Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1227)Книжкові видання та компакт-диски (903)Журнали та продовжувані видання (525)
Пошуковий запит: (<.>U=Л54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гіренко С. Г. 
Автоматичне антипомпажне регулювання відцентрового нагнітача дотискувальної компресорної станції: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / С. Г. Гіренко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод для автоматичного антипомпажного регулювання та захисту відцентрового нагнітача дотискувальної компресорної станції підземного сховища газу. Запропоновано метод автоматичного захисту відцентрового нагнітача від помпажу в робочому режимі компресора, який базується на інформації про комплекс параметрів, за допомогою яких визначається поточне значення віддаленості координат робочої точки нагнітача від заданої величини. Зазначено, що цим забезпечується надійний захист відцентрового нагнітача від раптового виникнення помпажу за швидкодійних збурень, або флуктуаціях газового потоку за умови незмінності заданої межі помпажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309.54
Шифр НБУВ: РА375249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Халіль С.А. 
Високоефективне відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин авіаційних гідрооливних систем у квазіпостійному електричному полі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / С.А. Халіль ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено електродегідратор (ЕДГ) з поляризаційним наповнювачем для високоефективної тонкої очистки неполярних робочих рідин авіаційних гідрооливних систем від емульсійної води та механічних домішок. Охарактеризовано оптимальну конструкцію поляризаційного ЕДГ, яка забезпечує безперервне вилучення дисперсної фази з зони фільтрації у зону накопичення емульсійної води та механічних домішок для утилізації. Установлено керівні параметри роботи ЕДГ і ступінь впливу на ефективність очистки неполярних рідин. Відзначено, що в роботі ЕДГ домінують поляризаційні ефекти взаємодії між дисперсною фазою забруднень і волокнами ниткоподібного вовняного наповнювача. Отримано аналітичний вираз ефективності роботи ЕДГ. Визначено оптимальні діапазони значень конструктивно-технологічних параметрів ЕДГ розв'язанням задачі нелінійного програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.91/98
Шифр НБУВ: РА314566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Луцишин 
Вплив перфторполіефірів та наночастинок пірогенного діоксиду кремнію на розклад перхлорату амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Наталія Іванівна Луцишин ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.68 + К413.3
Шифр НБУВ: РА343379

Рубрики:

      
4.

Железний Л.В. 
Вплив структурно-технологічних чинників на кінетику окислення комплексних літійових мастил: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Л.В. Железний ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив компонентного складу та технологічних чинників на кінетичні закономірності окиснення комплексних літійових мастил. Розроблено методику та модернізовано установку для оцінки за динамічних умов антиокиснювальної стабільності мастил за кінетикою поглинання ними кисню. Установлено кінетичні закономірності та запропоновано механізм окиснювальних перетворень у мастилах залежно від природи жирового компонента та кислот-комплексоутворювачів загусника, а також від їх мольного співвідношення у літійовому комплексі. Вивчено вплив групового вуглеводневого складу нафтових та природи синтетичних олив (дисперсійного середовища мастил) на антиокиснювальну стабільність системи в цілому. Визначено та порівняно інтенсивність і тривалість гальмівної дії низки антиоксидантів, їх сумішей, а також порошків металів. Результати досліджень є науковим підгрунтям для створення рецептур і технології виготовлення високотемпературних багатоцільових комплексних літійових мастил з високою стійкістю до окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.66 +
Шифр НБУВ: РА346318

Рубрики:

      
5.

Патриляк Л.К. 
Гетерогенно-каталітичні карбоній-іонні перетворення вуглеводнів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13 / Л.К. Патриляк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Синтезовано ряд високоефективних цеолітних каталізаторів карбоній-іонних перетворень вуглеводнів. Одержані зразки досліджено в алкілуванні ізопарафінових та ароматичних вуглеводнів олефінами, крекінзі різних класів вуглеводнів, ізомеризації й ароматизації н-парафінів за умов, що максимально забезпечують утворення первинних продуктів конверсії, на підставі розподілу яких сформовано концепцію механізмів карбоній-іонних реакцій з визначальною роллю первинних карбокатіонів, стабілізованих негативно зарядженими позиціями цеолітної гратки, на початкових та завершальних стадіях перетворень за провідної ролі вторинних і третинних карбокатіонів у внутрішньомолекулярних перегрупуваннях. Обгрунтовано трактування коливальних явищ, які супроводжують карбоній-іонні перетворення вуглеводнів. Запропоновано термодинамічне трактування природи адсорбційно-десорбційних гістерезисів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г231-27 + Г544.322,0 + Л540.3 +
Шифр НБУВ: РА344503

Рубрики:

      
6.

Ляпощенко О.О. 
Гідродинаміка інерційно-фільтруючих сепараційних пристроїв очищення природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.О. Ляпощенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі теоретичного аналізу створених фізичної та математичної моделі руху газокраплинного потоку та за допомогою комп'ютерного моделювання розроблено умови реалізації нового способу сепарації високодисперсної краплинної рідини з використанням нових конструкцій інерційно-фільтрувальних сепараційних пристроїв. Узагальнено математичні рівняння, які дозволяють розраховувати гідродинамічні та сепараційні показники даних пристроїв з урахуванням часткового проходження газокраплинного потоку у кожному послідовно розміщеному інерційному елементі сепаратора крізь фільтруючий шар. За результатами експериментальних досліджень модельних і натурних зразків сепараційних пристроїв та їх узагальнення уперше одержано гідравлічні та сепараційні характеристики інерційно-фільтрувальних сепараторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.4-5 +
Шифр НБУВ: РА343510

Рубрики:

      
7.

Древецький В.В. 
Гідродинамічні методи і прилади вимірювання в'язкості та густини нафтопродуктів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.В. Древецький ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Створено нові методи та прилади для визначення складу та якості нафтопродуктів на підставі суміщеного у часі вимірювання їх в'язкості та густини. Розроблені гідродинамічні методи вимірювання зазначених параметрів грунтуються на закономірностях течії рідин через дросельні елементи за ламінарного та перехідного до турбулентного режимів потоку. Синтезовано три види схем зрівноважених дросельних мостових перетворювачів (ДМП). Визначено статичні характеристики перетворення та конструктивні обмеження їх функціонування. Досліджено динамічні властивості ДМП, які суттєво впливають на їх метрологічні характеристики та визначено шляхи подальшого вдосконалення даних перетворювачів. Обгрунтовано структурну організацію побудованих на базі ДМП автоматичних аналізаторів кінематичної в'язкості та густини нафтопродуктів зі слідкувальним і розгортувальним зрівноваженнями. Наведено результати досліджень статичних і динамічних характеристик автоматичних аналізаторів, методики, алгоритми та програмне забезпечення процесу суміщеного у часі вимірювання ними кінематичної в'язкості та густини нафтопродуктів. Основні результати роботи впроваджено у металургійній промисловості в автоматичних системах регулювання процесу підготовки мазуту до спалювання у доменних і мартенівських печах, у військових частинах Збройних Сил України для контролю в'язкості та густини авіаційних палив, шляхом серійного випуску промислового автоматичного аналізатора кінематичної в'язкості АКВ-1 на Московському заводі "Нафтокіп".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-1с +
Шифр НБУВ: РА365026

Рубрики:

      
8.

Чайка О.Г. 
Екотехнологія утилізації відпрацьованих олив: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.Г. Чайка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію регенерації відпрацьованої оливи з різними початковими показниками вологості, вмісту асфальтенів і механічних домішок. На основі даних моніторингу зроблено висновок про значний рівень забруднення навколишнього середовища відпрацьованими оливами і високий рівень екологічної небезпеки, виникнення якої обумовлено даним забрудненням. Встановлено, що ефективним методом виділення невеликих кількостей води й асфальтенів з відпрацьованих олив є їх адсорбційне очищення з використанням активованих бентонітів або бентонітів у нативній формі. Експериментально визначено оптимальні режимні параметри даного процесу. Для зневоднення сильно заводнених відпрацьованих олив запропоновано використовувати метод деемульгування. Експериментально доведено, що найефективнішим є застосування деемульгатора Sot, а у ролі розчинника - толуолу. Встановлено оптимальні режимні параметри процесу деемульгування відпрацьованих олив. Тверді частинки з відпрацьованих олив (механічних забруднень і відпрацьованого сорбенту) запропоновано відділяти центрифугуванням. На підставі аналізу даних досліджень розроблено комплексну технологію регенерації відпрацьованих олив різного ступеня забрудення, яку успішно апробовано за лабораторних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9 +
Шифр НБУВ: РА354483

Рубрики:

      
9.

Звірко О.І. 
Закономірності експлуатаційної деградації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів за корозійної дії нафто-водного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.І. Звірко ; Фізико-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив тривалої експлуатації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів на їх корозійну тривкість, опір корозійно-механічному руйнуванню та схильність до крихкого руйнування у підтоварній воді та нафто-водному середовищі. Розроблено ефективний інгібіторний захист від корозії внутрішніх поверхонь трубопроводів. Виявлено, що тривала експлуатація сталей нафтопроводів і резервуарів нафти спричиняє суттєве погіршення їх електрохімічних характеристик, зниження корозійної тривкості в об'ємі матеріалу, зниження опору крихкому руйнуванню, корозійному та водневому розтріскуванню, що пов'язано з агресивною дією нафто-водного середовища. Встановлено, що найбільш корозійно агресивним є нафто-водне середовище з межею поділу фаз нафта - вода, а найменш - нафто-водна емульсія. Показано важливу роль наводнювання сталей у процесах їх деградації за експлуатаційних умов, що проявилась у зростанні мікродефектності матеріалу та зниженні його опору крихкому руйнуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + О77-082.04 +
Шифр НБУВ: РА343278

Рубрики:

      
10.

Березуцька Н.Л. 
Зниження екологічної небезпеки МОР та продовження терміну її використання в технологічних лініях великої протяжності: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Березуцька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему зниження екологічної небезпеки мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) і продовження терміну її експлуатації у технологічних лініях великої протяжності. Розроблено способи й устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяє функціонувати їм у технологічних лініях більше одного року без скиду в навколишнє природне середовище та зі збереженням функціональних властивостей. Проаналізовано екологічну небезпеку МОР для природного середовища. Визначено напрямки досліджень стосовно розробки способів і устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяють їм функціонувати у технологічних лініях більше одного року без скидів і замін на нову зі збереженням їх функціональних властивостей. Виконано аналіз існуючих способів і устаткування для очищення та знезараження МОР. Розроблено спосіб і пристрої регулювання концентрації домішок у МОР. Вивчено вплив бактерій на фізико-хімічні властивості МОР. Досліджено бактерії, що розвиваються у МОР. Визначено властивості їх середовища, що впливають на швидкість розподілу бактеріальних клітин. Розроблено модель процесу розвитку бактерій у вигляді передатної функції промислового об'єкта. Досліджено залежність зростання об'єму біомаси бактерій за різних режимів руху емульсій у технологічних лініях та у стаціонарному стані. Вивчено властивості синьо-зеленої глини та показано можливість її застосування як активованого завантаження для фільтрів очищення МОР. Виконано економічне оцінювання результатів впровадження розроблених способів і устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9-31 + Б1 в2:Л,022 +
Шифр НБУВ: РА356435

Рубрики:

      
11.

Костюнік Р.Є. 
Інформаційно-випробувальна трибологічна система з стабілізованими контактними напруженнями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Р.Є. Костюнік ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто науково-практичну проблему підвищення достовірності оцінки протизносних та антифрикційних властивостей товарних та новітніх мастильних матеріалів (ММ) та надефективних присадок до них. Експериментально виявлено, що нестабільність миттєвих контактних напружень у зоні контакту визначає трибологічні характеристики вторинних структур (ВС) і таким чином ММ. Показано, що ступінь нестабільності фактичної ширини лінійного контакту визначає його теплонапруженість і відповідно інтенсивність зношування трибосистеми. Наведено теоретичні підтвердження залежності теплонапруженості від фактичної площі контакту. Експериментально показано зсув контакту і перерозподіл осьового навантаження на існуючих машинах тертя. Розроблено та створено інформаційно-випробувальну триботехнічну систему з принципово новою схемою навантаження та сталою миттєвою контактною взаємодією робочих поверхонь. Дана система дозволяє за лабораторних умов визначати оптимальну концентрацію присадок у товарних маслах згідно критерію мінімальної інтенсивності зношування з урахуванням трибологічних характеристик ВС. Експериментально доведено можливість практичного використання ефекту зменшення інтенсивності зношування зі збільшенням контактних напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543-106.6 + К413 +
Шифр НБУВ: РА343253

Рубрики:

      
12.

Патриляк Л.К. 
Каталізатор крекінгу на основі цеолітвмісної мікросфери: фізико-хімічні та каталітичні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Л.К. Патриляк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності синтезу каталізатора на основі цеолітвмісної мікросфери, приготованої in situ з вітчизняного каоліну. Розроблено експрес-метод стабілізації зразків термопарообробкою. Виявлено, що каталізатори, отримані in situ, мають вищу термовологостійкість, ніж каталізатори змішування, завдяки більш ефективній стабілізувальній дії матриці. Оптимізовано кислотний спектр каталізатора модифікацією цирконієм через вилучення центрів олігометризації олефінів. Знайдено термовологостабілізувальну дію цирконію. Запропоновано новий механізм активації кумолу протонуванням у фенільне ядро з локалізацією позитивного заряду в орто-положенні або у місці відгалуження ізопропільної групи, а також суперкислотним протонуванням по третинному атому вуглецю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.33-32
Шифр НБУВ: РА315000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Рипка Г.М. 
Каталітична олігомеризація олефінвмісних фракцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / Г.М. Рипка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Показано, що такі смоли характеризуються утричі вищою молекулярною масою, ніж у відомих НПС, і високою ненасиченістю. Обгрунтовано можливість введення НПС до складу бітумів. Вивчено кінетику водопоглинання та встановлено взаємозв'язок між водостійкістю нафтобітумної композиції і вмістом у ній смол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4 +
Шифр НБУВ: РА339125

Рубрики:

      
14.

Кущенко К.І. 
Корундовий носій каталізатора для парової конверсії вуглеводнів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / К.І. Кущенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології корундового носія каталізатора у вигляді кілець Рашига з рифленою поверхнею для процесу парової конверсії вуглеводнів у трубчатих печах агрегатів виробництва аміаку. Обгрунтовано доцільність використання кальційвмісної домішки у складі глиноземної маси з метою підвищення межі міцності під час стиснення, водопоглинання та питомої поверхні корундового носія каталізатора за рахунок формування під час випалу серед зерен корунду дрібних часток алюмінатів кальцію. Описано ефективну пластифікуючу зв'язку, яка містить метилцелюлозу, поліакриламід і гліцерин, визначено вологість маси з її використанням, що забезпечують виготовлення методом екструзії корундового носія каталізатора у вигляді кілець Рашига з рифленою поверхнею. Розроблено та впроваджено у виробництво технологію корундового носія каталізатора двох марок з високими показниками властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.103.3 +
Шифр НБУВ: РА362766

Рубрики:

      
15.

Улинець 
Локалізація пожеж розливів нафтопродуктів у резервуарних парках: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ернест Михайлович Улинець ; Університет цивільного захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 Н68
Шифр НБУВ: РА365918

Рубрики:

      
16.

Шимчук С.П. 
Метод дослідження протизносних властивостей мастильних матеріалів при радіальних коливаннях валу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / С.П. Шимчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено протизносні властивості мастильних матеріалів за радіальних коливань контактуючих поверхонь трибосистеми. Спроектовано та виготовлено лабораторний прилад тертя з лінійним контактом, який дозволяє змінювати амплітуду коливань за рахунок задання необхідних радіальних відхилень утворюючої циліндр валу. Технологічні можливості приладу дозволяють випробувати протизносні властивості широкого спектра мастильних матеріалів. Установлено, що радіальні коливання контактуючих поверхонь суттєво впливають на відтворюваність результатів за умов оцінювання протизносних властивостей даних матеріалів. Теоретично обгрунтовано фізичну природу процесу та показано можливість підвищення зносостійкості трибоповерхонь за рахунок зменшення сили тертя й активного відводу теплоти з зони контакту за відповідної амплітуди радіальних коливань. З використанням розробленого методу оцінювання протизносних властивостей мастильних матеріалів виявлено закономірності впливу величини радіальних відхилень валу модельної трибосистеми на зносостійкість контактуючих поверхонь і протизносні властивості мастильних матеріалів. Оцінено такі властивості вибраних масел моторно-трансмісійної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 + Л543-106.8 +
Шифр НБУВ: РА355665

Рубрики:

      
17.

Маляренко О.Є. 
Методи оцінювання енергетичної ефективності для визначення потенціалу енергозбереження та прогнозування енергоспоживання в процесах нафтопереробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / О.Є. Маляренко ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику та запропоновано мережні моделі розрахунку повної енергоємності продукції нафтопереробки з обгрунтуванням розподілу спільних енерговитрат на нафтопродукти, що виробляються одночасно. Удосконалено методи оцінювання показників енергоефективності згідно з запропонованим способом розподілу спільних енерговитрат. Створено методику визначення теоретичного та технічного можливого потенціаліу енергозбереження в процесі нафтопереробки з використанням ексергетичних та енергетичних показників енергоефективності. Виділено фактори, що впливають на величину технічно можливого потенціалу. Розроблено макроекономічну модель для оцінки прогнозних рівнів енергоспоживання з урахуванням чинників підвищення або зменшення енергоємності. Науково обгрунтовано імовірні показники енергоспоживання на основні процеси нафтоперербки з урахуванням встановлених можливостей розрахованого потенціалу енергозбереження. Прогнозну оцінку виконано за двома сценаріями (щодо забезпечення потреби України у нафтопродуктах і раціонального завантаження виробничих потужностей) і трьома варіантами енергоспоживання для кожного з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-420.7 +
Шифр НБУВ: РА334814

Рубрики:

      
18.

Рузова Т.О. 
Моделі і методи опису форми дисперсних утворень при емульгуванні рідких палив: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.О. Рузова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель багатоступінчатої порогової класифікації для поетапного зведення зображення до монохромного режиму. Запропоновано двопрохідний метод перетворення в монохромний режим зображень зразків водомазутних емульсій, який дозволяє суттєво покращити якість фільтрування високочастотних шумів та відділення крапель від елементів фону. Створено математичну модель виділення підпросторів колірного простору RGB для розрахунку колірних складових двоколірної системи виділення досліджуваних об'єктів на зображенні з метою адекватного опису топології досліджуваного об'єкту. Застосування цієї моделі дає змогу ефективно обробляти зображення з великою кількістю об'єктів, особливо за складних випадків їх взаємного розташування. Наведено математичний метод фільтрації контура краплі відео вимірювальними системами, який передбачає застосування статистичного підходу до з'ясування значень функції контура та дозволяє позбавитися дефектів межі і знизити похибку вимірів. Розроблено аналітичну модель опису замкнених кривих та поверхонь за допомогою їх апроксимації сплайн-функціями, що сприяє створенню загального інструменту для вивчення об'єктів високого ступеня складності (фігур фрактального типу), а також апроксимаційну модель опису периметру на базі числового інтегрування й урахування систематичної похибки, що вноситься комп'ютером як вимірювальним інструментом. Ця модель може бути використана для розробки потокових вимірювальних систем, що здійснюють виміри у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.317 + Л543.8 +
Шифр НБУВ: РА342052

Рубрики:

      
19.

Криницький В.В. 
Модифікація нафтових бітумів нафтополімерними смолами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / В.В. Криницький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено основи технології одержання бітумів, модифікованих нафтополімерними смолами (НПС). Вивчено процес такої модифікації бітумів внаслідок сумісного окиснення гідронів і НПС, а також процес модифікації компаундуванням товарних бітумів з НПС. Вивчено процес ініційованої олігомеризації модельних сумішей стирол - розчинник і дициклопентадієн - розчинник. Проведено процес модифікації бітумів НПС з карбоксильними групами. Показано, що їх використання для модифікації бітумів дозволяє одержувати бітумні матеріали з покращаними адгезійними властивостями у порівнянні з відомими типами НПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л546.4 +
Шифр НБУВ: РА363032

Рубрики:

      
20.

Бойченко О.В. 
Моніторинг природних втрат палив при зберіганні та застосування сорбентів для їх зменшення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.В. Бойченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено моніторинг природних втрат палив під час зберігання та розробки технічних засобів для їх зменшення, а також виробництва та споживання нафтопродуктів транспортним сектором України. Розроблено метод моніторингу втрат палив від випаровування під час зберігання з використанням сорбентів. Вміщено результати лабораторних досліджень з добору сорбентів для ефективної адсорбції та десорбції парів вуглеводневих палив. Розроблено фізико-математичну модель процесів масообміну в резервуарах, яка створює наукові засади для розробки технічного засобу зменшення природних втрат палив за умов зберігання. Створено та випробувано за лабораторних умов газовідвідну систему запобігання природним втратам палив під час зберігання з використанням сорбентів і термоелектричних модулів. Наведено алгоритм розрахунку ефективності даної системи та вибирання параметрів її застосування. Визначено економічну ефективність розробленої системи на відміну від діючих аналогів, а також напрями подальшого вдосконалення "дихальної" арматури резервуарів для запобігання природним втратам нафти та нафтопродуктів за умов зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-449
Шифр НБУВ: РА314273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського