Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (784)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕДБАЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Кендзіор З. 
Автоматизована система моніторингу рівня забруднення рік та керування процесами очищення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / З. Кендзіор ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено високоефективні методи, моделі, алгоритми та програми для інформаційного забезпечення процесів моніторингу та керування екобіологічною системою ріки. На базі імітаційних досліджень встановлено доцільність використання під час проведення моніторингу і керування самовідновлювальною системою, якою є ріка, двох показників - рівня кисню у воді та його біохімічної потреби. Запропоновановано та реалізовано моделі внутрішнього опису екобіологічної системи ріки на основі прогнозуючого фільтра Калмана - Бюсі, а також штучних нейромереж, проаналізовано властивості кожної з моделей. Вперше розроблено каскадну архітектуру з двох штучних нейронних мереж прямого поширення для послідовної реалізації функцій фільтрації та передбачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8 с181 +
Шифр НБУВ: РА331700

Рубрики:

      
2.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соловйова В.В. 
Аналіз та моделювання динаміки фондового ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Соловйова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи дослідження структури та динаміки фондового ринку України з метою підвищення ефективності його функціонування. Показано, що вітчизняний фондовий ринок є складною, нелінійною системою, динаміка якої може бути адекватно досліджена за допомогою сучасних методів, зокрема за допомогою вивчення детрендованих флуктуацій та теорії випадкових матриць. На підставі результатів порівняльного аналізу мультифрактальних характеристик фондового ринку України з розвиненими та емерджентними фондовими ринками сформульовано конкретні рекомендації щодо стратегій його розвитку. Обгрунтовано можливості застосування техніки вейвлет-аналізу для передбачення критичних і кризових явищ на вітчизняному фондовому ринку. Розроблено пакет програм, який реалізує алгоритми нелінійної динаміки для дослідежння цінових флуктуацій, структури ринку, процесів самоорганізації на фондовому ринку. Показано можливість їх використання для проведення моніторингу, аналізу та прогнозування на фондовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА345631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вітько О.В. 
Багаторівневі ймовірнісні мережі для моделювання складних інформаційних систем в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.В. Вітько ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено архітектуру імовірнісної метамережі, яка відрізняється від існуючих додаванням керуючого метарівня (метарівнів) і дозволяє аналізувати та моделювати поведінку системи у різних аспектах, а також імовірнісні зміни самого аспекту за допомогою єдиного апарату імовірнісних мереж. На основі даної архітектури запропоновано три моделі імовірнісних метамереж: C-, R- і комбіновану RC-метамережу, що відрізняються впливом аспектних атрибутів на прогнозуючу мережу. Модифіковано правила імовірнісного виведення для даних метамереж. Удосконалено методи їх відбудови з даних для багаторівневих моделей. Обгрунтовано застосування даних метамереж для задач фільтрації змісту Web і передбачення переваг користувача мобільної комерції, моделювання радіаційного ризику населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.14 +
Шифр НБУВ: РА324614

Рубрики:

      
5.

Дичко А.О. 
Біотехнологія локального очищення жировмісних стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / А.О. Дичко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси біотрансформації органічних забруднень, що містяться в стічних водах олійно-жирового виробництва та розглянуто питання розробки технології локального очищення стоків зазначеної категорії. Особливу увагу приділено дослідженню періодичного анаеробного бродіння стічних вод олійно-жирового комбінату за різних температурних режимів. Запропоновано оптимальний режим безперервного метанового зброджування стоків. Висвітлено вихід біогазу та його енергетичну цінність залежно від параметрів анаеробної ферментації. Доведено доцільність застосування симбіотехнології для доочищення зброджених стічних вод олійно-жирових виробництв згідно з вимогами до якості стоків, що скидаються в каналізацію. Описано технологію комплексного локального очищення висококонцентрованих стічних вод олійно-жирових підприємств, що включає термофільне метанове бродіння та аеробну обробку з застосуванням іммобілізованої мікрофлори. Показано можливість застосування кінетичних констант метанової ферментації, отриманих під час лабораторних досліджень для передбачення результатів анаеробного зброджування відходів за напівпромислових та промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.094 + Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА317980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ромін А.В. 
Визначення просторової форми геометричного об'єкта в часі за описами його зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.В. Ромін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено метод опису графічного прояву розвитку в часі реакцій гетерогенного типу на прикладі опису сім'ї контурів вигоряння рослинного матеріалу за певною кількістю вузлових зображень. Визначено вимоги комп'ютерної системи передбачення форми геометричних об'єктів, що розвиваються у часі. Розглянуто основні положення іміджевої екстраполяції, призначеної для відновлення проміжних і прогнозування майбутніх зображень за вузловими зображеннями. Показано, що за допомогою іміджевої естраполяції можна спрогнозувати характер поведінки роздільних поверхонь гетерогенної системи у деякий, наперед заданий час, або визначити кромки вигоряння, які передували вузловим кромкам. Наведено приклади створення алгоритмів визначення даних кромок вигоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348в641.51 + з970.632
Шифр НБУВ: РА316156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Гейхман А.М. 
Вилучення багатократних хвиль-завад із сейсмічних записів на основі рядів розсіяння Борна: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / А.М. Гейхман ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено аналіз і узагальнення різних підходів до передбачення кратних хвиль, зокрема, підходів, що базуються на теорії дифракії на апертурі та теорії розсіяння, а також розглянуто підхід "зворотного зв'язку". Сформульовано єдину технологічну схему рішення проблеми послаблення кратних хвиль. Побудовано монохроматичні матриці профілю для довільних систем 2-D сейсмічних спостережень. Досліджено властивості монохроматичної матриці профілю кратних відбиттів. Показано, що для однобічного розміщення n пропущених ближніх каналів на вхідних сейсмограмах породжують 2n пропущених ближніх каналів на сейсмограмах передбачених кратних відбиттів першого порядку, 3n - другого. Розроблено адаптивний інтерактивний програмно-методичний комплекс, який реалізує запропоновану технологічну схему послаблення кратних хвиль-завад з використанням способу інверсного ряду Борна. Досліджено залежність результатів вилучення кратних відбиттів від параметрів спостереження та обробки. Показано, що у разі правильного вибору параметрів обробки й адекватної схеми спостережень у полі можна досягти значного послаблення кратних хвиль-завад за несуттєвих змін однократних відбиттів. Зазначено, що найбільша ефективність комплексу очікується за морських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 +
Шифр НБУВ: РА334454

Рубрики:

      
8.

Бойко В.І. 
Вольтамперометричне визначення вітамінів групи В на хімічно модифікованих скловуглецевих електродах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / В.І. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі методу полярографії, циклічної та інверсійної вольтамперометрії на скловуглецевому електроді (СВ-2000) та СВ-електродах, модифікованих платиною та ртуттю розроблено методики вольтамперометричного визначення вітамінів групи В, а саме: тіамін гідрохлориду, нікотинової кислоти, нікотинаміду та піридоксин гідрохлориду. Встановлено, що модифіковані ртуттю та платиною скловуглецеві електроди (ХМЕ) є більш специфічними у порівнянні з скловуглецевим електродом, а методика виготовлення ХМЕ проста й експресна. Результати розрахунків електронної будови тіамін гідрохлориду, нікотинової кислоти, нікотинаміду та піридоксин гідрохлориду використано для передбачення електродного поводження деполяризаторів і створення методик їх аналітичного визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г295-5
Шифр НБУВ: РА316741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Колодій О.А. 
Державне регулювання банківської системи в умовах трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Колодій ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади механізму державного регулювання банківської системи, визначено особливості його функціонування в Україні й обгрунтовано можливі напрями удосконалення. Визначено роль і місце центральних банків у формуванні та регулюванні банківської системи. Зроблено оцінку міжнародного досвіду організації та здійснення нагляду за банківською діяльністю. Розкрито сутність, особливості та дієвість основних методів та інструментів регулювання банківської системи, що застосовуються з метою досягнення необхідних таргетів для макроекономічної стабілізації за умов трансформації економіки. Проаналізовано сучасні підходи щодо організації систем оцінки ризику та раннього передбачення кризових явищ. Встановлено ефективність використання нових концептуальних підходів щодо державного регулювання та нагляду за банківською діяльністю, розроблених на базі рейтингування та контролю за ризиками. Визначено загальні тенденції, перспективні напрямки та нові пріоритети розвитку взаємовідносин між державою та банківською системою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356047

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Кравець С. В. 
Деформографічний моніторинг сейсмотектонічних процесів у зоні Берегівського горбогір'я: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / С. В. Кравець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше проведено геодинамічні дослідження на території Закарпаття з використанням новітніх лазерно-цифрових засобів деформографічних і метеотемпературних спостережень, виконаних на базі власних розробок автора, що дозволило спостерігати та вивчати повільні геодинамічні процеси та переміщення до, під час і після землетрусів, організувати базу деформографічних і метеоструктурних даних, проводити обробку та комплексний аналіз геофізичної інформації. Розглянуто вплив на проведення демографічних випромінювань різних атмосферних факторів, зокрема, температури. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з теоретично розрахованими значеннями припливної сили. Показано особливості записів демографічних даних у разі сейсмічних подій. Виявлено закономірності на підставі аналізу одержаних даних, спрогнозовано періоди анамального збільшення сейсмічної активності з метою передбачення катастрофічних явищ. Встановлено зв'язок між геологічною будовою, сезонними коливаннями температури, впливом припливного потенціалу та сейсмічними умовами у регіоні. За допомогою даних деформаційного, сейсмічного та температурного моніторингу показано перспективні шляхи виявлення механізмів накопичення та перерозподілу пружних деформацій, а також виявлено можливі провісникові ефекти перед місцевими землетрусами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР3,3)11
Шифр НБУВ: РА386027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Хазан Я.М. 
Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Я.М. Хазан ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2003. — 35 с. — укp.

Уперше показано, що прогрів верхньої мантії супроводжується утворенням шарів часткового плавлення з верхньою межею на глибині близько 250-ти км, які є гравітаційно стійкими, тому що густина розплавів у них не менша за густину твердої фази. Розроблено модель теплової нестійкості зони знижених сейсмічних швидкостей у центральній Європі як зони часткового плавлення з верхнею межею поблизу рівня інверсії густин (РІГ). Одержано оцінки характерних масштабів і часів нестійкості та показано, що вони узгоджуються з результатами спостережень. Установлено, що джерелами кімберлітового магматизму є шари часткового плавлення, що майже цілком лежать глибше за РІГ. Вперше запропоновано геодинамічну модель походження кімберлітів. Здобуто нові розв'язки для тріщини Дагдейла - Баренблатта розтягу та зсуву. Продемонстровано, що для неї існує макроскопічний параметр, який має розмірність довжини - так звану критичну довжину, що є природним масштабом. Розроблено модель підготовки землетрусів інтрузивного типу та з'ясовано умови, за яких тріщина гідро/магморозриву може спричинити утворення сейсмогенної кінцевої тріщини зсуву. Зазначено, що передбачення моделі, включаючи існування зростаючого поверхневого купола над магматичною камерою, специфічний вигляд механізму вогнища землетрусу та сильна залежність сейсмічної енергії від глибини гіпоцентру, спостерігаються у природі. Добуто нові точні розв'язки для напружень і зміщень у пружному напівпросторі, що викликаються накачкою круглої горизонтальної тріщини гідро/магморозриву. Доведено, що дані рішення дозволяють виконувати інтерпретацію сучасних високоточних супутникових геодезичних спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д342.531 +
Шифр НБУВ: РА324623

Рубрики:

      
12.

Ульченко І. Г. 
Диференційоване застосування системних і небулізованих глюкокортикостероїдів при загостренні бронхіальної астми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І. Г. Ульченко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с. — укp.

Визначено основні причини та роль різних видів гормональної стероїдної терапії у виникненні тяжкого загострення бронхіальної астми (БА). Доведено однакову безпосередню ефективність, а за клінічними показниками її переважання, та більшу безпеку за лікування тяжкого загострення БА небулізованими (будесонідом і флутиказаном пропіонатом) глюкокортикостероїдами (ГКС) у порівнянні з преднізолоном. Показано у віддаленому періоді більш сприятливий перебіг захворювання, у тому числі більш високий контроль, і більш високу якість життя хворих у разі лікування тяжкого загострення БА небулізованими ГКС у порівнянні з преднізолоном. Для прогнозування безпеки застосування системних ГКС у лікуванні тяжкого загострення БА запропоновано формалізовану модель, що володіє достатньою точністю (84.6 %) передбачення задовільного та незадовільного віддаленого результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202
Шифр НБУВ: РА383258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пешко О.В. 
Економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.В. Пешко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економіко-математичного моделювання інвестиційного портфеля. Проведено комплексний аналіз існуючих підходів щодо вибору оптимального інвестиційного портфеля. Розкрито особливості їх використання та теоретико-практичну цінність і недоліки. Розроблено класифікацію економіко-математичних моделей інвестиційного портфеля. Досліджено ефективність некаузальних методів економічного прогнозування у передбаченні доходності фінансових активів, а також використання традиційних та альтернативних оцінок доходності і ризику у процесі моделювання інвестиційного портфеля. Запропоновано методи врахування історії ринку у побудові оцінок доходності і ризику фінансових активів, способи врахування у моделях особистих переваг інвестора. Розроблено економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та доведено на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-210.301
Шифр НБУВ: РА307984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Скибицька Н.В. 
Епістемічна модальність в англійській мові (діахронний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Скибицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження категорії епістемічної модальності у діахронному аспекті, розкрито шляхи формування та еволюції системи мовних засобів (морфологічних, синтаксичних, лексичних) її вираження у середньоанглійській мові у контексті граматичних засобів реалізації достовірності/недостовірності у давньоанглійській мові та у порівнянні з системою форм суб'єктивної модальності сучасної англійської мови. Встановлено динаміку розвитку значень категорії епістемічної модальності (достовірності/недостовірності, гіпотетичної модальності (припущення, передбачення) та модальності логічної необхідності, сформульованої як висновок на основі міркувань мовця про очевидні для нього факти, попередніх знань, звичайного стану речей, свідчень очевидців) в історії англійської мови. Показано процеси переходу від оформлення модальних значень закінченнями дієслова до вираження їх модальними прислівниками, частками, модальними словами, засобами складнопідрядного зв'язку у реченнях, за допомогою контексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.76 +
Шифр НБУВ: РА331780

      
15.

Федін С.С. 
Забезпечення якості деталей поршневої групи методом оперативного прогнозування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / С.С. Федін ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання щодо забезпечення якості деталей поршневої групи за умов механічної обробки на підставі принципів оперативного прогнозування точності та стабільності технологічних процесів. Встановлено, що прогнозування якості механічної обробки поршнів треба здійснювати з урахуванням нестаціонарності динаміки процесу. Для оперативного прогнозування якості виготовлення поршнів двигунів внутрішнього згоряння за умов нестаціонарності обгрунтовано можливість використання сучасних систем штучного інтелекту - нейронних мереж, які здатні обробляти неповну, зашумлену та суперечливу інформацію. Апробовано за виробничих умов та запропоновано метод оперативного прогнозування точності та стабільності технологічного процесу токарської обробки високоточних виробів, який робить можливим без урахування ймовірних характеристик передбачення стану процесу у межах або за межами регулювання, визначення на контрольній карті, а також провадження соціального та вибіркового контролю якості поршнів. Для короткотермінового прогнозування комплексних показників якості продукції наведено методику використання нейронних мереж, що включає: вибір техніко-економічних факторів керування виробничим процесом виготовлення продукції; проведення кореляційного аналізу тимчасових рядів вибраних факторів і прогнозованих показників; навчання, налагодження та експлуатація нейронної мережі. З урахуванням проведених досліджень і чинного законодавства розроблено нормативну документацію з метою застосування нейронних мереж для інформаційної підтримки системи управління якістю продукції та прогнозування стабільності технологічних процесів виготовлення високоточних відповідальних деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-042.1-061/069
Шифр НБУВ: РА320503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ткаченко Н.В. 
Інвестиційна діяльність страхових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність підвищення значення інвестиційної діяльності в страховому бізнесі. Уточнено визначення інвестиційної функції стахування та запропоновано трактування поняття "інвестиційний потенціал страховика". Встановлено інвестиційні можливості страховиків залежно від їх спеціалізації. Проаналізовано напрямки розміщення коштів страхових компаній. Визначено особливості державного регулювання інвестиційної діяльності вітчизняних страховиків і уточнено принципи розміщення страхових резервів, доведено необхідність врахування чинника підконтрольності інвестицій. Обгрунтовано шляхи удосконалення організації процесу прийняття інвестиційного рішення як основи перспективного управління інвестиційною діяльністю за допомогою наукової методології передбачення її напрямків, адаптації до загальних цілей розвитку страхової компанії та постійно змінюваних умов зовнішнього середовища. Запропоновано алгоритм прийняття інвестиційного рішення з використанням прогнозних моделей діяльності страховика. Розроблено методику визначення мінімально необхідного розміру активів, які можна швидко та легко реалізувати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7-56 +
Шифр НБУВ: РА332083

Географічні рубрики:

      
17.

Сафонова В.Є. 
Інноваційні основи макроекономічного прогнозування розвитку системи вищої освіти України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Є. Сафонова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено інноваційні засади макроекономічного прогнозування розвитку системи вщиої освіти України. Обгрунтовано соціально-економічні та організаційні передумови наукового передбачення як фундаментальні засади аналізу процесів прогнозування та планування у галузі вищої освіти. Сформульовано визначення основних економічних категорій та принципів процесу прогнозування у сфері вищої освіти, розкрито інноваційні підходи щодо його здійснення. Вивчено сучасний досвід планування та прогнозування функціонування вищих навчальних закладів провідних зарубіжних країн (США, Японії, Франції) з метою використання окремих здобутків у вітчизняній системі вищої школи. Досліджено макроекономічний механізм її прогнозування за умов інноваційного розвитку. Проведено науковий аналіз інформаційного забезпечення прогнозування та планування у галузі вищої освіти, моделювання основних макроекономічних показників її розвитку. Визначено параметри формування прогнозів нової структури вузівської системи, студентського контингенту та викладацького складу. Розглянуто засади прогнозування фінансово-економічного розвитку системи вищої освіти на державном рівні та за умови використання позабюджетних джерел. Визначено основні механізми удосконалення прогнозування фінансово-економічної системи ВНЗ за умов ринкових перетворень і модернізації галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА343303

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
18.

Доляновська І.М. 
Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей (аналіз складу злочину): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.М. Доляновська ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми кримінальної відповідальності за експлуатацію дітей. Досліджено еволюцію становлення законодавства про захист дітей від експлуатації на міжнародному та національному рівнях. Визначено соціальну обумовленість кримінальної відповідальності за експлуатацію дітей в Україні, проаналізовано кваліфікаційні ознаки даного злочину. На підставі вивчення основих положень нормативно-правових актів про права дитини доведено необхідність передбачення у ст. 150 КК України відповідальності за економічну експлуатацію дитини. Визначено сутність об'єктивних і суб'єктивних ознак експлуатації дітей. Наведено пропозицію про виключення з чинної редакції ст. 150 КК України її першої частини. Розкрито зміст родового об'єкта економічної експлуатації дітей і визначено місце ст. 150 КК України у розділі V Особливої частини КК України, проаналізовано кваліфікаційні ознаки даного виду злочину. Обгрунтовано визначення понять "економічна експлуатація дитини", "заподіяння істотної шкоди для здоров'я дитини", "заподіяння істотної шкоди для освітнього рівня дитини", "сексуальна експлуатація дітей". Здійснено розмежування економічної та сексуальної експлуатації дітей та інших суміжних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013
Шифр НБУВ: РА355836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Карчевський М.В. 
Кримінальна відповідальність за незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Карчевський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито кримінально-правовий зміст інформаційних відносин у сфері використання комп'ютерної техніки як родового об'єкта злочинів, передбачених розділом XVI КК України, обгрунтовано пропозицію про доцільність визначення їх загальним терміном "комп'ютерні злочини". На підставі визначення родового об'єкта розкрито зміст безпосереднього об'єкта незаконного втручання як суспільних відносин власності на комп'ютерну інформацію. Відповідно по-новому визначено комп'ютерну інформацію як предмет цього злочину і надано пропозиції щодо недоцільності передбачення в диспозиції ст. 361 КК України вказівки на носії інформації як самостійний предмет незаконного втручання. Визнано необгрунтованим передбачення комп'ютерного вірусу в ч. 1 ст. 361 КК України як самостійного предмета злочину. Замість цього запропоновано визначити предметами незаконного втручання програмні та технічні засоби, призначені для незаконного втручання, до яких відносяться комп'ютерні віруси. По-новому визначено знищення та перекручення комп'ютерної інформації як різні форми порушення права власності на комп'ютерну інформацію. Впрше у вітчизняній науці здійснено спробу класифікації способів незаконного втручання, що має важливе значення для встановлення об'єктивної сторони та ступеня суспільної небезпечності злочину, що досліджується. Доведено необхідність доповнення ч. 2 ст. 361 КК України кваліфікуючими ознаками, як "вчинення незаконного втручання шляхом несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації" та "вчинення незаконного втручання особою, яка має доступ до роботи на ЕОМ", у системі чи комп'ютерній мережі зважаючи виконувану роботу або посадою, яку займає особа. Обгрунтовано необхідність доповнення ст. 361 КК України частиною 3, яка б передбачала відповідальність за незаконне втручання, що спричинило тяжкі наслідки, та розкрито зміст таких наслідків. Запропоновано нову редакцію ст. 361 КК України "Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х881.9(4УКР)126.01
Шифр НБУВ: РА323038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Білоконова Л.А. 
Критерії діагностики та передбачення перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Л.А. Білоконова ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку на тлі гострих кишкових інфекцій (ГКІ) та гострих інфекцій дихальних шляхів (ГІДШ). З'ясовано, що у дітей раннього віку при тяжких формах ГКІ та ГІДШ гостра герпетична моно-інфекція складає 13,1%, гостра герпетична мікст-інфекція 45,8%, латентна герпетична мікст-інфекція 41,1% і незалежно від активності інфекційного процесу негативно впливає на перебіг вищеозначених інфекційних захворювань, що позначається збільшенням тривалості та виразності основних клініко-лабораторних показників, а також обтяженням прогнозу хвороби. Розроблені анамнестичні та клініко-лабораторні діагностичні критерії герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку, на підставі яких була створена діагностично-прогностична текст-карта її скринінгової діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського