Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (122)Реферативна база даних (3352)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАТФОРМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 332
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Сєріков С.А. 
Синтез системи обробки інформації стосовно до вимірювань прискорення сили тяжіння в умовах рухомої автомобільної платформи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / С.А. Сєріков ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням синтезу системи обробки інформації стосовно до задачі визначення параметрів гравітаційного поля, а саме вимірювань прискорення сили тяжіння в умовах рухомої автомобільної платформи у реальному масштабі часу. У роботі розвивається новий напрямок у виділенні інфранизькочастотного корисного сигналу на тлі заважаючих збурень великої інтенсивності методом частотної фільтрації на основі використання принципів цифрової обробки сигналів. У результаті досліджень отримана математична модель і структурна схема оптимального цифрового фільтру (ЦФ) виділення корисного сигналу при виконанні гравівимірювань в умовах рухомої автомобільної платформи, а також синтезована структурна схема системи обробки інформації у вигляді послідовного з'єднання попереднього ЦФ, призначеного для обмеження спектру вхідного сигналу, компресора частоти дискретизації і оптимального ЦФ. Синтезована система обробки інформації забезпечує значне поліпшення точності і детальності вивчення вектору прискорення сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.11

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Крохмаль О.І. 
Дрібні ссавці і стратиграфія нижнього та середнього неоплейстоцену південного заходу Російської платформи: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.І. Крохмаль ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стратиграфічного розчленування та кореляції давньоевксинських відкладів північно-західного Причорномор'я з використанням викопної фауни дрібних ссавців. Вперше для вирішення цих задач застосована детальна морфологічна характеристика будови жувальної поверхні перших нижніх кутніх зубів польовкових (морфометричний аналіз, розподіл морфотипів, диференціація емалі). Виділено фауністичні комплекси та теріоасоціації. На основі цих даних проведено стратифікацію відкладів з давньоевксинським типом фауни молюсків і виділено три етапи розвитку басейну. Здійснено кореляцію давньоевксинських відкладів з осадками різних генетичних типів більш ніж 80 місцезнаходжень Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43 + Е162"072.1"(45УКР),022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Грінченко В.Ф. 
Еволюційно-формаційна модель розвитку Волинського мегаблоку в докембрії: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / В.Ф. Грінченко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 39 с. — укp.

Доведено, що типоморфні властивості породоутворюючих та акцесорних мінералів еволюціонують під впливом більш пізніх накладених процесів. Це дозволяє намітити послідовність проявлення минулих геологічних подій, що досить важливо при відтворенні історії геологічного розвитку великих регіонів. Зроблені теоретичні узагальнення і розроблена еволюційно-формаційна модель геологічного розвитку Волинського мегаблоку в докембрії. Згідно запропонованої моделі в межах північно-західної частини Українського щита проявились чотири мегаетапа розвитку земної кори континентального типу: архейський прогеосинклінальний, протерозойський головний геосинклінальний, орогенний, платформенний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР3)3 + Д432(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)43

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Крупський Ю.З. 
Геодинамічні умови формування і нафтогазоносність Карпатського і Волино-Подільського регіонів України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / Ю.З. Крупський ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці проблемних питань геодинамічного розвитку складчасто-покривної структури Карпат, Передкарпатського і Закарпатського прогинів і Волино-Поділля, а також нафтогазоносності, її перспективам і визначенню подальших напрямів геологорозвідувальних робіт у цих регіонах. Виходячи з тектоніки літосферних плит показано, що в межах Закарпатського прогину є зона колізії Євразійської плити з Панонською мікроплитою, а формування дугоподібної системи Карпат пов'язано з рухом ряду плит і мікроплит під Панонську і Трансільванську западини. У Волино-Подільському регіоні уточнено положення границі між Східно- і Західно-Європейською платформами, пояснено формування тут взаємно перпендикулярної складчастості правостороннім зсувом Східно-Європейської мікроплити. З'ясовані закономірності розміщення та умови формування родовищ вуглеводнів. Висвітлено нові відкриття останніх років як у досліджених районах України, так і на прилеглих територіях зарубіжних країн. Уточнено відомі і запропоновано нові напрями геологорозвідувальних робіт на нафту і газ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР3)43 + Д453.1(45УКР3)-5 + Д59(45УКР3)453.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Коваль А.М. 
Геологічна будова і перспективи нафтогазоносності морфоструктур північно-західного Передкарпаття: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / А.М. Коваль ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню морфоструктур Рава-Руської зони Західно-Європейської платформи та північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину на основі дешифрування аерокосмічної інформації, даних топографічних карт, проведення морфоструктурного аналізу з використанням результатів геолого-геофізичних досліджень і буріння. Встановлено, що відомі газоносні структури мають відбиття у сучасному ландшафті. Вони виявляються засобами морфографічного, морфометричного і контрастно-аналогового дешифрування топографічних карт і знімків Землі з космосу. На підставі інформативних ознак вірогідних газоносних структур виявлено морфоанамалії та зроблено оцінювання їх перспективності. спираючись на дані контрасно-аналового дешифрування космознімків і лінеаментного аналізу, результати геолого-геофізичних досліджень, здійснено тектонічне районування території Рава-Руської зони. Встановлено, що вона характеризується структурною неоднорідністю, диференціацією на блоки, в яких прогнозується наявність пасток вуглеводнів тектонічно-екранованого типу. Побудовано структурні схеми по поверхням мезозою, юри, палеозою в масштабі 1:200000. Загалом на території досліджень відстежено 77 вірогідних морфоструктур та виявлено 96 морфоаномалій, з яких 21 рекомендовано до постановки сейсморозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР3)-5

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Орлюк М.І. 
Магнітна модель земної кори південного заходу Східно-Європейської платформи: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / М.І. Орлюк ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методики інтерпретації аномального магнітного поля, побудові та тлумаченню різномасштабних трьохвимірних (3В) та еволюційних магнітних моделей земної кори з метою пізнання її глибинної будови, розвитку та прогнозування нафтогазоносності. Побудовані 3В магнітні моделі земної кори Східно-Європейської платформи (1:5 000 000), її південно-західної околиці (1:2 500 00), заходу Українського щита й Дніпровсько-Донецького авлакогену (1:500 000) та еволюційна магнітна модель території України свідчать про нерівномірний розподіл магнітних джерел в межах кори та циклічність їх формування. Запропоновано методику регіонального та локального прогнозування нафтогазоносності земної кори з використанням комплексу геомагнітних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1(45УКР)

Рубрики:

      
7.

Тимчишин В.О. 
Підвищення ефективності проектування спеціалізованих комп'ютерних систем на базі типових мікропроцесорних платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.О. Тимчишин ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проектуванню на базі універсальних процесорів спеціалізованих вимірювально-керуючих і термінальних систем з узагальненою відкритою структурою й оптимізацією їх функціонально-вартісних характеристик. Розроблені математичні моделі, методика проектування і система оптимізації, структури і алгоритми дистрибутивної комп'ютерної системи дозволили створити нові оптимізовані базові апаратно-програмні вузли для побудови спеціалізованих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-02

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Сухоребрий А.О. 
Порові розчини слабопроникних порід платформних артезіанських басейнів України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.06 / А.О. Сухоребрий ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі вивчення хімічного складу порових розчинів глинистих порід артезіанських басейнів платформної України для одержання більш глибоких уявлень про гідрогеохімічні умови артезіанських басейнів. Одержані нові дані про хімічний склад інфільтрогенних порових розчинів, вивчені особливості його формування в умовах інфільтраційного водообміну, горизонтальна та вертикальна гідрогеохімічна зональність порових розчинів, а також гідрогеохімічна зональність артезіанських басейнів з поверхнево залягаючими водоносними та слабопроникними шарами. Вивчені особливості вертикального перетікання підземних вод крізь слабопроникні породи, розроблені гідрогеохімічні показники вертикального водообміну, простежена геохімічна еволюція порових розчинів на протязі гідрогеологічного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.8(45Укр)

Рубрики:

      
9.

Степанюк А.В. 
Методологічні та теоретичні основи формування цілісності знань школярів про живу природу: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / А.В. Степанюк ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

У роботі зроблено спробу розв'язання актуальної для сучасної школи проблеми формування змісту біологічної освіти школярів. Проблема реалізується на новій для педагогічної науки методологічній платформі - орієнтація при конструюванні змісту навчального матеріалу на об'єктивну реальність, зокрема, на цілісність та системність живої природи. Визначено методологічні та теоретичні основи відповідної проблеми, врахування яких у комплексі склало основу розробленої дидактичної концепції формування цілісності знань школярів про живу природу. Вона передбачає розв'язання проблеми у двох взаємопов'язаних аспектах: 1) висвітлення в змісті навчального матеріалу цілісності та системності життя; 2) організація спеціальної цілеспрямованої діяльності з формування цілісності знань школярів. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено основні шляхи, методи та засоби реалізації концепції формування цілісності знань школярів про живу природу в контексті здійснення навчально-виховного процесу в сучасній школі в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)21-3,021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бейгул О.О. 
Наукове обгрунтування проектування несучих систем металургійних платформ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / О.О. Бейгул ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 34 с. — укp.

У роботі захищаються нові кількісні залежності між типами підвіски, профілів силових елементів, кількістю складових частин повздовжньо-поперечного силового набору та металомісткістю несучих систем металургійних платформ, нові математичні моделі формування зовнішніх навантажень та вутрішніх зусиль в елементах конструкцій, теорія та алгоритм розрахунку підкріплених плит монолітних несучих систем, що дало можливість розробити методичні основи проектування нових та традиційних конструкцій металургійних платформ з раціональною металомісткістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-44

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Кутузова Т.Я. 
Типоморфизм алмаза и его минералов-спутников из кимберлитов и россыпей окраин платформ (Сибирская и Восточно-Европейская): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20. / Т.Я. Кутузова ; НАН Украины. Ин-т геохимии, минералогии и рудообразования. — К., 2000. — 24 с. — рус.

Вивчено типоморфні особливості алмазів та їх мінералів-супутників з розсипищ і деяких кімберлітових тіл, розташованих на периферії Сибірської та Східно-Європейської платформ. На базі комплексного дослідження кристаломорфології, конституції, твердих і газово-рідких включень в алмазах, а також парагенетичних асоціацій їх мінералів-супутників проведено порівняння алмазів Лєно-Анабарського міжріччя, Архангельської області, Тиману, Уралу, України та зроблено висновки стосовно специфіки алмазів з окраїн давніх платформ - переважають кривогранні кристали з широким діапазоном коливань ізотопного складу вуглецю та вмісту домішкового азоту, з підвищеною кількістю серед включень гранатів екологітового парагенезису та парастеричними асоціаціями мінералів-супутників, переважно піроп-цирконового складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.161-43
Шифр НБУВ: РА313257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Сінцов В.П. 
Робота вузлів закріплення паль морських сталевих стаціонарних платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Сінцов ; Крим. акад. природоохрон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вузлів закріплення морських сталевих стаціонарних платформ. Запропоновано нову ефективну конструкцію вузла, що дозволяє скоротити довжину вузла з одночасним підвищенням його несучої здатності. Розроблено методику, що дозволяє під час проектування вузла закріплення палі враховувати вплив способу передачі навантаження на вузол, геометричні та фізико-механічні характеристики елементів, що є складовими вузлів. Запропоновано розрахункову модель вузла, розроблену на основі методу кінцевого елемента, що дозволяє одержати просторовий розподіл напруги в елементах вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4
Шифр НБУВ: РА311000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Костюченко Л.М. 
Удосконалення ходових частин рухомого складу комбінованого транспорту: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.22.07 / Л.М. Костюченко ; Схіноукр. держ. ун-т (СУДУ). — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено основні напрямки удосконалення ходових частин для спеціалізованого рухомого складу. За результатами дослідження особливостей роботи та параметрів ресорного підвішування уточнено його силову характеристику. З урахування отриманих уточнень на основі результатів динамічних розрахунків зроблено оцінку ходових якостей контейнерно-контрейлерних платформ. Сформульовано основні вимоги до перспективних ходових частин спеціалізованих вагонів для швидкісних комбінованих перевезень у міжнародному сполученні. Розроблено конструктивні пропозиції щодо поліпшення демпфіруючих властивостей ресорного підвішування ходових частин за рахунок модернізації клинового гасителя коливань. Проаналізовано технічні рішення та ефективність систем транспортних засобів для змішаних перевезень на автомобільно-залізничному ходу (бімодальні системи). Досліджено показники вертикальної динаміки бімодальних секцій із ходовими частинами різних типів. Наведено рекомендації щодо вибору раціональних конструктивних схем ходових частин для перспективного бімодального рухомого складу. Розроблено загальні технічні вимоги до ходових частин засобів бімодального транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-046.5
Шифр НБУВ: РА309579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Тверська С.Є. 
Теплообмін дисків роторів ГТД енергетичних установок морських бурових платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.Є. Тверська ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено залежності для розрахунку середніх коефіцієнтів тепловіддачі на текучому радіусі дисків роторів газотурбінних двигунів (ГТД) з осьовою течією охолоджувача (на стаціонарних і перехідних режимах роботи двигунів із різною сприйнятливістю). Встановлено, що сприйнятливість двигуна чинить суттєвий вплив на процес прогріву - охолодження периферії диска. Експериментально доведено необхідність обліку впливу товщини диска на його тепловіддачу в порожнині ротора ГТД. Розроблено програми розрахунку середніх коефіцієнтів тепловіддачі з поверхонь дисків роторів ГТД дискобарабанної конструкції з осьовою течією охолоджуючого повітря за стаціонарних та перехідних режимів роботи двигунів із різною сприйнятливістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139.1-51 + З363.3-042
Шифр НБУВ: РА309409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шатова І.М. 
М.Кузмін та російський емоціоналізм 1920-х років (проблема подолання кризи мистецтва): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.М. Шатова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто відображення в творчості М.Кузміна та російських емоціоналістів тих сучасних ідей, поглядів, які становлять філософсько-естетичну концепцію М.О.Бердяєва "кризи мистецтва". Досліджено можливість вирішення емоціоналістами проблеми подолання кризи мистецтва. На матеріалі художньої та критичної творчості Кузміна й емоціоналістів, їх теоретичних робіт періоду емоціоналізму (1922 - 1925 рр.) і попередніх років, розглянуто естетичну платформу емоціоналізму, яка протистоїть автоматизованому життю та механізованому, бездушному, формальному мистецтву (футуризму, кубізму тощо), що призвело до кризи класичної естетики. Кузмін та емоціоналісти не тільки оголосили "похід проти формалістики", але протиставили їй свою "азбуку мистецтва", сформулювали основні положення художньої ідеології, підтверджені їх творчістю, перерахували основні та вічні атрибути справжнього мистецтва. Крім цього, своїми художніми шуканнями та положеннями емоціоналізму Кузьмін та емоціоналісти окреслили вихід із духовного тупика мистецтва "старого Заходу", указали на хвилю нового мистецтва, поширену в Росії, Німеччині, Америці, визначили його основну характеристику (прагнення до "високої елементарності") та дали йому ім'я - емоціоналізм. Внаслідок проведеного дослідження кардинально переглянуто погляд на російський емоціоналізм як на явище, що не сфрмувалося, випадкове, незначне, позбавлене цілісності, яке відображає естетичні погляди одного тільки його лідера - М.Кузміна та безперспективне для наступних етапів історії літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-328.88 + Ш5(4РОС)6-4 Кузмін М.О.42 + Ю812.283 + Ю812.452.1
Шифр НБУВ: РА312218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Митрохин О.В. 
Петрологія габро-анортозитових масивів Коростенського плутону: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / О.В. Митрохин ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання петрології габро-анортозитових масивів Коростенського плутону, який знаходиться в північно-західній частині Українського щита та належить до анортозит-рапаківігранітної формації Східно-Європейської платформи. Узагальнено новітні дані з геології, петрографії та речовинного складу основних порід Коростенського плутону. На підставі комплексних геологічних, мінералого-петрографічних, геохімічних досліджень доведено, що великі габро-анортозитові масиви є поліфазними інтрузіями, в будові яких приймають участь різновікові асоціації основних порід. У межах Володарськ-Волинського, Чоповицького, Федорівського та Пугачівського масивів виділено п'ять вікових серій базитів: ранню анортозитову, головну анортозитову, ранню габроїдну, пізню габроїдну та дайкову. На прикладі виділених серій простежено еволюцію мінерального та хімічного складу порід у ході становлення глибинного магматичного джерела, а також у межах окремих магматичних камер. Доведено, що вихідні магми базитової асоціації Коростенського плутону за складом відповідають сублужним високоглиноземистим лейкобазальтам, які підлягали фракціюванню в кількох проміжних камерах з послідовним відокремленням рідких фракціонатів сублужно-базальтового складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)14 + Д59(45УКР)342
Шифр НБУВ: РА315706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кириченко А.М. 
Підвищення навантажувальної здатності силових вузлів блочного типу для агрегатних верстатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.М. Кириченко ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення навантажувальної здатності силових вузлів блочного типу шляхом уведення до схеми навантаження рухомої платформи силового столу додаткової сили, спрямованої на компенсацію осьової рівнодіючої технологічного навантаження. На підставі результатів теоретичних досліджень та на базі розробленої математичної моделі функціонування напрямних рухомої платформи, а також експериментальних досліджень на стенді оригінальної конструкції підтверджено, що силовий вузол блочного типу з раціональними геометрично-силовими параметрами удосконаленої схеми навантаження рухомої платформи силового столу має підвищену подвійну навантажувальну здатність з одночасним триразовим зниженням похибок положення рухомої платформи та триразовим зменшенням питомих тисків у стиках її напрямних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА315832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Багрій І.Д. 
Прогнозування розломних зон підвищеної проникності гірських порід платформених областей України для вирішення геоекологічних задач: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.Д. Багрій ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення методів виявлення прихованих розломних зон підвищеної проникності (РЗПП) гірських порід для оперативного вирішення різнотипних геоекологічних завдань. Визначено оптимальний комплекс непрямих методів прогнозування РЗПП та їх можливого впливу на навколишнє середовище, що передбачає виконання поетапних робіт за схемою: лабораторні дослідження (геоструктурне обгрунтування тектонічних порушень та пов'язаних з ними потенційних зон сучасної підвищеної геодинамічної активності гірських порід), польові інструментальні дослідження (еманаційна й атмогеохімічна зйомки, термометричні та гідрометричні дослідження). Доведено ефективність застосування розробленої методики (за інформативністю, швидкістю отримання польових даних та їх обробки, вартістю) під час вибору місць поховання радіоактивних відходів у кристалічних породах фундаменту, прогнозування шляхів розповсюдження радіоактивного забруднення, вивчення взаємозв'язку підземних і поверхневих вод, визначенні місць активізації суфозійно-карстових процесів, розробки рекомендацій щодо створення оптимальної мережі моніторингу екологонебезпечних сучасних геологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.44 + Д390.31
Шифр НБУВ: РА315079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Киричук О.С. 
Ставропігійський інститут у громадському житті Галичини (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Киричук ; НАН України. Ін-т народознав. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діяльність Ставропігійського інституту - однієї з консервативних українських установ русофільського напрямку у контексті взаємодії різних національно-політичних орієнтацій, релігійного та культурного життя Галичини другої половини XIX - початку XX ст. З'ясовано його нормативно-правовий та економічний статус, розглянуто організаційну структуру, висвітлено книговидавничу, культурну, освітню, меценатську, наукову та пам'яткоохоронну діяльність, роль у протидії полонізаційним процесам, еволюцію ідейної платформи староруського архаїчного патріотизму до москвофільства та причини втрати суспільного авторитету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр331)5-7 + Э337.109(4Укр)-35
Шифр НБУВ: РА315810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Міуська В.В. 
Соціальне ринкове господарство: умови і можливості формування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Міуська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи та критерії організації соціального ринкового господарства (СРГ) з метою визначення можливостей його формування в Україні протягом перехідного періоду до ринкових відносин. Висвітлено теоретичні та методологічні засади аналізу економічної структури СРГ. Проаналізовано діючі моделі ринку і СРГ з метою обгрунтування спільних і особливих їх характеристик. Вивчено матеріально-технічний, економічний та соціальний потенціал України у аспекті можливостей переходу до СРГ. Особливу увагу приділено аналізу специфіки українського розвитку на сучасному етапі, що викликало необхідність дослідження процесів формування змішаної економіки адекватної економічній структурі СРГ, соціально-економічної політики та ролі держави у створенні основ господарства, проблем соціального захисту населення на перехідний період.Cформульовано висновки теоретичного та практичного характеру: теоретичною платформою досліджень з проблем СРГ може бути сьогодні інституціоналізм, який найбільш об'єктивно досліджує економічну структуру сучасного суспільства та зокрема СРГ; практичний висновок міститься у формуванні своєрідної моделі СРГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА314509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського