Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=НАФТОПЕРЕРОБК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бурлака В.Г. 
Інвестиційні проблеми нафтопереробної промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.Г. Бурлака ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено перспективи розвитку нафтопереробної промисловості України. Визначено шляхи та методи інвестиційного забезпечення розвитку нафтопереробки, її реструктуризації та підвищення конкурентоспроможності. Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади дослідження. Висвітлено вплив основних факторів на формування українського ринку нафтопродуктів і на сучасний стан нафтопереробки. Запропоновано методику прогнозування потреби України у нафті та нафтопродуктах, розроблено прогноз щодо їх попиту. Окреслено перспективні шляхи технологічного розвитку нафтопереробки України. Проаналізовано джерела й умови інвестиційного забезпечення даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.52-56
Шифр НБУВ: РА313419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Маляренко О.Є. 
Методи оцінювання енергетичної ефективності для визначення потенціалу енергозбереження та прогнозування енергоспоживання в процесах нафтопереробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / О.Є. Маляренко ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику та запропоновано мережні моделі розрахунку повної енергоємності продукції нафтопереробки з обгрунтуванням розподілу спільних енерговитрат на нафтопродукти, що виробляються одночасно. Удосконалено методи оцінювання показників енергоефективності згідно з запропонованим способом розподілу спільних енерговитрат. Створено методику визначення теоретичного та технічного можливого потенціаліу енергозбереження в процесі нафтопереробки з використанням ексергетичних та енергетичних показників енергоефективності. Виділено фактори, що впливають на величину технічно можливого потенціалу. Розроблено макроекономічну модель для оцінки прогнозних рівнів енергоспоживання з урахуванням чинників підвищення або зменшення енергоємності. Науково обгрунтовано імовірні показники енергоспоживання на основні процеси нафтоперербки з урахуванням встановлених можливостей розрахованого потенціалу енергозбереження. Прогнозну оцінку виконано за двома сценаріями (щодо забезпечення потреби України у нафтопродуктах і раціонального завантаження виробничих потужностей) і трьома варіантами енергоспоживання для кожного з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-420.7 +
Шифр НБУВ: РА334814

Рубрики:

      
3.

Марущак Л.І. 
Облік і оперативний контролінг виробничих запасів в нафтопереробних комплексах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.І. Марущак ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні аспекти обліку й оперативного контролінгу виробничих запасів, визначено напрямки їх удосконалення у системі управління на підприємствах нафтопереробної промисловості. Розкрито економічну сутність виробничих запасів, визначено місце та роль обліку та контролінгу в оперативному управлінні їх рухом. Обгрунтовно систему критеріїв щодо класифікації й оцінювання виробничих запасів із урахуванням технічних ознак і технологічних особливостей виробництва продукції на підприємствах нафтопереробної промисловості. Запропоновано методичні підходи до оцінювання виробничих запасів. Зроблено критичний аналіз діючої системи обліку операцій з виробничими запасами й обгрунтовано шляхи її удосконалення на підприємствах нафтопереробної промисловості. Наведено рекомендації з удосконалення організації та методики проведення інвентаризації виробничих запасів, визначено етапи та способи її проведення. Сформульовано основні завдання оперативного контролінгу виробничих запасів, обгрунтовано необхідність його запровадження у практичну діяльність підприємств нафтопереробки з метою ефективного прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.252-145.72-21 +
Шифр НБУВ: РА360124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бєлоусов А.О. 
Підвищення ефективності використання теплового обладнання при первинній переробці нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / А.О. Бєлоусов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 17 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень установлено впливові фактори, які дозволяють прогнозувати енергетичні втрати та зміни ефективності роботи теплообмінних апаратів за умов експлуатації атмосферно-вакуумної трубчатої установки (АВТУ) та систем генерації теплоти, які забезпечують технологічний процес підготовки до ремонту теплообмінних апаратів (ТА) шляхом попереднього очищення їх поверхні від залишків нафтопродуктів. Установлено закономірності впливу шару нафтових відкладень на інтенсивність процесу теплообміну в ТА технологічного процесу нафтопереробки, які дозволяють прогнозувати зміни температури підігріву сировини (нафти) та перевитрати палива у трубчатій печі АВТУ. Одержано залежності для розрахунку енергосировинного коефіцієнта корисної дії в експлуатаційному періоді роботи АВТУ та за технологічного процесу підготовки ТА до ремонту у функції енергетичних витрат, що дозволять прогнозувати зміну ефективності установки первинної переробки нафти. Запропоновано схемне рішення та розроблено спосіб зменшення енергетичних витрат у системах генерації теплоти, які вдосконалюють технологічний процес підготовки поверхні ТА до ремонту шляхом очищення поверхні від залишків нафтопродуктів з використанням енергоощадної технологічної установки, в якій реалізовано миття поверхні розчинником і гарячою водою. Уперше за натурних умов експлуатації теплообмінного обладнання технологічного процесу нафтопереробки установлено характер впливу теплофізичних характеристик розчинника на темний нафтопродукт і товщину шару відкладень нафти на теплообмінних трубках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-54 +
Шифр НБУВ: РА351062

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського