Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (1519)Книжкові видання та компакт-диски (629)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІГРАФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванчишин Г. М. 
Удосконалення технології виготовлення металевих штампів для підвищення їх тиражостійкості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Г. М. Іванчишин ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан, проблеми та перспективи виготовлення штампів для оздоблення поліграфічної продукції. Обгрунтовано вибір формних матеріалів для виготовлення штампів і методики їх досліджень. Виявлено закономірності впливу виду формних матеріалів на їх зносостійкість. Досліджено точність відтворення елементів тест-шкали, технологічні параметри штампів, зміни висоти та ширини друкувальних елементів штампів. Розроблено формулу й алгоритм для визначення величини графічних спотворень під час гарячого тиснення. Для удосконалення технології виготовлення штампів для гарячого тиснення та підвищення їх тиражостійкості розроблено та проведено апробацію штампа зі складним профілем елементів - прямокутних за вершини та трапецієподібних за основою, попередньою деформацією стисканням формної пластини та хімічним нанесенням нікелевого покриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К728.1
Шифр НБУВ: РА380480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Білецька Н.П. 
Ефективність підприємництва у видавничо-поліграфічному комплексі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.П. Білецька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню ефективності функціонування підприємницьких структур у видавничо-поліграфічному комплексі. Розглянуто організаційно-правові основи та принципи підприємництва, його основні організаційні форми. Проведено порівняльний аналіз основних техніко-економічних показників та аналіз фінансової діяльності державних і приватизованих підприємств за період 1995 - 1999 рр. Вдосконалено методику комплексної оцінки діяльності різних підприємницьких структур. На основі проведеного аналізу фінансового стану підприємств обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму розвитку для становлення ефективного підприємницького сектора у видавничо-поліграфічому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051
Шифр НБУВ: РА310963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Барановський Н.І. 
Облік і контроль витрат виробництва на поліграфічних підприємствах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.І. Барановський ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено особливості технології та організації поліграфічного виробництва, а також їх вплив на побудову облікової та контрольної систем. Обгрунтовано критерії вибору методу обліку витратних ресурсів і запропоновано прогресивну методику їх класифікації. Визначено номенклатуру статей витрат для потреб галузевого виробничого обліку. Запропоновано прогресивну методику ведення первинного обліку з визначеним комплексом параметрів для відображення у первинних документах та нові форми вхідних інформаційних носіїв. Розроблено вдосконалену систему обліку прямих витрат з визначеним комплексом заходів з ефективного накопичення й аналізу інформації про матеріальні та трудові витратні ресурси, а також функціональну систему обліку і розподілення непрямих витрат. Створено концепцію автоматизації облікових процедур та визначено етапи впровадження сучасних ЕОМ до виробничої інформаційної системи організації внутрішнього контролю з використанням виробничих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.705.1-148.6-218 +
Шифр НБУВ: РА338793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Басюк Т.М. 
Моделі та методи візуалізації графів для комп'ютерних видавничих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.М. Басюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено способи відображення вершин графових моделей, які передбачають врахування кеглю основного шрифту видання, що дозволяє після їх візуалізації відразу одержувати зображення, придатні для комп'ютерних видавничих систем. Удосконалено графові моделі структур зв'язків між елементами комп'ютерних видавничих систем шляхом рівновіддаленого розташування вершин у рядках і сусідніх рядків за величиною, кратною діаметрові вершин, що забезпечує вищу наочність і відповідність поліграфічним вимогам. Запропоновано метод розташування вершин графових моделей, згідно з яким у кожному рядку зображення вершини розташовуються з центру до країв за зменшенням кількості дуг кожної вершини, що забезпечує вищу наочність зображень на екрані монітора та на шпальті видання. Удосконалено метод парних перестановок, за яким пари вершин у межах кожного рядка графових моделей вибираються з урахуванням кількості дуг і наявності взаємних перетинів, що потребує меншої кількості перестановок, ніж за відомими методами. Розвинуто метод реалізації обходів вершин графових моделей шляхом знаходження положення точок обходу на підставі аналізу координат перетину дуг і вершин, що підвищує наочність одержаних зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.62-01 +
Шифр НБУВ: РА349562

Рубрики:

      
5.

Бершов О.В. 
Книговидавнича справа в Сполучених Штатах Америки (порівняльно-системний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Бершов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено таким аспектам книговидавничої справи в США: найважливішим етапам історії книговидання (1620-1998 рр.), розвитку видавничо-поліграфічної техніки, продукції книжкових видавництв, структурі книговидавничої галузі, організаційній структурі видавництв, найсуттєвішим питанням книжкового маркетингу та вдосконаленню авторського права. Обгрунтовано необхідність розробки в Україні нових концепцій у книжковій справі, проведення досліджень і практичних заходів із метою створення цифрових бібліотек і систем позначення видавничої продукції на основі інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи цифрового ідентифікатора об'єкта. Викладено пропозиції стосовно поліпшення законодавчої основи й структури книговидавничої галузі в Україні, можливих напрямків диверсифікації українських книжкових видавництв, запровадження в Україні принципово нової схеми організації виробництва й поширення продукції книжкових видавництв, а також започаткування мережевого книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(7США)

Рубрики:

      
6.

Ганкевич В.Ю. 
Джадидистська реформа просвіти кримських татар (межа XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.Ю. Ганкевич ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення і розвитку джадидистської реформи просвіти кримських татар у системі народної освіти та преси. Розроблено нову концепцію формування джадидизму серед кримських татар, його розповсюдження за межами Криму. Встановлено витоки освітянського джадидизму в Таврійській губернії з етноконфесійної та колоніальної систем освіти. Реконструйовано структуру, яку створювали новометодники в національній освіті: джадидистське мектебе-мектебе-руштіє-реформоване медресе. Проаналізовано основні положення мектебе-руштіє-реформоване медресе, а також основні положення джадидизму, напрямки його впровадження в суспільства тюркських народів. Висвітлено всі важливі етапи створення та розвитку кримськотатарського друку, який кілька десятиліть був єдиним серед тюркомовних народів Росії. Досліджено типи поліграфічної продукції, їх вплив на просвітянський процес кінця ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)52 + Т3(4УКР-6КРМ)52-7
Шифр НБУВ: РА310317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Гермонова К.О. 
Вдосконалення технологій вводу-виводу картографічної інформації в кадастрових геоінформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / К.О. Гермонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано технології вводу-виводу кадастрової інформації в ГІС, які забезпечують потрібну точність даних і значно зменшують затрати на їх реалізацію. Досліджено малоформатні поліграфічні сканери, обгрунтовано методи підвищення точності сканування та методи формування єдиного цифрового зображення із растрів окремих частин картографічних матеріалів. Формалізовано й описано засобами методів штучного інтелекту автоматизований процес формування чергового кадастрового плану за базою даних автоматизованої системи державного земельного кадастру. Розробки у вигляді програмного комплексу МарВМР і підсистеми "Кадастровий план" апробовано на конкретних реальних об'єктах. Експлуатація створеного програмного забезпечення в Донецькому регіональному кадастровому центрі та в учбовому процесі показала, що навчання роботі з ним триває швидко, адже в них враховано психофізіологічні особливості роботи людини за комп'ютером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 ф1
Шифр НБУВ: РА313909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Грінченко Є.М. 
Геометричне моделювання розв'язків рівняння Дуффінга при розробці механічних систем із проклацуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Є.М. Грінченко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб розв'язання задачі геометричного моделювання та унаочнення у часі розв'язків рівняння Дуффінга як математичного апарату дослідження процесу проклацування конструкцій типу ферми Мезеса. Розроблено метод розрахунку механічних систем з перескоками на прикладі конструкцій типу ферми Мезеса. Удосконалено спосіб побудови на площині розв'язків рівняння Дуффінга суміщених з полем ізоклін, методи дослідження розв'язків рівняння Дуффінга залежно від початкових умов і в околі точки нестійкої рівноваги та визначення періодичних орбіт аттрактора Дуффінга. Розроблено різновиди анімації зображень формоутворення аттрактора Дуффінга. Запропоновано методику моделювання механічних систем з проклацуванням, що дозволить вивчати цілий клас механізмів коливальної дії шляхом візуалізації фазових портретів диференціального рівняння Дуффінга. Здійснено апробацію практичних розробок під час проектування системи захисту від вібрацій в механізмах поліграфічних машин та для віброізоляції кабіни керування. Теоретичні розробки впроваджено у навчальний процес Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024.3 + К448.54 + В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА351971

Рубрики:

      
9.

Григорова З.В. 
Формування та ефективність використання основного капіталу підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / З.В. Григорова ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретико-методичні положення щодо удосконалення процесу формування основного капіталу підприємства й обгрунтовано напрями та форми підвищення ефективності його використання. Уточнено сутність і склад основного капіталу, встановлено його відмінність від основних засобів і фондів. Виявлено нову стадію оновлення основного капіталу - маркетинг оновлення. Удосконалено систему показників, що характеризують рух та використання основного капіталу. На підставі результатів дослідження діяльності підприємств визначено фактори внутрішнього середовища, що впливають на ефективність використання основного капіталу. Здійснено оцінку їх впливу та визначено пріоритетні напрями підвищення капіталовіддачі. Встановлено особливості формування основного капіталу підприємств з урахуванням взаємовпливу етапу життєвого циклу підприємства та стану попиту на цільовому ринку. Обгрунтовано ефективні підходи щодо вибору методів нарахування амортизації та розроблено рекомендації щодо удосконалення процесу бухгалтерського обліку основного капіталу. На підставі результатів наукового дослідження визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності використання основного капіталу поліграфічних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051.1-571.1 +
Шифр НБУВ: РА337727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гур'єва Н.С. 
Інформаційні технології перетворення колірних даних у відкритих поліграфічних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Н.С. Гур'єва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний опис процесів перетворення колірної інформації з урахуванням фактичних умов освітлення у репродукційній системі під час виготовлення друкованої продукції. Розроблено методи формування таблиць відповідності профілів кольоровідтворювальних пристроїв (КВП), що дозволяють одержати меншу похибку у процесі перетворення колірних координат графічної інформації. Розроблено інформаційні технології цифрової й екранної кольоропроби у поліграфічній сиситемі з використанням профілів КВП, створених за допомогою запропонованих моделей і методів. Розроблено контрольну шкалу та допуски на кольоровідтворення пам'ятних кольорів з позиції психологічної точності, які у сполученні з даними для оцінки колориметричної точності дозволяють здійснити контроль якості відбитків у поліграфічному виробництві на основі кількісної оцінки психологічної та колорометричної точності репродукування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6-1
Шифр НБУВ: РА375192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Должанський 
Облік і контроль виробничих витрат у поліграфії (на матеріалах малих підприємств західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Должанський ; Львів. комерц. акад. Укоопспілки. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та сучасні проблеми поліграфії, вплив її організаційно-технологічних особливостей на побудову обліку та контролю виробничих витрат. Обгрунтовано необхідність встановлення відповідно взаємозв'язку витрат і доходів з класифікаційних ознак всієї сукупності для поліграфічних підприємств. Вдосконалено методику калькулювання собівартості друкованої продукції відповідно до національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Розглянуто питання методики й організації контролю виробничих витрат за сучасних умов господарювання, як основного елемента управління підприємствами поліграфії. Розроблено методику проведення внутрішньогосподарського контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.705.1-148.6 + У052.9(4Укр3)230.705.1-148.6
Шифр НБУВ: РА319234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Дудун Т.В. 
Теоретико-методичні основи картографування стану генофонду населення України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Т.В. Дудун ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан генофонду населення як об'єкт картографічних досліджень і створено проблемно-орієнтований понятійно-термінологічний апарат картографування. Розроблено теоретико-методичну концепцію створення карт порушення генофонду населення з використанням системного підходу та структурно-графічного моделювання. Створено структурно-графічні моделі, що розвивають уявлення про чинники, які негативно впливають на стан генофонду населення, його загально-теоретичну поліструктурну модель як складову системи "суспільство - природа". Визначено напрями застосування цих моделей у процесі картографування стану генофонду населення. Обгрунтовано принципи та підходи до даного картуграфування, принципи та загальну методику створення карт для атласу стану генофонду населення України, його структуру, призначення, функціональні особливості, можливості використання в ньому різних форм надання інформації. Визначено вимоги до джерел відповідної інформації. Уперше в Україні розроблено та створено три групи тематичних карт порушень генофонду населення, призначених для оцінки його стану. Визначено рівні упорядкування інформаційної бази картографування стану генофонду населення на базі комп'ютерної техніки та геоінформаційних технологій і форми втілення інформації в поліграфічному й електронному вигляді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.27 + С73(4УКР)64-24 +
Шифр НБУВ: РА338776

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дунець Р.Б. 
Математичні моделі та методи аналізу й синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Р.Б. Дунець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у математичному моделюванні та обчислювальних методах, який грунтується на застосуванні матриць суміжностей як математичних моделей топологій таких систем. Створено методи виявлення нециклічних та циклічних структур, перетворення топологічних структур. Запропоновано матричні методи визначення часу критичних і мінімальних шляхів, визначення блоків, які утворюють такі шляхи, одержано верхні оцінки кількості мінімальних і екстремальних шляхів. Удосконалено метод синтезу топологій комп'ютерних видавничо-поліграфічних систем і наведено матричні методи виявлення "вузьких" місць топологій. Розроблено загальну структуру програми топологічного аналізу, алгоритми роботи основних її модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 с116 +
Шифр НБУВ: РА337294

Рубрики:

      
14.

Жугай В.Й. 
Становлення якісної преси у посткомуністичному світі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.Й. Жугай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення якісної преси за умов посткомуністичного світу на матеріалі українських ЗМІ. Узагальнено світовий та вітчизняний досвід функціонування преси. Розглянуто аспекти, що визначають якісний рівень ЗМІ: тип і спрямованість видання, тематику публікацій, жанрову палітру матеріалів, стиль публікацій, поліграфічно-художнє оформлення друкованого засобу інформації, наклад, періодичність виходу, якісний склад читацької аудиторії, наявність власних кореспондентів у регіонах і за кордоном держави, охоплюваність широкого географічного загалу, рейтингові позиції газети. Визначено чинники, що зумовлюють якісність та елітарність видання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Казьмірович О. Р. 
Методологічні основи формування розмірних параметрів книжкових видань в єдиному виробничому інформаційному середовищі / О. Р. Казьмірович. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота вирішує актуальну науково-прикладну проблему створення методологічних основ формування розмірних параметрів книжкових видань в єдиному виробничому інформаційному середовищі у друкарнях комп'ютерно-інтегрованого управління поліграфічними процесами у концепції «Індустрія 4.0».Розроблено теоретичні засади та математичні моделі й алгоритми для виявлення впливу величини несуміщення растрових елементів різної форми на точність багатофарбового друку «точка в точку», який визнано ефективним через відсутність явища муару. Детально розроблено новий спосіб контролю та керування точністю суміщення й позиціонування фарбовідбитків, який суттєво спрощує інтеграцію друкарських процесів із процесами налаштовування на формат фальцювальних машин. Уперше запропоновано автоматизований метод контролю точності зіштовхування віддрукованих аркушів на віброзіштовхувачах, здійснено аналіз і оцінку точності визначення кількості аркушів у стосі лічильними вагами на віброзіштовхувачі. Запропоновано засоби автоматизації налаштування на тираж аркушовивідних пристроїв підбиральних машин з використанням програмованих логічних контролерів та апаратом нейронних мереж. Розроблено ієрархічну багаторівневу модель контролю якості книжкових видань за розмірними параметрами та математичну модель для визначення результуючого значення величини похибки виготовлення зошитів книжкового блока на фальцювальних машинах при традиційній та удосконаленій технологіях.Обгрунтовано вибір апаратно-програмних засобів автоматизації для поліграфічного устаткування, на базі яких модернізовано системи керування окремих машин, що виготовлені на вітчизняних поліграфічних заводах та експлуатуються підприємствами регіонального видавничо-поліграфічного кластера у контексті розвитку єдиного виробничого інформаційного середовища відповідно до міжнародних стандартів на платформі «Індустрія 4.0».Ключові слова: виробниче інформаційне середовище, точність розмірних параметрів, книжкові видання, друк «точка в точку», суміщення фарб на відбитку, інформаційно-керуючі пристрої, програмовані логічні контролери, робочі потоки, «Індустрія 4.0».^UThe thesis is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological bases of formation of dimensional parameters of book editions in the united production information environment in the printing houses with computer-integrated management of the printing processes in concept «Industry 4.0» are formed.The mathematical models and algorithms for calculating areas of neighboring inks of circular, square, rhombic and ellipse forms of raster elements with given dimensions of their sizes depending of precision color register and, therefore, using the Neuberg-Neigebauer equations, we proceed directly to the calculation of the color coordinates of separate sections of the raster imprint by printing «point to point» as the most effective way to correct moiré have been proposed.The new way of controlling and management the accuracy of color register and positioning of imprints has been developed, which also significantly simplifies printing technology «point to point» and improves the integration efficiency of the printing proc-esses with the processes to adjustment on format of the folding machines and creats the prerequisites to building an system automated control of the accuracy of the jogging of the printed sheets on the joggers. The analysis of the accuracy of determining the number of sheets in a stack by counting weights at Polar Mohr jogger has been carried out. The way of the automation to adjustment on the format of the sheet delivery de-vices in gathering machines with use of artificial neural networks and the choice of its best architecture has been proposed. The five-level hierarchical model for estimation and regulating the quality of book editions by the accuracy of dimensional parameters and the information models of work-flow of their manufacturing technology and the method of calculation of the resulting errors in the location on folding marks on the back signature have been developed. The multilevel computer-integrated system control of printing production is substantiated based on choice a hardware and software platform of automation for printing equipments, which significantly speeds up to entry to form «Industry 4.0» has been developed. Key words: production information environment, accuracy of dimensional parameters, book editions, printing «point-to-point», color register of imprints, informa-tion-control devices, programmable logic controllers, workflow, «Industry 4.0».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кандяк Н. М. 
Удосконалення поліграфічних машин карусельного типу із застосуванням комбінованих мальтійських механізмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Н. М. Кандяк ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано й опрацьовано кінематичну схему комбінованого мальтійського механізму (КММ) з кулісно-кривошипним приводом водила. Досліджено кінематичні та динамічні характеристики КММ з кривошипно-кулісним і кулісно-кривошипним приводом. Встановлено залежності динамічних навантажень від геометричних параметрів КММ. Розроблено рекомендації стосовно методики розрахунку оптимальних кінематичних і динамічних параметрів запропонованих КММ в системах приводу блокооброблювальних агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.3-5-04
Шифр НБУВ: РА377269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Карбовник А.М. 
Управління оборотними активами промислових підприємств (на прикладі поліграфії України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.М. Карбовник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено поняття оборотних активів промислових підприємств та запропоновано їх класифікацію. Розроблено форми внутрішньої звітності підприємства для ефективної оцінки використання та поточного стану цих активів. Наведено методику визначення потреби в оборотних активах на підставі фінансово-експлуатаційних потреб. Запропоновано концепцію управління дебіторською заборгованістю з метою уникнення втрат від інфляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-572 + У9(4Укр)307.051-572
Шифр НБУВ: РА316166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кваско А.В. 
Управління організацією виробництва на поліграфічних підприємствах в ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Кваско ; Європ. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми управління організацією виробництва. Розкрито зміст організації виробництва, визначено її складові та принципи і фактори, що впливають на її ефективність. Сформульовано принцип комплексності виробництва. Узагальнено особливості та якості системи управління організацією виробництва. Наведено методику оцінювання її рівня. Запропоновано комплексну оцінку діяльності видавничо-поліграфічного комплексу та здійснено аналіз організації виробництва й ефективності роботи поліграфічних підприємств, що спеціалізуються на випуску книжкової продукції. Створено концепцію розробки та впровадження моделі управління організацією виробництва. Обгрунтовано доцільність застосування на даних підприємствах виробничих функцій, а також рівняння регресії тривалості виробничого циклу для планування обсягів виробництва та завантаження виробничих потужностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051.1-21 +
Шифр НБУВ: РА354609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ковальський Д. В. 
Механізми забезпечення кадрової безпеки органів публічного управління в Україні: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / Д. В. Ковальський. — Б.м., 2024 — укp.

Об'єкт дослідження: кадрова безпека органів публічного управління. Мета: обґрунтування науково-теоретичних підходів, розроблення методичних і практичних рекомендацій з удосконалення механізмів забезпечення кадрової безпеки органів публічного управління в Україні. Методи: логіко-семантичний метод, аналізу та синтезу, методи теоретичного узагальнення, системного аналізу, методи компаративного та порівняльного аналізу, статистичний метод, порівняльно-правовий та формально-юридичний методи, структурно-функціональний метод, методи сходження від абстрактного до конкретного, синтезу та моделювання, системний аналіз і метод побудови дерева цілей. Результати: вирішено важливе наукове завдання, яке полягає в удосконаленні механізму забезпечення кадрової безпеки органів публічного управління в Україні. Новизна: уперше запропоновано інструментарій оцінки актуальності загроз кадровій безпеці органу публічного управління; удосконалено: інституційний механізм забезпечення кадрової безпеки, інструментарій забезпечення кадрової безпеки органу публічного управління на основі формування профілю безпеки посади, тривимірну модель забезпечення кадрової безпеки органу публічного управління як визначену послідовність логічних етапів, системи стратегічних та оперативних цілей, а також відповідних їм норм і стандартів з урахуванням чинного законодавства та міжнародних вимог; дістали подальшого розвитку: трактування сутності наукової категорії «механізм забезпечення кадрової безпеки органу публічного управління», положення, відповідно до якого необхідно ввести у нормативно-правове поле поняття «кадрова безпека», пропозиції щодо вдосконалення організації системи здійснення поліграфічних досліджень шляхом створення Національного Центру поліграфічних досліджень. Впроваджено в діяльність: Житомирською обласною військовою адміністрацією, Хмельницькою обласною військовою адміністрацією, Звягельською районною військовою адміністрацією Житомирської області, Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Галузі використання: органи державної влади, місцевого самоврядування, інші органи публічного управління.^UResearch object: personnel security of public administration bodies. Purpose: substantiation of scientific and theoretical approaches, development of methodical and practical recommendations for improving mechanisms for ensuring personnel security of public administration bodies in Ukraine. Methods: logical-semantic method, analysis and synthesis, methods of theoretical generalization, system analysis, methods of comparative and comparative analysis, statistical method, comparative-legal and formal-legal methods, structural-functional method, methods of ascent from abstract to concrete, synthesis and modeling, system analysis and the method of building a goal tree. Results: an important scientific task was solved, which consists in improving the mechanism of ensuring personnel security of public administration bodies in Ukraine. Novelty: for the first time, a toolkit for assessing the relevance of threats to personnel security of a public administration body has been proposed; improved: an institutional mechanism for ensuring personnel security, a toolkit for ensuring personnel security of a public administration body based on the formation of a job security profile, a three-dimensional model for ensuring personnel security of a public administration body as a defined sequence of logical stages, a system of strategic and operational goals, as well as corresponding norms and standards with taking into account current legislation and international requirements; received further development: the interpretation of the essence of the scientific category "mechanism for ensuring personnel security of the public administration body", the provision according to which it is necessary to introduce the concept of "personnel security" into the normative and legal field, proposals for improving the organization of the system of polygraphic research by creating the National Center for Polygraphic Research . Implemented by: Zhytomyr Oblast Military Administration, Khmelnytsky Oblast Military Administration, Zvyagel District Military Administration of Zhytomyr Oblast, Vinnytsia State Pedagogical University named after Mykhailo Kotsyubynskyi. Fields of use: bodies of state power, local self-government, other bodies of public administration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Котляревський Я.В. 
Формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Я.В. Котляревський ; Європ. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств. Розроблено методичні підходи до вибору цих стратегій. Проаналізовано існуюче та запропоновано нове визначення категорії "стратегія". Розкрито суть поняття "ринкова структура". Доведено вплив зовнішнього середовища на організаційне середовище підприємства. Здійснено класифікацію чинників зовнішнього середовища. За результатами діагностики функціонування утворених продуктово-організаційних структур видавничо-поліграфічних підприємств виявлено відмінності у їх діючих інвестиційних і маркетингових стратегіях, у ефективності діяльності, а також обгрунтовано різні варіанти стратегій управління цими структурами. Розроблено принципову схему прийняття управлінських рішень щодо вибору стратегії розвитку з урахуванням концепції взаємозв'язку факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ діяльності підприємств, що спричиняють структурні зміни певної організації та позицій у зовнішньому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307,050-21 + У9(4УКР)307,050-21 +
Шифр НБУВ: РА348391

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського