Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (271)Реферативна база даних (508)Книжкові видання та компакт-диски (803)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕЕВКЛІДОВА$<.>+<.>K=ГЕОМЕТРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Попов М.М. 
Вузькі оператори та геометрія просторів вимірних функцій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.М. Попов ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Досліждено геометричні властивості симетричних F-просторів функцій на безатомних просторах з мірами та лінійних неперервних операторів, визначених на цих просторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.13,0 +
Шифр НБУВ: РА346005

Рубрики:

      
2.

Канцер О.В. 
Гемомікроциркуляторне русло жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Канцер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ультраструктурних механізмів первинного і вторинного ангіогенезу жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу. Методами світлової та електронної мікроскопії встановлено, що судини гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу утворюються за рахунок первинного та вторинного ангіогенезу. Первинний ангіогенез проходить в мезенхімі зачатка жовчного міхура людини тільки в ембріональному періоді. Протягом пренатального періоду онтогенезу людини виділені такі етапи розвитку ендотелію судин гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура: мезенхімні "берегові" клітини - ендотеліоцити протокапілярів (примордіальні ендотеліоцити) - ендотелій соматичного типу кровоносних капілярів, артеріол та венул. Вторинний ангіогенез проходить в стінці жовчного міхура плодів людини на протязі 3-9 місяців і полягає в утворенні з "бруньок росту" передіснуючих мікросудин вторинних (знову народжених) кровоносних капілярів, розвитку м'язової оболонки артеріол, що формуються, розвитку посткапілярних і збиральних венул. Капілярно-тканинні співвідношення в жовчному міхурі ембріонів і плодів людини опосередковані певною формою організації мікросудинних сіток, регламентуючих шлях тканинної гемомікроциркуляції. В свою чергу, організація і функціональна геометрія гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура, топологічні зв'язки і гістотопографічні взаємовідносини його ланок визначаються особливостями структурних механізмів ангіогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
3.

Масальцев Л.О. 
Геометрія багатовимірних підмноговидів однорідних ріманових просторів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Л.О. Масальцев ; НАН України. Фіз.техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.222.11,0 +
Шифр НБУВ: РА347418

Рубрики:

      
4.

Заварзін О.О. 
Геометрія і семіотика естетичної інформативності предметного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.03 / О.О. Заварзін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання естетики формоутворення предметного середовища життєдіяльності людини. Розвинуто напрямок геометричного моделювання естетичного формоутворення на інформаційному рівні. Досліджено взаємозв'язок між геометрією і семіотикою естетичної інформативності форм об'єктів будівельного мистецтва, що збагатило засоби моделювання в дизайні архітектурного середовища. Наведено алгоритми моделювання естетично інформативних повідомлень в аналітичній формі. Їх достовірність обгрунтовано теоретично і підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю814.2 + Ю812.451.1
Шифр НБУВ: РА310476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мартин Є.В. 
Геометрія комплексного простору стосовно формування областей стійкості та оптимізації параметрів регульованих систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Є.В. Мартин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01с115
Шифр НБУВ: РА310472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Петров Є.В. 
Геометрія підмноговидів в нільпотентних групах Лі і групах Лі з біінваріантною метрикою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Є.В. Петров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено властивості грассманового відображення підбагатовидів у різних класах груп Лі з лівоінваріантною метрикою. Одержано критерії гармонійності грассманового відображення підбагатовиду для загального випадку групи Лі та певних випадків. Показано нееквівалентність між паралельністю векторного поля середньої кривини та гармонійністю грассманового відображення для підбагатовидів у групах Лі з біінваріантною метрикою та у групах Гейзенберга. Доведено умови стійкості гіперповерхні постійної середньої кривини у нільпотентній ступеня II групі Лі. Доведено, що геодезична у такій групі має гармонійне грассманове відображення тоді й тільки тоді, коли вона є лівим зсувом однопараметричної підгрупи. Для тривимірної групи Гейзенберга показано, що поверхня постійної середньої кривини з гармонійним гауссовим відображенням є "циліндром". Доведено, що у цій групі не існує явно заданої над горизонтальною площиною поверхні з обмеженим знизу позитивним числом модулем якобіана гаусового відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.222.23 +
Шифр НБУВ: РА359608

Рубрики:

      
7.

Ніцин О.Ю. 
Геометрія психофізичного простору та перспектива: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.Ю. Ніцин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Створено новий напрямок у теорії зображень, який базується на застосуванні ріманової геометрії до побудови перспективи, що відбиває геометричні властивості психофізичного простору. Одержано математичний опис механізму константності величини на підставі аналізу експериментальної залежності між розміром зорового образу предмета та його відстанню до спостерігача. Удосконалено перспективу, що компенсує спотворення, зумовлені відхиленням методу центрального проекціювання від моделі зорового сприйняття, що враховує механізм константності величини. Розроблено математичний апарат перетворення евклідового простору в рімановий простір, що має геометричні властивості психофізичного простору. Побудовано геометричну модель даного простору, яка базується на перетворенні евклідового простору в рімановий простір. Розроблено перспективу, що компенсує деформації зображення, які спостерігаються за умов візуалізації динамічних тривимірних сцен за методом центрального проекціювання. Розроблено проект тривимірного комп'ютерного симулятора, у якому для створення візуального середовища засобами цифрової голографії застосовується геометрична модель психофізичного простору. Основні результати роботи впроваджено під час розробки комп'ютерних симулятрів, що моделюють керування складними транспортними засобами, у вигляді процедури візуалізації, яка покращує реалістичність зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 +
Шифр НБУВ: РА351668

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Кривенко О.В. 
Геометрія світлотіней при змінному природному освітленні стосовно задач архітектурного формоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Кривенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено нові геометричні способи виявлення зон падаючих тіней на плоских та кривих поверхнях, ліній та областей їх переміщення з використанням геометричної моделі добового конуса сонячних променів та з урахуванням основних факторів впливу на процес тінеутворення. Викладено нові підходи до геометричного моделювання областей постійного та змінного освітлення, в яких переміщуються контури власної тіні на заданій плоскій та кривій поверхнях у функції змінних параметрів, що впливають на процес тінеутворення. Висвітлено способи геометричного моделювання розподілу світлотіньових градацій на плоских та граних поверхнях, а також поверхнях різної кривини з урахуванням змінного напряму світла. Розглянуто питання розвитку геометричного моделювання природного освітлення на основі світлового вектора змінних параметрів. Проаналізовано особливості джерел природного світла, зокрема, пряме сонячне світло, розсіяне світло неба та складне світло Сонця і неба. Досліджено вплив розподілу яскравості неба в ясному, похмурому, захмареному стані під час визначення величини та напряму переносу дифузного світла неба у задану точку поверхні. Визначено місце геометричного моделювання змінної природної освітленості поверхонь у загальному процесі архітектурного проектування та формотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н281.3 +
Шифр НБУВ: РА342263

Рубрики:

      
9.

Довганич Н. В. 
Геометрія скорочення лівих відділів серця і показники внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу та при поєднанні її з ішемічною хворобою серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Довганич ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано вирішення актуального наукового завдання кардіології - оптимізація діагностики ремоделювання та геометрії скорочення лівих відділів серця, діастолічного наповнення лівого шлуночка (ЛШ) за показниками індексів сферичності ЛШ, структурно-функціональної перебудови лівого передсердя (ЛП) та кровотоку в легеневих венах (КЛВ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) та за поєднання її з ішемічною хворобою серця (ІХС) з урахуванням наявності нормальної геометрії або концентричної гіпертрофії ЛШ. Встановлено, що у пацієнтів з ГХ та супутньою ІХС наявність концентричної ЛШ супроводжується сферизацією ЛШ в діастолу, порушенням його еліптичної форми в систолу та меншою фракцією викиду (ФВ) ЛШ, асоціюється із збільшенням ЛП, зниженням його скорочення та внеску в наповнення ЛШ за меншими величинами показників роботи ЛП, ФВ, фракції об'єму наповнення ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА372000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Плоский В.О. 
Дослідження структурних особливостей методів геометричного моделювання та тенденцій розвитку прикладної геометрії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / В.О. Плоский ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Досліджено проблему комплексного системного аналізу та впорядкування інструментальних засобів прикладної геометрії. Досліджено взаємодію даної дисципліни з іншими. Наведено методологічні й організаційно-технічні принципи її розвитку. Досліджено витоки та генезис прикладної геометрії, виявлено специфіку її розвитку. Створено системну типологію та встановлено властивості методів геометричного моделювання (МГМ). Розроблено та реалізовано системні операційні методи управління структурами МГМ з метою вдосконалення їх можливостей та створення перспективних геометричних моделей. Виконано "вертикально-інтегровану" апробацію системних методів дослідження на прикладі криволінійних конгруенцій першого порядку, яких розглянуто як моделі просторових польових структур. Запропоновано та досліджено конструктивні якісні характеристики конгруенцій як аналоги фізичних характеристик полів. Розроблено, апробовано та впроваджено у конкретних задачах моделювання технологію системного узгодження структури об'єкта та його геометричних моделей. Вивчено конфліктологічні аспекти розвитку прикладної геометрії. Створено інформаційну модель її взаємодії та розроблено рекомендації щодо управління рухом наукового продукту, а також зменшення ступеня конфліктності. Досліджено українську школу з прикладної геометрії з використанням теорії організації, з'ясовано особливості її побудови та розвитку. Створено моделі реструктуризації та реінжинірингу сіткової соціотехнічної системи "Прикладна геометрія". З використанням результатів дослідження сконструйовано моделі теплофізичних процесів та розроблено рекомендації щодо побудови організаційно-технічних структур даної дисципліни в Україні. Запропоновано структуру розширеної та оновленої методологічної парадигми прикладної геометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА354634

Рубрики:

      
11.

Закусило Р. В. 
Закономірності впливу складу та способу отримання вибухової композиції і полімерного носія на властивості детонуючого хвилеводу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Р. В. Закусило ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основними факторами, які визначають експлуатаційні характеристики детонувального хвилеводу є склад полімерної композиції-носія, а також кристалічна будова та геометрія часток вибухових речовин, закріплених на полімерному носії. Визначено вплив полімерного матеріалу та способу одержання полімерної композиції на детонаційні характеристики вибухової речовини та доведено, що для повної локалізації детонаційної хвилі в порожнині трубки хвилеводу вона повинна бути тришаровою та складатися із системи лінійних полімерів. Розроблено нову технологію виготовлення вітчизняного детонувального хвилеводу, яка підвищує безпеку підривних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л645.5
Шифр НБУВ: РА372969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рамбурн С.М. 
Зміни показників жирнокислотного спектру, артеріального тиску, функціонального стану серця у хворих з метаболічним синдромом та їх медикаментозна корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Рамбурн ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання стану серцево-судинної системи та ліпідного обміну у хворих з метаболічним синромом (МС), а також ефективності застосування препаратів метаболічної дії (триметазидину та мілдронату). Для хворих з МС характерний більш тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії (АГ), що підтверджено на підставі наявності більших показників "навантаження тиском" за добу та вищої варіабельності артеріального тиску. Встановлено, що за умов МС у разі переважання концентричної гіпертрофії серця значно частішою є ексцентрична гіпертрофія та не реєструється нормальна геометрія серця. У таких хворих наявні прогностичні проблемні типи порушень діастолічної функції серця, а саме: псевдонормальний і рестриктивний. Серед порушень серцевого ритму для МС характерні пароксизми суправентрикулярних порушень серцевого ритму, а саме: пароксизмальної тахікардії та миготливої аритмії. Жирнокислотний спектр ліпідів мембран еритроцитів хворих з метаболічним синдромом характеризується збільшенням насиченості та зменшенням ненасиченості за рахунок арахідонової, лінелевої та докозагесаєнової кислот. Установлено, що застосування триметазидину за умов комплексного лікування метаболічного синдрому сприяє покращанню насосної функції серця та змінює жирнокислотний склад ліпідів мембран еритроцитів, а саме: зменшує рівень лінолевої кислоти та значно перевищує рівень арахідонової кислоти. За цього препарат не впливає на показники артеріального тиску. Застосування мілдронату на тлі комплексного лікування МС не впливає на показники жирнокислотного складу мембран еритроцитів, покращує насосну функцію серця та підсилює гіпотензивний ефект лізиноприлу у хворих з МС. Відзначено, що за умов комплексного застосування обох засобів відбувається нормалізація жирнокислотного спектра ліпідів мембран еритроцитів, зменшення надшлуночкових пароксизмальних порушень серцевого ритму, покращання насосної функції серця та наявний позитивний вплив на параметри добового моніторування артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-37 + Р410-2 +
Шифр НБУВ: РА366351

Рубрики:

      
13.

Юсупова М. Ф. 
Методика інтерактивного навчання графічних дисциплін у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / М. Ф. Юсупова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Показано, що створення нових інформаційних технологій та їх впровадження в освітню сферу має стійку та необоротну тенденцію. Визначено психолого-педагогічні закономірності навчально-пізнавальної діяльності студентів за умов комп'ютерного навчання. Обгрунтовано доцільність застосування інформаційних комп'ютерних технологій у процесі навчання графічним дисциплінам. Впроваджено в навчальний процес інтерактивний навчальний курс "Нарисна геометрія", програмний комплекс автоматизованого контролю теоретичних знань та практичних навичок з нарисної геометрії. Розроблено критерії оцінювання знань студентів з графічних дисциплін за умов комп'ютерного навчання. Здійснено експериментальну перевірку методики графічної підготовки студентів, яка показує істотне підвищення рівня засвоєння навчального матеріалу, можливість систематичної оцінки результатів навчальної діяльності одночасно всіх студентів навчальної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА373468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Корнєєва А.М. 
Методика формування просторової уяви студентів у процесі навчання нарисної геометрії з використанням динамічних стереоскопічних моделей: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.М. Корнєєва ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено необхідність цілеспрямованого формування просторової уяви майбутніх інженерів на ранніх етапах навчання курсу нарисної геометрії. Теоретично обгрунтовано компоненти навчально-методичного забезпечення курсу "Нарисна гометрія". Запропоновано новий клас дидактичних засобів формування просторової уяви студентів - динамічні стереоскопічні моделі - на базі зображень поетапних динамічних побудов і динамічних трансформацій стереоскопічних проекцій з різним ступенем стереоскопічного ефекту. Удосконалено процес професійної графічної підготовки майбутніх інженерів під час навчання нарисної геометрії, зокрема, теоретично обгрунтовано методику формування просторової уяви, яка базується на тимчасовій демонстрації динамічних стереоскопічних моделей об'єктів замість їх комплексних рисунків. Розвинуто теорію організації самостійної роботи студентів, яка передбачає використання навчально-методичного комплексу дистанційного курсу дисципліни "Нарисна геометрія" на базі динамічних стереоскопічних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.19 р3-35 +
Шифр НБУВ: РА348553

Рубрики:

      
15.

Семеніхіна О.В. 
Методична система реалізації освітнього стандарту з аналітичної геометрії у педагогічних університетах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Семеніхіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На прикладі навчальної дисципліни "Аналітична геометрія" уточнено вимоги освітнього стандарту до рівня знань, навичок і вмінь, розроблено сукупність завдань для визначення освітнього стандарту. Розроблено та експериментально перевірено методичну систему навчання з метою досягнення математичного стандарту з аналітичної геометрії (з використанням модульної методики навчання та нових інформаційних технологій). Проаналізовано сучасні комп'ютерні програми забезпечення математичного спрямування на предмет виділення більш потужних та придатних до вивчення аналітичної геометрії з урахувнням уточненого варіанту освітнього стандарту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.13 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА328397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лізунова С. В. 
Модель багатопараметричної дифузнодинамічної комбінованої дифрактометрії багатошарових систем зі складною коміркою і дефектами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / С. В. Лізунова ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Для систем з багатошаровою структурою та дефектами декількох типів побудовано теоретичні моделі дифузнодинамічної комбінованої дифрактометрії для випадків різних умов динамічної дифракції, зокрема, в геометріях дифракції за Лауе та за Бреггом як для прямого, так і для оберненого розсіяння, придатних за цих умов, і у межових випадках динамічно "товстих" і "тонких" кристалів, тобто м'якого та жорсткого випромінень. Проведено узагальнення розробленої моделі на випадок багатопараметричних систем зі складною коміркою та неоднорідним розподілом дефектів у поверхневому шарі, зокрема, для кристалів неодим-галієвого гранату та монокристалічної плівки залізоітрієвого гранату на підкладці гадоліній-галієвого гранату. На основі розроблених моделей передбачено ефект виникнення за рахунок багаторазовості розсіяння для таких систем унікальної чутливості до характеристик дефектів саме змін кривих відбиття залежно від умов динамічної дифракції. Встановлено ефект залежності від дифракційних умов вибірковості чутливості кривих відбиття до якогось одного з наявних типів дефектів і показано, що цей ефект суттєво підсилює дану унікальну чутливість та особливо інформативність діагностики. Запропоновано та розроблено новий метод дифузнодинамічної комбінованої дифрактометрії для багатопараметричної характеризації систем з багатошаровою структурою та складною коміркою та дефектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В372.31,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА385448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Чеберячко С.І. 
Підвищення ефективності протиаерозольних засобів індивідуального захисту органів дихання працюючих: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.І. Чеберячко ; Нац. гірнич. ун-т. — Д., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено фактори, що зумовлюють малий термін роботи засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) за умов вугільних шахт. Показано, що, крім відомих факторів, на роботу фільтра впливає жорсткість та еластичність фільтрувальних матеріалів, які використовуються для виготовлення гофрових фільтрів. Визначено залежності, які пов'язують технічні параметри поліпропіленових матеріалів, що використовуються для виготовлення фільтрів, з фільтрувальними та ергономічними показниками. Показано, що за малих швидкостей фільтрації найвагоміший вплив у процесі уловлювання аерозольних часток у цих матеріалах має електростатичний ефект. Розроблено математичну модель для оцінки пилоємності поліпропіленових матеріалів, яка відрізняється від відомих урахуванням зв'язку показників фільтрації з показниками структури фільтрувального матеріалу та враховує той факт, що накопичення пилу в даних матеріалах відбувається не тільки на поверхні фільтрувального шару, а й по товщині. Показано вплив двомірного конфігурування фільтрувальних матеріалів на показники фільтрів респіратора. Доопрацьовано відому математичну модель розподілу повітряного навантаження за висотою гофрів та поширено на фільтри респіраторів. Вперше встановлено, що геометрія фільтрів респіратора залежить не тільки від показників фільтрувального матеріалу, а й від кількості повітря, що проходить крізь фільтр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31 н605.3 +
Шифр НБУВ: РА322196

Рубрики:

      
18.

Корбут Є.В. 
Підвищення працездатності свердел для обробки кісток: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Є.В. Корбут ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню задач підвищення функціональних вимог, працездатності й терміну служби свердел для обробки кісток, матеріал яких був би біологічно сумісним з організмом, в найменшій мірі його травмував, мав би високу корозійну стійкість. Досліджений вплив різних інструментальних матеріалів свердел на їх корозійну стійкість, вплив на гемоліз еритроцитів та білок методом лазерної кореляційної спектроскопії й доведена доцільність застосування сталі Р6М5 з покриттям на основі нітриду тітана для виготовлення хірургічного інструмента. Розроблені нові способи заточки свердел з випуклими, увігнутими та підрізаючими різальними кромками. Графічно й аналітично визначені геометричні параметри різальної частини спіральних свердел при відомих параметрах установки інструмента відносно шліфувального круга. Викладені результати експериментальних досліджень щодо визначення силових характеристик при обробці кісток спіральними свердлами. Розроблені рекомендації по вибору форми різальної частини свердел в залежності від діаметру свердла, визначена оптимальна геометрія інструмента. Приведені результати випробувань свердел нової конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45с05

      
19.

Єлісєєв Є.А. 
Розмірні ефекти полярних та діелектричних властивостей сегнетоелектричних наноматеріалів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.А. Єлісєєв ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 35 с. — укp.

Висвітлено проблему побудови феноменологічної теорії впливу розмірних і кореляційних ефектів на полярні властивості та фазові діаграми наносегнетоелектриків. Обгрунтовано можливості аналітичної теорії у процесі розв'язання проблеми створення нових сегнетоелектричних наноматеріалів з керованими полярними та діелектричними властивостями. Зазначено, що геометрія системи, поле деполяризації, поверхневі ефекти та механічні напруги істотно впливають на фазовий стан і фізичні властивості тонких плівок і наночастинок сегнетоелектриків і багатофункціональних мультифероїків. Зазначено, що під час зменшення розмірів сегнетоелектричних об'єктів, зокрема, виготовлених у вигляді нанопорошков, нанокомпозитів або тонких плівок, є можливим пригнічення та покращання їх сегнетоелектричних властивостей (СЕВ), а також виникнення СЕВ у віртуальних анти- та сегнетоелектриках. Доведено, що магнітоелектричний зв'язок призводить до виникнення якісно нових ефектів у разі зменшення розмірів сегнетоелектриків-(анти)феромагнетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.371.7,022 +
Шифр НБУВ: РА367800

Рубрики:

      
20.

Малишева Л.І. 
Спектральні та транспортні властивості низьковимірних молекулярних систем: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Л.І. Малишева ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено проблеми електронного транспорту в металоорганічних гетероструктурах молекулярного розміру. Визначено характеристики когерентної міграції енергії збудження у різних молекулярних двовимірних геометріях. У наближенні сильного зв'язку знайдено повний спектр гамільтоніану в присутності постійного електричного поля. Удосконалено й апробовано концепцію графену як макромолекули. З використанням методів DFT ідентифіковано смуги симетричних та асиметричних валентних коливань в інфрачервоних спектрах оліго(етилен-гліколів). Визначено молекулярну орієнтацію у самоорганізованих моношарах (СОМ) молекул типу алканотіол - амідний місток - олігомери етилен-гліколю на золотій підложці. Проведено теоретичне та числове моделювання експериментів з дослідження інфрачервоних спектрів СОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В371.3,022 +
Шифр НБУВ: РА359897

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського