Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1518)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>K=НАСКРІЗНЕ$<.>+<.>K=НАСИЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 191
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойко О.В. 
Експериментальні дослідження резонансів насичення внутрішньорезонаторного поглинання в He-Ne/Isub2/sub лазерах з високочастотною накачкою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + З86-531.46-01

Рубрики:

      
2.

Кицкай Л.І. 
Формування багатошарового покриття на ніобії і танталі для захисту їх від окислення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Л.І. Кицкай ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені результати досліджень закономірностей процесу формування на ніобії і танталі твердого розчину заміщення на основі металів VI-A групи. Вивчено вплив фторидів металів І-А групи на інтенсифікацію процесу насичення ніобію і танталу молібденом та вольфрамом. Запропоновано механізм формування твердого розчину заміщення в тугоплавких металах. Вперше показана можливість одержання на основі твердого розчину молібдену в ніобії і танталі боридних, силіцидних і боросиліцидних фаз, які є складовими елементами дифузійної частини багатошарового покриття. Визначено технологічні параметри процесу формування на ніобії і танталі багатошарового жаростійкого покриття з підвищеними експлуатаційними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553.66

      
3.

Волков О.В. 
Електромеханічні процеси та регулювання асинхронних електроприводів з інверторними перетворювачами частоти: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.В. Волков ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню і розрахунку електромеханічних процесів асинхронних частотно-регульованих (ч-р) електроприводів і керуванню цими електроприводами. Наведено якісний та кількісний аналіз електромеханічних процесів у стаціонарних пускових і робочих режимах асинхронного двигуна під час живлення від різних типів інверторних перетворювачів частоти (ПЧ) з урахуванням несинусоїдальності форми їх вихідних напруг (струмів) та насичення головного магнітного ланцюга двигуна. Розроблені способи керування і структури регулювання асинхронних електроприводів з інверторними ПЧ, що не потребують датчиків усередині і на валу двигуна та забезпечують ефективні режими функціонування, а також нормовані електромеханічні процеси привода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01

Рубрики:

      
4.

Щербатюк Н.Ю. 
Клінічні та параклінічні прояви залізодефіцитної анемії у дітей і методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Ю. Щербатюк ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей клінічних проявів, показників периферичної червоної крові, заліза сироватки, загальної залізозв'язуючої здатності крові, коефіцієнта насичення трансферину, імунітету, перикисного окислення ліпідів, ендогенної інтоксикації у дітей 3-14 років, хворих на ЗДА, у залежності від віку, ступеня важкості, тривалості захворювання, супутньої патології. На основі клініко-лабораторного обстеження патогенетично обгрунтовано розвиток синдрому ендогенної інтоксикації при ЗДА середнього та тяжкого ступенів і показано його вплив на динаміку захворювання. Виявлено виражений ефект від поєднаного застосування магнітолазеротерапії і вітаміну Е в комплексному лікуванні дітей, хворих на ЗДА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-3

Рубрики:

      
5.

Ткачук С.О. 
Енергозберігаючі та природоохоронні кормові сівозміни на меліорованих торфовищах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Ткачук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В роботі представлені результати досліджень по удосконаленню кормових сівозмін з коротким (до 2-х років) польовим періодом, який включає лише одну просапну культуру. У довготривалому досліді на староорних торфових грунтах вивчали водний і поживний режими грунту, вплив структури посівних площ на мінералізацію, динаміку чисельності шкідників та бур'янів. За період досліджень проведена оцінка кормових сівозмін за збором сухих речовин, кормових одиниць та перетравного протеїну. Визначена їх грунтозахисна здатність. Встановлено, що найбільш доцільним за економічної, екологічної та енергетичної оцінки є запровадження на торфових грунтах кормових сівозмін з коротким польовим періодом, який включає одну просапну культуру - кормові буряки та максимальне насичення посівами проміжних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-41(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
6.

Демченко Л.Д. 
Фазоутворення в деформованих сплавах на основі заліза при насиченні азотом та вуглецем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Л.Д. Демченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси фазоутворення в приповерхневих шарах попередньо деформованих сплавів Fe-0,5%Cr; Fe-1,0%Cr; Fe-1,5%Cr; Fe-1,3%Cr-0,6%Ti; Fe-2,2%Cr-2,2%Ti при насиченні азотом і вуглецем, кінетику формування, структуру, концентраційні розподіли азоту і вуглецю, властивості отриманих за такою технологією дифузійних шарів. Встановлено, що вплив попередньої пластичної деформації (ППД) на формування дифузійних шарів суттєво залежить від складу азот- та вуглецевовміщуючого газового насичуючого середовища. Дифузійні шари з оптимальними характеристиками (максимальною глибиною та високою мікротвердістю) утворюються в сплавах Fe-Cr, Fe-Cr-Ti після дозованої (20-30%) деформації в суміші з 90+-2% аміаку і 10+-2% пропан-бутану. Після такої обробки спостерігається утворення карбонітридної theta-фази з кристалічною граткою типу цементиту. Легування заліза хромом у кількості 0,5-1,5% призводить до прискорення формування дифузійних шарів в сплавах після дозованої ППД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

      
7.

Ольшанський В.В. 
Чисельне моделювання струмових і параметричних несталостей плазми в області іонних циклотронних і нижньогібридних частот: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.В. Ольшанський ; Харк. держ. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено динаміку турбулентного нагрівання плазми без зіткнень під час розвитку струмових і параметричних несталостей в області іонних циклотронних і нижньогібридних частот методом дискретного моделювання. Проведено 2D-моделювання струмової несталості у плазмі з іонами двох сортів, які рухаються перпендикулярно сильному магнітному полю. Вивчено механізми насичення несталостей і ефективність нагрівання плазми відповідно до її параметрів. Зроблено 2D-моделювання нижньогібридних та іонних циклотронних параметричних несталостей плазми, що містить іони двох сортів. Розглянуто випадок сильних полів накачки, в якому амплітуда осциляцій відносної швидкості іонів різних сортів перевищує теплову швидкість іонів, але є меншою за теплову швидкість електронів. Розвинуто чисельну 2D3V модель і розроблено чисельний ход для дослідження електрон-іонної параметричної турбулентності плазми на основі неявної схеми інтегрування рівнянь руху макрочастинок. Досліджено нелінійну стадію електрон-іонної параметричної турбулентності в плазмі, що складається з електронів і іонів одного або двох сортів в області частот накачки порядку іонної циклотронної частоти. Визначено, що розвиток параметричної турбулентності призводить до нагрівання електронів та іонів у режимі динамічного хаосу в русі частинок і декореляції самоузгодженого електричного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.271,022 + В333.11,022
Шифр НБУВ: РА308060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чумак В.С. 
Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / В.С. Чумак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено наукові основи інтенсивних сівозмін і систем добрив, які забезпечили оптимальні параметри грунтової родючості, високу продуктивність культур і охорону навколишнього середовища в північному Степу України. Обгрунтовано граничну доцільність насичення сівозмін озимою пшеницею, кукурудзою та цукровим буряком з урахуванням збереження грунтової родючості. Встановлено вплив різних видів сівозмін на потенціальну й ефективну родючість грунту. Обстежено фітосанітарний стан посівів, виявлено дію окремих видів добрив та їх сполучень на продуктивність, економічну та біоенергетичну ефективність сівозмін. Проведено екологічну оцінку становища грунту та рослин за умов систематичного внесення добрив. Визначено основні напрямки підвищення ефективності сівозмін і раціонального використання добрив. Рекомендовано для виробництва науково обгрунтовану систему добрив з врахуванням досягнутої родючості грунту в спеціалізованих сівозмінах північного Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Знагован С.Ю. 
Вплив фізичного навантаження на показники крові за умов попереднього насичення організму дексаметазоном (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / С.Ю. Знагован ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено реакції клітин периферичної крові, кісткового мозку та надниркових залоз на дозоване фізичне навантаження за умов попереднього насичення організму дексаметазоном. Доведено, що попереднє тривале введення дексаметазону гальмує і змінює пристосувальні реакції системи крові щурів на збільшенні за тривалістю фізичні навантаження. У дослідних групах тварин, які плавали, на фоні введення дексаметазону, зареєстровано загибель 20 %, пригнічення проліферативної активності кісткового мозку та порушення еритропоезу. Розглянуто якісні зміни складу циркулюючих еритроцитів, які полягали у зниженні відсотка правильних дискоцитів і перехідних форм, внаслідок значного збільшення передгемолітичних і появі дегенеративних форм. Після тижневого фізичного навантаження на фоні попереднього введення дексаметазону лейкоцитоз спостерігали з 9-ї доби, у разі тритижневого за таких же умов - він виявився одразу після припинення навантаження. З боку лейкону зміни полягали у нейтропенії, абсолютній еозинофілії та лімфоцитозі. Морфологічні зміни макро-, мікро- й ультраструктур надниркових залоз тварин дослідних груп вказували на переважанння в останніх деструктивних і атрофічних процесів. Встановлено прямий кореляційний зв'язок між зменшенням площі клубочкової та сітчастої зон кори надниркових залоз, зниженням числа еритрокаріоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.1
Шифр НБУВ: РА312626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Погрелюк І.М. 
Фізико-хімічні основи інтенсифікації процесу азотування титанових сплавів та конструювання зміцнених шарів з підвищеною зносо- та корозійною тривкістю: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / І.М. Погрелюк ; НАН України. Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено фізико-хімічні основи інтенсифікації термодифузіонного насичення титанових сплавів у молекулярному азоті. Оцінено ефективність та умови використання чинників інтенсифікації - температури, циклічної зміни температури, парціального тиску азоту. Встановлено вплив вихідної текстури деформації на інтенсивність взаємодії титанових сплавів з азотом. Розвинуто модельні уявлення про фазоутворення на поверхні титанових сплавів у азоті, що містить кисень. Виявлено особливості поверхневих нітридних плівок, сформованих за умов термоциклування. Запропоновано механізм формування оксинітридів на поверхні титанових сплавів. Встановлено взаємозв'язок між чинниками інтенсифікації та морфологією азотованих шарів титанових сплавів. Вперше запропоновано підходи до інженерії поверхні титанових сплавів у процесі азотування, що дозволяє керувати структурно-фазовим станом приповерхневих шарів і забезпечувати регламентований рівень поверхневого зміцнення. Отримані структурно-фазові стани приповерхневих шарів проаналізовано, зважаючи на їх функціональну придатність. Оптимізовано режими та схеми хіміко-термічної обробки для формування азотованих шарів з підвищеною зносо- та корозійною тривкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.436.61 + К651.61,351
Шифр НБУВ: РА315043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мордовець Н.М. 
Роль структурних факторів у формуванні механічних властивостей швидкозагартованих матеріалів на основі заліза: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Н.М. Мордовець ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Виявлено особливості структури та механічних властивостей швидкозагартованих матеріалів: утворення нових метастабільних фаз, нехарактерних для повільного охолодження, які мають досить просту кристалографічну гратку та щільне пакування; високі механічні властивості (твердість, пластичність і міцність) порошків і виготовлених з них компактних матеріалів, особливо легованих бором, що пояснюється високою енергією взаємодії бору та надлишкового вуглецю з дефектами структури (дислокаціями, межами зерен, міжфазовими межами); високу мікротвердість поверхневих шарів, створених у процесі плазмово-детонаційної обробки, що пов'язана з формуванням наноструктурного мартенситу та насиченням поверхневих шарів вуглецем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.366.607 + У391.904.5-18
Шифр НБУВ: РА313023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Андреєва Н.І. 
Синтез систем двозонного оптимального релейного управління електроприводом постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Н.І. Андреєва ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання синтезу та досліджено системи релейного оптимального управління електропривода постійного струму з двозонним регулюванням швидкості за умов дії широкого спектра параметричних і координатних збурень. З використанням методу аналітичного конструювання регуляторів виконано структурно-алгоритмічний синтез оптимальних управлінь у просторах фазових координат електропривода та їх похідних з урахуванням основних процесів, характерних для тиристорного електропривода за умов двозонного регулювання швидкості: дію вихрових струмів у магнітопроводі та насичення останнього, податливості кінематичного кола та в'язкого тертя в ньому. Запропоновано імітаційні моделі синтезованого електропривода, за допомогою яких вивчено динаміку системи. Наведено результати досліджень впливу на частоту ковзного режиму внутрішнього контуру системи параметрів реальних операційних підсилювачів, що використовуються як релейні регулятори. Висвітлено методику вибору параметрів фільтрів на входах тиристорного перетворювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.5-01
Шифр НБУВ: РА313354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лук'яненко О.Г. 
Закономірності термодифузійних процесів у високому вакуумі та їх вплив на структуру і властивості поверхневих шарів титанових сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.Г. Лук'яненко ; НАН України. Фіз.- механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Виявлено три типи взаємодії. Визначено кінетичні параметри, коефіцієнти швидкості та енергії активації газонасичення. Підтверджено, що у високому вакуумі внаслідок сублімації та газонасичення відбуваються фазово-структурні зміни у поверхневому шарі металу, які зумовлюють мікрорельєф на поверхні, зміну хімічного складу та твердість поверхневого шару шляхом сублімації легувального елементу та дифузійного насичення домішками втілення. Показано, що напруження, циклічна зміна температури та "призматична" текстура прискорюють дифузійні процеси. Удосконалено фізико-математичну модель високотемпературної взаємодії типових сплавів із газами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К651.010.022-66
Шифр НБУВ: РА315502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Глєбова М.Л. 
Удосконалення моделей колекторних і вентильних машин постійного струму для вибору ефективних параметрів і режимів роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / М.Л. Глєбова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичні моделі для розрахунку перехідних і стаціонарних режимів роботи колекторних і вентильних машин постійного струму (МПС). Основну увагу приділено комутаційним явищам, що відбуваються в машинах. Запропоновано математичну модель з метою дослідження перехідних режимів роботи колекторних МПС, що дозволило досить повно враховувати комутаційні процеси (реакцію якоря, перехідний спад напруги у щітковому контакті), а також насичення магнітопроводу та вихрові струми. Викладено метод розрахунку процесу комутації колекторних МПС у стаціонарних режимах роботи, до основи якого покладено заміну системи диференціальних рівнянь одним диференціальним рівнянням стосовно групового струму з наступним його розподілом на струми секцій, що комутуються. Розроблено спрощену математичну модель для розрахунку сталих режимів роботи вентильних МПС, що має достатній ступінь точності. Для проведення гармонійного аналізу форми кривої якірного струму вентильного двигуна постійного струму розроблено статистичні моделі, що дозволило значно скоротити обсяги обчислень у порівнянні з дослідженнями на моделі високого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.5-01с116
Шифр НБУВ: РА313073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стоянов Р.О. 
Імуногенетична оцінка племінних ресурсів сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Р.О. Стоянов ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання застосування груп крові в генетичному аналізі та селекції сільськогосподарських тварин. Обговорено еволюційну та генетико-селекційну роль поліморфізму еритроцитарних антигенів на прикладі 3 видів тварин - великої рогатої худоби, коней і свиней. Розглянуто питання імуногенетичної оцінки консолідації генофонду порід і стад сільськогосподарських тварин. Оцінено між- та внутрішньопородну диференціацію популяцій сільськогосподарських тварин за системами груп крові. На прикладі української червоно-рябої молочної породи показано методичні та практичні аспекти використання імуногенетичних маркерів у процесі формування генетичної структури порід і насичення їх бажаним спадковим матеріалом. Висвітлено основні напрями використання груп крові для збереження генофонду сірої української і білоголової української локальних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П6-314.725
Шифр НБУВ: РА314671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Масленніков Д.І. 
Розпадні несталості плазми в полі потужної неоднорідної електромагнітної хвилі накачки в іонному циклотронному та нижньогібридному інтервалах частот: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / Д.І. Масленніков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено формалізм дослідження параметричних розпадних несталостей у плазмі, яка перебуває під впливом потужної хвилі накачки зі скінченною довжиною хвилі. Узагальнено дипольне наближення на випадок малих зміщень частинок плазми в полі накачки зі скінченною довжиною хвилі. Обгрунтовано формалізм слабких нелінійних взаємодій хвиль на випадок скінченних зміщень частинок плазми у потужному полі накачки. Досліджено параметричні несталості у випадку, коли відношення енергії поля накачки до теплової енергії частинок плазми не є малим параметром; лінійну та слабонелінійну стадії розвитку розпадних параметричних несталостей плазми з іонами одного та двох сортів у іонно-циклотронному та нижньогібридному інтервалах частот. Знайдено інкремент для кожного з розпадів і рівень насичення несталостей внаслідок ефекту нелінійного зсуву частоти. Визначено умови, за яких даний ефект не може розглядатися як механізм, що забезпечує насичення розпадних несталостей. Проведено порівняльний аналіз механізмів збудження розпадів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.271,022
Шифр НБУВ: РА313381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
17.

Сухоіванов І.О. 
Динамічні процеси в напівпровідникових лазерах високошвидкісних волоконно-оптичних систем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.О. Сухоіванов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості теоретичного опису генерації оптичного випромінювання у напівпровідникових лазерах на гетероструктурах з масивними та квантоворозмірними (КРС) активними шарами, взаємодії оптичного випромінювання з матеріалом активних і пасивних елементів високошвидкісних волоконно-оптичних систем (ВОС). Проведено теоретичні й експериментальні дослідження та створено нові методи опису динамічних процесів у режимі великого сигналу, що також включають нелінійні ефекти посилення й амплітудно-фазового зв'язку. Розвинуто нові уявлення про процеси переносу носіїв заряду в лазерній структурі та зміни характеру та тривалості процесів накопичення та захоплення носіїв в області квантової ями. Показано, що за умов накачки великим сигналом час накопичення заряду та коефіцієнт насичення посилення залежать від величини струму накачки. Вперше сформульовано числову динамічну дифузійну модель КРС лазера, у вигляді неоднорідної системи диференціальних рівнянь. Отримано нові результати, які більш точно відображають спостережені експериментально динамічні характеристики лазерів. Розроблено комплекс рішень щодо теоретичного опису фізичних процесів і спостережених характеристик волоконно-оптичних каналів, а також у мультиквантоворозмірних лазерах торцевого типу та поверхневого випромінювання з вертикальним резонатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з86-531.8 + з861.1-042
Шифр НБУВ: РА317477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Гетьман Г.К. 
Наукові основи визначення раціонального ряду потужностей вантажних електровозів для залізниць України: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.09 / Г.К. Гетьман ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2001. — 36 с. — укp.

Викладено науково-практичні засади та практичні рекомендації щодо вибору раціонального ряду потужностей вантажних електровозів та раціональної стратегії оновлення електровозного парку. Обгрунтовано методику визначення оптимальної за умов мінімізації витрат енергії та часу на переміщення поїзда номінальної потужності електровоза, а також методику визначення оптимальної градації потужності вантажних електровозів та оптимальної стратегії оновлення електровозного парку. Зроблено оцінку відповідності вимогам перевізного процесу параметрів електровозів, які експлуатуються на залізницях України. Наведено рекомендації відносно вибору оптимальної потужності тягового модуля для насичення експлуатованого парку новими електровозами. Доведено доцільність впровадження модульної тяги для виконання вантажних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.104-011
Шифр НБУВ: РА314035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Боярин В.В. 
Оптимізація інтегрованого захисту помідорів у закритому грунті західного Лісостепу і Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.В. Боярин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо оптимізації інтегрованої системи захисту помідорів, що ростуть на закритому грунті, від шкідливих організмівна підставі включення до даної системи багатоїдного хижого клопа макролофуса (Macrolophus nubilus (H.S.), Meridae, Heteroptera). Доведено, що хижий клоп за виробничих умов теплиць успішно розмножується і накопичується. У разі використання багатоїдного хижака для регулювання чисельності білокрилки та попелиці ефективні співвідношення "хижак : жертва" - 1 : 5 та 1 : 10, а тютюнового трипсу - 1 : 5. Для біологічного контролю розвитку павутинного кліща на помідорах доцільним є сумісне застосування макролофуса (10 особин на рослину) та фіносейулюса (способом "насичення"). У разі використання вказаних співвідношень і дотримання норм випуску створюються умови для функціонування саморегулювальної системи триотрофу "рослина - фітофаг - ентомофаг", яка діє впродовж 5 - 6 місяців. Встановлено, що використання макролофуса в системі захисту помідорів успішно поєднується з використанням фунгіцидів: байлетону, каратану, топазу, превікуру. Зроблено висновок: використання рекомендованої системи дозволяє замінити макролофусом щонайменше 5 вузькоспеціалізованих біоагентів і ряд інсектицидів, а також удвічі зменшити пестицидне навантаження під час вирощування помідорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240-46 + П415.821
Шифр НБУВ: РА315052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Барановський В.Д. 
Оптимізація структури посівних площ сівозмін із цукровими буряками в умовах нестійкого зволоження на чорноземі типовому: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Барановський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення продуктивності ріллі шляхом оптимізації насичення польових сівозмін цукровими буряками у разі розширеного відтворення родючості грунту за умов господарств фермерського типу. Розглянуто агрохімічні та агрофізичні властивості, водний режим грунту під озимою пшеницею та цукровими буряками. Досліджено дію факторів, що суттєво впливають на ріст і розвиток цукрових буряків та інших культур зерно-бурякової сівозміни. Встановлено, що оптимальне насичення сівозміни цукровими буряками є 20 %. Доведено, що у разі введення у 10-пільну сівозміну третього та четвертого полів цукрових буряків або скорочення періоду повернення його до беззмінного вирощування істотно збільшується забур'яненість посівів, підвищується токсичність, знижується біологічна активність грунту, а також збільшується ураження рослин такими специфічними хворобами, як коренеїд і церкоспороз. Встановлено, що ураженість коренеплодів за умов насичення сівозміни цукровими буряками на рівні 40 - 50 % знижується на 6,2 - 8,7 т/га, а повторне та беззмінне вирощування цукрових буряків призводить до недобору врожаю коренеплодів, зниження їх цукристості на 1,0 - 1,8 % і за рахунок цього до недобору цукру в 1,4 - 1,8 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-41
Шифр НБУВ: РА318963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського