Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (631)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБЛИЧЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Григор'єв А.В. 
Автоматизована інформаційно-пошукова система, що грунтується на нечіткій моделі портрета людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Григор'єв ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто метод словесного портрета, згідно з яким здійснюється представлення ознак опису людини нечіткими моделями. Розроблено модель ідентифікації особистості, що відрізняється від відомих нечітким представленням та зіставленням словесного портрета обличчя. Створено модель представлення інформації, яка грунтується на "особових областях" фотопортрета обличчя людини в фас, що надало можливість розробити новий механізм нечіткого пошуку у гетерогенних базах даних. Запропоновано процедуру використання накопичених експертних знань, які використовуються у традиційному методі словесного портрета за умов забудови функцій приналежності нечітких множин, що відображають значення ознак метричного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Х894.16:З97 +
Шифр НБУВ: РА340518

Рубрики:

      
2.

Пасічник В. В. 
Вдосконалення методів переміщення та фіксації м'яких тканин у естетичній та реконструктивно-відновній хірургії обличчя та шиї: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Пасічник ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Розроблено методологію атравматичної мобілізації, репозиції та фіксації переміщених м'яких тканин обличчя та шиї, яка забезпечує більш високу якість, надійність та довговічність досягнутих результатів. Вперше реалізовано можливість доопераційного й інтраопераційного оцінювання інволютивних змін обличчя за допомогою запропонованої класифікації, що базується на врахуванні виразності та локалізації вікових змін м'яких тканин обличчя та шиї. Обгрунтовано класифікацію способів фіксації переміщених тканин на різних анатомічних площинах обличчя після їх ендоскопічної мобілізації. Вирішено проблему клінічного застосування корундових біокерамічних штифтів у пластичній та реконструктивній хірургії голови та обличчя, що забезпечує надійність, безпечність та довговічність одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.1-99 + Р457.24-99
Шифр НБУВ: РА381332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
4.

Абед Етер Ахмед Раджаб 
Динаміка функціонального стану м'язів обличчя у постраждалих з переломами верхньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абед Етер Ахмед Раджаб ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.881-5
Шифр НБУВ: РА349420

Рубрики:

      
5.

Кобзиста Н.О. 
Диференційна діагностика та методи лікування лицевого болю при нейростоматологічних захворюваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Кобзиста ; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

З'ясовано стуктуру нейросоматичних захворювань у клініці хірургічної стоматології. Розроблено критерії диференційної діагностики нейросоматичних захворювань із переважним больовим синдромом. Доведено діагностичну інформативність і розроблено діагнстичні критерії різних причин болю в обличчі за допомогою модифікованої електропунктури за методом Фолля. Запропоновано методи лікування гострого одонтогенного болю в обличчі месулідом і хронічного лицевого болю після нейродеструктивних стоматологічних втручань методом фармакопунктури. Позитивний анальгетичний ефект фармакопунктури доведено динамікою активності перекисного окиснення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.82-43
Шифр НБУВ: РА319581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мірза О.І. 
Діагностика і лікування больового синдрому дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.І. Мірза ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення рівня діагностики й ефективності лікування пацієнтів, що страждають на больовий синдром дисфункції (БСД) скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС). Виявлено велику поширеність БСД СНЩС (63 % обстежених) серед пацієнтів з головними болями, болями, клацанням та хрустом в області СНЩС. Запропоновано методи ранньої діагностики БСД СНЩС, зокрема, активної термографії обличчя з нітрогліцериновим тестом, імпедансометрії жувальних м'язів з дозованим симетричним електростимуляційним навантаженням, визначення величини кута суглобового шляху під час вертикальних рухів нижньої щелепи. Створено експертну систему для проведення диференційної діагностики між БСД, травматичним артритом (гострим і хронічним), артрозом СНЩС. Розроблено "Схему-стандарт", як алгоритм діагностики та лікування пацієнтів з БСД СНЩС, а також комплекс заходів щодо реабілітації жувальних м'язів з використанням фізіологічного явища реципрокності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634
Шифр НБУВ: РА317413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коган Б.Г. 
Діагностика і терапія розацеа, демодекозу, дерматиту періорального з урахуванням спільних чинників виникнення, патогенезу та особливостей клінічного перебігу дерматозів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / Б.Г. Коган ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики, лікування та запобігання розвитку рецидивів розацеа, демодекозу та дерматиту перорального. Доведено існування ряду подібних екзогенних та ендогенних чинників виникнення та розвитку даних дерматозів, показано особливу значущість інвазії кліщів D.folliculorum і D.brevis. Розроблено стандартну комплексну програму первинного клінічного лабораторного та спеціального обстеження хворих на розацеа, демодекоз і дерматит періоральний та визначено диференційно-діагностичні ознаки клінічної картини даних дерматозів. На підставі комплексного вивчення морфологічних і функціональних особливостей кліщів Demodex folliculorum і Demodex brevis доведено, що спеціалізація щодо паразитизму даних кліщів-демодецид зумовлена рядом взаємозалежних відносин з хазяїном - гостальною, топічною, статевою, віковою та сезонною формами специфічності. З'ясовано, що присутність кліщів-демодецид у ділянках запального процесу на шкірі обличчя у хворих на демодекоз, розацеа і дерматит періоральний є імуносупресивним чинником, який викликає певні зміни характеру запального процесу, зокрема сприяє його хронічному перебігу. Встановлено певне значення у патогенезі досліджуваних дерматозів судинного компонента на локальному та системному рівнях, а також порушень балансу рівнів статевих гормонів (андрогенів, естрогенів) в організмі хворих. Розроблено удосконалену комплексну програму терапії розацеа, демодекозу та дерматиту періорального, яка передбачає заходи, спрямовані на ерацикацію кліщів-демодецид, а також індивідуалізоване врахування особливостей клінічної картини запального процесу та наявності супутньої патології в різних органах і системах організму хворих. Запропоновано оригінальний метод запобігання розвитку рецидивів досліджуваних дерматозів, який, з урахуванням притаманної кліщам-демодецидам сезонної специфічності та певної залежності їх біологічного циклу розвитку від балансу рівнів статевих гормонів в організмі хазяїна, передбачає проведення терапевтичних заходів, спрямованих на досягнення повної ерадикації цих паразитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-52 + Р601.122.7-52 +
Шифр НБУВ: РА343969

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Верещака В.В. 
Етіологія та патогенез старечої в'ялості шкіри лиця і механізми формування його структурних змін у сучасної людини європеоїдного типу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / В.В. Верещака ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Вивчено особливості обличчя людини європеоїдного типу, зумовлені віком, і молекулярні механізми розвитку старечої в'ялості шкіри на основі результаів дослідження та комплексного оцінювання морфофункціональних показників. Проаналізовано фотополімеризаційні процеси у сполучній тканині під дією опромінення оптичного діапазону. Здійснено комплексне оцінювання морфофункціонального стану шкіри обличчя та підлеглих тканин за старечої в'ялості з урахуванням ступеня вікових змін. Проведено поглиблене вивчення морфології шкіри обличчя на світлооптичному та ультрастуктурному рівнях, а також фізичних характеристик колагену, вмісту 3d- і лужноземельних металів. Установлено порушення про- й антиоксидантної рівноваги та морфологічні зміни шкіри під впливом локального ультрафіолетового опромінення, молекулярні механізми розвитку фотополімеризаційних процесів у колагені шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*735.2*334.6 +
Шифр НБУВ: РА361109

Рубрики:

      
9.

Хахелєва Т. М. 
Ефективність пайлер-терапії в комплексному лікуванні травм щелепно-лицевої ділянки: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т. М. Хахелєва ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено історії хвороби 95-ти постраждалих з травматичними ушкодженнями (ТУ) щелепно-лицьової ділянки (ЩЛД). Досліджено, вдосконалено, теоретично та клінічно обгрунтовано, а також впроваджено у практику охорони здоров'я високоефективний метод фізіотерапевтичного лікування ТУ ЩЛД - пайлер-терапію (ПТ). Визначено клінічну ефективність ПТ за запропонованою методикою у разі укушених ран обличчя на основі аналізу динаміки основних загальних і місцевих клінічних симптомів раннього післяопераційного періоду та місцевих проявів формування рубця. Досягнуто покращення анатомічних і функціональних результатів лікування, скорочення вдвічі термінів формування естетично задовільних рубців, відсутності ускладнень і незадовільних результатів лікування, тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8-542
Шифр НБУВ: РА380835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сігаєв Є.Б. 
Застосування мікрострумової терапії для відновлення тканин при реконструктивних і пластичних операціях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Є.Б. Сігаєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено, що використання розробленого способу оптимізованого застосування мікрострумової терапії за реконструктивно-відновлюваного хірургічного лікування опікових реконвалесцентів сприяє зниженню частоти ішемічних ускладнень за використання традиційних методів невільної шкірної пластики та за дермотензії, що в чотири рази забезпечило добрий функціональний і косметичний безпосередній результат, а також сприяє знижнню частоти виникнення патологічних рубців у віддаленому післяопераційному періоді в 2,3 раза. Встановлено, що використання мікрострумової терапії в до- та післяопераційному періоді в пацієнтів з віковими змінами шкіри обличчя та шиї дозволило провести профілактику ішемічних ускладнень і післяопераційних набряків, забезпечити знеболювальний ефект, скоротити терміни існування екхімозів в двічі, підвищити ефективність і якість хірургічного лікування, уникнути можливих ускладнень у вигляді патологічного рубцеутворення у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-59 +
Шифр НБУВ: РА368880

Рубрики:

      
11.

Труфанов С.Ю. 
Індивідуальна анатомічна мінливість лицевого відділу голови у дітей в період формування постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.Ю. Труфанов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено вікові та статеві особливості морфометричних параметрів лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп з зубними рядами у хлопчиків і дівчаток віком від 8-ми до 15-ти років, що проживають на території Луганської області. Вивчено індивідуальну мінливість твердих тканин лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп, твердого піднебіння та м'яких (покривних) тканин лицевої ділянки у дітей у період формування постійних зубів і постійного прикусу. На підставі результатів комплексних досліджень (цефалометрії, морфо- та краніометрії лицевої ділянки, рентгенометрії голови та черепа, розробки краніограм і моделей-відбитків верхньої та нижньої щелеп та їх вивчення) встановлено вікові особливості будови, форми та розмірів лицевого відділу голови, описано його індивідуальну анатомічну мінливість. Визначено особливості індивідуальної мінливості верхньої та нижньої щелеп, носової та ротової ділянок, наведено краніометричну характеристику співвідношень голови та обличчя. Вперше встановлено графічні та метричні залежності між індивідуальною будовою голови, лицевої області та зубощелепного апарату у дітей різної статі віком від 8-ми до 15-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА344559

Рубрики:

      
12.

Саєнко В.Л. 
Інтраопераційна профілактика ускладнень хірургічного лікування стоматологічних хворих: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / В.Л. Саєнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування профілактичної інтра- та післяопераційної терапії у хворих стоматологічного профілю у процесі проведення стандартних хірургічних втручань на м'яких тканинах обличчя та шиї з застосуванням медикаментозних препаратів L-лізину есцинату та тіотріазоліну. Установлено, що на тлі профілактичної інтраопераційної терапії препаратами L-лізину есцинатом і тіотріазоліном клінічні прояви запальної реакції виражені меншою мірою. Виявлено вірогідну міжгрупову різницю щодо динаміки змін біохімічних, цитобіохімічних, цитологічних і функціональних показників, що підтверджує ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665-387
Шифр НБУВ: РА358999

Рубрики:

      
13.

Єфімов Г. М. 
Інформаційна технологія для моделювання та розпізнавання мімічних проявів емоцій на обличчі людини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Г. М. Єфімов ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На базі формальної психологічної моделі емоційних станів розроблено формальну модель мімічних проявів даних емоційних станів - зроблено перехід від простору ознак, що описують базові емоції з точки зору ситуацій, в яких вони виникають, до простору ознак, які характеризують візуальну, мімічну складову для базових емоційних станів. Для уникнення неоднозначностей під час аналізу, зроблено перехід від феноменологічного визначення характеристичних мімічних ознак до певної їх формалізації за допомогою NURBS-кривих. Запропоновано загальну формальну модель мімічних проявів емоційних станів у вигляді простору ознак, визначено базис цього простору. Запропоновано нову мультимедійну технологію та засіб штучного інтелекту для аналізу мімічних проявів емоцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.54-01 + Ю953.2 + Ю935.21
Шифр НБУВ: РА376106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мигович І.М. 
Клініка, діагностика і хірургічне лікування прогенії та відкритого прикусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Мигович ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

За допомогою проведених досліджень виділено форми прогенії. Виявлено морфологічні та функціональні порушення щелепно-лицевого апарату, зовнішнього дихання. Удосконалено діагностику сагітального розміру ротоглотки в клінічній практиці у 21 хворого. Апробовано спосіб хірургічного лікування, що сприяє усуненню прогенії та відкритого прикусу. Проведено порівняльну оцінку результатів оперативного втручання на вигляд обличчя, функцію жування, артикуляцію звуків і зовнішнє дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА312330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Фісталь Е.Я. 
Клініка, діагностика та лікування опіків IV ступеню: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Е.Я. Фісталь ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено маловивченим питанням патогенезу, клініки та діагностики опіків IV ступеню, а також лікуванню потерпілих з такими опіками. Автором розроблено класифікації опікових ран за глибиною поразки та їх ускладнень. Визначено фактори виникнення і перебігу опіків IV ступеню. На основі морфо-функціональних і експериментальних досліджень встановлена головна роль первинної судинної альтерації, яка призводить до тромбоутворення, розвитку субфасціального набряку, ішемії тканини і вторинного некрозу в ранах. Розроблено електрофізіологічні способи визначення життєздатності, глибини і розповсюдженності пошкодження м'язової і кісткової тканин. Запропоновано метричний та комп'ютерно-томографічний засоби обчислення обсягу пошкоджених тканин при опіках IV ступеню. Обгрунтовано показання і строки виконання декомпресивних операцій, а також операцій, спрямованих на вилучення некротичних тканин. Опіки IV ступеню обличчя, черепу, кистів, суглобів є прямим показанням для хірургічної реваксулярізації. Різноманітність застосованих методик пересадки комплексів тканин і дермотензійних клаптів дозволяє вибрати найбільш оптимальний варіант операції. Розроблена система ранніх методів діагностики та хірургічної тактики дозволила знизити число ускладнень, зменшити летальність і значно покращити функціональні результати лікування хворих з опіками IV ступеню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1

Рубрики:

      
16.

Безруков Г.С. 
Клініко-біохімічна оцінка використання методики пошарового введення поліакриламідного гелю для усунення деформацій м'яких тканин обличчя: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г.С. Безруков ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено метод усунення дефектів і деформацій м'яких тканин обличчя шляхом ін'єкційного пошарового введення в м'які тканини поліакриламідного (ПАА) гелю у комплексі з адаптаційною та імунокоригувальною терапією, яка передбачає застосування траумелю-C. Проведено обстеження та лікування 133-х жінок з типовими варіантами деформацій (міжбрівних, носогубних складок) і дефектів (гіпоплазії губ) м'яких тканин. За цього пацієнток розподілено на три групи залежно від методики усунення вад. У контрольній групі використано традиційну методику одношарового розташування ПАА гелю у тканинах. У першій і другій основних групах імплатанти вводили пошарово. У другій основній групі у терапевтичному комплексі запропоновано використовувати препарат траумель-C, що має імунокоригувальні, антиоксидантні й адаптогенні властивості. На підставі результатів лікування у різні терміни спостережень виявлено вірогідну різницю за більшістю показників, зокрема, кількість наслідків лікування зросла на 26,94 %, а частота розвитку місцевих запальних реакцій знизилась на 11,2 % у пацієнтів, яким проводили пошарове введення ПАА гелю. Характер змін біохімічних показників слини (трипсиноподібної, антитрипсичної, каталазаподібної та антиокисної активності, цитохімічних даних крові (лактатдегідрогенази, сукцинатдегідрогенази), локальної термометрії, біопотенціометрії та реографії засвідчив суттєві позитивні зміни, що розвиваються у ранній і віддалений післяімплантаційний періоди у пацієнток другої основної групи. Це доводить вищу ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163-3
Шифр НБУВ: РА359000

Рубрики:

      
17.

Вітковська С.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування "Трофосану" у комплексному лікуванні хворих з одонтогенними абсцесами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Вітковська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обстежено 109 хворих з гострими одонтогенними гнійно-запальними захворюваннями м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки та шиї. Виявлено, що у хворих з одонтогенними абсцесами цих тканин є тимчасовий імунодефіцит, який виявляється не тільки за умов госпіталізації та на всіх етапах проведеної загальноприйнятої комплексної медикаментозної терапії, а також зберігається у реконвалесцентному періоді протягом 1,5 - 2-х місяців після випискти хворих зі стаціонару. У 70,8 % виписаних зі стаціонару пацієнтів з одонтогенними абсцесами у реабілітаційному періоді можна виділити період неповного видужання, під час якого спостережено астенічний синдром, а також зареєстровано високу частоту різних загальних захворювань. Повне клінічне видужання у всіх хворих з гострими обмеженими одонтогенними гнійно-запальними захворюваннями відбувається не раніше, ніж через 1,5 - 3 місяці після завершення комплексного традиційного лікування. Тимчасовий імунодефіцит у хворих з гострими обмеженими одонтогенними гнійно-запальними процесами м'яких тканин обличчя та шиї на натуральній основі "Трофосан-4". Для медиментозного лікування одонтогенних абсцесів запропоновано комплекс сучасних вітчизняних лікувальних препаратів, застосування якого дозволяє скоротити строки перебування хворих у стаціонарі та знизити кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-5 +
Шифр НБУВ: РА349639

Рубрики:

      
18.

Неміш Т. Ю. 
Клініко-морфологічна характеристика зубо-щелепної системи дітей із тяжкими порушеннями мови: удосконалення стоматологічної допомоги у процесі диспансерного спостереження: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Ю. Неміш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення спеціальних ортодонтичних ортопедичних конструкцій, які сприяють повноцінному харчуванню та розвитку мови у комплексному лікуванні. Зазначено, що розпрацьовані практичні рекомендації можуть бути застосовані в регіональних центрах з надання медичної допомоги хворим на природжені вади обличчя, ортодонтичних кабінетах спецшкіл-інтернатів для дітей з вадами мовлення та стоматологічних поліклініках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-2 + Р733.684.024
Шифр НБУВ: РА382925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Герасименко 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості пацієнтів з дефектами і деформаціями обличчя і їх психотерапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Лариса Олександрівна Герасименко ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163 + Р457.14-37 + Р64-8
Шифр НБУВ: РА359801

Рубрики:

      
20.

Муригін К.В. 
Комп'ютерна ідентифікація людини за зображенням обличчя на основі кореляційних методів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / К.В. Муригін ; Ін-т пробл. штуч. інтелекту. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Виділено три етапи вирішення задачі комп'ютерної ідентифікації людини за зображенням обличчя, а саме: виявлення області обличчя на зображенні та визначення його масштабу, одержання ознак зображення обличчя, розпізнавання. Для виявлення області обличчя запропоновано дві модифікації методу кореляційного пошуку, що підвищують якість його роботи. Для одержання ознак обличчя та розпізнавання розроблено модифікацію методу еластичного зіставлення графів облич. Під час опису властивостей зображення обличчя у точках графу запропоновано використовувати вектори ознак, що складаються з результатів згорток зображення обличчя і функцій Габора різних масштабів і кутів повороту. Розроблені методи виявлення області обличчя на зображенні дозволяють використовувати їх у комп'ютерних системах, що здійснюють аналіз зображень облич, як методи попередньої обробки. Відзначено, що запропоновані методи одержання ознак обличчя та ідентифікації забезпечують швидке (до 50 000 порівнянь у секунду) та якісне порівняння зображень облич у просторі ознак, що дає змогу використовувати ці методи для розв'язання задачі контролю доступу та пошуку заданої людини у базі даних за зображенням обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4 +
Шифр НБУВ: РА340259

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського