Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (764)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАПЕРОВІ$<.>+<.>K=МАКЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трушаков Д.В. 
Автоматизована система неруйнівного контролю порушень суцільності металу при виготовленні деталей циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.В. Трушаков ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо удосконалення неруйнівного контролю відповідальних деталей гідронасоса шляхом створення автоматизованої системи даного процесу на основі методу вихорових струмів. Запропоновано спосіб повного відсторонення від впливу зазору між вихорострумовим перетворювачем і контрольованою поверхнею феромагнітного виробу. Здійснено технічну реалізацію макетів вихорострумового дефектоскопа та автоматизованої системи на базі однокристального мікроконтролера сімейства MCS51.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-7 с108 +
Шифр НБУВ: РА332637

Рубрики:

      
2.

Усов В.В. 
Автоматизований контроль параметрів крокових електромеханічних перетворювачів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Усов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод вимірювального контролю кутових положень, який допомагає досягнути максимального значення швидкодії, що обмежується тривалістю перехідного процесу об'єкту контролю. Вдосконалено математичну модель пускових характеристик (ПХ) чотирифазних крокових електромеханічних перетворювачів (КЕП), яка допомагає враховувати низькочастотні провали моменту і явище змінення активного опору обмоток в результаті нагрівання. Модифіковано метод автоматизованого контролю ПХ КЕП, швидкодія яких більш, як у 100 разів вища. Запропоновано методику автоматизованої метрологічної атестації та нормування похибок відпрацювання кроку, що допомагає класифікувати об'єкти контролю за класами точності. Розроблено програмне забезпечення для моделювання електромеханічних процесів у крокових перетворювачах в статичному та пусковому режимах роботи, а також макетний зразок засобу контролю параметрів КЕП, що забезпечує максимальну швидкодію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 +
Шифр НБУВ: РА370311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Верещагін І.І. 
Автоматизований синтез і моделі гнучких комп'ютерних професійних тренажерів широкого призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.І. Верещагін ; НАН України, М-во освіти і науки України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На основі системного підходу, Віденського методу розробки і мови даного методу VDM-SL, який застосовується для викладу денотаційної семантики перспективних програмних комплексів гнучких тренажерів, а також методу об'єктно-орієнтованого програмування мовою С++ висвітлено наукові результати. Розроблено модель індивідуальних гнучких комп'ютерних професійних тренажерів для навичок прийняття оперативних управлінських рішень. Описано денотаційну модель автоматизованого рішення задач даних тренажерів, синтезованих в інструментальному середовищі їх візуальної розробки. Викладено методику натурного макетування на комп'ютері денотаційних моделей зазначеного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА350919

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Поспєлов Б.Б. 
Адаптація авіаційних радіотехнічних систем в умовах ситуаційної невизначеності: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / Б.Б. Поспєлов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіаці. ін-т". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Удосконалено теорію та методологію підвищення якості інформаційного обміну (ІО) в авіаційних радіотехнічних системах (АРТС) за умов ситуаційної невизначеності (СН) та обмеженого частотно-енергетичного ресурсу на базі використання нового класу динамічних трактів передачі інформації (ДТПІ), адаптованих до СН. Встановлено критерії оптимальності та розроблено математичні моделі ДТПІ, на базі яких удосконалено методологію їх погодженої та розмежованої адаптації за різних рівнів СНТ в АРТС. Запропоновано підхід щодо дослідження ефективності методів адаптації за динамічних умов з урахуванням характеристик апертури. Розроблено новий підхід щодо формування опорного сигналу в ДТПІ за умов СН, заснований на використанні спектральної надмірності сигналів. Показано, що злагоджена адаптація ДТПІ дозволяє більш ніж на порядок (у порівнянні з адаптацією ДТПІ на приймальному боці) збільшити поточну пропускну здатність, знизити величину відносної середньої квадратичної похибки передачі сигналів й імовірнісь похибки прийому. Запропоновано новий підхід щодо модифікації методів адаптації, який дозволяє забезпечити підвищену локальну швидкість та якість адаптації за умов істотної динаміки СН та наявності інструментальних похибок. Розроблено й апробовано макет адаптивного тракту обробки на приймальному боці ДТПІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О578.24 +
Шифр НБУВ: РА352788

Рубрики:

      
5.

Мичуда Л.З. 
Аналогові функціональні перетворювачі на комутованих конденсаторах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Л.З. Мичуда ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню принципів побудови та створенню нових аналогових функціональних перетворювачів з підвищеною точністю та розширеними функціональними можливостями на основі використання явища перерозподілу заряду в комутованих конденсаторах аналогових функціональних перетворювачів на комутованих конденсаторах (АФПК). Виконано класифікацію перетворювачів. Запропоновано та розроблено нові класи АФПК, зокрема, типу: логарифматор-антилогарифматор, N-логарифматорів-антилогарифматор на двох і одній конденсаторних комірках; з додатковим арифметичним блоком, а також - аналого-цифрові функціональні перетворювачі. Розроблено математичні та фізичні моделі АФПК. Запропоновано аналітичні вирази для характеристик перетворення та оцінки похибок АФПК. Розроблено алгоритми та пакет прикладних програм для дослідження АФПК на ЕОМ і макетні зразки АФПК, наведено результати досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.39

Рубрики:

      
6.

Ярута В.О. 
Біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.О. Ярута ; Харк. нац. й ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено питання розробки методології побудови біотехнічної системи нормалізації функціонального стану людини (БТС Н). Показано, що сучасні біотехнічні системи медичного призначення мають вузьку спеціалізацію, виявлено їх недостатню ефективність під час проведення комплексної діагностики та терапії людини за декількома методами у режимі реального часу за різних умов. Для розв'язання даних задач запропоновано використовувати БТС Н. Наведено її узагальнену модель, алгоритм функціонування й основні рекомендації щодо медико-технічних вимог стосовно розробки її технічної підсистеми. Доведено доцільність використання БТС Н методу дистанційної великомасштабної ортогональної електрокардіографії у поєднанні з методами математичного аналізу ритму серця, електропунктурної діагностики (Накатані, Гойденка) й кольоропунктури у розробленій модифікації, а також методу електропунктури. Удосконалено модель живих тканин й розроблено універсальну систему відведень та пристрій для вимірювання біоелектричних параметрів. Визначено тип вимірювального електрода та джерела світла, розроблено діючі макети окремих функціональних блоків БТС Н.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.4 с05 +
Шифр НБУВ: РА342609

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Сєрікова О. А. 
Вдосконалення методів діагностування та прогнозування технічного стану двигуна внутрішнього згоряння автомобіля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / О. А. Сєрікова ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано адаптивний метод непрямого оцінювання технічного стану ДВЗ за параметрами, що допускають контроль в процесі функціонування двигуна, з використанням штучних нейронних мереж і систем нечіткого виводу під час обробки інформації. Розроблено автоматизований програмно-апаратний комплекс оцінювання технічного стану та прогнозування залишкового ресурсу ДВЗ. Виготовлено його макетний зразок, а також розроблено та відлагоджено необхідне програмне забезпечення. Наведено структурні схеми програмно-апаратного комплексу для реалізації у вигляді бортового автомобільного пристрою й автономного вимірювального комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-082
Шифр НБУВ: РА384819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вельган Р.Б. 
Вимірювальна система для контролювання формованої бляхи на основі триангулювання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.Б. Вельган ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 22 с. — укp.

З метою створення методичного забезпечення автоматизованих систем оптичного контролювання напрацьовано алгоритмічні та технічні рішення та синтезовано нову процедуру вимірювання для уможливлювання сканування 3D-координат поверхонь плоскої деталі з двох боків, а також розроблено нові ефективні алгоритми опрацювання одержаних наборів даних для визначення просторового розподілу товщини. В результаті сканування поверхонь деталі створюється цифрове відображення об'єкта дискретними наборами точок його лицьової та зворотньої поверхонь, для одержання якого структуру системи доповнено комп'ютерокерованим обертальним столом. За допомогою розробленого обчислювального алгоритму для кожної точки однієї поверхні здійснюється пошук найближчого елементу на змодельованій сіткою трикутників протилежній поверхні і на нього опускається перпендикуляр. Застосування запропонованого способу дає змогу визначати локальну товщину та її поверхневий розподіл у критичних ділянках деталі. Створено макет системи, одержано експериментальні дані й оцінено роботу розроблених агоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К672-7с +
Шифр НБУВ: РА351358

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Сушич О.П. 
Доступність супутникових навігаційних систем при управлінні повітряним рухом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / О.П. Сушич ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Створено експериментально-теоретичну модель та апаратно-програмний комплекс оцінки доступності супутникових радіонавігаційних систем для довільних маршрутів і часу польоту повітряного корабля (ПК), обладнаного засобами супутникової радіонавігації, з метою підтримки гарантованого рівня безпеки польотів. Розроблено методику оцінки доступності супутникових навігаційних систем (СНС) з застосуванням агрегативної моделі та узагальненої моделі доступності СНС. Запропоновано узагальнений алгоритм визначення доступності СНС на всіх етапах польоту ПК і визначено його основні характеристики. Розроблено нову структуру та створено апаратно-програмний комплекс оцінки доступності СНС, а також структуру керуючої програми апаратно-програмного комплексу. Наведено детальний опис програмних функцій обробки даних навігаційних супутників (НС). Достовірність та ефективність розроблених методик та алгоритмів підтверджено шляхом верифікації одержаних результатів розрахунку доступності СНС на макеті апаратно-програмного комплексу з даними високоточних супутникових навігаційних приймачів GG24 та ProPak-G2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1 +
Шифр НБУВ: РА344034

Рубрики:

      
10.

Афанас'єв В.І. 
Електромагнітне випромінювання і тепловий вплив високопервеансних електронних потоків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.І. Афанас'єв ; Ін-т радіофіз. та електрон. ім. О.Я.Усікова НАН України. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесів формування високопервеансних електронних потоків з поздовжньою компресією просторового заряду (ПКПЗ), виконані з використанням числових розрахунків та моделювання електронних гармат. Розроблено електронні гармати потужністью від 0,5 до 150 кВт та макети НВЧ приладів сантиметрового та міліметрового діапазонів. Встановлено, що у високому вакуумі електронні потоки з ПКПЗ мають гаусів розподіл густини току в поперечному розрізі. Керування потоками в динаміці руху та взаємодія з металами дозволило підвищити ефективність ряду технологічних процесів. Досліджено процес генерації гальмівного рентгенівського випромінювання та визначено умови використання даного випромінювання в рентгенівській літографії. Наведено особливості взаємодії електронних потоків з матеріалами мішень. Запропоновано методи реєстрування та подавлювання плазмових коливань в зоні дії електронного променя. Проведено дослідження процесів напилювання, очистки, наплавлення та зварювання металів електронними потоками з великим просторовим зарядом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5
Шифр НБУВ: РА321326

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Ремарчук М.П. 
Енергозберігаючі силові передачі будівельно-дорожніх машин: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.04 / М.П. Ремарчук ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему зростання продуктивності та зниження неефективних витрат палива у робочому циклі будівельно-робочих машин (БДМ). Удосконалено силові передачі і, зокрема, їх гідросистеми за рахунок підвищення циклового коефіцієнта корисної дії (ККД) системи оператор - БДМ - середовище (ОМС). Розроблено математичні моделі для визначення загального ККД гідросистем БДМ на всіх стадіях життєвого циклу, раціонального діаметра трубопроводу гідросистем БДМ у разі їх проектування як об'єкта системи. Розроблено експериментально-теоретичний метод і створено макетний комп'ютерний комплекс для вимірювання загального ККД, часу напрацювання та визначення залишкового ресурсу роботи гідросистем БДМ. Одержано імітаційні моделі для визначення граничних величин ККД і часу напрацювання, завдяки яким установлено діапазон ефективного використання гідросистем БДМ за умов експлуатації. Уточнено математичні моделі, які характеризують процес рідинного змащення у рухомих з'єднаннях деталей гідроциліндрів і гідророздільників. Запропоновано та доведено гіпотезу про близькість потужностей, одна з яких витрачається на зрушення поршня гідроциліндра, а інша - на забезпечення його сталого режиму роботи. Удосконалено систему управління клапанними розподільниками та гідроциліндрами, здатними функціонувати у складі гідромотора різних механізмів БДМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-04 + О311-06-5-04 +
Шифр НБУВ: РА360683

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Вовна О.В. 
Комп'ютеризована інформаційно-вимірювальна система контролю концентрації метану у вугільних шахтах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Вовна ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби підвищення швидкодії вимірювача у разі необхідної точності контролю концентрації метану у вугільних шахтах на базі оптико-абсорбційного методу контролю з відкритим оптичним каналом за умов обліку та компенсації впливу дестабілізуючих факторів. Розроблено математичну модель вимірювача, яка передбачає використання оптико-абсорбційного методу контролю концентрації метану та враховує вплив дестабілізувальних факторів рудничної атмосфери (зміни температури та тиску, концентрації вугільного пилу) на параметри оптоелектронного вимірювача, що дозволило оцінити метрологічні характеристики вимірювальної системи за реальних умов експлуатації. Розроблено метод нелінійної мультиплікативної компенсації впливу вугільного пилу на результати виміру концентрації метану, який передбачає введення у вимірювальну систему додаткового компенсаційного відкритого оптичного каналу, що дозволяє експлуатувати вимірювач за умов високої запиленості атмосфери вугільних шахт. Обгрунтовано структурно-алгоритмічну організацію комп'ютеризованої ІВС контролю концентрації метану у вугільних шахтах. Розроблено макетний зразок даного контролю, за результатами його дослідження оцінено швидкодію та точність розробленого вимірювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.1-7с-5 +
Шифр НБУВ: РА364621

Рубрики:

      
13.

Тархан Л.З. 
Макетно-графічне моделювання як засіб вивчення технології швейних виробів майбутніми інженерами-педагогами: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.З. Тархан ; Ін-т. педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз підготовки спеціалістів для швейної галузі. Проаналізовано зміст професійної діяльності спеціалістів швейного виробництва. Визначено функції майбутніх інженерів-педагогів. Проведено відбір і систематизацію навчального матеріалу. Визначено місце образних компонентів у створенні уявлень про конструктивні елементи швейних виробів та розроблено систему макетно-графічних засобів наочності. Вдосконалено методику вивчення курсу "Технологія швейних процесів" на основі макетно-графічного моделювання. Встановлено, що рівень сформованості графічних знань та вмінь значно вищий у студентів експериментальних груп. Представлено навчально-методичну документацію для професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА321594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Василишин Р. Й. 
Медико-соціальне обгрунтування інформаційної госпітальної системи управління якістю медичної допомоги: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03 / Р. Й. Василишин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Проведено медико-соціальне обгрунтування та розробка інформаційної госпітальної системи автоматизованої експертизи якості надання медичної допомоги на засадах створених її протоколів та обліку фактично наданих медичних ресурсів. Розроблено комплексну технологію управління якістю діагностичного та лікувального процесів за умов стаціонарів різного рівня на прикладі невідкладної допомоги хірургічним хворим. Запропоновано автоматизовану технологію ціноутворення в клінічній медицині. Обгрунтовано та розроблено якісно новий організаційно-економічний механізм управління якістю стаціонарної медичної допомоги на підставі комплексних технологічних підходів формування моделей клінічних випадків з переліком діагностичних процедур і хірургічних операцій по їх забезпеченню. Визначено принципи формування класифікаторів і довідників медичних процедур і хірургічних операцій, які забезпечують формування макетів клінічних випадків на окремі захворювання. Розроблено технології медико-економічного планування діяльності лікувально-профілактичного закладу з обліком фактично наданих медичних і фінансових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА377506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сахарук О.М. 
Метод та інформаційно-вимірювальна система кореляційного аналізу спекл-зображень поверхонь матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Сахарук ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод оптичної спекл-кореляції, заснований на використанні архітектури корелятора спільного перетворення (КСП). Розроблено новий нелінійний фільтр, принцип дії якого полягає у бінаризації спільного енергетичного спектра (СЕС) КСП з використанням кільцевого медіанного порогу. Створено інформаційно-вимірювальну систему (ІВС) на базі нового методу оптичної спекл-кореляції. Проаналізовано похибки даної системи за допомогою тестових спекл-зображень. Обгрунтовано доцільність застосування оптико-цифрової ІВС, в якій для реалізації операцій кореляції фрагментів спекл-зображень використано КСП з бінаризацією кільцевим медіанним порогом. Досліджено процеси деформування та руйнування листових дюралюмінієвих зразків та поперечні переміщення сталевих балкових зразків з використанням розробленої системи. Створено діючий макет гібридного оптико-цифрового спекл-корелятора з цифровим першим каскадом та оптичним другим каскадом та проаналізовано тестові спекл-зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306-1 с3 +
Шифр НБУВ: РА345023

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Глотов В.М. 
Методи навігаційно-цифрової фотограмметрії при дослідженні кінематичних процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.02 / В.М. Глотов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні та технологічні засади вивчення кінематичних процесів засобами цифрового фотограмметричного знімання (наземного та повітряного) за фіксації просторового положення знімальної системи. Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність застосування лінійних операторів для опрацювання зображень у кінематичній цифровій фотограмметрії. Розроблено способи врахування дисторсії цифрових знімальних камер за напрямками та попіксельно. Створено математичну модель (на засадах цифрової кінематичної фотограмметрії) для визначення кількісних параметрів льодовиків Антарктичного узбережжя. Запропоновано методику створення цифрових великомасштабних планів Антарктичного узбережжя та прилеглих до нього островів. Розроблено методики спостереження за деформаціями інженерних споруд цифрових стереофотограмметричним методом. Наведено методику створення цифрових фронтальних планів та інтер'єрів споруд. Створено методику оперативного визначення координат і виявлення об'єктів цифровим стереофотограмметричним комплексом під час виконання миротворчих операцій. Розроблено макетні зразки цифрового фототеодоліта, аерофотопристрою та комплексу "GPS - знімальна камера", а також методику проведення знімальних робіт. Запропоновано методику дослідження GPS за кінематичного режиму її використання з аерознімальною системою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.8 +
Шифр НБУВ: РА349395

Рубрики:

      
17.

Жежнич П.І. 
Методи та засоби організації реляційних баз часово-залежних даних: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.03 / П.І. Жежнич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну проблему підвищення якості реляційних баз даних у разі їх довготривалого використання незалежно від особливостей предметної області, програмних і апаратних засобів з використанням розроблених теоретичних засад і програмних засобів організації реляційних баз даних як інформаційних продуктів з урахуванням часових залежностей даних. Розроблено формальну узагальнену інформаційну модель предметної області, метамоментну часову реляційну модель даних на підставі введеного поняття часово-залежних даних. Наведена модель є базовою для нових методів подання реляційних баз даних за допомогою XML-технологій і повного набору операцій для маніпулювання реляційними базами даних з урахуванням часу як набору шаблонів SQL-запитів. Розроблено методи оцінювання якості реляційних баз даних з урахуванням часу на підставі стандарту ISO-9126, що визначає напрямки підвищення якості реляційних баз даних як інформаційного продукту. Запропоновано параметри якості реляційних баз даних як інфомаційних продуктів для їх тривалого використання. Розроблено декілька макетів реляційних баз часово-залежних даних. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень підтверджено коректність постановки задачі, вірогідність побудованих формальних моделей і ефективність розроблених методів і засобів організації реляційних баз часово-залежних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611 +
Шифр НБУВ: РА363898

Рубрики:

      
18.

Сисак Р.М. 
Методи та системи статистичної діагностики дизель-генераторів на базі циклічних процесів: Автореф. дис... канд. техн.: 05.11.16 / Р.М. Сисак ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання статистичного підходу до технічного діагностування електротехнічного та енергетичного обладнання, яке працює у циклічному режимі. Побудовано нові математичні моделі діагностичних сигналів у вигляді лінійних періодичних процесів. Розроблено методи статистичного спектрального аналізу даних сигналів із застосуванням моделей дійсних гармонізованих випадкових процесів, а також методи статистичного імітаційного моделювання реалізацій лінійних періодичних процесів. Запропоновано й обгрунтовано нові діагностичні ознаки - стрибки спектральної функції діагностичних процесів. Створено макет інформаційно-вимірювальної системи для здійснення діагностики дизель-електричних генераторів 5Д70 та проаналізовано його метрологічні характеристики з використанням методу статистичної лінеаризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5-082.05
Шифр НБУВ: РА313677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Зіяд Сулейман Ахмад Халайбєх 
Моделювання мережевих та нейромережевих структур засобами нечітких мереж Петрі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Зіяд Сулейман Ахмад Халайбєх ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Наведено нове вирішення проблеми моделювання мережних та нейромережних структур з елементами нечіткої логіки, засобами нечітких мереж Петрі. Синтезовано варіант апарата даних мереж, придатний для моделювання мережних та нейромережних структур, що містять елементи нечіткої обробки інформації. Розроблено принципи програмної реалізації синтезованого апарата нечітких мереж Петрі. Проведено макетування програмного продукту, що реалізує нечіткі мережі Петрі. Розроблено методи моделювання елементів нечітких і нейронних мережних структур засобами синтезованого апарата нечітких мереж Петрі. Принципи моделювання продемонстровано на прикладах одноконтурного нечіткого регулятора Мамдані-Заде, моделей нейронів Маккалоха-Пітса, Фукушими й сігма-пі, а також елементів нейронної мережі Кохонена. Розроблено методи й алгоритми застосовані під час моделювання мережних та нейромережних структур у промисловості, на транспорті та у зв'язку. Доведено, що для реалізації моделей не потрібні спеціалізовані обчислювальні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 +
Шифр НБУВ: РА343646

Рубрики:

      
20.

Струтинський С. В. 
Наукові основи розробки регульованих сферичних опор рідинного тертя для просторових механізмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.02 / С. В. Струтинський ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено принципово новий підхід до вибору основних параметрів регульованих сферичних опор рідинного тертя просторових механізмів з застосуванням методів Монте-Карло. Вперше запропоновано струменеву систему регулювання положення сфери шляхом зміни гідродинамічного опору потоку на виході щілини гідро-, аеростатичної або комбінованої аеро-гідростатичної сферичної опори. Сформульовано основні положення теорії проектування сферичних опор, які реалізовані в розробках на рівні макетного та дослідного зразка та встановлено закономірності реальної геометрії точних сферичних поверхонь, які базуються на розв'язку багатовимірної задачі оптимізації методом Монте-Карло. Побудовано математичні моделі статичних і динамічних характеристик сферичної опори рідинного тертя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.16
Шифр НБУВ: РА380011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського