Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=П'ЯТОЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Гиря В. І. 
Закарпаття та вплив угорського фактора на його політичний розвиток між двома світовими війнами (1918 - 1939 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. І. Гиря ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано вплив на політичний розвиток Закарпаття угорського фактора, покликаного відновити територіальну цілісність Угорського королівства довоєнного періоду. Розглянуто перші кроки угорської іреденти в краї після завершення Першої світової війни, активна діяльність угорських політичних партій Закарпаття, їх провідних діячів, місцевих громадсько-політичних активістів, що співпрацювали з угорською агентурою. З'ясовано джерела, методи й особливості активної діяльності представників угорської агентури в Закарпатті. Встановлено, що велику роль в деструктивному впливі угорського фактора на суспільно-політичний розвиток Закарпаття відіграли напади угорських терористів, інші провокації угорської "п'ятої колони" наприкінці 1930-х рр., які стали передвісниками трагічних подій 1939 р. у крайовій історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61
Шифр НБУВ: РА377084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Заруцький Я.Л. 
Клінічно-організаційні основи та принципи діагностики і хірургічного лікування постраждалих з травматичною хворобою: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Я.Л. Заруцький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Проведено комплексне дослідження постраждалих з політравмою. Установлено, що найбільшого поширення, рівня ускладнень та летальності травматична хвороба набуває за умов дії факторів ризику. Доведено, що більшість адаптаційних механізмів за цих умов виснажуються скоріше та травматична хвороба має перебіг за більш тяжких форм, гострий період травматичної хвороби скорочується до двох діб, а фаза травматичного виснаження триває від п'ятої до 16-тої доби. Показано, що особливостями клінічних характеристик зазначеної хвороби є: значна тяжкість пошкоджень; травматичний шок, який виникає за крововтрати 15 % об'єму циркулюючої крові; розвиток синдрому взаємного обтяження; уповільнення на 5 - 7 діб відновлювальних процесів; велика кількість ускладнень та резистентність до лікувальних заходів. Запропоновано анатомо-функціональний показник оцінки тяжкості, застосування якого дає змогу з вірогідністю 81,0 - 98,5 % проводити оцінку тяжкості та прогнозувати наслідки політравм. Опрацьовано концепцію диференційованої хірургічної тактики, яка грунтується на визначенні обсягу, термінів, пріоритетності та послідовності операційних втручань залежно від прогнозу та періодів травматичної хвороби. Завдяки використанню цієї концепції знизилась частота виникнення ускладнень з 76,06 % до 60,38 %, загальна летальність - з 56,20 % до 44,03 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1 +
Шифр НБУВ: РА329835

Рубрики:

      
3.

Шевчук Т.В. 
Обгрунтування диференційованої терапії передменструального синдрому у жінок пізнього репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що в структурі передменструального синдрому (ПМС) в пацієнток пізнього репродуктивного віку переважає нейропсихічна форма, у цьому разі перебіг захворювання в кожної п'ятої жінки даної вікової групи має суб- та декомпенсований характер, а у кожної третьої хворої спостерігаються тяжкі його прояви. Доведено, що в основі розвитку ПМС у жінок пізнього репродуктивного віку є дисфункції гіпофізарно-гонадної системи, яка проявляється збільшенням концентрації пролактину та зниженням вмісту жіночих статевих стероїдів у сироватці крові на тлі розладів регіонарної оваріальної гемодинаміки. Обгрунтовано доцільність використання зональної абдомінальної декомпресії для корекції структурно-функціональних порушень яєчників у комплексі лікування ПМС та створено протокол для її застосування. Вивлено, що поряд з психопатологічними розладами в структурі клінічних проявів ПМС у пацієнток даної вікової групи спостерігається десинхронізація регуляції ВНС з переважанням активності симпато-адреналового відділу з проградієнтною активацією даної сегментарної складової від клінічно найлегшої - нейропсихічної до найважчої - кризової форми. Доведено ефективність переривчастої нормобаричної гіпоксії та розроблено методику її застосування в лікуванні ПМС у жінок даної вікової групи. Обгрунтовано доцільність диференційованого підходу до терапії різних клінічних форм ПМС у пацієнтів пізнього репродуктивного віку на базі застосування фітоестрогенів та препаратів з антипростагландиновою активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-52 +
Шифр НБУВ: РА325919

Рубрики:

      
4.

Іотенко Б.А. 
Профілактика і лікування гестаційних і перинатальних ускладнень у пацієнток на фоні асоційованої вірусно-бактеріальної інфекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Б.А. Іотенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 41 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти гестаційних і перинатальних ускладнень у жінок з вірусно-бактеріальною асоційованою інфекцією (АІ) шляхом розробки та впровадження системи лікувально-профілактичних заходів та оцінки їх ефективності. Проведено ретроспективний аналіз за п'ять років у Донецькому регіональному центрі охорони материнства та дитинства 925-ти історій й амбулаторних карт жінок з обтяженим акушерським анамнезом (мимовільними абортами та передчасними пологами, затримкою внутрішньо-утробного розвитку (ЗВУР) плода, плацентарною недостаністю) та виявлено, що частота АІ становить 84,25 %. За результатами детального аналізу виявлено основні недоліки в обстеженні, діагностиці та реабілітації цього контингенту жінок до настання планованої вагітності. Вивчено особливості репродуктивної функції, горманального й імунологічного статусів, спектра вірусо-бактеріальних асоціацій, які найчастіше зустічаються, стан рецепторного апарата ендометрія у невагітних жінок. На підставі одержаних даних виявлено, що хронічний ендометрит діагностовано у 67 % випадків, за цього було встановлено рецепторну недостатність ендометрія до стероїдних гормонів II і III ступеня, автоімунні маркери (антифосфоліпідних (АФЛА) або вовчакових антитіл (ВА)) вивляли в кожної п'ятої пацієнтки. Розроблено алгоритм обстеження та корекції виявлених порушень на стадії планування вагітності. Проведено обстеження жінок за умов настання їх вагітності стосовно наявності загострення інфекційного процесу, досліджено імунологічну реактивність, рівень гормонів фетоплацентраного комплексу, виконано УЗД, фето- та доплерометрію плацентарного кровотоку, наявності автоімунних маркерів. Розроблено програму обстеження та лікування, тактику розродження вагітних з АІ з урахуванням виявлених особливостей у гормональному та імунному статусах, а також змін функції плаценти та внутрішньоутробного плода. Виявлені зміни імунного статусу інтерпретовано як стан вторинного імунодефіциту з проявом автоімунного синдрому репродуктивної недостатності (утратою плода, наявністю авто- й ізоантитіл, гормональною дисфункцією яєчників і плаценти). Вивчено вплив запропонованих для лікування АІ екстракорпоральних методів гемокорекції - плазмаферезу у сполученні з пасивною імунізацією (інтравенозний імуноглобулін), на окремі ланки імунної системи, неспецифічну резистентність, гормональний профіль і гетостаз з обтяженим анамнезом в АІ, а також патогенетично обгрунтовано застосування даних методів у комплексному лікуванні вірусно-бактеріальної АІ, доведено їх високу ефективність. На підставі проведених досліджень розроблено та впроваджено програму реабілітації, лікування та профілактики ускладнень за АІ й оцінено її ефективність. Виявлено зниження втрат вагітності в 1,76 рази, частоти гестаційних ускладнень - 2,1, тяжкості перебігу інфекційного процесу - в 2,45, асфіксії немовлят - у 2,82, ЗУВР плода - у 3,25, кількості тяжких форм неонатальної інфекції - у 3,72 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.514 +
Шифр НБУВ: РА350607

Рубрики:

      
5.

Щербата Н.З. 
Розвиток зовнішньоекономічної політики Європейського Союзу в зонах вільної торгівлі : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.З. Щербата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено передумови й ефекти усунення бар'єрів у міжнародній торгівлі та закономірності формування зон вільної торгівлі. Розглянуто механізми функціонування зон вільної торгівлі Європейського Союзу. Проаналізовано комунітарну політику створення основ вільного обігу товарів і послуг із країнами-партнерами, лібералізацію умов капіталообміну ЄС у зонах вільної торгівлі, її вплив на становлення комунітарної міграційної політики, інтернаціоналізацію п'ятої свободи спільного ринку ЄС в угодах із країнами-партнерами. Досліджено формування засад вільної торгівлі між ЄС і Україною. Розкрито економічні наслідки створення зони вільної торгівлі ЄС з Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4)843 + У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА370967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Зікратий С.В. 
Розробка методу діагностування заглибних електроустановок для видобутку нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.В. Зікратий ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше створено математичну діагностичну модель установки електровідцентрових насосів (УЕВН), яка дозволяє описати зміну крутного моменту на валу заглибного електродвигуна (ЗЕД), обумовленого впливом дефектів робочих органів відцентрового насоса (величиною зносу спрямовувальних апаратів, робочих коліс, опорних шайб - нижніх і верхніх, захисних втулок валу). Наведено діагностичну модель ЗЕД, відцентрового насоса (ВН) та УЕВН в цілому, яка дозволяє визначити умови її працездатності. Встановлено закономірності зміни крутного моменту на валу ЗЕД, обумовлені впливом свердловинних факторів. З'ясовано, що напрацювання різних типорозмірів УЕВН до відмови на нафтопромислах Східної України описується експоненціальним законом розподілу та визначено його параметри, що дозволило розрахувати показники ефективності розробленої системи діагностування. Визначено закономірності зміни рівня гармонічних складових у спектрі крутного моменту на валу ЗЕД, обумовлені зносом робочих органів ВН. Виявлено діагностичну ознаку - відношення суми рівнів перших трьох гармонік до суми рівнів четвертої та п'ятої гармонік у спектрі крутного моменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05
Шифр НБУВ: РА317584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дегтярьов В.В. 
Розробка точечних методів і засобів вимірювання діпольних магнітних моментів джерел зовнішнього магнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.В. Дегтярьов ; Харк. держ. НВО "Метрологія". — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки ефективних магнітометричних методів, способів і пристроїв контролю компонент діпольних магнітних моментів джерел зовнішнього магнітного поля (ЗМП). Отримано математичні моделі мультиполів включно до п'ятої гармоніки. Розроблено на підставі мультипольного аналізу ЗМП восьми- та дванадцятиточечні магнітометричні методи і схемотехнічні рішення трьохканальних завадозахищених вимірювальних пристроїв, методи оцінки методичної похибки та завадозахищеності вимірювальних пристроїв, запропоновано способи вимірювання параметрів полярної діаграми, ЗМП кожного з електротехнічних пристроїв при їх сумісній роботі, максимального значення ЗМП багатофідерних розподілених щитів і технічних об'єктів у цілому. Результати можуть бути використані при розробці зособів вимірювання діпольних магнітних моментів джерел ЗМП, прогнозуванні їх метрологічних характеристик, контролі електромагнітного стану в зонах енергетичних та промислових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З222.1-5

Рубрики:

      
8.

Сіреджук П.С. 
Соціально-економічне становище і культурне життя німецької меншини Східної Галичини (20 - 30-і роки XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / П.С. Сіреджук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено соціально-економічне становище та культурне життя німецької національної меншини Східної Галичини у міжвоєнний період. Визначено чисельність і розселення німецького етносу у краї у даний період, охарактеризовано національний склад населення німецьких поселень, визначено його етноправовий статус у складі II Речі Посполитої. Досліджено розвиток основних галузей господарства східногалицьких німців - землеробства, тваринництва, ремесла, торгівлі, а також допоміжних промислів (бджільництва, мисливства та рибальства) та кооперативний рух. Вивчено стан початкової та середньої освіти, діяльність Дорнфельдського народного університету, культурно-освітніх організацій, хорових і театральних колективів, релігійне життя та роботу національних біблітек і клубних установ - "Німецьких домів". Доведено, що релігійні конфесії, зокрема протестантські, початкова та середня школи, культурно-освітні осередки, хорові та театральні колективи бібліотеки та "Німецькі доми" німецької меншини краю відіграли важливу роль у збереженні історичної пам'яті та національної ідентичності і сприяли відродженню національної культури. Зроблено висновок, що німці Східної Галичини були лояльними громадянами польської держави, спростовано твердження про їх роль як "п'ятої колони" Німеччини. Наведено загальну характеристику взаємовідносин східногалицьких німців з українцями, поляками та євреями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9НІМ)61-7 + Т3(4УКР331)61-56
Шифр НБУВ: РА371760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Матвєєнко М. С. 
Оптимізація інтенсивної терапії в періопераційному періоді багатоетапної оперативної корекції з періодами очікування при політравмі / М. С. Матвєєнко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Рудик А. О. 
Трансформація інституту монархії в сучасному світі. / А. О. Рудик. — Б.м., 2021 — укp.

Збереження монархічної форми державного правління в умовахглобалізації та загальної демократизації світу є специфічним явищем. Трохибільше п'ятої частини від усіх нині існуючих країн складають саме монархії.Причому деякі з них відіграють важливу політичну та економічну роль насвітовій арені. Це зумовлює не лише наукову, а й практичну зацікавленість вдослідженні трансформації інституту монархії та перспектив його збереженняу світі в контексті оцінки політичної стабільності таких впливових монархійяк, наприклад, Катар, Саудівська Аравія та Японія. Україна не є монархією іне межує з жодною з них, однак має тісні зв'язки з деякими з них, зокрема,Велика Британія, Іспанія та Нідерланди є значними економічними партнерамиУкраїни, нарощуються контакти з Катаром та ОАЕ^UPreservation of the monarchical form of government in the context ofglobalization and overall democratization of the world is a unique phenomenon.Slightly more than a fifth of all existing countries are monarchies. And some of themplay an important political and economic role on the world stage. Accordingly, thisleads not only to scientific but also practical interest in studying the transformationof the monarchy's institution and the prospects for its preservation in the context ofassessing the political stability of such influential monarchies as Qatar, SaudiArabia, and Japan. Ukraine is not a monarchy and does not border on any of them,but it has close ties with some of them. For example, Great Britain, Spain and theNetherlands are significant economic partners of Ukraine. Also, our country built upcontacts with Qatar and the UAE


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гуцуляк Г. С. 
Продуктивні якості лактуючих корів промислового комплексу за тривалого періоду яловості та безпліддя / Г. С. Гуцуляк. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі викладені матеріали досліджень продуктивних та відтворних якостей голштинських корів за інтенсивної технології їх експлуатації. Ретроспективний аналіз стада та експерименти показали, що жива маса лактуючих голштинських корів упродовж господарського використання має динамічний характер, за якого вона нарощується до третьої лактації, потім йде невпинний її спад до п'ятої лактації. Натомість, реалізація генетичного потенціалу молочної продуктивності збільшується до четвертої лактації, а лише потім знижується. Стадо корів промислового комплексу характеризується задовільними показниками відтворної функції, за яких може проявлятися скорочена, стандартна, подовжена та тривала лактація.^UIn dissertation work presents the materials of research of the productive and reproductive qualities of Holstein cows in the conditions of industrial technology of milk production. A retrospective analysis of the herd and the experiments showed that the live weight of Holstein cows during exploitation has a dynamic character, increases from 594.4 kg in first-heifers to 673.0 kg in cows of the third lactation, and then decreases to 584.0 kg. At the same time, the realization of the genetic potential of the milk productivity of cows increases until the fourth lactation and is, in terms of 305 days, an average of 9575.2 kg (9391.5 kg of 4% milk), after which it decreases to a level of 9325.8 kg (9171.8 kg of 4% milk). Such dynamics of the main characteristics indicates some physical and physiological depletion of animals by intensive exploitation technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського