Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (169)Тематичний інтернет-навігатор (262)Наукова електронна бібліотека (329)Реферативна база даних (28543)Книжкові видання та компакт-диски (2471)Журнали та продовжувані видання (1470)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРВІСНІ$<.>+<.>K=НАУКОВІ$<.>+<.>K=УЯВЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3628
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Байбулатов С.І. 
Абсорбція діоксиду вуглецю розчином сульфіду барію у виробництві карбонату барію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / С.І. Байбулатов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади проектування апаратів для абсорбції діоксиду вуглецю (карбонізації) розчином сульфіду барію у виробництві карбонату барію. Досліджено закономірності абсорбції діоксиду вуглецю розчином сульфіду барію, що супроводжується десорбцією сірководню. Виявлено, що процес абсорбції діоксиду вуглецю розчином сульфіду барію протікає у дві стадії, що відрізняються швидкістю абсорбції. На підставі результатів дослідження провальної, ковпачкової та сітчастої тарілок для проведення другої стадії показано, що коефіцієнт масопередачі за абсолютним значенням на два порядки менший, ніж на першій. Одержано рівняння для розрахунку коефіцієнта масопередачі для обох стадій процесу. Наведено математичну модель апарата для проведення процесу карбонізації розчину BaS, яку відпрацьовано на дослідному апараті за промислових умов. Розроблено технічний проект апарата з пасетними тарілками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.25Кб +
Шифр НБУВ: РА323736

Рубрики:

      
2.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
3.

Рибіна О.Б. 
Автоматизація побудови засобів розв'язання оптимізаційних задач диспетчерського управління в електроенергетиці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / О.Б. Рибіна ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано існуючі підходи до створення засобів розв'язання оптимізаційних задач диспетчерського управління (ДУ) територіально-розподіленими електроенергетичними об'єктами (ТРЕЕО) та запропоновано інструментальний підхід до розв'язання проблеми автоматизованого створення засобів розв'язання оптимізаційних задач ДУ ТРЕЕО, здатних до адаптації моделей. Запропоновано структурування процесів розв'язання оптимізаційних задач ДУ ТРЕЕО та їх зображення у вигляді композиції обчислювальних процедур, сформованих з множини базових, що дозволило розв'язати задачу автоматизованого синтезу відповідних оптимізаційних алгоритмів та програмних засобів. На базі використання апарату послідовностей елементарних функцій розроблено комплекс формальних алгоритмів, зокрема, розв'язання задачі аналізу чутливості та визначення похідних необхідного порядку для розв'язання конкретних оптимізаційних задач ДУ ТРЕЕО. Розроблені алгоритми та програми можна адаптувати та використати для розв'язання оптимізаційних задач на різних рівнях ієрархії ДУ ТРЕЕО. Основні наукові та практичні результати роботи використано під час розробки системи підтримки диспетчерського персоналу електричних мереж у прийнятті рішень, впровадженої у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з27-615
Шифр НБУВ: РА314300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Верещагін І.І. 
Автоматизований синтез і моделі гнучких комп'ютерних професійних тренажерів широкого призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.І. Верещагін ; НАН України, М-во освіти і науки України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На основі системного підходу, Віденського методу розробки і мови даного методу VDM-SL, який застосовується для викладу денотаційної семантики перспективних програмних комплексів гнучких тренажерів, а також методу об'єктно-орієнтованого програмування мовою С++ висвітлено наукові результати. Розроблено модель індивідуальних гнучких комп'ютерних професійних тренажерів для навичок прийняття оперативних управлінських рішень. Описано денотаційну модель автоматизованого рішення задач даних тренажерів, синтезованих в інструментальному середовищі їх візуальної розробки. Викладено методику натурного макетування на комп'ютері денотаційних моделей зазначеного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА350919

Рубрики:

      
5.

Самойлов О.В. 
Автор та герой як суб'єкти поетичного буття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Самойлов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Теоретично висвітлено суперечності, що виникає у разі традиційного приписування автору можливості завершення та створення "цілого" поетичного буття. Ця суперечність полягає в тому, що сам автор залишається принципово незавершеним, тому що він не входить у простір, який завершується. Але позиція автора є постійно мінливою і виключає саму можливість створення ним "цілого" поетичного буття, передбачає, водночас з цим, створення "цілого" самого автора. Це означає вихід зі сфери естетичного, цілком включеного в кореляцію "я - інший", тобто, добровільну відмову від продовження акту уявлення, здатного в суттєвій формі явити через судження про "прекрасне" предмет цього судження і, водночас, здатного в чуттєвій формі створити через судження про "високе" предмет цього судження. Якщо предмет судження про "прекрасне" займає позицію "іншого", пояснюваного судженням з позиції "я", що повністю вписується у кореляцію "я - інший", то предмет судження про "піднесене" і саме судження про нього одне і те ж, що порушує закономірності кореляції "я - інший". За відсутності наявних доказів існування предмета судження про "піднесене", можна повірити в його існування, тим самим вийти за межі кореляції "я - інший", віднести предмет "піднесеного" до предметів віри, що існують поза кореляцією "я - інший". Це дозволяє говорити про архітектоніку віри, як про надархітектоніку, що містить у собі архітектоніку естетичного об'єкта (кореляції "я - інший") і дозволяє автору, зберігаючи свою тілесну обмеженість, завершувати поетичне буття: створювати "ціле" героя та "ціле" автора. Тобто, автор, втілений в образ, стає автором-творцем, що займає позажиттєву/позазнаходжувану позицію щодо хронотипів зображуваного і зображувального світів, а не з'являється відразу як автор-творець, минаючи стадію автора, втіленого в образ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.12 + Ш401.131
Шифр НБУВ: РА311553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чемоданова М. Ф. 
Агіографічні мотиви в романизованих біографіях Д.С. Мережковського: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / М. Ф. Чемоданова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено особливості функціонування агіографічних мотивів у "житії" жінки-святої (Жанна д'Арк) та створення агіографічної ієрархії в життєписі італійського поета. Встановлено причини трансформації традиційних житійних мотивів, виявлено співвідношення рис жанрових різновидів житія та патерика. Уточнено уявлення щодо своєрідності літературної біографії російського Зарубіжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Мережковський Д. С. 534
Шифр НБУВ: РА381346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бондар В. В. 
Аграрна і соціальна історія пореформеного селянства в сучасному українському історіописанні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Бондар ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи дослідження даної теми, рівень її наукової розробки з використаннням великого комплексу історіографічних джерел. Проведено аналіз сучасної української історичної літератури з питань земельні реформи й їх наслідків, аграрної політики держави, господарювання та підприємництва селян за нових, ринкових умов, селянської кооперації, еволюції землеволодіння та землекористування, селянських рухів та ін. Вивчено питання соціальної історії селянства: його ментальність, соціальну поведінку, світобачення й уявлення. Показано перехід від описової історії побуту до аналітичного вивчення психологічних, демографічних і культурних сюжетів. Висвітлено сутність інституціоналізації та проаналізовано діяльність Інституту історії України НАНУ, Наукового товариства істориків-аграрників і Науково-дослідного інституту селянства в Черкасах, інших осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-283 + Т1(4УКР)-1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА371943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ярчук І.І. 
Агробіологічні основи підвищення зимостійкості та урожайності озимої пшениці в умовах північного Степу України: автореф. дис... д-ра с.г. наук: 06.01.09 / І.І. Ярчук ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення зимостійкості й урожайності озимої м'якої та твердої пшениць. На підставі вивчення резльтатів багаторічних комплексних еспериментальних досліджень розроблено наукові засади оптимізації технології вирощування озимої пшениці. Виявлено особливості впливу її основних елементів, зокрема, строків сівби, попередників, доз і співвідношень мінеральних добрив, норм висіву насіння та глибини його загортання, застосування пестицидів і кріопротекторів на рівень стійкості озимої пшениці до низьких температур. Розроблено нові підходи щодо оптимізації строків сівби залежно від погодних умов і попередників досліджуваної сільськогосподарської культури. Виявлено онтогенетичні особливості у формуванні продуктивного потенціалу озимої пшениці залежно від агроекологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103 +
Шифр НБУВ: РА358308

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Бордюг Н. С. 
Агроекологічне об|рунтування заходів поліпшення якості питної води децентралізованого водопостачання: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Н. С. Бордюг ; НААН України ; Ін-т агроекол. і економіки природокористування. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняння якості підземних вод і грунтів на території приміських парцелярних господарств за умов антропогенного навантаження. Виявлено залежність між вмістом забруднювачів у грунтах і водах, з'ясовано вплив забруднення грунту на якість підземних вод. Визначено коефіцієнти переходу у системі грунт-вода для різних типів грунтів. Вперше досліджено та проаналізовано зміну якості підземних вод у часі у разі зміни пори року. Встановлено найнесприятливіші пори року, коли необхідно проводити дослідження якості грунтових вод і дезінфекцію криниць. Розширено уявлення щодо забезпечення точності та достовірності результатів визначення забруднення водних агроекосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1
Шифр НБУВ: РА382852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Полінкевич В.А. 
Агроекологічні основи створення пасовищного конвеєра для молодняка великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Полінкевич ; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. — Житомир, 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірність формування та параметри кормової цінності багаторічних травосумішей та однорічних кормових агрофітоценозів різної видової структури та строків сівби відмінних періодів дозрівання. Досліджено динаміку надходження рослинної маси протягом сезону та удосконалено модель пасовищного конвеєра для великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності за умов радіоактивного забруднення земель Полісся України. З'ясовано роль та ефективність окремої та комплексної дії різних агроекологічних факторів (способів обробітку грунту, строків сівби, органічних та різних поєднань і доз мінеральних добрив, вапнування) на продуктивність багаторічних та однорічних агрофітоценозів та їх значення у процесі накопичення ними радіонуклідів. На підставі одержаних даних встановлено можливість цілеспрямованого управління екологічним станом угідь, формування продукційного процесу ценозів та якості корму. Визначено кормову привабливість та специфічні особливості капустяних культур залежно від їх фенотипічного стану, а також об'єми добового споживання на пасовищах тваринами рослинної маси різних типів агрофітоценозів. Розширено уявлення про кормову цінність та господарську придатність їх використання в системах пасовищного конвеєра. Запропоновано ефективні види та дози добрив для одержання доброякісного та радіаційно безпечного пасовищного корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44(4УКР) + П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Діткевич І. І. 
Адміністративна процесуальна правосуб'єктність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І. І. Діткевич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми адміністративної процесуальної правосуб'єктності (АППС) в адміністративному судочинстві, визначено її поняття, роль та зміст. Проаналізовано наукові підходи до визначення обсягу категорії "адміністративна процесуальна правосуб'єктність", її правову природу у контексті формулювання. Визначено інститут АППС як невід'ємний та специфічний елемент механізму правового регулювання адміністративних процесуальних правовідносин, що забезпечує здійснення правосуддя та реалізацію права на судовий захист. Розкрито дію АППС щодо всіх суб'єктів адміністративного процесу (АП), зокрема: адміністративного суду першої, апеляційної, касаційної інстанцій, сторін і третіх осіб, їх представників, а також осіб як інших учасників АП. Обгрунтовано і сформульовано рекомендації щодо внесення змін до окремих положень чинного законодавства, спрямованих на зміцнення гарантій прав і законних інтересів суб'єктів реалізації АППС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.11
Шифр НБУВ: РА381927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Георгієвський Ю.В. 
Адміністративна юстиція: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Георгієвський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено причини виникнення та суть адміністративної юстиції, установлено її ознаки. Проаналізовано проблеми існування форм захисту прав і свобод громадян та юридичних осіб. Розглянуто моделі адміністративної юстиції багатьох закордонних країн, понятійний апарат, наведено рекомендації щодо його уточнення. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення законодавства, що регулює порядок розгляду та розв'язання в судовій процесуальній формі спорів, що виникають у сфері управлінської діяльності між громадянами чи юридичними особами й органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА328309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Савченко О.І. 
Адміністративні делікти у сфері міграції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Савченко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено наукові засади адміністративного делікту у сфері міграції. Визначено пріоритетні шляхи вдосконалення адміністративно-деліктного законодавства у цій сфері. Розкрито суть понять і ознаки адміністративного делікту у сфері міграції. Розглянуто склади кожного з видів даних деліктів, порядок провадження у цих справах і застосування адміністративних стягнень до суб'єктів вчинення адміністративних деліктів у сфері міграції. Запропоновано перспективні шляхи реформування адміністративно-деліктного законодавства у сфері міграції. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законів України, нормативних актів Кабінету Міністрів України та відомчих підзаконних правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 + Х911,14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Князька Л. А. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі соціального захисту населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. А. Князька ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та специфіку соціальної політики в історичному аспекті й її взаємозв'язок із соціальною державою та соціальним захистом. З'ясовано поняття та визначено принципи соціального захисту, його співвідношення із соціальним забезпеченням і соціальною безпекою, проаналізовано різні наукові погляди та теорії. Висвітлено адміністративно-правовий статус органів управління у сфері соціального захисту, його форми та методи. Запропоновано напрями вдосконалення адміністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на соціальний захист. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень щодо низки нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА373573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Клим О.В. 
Адміністративно-правове регулювання підприємницької діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Клим ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто наукові та нормативно-правові джерела, розкрито сутність поняття, охарактеризовано сучасний стан законодавчого забезпечення адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності в Україні, визначено його принципи та функції. Проаналізовано особливості формування та розвитку адміністративно-підприємницьких відносин, розглянуто їх основні ознаки та види. Наведено рекомендації щодо удосконалення норм чинного законодавства, що регулюють надання адміністративних послуг у сфері підприємницької діяльності. Розроблено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правових засобів підтримки підприємництва й адміністративно-правової відповідальності у сфері підприємницької діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.0 +
Шифр НБУВ: РА368498

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бокій О.М. 
Адміністративно-правовий режим обігу зброї в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Бокій ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Проаналізовано поняття "зброя" в українському та зарубіжному законодавстві та науковій літературі. Розкрито основні ознаки, згідно з якими певні вироби можуть вважится зброєю, запропоновано класифікацію зброї за різними ознаками. Визначено поняття "обіг зброї", виокремлено його елементи. Проаналізовано всі види правовідносин, що виникають у даній сфері. Надано авторську дефініцію адміністративно-правового режиму обігу зброї, охарактеризовано його правовий зміст і структуру. Висвітлено роль та компетенцію основних суб'єктів забезпечення адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Охарактеризовано основні засоби забезпечення даного режиму, вказано шляхи вдосконалення правового регулювання сфери обігу зброї. Запропоновано зміни до чинного законодавства України, а також авторський проект Закону України "Про зброю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА370057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бібік В. В. 
Адміністративно-правовий статус режимів особливих адміністративно-територіальних утворень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Бібік ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано існуючі світоглядні уявлення, погляди та наукове ставлення до режимів особливих (закритих) адміністративно-територіальних утворень (АТУ), узагальнено існуючі в науці їх класифікації та запропоновано нові критерії розмежування. Обгрунтовано визначення поняття "адміністративно-територіальне утворення", наведено його характеристику. Досліджено поняття та зміст загроз національної безпеки України, подано типологічну модель напрямів визначення поняття "безпека". Розглянуто основні підходи до визначення поняття "національна безпека", досліджено її зміст і значення особливих АТУ в забезпеченні національних інтересів. Досліджено проблеми правового регулювання щодо забезпечення режимів закритих АТУ. Проведено аналіз органів державної влади та місцевого самоврядування, які забезпечують режим забороненої та контролюючої зони закритого АТУ, обмеження на в'їзд і постійне перебування, на польоти та ведення будь-якої діяльності на його території. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства про правові режими особливих АТУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114 + Х809(4УКР)79
Шифр НБУВ: РА385106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пристінський І. О. 
Адміністративно-правовий статус релігійних організацій в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. О. Пристінський ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади місця та ролі релігійних організацій серед суб'єктів адміністративного права. Проаналізовано поняття "релігійна організація" у вітчизняній та зарубіжній науковій літературі та законодавстві. Визначено основні ознаки релігійних організацій, запропоновано класифікацію релігійних організацій за різними критеріями. Встановлено роль і компетенцію суб'єктів, уповноважених здійснювати державний контроль та нагляд за створенням, діяльністю та припиненням релігійних організацій. Проаналізовано адміністративно-процесуальний порядок припинення релігійних організацій у судовому порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136
Шифр НБУВ: РА376838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дідич О.В. 
Адміністративно-правовий статус торговців цінними паперами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Дідич ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено наукові та практичні положення щодо адміністративно-правового статусу торговців цінними паперами. Розкрито суть поняття ринку цінних паперів як середовища, у якому торговці реалізують свій статус, розглянуто класифікацію даних ринків. Висвітлено особливості адміністративно-правового статусу торговців залежно від ступеню втручання держави у функціонування ринку цінних паперів, тобто моделі управління цим ринком. Сформульовано поняття загального та спеціального адміністративно-правового статусу торговців цінними паперами. Розглянуто структуру та елементи статусу, зокрема, права та обов'язки, інтереси торговців та гарантії їх реалізації, а також адміністративну відповідальність. Проаналізовано існуюче правове регулювання адміністративно-правового статусу даних торговців та його елементи, запропоновано способи та форми вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127 + Х839(4УКР)211.121.12 +
Шифр НБУВ: РА334372

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Можаровська Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти набуття права на торговельні марки, їх охорони та захисту в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Можаровська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 21 с. — укp.

У дослідженні вперше здійснено систематизацію положень, які сприяють створенню цілісного уявлення про торговельну марку як об'єкт промислової власності та об'єкт адміністративно-правової охорони та захисту. Доведено, що предмет права промислової власності включає, перш за все, відносини на стадії визнаня та експертизи її об'єктів, зокрема і торговельних марок, які за своєю суттю є відносинами, що характеризуються правовою нерівністю сторін і тому регулюються, в першу чергу, нормами адміністративного права. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію права на торговельну марку: негативні правоприпинні юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення торговельної марки як об'єкта правовідносин та позитивні правоприпинні юридичні акти, наслідками яких є припинення суб'єктивного права на торговельну марку в однієї особи, яке є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом обставин виникнення такого права в іншої особи. Запропоновано авторське визначення поняття "легітимація права на торговельні марки" як адміністративний порядок набуття права на торговельну марку, первинний спосіб набуття права власності на торговельну марку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА368280

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського