: РА330849

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скуратович І.М. 
Адміністративно-територіальний устрій України в 1920 - 1930-х рр. і його впливи на організацію державного управління: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Скуратович ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зародження та розвитку адміністративно-територіального поділу українських земель, парадигми виникнення та становлення видів, способів, методів, засобів, що використовувалися у процесі організації державного управління на території сучасної України у 1920 - 1930-х рр. Здійснено аналіз розвитку загальних і спеціальних теоретико-методологічних підходів вітчизняних і зарубіжних учених до проблем адміністративно-територіального устрою, його взаємозв'язку та взаємовпливів з організацією державного управління. Досліджено генезис, систему, принципи та характерні особливості розвитку територіально-адміністративного поділу українських земель, висвітлено його еволюцію, розвиток правових форм, методів, способів і засобів, що використовувалися під час організації державного управління у законодавстві Київської Русі, удільних князівств періоду феодальної роздробленості Русі, Литовсько-Руської держави, Польщі, Речі Посполитої, Російської імперії, Української Народної Республіки, Української держави П.Скоропадського, УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Х620.422.031(2УК)61 +
Шифр НБУВ: РА339345

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Храпунов М.І. 
Адміністрація візантійського Херсона (кінець IV - XI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.І. Храпунов ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративний устрій і принципи управління візантійським провінційним містом Херсоном у кінці IV - XI ст. З'ясовано, що протягом досліджуваного періоду адміністрація Херсона залежала від Візантії, ступінь залежності не був постійним. Виявлено, що централізація посилилась у VI ст. зі створенням адміністрації дуки й у IX - XI ст. після заснування військово-адміністративного округу - феми. Встановлено, що у Херсоні перманентно зберігалися окремі посади, пов'язані з міською громадою, управління містом здійснювалось на підставі взаємодії двох принципів ("центрального" та "місцевого"). Зафіксовано існування континуїтету - спадкоємності між адміністраціями ранньовізантійського часу та IX - X ст. Зроблено висновок, що адміністративний устрій Херсона відзначався певною специфікою, але мав багато спільних рис з іншими візантійськими провінційними містами. Доведено, що напрямок евоюції адміністративного устрою Херсона ідентичний з візантійськими Балканами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)449.44-5 + Т3(45УКР)3-5 +
Шифр НБУВ: РА362917

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шманько О.В. 
Борис Тимощук - дослідник давніх і середньовічних старожитностей Східної Європи: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Шманько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено життєвий шлях і наукову діяльність Б. О. Тимощука (1919 - 2003) - видатного археолога, історика, краєзнавця. На підставі вивчення наукової спадщини вченого, інших джерел, які автор опрацював у архівах наукових і музейних установ, визначено внесок Б. О. Тимощука у дослідження давніх і середньовічних старожитностей Східної Європи. Акцентовано увагу на вивченні науковцем середньовічних пам'яток Українського Прикарпаття та Середнього Подністров'я. Відзначено основні наукові пріоритети вченого - історичний розвиток слов'янського та давньоруського населення в межиріччі Верхнього Сирету та Дністра у другій половині V - першій половині ХІІІ ст., духовна культура місцевого середньовічного населення Східної Європи, соціальний устрій слов'ян в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Тимощук Б. + Т4 г(45) д Тимощук +
Шифр НБУВ: РА368597

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дроздовська О.С. 
Бюджетний устрій держави та особливості його формування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Дроздовська ; Н.-д. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні засади бюджетного устрою країни. Досліджено історичну еволюцію поняття "бюджетний устрій", розкрито його суть. Досліджено взаємозв'язок бюджетного устрою з державним і адміністративно-територіальним устроями країни та визначено фактори, які на нього впливають. Проаналізовано бюджетні установи країн з різними державними й адміністративно-територіальними устроями. Визначено особливості й етапи становлення бюджетного устрою в Україні. Виявлено основні його суперечності на сучасному етапі економічного розвитку держави. Обгрунтовано роль бюджетного устрою у процесі проведення бюджетної реформи в Україні та запропоновано напрями його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.31 +
Шифр НБУВ: РА341325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Цубенко В.Л. 
Військові поселення кавалерії на території України. 1817 - 1867 рр. (формування, соціально-економічний розвиток, побут): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Цубенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 30 с. — укp.

Розглянуто суспільні умови виникнення та процес формування військових поселень кавалерії на території України, територію, динаміку чисельності населення, соціальний, етнічний та конфесійний склад. Визначено їх місце у війську Російської імперії, правове становище поселенців, їх адміністративний устрій, розглянуто систему внутрішньої служби та участь у бойових діях. Проаналізовано характер господарства й економічних відносин, соціальне напруження і збройні заворушення в їх середовищі. Висвітлено систему освіти, церковну організацію, побут, заходи з охорони здоров'я. Охарактеризовано загальні тенденції та особливості їх існування на території України, а також суспільні умови й обставини, що призвели спочатку до реорганізації військових поселень кавалерії у 1857 р. у Південні поселення, а потім і до їх скасування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-542
Шифр НБУВ: РА370688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Тимошенко А.Г. 
Державна, господарська і громадська діяльність Г.П.Галагана: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Г. Тимошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження державної, господарської та громадської діяльності Г.Галагана (1819 - 1888), вперше показано роль прогресивного представника українського дворянства у вирішенні злободенних питань соціально-економічного та громадсько-політичного життя Російської імперії. Особливу увагу приділено аналізу господарської діяльності Г.Галагана, оскільки саме економічні успіхи сприяли його участі у реформаторських процесах і реалізації доброчинності поміщика як мецената. Встановлено пріоритетність державної діяльності Г.Галагана в його багатогранному суспільному служінні. Зазначено, що безпосередня участь Г.Галагана у підготовці найважливіших законодавчих документів, які докорінно змінили соціально-економічний устрій держави, сприяла появі нових політичних діячів. Проаналізовано громадську і благодійну діяльність Г.Галагана, показано його участь у заснуванні Колегії Павла Галагана як прогресивного навчального закладу, заходах, спрямованих на поширення освіти серед незаможного населення та матеріальну підтримку кирило-мефодіївців і громадівців. Висвітлено погляди Г.Галагана щодо формування громадянського суспільства на засадах рівноправності всіх його членів з неодмінною реалізацією ідеї національного єднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Галаган +
Шифр НБУВ: РА332280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Телешун С.О. 
Державний устрій України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.О. Телешун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію державного устрою України у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження державного устрою. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості реформування і модернізації державного ладу та державного устрою України за умов незалежності, а також зміни парадигми національно-державного будівництва. Запропоновано політологічну концепцію удосконалення державного устрою України. Комплексно досліджено історію теоретичного осмислення державного устрою як політичного інституту та здійснено її періодизацію. Осмислено досвід організації державного устрою України у ХХ ст., а також проаналізовано його концептуальні засади та чинники. Уточнено визначення держави та державного устрою у єдності субстанційних та інституційних сутнісних виявів. Значну увагу приділено основним гарантіям сучасного державного устрою нашої держави, заходи щодо його всебічного реформування, удосконалення та збереження унітарності України. Визначено основні напрями реформування адміністративно-територіального устрою нашої держави, в основі якого - вирівнювання статусу адміністративно-територіальних одиниць, а також поділ території України на регіони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-52 + Х809(4Укр) + Т3(4Укр)0-5 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА310677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Шамрай В. В. 
Державно-правові погляди Миколи Міхновського: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Шамрай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено державно-правові погляди відомого випускника Імператорського університету Святого Володимира, правника, громадсько-політичного діяча Миколи Міхновського. Розглянуто генезис правового та політичного світогляду М. Міхновського й еволюцію його державно-правових поглядів. Досліджено його праці в контексті їх правничого значення та визначено конституційний проект. Висвітлено державний, адміністративний устрій України, права й обов'язки громадян, систему державної влади та самоврядування за конституційним проектом діяча. Досліджено правову спадщину М. Міхновського, його концепцію розподілу повноважень гілок виконавчої, законодавчої та судової влади. Показано основні права та свобода громадян, права на особисту недоторканність, права приватної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Міхновський, М.
Шифр НБУВ: РА371210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бондарчук Я.О. 
Документи профспілок як джерело з історії профспілкового руху в незалежній Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Я.О. Бондарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено генезу профспілкового руху України, показано устрій профспілок, виокремлено чотири об'єднання держави, висвітлено їх роль у соціально-трудовій сфері та суспільно-політичну діяльність. Проведено джерелознавчий аналіз нормативних документів профспілок, зокрема, програмних документів, документів вищих керівних виборних органів профспілок і документів, що виникають у результаті співпраці соціальних партнерів - Генеральних угод. Встановлено, що досліджувані документи мають великий інформативний потенціал, історичну цінність і є важливим джерелом для об'єктивного висвітлення становлення профспілкового руху в незалежній Україні й історії держави в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4УКР)2 + Т211(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА369193

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Колісніченко І.В. 
Ідентифікація та типологізація політичної харизми в контексті політичного лідерства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Колісніченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження сучасних концепцій політичної харизми, зіставлено ідеї харизматичної та пасіонарної особистості. Визначено зміст поняття "харизматична особистість" та виділено його основні компоненти. Розглянуто способи ідентифікації харазматичної особистості. Запропоновано типологію харизматичної ідентичності на базі виділення характеру впливу особистості на громадське життя. Виявлено специфіку харизматичної ідентичності політичного діяча в сучасному світі. Розкрито природу й основні ознаки харизматичного політичного лідера. Розглянуто моделі політичної дії харизматичного лідера. Досліджено вплив політичної харизми на суспільний устрій у державі. Обгрунтовано тезу про штучний характер політичної харизми особистості. Доведено, що визначальною особливістю сучасних українських харизматичних політичних лідерів є їх походження у більшості випадків з групи еліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА352995

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Попадюха Ю.А. 
Інформаційна технологія контролю та управління діяльністю біооб'єктів у підводному середовищі: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.09 / Ю.А. Попадюха ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Вперше розроблено технологію створення багатофункціональної підводної біотехнічної системи (БПБТС), яка діє у трьох режимах (системи моніторингу водолазних робіт, підводних біотехнічних систем із залученням навчених дельфінів, системи моніторингу підводних робіт за спільних дій водолаза та дельфіна у стаціонарному, мобільному, позиційно-маневровому варіантах). Визначено функції системи та розроблено алгоритм її дії для виконання підводних робіт окремо та спільно водолазами і навченими дельфінами. Вперше розроблено інформаційну технологію контролю й управління діяльністю водолаза та навченого дельфіна (з трьома модифікаціями), які працюють окремо та спільно у складі БПБТС, що функціонує у різних режимах. Систематизовано інформативні показники, розроблено інформаційні моделі функціонального стану водолаза та навченого дельфіна, а також засоби його оперативного контролю з метою оптимізації підводної діяльності. Вперше розроблено засоби профілактики стомлення людини-оператора та водолаза від фізичних навантажень. Удосконалено інформаційну методику формування команд управління діями дельфіна на базі його природних акустичних сигналів, яка підвищує ефективність навчання та виконання дельфіном поставлених задач, збільшує дальність виявлення не озвучених підводних біооб'єктів до 800 м. Вперше розроблено інформаційну методику й алгоритм виявлення навченим дельфіном з вольєри підводних біооб'єктів і визначення напряму їх знаходження, устрій контролю акустичної активності дельфіна, метод і засоби управління його підводними діями у відкритій акваторії, автономний пристрій з акустичною системою орієнтування для вивчення великих китоподібних. Розроблено метод та алгорим корекції рухливості дельфіна на поверхні з використанням видихуваного ним повітря, на основі якого вперше розроблено пристрій корекції рухливості дельфіна на поверхні, а також пристрої для забору проб видихуваного дельфіном повітря, передачі інформації з дельфіна, позначення за допомогою дельфіна місцезнаходження не озвучених малорухомих і нерухомих підводних об'єктів. Вивчено особливості інформаційний процесів взаємодії водолазів та навчених дельфінів з операторами БПБТИС за їх окремих і спільних дій. Розроблено телекомунікаційні методи й алгоритми дії засобів для підвищення ефективності дій водолазів і навчених дельфінів, запропоновано засоби забезпечення безпеки підводних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.445.20ел*739.177.54 + З818.1 +
Шифр НБУВ: РА368471

Рубрики:

      
15.

Цубенко В.Л. 
Історія Новоросійського (Херсонського) військового поселення кавалерії. 1817 - 1857 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Цубенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі архівних джерел та аналізу історичної літератури висвітлено історичні умови виникнення поселення, його адміністративний та військовий устрій, соціально-економічні процеси, що відбувались у поселенні протягом усього періоду його існування. Запропоновано періодизацію процесу формування Новоросійського військового поселення кавалерії, проаналізовано динаміку чисельності його населення, майнове розшарування військових поселенців, розкрито причини соціальних конфліктів, їх характер і форми, визначено роль та значення поселення в заселенні й економічному освоєнні Південної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХЕР)47-2 +
Шифр НБУВ: РА327138

Рубрики:

      
16.

Новиков О.В. 
Конституційно-правовий статус Президента Республіки Польща: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Новиков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу Президента Республіки Польща у різні історичні періоди. Розглянуто правові, історичні, політичні й інші фактори, що впливають на ефективність повноважень президента Польщі. Вперше на прикладі Польщі досліжено вплив на державний устрій і повноваження різних гілок влади нової держави менталітету різних прошарків її населення, що перебувало у громадянстві інших держав. Показано важливе значення інституту президента Республіки Польща у періоди становлення державної незалежності країни та національних потрясінь. Розкрито роль президента Польщі в екзилі. Визначено правові та політичні передумови трансформації країни з жорсткою авторитарною владою у демократичну державу з парламентсько-президентською формою правління. Виявлено залежність об'єму наповнення та наслідків реалізації президентами Республіки Польща принципу "активної президентури" від особистості президента. Зроблено висновок про суттєву залежність ефективного функціонування президентської гілки влади від спадкоємності влади загалом. Проведено дослідження європейського конституційного права у контексті права національного. Розкрито можливості президента європейської держави щодо відстоювання інтересів своєї країни за умов часткової втрати нею суверенітету внаслідок вступу до Європейського Союзу (ЄС). Обгрунтовано необхідність часткової трансформації повноважень президента держави як особи, що представляє державу за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА362600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Смуток І.І. 
Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.І. Смуток ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано адміністративний та судовий устрій, організацію фіскально-господарської системи у королівських столових маєтках в Галичині (Самбірській економії). Адміністративно-судовий апарат управління в Самбірській економії складався з двох частин: вищих та середніх органів управління й урядовців, які існували у багатьох магнатських, церковних маєтках і королівщинах, та нижчих, що були інститутами громадського самоуправління. З точки зору організації господарства Самбірська економія була сукупністю об'єктів господарювання, що складали "скарбову" власність та забезпечували надходження прибутків до Королівського скарбу. До об'єктів віднесено солеваріння, виробництво поташу, фабрики, що виробляли залізо, фільварки, млини, корчми. Поза скарбовою власністю перебували господарства селян та інших категорій населення, контроль над якими здійснювався через фіскальні стягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4-2
Шифр НБУВ: РА312736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Зелінська Н.С. 
Механізм державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні (на прикладі південних областей України): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н.С. Зелінська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та специфіку державного управління в сфері адміністративно-територіального устрою держави й її регіонів. Запропоновано визначення понять "адміністративно-територіальний устрій на регіональному рівні", "механізм державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні". Розроблено структурно-функціональну модель механізму державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні. Визначено основні напрямки удосконалення механізму упорядкування адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР7)79
Шифр НБУВ: РА374103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Олійник Ю. В. 
Нацистський окупаційний режим в Україні у 1941 - 1944 рр. (на матеріалах генеральної округи "Волинь-Поділля"): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. В. Олійник ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

Простежено встановлення та функціонування окупаційного режиму в генеральній окрузі. Розкрито засади, на яких формувався територіально-адміністративний устрій округи, уточнено її територію та зміни, яких вона зазнавала впродовж окупації. Висвітлено механізм діяльності нацистських адміністративних органів цивільної влади та місцевих структур української допоміжної адміністрації. Досліджено соціальне становище мешканців регіону. Проаналізовано суть та наслідки нацистської окупаційної політики в промисловості, сільському господарстві, освіті, культурі, церковному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)662.8
Шифр НБУВ: РА372375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Замуруйцев О.В. 
Німецькі колонії півдня України у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Замуруйцев ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості соціально-економічного розвитку німецькомовних поселень на території півдня України у другій половині XIX - на початку XX ст. З'ясовано причини внутрішньої німецької колонізації регіону у даний період, визначено її загальні риси, проаналізовано особливості аграрних відносин та соціального розшарування у колоністському середовищі. Визначено основні напрямки та загальний рівень розвитку німецьких господарств, описано їх внутрішню структуру. Розглянуто адміністративно-територіальний устрій німецьких колоній, розкрито роль освіти у духовному житті німецького етносу, визначено його освітній рівень у порівнянні з іншими групами населення Півдня України. Висвітлено історію розвитку видавничої діяльності у німецьких поселеннях, досліджено процес становлення промислового виробництва та сільського господарства на території колоній. Наведено матеріали про релігійне життя німецьких колоністів у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)5 + Т3(4УКР7)5-2 +
Шифр НБУВ: РА362763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського