Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1059)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОТІК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Міхно М.В. 
Зниження витрати палива та шкідливих викидів рухомим складом автомобільного транспорту раціональним вибором експлуатаційних факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.10 / М.В. Міхно ; Укр. трансп. ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Висвітлено методику та математичну модель розрахунку паливної економічності та екологічних показників рухомого складу, який складає транспортний потік, котрий рухається по міській вулиці. Математична модель дозволяє проводити дослідження впливу експлуатаційних факторів, таких, як швидкість руху потоку автомобілів, застосовуваний водіями метод водіння, склад транспортного потоку за призначенням та за типами двигуна, види палива, параметри транспортного потоку на витрати палива і викиди шкідливих речовин рухомим складом. Проведені дослідження та розроблені рекомендації щодо зниження забруднення навколишнього середовища автомобільним транспортом шляхом раціонального вибору експлуатаційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33н6

      
2.

Чан Хиу Дат 
Дослідження імовірнісних характеристик акустичних флуктуаційних сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Чан Хиу Дат ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці придатного для інженерного застосування математичного апарата аналізу законів розподілу негаусових нестаціонарних акустичних флуктуаційних сигналів. Розглянуто особливості деяких акустичних флуктуаційних сигналів - сигналів акустичної емісії, квітаційного шуму, шумового фона моря та ін. Обгрунтовано доцільність опису акустичних флуктуаційних сигналів моделлю лінійних випадкових процесів. Для дослідження законів розподілу акустичних флуктуаційних сигналів обгрунтований метод пуассонових спектрів. Проаналізовано спектральну функцію стрибків породного процесу. Отримана в явному виді загальна формула для знаходження спектральної функції стрибків лінійних випадкових процесів із монотонним ядром і неоднорідним породним процесом з мультиплікативною спектральною функцією стрибків і розглянуті окремі випадки. Обчислено спектральні функції стрибків типових моделей акустичних флуктуаційних сигналів, за допомогою яких проаналізований закон розподілу цих моделей. Отримано оцінки характеристичної функції і спектральної функції стрибків. Отримані оцінки перевірені за допомогою ЕОМ на типових моделях. Обгрунтовано математичну модель сигналів акустичної емісії, придатну як для неперервної, так і для імпульсної акустичної емісії. Отримано формули для знаходження одновимірних кумулянтних функцій і кореляційної функції сигналів акустичної емісії, у яких потік імпульсів змінюється по ступеневому закону, для цих сигналів отримана спектральна функція стрибків, на основі якої досліджено їхній закон розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В323с,022

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Гордієнко І.В. 
Аномальний тепловий потік та його геотермічна інтерпретація в центральній частині Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.В. Гордієнко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Підведено підсумки багаторічної роботи у центральній частині Українського щита, де виконані детальні дослідження теплового потоку. Виявлено ланцюжок аномалій, який проінтерпретовано, побудовані приповерхнева (0-6 км) та глибини (0-90 км) моделі кори та верхніх шарів мантії. Ці моделі були порівняні із існуючими даними сейсмології, гравіметрії, магнітометрії, ізотопії гелію та новітніх і сучасних рухів поверхні Землі. На основі цих робіт було висловлено гіпотезу про ендогенний режим Кіровоградського блоку - початкову стадію тектоно-магматичного процесу. Для підтвердження гіпотези проведено порівняння потужності кори у Кіровоградській зоні активізації та у найближчому визнаному рифті - Дніпровсько-Донецькій западині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Усенко О.В. 
Тепловий потік та глибинні процеси в тектоносфері Донбасу: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.В. Усенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації підведено підсумки багаторічної роботи в Донецькому басейні, де виконані детальні дослідження теплового потоку. Встановлено фон та виявлено аномалії, які проінтерпретовано. Побудовано теплову модель кори та верхніх шарів мантії. Цю модель було порівняно із існуючими даними сейсмології, гравіметрії, магнітометрії, гідрогеохімії, ізотопії гелію та новітніх і сучасних рухів поверхні Землі. Розглянуто історію глибинних процесів та теплового поля регіону та проведено її зіставлення з реальними геологічними подіями, що зафіксовано в будові регіону. Зведено дані із стратиграфії, тектоніки, результати, отримані за допомогою петрографічних, мінералогічних та геохімічних методів. На підставі розгляду мінералогічного складу мантійних ксенолітів та геохімічного складу магматичних утворень доведено специфічність складу мантії напередодні герцинської активізації та виказано гіпотезу впливу складу мантії на можливість та протікання процесів активізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Юришинець В.І. 
Двостулкові молюски та їх ендобіонти як компонент гідропаразитарних систем: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / В.І. Юришинець ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню прісноводних двостулкових молюсків та їх ендобіонтів, як єдиної симбіоценотичної системи. У роботі проведено ценотичний та популяційний аналіз двостулкових молюсків, досліджено видовий склад та дано ценотичну характеристику популяцій їх ендобіонтів. З'ясовано, як ценотичні та популяційні характеристики двостулкових молюсків впливають на видовий склад та ценотичні характеристики популяцій ендобіонтів. Досліджено склад та динаміку симбіоценозу "двостулкові молюски - ендобіонти" у перифітоні та бентосі, в умовах річкової екосистеми (гирло р.Десна ) та водосховища (верхня ділянка Канівського водосховища р.Дніпро). На основі проведеного аналізу та даних літератури дано загальну характеристику дослідженій симбіоценотичній системі. Вперше у гідробіологічних дослідженнях розраховано потік енергії, що проходить через симбіотичну систему "молюски IDreissena polymorphaD - інфузорії IConchophthirus acuminatusD".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е621.166,022

Рубрики:

      
6.

Жук В.М. 
Регулювання витрати рідини в трубопроводах введенням у потік гідродинамічно активних додатків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16. / В.М. Жук ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено і науково обгрунтовано методики регулювання витрати рідини в трубопроводах за допомогою гідродинамічно-активних додатків (ГДАД) з використанням ефекту Томса. Розглянуто три завдання регулювання: стабілізацію витрати рідини у трубопроводі при змінному перепаді тиску на його кінцях, перерозподіл витрати рідини між декількома трубопроводами, зменшення ступеня нерівномірності роздачі рідини у трубопроводах із відбором за шляхом. Експериментально доведено, що у сильно розведених полімерних розчинах із масовими концентраціями до 10...50 ppm зменшення коефіцієнту гідравлічного тертя обумовлено збільшенням концентрації за лінійним законом, а значення гідродинамічної ефективності обернено пропорційно до діаметра труби у степені, що майже дорівнює одиниці. Досліджено діапазон економічно доцільного використання ГДАД з метою зменшення втрат енергії за довжиною труб. Розроблено та запатентовано спосіб регулювання витрати рідини у трубопроводі введенням у потік ГДАД та відповідного регулятора витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123.012
Шифр НБУВ: РА307841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Матиящук А.М. 
Інтенсифікація процесів очищення дифузійного соку цукрового виробництва із застосуванням кавітації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.М. Матиящук ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання кавітаційних ефектів для інтенсифікації процесів очищення дифузійного соку на основі доповнення теоретичних уявлень та проведення експериментальних досліджень за лабораторних та промислових умов. Запропоновано математичні моделі створення поля кавітаційних бульбашок під час гідрадинамічної кавітації та динаміки парової бульбашки в потоці недогрітої рідини. Науково обгрунтовано використання кавітаційних ефектів під час вдування водяної пари в потік дифузійного соку для інтенсифікації процесів його очищення. Встановлено аналогічність впливу ефектів гідродинамічної та пароконденсаційної кавітації на технологічні характеристики соків цукрового виробництва. Розроблено способи очищення дифузійного соку, що базуються на його одночасному кавітаційному і хімічному обробленні та пароконденсаційній кавітаційній активації водно-вапняної суспензії. Запропоновано конструкцію відстійника для розділення суспензії на стадії очищення дифузійного соку. Наведено дані про ефективність розробок та їх впровадження в цукрову промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4
Шифр НБУВ: РА310396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Кондрат О.Р. 
Підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / О.Р. Кондрат ; Відкрите АТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2000. — 25 с. — укp.

Вдосконалено технології та технічні пристрої для підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів. Розроблено технології витіснення сконденсованих вуглеводнів з необводнених і обводнених газоконденсатних покладів із використанням запропонованих композицій робочих агентів. Створено методологічні основи оптимізації процесу періодичної експлуатації свердловин на водоплаваючих газових покладах з метою максимізації поточних відборів газу. Запропоновано установку й аналітичні залежності для оцінки спільного впливу тиску та температури на піноутворювальну здатність розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено підвищення продуктивності обводнених газових і газокондесатних свердловин завдяки застосуванню пінотвірних ПАР і нових видів диспергаторів. Апробовано технології збільшення приймальності нагнітальних свердловин, які базуються на застосуванні нових пристроїв для акустичного впливу на газорідинний потік у стовбурі свердловин і привибійну зону пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362.2
Шифр НБУВ: РА312277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Скляров В.П. 
Вплив електризації вологої пари на процеси конденсації в теплоенергетичних установках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Скляров ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто причини появи та механізми утворення зарядів у вологому паровому потоці та їх вплив на процеси конденсації у парових турбінах. Запропоновано методику та конструкції електричних зондів для вимірювання густини зарядів у рухомому вологому паровому потоці. Розглянуто методи та засоби керування густиною зарядів у вологому потоці. Наведено конструкції пристроїв, які дозволяють за рахунок електричного впливу на вологий паровий потік керувати процесами конденсації. Показано, що нейтралізація парового потоку за останнім ступенем турбіни знижує коефіцієнт повних втрат у вихлопному тракті на 10 - 12 % від вихідного значення, а додаткова електризація пари в зоні конденсатора збільшує вологість більше, ніж на 1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-01
Шифр НБУВ: РА316818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Герасимчук І.В. 
Локалізація нелінійних хвиль у дефектних, шаруватих і модульованих системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.В. Герасимчук ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено характер локалізації нелінійних стаціонарних хвиль, що розповсюджуються в ангармонійному середовищі вздовж ідентичних площинно-паралельних шарів. Результати, отримані шляхом мікроскопічного дослідження, дозволяють детально описувати нелінійну динаміку шаруватих і модульованих середовищ у межах дискретних моделей нелінійної механіки. Вивчено локалізацію хвильового потоку поблизу одного, двох і нескінченної періодичної системи паралельних хвилеводів. За наявності одного хвилеводу досліджено можливість локалізації нелінійної хвилі за довільних співвідношень параметрів нелінійності середовища та характеристик площинного дефекту, проаналізовано стійкість усіх можливих локалізованих станів. Доведено, що в системі двох тонких дефектних шарів у випадку перевищення енергетичного порогу виникає неоднорідний режим, за якого хвильовий потік розповсюджується вздовж одного з площинних шарів. Теоретично описано явище просторової "суперлокалізації" хвильового потоку в періодичних модульованих системах перпендикулярно до напрямку його розповсюдження. Порівняно результати теоретичних розрахунків з числовими й експериментальними даними. У рамках самомодульованої системи досліджено гратку кінків, що описує несумірну структуру атомного ланцюжка на поверхні кристала. Знайдено аналітичний розв'язок для солітону, який рухається в такій періодичній структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.2 + З845.7
Шифр НБУВ: РА312969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
11.

Романкевич В.О. 
Методи та засоби ефективного визначення параметрів відмовостійких багатопроцесорних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.О. Романкевич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та наведено засоби, що дозволяють більш ефективно визначати параметри відмовостійких багатопроцесорних систем. Запропоновано нові методи організації діагностичного експерименту в самодіагностовних багатопроцесорних системах, що дозволяють визначити та мінімізувати кількість елементарних перевірок та тактів експерименту, націленого на визначення стану всіх процесорів системи. Запропоновано нову модель поведінки відмовостійкої багатопроцесорної системи у потоці відмов, розроблено методи її трансформації залежно від зміни ступеня відмовостійкості системи. Основою системи є граф, ребра якого позначаються булевими функціями. Аргументами цих функцій є стан процесорів системи, а наявність кожного ребра визначається показниками його функції. Запропонована структура спеціалізованої комп'ютерної системи, керований генератор псевдовипадкових векторів, який імітує потік відмов, та організація експерименту із запропонованими моделями, що разом дозволяє визначити різні параметри відмовостійких багатопроцесорних систем доступними обчислювальними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.221-021
Шифр НБУВ: РА313935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кут С.М. 
Своєрідність художнього мислення Тараса Мельничука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Кут ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано художнє мислення Тараса Мельничука - оригінальної постаті в українській духовно-творчій свідомості, поета, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка (1992р.). Застосовано визначальний щодо міфологічного коду структурно-семіотичний підхід. Зроблено висновок про те, що смислову основу художнього світу поета становить архетипний образ Великої Матері. В інтерпретаціях, які моделюють сприйняття структури текстів, вона зображується як стихійна сила, яка є символом сексуальної респектабельності та втілює нагромадження сильної енергії, що обернулась на непослідовний художньо-творчий потік. Текстово він виражений через символічну сутність форм та образів. Їх динаміка поширення виявляє контекст спорідненості із життєвим досвідом поета, психічним корелятом якого є віддалення у часо-просторі. З погляду художньої рецепції це означає нетривкість автора у полі тексту, який увесь час піддається безперервній плинності подій: відкритій системі історії (К. Леві-Строс). У текстах виділено символи в їх глибокій спорідненості на рівні просторово-часової реальності. Структурно визначальний символ роса доповнюється іншими компонентами, головним серед яких є категорія нетривкост. Символічні значення розглянуто також у системі романтичного мислення, що стосується онтології "національного романтизму", передусім акту творення його мовних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Мельничук Т.33
Шифр НБУВ: РА314485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Задорожний В.Ф. 
Проблема Ляпунова в задачах синтезу нелінійних систем управління: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.Ф. Задорожний ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Наведено функціонали спеціального вигляду на розв'язках динамічної системи в області асимптотичної стійкості, що дозволяють звести рівняння у частинних похідних першого порядку до рівнянь Фредгольма другого роду. Доведено, що функція Ляпунова - Зубова породжує ядерний оператор. На підставі рівнянь Фредгольма розроблено алгоритми оптимального синтезу компактних динамічних систем керування, які опираються на L-проблему моментів. Досліджено інтенсивний потік заряджених частинок у наближені самоузгодженого рівняння Власова. Встановлено, що параметрами керування є електричні та магнітні поля. Розглянуто алгоритми побудови полів, які прискорюють та фокусують потік. Наведено умови зародження детермінованого хаосу в потоці частинок у термінах властивостей неморсівських точок. Розроблено алгоритм виводу потоку іонів на рівнозважену брілюенівську орбіту за допомогою побудованого магнітного поля з криволінійними еквіпотенціалями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-01 +
Шифр НБУВ: РА321937

Рубрики:

      
14.

Смоктій К.В. 
Моделювання потоків платежів підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.В. Смоктій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено та класифіковано динамічні та статичні аспекти потоків платежів підприємства. Формалізовано взаємозв'язок між категоріями "потік платежів" і "множина договорів", що дає змогу інтерпретувати категорію "заборгованість". Запропоновано механізм трансформації різних видів потоків платежів, а також концепцію організації системи управління потоком платежів, що грунтується на оперативному аналізі та контролі планового та прогнозного потоків платежів службою контролінгу підприємства. Наведено моделі планового, прогнозного та фактичного потоків платежів, що використовуються для розробки рекомендації з прийняття управлінських рішень. Розроблено модель механізму управління від'ємним оперативним потоком платежів, оплата яких забезпечує підприємству максимальний ефект за умов обмеженого грошового ресурсу, а також модель побудови інтегрованих програмних комплексів, що використовує ідеї реінжинірингу та сучасних інформаційних технологій, модель забезпечує функціонування програмного комплексу із заданою швидкодією та вірогідністю. Запропоновано структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень у системі управління потоками платежів підприємства, в основі якої є інтегрована інформаційна розподілена база даних. Обгрунтовано необхідність синтезу віртуального утворення підприємства для віддалених підрозділів і зовнішніх клієнтів для одержання оперативного доступу до релевантної інформації для прийняття ефективних управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 в611
Шифр НБУВ: РА321682

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голубенко Г.О. 
Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.О. Голубенко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено особливості інвестування інновацій (ІІ) та фактори, що обумовлюють вибір потенційних інвесторів та джерел ІІ. Проаналізовано державні й недержавні джерела інвестиційної підтримки інноваційної діяльності підприємств (ІДП). Наголошено на необхідності розвитку специфічної форми ІД - венчурного бізнесу. Розроблено методику аналізу спроможності, можливості й готовності підприємства до інноваційного розвитку, що дозволяє визначити рівень інвестиційної привабливості підприємства, що реалізує іновації. Запропоновано послідовність формування та вибору інноваційно-інвестиційної стратегії підприємства(ІІСП). Удосконалено методику оцінки інвестицій в ІДП на підставі визначення показників, що впливають на грошовий потік від інвестицій в інновації та спрогнозовано відхилення цих показників від планової величини. Запропоновано послідовність формування та вибору ІІСП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-56 +
Шифр НБУВ: РА321275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сидоренко А.І. 
Формування документного масиву для публічних бібліотек мовами національних меншин: етнорегіональний аспект: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / А.І. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Узагальнено результати соціологічних досліджень щодо місця публічної бібліотеки у системі соціальних комунікацій та з'ясовано тенденції її якісноії еволюції. Визначено специфіку інформаційних потреб національних меншин Півдня України, обумовлену місцем та часом їх проживання, асиміляційними процесами, ступенем інституалізації, рівнем національної самосвідомості. Встановлено, що ступінь задоволення інформаційних потреб національних меншин залежить від рівня розвитку документного потоку України. Вперше проаналізовано документний потік мовами національних меншин та виділений на його основі документний масив із застосуванням галузевої, типологічної та видової ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.170.4(4УКР)511 +
Шифр НБУВ: РА322503

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Тутко Т.Ф. 
Аналітичне дослідження термогазодинамічних процесів у газопроводах і їх взаємодія з довкіллям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Т.Ф. Тутко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено, що побудовані математичні моделі враховують усі види термогазодинамічних втрат енергії, у тому числі і потік теплообміну між газопроводами та грунтом. Показано, що для короткочасних динамічних процесів у газопроводах температура точок грунту є незмінною, оскільки температура грунту під впливом теплової дії газопроводів змінюється відносно повільно. Розглянуто температурне поле у грунті навколо двох паралельних газопроводів та запропоновано засоби визначення теплового потоку між газопроводом та грунтом. Виявлено, що на температурне поле навколо газопроводу та на тепловий потік від газопроводу суттєво впливає природне температурне поле грунту, яке розглядається як функція глибини його точок і часу. Визначено тиск, температуру і масову швидкість газу під час пуску газопроводу та у разі зупинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-01 +
Шифр НБУВ: РА322301

Рубрики:

      
18.

Орел В.І. 
Вплив додатків поліакриламіду на втрати напору в раптових звуженнях і розширеннях труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.І. Орел ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано систематичні експериментальні дані для турбулентних течій води з додатками поліакриламіду в трубопроводах з раптовими звуженнями та розширеннями потоку. Одержано залежності для обчислення втрат напору в раптових звуженнях і розширеннях труб, який базується на тому, що в тих місцевих опорах, де переважають втрати на тертя, додатки понижують гідродинамічний опір, а в разі домінування опору форми - збільшують його. Запропоновано та обгрунтовано метод перерозподілу витрат рідини між декількома трубопроводами введенням у потік гідродинамічно активних додатків. Удосконалено відомий спосіб обчислення втрат енергії в прямій циліндричній трубі за питомою потужністю, що витрачається на подолання опору потоку та розповсюджено його на раптове розширення труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.014 +
Шифр НБУВ: РА325079

      
19.

Криворучко О.В. 
Інтегровані системи розрахунку та оптимізації техніко-економічних показників підприємств цукрової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Криворучко ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Одержано комплекс аналітичних моделей для розв'язування задач оптимізації підсистем технологічного комплексу цукрового виробництва та координації їх роботи. Розроблено оригінальні алгоритми декомпозиції задач керування підсистемами технологічних комплексів по "вертикалі" (ієрархічні рівні) та "горизантальні" (технологічний потік), а також алгоритм формування структури системи керування. Наведено дорівневу систему оптимального керування технологічним комплексом цукрового заводу. Вперше запропоновано структуру комп'ютерно-інтегрованого керування технологічним комплексом цукрового заводу на базі мікропроцесорних контролерів та ПЕОМ об'єднаних у локальні інформаційно-обчислювальні мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-21 +
Шифр НБУВ: РА322750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Розумнюк Н.В. 
В'язка взаємодія вихорових структур зі зсувною течією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Н.В. Розумнюк ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємодію межового шару на твердій поверхні з крупномасштабними вихоровими збуреннями в потоці в'язкої рідини на підставі числового розв'язку нестаціонарних рівнянь Нав'є - Стокса в змінних завихреність - функція течії. Розглянуто процес спотворення форми вихору Ламба та його руйнування у разі взаємодії з гострою кромкою пластини, залежність інтенсивності взаємодії від початкових параметрів вихору та його положення відносно пластини. Показано вплив проходження вихору або пари вихорів на межовий шар на її різних боках. Досліджено параметри обтікання пластини за умов відсмоктування рідини через відвідний канал, розташований під різними кутами до поверхні. Показано існування безвідривного обтікання у каналі та у зовнішньому потоці залежно від кута нахилу каналу, інтенсивності відсмоктування та числа Рейнольдса. Вивчено структуру потоку у разі обтікання поверхні зі значною геометричною неоднорідністю у вигляді однієї або декількох виїмок різної форми та розміру. Проаналізовано характерні особливості течії всередині виїмок та її вплив на основний потік. Показано існування стаціонарного та квазіперіодичного режимів обтікання. Виявлено типові частотні характеристики коливань потоку в режимі зсувного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА327190

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського