Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (3396)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБ'ЄКТИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 478
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Усов В.В. 
Автоматизований контроль параметрів крокових електромеханічних перетворювачів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Усов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод вимірювального контролю кутових положень, який допомагає досягнути максимального значення швидкодії, що обмежується тривалістю перехідного процесу об'єкту контролю. Вдосконалено математичну модель пускових характеристик (ПХ) чотирифазних крокових електромеханічних перетворювачів (КЕП), яка допомагає враховувати низькочастотні провали моменту і явище змінення активного опору обмоток в результаті нагрівання. Модифіковано метод автоматизованого контролю ПХ КЕП, швидкодія яких більш, як у 100 разів вища. Запропоновано методику автоматизованої метрологічної атестації та нормування похибок відпрацювання кроку, що допомагає класифікувати об'єкти контролю за класами точності. Розроблено програмне забезпечення для моделювання електромеханічних процесів у крокових перетворювачах в статичному та пусковому режимах роботи, а також макетний зразок засобу контролю параметрів КЕП, що забезпечує максимальну швидкодію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 +
Шифр НБУВ: РА370311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Уркевич В.Ю. 
Аграрні правовідносини в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.Ю. Уркевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення понять "правовідносини", "аграрні правовідносини", "внутрішні аграрні правовідносини", "зовнішні аграрні правовідносини", наведено їх характерні риси й ознаки. Досліджено питання стосовно поділу аграрних правовідносин, наявності приватних і публічних засад у даних відносинах. Охарактеризовано складники структури (елементи) аграрних правовідносин - суб'єкти, об'єкти, зміст і підстави виникнення (зміни, припинення). Розкрито зміст внутрішніх аграрних правовідносин, зокрема, членських, земельних, майнових, трудових і управлінських. Висвітлено питання співвідношення аграрних правовідносин, предмета аграрного права й аграрного законодавства України. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення даного законодавства, а також теоретичні висновки, що можуть бути використані для подальшого розвитку теорії аграрного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)120.4 +
Шифр НБУВ: РА354659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Логінов О.В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Логінов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття та зміст інформаційної сфери українського суспільства, правову інформацію як об'єкт адміністративно-правового регулювання, визначено об'єкти та суб'єкти інформаційного забезпечення функціонування системи органів виконавчої влади України, а також здійснено класифікацію інформації, що одержують дані органи. Розглянуто загрози інформаційній безпеці органів виконавчої влади та наведено їх класифікацію. Значну увагу приділено питанням щодо мети, завдань, функцій та організаційної побудови системи забезпечення внутрішньої інформаційної безпеки органів виконавчої влади України. Розроблено підходи, вимоги та критерії щодо забезпечення даної безпеки органів виконавчої влади, які запропоновано враховувати під час розробки Доктрини інформаційної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х819(4УКР)011 ф +
Шифр НБУВ: РА337150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Корж-Ікаєва Т.Г. 
Адміністративно-правове забезпечення прав і свобод неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т.Г. Корж-Ікаєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено наявні проблемі адміністративно-правового забезпечення прав і свобод неповнолітніх. Визначено та висвітлено їх права і свободи як об'єкти адміністративно-правового забезпечення, поняття й особливості даного забезпечення, систему суб'єктів адміністративно-правового забезпечення прав і свобод неповнолітніх. Розглянуто міліцію як суб'єкт адміністративно-правового забезпечення та регулювання прав і свобод неповнолітніх та його гарантії. Проаналізовано правове регулювання даних прав і свобод у сфері виконавчої влади. Наведено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення механізму їх адміністративно-правового забезпечення. Сформульовано практичні рекомендації та пропозиції до нормативно-правових актів, спрямованих на ефективне та якісне адміністративно-правове забезпечення прав і свобод неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х809(4УКР)342
Шифр НБУВ: РА359002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савенко Н.В. 
Адміністративно-правові засади набуття права власності на об'єкти незавершеного та законсервованого будівництва в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Савенко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Визначено поняття й особливості приватизації державного майна як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Уточнено місце та значущість об'єктів незавершеного та законсервованого будівництва у приватизаційних відносинах. З'ясовано суть і особливості адміністративно-правового регулювання відносин у сфері приватизації таких об'єктів. Визначено систему та правові основи діяльності суб'єктів управління приватизації об'єктів незавершеного та законсервованого будівництва в Україні. Розкрито суть поняття та значення актів управління у сфері набуття права власності на дані об'єкти. Проаналізовано провадження з підготовки та прийняття цих актів. Охарактеризовано способи приватизації об'єктів незавершеного та законсервованого будівництва, за допомогою яких відбувається набуття власності на них. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства та відповідних підзаконних актів з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123 + Х839(4УКР)112.204.1 +
Шифр НБУВ: РА365451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Запорожець І.Г. 
Адміністративно-правові засади управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Г. Запорожець ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності й обгрунтовано шляхи їх удосконалення. Охарактеризовано діяльність з охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності як об'єкт державного управління. Розкрито структуру державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Визначено суб'єкти управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності. Наведено характеристику методів і форм управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності. Розглянуто систему й особливості адміністративно-правових засад управління у сфері охорони прав на окремі об'єкти інтелектуальної власності - об'єкти промислової власності, селекційні досягнення та на об'єкти авторського права й суміжних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)131 +
Шифр НБУВ: РА348342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Князев В. С. 
Адміністративно-правові засади формування та реалізації інвестиційних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Князев ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано конституційно-правові підстави кодифікації інвестиційного законодавства, визначено цілі та завдання кодифікації інвестиційного законодавства. Встановлено, що принциповою особливістю вперше запропонованої концепції розбудови кодифікації інвестиційного законодавства є збереження пандектної системи розташування нормативно-правового матеріалу, з одного боку, а з іншого, - спроба об'єднати інструментальні господарсько-правові засоби регулювання з системою визначених типів ринкових інвестиційних відносин, що функціонують як окремі об'єкти державної інвестиційної політики. Розроблено структуру запропонованого Інвестиційного кодексу України, у змісті якого виокремлено загальну, особливу та спеціальну частини, а також детально визначено їх зміст. Сформульовано положення щодо принципової неможливості імпорту (трансплантації) іноземних кодифікацій інвестиційного законодавства до України та доведено потребу створення власної вітчизняної кодифікації. Удосконалено розподіл видів кодифікації законодавства, концептуальні засади правового регулювання інвестиційних відносин, розвинуто положення щодо потреби та суті кодифікації інвестиційного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА383280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Муль О.В. 
Аналіз автоколивальних процесів в складних неперервно-дискретних системах: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.В. Муль ; Ін-т косм. дослідж. НАНУ та НКАУ. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено нові нелінійні математичні моделі із складними граничними умовами, що описують складні неперервно-дискретні системи, а також узагальнюють дискретні та неперервні системи. Значну увагу приділено наближеному аналітичному методу аналізу складних нелінійно-дискретних систем, який базується на припущенні, що дисипативні фактори різної фізичної природи є пропорційними спільному малому параметру. Обгрунтовано методику застосування чисельного методу нормальних фундаментальних систем розв'язків з метою аналізу зазначених систем. Для складних неперервно-дискретних систем транспортних трубопроводів та керованих машинних агрегатів уперше у вигляді нерівностей одержано умови самозбудження автоколивань, що дозволяють знайти частоти, на яких можуть виникати автоколивання, а також отримано аналітичні формули для визначення амплітуд автоколивань. Проаналізовано кількісні характеристики впливу різних параметрів даних систем транспортних трубопроводів та керованих машинних агрегатів на частоти та амплітуди виникаючих у них автоколивальних процесів. Розроблено методи оптимізації складних систем, що дозволяють зменшити негативний вплив автоколивальних процесів на їх функціонування та синтезувати нові динамічні об'єкти з підвищеною надійністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305.2,022
Шифр НБУВ: РА309602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чертов С.М. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика нижньої щелепи людини для комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Чертов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості конфігурації поверхонь нижньої щелепи (НЩ) людини у взаємозв'язку з площинними координатами точок (ПКТ) у трьох вимірах на її зовнішній і внутрішній поверхнях. Встановлено, що анатомічні та морфометричні характеристики НЩ людини є індивідуальними та залежать від форми черепа, статі, наявності або відсутності зубів. Виявлено, що статеві особливості НЩ більше пов'язані з морфометричними показниками, ніж формотвірними факторами. З'ясовано, що у чоловічих НЩ морфометричні показники більші, ніж у жіночих. Доведено, що кількість, положення, морфометричні параметри та характер розподілу ПКТ пов'язані з формою черепа та статтю людини. Виявлено, що комп'ютерна модель НЩ людини, побудована за допомогою комп'ютерної програми 3Ds Max8, за кількісними параметрами та формою збігається з її кістковим аналогом. З'ясовано, що дана програма дозволяє моделювати анатомічні об'єкти, наприклад НЩ людини, а також зміни в НЩ у разі втрати зубів і процес віртуальної імплантації штучних зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Е70*698.131.24 +
Шифр НБУВ: РА360316

Рубрики:

      
10.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
12.

Дубинський В.П. 
Архітектурно-художні принципи формування світло-кольорового середовища сучасного міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.П. Дубинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності формування світло-кольорового середовища (СКС) сучасного міста. Визначено, що СКС міста є ієрархічною системою з інтегрованою взаємодією, відкритих і закритих архітектурних просторів з джерелами й установками штучного освітлення, яка забезпечує цілий ряд функцій для життєдіяльності населення міста. Його основні якісні та кількісні характеристики зумовлені функцією світла та кольору в архітектурному середовищі. Процес формування СКС сучасного міста залежить від комплексу основних чинників, а саме: містобудівних, природно-кліматичних, інженерно-технічних, естетичних і здійснюється поетапно. Виявлено основні етапи формування СКС міста з використанням природного та штучного світла. Проаналізовано зарубіжний досвід формування СКС сучасного міста та визначено його просторову структуру, яку виявляють світлопланувальні "каркас" і "тканина" сучасного міста. Даний "каркас" формується інфраструктурою транспортно-пішохідних комунікацій з підсистемою житлових і промислових функцій. Світлопланувальну "тканину" міста формують об'єкти міського центру та ландшафтно-рекреаційних територій міста. Надано рекомендації щодо формування їх основних структурних одиниць. Виявлено композиційні задачі формування СКС сучасного міста, які запропоновано визначати на макро- та мікрорівні. Створення світло-кольорового середовища міста є комплексною проблемою з інтегрованим рішенням інженерно-технічних і архітектурно-художніх задач. Формування світло-кольорового середовища запропоновано здійснювати з урахуванням розроблених архітектурно-художніх принципів проектування та розробкою світло-кольорового генплану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 + Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА349228

Рубрики:

      
13.

Овчарик Р.Ю. 
Аудиторський ризик в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.Ю. Овчарик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичну суть аудиторського ризику, його зміст, об'єкти та суб'єкти. Вперше запропоновано методику визначення кількісного впливу властивого ризику на підставі кореляційного аналізу, яка дає можливість концентрувати увагу на суттєві зони ризику під час планування аудиту, більш об'єктивно й обгрунтовано визначати основні об'єкти та напрями аудиту економічної діяльності сільськогосподарських підприємств і підвищувати його ефективність. Удосконалено методику визначення вартості аудиторських послуг, з урахуванням витрат аудиторської фірми на проведення аудиту, розмір валюти балансу, попиту і пропозиції на аудиторські послуги, фінансового стану підприємства та рівня аудиторського ризику, що забезпечує об'єктивне формування вартості даних послуг. Наведено методику визначення суттєвих зон ризику у разі проведення аудиту з використанням методів економічного аналізу (горизонтального, вертикального, аналізу взаємопов'язаних показників статей балансу з іншими показниками фінансової звітності), зокрема, аудиту балансу на базі комп'ютерних технологій, що дає можливість скоротити витрату часу на проведення підготовчої стадії аудиту. Запропоновано ввести в Національний норматив аудиту N 12 новий параграф, суть якого полягає у методиці проведення паспортизації підприємств, що підлягають зовнішньому аудиту. Це забезпечить аудитора інформацією про рівень аудиторського ризику та його складових під час попереднього аудиту та дозволить знизити рівень невиявлення помилок у випадку проведення аудиту. Визначено шляхи зниженння аудиторського ризику та його компонентів на сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, основними з яких є: розширення номенклатури аудиторських послуг за рахунок консалтингу з питань обліку та оподаткування, обслуговування сільськогосподарських підприємств із складання фінансової та податкової звітності, інформаційне, методичне та нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.0-218
Шифр НБУВ: РА319521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Жуйков С. Г. 
Банківське інвестиційне кредитування сільськогосподарських підприємств в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. Г. Жуйков ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність банківського інвестиційного кредитування, визначено його особливості, розкрито поняття "банківське інвестиційне кредитування". Удосконалено класифікацію банківських інвестиційних кредитів, визначено пріоритетні об'єкти та напрями інвестиційного кредитування сільського господарства. Проведено оцінювання сучасного стану банківського інвестиційного кредитування в Україні та визначено тенденції його розвитку. Досліджено процес банківського інвестиційного кредитування сільськогосподарських підприємств у банках та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення умов інвестиційного кредитування сільськогосподарських підприємств, узагальнено проблеми, які стримують розвиток банківського інвестиційного кредитування позичальника. Визначено напрями удосконалення інвестиційних кредитних відносин у системі кредитор - позичальник з позицій кредитора та з позиції позичальника. Узагальнено чинники інвестиційного клімату в Україні, які стримують розвиток банківського інвестиційного кредитування й обгрунтовано заходи щодо усунення їх негативного впливу. Розроблено концептуальні засади розвитку національної системи банківського інвестиційного кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321
Шифр НБУВ: РА380478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Аль-Таххан Біляль 
Безпека праці у робочих зонах з джерелами високочастотних та надвисокочастотних випромінювань при проектуванні будівель та приміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Аль-Таххан Біляль ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

На основі аналізу джерел електромагнітного випромінювання (ЕМВ), їх впливу на біологічні та технічні об'єкти досліджено питання безпеки праці. З метою розробки рекомендацій щодо нових організаційних методів захисту вивчено картину розподілення полів у ближній та дальній зонах, що створюються у приміщенні та по фасаду будівлі різними джерелами ЕМВ. Визначено місця розміщення джерел випромінювання, для яких небезпечна зона випромінювань займає мінімальну площу. Отримано аналітичні вирази, що дозволило розрахувати координати розміщення джерела залежно від геометричних розмірів будівлі, приміщення та провідності їх стін. У результаті проведення обчислювального експерименту знайдено зони, в межах яких рівень ЕМВ у приміщенні та по фасаду будівлі мав максимальні значення за умов розташування джерела ЕМВ у середині приміщення та зовні нього. Встановлено, що у випадку опромінення людини амплітудно-модульованими ЕМВ з різними несучими частотами можливий ефект "локальної концентрації" ЕМВ у тілі людини. Розроблено рекомендації стосовно порядку розміщення робочих місць персоналу в даних випадках для зниження шкідливого впливу ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + З845-01н6
Шифр НБУВ: РА311679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кузьменко Т. С. 
"Бренд" як складний правовий засіб індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. С. Кузьменко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Надано визначення бренду як складного правового засобу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг. Охарактеризовано об'єкти інтелектуальної власності, що можуть виступати основними та додатковими елементами бренду, та режим їх правової охорони. Визначено ознаки бренду як засобу індивідуалізації. Особливу увагу приділено характеристиці правовідносин, що виникають за набуття прав на використання бренду. Охарактеризовано суб'єкти правовідносин, які беруть участь у створенні бренду яи окремих його складових елементів, об'єкти даних правовідносин, їх зміст. Проаналізовано підстави виникнення, зміни та припинення прав на бренд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА382683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бондур Т.О. 
Бухгалтерське відображення процесів відтворення біологічних активів в рослинництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.О. Бондур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти обліку процесів відтворення біологічних активів рослинництва та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Уточнено економічний зміст категорії "біологічний актив", запропоновано класифікацію біологічних активів рослинництва, в якій враховано об'єкти обліку витрат та їх оцінка. Обгрунтовано необхідність впровадження заходів щодо біологізації галузі рослинництва з метою підвищення конкурентоспроможності продукції сільськогосподарського виробництва. Проаналізовано сучасний стан розвитку галузі рослинництва на Черкащині. Розкрито особливості методики організації обліку виробництва, особливу увагу приділено виробничим витратам, описано механізми їх формування та розподілу та показано пріоритетне значення у формуванні основного показника ефективності господарювання - фактичної виробничої собівартості продукції. Удосконалено класифікацію витрат за їх статтями й економічними елементами. Запропоновано визначення категорії "витрати сільськогосподарського виробництва". Розроблено дві форми документів, які дозволяють проводити господарський контроль за виробничою діяльністю у галузі рослинництва - "Акт інвентаризації наявності та витрат на вирощування біологічних активів рослинництва" та "Акт інвентаризації наявності та витрат на збирання продукції рослинництва", в яких враховано показники якості об'єктів інвентаризації. Удосконалено зміст наказу про облікову політику підприємства в частині введення контролю з боку працівників облікового апарату за витратами, які впливають на якість продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.510-145.711 +
Шифр НБУВ: РА367694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бобяк А. П. 
Бухгалтерський облік власного капіталу підприємств різних організаційно-правових форм: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. П. Бобяк ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Науково обгрунтовано, що бухгалтерський облік та економічний аналіз призначені забезпечити формування та інтерпретацію інформації про формування та зміни власного капіталу підприємств. Досліджено сутність категорії "власний капітал", визначено його складові як об'єкти бухгалтерського обліку з урахуванням зарубіжної та вітчизняної практики господарювання. Розкрито питання організації та відображення в обліку операцій з формування та змін власного капіталу на підприємствах різних організаційно-правових форм у частині методичної складової. Розкрито особливості бухгалтерського обліку формування та руху статутного капіталу в господарських товариствах. Розроблено комплект форм внутрішньої звітності про сформований власний капітал і зміни у ньому, що узагальнюють облікову інформацію у відповідних аналітичних розрізах. Окреслено можливості удосконалення обліку операцій з власним капіталом підприємств у частині дооцінки необоротних активів. Наведено рекомендації щодо удосконалення аналітичних процедур з оцінювання та визначення ефективності використання власного капіталу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.74 + Х839(4УКР)901.322
Шифр НБУВ: РА383090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Замула І. В. 
Бухгалтерський облік екологічної діяльності: теорія та методологія: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / І. В. Замула ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 36 с. — укp.

Виділено об'єкти бухгалтерського обліку (БО), пов'язані з екологічною діяльністю підприємств, розроблено їх класифікацію, а також теоретико-методологічні положення їх БО. Розвинуто теоретико-прикладні положення формування та оприлюднення інформації про екологічну діяльність суб'єкта господарювання через його бухгалтерську звітність. Встановлено причини споживацького ставлення людини до довкілля, що дозволило виокремити фактори впливу на власника підприємства для організації екологічної діяльності. Розглянуто шляхи узгодження БО екологічної діяльності та системи національних рахунків з метою реалізації положень концепції стійкого розвитку за стратегічного управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)228
Шифр НБУВ: РА377271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дорош О. Б. 
Бухгалтерський облік та аудит фінансової діяльності підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. Б. Дорош ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Поглиблено економічну сутність і трактування фінансової діяльності підприємства, виходячи з поєднання теорії фінансів і функціонального підходу. Уточнено співвідношення понять "предмет" та "об'єкт" аудиту та визначено предмет та об'єкти різних видів аудиту фінансової діяльності підприємства. Виявлено тенденції розвитку банківського кредитування, лізингових операцій та особливості функціонування акціонерних товариств аграрного сектору економіки. Розкрито стан і запропоновано напрями удосконалення бухгалтерського обліку операцій з одержання кредитів, акціонерного капіталу та дивідендів. Поглиблено загальнотеоретичні аспекти щодо завдань аудиту, видів аудиторських тестів, методів і процедур одержання аудиторських доказів і встановлено залежність між ними. Обгрунтовано виділення чотирьох стадій процесу аудиту фінансової діяльності підприємства. Сформовано основні методичні підходи щодо оцінювання системи внутрішнього контролю та перевірки достовірності обліку та звітності операцій фінансової діяльності підприємств аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 + У052.9(4УКР)832.1-149.3
Шифр НБУВ: РА385428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського