Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (45)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (57)Реферативна база даних (569)Книжкові видання та компакт-диски (2614)Журнали та продовжувані видання (108)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІЩУК$<.>+<.>K=ВІКТОР$<.>+<.>K=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 178
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Поліщук В.Г. 
Адміністративно-правове регулювання та практика проведення масових заходів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Г. Поліщук ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам адміністративно-правового регулювання порядку організації і проведення масових заходів в Україні, забезпечення конституційних гарантій прав громадян на їх проведення, підвищення ефективності управлінської діяльності органів внутрішніх справ при проведенні масових заходів. Характеризуються сутність, особливості та види заходів адміністративного примусу, що застосовуються міліцією під час охорони громадського порядку в умовах проведення масових заходів. Досліджується зміст організації, тактичних основ адміністративно-правової охорони громадського порядку при проведенні масових заходів, проблеми взаємодії органів внутрішніх справ з громадськими формуваннями в цих умовах. Вироблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства шляхом прийняття законодавчого акту, який врегулює порядок організації і проведення масових заходів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034 + Х809(4УКР)325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Поліщук М.В. 
Архітектурно-просторова організація єврейських містобудівних комплексів XV поч. XX ст. у структурі історичних поселень Поділля: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.В. Поліщук ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено регіональну своєрідність морфологічного ладу єврейських містобудівних комплексів-штетлів XV - початку XX ст. у структурі історичних поселень України та проведено комплексний аналіз їх збереженості. Проаналізовано архітектурно-просторову організацію штетлів зазначеного періоду у структурі історичних поселень Поділля та встановлено її базові типи об'ємно-просторової, планувальної, функціональної та естетичної структур. Розроблено класифікацію всіх історичних містобудівних утворень Поділля за станом збереженості в них історичного планування та об'ємно-просторового шару, 70 - 97 % якого впродовж XV - початок XX ст. складала рядова єврейська житлово-виробнича забудова. Розроблено пропозиції щодо охорони містобудівної спадщини та історичної своєрідності середовища старовинних містобудівних утворень Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51 + Щ113(4УКР38=ЄВР)-17
Шифр НБУВ: РА321659

Рубрики:

      
3.

Поліщук П.І. 
Асинхронний електропривод з покращеними показниками електромагнітної сумісності у контурах перетворення електричної енергії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / П.І. Поліщук ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2008. — 21 с. — укp.

Формалізовано підхід, що узагальнює та доповнює теорію створення архітектур сучасних електроприводів (ЕП) і синтезу фільтрокомпенсувальних пристроїв - складових електротехнічних комплексів, для покращання електромагнітної сумісності контуру перетворення електричної енергії з живильною мережею та навантаженням. Проведено градацію рівнів вимог та їх відповідність умовам електромагнітної сумісності ЕП, симетрованих з живильною мережею та навантаженням. Досліджено електромагнітні процеси та підтверджено можливість досягнення необхідного рівня електомагнітної сумісності у разі ШІМ напруги живлення електричного двигуна шляхом застосування електричних фільтрів. На базі методу чотириполюсника розроблено методику формування структур електричних фільтрів, що дозволяє синтезувати їх нові варіанти як комбінації функціональних ланок - суб'єктів фільтрації загальнофільтрувального комплексу. Доведено залежність між якістю перетворення електричної енергії в ЕП змінного струму з контуром імпульсного перетворення напруги живлення асинхронного двигуна (АД) та режимами їх функціонування, що дозволило розробити рекомендації щодо рівня припустимих і можливих відхилень форм кривих струму та напруги від синусоїдних. Запропоновано та досліджено алгоритм компенсації впливу параметрів вихідного фільтра на характеристики ЕП. Досліджено новий ефект, врахування якого дозволяє визначити рівень виконання захисних функцій відповідними пристроями перетворювального контуру. Доведено необхідність та модернізовано імпульсний перетворювач ШІМ-напруги комплектного ЕП елементами захисту від "довгих" імпульсів наднапруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01 +
Шифр НБУВ: РА357299

Рубрики:

      
4.

Поліщук С. В. 
Бактеріальні хвороби сої в умовах Лісостепу України та обгрунтування заходів обмеження їх розвитку: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / С. В. Поліщук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано систему заходів захисту сої від бактеріальних хвороб в зоні Лісостепу України. Описано симптоми бактеріальних хвороб: сім'ядольного бактеріозу, кутастої плямистості, пустульного бактеріозу. Уточнено видовий склад збудників бактеріозів сої, їх поширення та шкідливість. Визначено вплив умов вирощування на розвиток хвороб та якість насіннєвого матеріалу (територіальний фактор, натрадиційні попередники, удобрення, строки сівби) та виявлено такі, що обмежують їх розвиток. Проведено оцінювання стійкості сортів сої до найпоширеніших бактеріальних хвороб і виділено сорти з генетично закріпленою стійкістю до кутастої плямистості та пустульного бактеріозу. Випробувано ряд фунгіцидів і біологічних препаратів захисно-стимулювальної дії проти збудників бактеріозів сої. Установлено високу ефективність застосування препаратів мікосан-H та агростимулін проти збудників бактеріальних хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14 + П491.136
Шифр НБУВ: РА385417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Поліщук І.Р. 
Бухгалтерський облік і контроль статутного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю: теорія і методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.Р. Поліщук ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю операцій зі статутним капіталом у товариствах з обмеженою відповідальністю. Уточнено економічну сутність поняття "статутний капітал" для його правильного визнання та відображення в бухгалтерському обліку. З'ясовано місце статутного капіталу в загальній класифікації капіталу з метою забезпечення відповідності операцій зі статутним капіталом їх економічній сутності. Виявлено перспективні напрями розвитку бухгалтерського обліку статутного капіталу на підставі дослідження історичного досвіду його обліку. Розроблено методику обліку операцій з формування та зменшення статутного капіталу у разі невідповідності чистих активів та розподілу майна у зв'язку з виходом учасників з товариства з обмеженою відповідальністю. Запропоновано методику здійснення внутрішньогосподарського контролю операцій зі статутним капіталом, яка забезпечує управлінський персонал повною, своєчасною інформацією про їх законність і достовірність. Обгрунтовано перспективні напрями удосконалення бухгалтерського обліку статутного капіталу за умов комп'ютеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.15-149.32 +
Шифр НБУВ: РА342203

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Поліщук 
Вагітність і пологи у жінок з прееклампсією при попередній гестації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Поліщук ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА347682

Рубрики:

      
8.

Поліщук Д.В. 
Використання аутоартеріальних трансплантатів для прямої реваскуляризації міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Д.В. Поліщук ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості атеросклеротичного ураження аутоартеріальних трансплантатів у хворих на ішемічну хворобу серця та визначено оптимальний аутоартеріальний трансплантат для прямої реваскуляризації міокарда, використання якого сприяє покращанню результатів лікування. Доведено, що найбільш перспективним аутоартеріальним трансплантатом є внутрішня грудна артерія, оскільки пошкодження її стенозувальним атеросклерозом складає 16,7 % випадків. Дане захворювання у правій шлунково-сальниковій артерії виявлено у 63,6 % випадків, у променевій артерії - у 58,1 %. Запропоновано два способи виділення внутрішньої грудної артерії у прошарку з прилеглих тканин - електротермічний та ультразвуковий. Розроблено параметри оптимальної потужності енергії, що подається на тканини під час їх розсічення та коагуляції. Встановлено оптимальну товщину прилеглого прошарку з паравазальної клітковини, м'язів, які супроводжують вени та лімфатичних протоків. Доведено, що у найближчому післяопераційному періоді додатковою ознакою задовільного функціонування мамарокоронарного анастомозу є парадоксальне скорочення міжшлуночкової перегородки, зареєстроване у 92 % пацієнтів. Через рік після проведення оперативного втручання I - II функціональний клас зафіксовано у 83,3 % хворих, через два роки більшість пацієнтів мали II функціональний клас, через три роки і більше - 28,8 % осіб мали I функціональний клас стенокардії. На підставі результатів повторного ангіографічного дослідження виявлено, що у терміни до 10-ти років після операції прохідним мамарокоронарний анастомоз був у 90 % хворих. Доведено, що віддалені результати хірургічного лікування ішемічної хвороби серця суттєво залежать від прогресування атеросклерозу в нативному коронарному руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1 +
Шифр НБУВ: РА359571

Рубрики:

      
9.

Чала Ю.П. 
Відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби в українських перекладах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Ю.П. Чала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено прийоми відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби у Великій Британії за перекладу прозових і драматичних творів англійських письменників українською мовою. Показові концепти історичної доби, які визначають специфіку конкретного соціуму, особливості його матеріальної культури, виражаються у художніх творах за допомогою культурно-маркованих знаків. "Культурно-маркований знак" є поняттям, ширшим за обсягом, ніж поняття "реалія", вони знаходяться у позиції взаємодоповнення. Для передачі "асоціативного шлейфу" культурно-маркованих знаків за перекладу художнього твору, який відображає Вікторіанську добу, доцільно застосовувати прийоми, що відтворюють референтне ядро знаку та його ціннісний і образний компоненти. Оптимальними для цього визначено прийоми: внутрішньотекстові пояснення / додавання, генералізацію, конкретизацію та віднайдення контекстуального відповідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА343588

Рубрики:

      
10.

Мага І.М. 
Віктор Олександрович Романовський - історик та архівіст: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Мага ; Держ. ком. арх. України. Укр. наук.-дослід. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях В.О.Романовського як історика, джерелознавця, історіографа, археографа, подвижника архівної справи в Україні, фундатора навчальної літератури з архівознавства, педагога. Розкрито внесок ученого у розробку проблем історії України, зокрема, фінансово-економічного устрою Гетьманщини другої половини XVII - початку XVIII ст., джерелознавства, архівістики та інших спеціальних галузей історичної науки. Визначено пріоритетні напрями досліджень історика. Описано процес становлення В.О.Романовського як історика та архівіста, висвітлено фактори, що вплинули на формування його наукових поглядів, характер та зміст наукових студій. Проаналізовано архівознавчу спадщину науковця, розроблені ним проблеми історії, теорії і практики архівної справи, методи комплектування, описування та збереження архівних документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)6-8Романовський + Ч813(4УКР)6-8Романовський4 +
Шифр НБУВ: РА328042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Поліщук О. М. 
Глікани базидіоміцетів як інгібітори ВТМ-інфекції та індуктори вірусостійкості рослин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / О. М. Поліщук ; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*725.123 + Е325.222.18 Тов
Шифр НБУВ: РА380284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Поліщук 
Девелоперські компанії на ринку нерухомості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Євгенія Анатоліївна Поліщук ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 + У9(4УКР)0-571.1
Шифр НБУВ: РА365905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
14.

Поліщук О.В. 
Денітрифікація міських стічних вод в коридорних аеротенках: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.В. Поліщук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної проблеми очищення міських стічних вод від сполук азоту в коридорних аеротенках. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження денітрифікації міських стічних вод у коридорних аеротенках. Запропоновано більш досконалу технологічну схему комплексного очищення міських стічних вод від біогенних елементів у коридорних аеротенках. Побудовано та реалізовано математичну модель процесу денітрифікації. Одержано залежності для розрахунку коефіцієнта внутрішньої рециркуляції мулової суміші з кінця нітрифікатора на початок денітрифікатора. Проведено дослідження впливу різних чинників на процес денітрифікації. Здійснено апробацію за промислових умов нової технологічної схеми біологічного видалення зі стічних вод біогенних елементів. Розроблено методику інженерного розрахунку технологічних параметрів процесу денітрифікації, а також коридорних аеротенків, які функціонують за запропонованою схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА353125

Рубрики:

      
15.

Поліщук О.А. 
Державне регулювання детінізації туристичного бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.А. Поліщук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль сфери туризму України у структурі національного господарства. Розкрито соціально-економічну сутність і генезис тіньової економіки, уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження. З'ясовано, що на сучасному етапі тіньова економіка проникла майже в усі сфери економічної діяльності, зокрема, становить значну частку туристичного бізнесу. Розроблено методичні підходи до аналізу тіньової економіки у сфері туризму. Охарактеризовано умови державного ругулювання детінізації туристичного бізнесу. Виявлено детермінанти функціонування суб'єктів туристичної сфери у тіньовому бізнесі. Досліджено вплив інституціональних аспектів на формування тіньової економіки у туристичному бізнесі. Запропоновано економічні важелі, використання яких у регулюванні діяльності підприємств туристичного бізнесу сприятиме підвищенню рівня економічного розвитку України, а також збільшенню обсягів надходжень до бюджету та зниженню рівня тіньової економіки у сфері туризму. Розроблено стратегію державного регулювання тіньового бізнесу у сфері туризму. Запропоновано когнітивну й інституційну моделі туристичної галузі з елементами детінізації тіньових капіталів туристичних підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358-962-21,01 +
Шифр НБУВ: РА369452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пастух Х.А. 
Еволюція готичної поетики і роман "Буреверхи" Емілії Бронте: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Х.А. Пастух ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи розвитку готичної поетики в англійській літературі до 1847 року включно - часу появи роману Емілії Бронте "Буреверхи", монографічний аналіз якого виконано у цьому історичному контексті. Роман трактовано як найвище досягенння "нової готики" та твір світового резонансу, на шляху до якого була підготовча стадія в кристалізації готичного роману як жанрового різновиду, фаза виникнення комплексу архетипних атрибутів у першотворі цього типу, апробація їх, етапи готичних романів "приємного страху" та готико-романтичної френезії, а також "нової готики" раннього вікторіанського періоду, зокрема, у творчості окультистів. Осмислено сутність поняття "нова готика" та теорія синтезу різних художніх напрямів, стилів і форм. Виведено також теоретичну модель готичного роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)334 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Бронте Е.534 +
Шифр НБУВ: РА367659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Поліщук І.Г. 
Економічне обгрунтування адаптивної системи відновлення працездатності устаткування гірничовидобувних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 06.06.01 / І.Г. Поліщук ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання усереднених нормативів існуючої системи планово-запобіжних ремонтів (ППР) на гірничовидобувних підприємствах призводить до збільшення витрат на відновлення працездатності устаткування у порівнянні з витратами, необхідними за умов адаптивного підходу до визначення параметрів ремонтних циклів машин. Запропоновано адаптивну систему технічного обслуговування та ремонту (ТОіР) гірничого устаткування, яка враховує індивідуальні особливості експлуатації машин, поточні виробнично-економічні можливості підприємства та забезпечує досягнення раціонального компромісу між витратами на ремонти та надійністю роботи устаткування. Розроблено організаційно-економічний механізм практичної реалізації адаптивної системи ТОіР на базі використання методології управління проектами та комплексу економіко-математичних моделей визначення структури ремонтного циклу та формування календарних графіків ППР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-571.14 +
Шифр НБУВ: РА330050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Поліщук В.В. 
Експериментальна оцінка інбредних ліній кукурудзи для селекції гібридів, адаптованих до умов Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Поліщук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено оцінку нового вихідного матеріалу вітчизняної і зарубіжної селекції за основними господарсько-цінними ознаками, створено на їх основі 189 гібридів, кращі з яких рекомендовані для подальшого вивчення за умов Лісостепу України. Встановлено прояви комбінаційної здатності, адаптивності і стабільності інбредних ліній, а також виділено кращі пункти для оцінювання і добору аналізованих ліній. Підтверджено достовірні позитивні кореляційні зв'язки між кількістю днів від сходів до цвітіння качанів та повною стиглістю (r=0,52-0,77), збиральною вологістю та масою 1000-і зерен (r=0,51-0,33) та між стурктурними показниками качана: діаметром та масою 1000-і зерен (r=0,56-0,47), вагою качана та масою 1000-і зерен (r=0,39-0,57). Встановлено, що наявність тісних взаємозв'язків між цими показниками дає підстави рекомендувати їх в селекцію на ранньостиглість та урожайність. Підібрано умови стерилізації, прописи стерилізаторів та живильних середовищ для мікроклонального розмноження експлантів кукурудзи в культурі in vitro. Виділено кращі інбредні лінії для створення ранньостиглих гібридів кукурудзи за умов Лісостепу України, проведено оцінку кращих гібридних комбінацій за комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Поліщук І.О. 
Електоральний процес постсоціалістичного суспільства: політико-культурний вимір (на прикладі України, Росії та Польщі): автореф. дис.... д-ра політ. наук: 23.00.02 / І.О. Поліщук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 35 с. — укp.

Висвітлено політико-культурну специфіку електорального процесу постсоціалістичного суспільства у контексті компаративістського аналізу виборчих кампаній України, Росії та Польщі. Узагальнено основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення сутності електорального процесу. Здійснено концептуалізацію електоральної культури як індикатора вимірювання якісного стану політичного розвитку трансформаційних суспільств. Відтворено історичну ретроспективу формування підгрунтя культури виборів українського народу шляхом виокремлення демократичних традицій національного державотворення. Охарактеризовано подальші тенденції становлення електоральної культури України, Росії та Польщі. Розроблено перелік рекомендацій, спрямованих на формування інтегративної, демократичної політичної культури українського народу й оптимізацію електорального процесу в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф053
Шифр НБУВ: РА366296

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського