Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (638)Книжкові видання та компакт-диски (106)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАТИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мітченко Р.С. 
Активація потрійного С-С зв'язку хлоридними комплексами платини (ІІ): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Р.С. Мітченко ; НАН України, Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г512.2,0 + Г544.56,0 +
Шифр НБУВ: РА368272

Рубрики:

      
2.

Мітченко С.А. 
Алкільні і sigma-вінільні похідні ацидокомплексів платини та каталітичні реакції за їх участю: Автореф. дис... д-ра хім. наук.: 02.00.04 / С.А. Мітченко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Зазначено, що одержані уявлення щодо їх реактивності надали можливість вирішити проблему створення нових високоефективних і селективних каталітичних систем на базі комплексів платини, у тому числі у вищому ступені окиснення, які раніше вважалися каталітично інертними. Виявлено ефект механоактивованого нуклеофільного заміщення галогену в алкілгалогенідах RX (R = Me, Et; X = I, Br) на поверхні механоактивованої солі KCl. Встановлено, що дана гетерогенна реакція є новим типом гетеролітичних перетворень - ланцюговим нуклеофільним заміщенням галогену в алкілгалогенідах з лінійним обривом ланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278-4 + Г544.12 +
Шифр НБУВ: РА324471

Рубрики:

      
3.

Камінська А.Л. 
Багатоцільова сцинтиграфія в оцінці ступеня ураження нирок при хіміотерапії хворих на рак молочної залози: автореф. дис...канд. мед. наук : 14.01.23 / А.Л. Камінська ; Нац. ін-т раку. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення діагностики порушень функції нирок у хворих на рак молочної залози у разі хіміотерапевтичного лікування за допомогою багатоцільового сцинтиграфічного дослідження. Проаналізовано особливості змін функціонального стану нирок залежно від виду хіміотерапевтичого лікування (неоад'ювантна, ад'ювантна хіміотерапія та хіміотерапія з препаратами платини). Визначено радіонуклідну семіотику змін внутрішьониркової гемодинаміки, фільтраційно-екскреторної функції та ступеня запального процесу в нирках у разі хіміотерапії хворих на рак молочної залози. Розроблено алгоритм багатоцільового сцинтиграфічного дослідження хворих на рак молочної залози, який дозволяє об'єктивно оцінювати морфофункціональний стан нирок на фоні моніторингу стану кісткової системи у разі проведення хіміотерапевтичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52 +
Шифр НБУВ: РА367271

Рубрики:

      
4.

Єгорова Д. Є. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію (III) з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Д. Є. Єгорова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію різних структурних типів з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул та у реакціях з нуклеїновими основами. Показано, що координація фосфоліпідів за рахунок фосфатної груп і вищих карбонових кислот за рахунок карбоксилатної групи відбувається у екваторіальне положення та призводить до підвищення стійкості та біологічної активності комплексних сполук дирепію. Дані взаємодії комплексних сполук ренію з нуклеїновими основами вказують на різний механізм дії цих речовин і відомих протипухлинних препаратів на основі платинідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-4 + Р281.82 с13
Шифр НБУВ: РА372971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пруднікова Ю.В. 
Високотемпературні та гістерезисні режими тепломасообміну і кінетики хімічних реакцій твердих тіл з газами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.В. Пруднікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Детально проаналізовано механізм здійснення високотемпературного та гістерезисного процесів тепломасообміну та кінетики гетерогенних і каталітичних хімічних реакцій на поверхні рухомих вуглецевих частинок і металів за різних початкових і зовнішніх умов. Досліджено роль у цих процесах випромінювання, стефанівської течії, природної та вимушеної конвекції, вплив термокінетичних параметрів на характеристики гетерогенного займання, горіння та погасання вуглецевих частинок. Розроблено фізико-математичну модель стійких і критичних процесів тепломасообміну твердих тіл під час гетерогенно-каталітичних перетворень для сумішей з різною концентрацією реагуючих компонентів (на прикладі окиснення водню за присутності платинового дротика). Визначено критичні умови протікання хімічної реакції, що характеризують переходи з нижнього теплового режиму каталізатора, який знаходиться у хімічно реагуючій газовій суміші, до верхнього та навпаки. Показано можливість безкризової зміни теплових режимів, коли гістерезисна область відсутня, а також можливість існування гістерезисних режимів тепломасообміну залежно від вмісту водню в суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.54
Шифр НБУВ: РА313959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Бойко В.І. 
Вольтамперометричне визначення вітамінів групи В на хімічно модифікованих скловуглецевих електродах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / В.І. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі методу полярографії, циклічної та інверсійної вольтамперометрії на скловуглецевому електроді (СВ-2000) та СВ-електродах, модифікованих платиною та ртуттю розроблено методики вольтамперометричного визначення вітамінів групи В, а саме: тіамін гідрохлориду, нікотинової кислоти, нікотинаміду та піридоксин гідрохлориду. Встановлено, що модифіковані ртуттю та платиною скловуглецеві електроди (ХМЕ) є більш специфічними у порівнянні з скловуглецевим електродом, а методика виготовлення ХМЕ проста й експресна. Результати розрахунків електронної будови тіамін гідрохлориду, нікотинової кислоти, нікотинаміду та піридоксин гідрохлориду використано для передбачення електродного поводження деполяризаторів і створення методик їх аналітичного визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г295-5
Шифр НБУВ: РА316741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Тимошук О.С. 
Вольтамперометрія сполук рутенію в присутності металів платинової групи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Тимошук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вольтамперометричні властивості Ru (IV) за присутності інших іонів платинових металів з наступним аналітичним використанням одержаних результатів. Розглянуто можливість підвищення чутливості полярографічного визначення рутенію за наявності у розчині деяких реагентів, зокрема, пірокатехіну, барвників трифенілметанового ряду (пірокатехінового фіолетового, еріохромціаніну R, хромазуролу S, ксиленолового оранжевого), карбонових кислот за рахунок їх каталітичної дії на процес відновлення. Встановлено, що полярографування розчинів Ru (IV), Ir (IV), Rh (III) та Pt (IV) призводить до появи каталітичних струмів виділення водню. Описано ймовірний механізм виникнення каталітичних струмів виділення водню у розчинах іонів платинових металів за наявності органічних адендів. Досліджено вплив 22-х сторонніх іонів і 5-ти іонів платинових металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.2-5 +
Шифр НБУВ: РА323073

Рубрики:

      
8.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Окрепкий Р.М. 
Геологічні умови формування важких високов'язких нафт і перспективи пошуків їх покладів у нафтогазоносних регіонах України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Р.М. Окрепкий ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості геологічного розповсюдження, умови залягання та закономірності формування покладів важких високов'язких нафт (ВВВН), а також мальт, асфальтів, природних бітумів (ПБ). Надано наукове обгрунтування значних перспектив освоєння їх ресурсів у нафтогазоносних регіонах України як одного зі значних додаткових джерел вуглеводневої сировини (ВВС). Показано багатоаспектність даної проблеми. Зауважено щодо перспективно зростаючого значення ВВВН - ПБ як додаткового джерела ВВС, зазначено роль їх скупчень як концентраторів різноманітних металів (від ванадію, нікелю, молібдену, ренію до золота та платиноїдів), а також як геоекологічних чинників. У теоретичному плані визначення природи та умов утворення ВВВН має особливе значення для пізнання закономірностей нафтидогенезу. Одержані результати дозволяють зробити висновок, що геологічні умови нафтогазоносних регіонів України є сприятливими для формування крупних зон накопичення ВВВН - ПБ. За умов належного ступеня розвіданості цих зон і застосування сучасних методів розробки зосереджених у них покладів (поєднання буріння горизонтальних і бокових свердловин з різними фізичними та хімічними методами впливу на пласт) ВВВН - ПБ можуть стати важливим для нафтогазової промисловості України додатковим джерелом вуглеводневої сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР)-5 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА324742

Рубрики:

      
10.

Савчук А. В. 
Електрохімічна поведінка металів платинової групи (Rh, Ir, Ru) в низькотемпературних розплавлених електролітах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / А. В. Савчук ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні закономірності поведінки благородних металів - родію, іридію та рутенію в низькотемпературних розплавах на основі карбаміду, ацетаміду, тіокарбаміду й амідазолу в контексті вирішення прикладних задач в області осадження дрібнокристалічних гальванічних покриттів. Вперше для дослідження електрохімічної повідінки Rh, Ir, Ru в якості розчиннників було застосовано низькотемпературні іон-органічні розплави. За результатами порівняльного аналізу електрохімічних властивостей металів в розплавах на основі карбаміду, ацетаміду, тіокарбаміду й амідазолу встановлено вплив електропровідності розплавів, пасивації електроду, адсорбційних процесів, електростабільності розплавів-розчинників на механізм і кінетику електродних процесів, дифузійні характеристики переносу іонів металів в іон-органічних розплавах, константи швидкості реакцій і склад катодних осадів. Визначено основні ступені окиснення іонів металів в розплавах, встановлено склад і структуру комплексних сполук іонів металів з компонентами розплавів. Розкрито основні умови одержання катодного осаду металів у вигляді дрібнокристалічних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.2-2 + Г576.45,0
Шифр НБУВ: РА384532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лут О.А. 
Електрохімічні процеси на поверхні платини в розчинах амінокислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.А. Лут ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Для реєстрації та обробки даних, одержаних внаслідок електрохімічних досліджень, розроблено та впроваджено комп'ютерні програми. Установлено механізм електроокиснення досліджених амінокислот завдяки проведенню квантово-хімічних розрахунків за методом самоузгодженого поля Хартрі - Фока у наближенні АМ1 і РМ3. Установлено, що електроокиснення гліцину, аспарагінової кислоти та метіоніну на платині відбувається у лужному середовищі (pH = 11 - 12) необоротно і є багатостадійним процесом. Розраховано кінетичні параметри та форму вольтамперних кривих і показано, що механізм електроокиснення амінокислот значною мірою залежить від їх концентрації, температури розчину, швидкості накладання потенціалу та природи фону. З урахуванням хімічного складу та будови амінокислот запропоновано вірогідний механізм їх окиснення та встановлено кінцеві продукти реакції. Показано, що продукти окиснення визначаються кількістю карбоксильних груп і природою гетероатомів, що входять до складу молекул. Установлено, що продуктами електроокиснення гліцину є метановий альдегід, аспарагінової кислоти - гідроксиетаналь, метіоніну - 3-метилсульфонілпропаналь. Відзначено, що результати електрохімічних досліджень добре корелюють з проведеними квантово-хімічними розрахунками, які підтверджують, що електроокиснення амінокислот відбувається постадійно через утворення карбоксикатіону. Електроокиснення гліцину та метіоніну супроводжується вивільненням двох електронів, аспарагінової кислоти - чотирьох електронів. На основі вимірювання молярних мас доведено, що для аніонів досліджених амінокислот не характерний процес утворення димерів. З використанням методу хронопотенціометрії з контрольованим змінним струмом одержано полярограми водних розчинів гліцину й аспарагінової кислоти, які можуть бути використані для кількісного визначення цих амінокислот. Розроблено методику стандартизації платинового мікроелектрода, що забезпечує одержання достатньо відтворюваних полярограм, за цього похибка полярографічних вимірювань не перевищує 4 - 5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.73 +
Шифр НБУВ: РА360973

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Дунь С.В. 
Зменшення димності відпрацьованих газів великовантажних дизельних автомобілів застосуванням у випускній системі каталітичних нейтралізаторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / С.В. Дунь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано методи зменшення димності відпрацьованих газів дизельних автомобілів, а також методики визначення та розрахунку нормованих параметрів. Визначено характерні режими роботи даних автомобілів. Проведено теоретичне дослідження газодинамічних процесів у каталітичному нейтралізаторі. Встановлено оптимальні швидкості газів у каналах каталітичного блока, які забезпечують каталіз та самоочистку блока від сажових відкладень. Охарактеризовано вплив платинового каталітичного нейтралізатора на димність відпрацьованих газів. Докладно розглянуто вплив окиснення часток сажі на ступінь очистки газів від оксиду вуглецю. Узагальнено залежності, які визначають зменшення димності відпрацьованих газів з розробкою алгоритмів розрахунку величини димності газів і викидів твердих часток великовантажними дизельними автомобілями, обладнаними каталітичними нейтралізаторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-044.3 + О354-082н631
Шифр НБУВ: РА320444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Скорик О.Д. 
Інтенсивність оксидативного стресу та склад вільних амінокислот крові при гальмуванні росту карциноми Герена сполуками ренію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Д. Скорик ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів, активності ферментів антиоксидантного захисту, концентрації гемоглобіну та зміни амінокислотного складу плазми й еритроцитів крові щурів у разі гальмування росту карциноми Герена сполуками ренію. Встановлено, що кластерні сполуки ренію з органічними лігандами сприяють значному зниженню концентрації тіабарбітурової кислоти-активних продуктів, підвищенню активності супероксиддисмутази у крові тварин, яким вводили сполуки ренію. Встановлено значне підвищення концентрації гемоглобіну, кількості дискоцитів у крові щурів з карциномою Герена під впливом кластерних сполук ренію. Доведено, що сполуки ренію здатні гальмувати ріст пухлини. З'ясовано, що у разі введення сполук ренію разом з цисплатином пухлина майже повністю зникає. Запропоновано нову протипухлинну систему реній - платина. Показано, що у разі застосування системи реній - платина сполуки ренію виявляють здатність до біохімічної модуляції мехнізму дії цисплатину. Доведено, що мехнізм дії сполук ренію пов'язаний з їх структурою й обумовлений наявністю почверного зв'язку між двома атомами металів (Re-Re), який є пасткою для вільних радикалів. Запропоновано використання показника співвідношення вільних амінокислот плазма/еритроцит для спостереження за ступенем гальмування пухлинного росту. Виявлено антипроліферативну, антианемічну й антиоксидантну властивості кластерних сполук ренію з органічними лігандами на моделі пухлинного росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.9 карцинома Герена +
Шифр НБУВ: РА368250

Рубрики:

      
14.

Ковалюк О.В. 
Інтерфероногенні властивості ротавірусів та стан системи інтерферону у новонароджених дітей при ротавірусній інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / О.В. Ковалюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с.: іл. — укp.

На основі використання комплексу оціночних тестів, об'єднаних поняттям "ІФН статус", досліджено функціональний стан системи інтерферону (ІФН) у новонароджених дітей з ротавірусною інфекцією, визначено інтерфероногенні властивості збудника. Надано відомості щодо ІФН статусу хворих з клінічно вираженою та безсимптомною ротавірусною інфекцією. Одержано дані про інтерфероногенні властивості ротавірусів в експерименті in vitro. Встановлено наявність слабких інтерфероногенних властивостей у інфекційно активних ротавірусів. Виявлено, що інактивація ротавірусу штаму SA-11 макромолекулярним комплексом платини, сприяє підвищенню його інтерфероногенних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3 +
Шифр НБУВ: РА328984

Рубрики:

      
15.

Краснякова Т. В. 
Каталітичне гідрохлорування ацетилену на механоактивованих хлоридних комплексах платини та паладію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Т. В. Краснякова ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2010. — 19 с.: a-табл. — укp.

Досліджено механізми гетерогенно-каталітичної реакції гідрохлорування ацетилену на поверхні механоактивованих солей. Встановлено, що активність гетерогенного каталізатора гідрохлорування ацетилену монотонно підвищується зі збільшенням часу попередньої механообробки механоактивованої солі. Зазначено, що це обумовлено не стільки зростанням питомої поверхні каталізатора, скільки збільшенням поверхневої концентрації активних станів. Розглянуто регенерацію активного центру гетерогенного каталізатора в кожному каталітичному циклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.221-273.6
Шифр НБУВ: РА374591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Болдирєва 
Каталітичне окиснення H2 та CO на металокомплексах платини та паладію, гетерогенізованих на поверхні кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ольга Юріївна Болдирєва ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32
Шифр НБУВ: РА322201

Рубрики:

      
17.

Шологон В.І. 
Кінетика і механізм реакцій оксидативного приєднання диметилсульфату та етиленоксиду до ацидокомплексів платини (ІІ): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.І. Шологон ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.73
Шифр НБУВ: РА309416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Смирнова О. В. 
Масообмінні процеси в анодно-мембранному блоці паливного елемента: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / О. В. Смирнова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що процес електроокиснення водню протікає в зовнішній частині пористого активного шару анодно-мембранному блоці (АМБ). Проаналізовано вплив різних параметрів (температури, вологості водню, структури та товщини активного шару) на режими роботи АМБ. Показано, що зростання внутрішнього опору АМБ пов'язане з оборотними критичними режимами зневоднення та затоплення активного. Доведено, що в АМБ з внутрішнім активним шаром зростання внутрішнього опору пов'язано з зневодненням тонкого шару мембрани зі сторони анода, а в випадку з зовнішнім активним шаром зі зневодненням або затопленням порового простору активного шару. За критичних значеннях густини струму та підвищеній температурі водню виявлені автоколивання потенціалу в гальваностатичному режимі, пов'язані з періодичним скипанням води в затоплених порах активного шару під час підвищення теплової потужності. Модифікацію активного шару провели за рахунок удосконалення способу платинування графітового носія за золь-гель технологією, зниження товщини активного шару до розміру часток носія, заміни 50 % графітового носія на вуглецеві нанотрубки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-042.2
Шифр НБУВ: РА376155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Хомутов Є.В. 
Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями: Автореф. дис... хім. наук: 02.00.04 / Є.В. Хомутов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 13 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.266-27 + Г241.22-27 +
Шифр НБУВ: РА323351

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Тищенко О.І. 
Мінералогія самородних металів із кімберлітів і лампроїтів України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / О.І. Тищенко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено золотоносність і мінералогію (поширення, морфологію, фізичні властивості, хімічний склад) самородних металів з кімберлітів і лампроїтів певних районів України (Приазов'я та Кіровоградського району) з використанням порівняльного матеріалу з мінералогії самородних металів з кімберлітів, лампроїтів, інших лужно-ультраосновних порід вибуху та продуктів їх технологічного збагачення Республіки Саха (Якутії), Республіки Білорусь і Китайської Народної Республіки. У кімберлітах Приазов'я та Кіровоградського району встановлено різноманітні за морфологією, складом і генезисом мінерали самородних металів. Найпоширенішими є самородні мідь і золото, одиничні знахідки аваруїту, самородних алюмінію, цинку, свинцю, платинистого іридію, олова, високортутистого та мідистого золота, природних неупорядкованих сплавів міді - цинку - олова й олова - свинцю - стихію - міді. Вивчено морфологію та хімічний склад виявлених самороднометалевих фаз у лужно-ультраосновних породах України, Якутії, Китаю та Білорусії та показано їх різну генетичну природу. Частина мінералів самородних металів є магматичними утвореннями (аваруїт, кулясті виділення бездомішкової міді та золота різного складу, платинистого іридію). Більша їх частина зумовлена авто- та постгідротермальними перетвореннями вміщувальних порід за участі природних відновлювачів. За результатами технологічних досліджень, проведених на пробах кімберлітів України, на хвостах збагачення алмазовидобувних фабрик Якутії та Китаю показано їх золотоностність. Вміст золота у вихідних рудах (кімберліти Східного Приазов'я) досягає 1,04 г/т та у концентратах - 4,0 г/т. Золото в досліджених пробах дрібне, концентрується переважно у класі -0,5 мм, технологічне з використанням методів гравітаційного збагачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)1 + Д59(45УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА351113

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського