Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (166)Книжкові видання та компакт-диски (54)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОСТРІЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Добринін Є. В. 
Інформаційна технологія автоматизації технічного діагностування каналів стволів артилерійських гармат за акустичними полями пострілів / Є. В. Добринін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці моделей, методів та інформаційної технології (ІТ) для автоматизації технічного діагностування стволів артилерійських гармат за рівнем зносу на основі аналізу та класифікації акустичних полів пострілів. Це стає можливим шляхом аналізу акустичних сигналів балістичної і дульної хвиль, що створюються під час пострілу зі стволу.Проведено аналіз існуючих технологій для автоматизованого діагностування каналу стволу артилерійської гармати, та зроблено висновок про їхні переваги і недоліки. Розроблено моделі і методи обробки акустичних сигналів для ідентифікації пострілів артилерійських систем. Розроблено математичні моделі, що покладені в основу інформаційної технології технічного діагностування каналу стволу. Розроблено ІТ та автоматизовану систему технічної діагностики каналу стволу артилерійської гармати за акустичними полями пострілів.^UThe dissertation is devoted to the development of models, methods and information technology (IT) for the automation of technical diagnostics of artillery barrels by the level of wear based on the analysis and classification of acoustic fields of shots. This is made possible by analyzing the acoustic signals of ballistic and muzzle waves generated during a shot from the barrel.The analysis of existing technologies for automated diagnostics of the artillery barrel channel is carried out, and the conclusion about their advantages and disadvantages is made. Models and methods of acoustic signal processing for identification of artillery system shots have been developed. Mathematical models have been developed, which are the basis of information technology for technical diagnostics of the barrel channel. An IT and automated system for technical diagnostics of the artillery barrel channel by acoustic firing fields has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Михайленко О. В. 
Морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних при пострілах патронами "Терен 3ФП" і "АЕ 9": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. В. Михайленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

За даними Київського міського бюро судово-медичної експертизи за період 2003 - 2009 рр. у відділенні судово-медичної криміналістики були визначено й узагальнено особливості динаміки вогнепальних уражень, у тому числі й набоями, що споряджені еластичними кулями. Визначені морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних 9 мм пістолетними набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", що споряджені еластичними кулями, з різних дистанцій у не захищені та захищені одягом ділянки грудної клітки та живота. Вперше проведене рентгенологічне дослідження еластичних куль,якими споряджені 9 мм пістолетні набої "Терен 3ФП" і "АЕ 9" під час пострілів у ділянки грудної клітки та живота. Вперше визначено особливості додаткових продуктів, що супроводжують постріли 9 мм набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", спорядженими еластичними кулями, з різних дистанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.1 + Р458.141.3 + Р811.244.3
Шифр НБУВ: РА380514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Шевчук М. М. 
Морфологічна характеристика ушкоджень, заподіяних сучасними пістолетними боєприпасами Luger 9,0х19 мм: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / М. М. Шевчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Визначено особливості вогнепальних пошкоджень на бронежилетах "Ескорт 3" IV класу захисту та ушкоджень не захищених і захищених бронежилетами ділянок грудної клітки та гомілки у разі пострілів штатними пістолетними боєприпасами "Luger 9,0х19 мм" та спеціального призначення, що споряджені кулями експансивного та бронебійного видів, з різних дистанцій. Наведено судово-медичну оцінку конструктивних і балістичних відмінностей штатних пістолетних боєприпасів "Luger 9,0х19 мм" та спеціального призначення, що споряджені кулями експансивного та бронебійного видів. Визначено критерії, які дозволяють проводити диференційну діагностику пошкоджень на бронежилетах "Ескорт 3" IV класу ділянки тіла людини, що заподіяні 9 мм кулями спеціального призначення експансивного та бронебійного видів на характер ушкоджень, що виникають на засобах індивідуального захисту та біологічних об'єктах за різних дистанцій пострілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.224.3 + Х894.9(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА378138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Самойленко І. М. 
Неідентифікаційні балістичні дослідження в кримінальному провадженні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / І. М. Самойленко. — Б.м., 2024 — укp.

Вибір теми дослідження обумовлено її актуальністю для наук кримінально правового циклу, судової експертології, експертної та правозастосовної практики. Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретичних та практичних проблем діяльності експерта-баліста з проведення неідентифікаційних балістичних досліджень у кримінальному провадженні. В роботі здійснено періодизацію на відповідні історичні етапи генези дослідження проблем проведення неідентифікаційних балістичних досліджень. Вказано на важливість для судової експертології періоду, пов’язаного з відокремленням в межах судово-балістичної експертизи самостійних досліджень неідентифікаційного характеру – експертизи ситуаційних обставин пострілу та діагностичних експертиз (70-80-ті рр. ХХ ст.), а також сучасного етапу неідентифікаційних досліджень зброї, патронів, слідів їх дії та обставин застосування.Акцентовано увагу на тому, що в умовах сьогодення поява та активізація в обігу нових предметів озброєння, збільшення їх іноземних аналогів, дефіцит методичних праць та їх недосконалість, певна застарілість з огляду на сучасний стан розвитку науки і техніки вимагає комплексного підходу до вирішення діагностичних та ситуаційних завдань в рамках проведення балістичних досліджень, комплексних та комісійних експертиз.Зазначається, що ситуаційні балістичні дослідження, як підвид судової балістики, проводяться з метою встановлення обставин застосування нарізної вогнепальної зброї та боєприпасів і вирішують завдання зі з’ясування обставин пострілу, визначення взаємного розташування стріляючого, і потерпілого (перешкоди), положення зброї в момент здійснення пострілу, аналізу дій осіб та їх наслідків тощо. Натомість, судово-балістична діагностика – підвид судової балістики, пізнавальний процес експерта, заснований на розумових операціях класифікування та екстраполяції, методах тестування технічних систем, спрямований на встановлення природи, родових характеристик, технічного стану та властивостей вогнепальної зброї, патронів та слідів їх дії, формулювання на основі отриманих даних криміналістично значущих суджень про ці об’єкти, механізм та інші обставини вчинення кримінального правопорушення.Наголошено, що за характером основних цілей балістичного експертного дослідження неідентифікаційні завдання спрямовані на встановлення обставин здійснення пострілу (ситуаційні) та пов’язані з розпізнаванням властивостей об’єктів, що досліджуються (діагностичні). Вирішуючи ситуаційні задання, експерт має справу з різними суперечливими моделями події, пов’язаної із застосуванням вогнепальної зброї та з урахуванням окремих об’єктивних елементів дає їм оцінку з метою вирішення завдань кримінального провадження. Діагностичні завдання за ступенем складності умовно розподілено на прості (діагностування властивостей та стану вогнепальної зброї, боєприпасів; дослідження властивостей та стану вогнепальної зброї, боєприпасів щодо їх відображення) і складні (дослідження механізмів, подій, процесів та дій), а також за причинно-наслідковими зв’язками – на прямі та зворотні. Визначено, що окремим випадком діагностичних завдань є класифікаційні завдання, які спрямовані на встановлення відповідності вогнепальної зброї, боєприпасів певним заздалегідь заданим характеристикам та віднесення їх на цій підставі до певного класу, роду, виду, системи, моделі.Встановлено, що предмет неідентифікаційних судово-балістичних досліджень складає криміналістично значима інформація про подію злочину в цілому, закономірності відображення властивостей зброї, патронів та слідів їх дії, засоби та методи виявлення та використання такої інформації для встановлення на їх основі механізму та інших обставин учинення кримінального правопорушення. До об’єктів неідентифікаційних балістичних досліджень віднесено процесуально оформлені та / або використовувані для вирішення ситуаційних та діагностичних експертних завдань матеріальні або матеріалізовані джерела інформації, що виражають криміналістично значущу інформацію про стрілецьку, газову ствольну зброю, конструктивно подібні до неї вироби небойового призначення, патрони до них, сліди дії названих видів зброї та виробів небойового призначення.Звертається увага на те, що методологія сучасних неідентифікаційних балістичних досліджень – заснована на наукових засадах судової балістики, криміналістичної ситуалогії та діагностики, загальної теорії судової експертизи система положень, що визначає можливість встановлення події, пов’язаної із застосуванням вогнепальної зброї, діагностування природи, станів, властивостей і відношень використаної зброї при вчиненні кримінального правопорушення, патронів та слідів їх дії, закономірності виявлення властивостей та ознак об’єктів, а також сукупність методів та методик їх експертного дослідження.^UThe choice of the research topic is due to its relevance for the sciences of the criminal law cycle, forensic expertise, expert and law enforcement practice. The dissertation is devoted to a comprehensive study of the theoretical and practical problems of the activity of a ballistics expert in conducting non-identifying ballistics research in criminal proceedings.In the work, periodization is carried out into the relevant historical stages of the genesis of the study of the problems of conducting non-identification ballistic studies. The importance for forensic expertise of the period associated with the separation within the forensic ballistics’ examination of independent studies of a non-identification nature – examination of the situational circumstances of the shot and diagnostic examinations (70-80s of the XX century), as well as the modern stage of non-identification research of weapons, is indicated. cartridges, traces of their action and circumstances of use.Attention is focused on the fact that in today's conditions, the appearance and activation in circulation of new weapons, the increase in their foreign counterparts, the shortage of methodical works and their imperfection, a certain obsolescence in view of the current state of development of science and technology requires a comprehensive approach to solving diagnostic and situational tasks within the framework of conducting ballistic studies, complex and commission examinations.It is noted that situational ballistic research as a subspecies of forensic ballistics is carried out in order to establish the circumstances of the use of rifled firearms and ammunition and solve the task of clarifying the circumstances of the shot, determining the relative location of the shooter and the victim (obstacles), the position of the weapon at the time of the shot, analysis actions of persons and their consequences, etc. Instead, forensic ballistic diagnostics is a subspecies of forensic ballistics, an expert's cognitive process, based on mental operations of classification and extrapolation, methods of testing technical systems, aimed at establishing the nature, generic characteristics, technical condition and properties of firearms, cartridges and traces of their action, formulation on the basis of the received data, forensically significant judgments about these objects, the mechanism and other circumstances of the commission of a criminal offense.It is emphasized that by the nature of the main goals of ballistic expert research, non-identification tasks are aimed at establishing the circumstances of the shooting (situational) and are related to the recognition of the properties of the objects under investigation (diagnostic). When solving situational tasks, the expert deals with various conflicting models of an event related to the use of firearms and, taking into account certain objective elements, gives them an assessment for the purpose of solving the tasks of criminal proceedings. Diagnostic tasks according to the degree of complexity are conditionally divided into simple (diagnosis of the properties and condition of firearms, ammunition; research of the properties and condition of firearms, ammunition in relation to their display) and complex (research of mechanisms, events, processes and actions), as well as by cause and effect connections – forward and reverse. It was determined that a special case of diagnostic tasks is classification tasks, which are aimed at establishing the compliance of firearms and ammunition with certain predetermined characteristics and assigning them on this basis to a certain class, genus, species, system, model.It has been established that the subject of non-identification forensic ballistics research is forensically significant information about the event of the crime as a whole, the regularities of displaying the properties of weapons, cartridges and traces of their action, the means and methods of detecting and using such information to establish on their basis the mechanism and other circumstances of the commission of a criminal offense. Objects of non-identification ballistic research include material or materialized sources of information that are procedurally processed and / or used to solve situational and diagnostic expert tasks, expressing forensically significant information about small arms, gas-barreled weapons, structurally similar non-combat products, cartridges for them, traces of action of the named types of weapons and non-combat products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Бабій Л. М. 
Особливості пошкоджень, що заподіяні пострілами з пневматичного газобалонного пістолета МР-651К з коротким стволом та у вигляді гвинтівки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / Л. М. Бабій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Визначено критерії та розроблено алгоритми судово-медичного оцінювання ушкоджень із пневматичної газобалонної зброї МР-651К. Досліджено частоту й особливості кульових ушкоджень із пневматичної газобалонної зброї й у судово-медичному експерименті визначено проникність куль за різних анатомічних локалізацій ушкоджень. Виявлено кількісні залежності між глибиною ранового каналу та відстанню пострілу залежно від форми кулі, модифікацій зброї та режиму її експлуатації у разі ушкоджень із пневматичної газобалонної зброї. Обгрунтовано алгоритми судово-медичного визначення відстані пострілу із пневматичної газобалонної зброї з урахуванням умов виникнення ушкоджень та розроблено практичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244 + Х894.3(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА377703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гринчишина О. В. 
Особливості руйнування шкіри і підшкірно-жирової тканини в ушкодженнях, заподіяних сферичним еластичним снарядом / О. В. Гринчишина. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена визначенню морфологічних особливостей руйнування шкіри та підшкірно – жирової тканини в ушкодженнях, заподіяних еластичними снарядами сферичної форми при пострілах з травматичної зброї. За останні роки вказаний вид зброї набув популярності серед населення України, отже і кількість спричинених нею поранень збільшилася в рази, що спонукало до більш детального та поглибленого дослідження ушкоджень, заподіяних еластичними снарядами сферичної форми, а саме - встановлення механізму їх формування та умов виникнення. Метою даної роботи було визначити особливості руйнування шкіри і підшкірно-жирової тканини тіла людини, які утворюються в результаті дії еластичних снарядів сферичної форми, шляхом комплексного дослідження біологічних об'єктів та їх імітаторів з позиції положень, законів теоретичної механіки та визначити зміни елементного складу куль до і після проведення пострілів з використанням рентгенфлуоресцентного спектрального аналізу.^UThe dissertation is dedicated to detection of morphological features of skin destruction and subcuteneous adipose tissue in the damages caused by elastic shells of spherical shape from the traumatic weapon shots. In recent years, this type of weapon has gained popularity among the population of Ukraine, so the number of wounds caused by it has increased in many times, which led to a more detailed and in-depth study of damage caused by spherical elastic shells, namely, establishing the mechanism of their formation and conditions. The aim of this work was to determine the features of the skin destruction and subcutaneous adipose tissue of the human body, which are formed by elastic shells of spherical shape by means of comprehensive study of biological objects and their simulators from the standpoint of theoretical mechanics laws and after shots using X-ray fluorescence spectral analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Поліванов О. Г. 
Підвищення ефективності пожежогасіння за рахунок дискретної подачі вогнегасних речовин: автореферат дис. ... д.філософ : 261 / О. Г. Поліванов. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливого науково-практичного завдання в галузі пожежної безпеки, а саме: підвищення ефективності гасіння пожеж класу А багатоповерхових будівлях шляхом зменшення часу вільного розвитку пожежі за рахунок дискретної подачі вогнегасних речовини в осередок пожежі.У вступі подано загальну характеристику дисертаційної роботи. Обґрунтована актуальність теми дисертації, сформульовано мету роботи та основні завдання дослідження, показано зв’язок роботи з науковими програмами. Наведено дані про особистий внесок здобувача, апробацію роботи та публікації.У першому розділі АНАЛІЗ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ ПОЖЕЖОГАСІННЯ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОСТАВКУ ВОГНЕГАСНИХ РЕЧОВИН надано аналітичний огляд стану пожеж за період з 2018 по 2022 рік в Україні. Визначені та проаналізовані проблеми розвитку пожеж у багатоповерхових будівлях у містах України. Встановлено взаємозв’язок наступних параметрів: площі горіння, поверху будівлі, час локалізації пожежі для міських населених пунктів, які було поділено на відповідні групи за чисельністю населення та площею території із використанням методів кластерного аналізу.У другому розділі ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ДИСКРЕТНОЇ ПОДАЧІ ВОГНЕГАСНИХ РЕЧОВИН наведені матеріали та методи дослідження, які використовувались для досягнення мети та вирішення завдань дисертаційної роботи. Надана технічна характеристика устаткування для дискретної подачі вогнегасних речовин. Описано дослідження критичних швидкостей та навантажень на контейнер для дискретної доставки вогнегасної речовини, які забезпечують руйнацію контейнера при зіткненні з твердою поверхнею. Наведено опис геометричної моделі контейнера у формі кулі, розроблено його скінченно-елементна модель. Визначено необхідні властивості матеріалу для створення прототипу контейнеру шляхом 3D друку. Отримано результати дослідження ударного навантаження на контейнер. Здійснено оцінку параметрів руйнування шибки вікна при влучанні в нього контейнера, оскільки дискретна доставка вогнегасної речовини відбувається скрізь віконний отвір. При цьому побудовано геометричну модель, скінчено-елементну модель шибки, визначено початкові умови та проаналізовано результати розрахунків. При аналізі отриманих результатів можна зробити висновок, що при ударі контейнера по склу, відбувається руйнація як контейнера, так і шибки, що забезпечує доставку наступних контейнерів в осередок пожежі.У третьому розділі ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОСОБУ ДИСТАНЦІЙНОЇ ПОДАЧІ ВОГНЕГАСНОЇ РЕЧОВИНИ представлені дослідження експериментальної перевірки ефективності використання способу локалізації пожежі класу А дискретною подачею вогнегасної речовини. Проведено дослідження у вогневому модулі контейнерного типу, в результаті якого отримали результати у вигляді суттєвого зниження температури пожежі характерної для горіння типового пожежного навантаження при локалізації осередку запропонованим способом. У четвертому розділі ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ СПОСОБУ ДИСКРЕТНОЇ ПОДАЧІ ВОГНЕГАСНОЇ РЕЧОВИНИ розроблено спосіб моделювання траєкторії доставки контейнера (капсули) з вогнегасною речовиною до вікон верхніх поверхів будинків, де виникла пожежа, за умови, що в якості засобу доставки використовується імпульсно-пневматична установка. Описано кути вильоту контейнера (капсули), які забезпечують перетин настільної і навісної траєкторій у заданій точці цілі (у палаючому вікні будівлі). Розраховано стартову швидкість, здатну забезпечити досягнення палаючого вікна будівлі. Описано траєкторію доставки контейнера (капсули) до вікна заданої висоти над рівнем землі за умови відомої відстані від зрізу ствола установки до стіни будівлі. Знайдено значення мінімальної початкової швидкості вильоту контейнера (капсули), яке забезпечує його доставку до вікна з пожежею. Враховано вплив швидкості і напрямку вітру на зовнішню балістику. Для здійснення практичних розрахунків розроблено комп’ютерну програму для знаходження значень початкових швидкостей і кутів пострілів, за умови введення вихідних даних (відстані до будівлі, поверху). Запропоновано використання планшета для оперативних розрахунків параметрів траєкторій доставки контейнера, з метою ефективного розрахунку параметрів розміщення установки для дискретної подачі вогнегасних речовин.Наукова новизна отриманих результатів.1. Вперше запропоновано спосіб дискретної (капсульованої) подачі вогнегасної речовини в осередок пожежі, що дозволяє зменшити час її вільного розвитку. 2. Вперше запропоновано і експериментально підтверджено ефективне застосування контейнерів (капсул), споряджених вогнегасним порошком, для дистанційної локалізації осередків пожеж класу А в багатоповерхових будівлях. 3. Удосконалено теоретичний опис зовнішньої балістики контейнера (капсули) для доставки вогнегасних речовин в осередок пожежі на верхні поверхи багатоповерхових будівель.^UThe dissertation is devoted to the solution of an important scientific and practical task in the field of fire safety, namely: increasing the efficiency of extinguishing class A fires in multi-story buildings by reducing the time of free fire development due to the discrete supply of extinguishing agents to the fire source.The introduction provides a general description of the dissertation work. The relevance of the dissertation topic is substantiated, the purpose of the work and the main tasks of the research are formulated, the connection of the work with scientific programs is shown. The data on the personal contribution of the acquirer, approval of the work and publications are given.In the first section, ANALYSIS OF TECHNICAL MEANS AND METHODS OF FIRE EXTINGUISHING THAT ENSURE THE DELIVERY OF FIRE-EXTINGUISHING SUBSTANCES, an analytical review of the state of fires for the period from 2018 to 2022 in Ukraine is provided. The problems of the development of fires in multi-story buildings in the cities of Ukraine have been identified and analyzed. The interrelationship of the following parameters was established: burning area, building floor, time of fire localization for urban settlements, which were divided into appropriate groups by population and area using cluster analysis methods.In the second chapter JUSTIFICATION OF THE METHOD OF DISCRETE SUPPLY OF FIRE-EXTINGUISHING SUBSTANCES, the materials and research methods that were used to achieve the goal and solve the tasks of the dissertation work are given. The technical characteristics of the equipment for discrete supply of fire extinguishing substances are given. The study of critical velocities and loads on a container for discrete delivery of a fire-extinguishing substance, which ensure the destruction of the container upon impact with a solid surface, is described. A description of the geometric model of the container in the shape of a sphere is given, and its finite element model is developed. The necessary properties of the material for creating a container prototype by 3D printing have been determined. The results of the impact load study on the container were obtained. The parameters of the destruction of the window pane when the container hits it were evaluated, since the discrete delivery of the fire extinguishing agent occurs everywhere in the window opening. At the same time, a geometric model, a finite-element model of the window was built, the initial conditions were determined, and the results of the calculations were analyzed. When analyzing the obtained results, it can be concluded that when the container hits the glass, both the container and the glass are destroyed, which ensures the delivery of the next containers to the center of the fire.In the third chapter, the EFFICIENCY OF THE METHOD OF REMOTE SUPPLY OF FIRE-EXTINGUISHING SUBSTANCES presents a study of the experimental verification of the effectiveness of using the method of localization of class A fires by discrete supply of fire-extinguishing substances. A study was conducted in a container-type fire module, as a result of which the results were obtained in the form of a significant decrease in the fire temperature characteristic of burning a typical fire load when the cell is localized by the proposed method.In the fourth chapter, PRACTICAL RECOMMENDATIONS FOR USING THE METHOD OF DISCRETE SUPPLY OF FIRE-EXTINGUISHING SUBSTANCE, a method of modeling the trajectory of the delivery of a container (capsule) with fire-extinguishing substance to the windows of the upper floors of buildings where a fire broke out is developed, provided that a pulse-pneumatic installation is used as a means of delivery. The departure angles of the container (capsule) are described, which ensure the intersection of the desktop and hanging trajectories at the given point of the target (in the burning window of the building). The starting speed capable of reaching the burning window of the building was calculated. The trajectory of the delivery of the container (capsule) to the window of a given height above ground level is described, provided the distance from the section of the shaft of the installation to the wall of the building is known. The value of the minimum initial departure speed of the container (capsule) was found, which ensures its delivery to the window with the fire. The effect of wind speed and direction on external ballistics is taken into account. For practical calculations, a computer program was developed for finding the values of the initial velocities and angles of the shots, provided that the initial data are entered (distance to the building, floor). It is proposed to use a tablet for operational calculations of parameters of container delivery trajectories, with the aim of effective calculation of installation parameters for discrete supply of fire extinguishing substances.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Мотрічук Р. Б. 
Підвищення пожежної безпеки піротехнічних спалахувачів на основі сумішей з порошків алюмінієво-магнієвих сплавів та нітратовмісних окиснювачів / Р. Б. Мотрічук. — Б.м., 2021 — укp.

В процесі горіння багатокомпонентних піротехнічних сумішей, якими споряджаються вироби різного призначення (освітлювальні патрони та артснаряди, фотоосвітлювальні авіабомби, сигнальні снаряди та інші), що застосовуються у народному господарстві та військовій техніці, широко використовуються піротехнічні спалахувачі (далі ПС). Розглядувані вироби в процесі обігу (зберігання, транспортування та застосування) можуть піддаватись інтенсивними зовнішнім термічним діям в різних екстремальних ситуаціях (наприклад, при пожежі у складських приміщеннях, де зберігаються випроби, в умовах їх транспортування при загорянні близько розташованих об'єктів, а також в умовах пострілу та польоту виробів при їх запусках тощо), що призводить до передчасного спрацьовування зарядів ПС та пожежонебезпечних руйнувань виробів, займання навколишніх об'єктів, людських жертв, та наносить значні матеріальні збитки.Тому практичне значення мають методи попередження виникнення вимушених пожежонебезпечних руйнувань виробів з ПС у випадку впливу зовнішніх термічних дій. Для розробки таких методів необхідно мати результати теоретичних та експериментальних досліджень процесів зовнішнього нагрівання, загоряння та розвитку горіння ущільнених сумішей, що складають основу ПС, з визначенням їх вибухонебезпечних режимів протікання при різних зовнішніх умовах. В наш час такі дослідження для розглядуваних ПС відсутні.^UPyrotechnic igniters are widely used to organize the process of combustion of multicomponent pyrotechnic mixtures, which are equipped with products for various purposes (lighting cartridges and artillery shells, photolight bombs, signal shells, etc.) used in the national economy and military equipment. In this case, the considered products in the process of circulation (storage, transportation and use) can be subjected to intense external thermal effects in various extreme situations (for example, in a fire in warehouses where tests are stored, in the conditions of their transportation during ignition of nearby objects, and also in the conditions of firing and flight of products during their launches, etc.), which leads to premature operation of charges of pyrotechnic igniters and flammable destruction of products, ignition of surrounding objects, human casualties, and causes significant material damage.Therefore, methods of preventing forced fire-hazardous destruction pyrotechnic igniters in the event of external thermal action are of practical importance.To develop such methods, it is necessary to have the results of theoretical and experimental studies of the processes of external heating, ignition and combustion development of compacted mixtures that form the basis of aircraft, with the definition of their explosive modes under different external conditions. At present, such studies are not available for the considered aircraft.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Колос О. П. 
Порівняльна судово-медична характеристика пошкоджень різних видів тканин одягу при пострілах з використанням патронів "Оса", "ПНД-9П" та "АЛ-9Р", споряджених еластичними кулями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. П. Колос ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено особливості пошкоджень на різних видах тканин (матеріалів) одягу, які утворюються під час пострілів патронами "Оса", "ПНД-9П", "АЛ-9Р". Виявлено характер впливу конструктивних особливостей даних патронів і різних видів тканин на формування пошкоджень одягу. Розглянуто відмінності впливу відстані пострілу на формування даних пошкоджень. Наведено рекомендації щодо проведення судово-медичної діагностики пошкоджень одягу, які утворюються під час пострілів з використанням патронів "Оса", "ПНД-9П", "АЛ-9Р".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Х893.9(4УКР)413.1 + Х894.9(4УКР)13
Шифр НБУВ: РА382169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Зарицький Г.А. 
Порівняльна судово-медична характеристика ушкоджень, заподіяних при пострілах з використанням різних видів 9 мм пістолетних боєприпасів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.А. Зарицький ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вперше наведено якісну та кількісну порівняльну судово-медичну характеристику ушкоджень, заподіяних пістолетними 9-мм боєприпасами "Luger" штатного, експансивного та реактивного видів у незахищені одягом і бронежилетами ділянки грудної клітки, живота та стегна з різних відстаней. Досліджено вплив конструктивних особливостей експансивних і реактивних 9-мм куль на характер ушкоджень, які виникають на біологічних і небіологічних об'єктах для різних дистанцій пострілу. Вперше встановлено закономірності й особливості розповсюдження продуктів пострілу 9-мм пістолетними боєприпасами експансивного та реактивного видів та відкладання їх слідів на різних перепонах. Встановлено статистично значимі якісні та кількісні критерії, які дозволяють проводити диференційну діагностику ушкоджень, заподіяних пістолетними 9-мм боєприпасами штатного, експансивного та реактивного видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Х893.9(4УКР)413 + Х894.14 +
Шифр НБУВ: РА357969

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Стасовський Ю.М. 
Розвиток теорії та удосконалення технології виробництва холоднодеформованих прецизійних труб з використанням процесів волочіння: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / Ю.М. Стасовський ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено нестаціонарний процес деформування нетрадиційної трубної заготовки (НТЗ) - гільзи артилерійських пострілів за комплексною наскрізною технологією (у три етапи) з застосуванням процесів волочіння. Одержано нові аналітичні вирази для визначення параметрів технологічного процесу виробництва прецизійних труб. Запропоновано метод проектування технологічних маршрутів виробництва прецизійних труб за наскрізними технологіями, вперше експериментально визначено критерій (критичний ступінь відносної деформації) для розрахунку уніфікованих розмірів переробної трубної заготовки, виявлено закономірності зміни шорсткості внутрішньої поверхні труб у разі волочіння на оправці, визначено вимоги до якості поверхні вихідної трубної заготовки. Надано практичні рекомендації стосовно проектування та створення нових міні-заводів і міні-виробництв з виготовлення прецизійних труб зовнішнім діаметром від 40 до 0,3 мм і товщиною стінки до 0,017 мм з чорних і кольорових металів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.122.004 +
Шифр НБУВ: РА323507

Рубрики:

      
13.

Сапужак І.Я. 
Розробка інформаційно-вимірювальних систем для підготовки спортсменів високої кваліфікації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / І.Я. Сапужак ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та створення інформаційно-вимірювальних систем для вимірювання і контролю кінематичних та динамічних параметрів руху спорядження та біоланок спортсменів, проведення тестувань їх психофізіологічних реакцій. Проаналізовано інформативні параметри руху на базі математичних моделей взаємодії елементів системи спортсмен - опора - спорядження під час виконання стартових вправ у санному спорті і бобслеї та вильоту стріли під час пострілу із спортивного лука: різницю часу прикладення зусиль до руківок боба, час проходження стартових відрізків, миттєві швидкість і прискорення руху снарядів та зусилля, прикладені санниками до стартових руківок, швидкість вильоту стріли і вібрацію руківки лука після пострілу. Розроблено способи та структуру систем вимірювання інформативних параметрів. Створено інформаційно-вимірювальні системи на базі ЕОМ та проаналізовано похибки вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4Укр)с
Шифр НБУВ: РА319638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Черевашко В.В. 
Судово-медична діагностика дистанції пострілу з обрізу мисливської рушниці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.В. Черевашко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості вогнепальної травми у разі ураження з гладкоствольної зброї (рушниці та її обрізу), а також питання щодо встановлення дистанції пострілу. Завдяки комплексному використанню сучасної методології проведення наукового експерименту, високоінформативних морфологічних, лабораторних і статистичних методів дослідження, на підставі результатів системного аналізу 660-ти екстремальних бавовняних мішеней після здійснення пострілів зі звичайної мисливської рушниці "ИЖ-58" та її обрізів, одержано нові дані про особливості судово-медичної діагностики дистанції пострілу з обрізу мисливської рушниці. Визначено шляхи розв'язання діагностики дистанції пострілу за умов ураження з обрізу мисливської рушниці. Розроблено нові судово-медичні підходи для встановлення дистанції вогнепального ураження у межах та поза межами розповсюдження додаткових факторів пострілу зі звичайної мисливської рушниці чи її обрізу з різною довжиною ствола. Для проведення судово-медичної експертизи запропоновано рівняння лінійної регресії визначення дистанції пострілу, які апробовано у практиці аналізу 15-ти клінічних випадків та 5-ти слідчих експериментів. ураження з обрізу що складає їх діагностичну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Х893.9(4УКР)413.1 + Х894.9(4УКР)13 +
Шифр НБУВ: РА342015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Хижняк В.В. 
Судово-медична діагностика пошкоджень, що заподіяні пострілами з пневматичної гвинтівки ІЖ-38: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.В. Хижняк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено критерії визначення пневматичних пошкоджень тіла людини й одягу з бавовняної тканини залежно від дистанції пострілів з пневматичної нарізної гвинтівки. Розглянуто можливості використання комплексу сучасних методів (макроскопічних, стереомікроскопічних і лабораторних) для вивчення даних пошкоджень. Досліджено накладання свинцю у зоні вхідних пневматичних ран на різних дистанціях пострілів. Деталізовано пробивну здатність і механізми дії куль для пневматичної зброї на різні види мішеней. Виявлено вплив натягу бавовняної тканини на формування вхідних отворів. Розроблено оптимальні схеми опису пневматичних пошкоджень і деференціації їх з вогнепальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244 +
Шифр НБУВ: РА358866

Рубрики:

      
16.

Федоренко М. А. 
Судово-медична характеристика та експертна оцінка ушкоджень, заподіяних при пострілах пістолетними боєприпасами 9,2х18 мм, які споряджені кулями з протирикошетною здатністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / М. А. Федоренко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Визначено конструктивні та балістичні відмінності штатних пістолетних боєприпасів ПМ "9,2x18 мм" та тих, що споряджені кулями з протирикошетною здатністю. Морфометричне та медико-криміналістичне дослідження не біологічних імітаторів (скла товщиною 6 мм) у разі пострілів штатними пістолетними боєприпасами ПМ "9,2x18 мм" і спеціального призначення, що споряджені кулями з протирикошетною здатністю, виявило різницю обсягів пошкодження залежно від виду кулі та збільшення дистанції пострілу. Морфометричне та морфологічне дослідження вогнепальних ушкоджень виявили відмінні якісні та кількісні показники серед біологічних об'єктів незахищених перешкодами ділянок тіла, та у разі подолання кулями перешкод зі скла 6 мм під час виконання пострілів штатними пістолетними боєприпасами ПМ "9,2x18 мм" і спеціального призначення, що споряджені кулями з протирикошетною здатністю, з різних дистанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Р458.141.3 + Х894.9(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА379977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Сухий В.Д. 
Судово-медична характеристика ушкоджень, спричинених 9 мм еластичними кулями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Д. Сухий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфологічних особливостей ушкоджень тіла людини, які утворюються при пострілах 9 мм еластичними кулями вітчизняного виробництва. В результаті досліджень встановлено, що ушкодження тіла людини, які спричиняються при пострілах 9 мм еластичними кулями, характеризуються комплексом кількісних та якісних морфологічних ознак, які за сукупністю адекватно відображають конструктивні особливості вищевказаних куль та дозволяють встановити їх походження. Аргументовані можливості та складені практичні рекомендації щодо встановлення конструктивних особливостей використаних 9 мм еластичних куль, набоїв, зброї, а також відстані пострілу, виходячи з морфологічних ознак ушкоджень тіла людини та пошкоджень одягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244

Рубрики:

      
18.

Пятков В.Т. 
Теоретико-методичні основи техніко-тактичної підготовки спортсменів у стрілецьких олімпійських вправах: Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Т. Пятков ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Запропоновано методологію техніко-тактичної підготовки срільців-спортсменів. Визначено загальну закономірність збільшення результатів срільби за умов зменшення швидкості руху проекції зброї в районі прицілювання. Обгрунтовано концепцію оптимізації техніко-тактичної підготовки стрільців та критерій оптимізації- швидкість руху проекції зброї на ділянці прицілювання в контексті її мінімізації під час завершення пострілу. Запропоновано нові засоби та методи удосконалення техніко-тактичної підготовки спортсменів на підставі безконтактної реєстрації та аналізу просторово-часових параметрів його рухових дій. Розроблено інтерактивну систему науково-методичного забезпечення підготовки стрільців-спортсменів із використанням динамічних моделей теоретико-методичної бази, стрілецьких вправ і фінальних серій олімпійської програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.51 + Ч517.291.51
Шифр НБУВ: РА320469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кофанов А.В. 
Теоретичні та практичні аспекти криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Кофанов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто результати вивчення питань, пов'язаних з науковими та методичними проблемами криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї. Сформульовано криміналістичне поняття гладкоствольної вогнепальної зброї, визначено її класифікацію. Узагальнено теорію та практику дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї (спеціального призначення, бойової та мисливської). Експериментальним шляхом (1090 пострілів) встановлено закономірності утворення слідів картечі та шроту, відстріляних із гладкоствольної вогнепальної зброї спеціального призначення, бойової та мисливської на різних перешкодах. Систематизовано способи встановлення окремих фактів та обставин (за осипом шроту, картечі) вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної літератури, аналізу слідчої та експертної практики, анкетування 1000 працівників Міністерства юстиції, прокуратури, органів внутрішніх справ України та проведення експериментальних досліджень розроблено спеціальні таблиці вимірювання відстані пострілу за осипом шроту, картечі, які апробовано у практичній діяльності органів внутрішніх справ України. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення огляду місця вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. До Комітету з правової політики, Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Верховної Ради України внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про обіг зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.9
Шифр НБУВ: РА311648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Банах С.М. 
Техніко-тактична підготовка стрільців у спортивно-прикладних вправах з пістолета: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання: 24.00.01 / С.М. Банах ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні часові параметри виконання провідними стрілками України швидкісних спортивно-прикладних стрілецьких вправ ПМ-4, ПМ-5, ПМ-6. Запропоновано методику діагностування типових помилок у техніці виконання влучного пострілу та нові способи позитивного перенесення рухових умінь і навичок. Розроблено методи відбору службових пістолетів для використання у спортивній діяльності, експериментально встановлено їх ефективність. Обгрунтовано методику встановлення значимості основних чинників розсіювання куль. Наведено методичні рекомендації щодо диференціації даних факторів у спортивно-прикладній стрільбі з пістолета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.235.151 +
Шифр НБУВ: РА333432
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського