Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (267)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЗДОБЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Дікарев К.Б. 
Вибір та обгрунтування технології і організації утеплення та оздоблення будівель при їх модернізації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / К.Б. Дікарев ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено типізацію чинників і показників систем зовнішнього утеплення й оздоблення фасадів, які у взаємозв'язку визначають ефективність заходів щодо модернізації цивільних будівель. Вперше встановлено кількісні взаємозв'язки відібраних експертним шляхом показників конструктивних систем зовнішнього утеплення й оздоблення з можливими перевагами від реалізації проектів реконструкції для визначення ефективних заходів модернізації. Запропоновано теорію вибору інвестиційно-привабливого проекту модернізації утеплення будівель за термінами окупності інвестицій на її проведення з урахуванням економії за рахунок опалення й одержання додаткових площ. Обгрунтовано шляхи розробки нових конструктивно-технологічних рішень щодо зовнішнього утеплення й оздоблення будівель, які модернізуються, з метою скорочення термінів окупності необхідних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н639-6 +
Шифр НБУВ: РА362113

Рубрики:

      
2.

Зінченко С.В. 
Візантійсько-балканські впливи на розвиток інтролігаторства в монастирях та церквах Київської метрополії XIV - XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.В. Зінченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнювальне історико-кодикологічне дослідження особливостей конструкції та декоративного оздоблення візантійських оправ Сучавської митрополії та Львівської і Перемишльської єпархій Київської митрополії XIV - XVII ст. Виявлено та досліджено масив оправ, виконаних за візантійською технікою оправлення, що зберігаються у книгозбірнях України, а саме: Національному музеї у Львові, Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника НАН України, Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І.Франка, Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського та Національній бібліотеці у Варшаві. Визначено основні методичні принципи описування та специфічні особливості конструкції оправ цього періоду. З'ясовано візантійсько-балканські впливи на розвиток інтролігаторства у монастирях і церквах Київської митрополії XIV - XVII ст., а також зміни в їх конструкції, що відбулися під впливом європейської традиції оправлення кодексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.52 + Э372.27-34-021.7 + Т223.3-2 +
Шифр НБУВ: РА351796

Рубрики:

      
3.

Сидор М. Б. 
Галицька придорожня каплиця другої половини XIX - XX століть: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. Б. Сидор ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Поглиблено відомості щодо суті та значення каплиці з висвітленням її розвитку в історії християнства. Виявлено передумови становлення та розвитку придорожніх каплиць на галицьких теренах, висвітлено основні історичні етапи їх еволюції. Удосконалено їх типологію з виведенням нових типів і типологічних груп. Галицька придорожня каплице розглянута як архітектурно-мистецьке утворення з розмаїттям його компонентів та етнорегіональними особливостями їх рішень. Визначено чинники, які зумовлювали формотворення й оздоблення досліджуваних каплиць. Розкрито засоби їх емоційно-художньої виразності, прояви ознак мистецьких стилів у їх формах та образах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ГАЛ) + Э370.9(4УКР-9ГАЛ)-505 + Ч111.161.2
Шифр НБУВ: РА381535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Івашків Г.М. 
Декор традиційної української кераміки XVIII - першої половини ХХ століття (іконографія, домінантні мотиви, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Г.М. Івашків ; Львів. акад. мистец. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На прикладах українських глиняних виробів показано еволюцію та трансформації домінантних мотивів і сюжетів. Зроблено мистецтвознавчий аналіз зображень та художніх особливостей декору українських гончарних виробів, зокрема мотивів хреста, тощо, риби, міфологічних образів Сенмурва, однорога, сирени, русалки, василіска, що свідчить про їх широкий іконографічний репертуар. Всебічно розглянуто зображення Богородиці, св. Миколая, Юрія-Змієборця, архистратига Михаїла та ангелів, які представляють традиційне коло святих, а також церковних споруд, виявлено ряд спільних рис і відмінностей у створенні аналогічних композицій у творах І.Баранюка, О.Бахматюка, П.Самоловича та інших майстрів. Проведено аналіз декору українських гончарних виробів у слов'янському та частково загальноєвропейському контексті, що дало змогу увиразнити універсальні та унікальні особливості оздоблення національної кераміки. Введено до наукового обігу нові імена гончарів і проведено атрибуцію ряду керамічних виробів. Укладено схеми, які наочно представляють домінатні мотиви в декорі традиційних українських гончарних виробів у порівняльному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР)4/5 + Щ125.108.06
Шифр НБУВ: РА330609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Рябініна Г.О. 
Дослідження деструкції целюлози під впливом розчинів сірчаної кислоти та розробка композицій для надання кислотозахисного оздоблення текстильним матеріалам: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Рябініна ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 24 с. — укp.

Установлено характер гідролізу целюлози тканин, оздоблених кислотозахисними композиціями на основі метилсиліконату калію, що можна розглядати як перерозподіл фракцій целюлози з різним ступенем полімеризації у напрямку зниження рівня низькомолекулярних фракцій за рахунок їх гідролізу та розчинення. Виявлено, що для надання текстильним матеріалам стійких кислотозахисних властивостей хімічні сполуки, які використовуються як оздоблювальні препарати, мають утворювати на волокні еластичну захисну плівку, яка за умов фізико-механічної дії буде зберігати цілісність своєї структури та зв'язуватися з волокном за допомогою хімічних зв'язків, кількість і періодичність яких є вирішальним фактором. З'ясовано, що використання ГКР-11К разом з аміносилоксаном призводить до відщеплення кінцевої аміногрупи у лужному середовищі та сприяє хімічній взаємодії активних силіконів з гідроксильними групами целюлози, що дозволяє значно підвищити стійкість ефекту кислотонепроникості до багаторазових мильно-содових обробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М351.105.073.85-3 +
Шифр НБУВ: РА358022

Рубрики:

      
6.

Дерев'янко І.С. 
Еволюція композиційних прийомів формування внутрішнього простору православних храмів Слобожанщини XVII - поч. XXI ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.С. Дерев'янко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено композиційні прийоми формування внутрішнього простору православних храмів Слобожанщини XVII - початок XXI ст. Висвітлено історичні етапи розвитку храмового будівництва. Установлено типологічні, стилістичні й об'ємно просторові особливості побудови церковних інтер'єрів. Здійснено комплексний аналіз морфологічних принципів формування внутрішнього простору церков Слобожанщини. Проведено порівняльний аналіз церков Росії, західної України та Слобожанщини з метою виявлення особливостей, притаманних інтер'єрам останньої. Проведено повне всебічне дослідження церковних інтер'єрів, простежено розвиток іконостасу як основного елементу інтер'єрного обладнання за конструктивним і стилістичним принципом, розроблено його типологію. Виявлено традиційні та новітні підходи щодо проектування й оздоблення інтер'єрів сучасних церков та їх іконостасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.514 + Щ128.419 + Щ117.166(4УКР-9СЛО) +
Шифр НБУВ: РА348432

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Приймак О.В. 
Енергоресурсозберігаючі рідинні технології обробки текстильних матеріалів на основі теплових, електричних та магнітних методів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.19 / О.В. Приймак ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 44 с. — укp.

Створено енергоресурсоефективні рідинні технології оздоблення текстильних матеріалів. На підставі термодинамічного аналізу стадій, процесів і циклів рідинних технологій текстильних матеріалів доведено, що їх ефективність можна збільшити за рахунок максимально повного використання скидних низькопотенційних теплових вторинних енергетичних ресурсів і покращання технологічних властивостей води, розчинів. Проведено повний комплекс досліджень розробленого тепломасообмінника змішувальної дії (контактного типу) водяна пара - вода, вода - вода на основі змішування диспергованого струменя середовища, що гріє, та відцентрового закрученого струменя середовища, що нагрівається. Досліджено оброблення води, розчинів в електричних і магнітних полях і змочених ними текстильних матеріалів з метою зменшення природного ресурсу води, теплоти пароутворення (випаровування), скорочення часу обробки та покращення якості оздоблення матеріалів. Розроблено схеми рідинних технологій обробки текстильних матеріалів зі створеним високоефективним обладнанням і використанням вторинних енергетичних ресурсів, нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії. Проведено дослідно-промислові випробування нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305 +
Шифр НБУВ: РА370469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цимбала Л.І. 
Золототкацтво Галичини XVIII - першої третини XX ст. (Історія, типологія, художньо-стильові особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Л.І. Цимбала ; Львів. акад. мистец. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезу поширення золототканих виробів в Україні, простежено історико-культурні чинники, що сприяли налагодженню на теренах Галичини у XVIII ст. золототкацького виробництва, розглянуто провідні центри та осередки виготовлення золототканих виробів. Проведено типологію даних виробів за призначенням та способами декоративного оздоблення. Доведено обумовленість кількісної переваги виготовлення окремих типів виробів у контексті європейських мистецьких стилів. Значну увагу приділено трансформації здобутків золототкацтва XVIII ст. у виробах шовкоткацької майстерні у Бучачі (1879 - 1939 рр.), введено до наукового обігу неатрибутовані зразки та проведено типологію бучацьких декоративних золототканих макат. Розглянуто вплив золототкацтва на народну тканину Карпатського регіону та перспективи застосування здобутків золототкацтва Галичини в сучасному текстилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.33(4УКР331)4/5 + М77г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324212

Географічні рубрики:
  

      
9.

Сердюк О. М. 
Історичні особливості формування житла Києва другої половини XIX - початку XX ст. та сучасні засади його охорони: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / О. М. Сердюк ; НАН України ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури ; Центр пам'яткознавства. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Систематизовано бібліографічний й архівний матеріал з історії київського житла даного періоду. Введено до наукового обігу іконографічні матеріали щодо маловідомих і знищених житлових інтер'єрів пам'яток, створено їх каталог і карту-схему розташування. Розроблено методику проведення історико-архітектурної інвентаризації пам'яток житлової архітектури, зокрема, їх інтер'єрів. Створено цілісну картину історії розвитку київського житла й його інтер'єрів у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., зосібна, формування планувально-просторової організації й архітектурно-мистецького вирішення, що засвідчує його розвиток під впливом соціально-економічних чинників, місцевих традицій й європейської архітектури. Визначено основні типи житлових будівель Києва досліджуваного періоду. Виявлено фірми-виробники декоративно-мистецького оздоблення київського житла. Встановлено імена художників і визначено засади, форми та методи функціональної адаптації інтер'єрів пам'яток житлової архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)5 л60 + Т3(4УКР-2К)5-7
Шифр НБУВ: РА382131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Яланський О.А. 
Методи та засоби автоматичного контролю системи "кріплення - породний масив" при проведенні гірничих виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Яланський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано концепцію поетапної автоматизації контролю, виконано ком'ютерне моделювання, розроблено програми автоматичної статистичної та спектральної обробки вихідної технологічної інформації за допомогою мікроконтролерів і персональної ЕОМ. Встановлено зв'язок між спектром сигналу реакції блокової або плоскопаралельної структури контрольованого геомеханічного об'єкта на збурювальний вплив ударної та спектрами виділених періодичних сигналів, що відповідають окремим стадіям розвитку коливального процесу, виявлено залежність між критичною частотою першої моди коливань у стадії переважання нормальних резонансних хвиль та технологічними параметрами закріпленоі виробки. Створено експериментальні зразки засобів автоматичного контролю стійкості масиву з застосуванням сучасної елементної бази, за допомогою яких виконано натурні дослідження за умов, коли масив складається скельними, осадовими породами та грунтом; визначено ділянки підвищенних навантажень навколо гірничих виробок та порожнини за оздобленням тунелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И141.1-5-05 +
Шифр НБУВ: РА322146

Рубрики:

      
11.

Масленнікова Л.Д. 
Молекулярні взаємодії, структура і властивості полімерних сумішей-плівкоутворювачів для оздоблення натуральних та створення синтетичних шкір: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / Л.Д. Масленнікова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено молекулярні взаємодії у ліофобно-ліофільних полімерних сумішах внаслідок деформаційних ефектів електронних хмар з енергетичним перерозподілом, що призводить до нового структуроутворення з упровадженням сформованих полімолекулярних структур у структуру вихідних полімерів. Для одержання перспективних технічних рішень, конкурентоспроможних та екологічно чистих матеріалів встановлено механізми взаємодії, що базуються на ефектах деформації електронних хмар у ненасичених, аніонних, складноефірних, бензолвінільних, гідроксиловмісних полімерах з застосуванням структурних, релаксаційних і фізико-механічних методів. На підставі досліджень експериментально підтверджено правильність головних теоретичних положень та одержано нові дані про структурні, реологічні, діелектричні, теплофізичні та фізико-механічні властивості новостворених синтетичних шкір, плівкоутворювачів щодо оздоблення натуральних шкір та шкірної тканини хутра. Створено плівкоутворювачі на основі таких полімерних сумішей: поліізопрен-полівінілацетат, поліізопренсилікатний поліаніоніт натрію (іоногенний у водному середовищі), поліефірмалеїнатуретанові іоногенні композиції та полімерцелюлозні матеріали різних співвідношень компонентів. Доведено, що відсутність органічних розчинників під час одержання композиційних полімерних матеріалів забезпечує екологічність виробництва та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + Л719.4 + Л719.4 + Л719.4
Шифр НБУВ: РА322128

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Смоліна О.О. 
Монастирі Слобідської України другої половини XVII - початку XX століть як історико-культурне явище: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.О. Смоліна ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження монастирських ансамблів Слобідської України в контексті розвитку національної культури. Здійснено хронологічну періодизацію розвитку монастирської культури регіону другої половини XVII - XX ст. У контексті соціокультурного розвитку регіону визначено функції монастирів Слобожанщини. Введено до наукового обігу архівні матеріали, на підставі яких виявлено широкий розвиток іконопису та ремесел у жіночих обителях регіону, а також визначено імена майстрів (ченців і світських), які брали участь у створенні культових будівель монастирських ансамблів. Розкрито основоположне значення Афонського статусу в формуванні духовних традицій чоловічих монастирів регіону, а щодо всіх обителей Слобожанщини - визначальну роль традиційного для даної культури поєднання консерватизму як характерної риси релігії та творчості як способу вираження прекрасного. На підставі архівних документів уточнено дані будівництва та атрибуції групи монастирських храмів. Шляхом аналізу символіки планувальних і стилістичних рішень монастирських комплексів регіону виявлено еволюцію художнього образу обителей Слобідської України. Установлено, що у внутрішньому оздобленні монастирських храмів Слобожанщини знаходили відображення ідеї, які панували на будь-якому етапі культурного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-644 + Э372.27-644 + Э372.27-644
Шифр НБУВ: РА325598

Рубрики:

      
13.

Фесенко Д.В. 
Монументальне малярство ХVIII ст. Галичини в контексті українсько-західноєвропейських мистецьких зв'язків: іконографія та стилістика: автореф. дис... канд. мистецтвознавство : 17.00.05 / Д.В. Фесенко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено стилістику й іконографії монументально сакрального малярства XVIII ст. у мурованих спорудах Галичини. Доведено, що за формальними ознаками галицькі розписи близькі тогочасному мистецтву католицької Європи та характерні для її периферії. Зазначено, що синтез мистецтв тоді був притаманним оздобленню католицьких і православних храмів, але мав ряд відмінностей. На прикладах показано, що іконографічні програми розписів були створені у співпраці митця та теолога та спрямовані на поширення й утвердження основних католицьких догматів, культів святих. На підставі семантичного аналізу окремих сцен та іконографічних мотивів (з урахуванням дієцезного чи орденського підпорядкування храму) розкрито ідейний зміст стінописів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.13(4УКР-9ГАЛ)4-211 +
Шифр НБУВ: РА367113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Галишич Р.Я. 
Монументально-декоративне мистецтво українських церков зарубіжжя ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Р.Я. Галишич ; Львів. акад. мистец. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичні етапи розвитку українського сакрального монументально-декоративного мистецтва зарубіжжя, його художньо-стилістичні відміни. Комплексно проаналізовано художньо-образні принципи формування екстер'єрного та інтер'єрного оздоблення в контексті об'ємно-просторового розвитку церковних споруд. За художньо-образними та стилістичними принципами розроблено технологію настінних оздоблень. Простежено розвиток іконостасу як основного елементу інтер'єрного оздоблення, за конструктивними та художньо-естетичними принципами розроблено його типологію. Виділено консервативно-традиційний та новаційний підходи в проектуванні та оздобленні церковних екстер'єрів та іконостасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.9(4/8=УКР) + Щ128.419(4/8=УКР) +
Шифр НБУВ: РА321478

Рубрики:

      
15.

Клименко Е.С. 
Музична крюкова рукописна книга XII - початку ХХ ст. в Україні: історико-кодикологічний опис: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Е.С. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено співочі рукописні книги XII - початку XX ст., що зберігаються в Інституті рукопису НБУВ, здійснено їх комплексний науковий опис, уточнено дати створення, назви, зміст, репертуар, жанри, типологію, музичні особливості. Проведено кодикологічний аналіз крюкових рукописів, здійснено їх аналітичне дослідження в джерелознавчому й історико-типологічному контекстах, виділено характерні (кодикологічні та музично-палеографічні) ознаки кожної рукописної книги (РК), здійснено повний кодикологічний опис даних джерел. Проведено порівняльне вивчення рукописів української та російської традицій і визначено додаткові ознаки для атрибутування РК. Досліджено історію, зміст, типологію, музично-палеографічні й текстологічні ознаки, стилі художнього оздоблення співочих рукописів різних періодів створення. Удосконалено методи джерелознавчого та кодикологічного вивчення музичних РК. Визначено специфічні особливості музичної рукописно-книжної культури, а також основні напрями кодикологічного дослідження книжної писемності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР) + Щ311.1 +
Шифр НБУВ: РА354364

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Герій О.О. 
Орнамент Софії Київської (генеза, типологія, художньо-функціональні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.О. Герій ; Львів. акад. мистец. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу широкого кола зразків східнохристиянського орнаменту визначено характер спорідненості орнаменту київського собору з мистецтвом Візантії та Сходу, прослідковано генезу основних орнаментальних мотивів Софії Київської, їх графічні та семантичні трансформації у процесі переходу з нехристиянського у християнське мистецтво. Орнамент храму Св. Софії в Києві розглянуто у його зв'язках з ідейно-символічними завданнями митрополичного собору, його архітектурою та іконографією, виявлено його локальні художні особливості, прослідковано закономірності розміщення орнаментальних композицій в інтер'єрі храму. Виділено низку важливих функцій орнаменту в системі оздоблення собору, які незамінні іншими образно-пластичними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)927.166.21 + Щ113(4УКР-2К)927.166.21 + Щ113(4УКР-2К)927.166.21 + Щ113(4УКР-2К)927.166.21
Шифр НБУВ: РА326223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Скрипко Г.О. 
Підвищення ефективності кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів шляхом комплексної оцінки якості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Скрипко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено процес надання кислотозахисних властивостей целюлозовмісним текстильним матеріалам. Досліджено питання підвищення ефективності обробки на підставі результатів проведеного комплексного дослідження з використанням фізико-хімічних і фізичних методів структурних змін, що відбуваються у целюлозі волокон бавовни після впливу агресивних середовищ. Установлено залежність кислотозахисних властивостей текстильних матералів від якісного складу волокон бавовняної пряжі, ступеня деструктивного впливу оздоблювальних препаратів, які використовуються як кислотозахисні, на целюлозу волокон бавовни. Показано, що використання розробленого методу поляризаційної мікроскопії з застосуванням кварцового клину дозволяє оцінювати ефективність кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 +
Шифр НБУВ: РА363612

Рубрики:

      
18.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Болюк О.М. 
Профілювання та різьблення у художній системі оздоблення дерев'яної сакральної архітектури Українських Карпат ХVІІ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.М. Болюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектурну пластику східнокарпатських церков та дзвіниць як засіб художньої виразності дерев'яного монументального будівництва у взаємозв'язку з народним декоративним мистецтвом. Розглянуто художні особливості профілювання і різьблення в історичному розвитку декорування. Розроблено типологічну структуру оздоблення пам'яток XVII - початку XX ст. за техніками художнього деревообробництва. Висвітлено вплив народного традиційного декорування конструктивних деталей культових споруд Українських Карпат на сучасне професійне дерев'яне храмобудівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР333)927.166 + Щ117.166(4УКР333) + Щ125.508.04г(4УКР333)
Шифр НБУВ: РА307884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Касьян Е. Є. 
Розвиток наукових основ формування полімерних композиційних покриттів натуральних шкір: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / Е. Є. Касьян ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с. — укp.

Обгрунтовано умови застосування полімерних матеріалів, спеціально призначених для забезпечення високої адгезійної міцності покриття на шкірі, та запропоновано структурно-хімічні моделі таких матеріалів. Одержано нові полімерні сполуки поліуретанбарвники та модифіковані акрилові й акрилоуретанові композиції, що забезпечують значне зростання адгезії покриття до шкіри. Встановлено характер адгезійної взаємодії одержаних полімерних матеріалів і композицій зі шкірою, що полягає в утворенні додаткових координаційних і водневих зв'язків між функціональними групами структурних елементів дерми та групами адгезійних полімерів за участю активних груп модифікаторів і азобарвників. Доведено, що ефективність адгезійної взаємодії полімерного покриття зі шкірою обумовлена насамперед її хімічною складовою, тобто здатністю поверхонь шкіри та покриття утворювати додаткові міцні гідротермостійкі зв'язки різного типу. Розроблено технології оздоблення шкір композиціями на основі полімерних матеріалів з підвищеними адгезійними властивостями, що забезпечують формування різних видів покриття високої якості на шкірах сучасного асортименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.4/5
Шифр НБУВ: РА380569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського