Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (54)Реферативна база даних (6189)Книжкові видання та компакт-диски (449)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАСТИЧН$<.>+<.>K=ДЕФОРМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 864
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шило О.В. 
Невербальні і вербальні засоби в образотворчій діяльності: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / О.В. Шило ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 35 с. — укp.

Досліджується взаємозв'язок вербальних та іконічних засобів пластичного мислення, які забезпечують подібність зображення, і того, що зображується. У структурі акту образотворчої діяльності виділена спеціальна семіотична конструкція, яка забезпечує конкретність пластичного образу, - так звана знакова морфологія. Досліджені її структура та функції складових елементів - топологічного і типологічного описів і канонічного зразку. Проаналізовано механізм, який включає знакову морфологію до образотворчої діяльності, - так звана ситуація відсторонення. Виявлені її структура і базові процедури - артифікації і оприроднення. Побудована типологія основних форм пластичного відношення художника до натури, за допомогою яких можлива її інтерпретація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Головко О.М. 
Дослідження пластичного деформування часток і розробка раціональних технологічних параметрів газодинамічного напилення металевих порошків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.М. Головко ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

Проведено математичне моделювання процесу пластичного деформування часток при ударі об основу в умовах газодинамічного напилення з урахуванням впливу деформаційного розігріву та реологічних властивостей металу при високих швидкостях деформації. Визначені залежності температури на контакті частка-основа, часу деформування та формозмінення часток при ударі від розмірів і властивостей матеріалу часток, початкової швидкості та температури часток. Розроблено загальну математичну модель, алгоритм і програму розрахунку технологічних параметрів процесу газодинамічного напилення. Отримані експериментальні дані про вплив режимів нанесення покриття на міцність зцеплення, пористість покрить і продуктивність процесу. Результати досліджень використані при проектуванні технології та дослідного зразка устаткування для нанесення захисних покрить на зовнішню поверхню труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03

Рубрики:

      
3.

Коцюбенко Г.А. 
Удосконалення прийомів підвищення роботоздатності та покращання екстер'єрно-конституційних показників коней української верхової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.А. Коцюбенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

Проведені дослідження обгрунтували доцільність виділення в популяції коней української верхової породи різних груп розподілу за типологічними особливостями, що сприяє відбору тварин з високими оцінками роботоздатності. Встановлено високий зв'язок показників інтенсивності формування в ранньому онтогенезі з наступними показниками росту коней та їх роботоздатністю. Вивчено ефекти загальної та специфічної комбінаційної здатності основних ліній, родин, гнізд в породі, оцінено показники їх пластичності і стабільності. Розроблені критерії оцінки коней з використанням пробіт-методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 українська верхова

Рубрики:

      
4.

Волинський Б.С. 
Скреч-метод визначення трибологічних властивостей поверхні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Б.С. Волинський ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 16 с. — укp.

Розроблено метод визначення трибологічних властивостей шляхом дряпання поверхні, що отримав назву скреч-метод (СМ). Вивчена механіка контактної взаємодії твердої чотиригранної алмазної піраміди з пластичною поверхнею при вдавлюванні та дряпанні, як основи СМ. Виготовлено прилад та розроблена методика визначення границі контактної міцності поверхні при дряпанні. Встановлені закономірності руху піраміди при зсуві в залежності від ступеня зміцнення матеріалу. СМ розвинуто і використано для оцінки якості тонких твердих анодно-іскрових покриттів дуралюміну Д16Т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1с

      
5.

Шелестовська М.Я. 
Визначення осесиметричних залишкових технологічних напружень у плитах та пластинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / М.Я. Шелестовська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 1998. — 20 с. — укp.

Розроблено розрахунково-експериментальну методику визначення осесиметричного просторового розподілу залишкових технологічних напружень у плитах і пластинах, яка грунтується на розв'язанні обернених задач для тіл з власними напруженнями і використанні експериментальної інформації, отриманої, зокрема, фізичними методами. З використанням цієї методики та експериментальної інформації, отриманої поляризаційно-оптичним способом, відтворена картина просторового розподілу залишкових термінологічних напружень в скляній пластині. Побудовано розв'язки осесиметричних задач для плоского шару з технологічними деформаціями і з їх використанням досліджено вплив товщини пластини і параметрів, що характеризують поля пластичних деформацій, зумовлених зварними швами, показано, що максимальні значення компонент тензора напружень можуть значно (в декілька разів) відрізнятись від їх усереднених по товщині пластини характеристик, які визначаються фізичними методами. На основі побудованих розв'язків задач про взаємодію жорсткого штампа з пластиною з залишковими напруженнями показано, що попереднім наведенням у ній термопластичних деформацій в кільці певного радіуса та ширини можна змінити розподіл і рівень контактних напружень з метою їх оптимізації. Результати досліджень можуть бути використані при визначенні та контролі неруйнівними способами залишкових напружень в елементах скло- і металоконструкцій для оцінки їх міцності і надійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18

Рубрики:

      
6.

Максимчук І.М. 
Дислокаційний аналіз динамічного руйнування напівкрихких кристалів на стадії субкритичного росту мікротріщин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Максимчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу дисипативних дислокаційних процесів в вершині мікротріщини на стадії субкритичного росту на характеристики руйнування напівкрихких кристалів. Запропонована дислокаційна модель процесу динамічного руйнування, що враховує дисипацію пружної енергії в пластичній зоні вершини тріщини, термічно активований характер руху дислокацій та екрануючий вплив дислокаційної конфігурації на величину і просторову залежність поля вершини мікротріщини. Отримані дислокаційні критерії субкритичного росту мікротріщин та наведені оцінки параметрів дислокаційного ансамблю, що необхідні для гальмування та зупинки критичних мікротріщин в матриці металів з ОЦК- і ГЩУ- гратками. В рамках цього підходу отримані аналітичні вирази, що описують температурну залежність істинної руйнуючої напруги і ефективної поверхневої енергії. На основі уявлень про вирішальну роль дисипативних процесів в вершинах субкритичних мікротріщин запропонована принципова схема переходу кристалів в крихкий стан і одержані аналітичні вирази, що описують структурну чутливість температури нижнього порога холодноламкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022

Рубрики:

      
7.

Івацько В.Т. 
Підвищення ефективності процесів пластичного формозмінення пористих матеріалів на основі теорії деформуємості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.Т. Івацько ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1998. — 18 с. — укp.

Захищаються теоретичні та експериментальні дослідження процесів пластичного формозмінення пористих матеріалів. Розроблена методика проектування технологічних процесів деформування пористих матеріалів на основі теорії деформованості. Вдосконалено розрахунково-експериментальні методи визначення напружень. Запропонована математична модель для вибору раціональних параметрів холодного штампування. Розроблена і експериментально перевірена методика оцінки деформованості пористих матеріалів. Здійснено промислове впровадження розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394

Рубрики:

      
8.

Дякон В.М. 
Дослідження механічних моделей процесів початкового розвитку крихкого і пластичного руйнування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.М. Дякон ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

В умовах плоскої деформації дана постановка статичних симетричних задач механіки деформівного твердого тіла, що моделюють процеси початкового розвитку крихкого і пластичного руйнування, які відповідають моделі Коттрелла зародження тріщин. Згідно цій моделі тріщина утворюється при перетині ліній ковзання. Запропоновано підхід до дослідження поставлених задач, який базується на їх зведенні до задач теорії пружності для клиновидних тіл з некласичною умовою на нескінченності, що дозволяє врахувати вплив зовнішнього поля. Слідуючи запропонованому підходу, з використанням методу Вінера-Хопфа побудовані точні розв'язки ряду нових задач теорії пружності для клиновидних тіл і на їх основі досліджено напружений стан біля точки перетину ліній ковзання і біля тріщини, яка утворилася при перетині ліній ковзання, здійснено розрахунок пластичної зони біля точки перетину ліній ковзання в рамках моделі з двома пластичними смугами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022

Рубрики:

      
9.

Сліпенюк О.М. 
Вплив температури на структуру, механізми деформації і механічні властивості аморфних і нанофазних матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Сліпенюк ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022

Рубрики:

      
10.

Сахарова Н.О. 
Особливості пластичної деформації та руйнування двовимірних полікристалів алюмінію та міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.О. Сахарова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати експериментальних досліджень впливу меж зерен і потрійних стиків меж зерен (ПС) на механізми релаксації напруженого стану в процесі пластичної деформації двовимірних полікристалів алюмінію і міді. Досліджено характер розвитку відносної локальної деформації у зонах потрійних стиків меж зерен у залежності від типу меж зерен, форми ПС і його орієнтації до ззовні прикладеної напруги. Експериментально показано, що незалежно від типу меж зерен, у двовимірних полікристалах із ГЦК-решіткою, релаксація напруженого стану носить сходинкоподібний характер, що дозволяє припустити дію ПС як пульсуючого джерела решіткових дислокацій. Досліджено закономірності виникнення і розвитку ротаційної моди пластичної деформації в алюмінієвих і мідних полікристалах. Показано, що ротаційна деформація може відігравати не тільки акомодаційну, але й самостійну роль у пластичній течії. Вона дає істотний внесок у пластичність і визначає тип зруйнування двовимірних полікристалів. Встановлено характер виникнення і закономірності розвитку тріщин у зразках у залежності від типу меж зерен, густини потрійних стиків у зразку і умов деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6,022 + К233.104.3

Рубрики:

      
11.

Чигиринський В.В. 
Розвиток теорії прокатки, розробка технології та впровадження тонкостінних профілів зниженої металомісткості у промисловість: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / В.В. Чигиринський ; Держ. металург. акад України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню проблеми задачі, пов'язаної із розробкою та впровадженням нових конструкцій полегшених профілів з врахуванням технологічних особливостей виробництва. Показано, що за рахунок кінематики течії металу можливо змінювати напружений стан в осередку деформації, впливаючи на зусилля прокатки. Регулюючи поздовжню взаємодію різнообтиснених дільниць штаби, можна знизити зусилля прокатки, створюючи тим самим технологічний резерв виробництва профілів зниженої металомісткості. Теоретична частина роботи присвячена дослідженню впливу неоднорідної деформації на параметри формозмінення. Розв'язано плоску та просторову задачі теорії пластичності. Розроблено теорію додаткових напруг, яка дозволяє ефективно оцінити вплив нерівномірного по ширині обтисання на деякі параметри процесу прокатки складних профілів. З урахуванням вказаних особливостей розроблено серію нових конструкцій полегшених профілів ободів коліс різного призначення. Проведено експериментальні дослідження процесу прокатки. Відпрацьована методика технологічної оцінки маси профілю за струмом якоря двигуна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3

Рубрики:

      
12.

Бондарчук В.І. 
Високотемпературна повзучість титанових сплавів з різною мікроструктурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.І. Бондарчук ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.625

Рубрики:

      
13.

Бондарь С.В. 
Розробка методів розрахунку та дослідження напружено-деформованого стану елементів штампової оснастки для холодного та полугарячого видавлювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.В. Бондарь ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблена методика для проведення аналізу напружено-деформованого стану (НДС) складових бандажованих матриць для холодного і полугарячого видавлювання. На підставі методу скінчених елементів створений програмний комплекс для розв'язання термо-пружно-пластичної контактної задачі в двовимірній постановці. Розроблена методика для достовірного завдання навантажень, при якій одночасно визначають НДС, як у заготівці, що пластично деформується, так і в інструменті з урахуванням їхнього взаємного впливу один на одного. Дана методика дозволила врахувати реальну контактну взаємодію між заготівкою і матрицею, з урахуванням особливостей конфігурації внутрішньої поверхні робочої вставки, без її спрощення. Проведено ряд розрахунків різноманітних типів багатошарових бандажованих матриць для холодного і полугарячого видавлювання, і дані рекомендації по вибору оптимальних механічних (величина натягу та кут конусності бандажа) та фізичних (жорсткість бандажа) параметрів конструкції, з метою зменшення інтенсивності напруження на робочій поверхні робочої вставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.4-5-01

Рубрики:

      
14.

Черенков А.В. 
Наукове обгрунтування адаптивної технології вирощування люцерни на корм та насіння в північному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Черенков ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 1999. — 45 с. — Бібліогр.: с. 40-42. — укp.

Містяться результати багаторічних досліджень. На їх базі розроблена адаптивна технологія вирощування люцерни на корм і насіння в північному Степу України. Встановлені диференційовані способи основного обробітку грунту, оптимальний строк сівби і норми висіву люцерни при безпокривному її вирощуванні. Вивчені і рекомендовані виробництву строки, способи та дози застосування добрив, мікроелементів, регуляторів росту, а також хімічні засоби захисту посівів. Визначено дію адаптаційних і компенсаторних механізмів рослин люцерни при різних умовах їх використання. Виявлені оптимальні параметри показників погодних факторів протягом вегетації при яких найбільш повно реалізується біологічний потенціал рослин люцерни. Вперше досліджені і визначені роль, значення і ступень впливу кожного із факторів зовнішнього середовища на формування адаптивної функції кореневої системи люцерни при неоднакових умовах вирощування. При цьому виявлена закономірність темпів стеблеутворення у рослин, що полягає не тільки у прискореному створенні асиміляційного апарату та нагромадженні запасних пластичних речовин, а й у перерозподілі їх між органами рослин при виникненні стресових погодних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-374(2УКР-4ДНЕ),022

Рубрики:

      
15.

Козарь О.П. 
Розробка способів інтенсифікації забарвлення натурального хутра: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.П. Козарь ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню відомих та розробці нових способів фарбування натурального хутра з метою вилучення з фарбувальних розчинів токсичних хімматеріалів та підвищення інтенсивності забарвлення волосяного покрову хутра. Удосконалено існуючий та розроблено новий спосіб фарбування хутра у чорний колір окислювальними барвниками без пірокатехіну, а також кислотними барвниками та композиціями на їх основі шляхом узгодження в єдину систему технологічних параметрів, статистичної оптимізації останніх. Одержано адекватні, відтворювані математичні моделі фарбування хутра окислювальними та кислотними барвниками, композиціями кислотних та катіонних барвників. Визначено характер взаємодії кератину волосяного покриву хутра з кислотними та катіонними барвниками. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про процес фарбування, поширюють можливості використання вітчизняних хімічних матеріалів із отриманням якісної конкурентноздатної продукції хутряних виробів з інтенсивно забарвленим волосяним покривом, міцною пластичною шкірною тканиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.03
Шифр НБУВ: РА307838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Бугаєва С.В. 
Обгрунтування методики розрахунку тонкостінних конструкцій, взаємодіючих з грунтовим середовищем з урахуванням пружнопластичних властивостей їх матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.В. Бугаєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 1999. — 17 с. — укp.

На основі теорії пластичної течії із зміцненням, що базується на принципі максимуму Мізеса, побудовано математичну модель сумісної роботи гнучкої підпірної стінки і грунтового масиву, яка враховує пружні та пластичні деформації. Розроблено ітераційний алгоритм та програму з метою реалізації нової математичної моделі у розрахунках гнучких стінок, що взаємодіють з грунтовим середовищем. Запропоновано методику оцінки точності та швидкості сходження ітераційного процесу, застосованого у розробленому алгоритмі. На основі стендових випробувань на моделі тонкостінних підпірних споруд встановлено закономірності взаємодії гнучкої підпірної стінки з грунтовим середовищем відповідно до жорсткості стінки, податливості анкерних опор, навантаження та інших чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6-022 + Н581.131
Шифр НБУВ: РА308518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стоєв П.І. 
Вплив структурних факторів на формування механічних, в'язкісних, динамічних властивостей та акустичну емісію нових берилієвих матеріалів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / П.І. Стоєв ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1999. — 35 с. — укp.

В дисертації вивчався зв'язок між структурними факторами (розміром зерна, чистотою, змістом оксиду берилію, текстурою та ін.) і фізико-механічними властивостями промислових і експериментальних сортів берилію, які одержані за допомогою сучасних порошкових технологій. Для опису процесу пресування берилієвих порошків методом гарячого ізотермічного пресування (ГІП) розроблена модель, яка дозволяє розраховувати густини кінцевого матеріалу та знаходити оптимальні параметри процесу пресування. Встановлені закономірності впливу структурних факторів і технологічних параметрів на фізико-механічні властивості берилію. Показано, що основними факторами, що визначають рівень фізико-механічних властивостей є висока чистота металу і структура, що характеризується рівноосною формою часток, ультрадрібним зерном (наявністю субзерен), рівномірним розподілом дисперсних часток оксиду берилію. Отримані результати вирішують важливу наукову проблему розробки фізичних основ формування високого рівня механічних властивостей: міцності, пластичності, опору руйнуванню та ізотропності нових берилієвих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.3 + К390.45

Рубрики:

      
18.

Обіаніка Чібузор Емека 
Консервативно-пластичні операції при фіброміомах та вроджених вадах розвитку матки у жінок репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Обіаніка Чібузор Емека ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Подано оцінку стану матки на основі клінічних, рентгенологічних, ультрасонографічних та ендоскопічних (лапароскопія, гістероскопія) досліджень в динаміці до і після операції. Вивчено морфологічну та електронно-мікроскопічну структуру матки. Простежено відновлення репродуктивної функції після різних видів операції, перебіг та завершення вагітності. Встановлено, що консервативно-пластичні операції (міомектомія і метропластика) необхідні для відновлення нормальної топографії і анатомічного стану матки і сприятливо впливають на генеративну функцію, частоту настання, перебіг та завершення вагітності у неплідних жінок репродуктивного віку з фіброміомою та вродженими вадами розвитку матки. Для комплексного лікування неплідності у жінок з фіброміомою та вродженими вадами розвитку матки рекомендовано широко застосовувати консервативно-пластичні операції, які сприяють відновленню менструальної і дітородної функції, і при настанні вагітності дозволяють жінкам доношувати вагітність і народжувати живих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764

Рубрики:

      
19.

Король М.Д. 
Підготовка і ортопедичне лікування хворих із вторинними деформаціями зубних рядів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / М.Д. Король ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 33 с. — укp.

Робота присвячена комплексним (клінічним, біометричним, морфологічним і функціональним) дослідженням. Обстежено 324 особи віком від 21 до 40 років. Виявлено 107 осіб з дентоальвеолярною і 110 осіб з дентальною формами деформацій. Встановлено, що з віком відбуваються структурні і функціональні зміни в зубощелепній системі, збільшується кількість осіб, які втратили окремі зуби. У 31,7% випадків розвивається деформація зубних рядів. Визначені три типи будови сегментів зубних дуг: випуклий, увігнутий і прямий, а за типом витривалості тканин пародонта до навантаження: сильний тип - 18,5%; середній - 64,2%; слабкий - 17,3%. З'ясовано, що величина електрозбудливості пульпи зубів залежить від давності втрати зубів-антагоністів і ступеня деформації зубного ряду. Знижується інтенсивність кровопостачання пародонта у ділянці зубів, які обмежують дефект, і тих, які перебувають поза функцією. Запропоновано метод функціонального дозованого навантаження (ФДН) тканин пародонта. Вперше описані елаунінові волокна зв'язкового апарата зуба, визначені їхні морфологічні і структурні зміни, види резорбції кістки альвеолярного відростка. Результати дослідження дали можливість розробити критерії оцінки початкового функціонального стану тканин пародонта при дефектах і деформаціях зубних рядів, що дозволяє вибирати метод лікування і прогнозувати характер адаптаційних реакцій зубощелепної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
20.

Микитас Р.Є. 
Підвищення молочної продуктивності худоби при використанні кращого світового генофонду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.Є. Микитас ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення продуктивних і відтворних якостей тварин червоної степової породи та помісям англерської, червоної датської та голштинської. Вивчено показники інтенсивності росту молодняка різних генотипів, показники молочної продуктивності за три лактації. Визначені параметри лактаційних кривих та встановлено високий зв'язок критеріїв Є.Брууна і константи моделі Т.Бріджеса з рівнем надою за лактацію. Оцінені еколого-генетичні параметри вивчених генотипів за показниками пластичності і стабільності. В результаті дослідження встановлено, що найбільш оптимальним варіантом схрещування є отримання 3/4 за голштинами помісів для формування високопродуктивних стад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338.022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського