Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (1125)Книжкові видання та компакт-диски (448)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРТИТУР$<.>+<.>K=ОПЕРЕТ$<.>+<.>K=ГУЦУЛК$<.>+<.>K=КСЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 164
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмаченко А.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у жінок, що працюють і проживають в умовах аерогенного навантаження викидами коксохімічного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.О. Єрмаченко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патогенез дезадаптаційних зсувів у системі мати - плацента - плід, вивчено взаємозв'язок порушень клініко-функціональних, біохімічних, імунних і гормональних показників гомеостазу вагітних, що контактують зі шкідливими викидами коксохімічного виробництва, а також у порівняльному аспекті розвиток акушерської та перинатальної патології у цих вагітних. Доведено, що метаболічні зсуви у разі мікроінтоксикації ксенобіотиками з'являються у вагітних у ранні терміни, прогресують з розвитком гестаційного процесу та є головною ланкою у складному ланцюгу патогенезу екологічно індукованої фетоплацентарної недостатності (ФНП). Запропоновано науково-обгрунтовану схему профілактики ФНП з метою підвищення адаптаційних резервів системи мати - плацента - плід за умов дії шкідливих викидів коксохімічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р124.505.14-4 +
Шифр НБУВ: РА338284

Рубрики:

      
2.

Іваницька Я.А. 
Оперна вистава як семіотичний об'єкт: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Я.А. Іваницька ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Вперше в Україні проведено дослідження оперної вистави у контексті семіотичної теорії. Розкрито сутність театрально-сценічного та виконавського текстів як засобів перекодування інформації, закладеної в тексті твору та способів творення нового тексту. Вперше за певними спільними критеріями досліджено достатньо відмінні музичні твори, що репрезентують творчість представників різних національних шкіл першої третини XX ст. - опер "Мадам Батерфляй" Дж.Пуччіні та "Катерина Ізмайлова" Д.Шостаковича у процесі семіозису, в якому усі складові театрально-музничної дії набувають значення певного знакового явища. Встановлено, що кожний компонент музичного театру характеризується багатофункційними властивостями, зміст яких розкривається у синтагматичних і парадигматичних зв'язках. Проаналізовано знакові функції засобів виразності, які використовує оперний актор у процесі створення образу та виконання вистави. Виявлено взаємодію різних культурних кодів в опері "Мадам Батерфляй" Дж.Пуччіні, закладених на рівні лібрето, композиторської партитури, театрально-сценічного тексту та музичної інтерпретації. Розглянуто парадоксальні критичні оцінки опери "Катерини Ізмайлова" Д.Шостаковича, вперше здійснено детальний аналіз двох редакцій даного музичного твору. Другу редакцію опери визначено як семіотичний парадокс. Інтерпретації операціональних і статичних знаків у "Катерині Ізмайловій" розглянуто в процесі утворення нового смислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.410.41-712 + Щ335.41-712 +
Шифр НБУВ: РА356032

Рубрики:

      
3.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
4.

Агарков О.В. 
Закономірності формування, фактори ризику та заходи щодо профілактики травматизму підлітків в умовах урбанізованого регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Агарков ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів довгострокового вивчення установлено загальні закономірності динаміки, рівня та структури травматизму, а саме: хвильовий характер, наявність сталих максимумів і мінімумів динаміки, поділ травматизму на 5 статистично вірогідних рівнів (низький, середній, вище за середній, високий, дуже високий), залежність динаміки, рівня та структури травматизму від екологічних і соціальних факторів, психологічної напруги у суспільстві, психо-типологічні особливості та загальний рівень здоров'я підлітків, стійкі рангові рівні у структурі та провідна роль у формуванні рівня травматизму побутових і вуличних травм. Проведено рангову класифікацію ступеня травмонебезпечності факторів ризику побутового, спортивного та вуличного травматизму підлітків. Установлено головні фактори ризику побутового та вуличного травматизму підлітків, що зумовлюють його підвищення за умов урбанізованого регіону. Уточнено, розвинуто та класифіковано за ступенем травмонебезпечності та результативності фактори ризику спортивного травматизму підлітків. Установлено критеріальні величини частоти виникнення різних видів травматизму серед підлітків. Розроблено його кількісні та якісні стандарти. З'ясовано інгібіторну роль екологічних ксенобіотиків у регенеративних процесах кістково-м'язової системи. Обгрунтовано комп'ютеризовані клініко-статистичні критерії тяжкості та клінічної динаміки черепно-мозкових травм. Створено комп'ютерну програму системного вивчення черепно-мозкового травматизму. Сформульовано принципи профілактики травматизму підлітків за умов урбанізованого регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.845.8 +
Шифр НБУВ: РА358102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Андросова В.І. 
Хасидський рух Хабад у процесі адаптації до суспільно-політичних і соціокультурних реалій українського соціуму: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.І. Андросова ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.Сковороди. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації хасидського руху Хабад до суспільно-політичних і соціокультурних реалій українського соціуму. З'ясовано, що як і поява всього східноєвропейського хасидизму, Хабад не був детермінований винятково соціальними умовами. Доведено, що хасидизм сформував нову парадигму духовно-практичного освоєння традиційного іудаїзму. Встановлено, що Хабад Любавич як органічна частина феномену хасидизму відрізняється збалансованим поєднанням емоційної та раціональної складових. Виявлено, що на початку третього тисячоліття Хабад Любавич стає головною силою відновлення релігійної традиції на всьому пострадянському просторі, зокрема в Україні. Встановлено, що Хабад Любавич зміг імплементувати до сучасного українського контексту механізми залучення світського єврейства до релігійного життя, актуалізувати духовну, культурну та соціальну роль релігійної громади у сучасному соціумі. Доведено, що Хабад Любавич репрезентує цінності ортодоксального іудаїзму, в якому традиціоналізм і консерватизм не трансформується в агресивний фундаменталізм і ксенофобію. Зроблено висновок, що спрямованість на активний діалог з суспільством дає можливість руху Хабад Любавич успішно конкурувати і перемагати інших представників іудаїзму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э368 +
Шифр НБУВ: РА362950

Рубрики:

      
6.

Антюфєєва О.І. 
Застосування методу біохемілюмінесценції в токсикологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.І. Антюфєєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше визначено ступені токсичності та кумуляції ксенобіотиків за параметрами динамічних кривих інтенсивності біохемілюмінесценції з обгрунтуванням прогнозу потенційної небезпеки нових синтезованих хімічних сполук. Розроблено класифікацію рівнів важкості токсифікації тварин та виявлено органи-мішені для кожного з досліджуваних ксенобіотиків. Показано, що інтенсивність індукованої та спонтанної біохемілюмінесценції сироватки крові є більш чутливим у тестом порівнянні з біохімічними методами у випадку виявлення алергійних і шкіряно-резорбтивних властивостей ксенобіотиків. Виявлено кореляційний зв'язок між рівнем інтенсивності хемілюмінесценції водяних розчинів ксенобіотиків та їх стабільністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.5 + Е60*725.8 +
Шифр НБУВ: РА344226

Рубрики:

      
7.

Білявська С.Б. 
Корекція експериментального гіпотиреозу шляхом комбінованої трансплантації органотипових культур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.Б. Білявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено вплив комбінованих ауто-, ало- та ксенотрансплантацій нативних фрагментів і органотипових культур щитовидних залоз (ОКЩЗ) щурів і новонароджених поросят з тканинами надниркових залоз і гіпофізу на перебіг післяопераційного гіпотиреозу в щурів. Виявлено вірогідне зростання рівня тироксину у середовищі культивування під впливом дб-цАМФ, фрагментів надниркових залоз і гіпофізу, а також фізіологічних концентрацій кортостерону та ТРГ. Після комбінованого культивування з тканинами надниркових залоз і гіпофізу ОКЩЗ зберігали фолікулярний каркас і достатню кількість життєздатних клітин. Установлено максимальну ефективність алографтів нативних фрагментів ЩЗ і комбінованих ксенографтів нативних фрагментів щитовидних і надниркових залоз у корекції гіпотиреоїдного стану та супутніх метаболічних порушень. Одержано дані про позитивний вплив комбінованого культивування тканин щитовидної, надниркових залоз за умов їх комбінованої трансплантації на морфофункціональні характеристики основного графту та на тиреоїдний статус тварин-реципієнтів у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 +
Шифр НБУВ: РА357289

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Бабич Л.В. 
Ліпіди і ліпопротеїни крові та печінки за дії іонізуючого випромінювання та ксенобіотиків на організм: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Бабич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми виникнення біохімічних порушень за умов окремої та комбінованої (разової або хронічної) дії на організм іонізуючого випромінювання (у сумарній дозі 1,0 Гр), кадмію або карбендазиму (у сумарних дозах 1 мг/кг та 750 мг/кг маси тварин). Виявлено гепатотоксичний ефект карбендазиму та кадмію (за умов хронічного надходження), який посилюється у комбінації з дією іонізуючого випромінювання. Встановлено дисліпопротеїнемію крові та зниження вмісту холестеролу, тріацилгліцеролів і фосфоліпідів у препаратах печінки та тонкої кишки, що найбільше проявляється за умов іонізуючого опромінення, а також за комбінованої дії радіації та кадмію. Доведено, що зниження ліпопротеїнів дуже низької щільності крові поряд зі зменшенням вмісту тріацилгліцеролів свідчить про порушення обміну тріацилгліцеролів за умов іонізуючого опромінення. Виявлено зміни у вмісті холестеролу та ліпопротеїнів низької щільності за умов хронічного досліду. Доведено, що дисліпопротеїнемія крові за хронічного надходження кадмію переважно обумовлено змінами в обміні холестеролу. Виявлено відмінності у перерозподілі ліпопротеїнів сироватки крові та зміни у співвідношеннях різних фракцій ліпопротеїнів залежно від характеру зовнішнього впливу. Обгрунтовано можливість використання даних показників для оцінювання дії зовнішніх чинників на організм. Встановлено порушення прооксидантно-антиокисного гомеостазу за умов окремої та комбінованої дії усіх досліджуваних чинників. Методом факторного аналізу вивчено біохімічні показники крові та різні прояви реакції організму. Запропоновано їх групування (як відповіді організму на разову окрему дію опромінення та кадмію; на хронічну окрему дію кадмію й опромінення або окрему дію карбендазиму; на комбіновану дію кадмію й опромінення або карбендазиму й опромінення). Виділено групи показників крові, що відзначаються універсальністю й обумовлюють реакцію та характеризують дію зовнішнішніх чинників на людський організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*72-638.23 + Е60*732.2*72-638.23 +
Шифр НБУВ: РА356367

Рубрики:

      
9.

Бадюк О.Я. 
Корекція змін мінеральної щільності кісткової тканини в опечених хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Я. Бадюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено зміни кальцій-фосфорного обміну та стан мінеральної щільності кісткової тканини у потрепілих з локальними опіками й опечених з опіковою хворобою залежно від тяжкості опікового ураження. За різних методів хіругічного лікування в експерименті встановлено морфологічні та морфометричні зміни кісткової тканини у тварин з опіками і остеопротекторну дію лімфілізованих ксенодермотрансплантатів з застосуванням їх на опікових ранах. Розроблено методи комплексної профілактики розвитку остеодефіцитних станів опечених хворих шляхом проведення ранніх некрекомій, використання ліофілізованих ксенодермотрансплантатів, препаратів кальцію й антирезорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-37 +
Шифр НБУВ: РА350121

      
10.

Безродна А. І. 
Вплив блоксополімерів на основі оксипропілену та етилену на показники функціонального стану печінки щурів та корекція його порушень. / А. І. Безродна. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Бессалова Є.Ю. 
Морфофункціональні зміни яєчників ссавців при парентеральному введенні ксеногенної спинномозкової рідини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Є.Ю. Бессалова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше на великому експериментальному матеріалі з використанням фізіологічних, морфологічних, гістохімічних і статистичних методів дослідження вивчено морфофункціональні зміни яєчників, а також показники фертильності білих щурів і свиней у разі парентерального введення прижиттєво взятої ксеногенної спинномозкової рідини (КСМР) на різних етапах постнатального розвитку. Досліджено вплив КСМР на структуру та функцію яєчників після введення її в періодах новонародженості, статевого дозрівання та зрілому віці. Вивчено можливість застосування КСМР як натурального біологічного агента з метою регулювання фертильності самок ссавців. З'ясовано, що спинномозкова рідина (СМР) лактуючих корів пригнічує функції репродуктивної системи самок поліестричних ссавців. Виявлено затримку приросту маси та термінів настання статевої зрілості, зміни естральних циклів (збільшення тривалості циклу, скорочення фази проеструсу, продовження еструсу та діеструсу), зниження показників фертильності, зміни органометричних показників гонад, а також співвідношення генеративних елементів і строми, показників фолікулогенезу, зміни гістотопографії ліпідів у гормоносинтезувальних структурах яєчника. За умов введення КСМР самкам свиней виявлено відсутність (припинення) естральних циклів і безплідність, морфологічною основою якої є ановуляція та активація атрезії в яєчниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.32-64 + Е60*739.174.2 + Р71-52 +
Шифр НБУВ: РА345957

Рубрики:

      
12.

Бизов В.В. 
Одержання екстракту з кріоконсервованих фрагментів ксеноселезінки та його застосування при абсцесах легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.В. Бизов ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив умов кріоконсервування на збереження фрагментів селезінки свині після відігрівання, а також на склад одержуваного з них екстракту. Отримано екстракт з крікосервованих фрагментів ксеноселезінки з високим вмістом низькомолекулярних БАР. Вивчено молекулярно-масовий розподіл фракцій отриманого екстракту та його деякі біофармацевтичні властивості. Розроблено методику ендобронхіального введення екстракту кріоконсервованих фрагментів ксеноселезінки, доведено його клінічну ефективність за умов введення до комплексної терапії хворих з абсцесами легенів, досліджено деякі механізми дії екстракту у разі місцевого застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-534
Шифр НБУВ: РА319242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Блажієвська Г.Й. 
Попередження нефро- та гепатотоксичної дії парацетамолу модуляторами метаболізму ксенобіотиків та антиоксидантами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.Й. Блажієвська ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми гепато- та нефротоксичних ефектів парацетамолу, наведено нові підходи до їх фармакологічної корекції. Встановлено, що основну роль в токсикогенезі парацетамолу відіграє активність ізоформ цитохрому Р4502Е1 і 1А2, карбоксилестерази та кон'югуючих ферментів, а також активація процесів ліпопероксидації та підвищення продукції оксиду азоту. Індуктори даних ізоформ підсилюють токсичність парацетамолу, а інгібітори проявляють захисні властивості. Показано, що А- та Е-гіповітаміноз є несприятливим чинником на тлі якого посилюється гепато- та нефротоксичність парацетамолу. Антиоксиданти (токоферол, ретинол, триметазидин, селеніт натрію) проявляють властивості гепато- та нефропротекторів. Такі ж властивості притаманні антагоністу кальцію дилтіазему, донаторам субстратів кон'югації УДФ-глюкозі та натрію сульфату, а також блокатору клітин Купфера гадолінію хлориду. Встановлено здатність триметазидину та триовіту запобігати нефро- та гепатотоксичним ефектам парацетамолу в клініці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-29
Шифр НБУВ: РА314274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бодунова О. М. 
Кримінологічні засади запобігання злочинності у сфері інформаційних технологій: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.08 / О. М. Бодунова. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації визначені кримінологічні засади запобігання злочинності у сфері інформаційних технологій в Україні. Досліджено генезу та історичний розвиток запобігання злочинності у сфері інформаційних технологій. Встановлено, що основними рисами початку розвитку кіберзлочинності є: 1) перші випадки кримінальних правопорушень, вчинені з використанням електронних обчислювальних машин, свідчать про початок цього явища та зростання інтересу до комп’ютерної та мережевої діяльності як засобу для вчинення кримінальних правопорушень; 2) формування організованих злочинних груп, які використовували свої знання для незаконного збагачення та порушення встановленого порядку, свідчить про еволюцію цього явища від окремих випадків до організованої діяльності; 3) на цьому етапі відсутність ефективних інструментів правового регулювання боротьби з кіберзлочинністю стала значущим обмеженням у запобіганні цим кримінальним правопорушенням; 4) існувала відсутність випадків покарання комп’ютерних злочинців за їх протиправну діяльність, оскільки правова база для цього була недостатньо розвиненою.Розглянуто методологію кримінологічного дослідження злочинності у сфері інформаційних технологій. Злочинність у сфері інформаційних технологій та її запобігання у її поєднанні динамізму і статичності, мінливість, структурованість, багатоплановість зумовлюють і відповідну структуру методології її дослідження, що складається з таких частин: домінуючого світогляду, типу наукового мислення, філософських засад, наукових парадигм, методологічних підходів та наукових методів. До основних аспектів методології дослідження злочинності у сфері інформаційних технологій віднесено: 1) мультидисциплінарний підхід: дослідження злочинності у сфері інформаційних технологій вимагає співпраці між різними галузями науки та індустрією, включаючи правознавців, комп’ютерних фахівців, психологів, соціологів і багатьох інших. Мультидисциплінарний підхід дозволяє більш повно розуміти й аналізувати злочинність у сфері інформаційних технологій; 2) вивчення технологій: зростання злочинності у сфері інформаційних технологій часто пов’язане з використанням новітніх технологій. Дослідники повинні слідкувати за останніми розвитками у сфері інформаційних технологій і кібербезпеки; 3) збір та аналіз даних: збір і аналіз значних обсягів даних може допомогти виявити патерни та тренди в кіберзлочинності. Методи аналізу даних, такі як машинне навчання й аналіз значних даних, стають усе більш важливими в цій галузі; 4) етичні аспекти: врахування етичних аспектів дослідження злочинності у сфері інформаційних технологій, таких як приватність і безпека даних, також має велике значення; 5) правова складова: аналіз правового регулювання і кримінального переслідування злочинності у сфері інформаційних технологій є важливою складовою дослідження; 6) соціальні аспекти: розуміння соціальних аспектів злочинності у сфері інформаційних технологій, включаючи мотиви та наслідки кіберзлочинців, також є важливим; 7) методи попередження і реагування: розробка методів і стратегій для попередження та реагування на злочинність у сфері інформаційних технологій також є важливою частиною дослідження.Виокремлено групи мотивів вчинення кіберзлочинів: раціональні мотиви (можуть входити корисливі, політичні мотиви, релігійні мотиви); емоційні мотиви (мотив помсти, мотив гри); моральні мотиви (хуліганські мотиви, мотив справедливості); змішані мотиви (досить часто поєднуються емоційні з моральними мотивами).Представлено класифікацію осіб, що вчиняють кримінальні правопорушення у сфері інформаційних технологій: 1) кримінальні правопорушення, що порушують доступність, конфіденційність і цілісність комп’ютерних даних і систем (незаконний доступ, незаконне перехоплення, втручання в систему та дані); 2) кримінальні правопорушення, пов’язані з використанням комп’ютера як інструмента для вчинення кримінальних правопорушень (маніпуляції з інформацією), такі як комп’ютерне підроблення та комп’ютерне шахрайство; 3) кримінальні правопорушення, пов’язані з контентом, зокрема з вмістом даних у комп’ютерних мережах (особливо розповсюджені кримінальні правопорушення, пов’язані з дитячою порнографією); 4) порушення авторського права і суміжних прав (визнання порушень, пов’язаних з авторським правом, компетенцією національних законодавств країн); 5) акти расизму та ксенофобії, вчинені за допомогою комп’ютерних мереж; 6) кібертероризм (кібервійни).^UThe dissertation defines the criminological principles of crime prevention in the field of information technology in Ukraine. The genesis and historical development of crime prevention in the field of information technology are investigated. It is established that the main features of the beginning of the development of cybercrime are: 1) the first cases of criminal offences committed with the use of electronic computers indicate the beginning of this phenomenon and the growing interest in computer and network activities as a means of committing criminal offences; 2) the formation of organised criminal groups which used their knowledge for illicit enrichment and violation of the established order indicates the evolution of this phenomenon from individual cases to organised activities; 3) at this stage, the lack of effective legal instruments to regulate.The dissertation considers the methodology of criminological research of crime in the field of information technology. Crime in the field of information technology and its prevention in its combination of dynamism and static, variability, structuredness, and versatility determine the corresponding structure of the methodology for its study, which consists of the following components: the dominant worldview, type of scientific thinking, philosophical foundations, scientific paradigms, methodological approaches and scientific methods.The main aspects of the methodology for studying crime in the field of information technology include: 1) a multidisciplinary approach: the study of crime in the field of information technology requires cooperation between various fields of science and industry, including lawyers, computer specialists, psychologists, sociologists and many others. A multidisciplinary approach allows for a more complete understanding and analysis of cybercrime; 2) study of technology: the growth of cybercrime is often associated with the use of new technologies. Researchers should keep abreast of the latest developments in information technology and cybersecurity; 3) data collection and analysis: collecting and analysing large amounts of data can help identify patterns and trends in cybercrime. Data mining techniques such as machine learning and big data analysis are becoming increasingly important in this area; 4) ethical aspects: considering the ethical aspects of researching cybercrime, such as data privacy and security, is also important; 5) legal aspects: analysing the legal regulation and prosecution of cybercrime is an important part of the research; 6) social aspects: understanding the social aspects of cybercrime, including the motive; 7) methods of prevention and response: development of methods and strategies for prevention and response to crime in the field of information technology is also an important part of the study.The author identifies groups of motives for committing cybercrime: rational motives (these may include mercenary, political, and religious motives); emotional motives (revenge motive, game motive); moral motives (hooliganism, justice); mixed motives (very often emotional and moral motives are combined).The author's classification of persons committing criminal offences in the field of information technology is presented: 1) criminal offences that violate the availability, confidentiality and integrity of computer data and systems (illegal access, illegal interception, interference with the system and data); 2) criminal offences related to the use of a computer as a tool for committing criminal offences (information manipulation), such as computer forgery and computer fraud; 3) criminal offences related to content, in particular, to the content of data in computer networks (criminal offences related to child pornography are particularly widespread); 4) infringement of copyright and related rights (recognition of copyright-related offences as the competence of national legislation); 5) acts of racism and xenophobia committed through computer networks; 6) cyberterrorism (cyberwarfare).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бом К. Г. 
Профілактика кандидо-асоційованого альвеоліту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / К. Г. Бом ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено роль грибкової мікрофлори у розвитку альвеоліту за допомогою бактеріологічного методу. Проведено оцінювання клінічного ефекту, обумовленого місцевим впливом лікувально-профілактичної пов'язки, до складу якої входить трикален і ліофілізований ксенодермотрансплантат, в попереджені розвитку виражених місцевих постекстракційних запальних реакцій та альвеоліту. Визначено динаміку стихання місцевих симптомів запалення в паравульнарній зоні з використанням методу локальної термометрії за різних підходів до ведення постекстракційних ран. Оцінено ефективність застосування лікувально-профілактичної пов'язки у хворих після операції видалення зуба за допомогою біохімічних і цитологічних методів дослідження. Простежено віддалені результати лікування хворих в групах порівняння з застосуванням рентгенографічного й антропометричного методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111.1-5
Шифр НБУВ: РА385433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бородавкін С.О. 
Принципи оркестрового мислення Й.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.О. Бородавкін ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — О., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена досліженню оркестрового стилю Й.С.Баха. В її основу покладений аналіз оркестрових та вокально-інструментальних творів композитора. Розроблена загальна універсальна класифікація типів музикування і відповідно видів оркестрових фактур у музиці. Вивчено основоположний принцип оркестрового мислення Й.С.Баха: обумовленість оркестрового стилю композитора жанром твору. Вперше в музикознавстві при аналізі оркестрового стилю Баха розглядаються партитури усіх жанрів оркестрової спадщини Баха, у тому числі творів, де приймає участь оркестр. Оркестровий стиль Й.С.Баха розглядається у єдності з жанром, формою та фактурою творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Борщовецька В. Л. 
Вплив різної забезпеченості ретиноїдами на процеси функціонування бісфенол А-детоксикуючих ензимів / В. Л. Борщовецька. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню активності бісфенол А-детоксикуючих ензимів в умовах різної забезпеченості ретиноїдами, прооксидантних та обезогенних властивостей даного контамінанта та проведенню превентивної корекції ВРА-індукованого оксидативного пошкодження печінки шляхом попереднього введення високоактивної щодо детоксикації даного ксенобіотика, селективної культури бактерій роду Lactobacillus. Отримані результати досліджень щодо введення тваринам дикого типу та тваринам, позбавлених запасів ефірів ретинолу у стелатних клітинах печінки, бісфенолу А у дозі 50 мг/кг, що є достатньо високою дозою та відповідає дозі LOAEL, чітко вказують на те, що нормальне функціонування ензимів І та ІІ фаз клітинної системи детоксикації потребує наявності ретиноїдів. Цей висновок підтверджується спостереженнями того, що введення великих пероральних доз ацетату ретинолу супроводжується індукцією ензиматичних активностей обох фаз при введенні ксенобіотика. У роботі встановлено, що введення бісфенолу А за умов нормального забезпечення ретиноїдами супроводжувалось індукцією вільнорадикального пошкодження клітинних ліпідів та протеїнів у печінці, причому найбільшого пошкодження зазнавали саме біомолекули мікросомальної та цитозольної фракцій, що ймовірно пов'язано із особливостями детоксикації ВРА. Додаткове пероральне введення надвисоких доз ацетату ретинолу поглиблювало індуковані кснобіотиком вільнорадикальні процеси. Це підтверджено результатами, отриманими від тварин-нокаутів та експозиції цих тварин надвисокими дозами вітаміну А. Відсутність оксидативного пошкодження печінки та субклітинних фракцій при недостатності печінкових ефірів ретинолу та його поява при нормальних чи надлишкових кількостях вітаміну А свідчить, що забезпеченість ретиноїдами є одним з факторів, який визначає прооксидантні властивості бісфенолу А. Показано, що індукована додатковим введенням ретиноїдів, робота ензиматичних систем біотрансформації виступає додатковим джерелом активних форм кисню та нітрогену, що підтверджено посиленим генеруванням супероксид аніон радикалу та оксиду азоту саме у мікросомальній та цитозольній фракціях. Крім того, при введенні бісфенолу А відбувається і зниження ензиматичних активностей антиоксидатної системи печінки, що виражено зниженням каталазної, супероксиддисмутазної та пероксидазної активностей у цитозольній фракції. Це, в свою чергу, призводить до посилення процесів оксидативного пошкодження клітинних біомолекул вищезазначених субклітинних фракцій. Даний висновок підтверджується результатами досліджень у тварин із нормальною забезпеченістю ретиноїдами, що отримували BPA після введення фармакологічної дози 3000 МО ацетату ретинолу.Пероральне введення ретиноїдів тваринам, позбавлених ендогенно-депонованих ретиноїдів, також має несприятливі наслідки для печінки, прискорюючи оксидативне пошкодження, викликане бісфенолом А, через індукцію активності мікросомальних монооксигеназ. Це, в свою чергу, супроводжується посиленим генеруванням немітохондріальних ROS, зниженою активністю ензиматичної ланки антиоксидантного захисту, що призводить до індукції вільнорадикального пошкодження клітинних біомолекул. Таким чином, ступінь оксидативного пошкодження біомолекул печінки, що виникає внаслідок гострої інтоксикації ВРА, безпосередньо модулюється споживанням аліментарних ретиноїдів протягом періоду експозиції ВРА та наявності запасів печінкових ретиноїдів, накопичених за час життя організму. У дисертації встановлено, що ВРА, за умов нормального надходження ретиноїдів, порушує транспорт глюкози, що виражалось у підвищених показниках її вмісту й розвитку iнтолерантності до даного моносахариду, та порушенні ліпідного профілю сироватки крові. Дані ефекти посилювались за умов додаткового надходження ретиноїдів, що, в першу чергу, зумовлені посиленням дії ВРА опосередкованої сигналінгом ретиноєвої кислоти. В свою чергу, за умов дефіциту ендогенних печінкових запасів ретиноїдів, основні показники ліпідного профілю сироватки крові, глікемічна крива та вміст глюкози у тварин не змінювались із введенням ксенобіотика. Проте, компенсація недостатніх запасів вітаміну А у цих трансгенних тварин, шляхом введення 3000 МО ацетату ретинолу, призводило до розвитку ВРА-індукованих дисліпідемії та порушення транспорту глюкози.У рамках виконання даного дослідження розроблено та запатентовано спосіб превентивної корекції ВРА індукованої гепатотоксичності пробіотичними культурами, виділених із фекального біоптату тварин, які зазнавали впливу ВРА. Показано, що колонізація шлунково-кишкового тракту даною пробіотичною культурою призводить до збільшення кількості мікроорганізмів корисної мікрофлори та зменшення кількості умовно-патогенних мікроорганізмів. Застосування розробленого підходу виділення селективної аутохтонної пробіотичної культури тварин, що піддавались контакту із ксенобіотиком та її подальше введення здоровим тваринам, забезпечує попередження оксидативного пошкодження основних біомолекул печінки, індуковане введенням ВРА.^UThe thesis is devoted to the investigation of bisphenol A-detoxifying enzymes activities under the conditions of different retinoids supplementation, the prooxidant and obesogenic effect of ВРА and the conduct of preventive correction of BPA-induced oxidative damage of liver by the previous administration of selective bacteria culture genus Lactobacillus, which have highly detoxification potential of this xenobiotics. The results indicate that the normal functioning of the enzymes I and II phases of the cellular detoxification system requires the presence of retinoids. Thus, hepatic BPA-biotransformation is retinoid-dependent. This conclusion is supported by the observation that high oral doses of retinoids allow increasing the enzymatic activities of both phases under the administration of xenobiotic. The detoxification of this xenobiotic occurs both transferase and oxygenase metabolic pathway. Non-toxic glucuronic acid conjugates are formed when phase II detoxification enzymes are involved in ВРА-biotransformation. However, when the high doses of this contaminant are consumed, BPA metabolism occurs with the involvement of the enzymes of the phase I cellular biotransformation system. It was found that the ВРА administration under the conditions of normal retinoid supplementation was accompanied by the development of free radical damage of cellular biopolymers, mainly in the hepatic microsomal fraction as the site of detoxification of this contaminant. Additional supplementation with retinoids aggravates the BPA-induced free radical processes. It was confirmed by obtained results of transgenic animals and application of high dose of vitamin A. The absence of oxidative damage in liver and subcellular fractions in case of insufficiency of hepatic retinyl esters and its appearance at normal or excess amounts of vitamin A indicates that retinoid supplementation is one of the factors determining of the ВРА prooxidant effect.It was shown, that the activities of enzymatic biotransformation systems induced by the additional administration of retinoids are an additional source of free radicals, which are confirmed by the increased generation of superoxide anion radical and nitric oxide. However, microsomes and cytosol were the main source of free radicals, as recorded in our studies. Additionally, the depletion of the antioxidant system's enzymes of the liver in BPA-exposure animals is observed. The decrease in catalase, superoxide dismutase and peroxidase activities in the cytosolic fraction leads to increased processes of oxidative damage to cell biopolymers of the subcellular fractions. This conclusion is confirmed by the results of studies in BPA-exposure animals with normal retinoid supplementation after pharmacological supplementation of 3000 IU retinyl acetate. Oral supplementation with retinoids of animals with a lack of retinoids stores also has adverse effects on the liver, aggravation of BPA-induced oxidative damage, by induction activities of microsomal monooxygenase. These results are accompanied by the enhanced generation of non-mitochondrial ROS, reduced activity of the antioxidant enzymes, which leads to the induction of free radical damage of cellular biopolymers, expressed in increasing levels of markers of lipid and protein peroxidation, mainly in the liver microsomal fraction as the site of detoxification of ВРА. In the dissertation, it is established that under the conditions of normal intake of retinoids BPA disrupts the transport of glucose and lipids in the body, which was expressed in the increased content and intolerance to this monosaccharide, and impaired of serum lipid profile. These effects are exacerbated under the conditions of the additional retinoid supplementation, which is primarily due to the enhanced of RA-signaling-mediated action of ВРA. In contrast, the main indicators of the lipid profile of the blood serum, the blood glucose curve and glucose content did not change with the administration of the xenobiotic under the conditions of endogenous retinoid hepatic stores deficiency. However, the administration of pharmacological doses of retinoids leads to the development of BPA-induced hypercholesterolemia, hypertriacylglycerolemia, and impaired glucose transport. As part of this study, a method for preventive correction of bisphenol A-induced oxidative damage by probiotic cultures isolated from fecal samples of BPA-exposed animals with toxic liver damage was developed and patented. It was shown that gastrointestinal tract colonization by probiotics leads to an increasing of the number of beneficial microflora microorganism and decreasing the number of conditionally pathogenic microorganisms. The application of the developed approach for the selection of selective autochthonous probiotic bacteria of animals that have been exposed to ВРА and their subsequent administration to healthy animals provides prevention of hepatic oxidative damage induced by the administration of ВРА.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Боярчук О.М. 
Цивільно-правова охорона суміжних прав в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Боярчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу суміжних прав, проаналізовано права виконавців, виробників фонограм і відеограм, організацій телерадіомовлення. Суміжні права розглянуто з позиції окремого інституту права інтелектуальної власності. Визначено специфічні ознаки суміжних прав та критерії творчості у діяльності суб'єктів суміжних прав. Надано поняття термінів "суміжні права", "аудіовізуальні твори", "фіксація", "запис", "повідомлення виконання", "відеограма". Обгрунтовано позицію щодо введення до сфери правової охорони суміжних прав на аудіовізуальні твори, аранжування, інструментовку, оркестровку, оперу, оперету, сценографію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)339
Шифр НБУВ: РА320460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бурдюг М. М. 
Популізм як альтернатива ліберальній демократії: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / М. М. Бурдюг. — Б.м., 2024 — укp.

Соціально-економічні процеси кінця ХХ – початку ХХІ століття спричинили в політичному просторі світу складні зміни, в результаті яких популізм став однією з причин кризи демократії, що спостерігається як в країнах, що формують демократичні інституції, так і в державах з давніми демократичними традиціями. Суспільний дискурс став значно агресивнішим,радикальнішим, сповненим суспільних протиріч, оскільки політична популістська риторика та рухи посилили власні впливи. Політична агітація та мова ненависті призвели до злочинів на ґрунті ксенофобії, особливо проти вразливих груп, таких як біженці та мігранти. Має місце відчутний негативний вплив на згуртованість суспільств та ущемлення прав і свобод різних груплюдей та об’єднань. Популізм розгортає негативну динаміку, яка підриває саму структуру та існування ліберально-демократичного публічного простору, спотворюючи базові норми й цінності суспільства та його демократичні надбання. Створюються перешкоди для критичного соціального та політичного дискурсу, а тактика виключення перешкоджає значущій участі учасників політичного процесу.^UAs a result of the socio-economic processes of the late 20th and early 21st centuries, caused by complex changes in the political space of the world, populism became one of the causes of the democracy crisis, which is observed both in countries forming democratic institutions and in states with long-lasting democratic traditions. Public discourse has become much more aggressive, more radical, and full of social contradictions, as populist rhetoric and movements have strengthened their influence. Political campaigning and hate speech lead to xenophobic crimes, particularly against vulnerable groups such as refugees and migrants. There is a tangible negative impact on the cohesion of societies and infringement of the rights and freedoms of various groups of people and associations. Populism develops a negative dynamic that undermines the very structure and existence of public space,distorting the basic norms and values of society and its democratic assets. Barriers to critical social and political discourse are created, and exclusionary tactics prevent meaningful participation by subjects of the political process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бутирський О.Г. 
Ефективність топічного використання напівпроникних біогенних мембран у комплексному лікуванні трофічних виразок гомілки при посттромбофлебітичному синдромі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Г. Бутирський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено властивості напівпроникної біологічної мембрани у ксенотрансплантата (КТ) із оболонки головного молюска з класу Cephalopoda. Встановлено, що КТ мають місцеву імуномодулювальну, антибактеріальну та біостимулювальну активність, що підсилює фагоцитоз. Розроблено спосіб консервації та застосування КТ. Використано гісто-цитологічні і клініко-мікробіологічні тести. Доведено, що застосування КТ сприяє покращенню суб'єктивного стану пацієнтів, швидкому загоєнню трофічних виразок. Результати досліджень застосовано у роботі хірургів стаціонарів та поліклінік під час лікування хворих із венозними виразками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.461-5 +
Шифр НБУВ: РА322088

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського