Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (3348)Книжкові видання та компакт-диски (553)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=НАФТОВ$<.>+<.>K=СВЕРДЛОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 330
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Єлін О.В. 
Шнекові багатоступеневі насоси: методика розрахунку, показники якості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.В. Єлін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено фізичну модель течії рідини в шнековому елементі (ШЕ) багатоступеневого насосу. Отримано аналітичний вираз, що дозволяє на робочих режимах знаходити теоретичний напір ШЕ з урахуванням відривного характеру течій у шнеці. Встановлено основні геометричні параметри шнека. Представлено методику проектування та розрахунку енергетичних характеристик ШЕ у режимах роботи, близьких до оптимального за ККД. Визначено показники якості ШЕ, їх залежність від форми лопаткової системи апарату. Створено шнековий багатоступеневий занурювальний свердловинний насос для потреб нафтогазової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361,03-54
Шифр НБУВ: РА321186

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Бровченко І.О. 
Чисельне моделювання розповсюдження нафтопродуктів в прибережних зонах морів та внутрішніх водоймищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / І.О. Бровченко ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено нову числову модель приповерхневого турбулентного шару, що враховує спільну дію перекидання хвиль, циркуляції Ленгмюра та вертикального зсуву швидкості. Здійснено автомодельні розв'язки розповсюдження шару турбулентності, що виникає внаслідок одного перекидання хвилі. Сформовано числову лагранжеву модель розповсюдження поверхневої плями нафти, що враховує взаємодію між лагранжевими частками через поле тиску і дозволяє моделювати розтікання плям неправильної форми. Розроблено нову напівемпіричну модель формування граничного розподілу крапель нафти під час подрібнення вітровими хвилями, що перекидаються. Удосконалено тривимірну лагранжеву модель дисперсії нафти в морі, що дозволяє розв'язувати рівняння для концентрації нафти у воді та досліджувати еволюцію спектра розмірів нафтових крапель з глибиною та у часі. Об'єднано розроблені моделі різних фізичних і фізико-хімічних процесів у єдину прогностичну систему, що працює разом з моделлю хвиль, моделями гідродинаміки та прогнозу погоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,8 с18 + Д221.307 с18 +
Шифр НБУВ: РА339901

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Щербина К.Г. 
Хіміко- фізичні основи високотемпературного впливу на привибійну зону свердловини гідрореагуючіми складами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / К.Г. Щербина ; Відкрите акціонерне товариство "Український нафтогазовий ін-т". — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.73

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Вапнічна В.В. 
Формування водозахисних екранів в нестійких грунтах вибухом системи свердловинних зарядів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / В.В. Вапнічна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень пульсаційного механізму формування нерівномірної за структурою зони залишкових деформацій та вибухової порожнини у разі вибуху вертикального подовженого заряду кінцевої довжини. Розглянуто просторово-часові параметри деформування грунтового масиву, прилеглого до вибухової порожнини за присутності площини поділу у вигляді денної поверхні, траншей або надпорожнистих ємностей, заповнених розчином структуруючого матеріалу. Встановлено залежності між параметрами розташування зарядів у площині споруджуваної завіси й армувальних елементів, призначених для стабілізації грунту в зонах пониження щільності. Одержано дані протифільтраційних залежностей окремих елементів завіси та оцінено техніко-економічну ефективність способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА367187

Рубрики:

      
5.

Кіщенко Г. В. 
Фінансове забезпечення розвитку суб'єктів нафтового бізнесу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Г. В. Кіщенко ; Приват. ВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну сутність фінансового забезпечення й елементів, що пов'язані з процесом фінансування, основних джерел фінансування та чинників, які впливають на їх формування. Узагальнено теоретичні підходи щодо моделювання структури капіталу в поточній діяльності аналізованих підприємств. Досліджено особливості фінансового аналізу суб'єктів нафтового бізнесу з метою створення оптимальної структури джерел фінансування. Проведено оцінювання фінансового забезпечення, динаміки обсягу та джерел фінансування суб'єктів нафтового бізнесу, формування внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування суб'єктів господарювання. Розроблено модель оптимізації структури капіталу з використанням інструментів лінійного програмування. Запропоновано методичні рекомендації щодо вдосконалення методики аналізу ефективності використання джерел фінансування з використанням факторного аналізу фінансових коефіцієнтів. Визначено залежність між коефіцієнтами оборотності, аналізу структури капіталу, ліквідності та платоспроможності, рентабельності та самофінансування з метою формування достовірного фінансового аналізу. Проаналізовано вплив кредитної політики комерційного банку на фінансування аналізованих суб'єктів господарювання. Досліджено залежність між рентабельністю підприємств та об'ємом залучених коштів з використанням елементів теорії кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652-93
Шифр НБУВ: РА380095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Акульшин О.О. 
Фізичні та технологічні основи підвищення видобутку нафти з використанням іонізуючих опромінень і водонабрякаючих полімерів в умовах неоднорідності пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / О.О. Акульшин ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 31 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу іонізуючого опромінення на систему пласт - нафта - вода - полімер, фізико-хімічні властивості нових водонабрякаючих полімерних матеріалів типу ПОЛІКАР і технологічних рідин на його основі, процесу підвищення нафтовилучення при частковому підтриманні пластового тиску. Встановлені закономірності дозволили розробити ряд технологій, срямованих на підвищення нафтовилучення, продуктивності, обмеження водоприливу та глушіння свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-114
Шифр НБУВ: РА306877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Маланчук З.Р. 
Фізико-технічні основи свердловинної гідротехнології видобутку важких металів розсипних родовищ і техногенних розсипів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / З.Р. Маланчук ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено гідродинамічні процеси гідроруйнування, дезінтеграції та гідротранспортування матеріалів розсипів за умов розсипних родовищ і техногенних розсипів та розроблено фізико-технічні засади свердловинної гідротехнології видобутку важких металів. Установлено закономірності зниження втрат корисного компонента на днищах виймальних камер залежно від витрати робочого агента, нахилу днища, його шорсткості та процесу витягу корисного компонента з тріщин підстилних порід. Розроблено теоретичні засади процесу гідроелеваторного підйому пульпи та метод його розрахунку, який враховує особливості процесу її переміщення, а також вплив затоплення змішувальної камери гідроелеватора на висоту підйому. Доведено, що ефективність свердловинного гідровидобутку досягається за рахунок використання кінетичної енергії падаючого потоку пульпи для надання корисному компоненту початкової швидкості руху, розгону корисного компонента максимальної крупності до швидкості надійного гідротранспортування та підтримкою її постійною по довжині транспортування керованим профілюванням днища камери. Установлено раніше невідому закономірність кількісного розподілу мінералів у техногенних розсипах. Доведено, що 95 % корисного компонента сконцентровано в ядрі розсипу, параметри якого визначаються конструктивними та технологічними характеристиками промивного устаткування. На базі гідродинамічних процесів розмиву матеріалу розсипів і гідротранспортування рудних пульп розроблено комплект методик розрахунку параметрів технологічних процесів свердловинного гідровидобутку важких металів розсипних родовищ і техногенних розсипів. Висвітлено закономірність формування техногенних розсипів, а також методику пошуку їх ядер. Відзначено, що відмінними рисами запропонованих рішень є відсутність робітників в очисних просторах виймальних камер, збереження земної поверхні з дотриманням комплексу еколого-економічних вимог до конкретного родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И333.206
Шифр НБУВ: РА326811

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Войтенко Ю.І. 
Фізико-технічні основи свердловинних геотехнологій з керованим тріщиноутворенням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Ю.І. Войтенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розвинуто новий напрямок в імпульсних технологіях підвищення продуктивності геотехнологічних свердловин. Досліджено механіку руйнування порід у масиві у випадку імпульсного гідро-, газорозриву і слабких (мається на увазі швидкість виділення енергії) камуфлетних вибухів і знеміцнення порід навколо зруйованої області після сильного вибуху. Визначено фізичні основи керування порід за умов горіння і вибухів свердловинних зарядів, вивчено вплив гірського тиску на руйнування порід у випадку імпульсного газорозриву. Проведено аналітичні дослідження знеміцнення порід з початковими тріщинами та тріщиноподібними дефектами за умов підземних вибухів у області, що межує зі зруйнованою. Вдосконалено технології використання енергії вибуху та горіння для освоєння бурових свердловин та інтенсифікації видобутку рідких і газоподібних вуглеводнів із діючих свердловин. Розроблено вибухову та вибухово-хімічну технології інтенсифікації видобутку нафти та газу з пластів відносно невеликої потужності за складних гірничо-геологічних умов. Запропоновано нові технічні рішення, які вдосконалюють відомі секційні торпеди, у тому числі з локалізацією вибуху, струминні генератори тиску, перфоратори для кумулятивного і термогазоструминного розкриття пластів, вибухові пристрої для утворення початкових тріщин на стінці свердловини, модифіковані труборізи та спрямовані на підвищення ефективності вибухових робіт у свердловинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И133-1
Шифр НБУВ: РА309298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Прокопенко В.С. 
Фізико-технічні основи руйнування скельних порід вибухами свердловинних зарядів вибухових речовин у рукавах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / В.С. Прокопенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності формування та дії вибуху у скельних породах зарядів у рукавах у водному або повітряному середовищі свердловин, на підставі яких вирішено важливу науково-прикладну проблему розробки та впровадження фізико-технічних засад руйнування скельних порід вибухами даних зарядів, що знижує витрати та вартість застосовуваних вибухових речовин. Одержано закономірності зміни напружено-деформованого стану порід залежно від віддалі до вибуху, величини та типу зазору (води, повітря), швидкості дилатансії; раціональні розміри зазорів залежно від міцності порід, параметрів середовища зазору та вибухової речовини; посилення пульсуючої дії вибуху та неоднорідності навантаження породи; закономірності динаміки формування зарядів, метод аналізу та вибору параметрів зарядження свердловин; закономірності усадки зарядів у разі їх водонаповнення. Обгрунтовано параметри ініціаторів для надійного ініціювання головних зарядів; способи та засоби укладки рукава у пакет і подачу його у процесі зарядження; методику розрахунку параметрів підривних робіт і рекомендації щодо формування рецептур вибухових речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА322714

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Єфремов І. О. 
Фізико-технічні основи комплексної дегазації і використання метану вугільних шахт: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.02 / І. О. Єфремов ; НАН України ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С. Полякова. — Д., 2011. — 36 с. — укp.

Доведено, що зростання фільтраційних параметрів газоносних порід в зонах активізації деформаційних процесів залежить від ступеня різнокомпонентності головних напружень, що обумовлює геомеханічний стан газоносного масиву гірських порід. Встановлено, що на сполученні підробленого та незайманого масивів утворюється зона, в якій геомеханічні процеси розшарування після підробки й ущільнення, відбуваються повільніше, ніж в інших місцях. Зазначено, що розташування дегазаційних свердловин в таких зонах дозволяє витягувати метан високої концентрації задовго до підходу очисних робіт, тобто виконувати випереджаючу дегазацію. Сформульовано концепцію створення теплоенергетичних комплексів на базі використання метану вугільних шахт. Визначено структуру та режими роботи теплоенергетичних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19
Шифр НБУВ: РА379227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Прокопів В.Й. 
Фізико-геологічні моделі для визначення ємнісних характеристик порід-колекторів складної будови за даними ГДС (на прикладі нафтових і газових родовищ Карпатського регіону та Північного Донбасу): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / В.Й. Прокопів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 21 с. — укp.

Сформульовано основні положення та напрямки створення фізико-геологічної моделі для колекторів складної будови з використанням петрофізичної та геофізичної інформації. Обгрунтовано фізико-геологічну модель вимірювання інтенсивності природної радіоактивності гірських порід зі складною мінералогічною та структурною будовою, базуючись на адекватності процесу вимірювання розподілу радіоактивних ізотопів за лабораторних і свердловинних умов. Теоретично обгрунтовано та практично доведено необхідність дослідження динамічних параметрів зміни потенціалів самочинної поляризації. Запропоновано уніфіковану схему використання динамічних моделей формування цих потенціалів для виділення продуктивних інтервалів за характером флюїдонасичення колектора. Розроблено методику визначення типу неоднорідності порід-колекторів складної будови, що дає змогу врахувати мінеральну неоднорідність матриці породи. Створено фізико-геологічну модель порід-колекторів складної будови з використанням критеріїв петрогустинної неоднорідності. Науково обгрунтовано ефективність результатів методу густинного гамма-гамма каротажу для визначення ємнісних параметрів складнопобудованих геологічних розрізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-4 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА334641

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Джура 
Фізіологічні аспекти адаптації рослин Carex hirta L. до нафтового забруднення: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Наталія Миронівна Джура ; НАН України; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.18*73*801.48
Шифр НБУВ: РА352395

Рубрики:

      
13.

Квасній Л.Г. 
Управління стратегіями розвитку підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.Г. Квасній ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми розробки та управління стратегіями розвитку і функціонування підприємств за умов ринкової економіки (на прикладі нафтовидобувної промисловості). Розроблено методичний підхід до управління стратегіями розвитку підприємств, методику системно-аспектного аналізу їх діяльності та розвитку як складноорганізованих систем з врахуванням внутрішніх можливостей і зовнішніх чинників. Запропоновано систему взаємозв'язків основних економічних показників ефективності розвитку та функціонування даних підириємств та здійснено їх прогноз, базуючись на методах економетричного та статистичного аналізу. Обгрунтовано методичні рекомендації з портфельного аналізу капіталовкладень, удосконалено механізм побудови системи цілей розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.511-21 +
Шифр НБУВ: РА339369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мазур І.М. 
Управління використанням виробничих потужностей як фактор підвищення ефективності нафтогазобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.М. Мазур ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність функціонування виробничих систем, економічний зміст і особливості оцінювання ефективності виробництва та виробничої потужності нафтогазовидобувних підприємств. За результатами дослідження запропоновано механізм функціонування даних підприємств у системі ринкових відносин. Проаналізовано природно-сировинну базу та формування їх виробничих потужностей Західного нафтогазоносного регіону, ефективність їх використання та стан технічного та ремонтного обслуговування свердловини. Досліджено роль регулювання виробничої потужності у системі управління ефективністю виробництвом. Обгрунтовано ефективність запровадження системи планово-запобіжних ремонтів свердловин. Проведено оцінювання ефективності організаційно-технологічних заходів з метою регулювання виробничих потужностей за умов інформаційної економіки. Теоретично обгрунтовано визначення технологічної та економічної ефективності методів відновлення продуктивності свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-571-21 +
Шифр НБУВ: РА356684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Бокій Б.В. 
Управління аеродинамічними і газодинамічними процесами у виробках глибоких вугільних шахт на основі удосконалення схем провітрювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Б.В. Бокій ; НАН України, Відділення фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження газовиділення у виробки виймальної дільниці встановлено, що на великих глибинах прямоточні схеми провітрювання та дегазація за допомогою свердловин не дозволяють досягти навантаження на лаву, що забезпечує економічно ефективну роботу шахти. У процесі підробки дегазаційних свердловин, пробурених з поверхні, у 1,5 - 2 рази збільшується газовиділення у виробках виймальної дільниці, що зв'язано з підвищенням тиску на устях свердловин. Довгі крутопохилі свердловини збільшують газовиділення у виробки виймальної дільниці,якщо довжина відробленого простору більша, ніж 700 м, на 10 -20 м3/хв. За поворотно-точних схем провітрювання джерелом газовиділення у виробки є пласт, що розробляється, тому, як спосіб підземної дегазації прийнято ізольований газовідвід. Установлено циклічний характер газовиділення у виробки виймальної дільниці у разі збільшення швидкості посування очисного вибою. Застосування удосконаленої поворотно-точної схеми провітрювання з відводом газу на фланг по непідтримуваних виробках з наступним ізольованим газовідводом забезпечує збільшення навантаження на очисний вибій і знижує температуру у виробках на 2-3С, без збільшення кількості повітря, що подається у виробки виймальної дільниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1
Шифр НБУВ: РА312980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Світалка В.П. 
Управління інноваційною діяльністю на підприємствах газодобувної галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.П. Світалка ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття "інноваційна діяльність". Запропоновано комплекс показників для порівняння ефективності видобування газу, одержаної завдяки модернізації діючих і будівництва нових свердловин. Удосконалено й адаптовано для газобудівних підприємств метод аналітичного планування за умов управління інноваційною діяльністю. Розроблено методичні підходи до цього управління на базі методу аналізу ієрархій та з використанням елементів теорії нечітких множин. Сформульовано підхід до вирішення завдання управління прибутком підприємства на базі інноваційного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.653.51-55-21 +
Шифр НБУВ: РА338322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Сятковський С.Л. 
Удосконалювання прогнозу газовиділення на виїмкових дільницях антрацитових шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.Л. Сятковський ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. проми-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості й охарактеризовано процес газовиділення, спричинений розвитком очисних робіт у межах виїмкової дільниці та межах всього шахтного поля, які можуть бути використані для вдосконалення прогнозу метановиділення у вугільних шахтах. Проаналізовано стан сучасного прогнозування газовиділення на виїмкових дільницях вугільних шахт і встановлено фактори, які доцільно враховувати. Розроблено модель зміни газовиділення за умов видалення очисного вибою від розрізної печі, що дозволяє з'ясувати взаємозалежність змін газовиділення та процесів зрушування гірничих порід, а також розрахувати окремі параметри, необхідні для прогнозування газовиділення. Установлено, що більшим абсолютним значенням газовиділення відповідають більш високі коефіцієнти нерівномірності, що обумовлено зміною інтенсивності зрушування порід, що опрацьовані, з підвищенням темпу видобутку вугілля. Виявлено, що зі збільшенням ширини виробленого простору зупинених лав максимальне газовиділення у дегазаційні свердловини відбувається за меншої відстані очисного вибою від розрізної печі, що обумовлено ступенем відпрацьованості порід. Установлено залежність максимального газовиділення у дегазаційні свердловини від загальної ширини виробленого простору відпрацьованих і експлуатованих лав. Розроблено загальні принципи прогнозу газовиділення на виїмкових дільницях антрацитових шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18 +
Шифр НБУВ: РА351291

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Істомін В.І. 
Удосконалення функціональних властивостей суднових систем очищення нафтовмісних вод: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.05 / В.І. Істомін ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2006. — 36 с. — укp.

Науково обгрунтовано концепцію створення високоефективних суднових систем очищення нафтовмісних вод з новими вдосконаленими характеристиками, суттю якої є те, що зниження шкідливих наслідків забруднення моря нафтою за умов експлуатації суднових енергетичних установок, підвищення ефективності очищення за мінімальної вартості й енергоспоживання має базуватися на системному підході та досягається підвищенням ефективності масопереносу, внаслідок зменшення внутрішньої енергії полідисперсного неоднорідного двокомпонентного середовища - нафтоводяної емульсії на всіх стадіях очищення (накопичення, перекачування, коалесценції, поділу) у багатокаскадних суднових системах, що мають мінімальну вартість, енергоспоживання й оптимальну пропускну здатність. Розроблено новий метод моделювання процесів реології неоднорідної двокомпонентної полідисперсної рідини - нафтоводяної емульсії, суть якого полягає в тому, що під час дослідження процесів коалесценції й очищення суднових нафтоводомісних вод необхідно обов'язково враховувати сили взаємодії часток дисперсної фази та дисперсного середовища між собою та матеріалом фільтроелементу. Завдяки використанню результатів дослідження одержано економічний ефект понад 30 млн дол. США.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.42 +
Шифр НБУВ: РА346383

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Васильченко А.О. 
Удосконалення фізико-хімічних методів збереження стійкості стінок свердловин в процесі буріння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / А.О. Васильченко ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано і обгрунтовано ентропоосмотичну модель руйнування стінок свердловин, суть якої полягає у здатності рідин у системі буровий розчин (БР) - привибійна зона свердловини (ПЗС) самодовільно рухатись проти градієнта своєї структурної організованості у пори та тріщини гірських порід, що викликає нагромадження механічних напружень і руйнування стінок. Запропоновано використовувати параметр діелектричної проникності щодо визначення інгібуючих (осмотичних) властивостей бурових розчинів. На підставі застосування нових теоретичних положень розроблено рецептури високоінгібуючих бурових розчинів, впроваджених у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,6 + И131.030.1-9
Шифр НБУВ: РА314961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Говдяк Р.М. 
Удосконалення технологічного проектування нафтогазопроводів з врахуванням їх взаємодії з довкіллям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Р.М. Говдяк ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 18 с. — укp.

На підставі узагальнення статистичних даних щодо аварійності магістральних трубопроводів у межах України визначено найтиповіші відмови та причини їх виникнення. Одержано математичний розв'язок за допомогою матриці основних показників екологічної небезпеки для прогнозування масштабів забруднення довкілля у разі відмов нафтопроводів. Вивчено проникність грунтів різного гранулометричного складу під час фільтрації сирої нафти та дизельного палива, формування нафтового забруднення у підземних водах і перекриваючих їх відкладах. Виконано розрахунки інтенсивності витоку газу метану у разі корозійних пошкоджень трубопроводу, користуючись рівняннями термодинаміки тіла зі змінною масою, а для прогнозування динамічних параметрів витоку газу у випадку відмови трубопроводу на повний переріз розроблено математичну модель на базі системи рівнянь руху, нерозривності та енергії. Запропоновано методи їх практичної реалізації. Під час проектування продуктопроводів визначено методичні основи кількісної оцінки ризику. Скореговано концепцію удосконалення технологічного проектування трубопровідного транспорту нафти і газу на енергозбереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-022
Шифр НБУВ: РА314865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського