Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ППЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Горяшко В.О. 
Динаміка електронів і підсилення в планарному мазері на вільних електронах в режимі магнітостатичного резонансу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.О. Горяшко ; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично досліджено режим підсилення монохроматичного сигналу у гібридному планарному мазері на вільних електронах (МВЕ) за умов, близьких до магнітостатичного резонансу. Запропоновано теоретичну модель МВЕ, яка враховує потенційну та вихрову частину поля просторового заряду (ППЗ). Аналітично одрано траєкторії та нормальні частоти руху електрона в магнітостатичному полі накачки з таким ступенем точності, що дозволяє дослідити перекачування кінетичної енергії руху електрона з поздовжнього степеня вільності у поперечно-коливальні степені вільності в околі магнітостатичного резонансу. Аналітично одержано умову стохастизації руху електрона в полі накачки. Одержано дисперсійні рівняння МВЕ для ондуляторного та гібридного синхронізмів з урахуванням нормальних ондуляторної та циклотронної частот. Установлено, що в області регуляторних траєкторій лінійний коефіцієнт підсилення досягає максимального значення в околі магнітостатичного резонансу й у випадку ондуляторного синхронізму слабо залежить від амплітуди поля ондулятора та довжини підсилювальної хвилі, що дозволяє здійснювати перестройку за частотою. З'ясовано, що у випадку гібридного синхронізму максимум взаємодії досягається у максимумі градієнта хвилі, що практично дозволяє використовувати два електронних пучки для підвищення коефіцієнта корисної дії. Установлено, що вихрове ППЗ послаблює дефокусувальний вплив потенційного ППЗ на групування електронного пучка. З'ясовано, що ППЗ слабко впливає на ефективність підсилення, якщо параметри взаємодії електронного пучка з високочастотнии полем відповідають режиму роботи МВЕ поблизу магнітостатичного резонансу, але ППЗ сильно зменшує ефективність за режиму роботи вдалині від магнітостатичного резонансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-530.1
Шифр НБУВ: РА361766

Рубрики:

      
2.

Олійник Г.Ю. 
Економічний механізм структурної перебудови підприємств промислового залізничного транспорту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Г.Ю. Олійник ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "передкорпоратизаційна підготовка", обгрунтовано об'єктивну необхідність введення його в теорію та практику роботи транспорту. Визначено, що передкорпоратизаційна підготовка - це комплекс організаційних, фінансових економічних і технічних заходів, що необхідно проводити до прийняття рішення про корпоратизацію підприємства з метою створення сприятливих умов для реформування форм власності, адаптації їх до ринкових умов та підприємницької діяльності. Базуючись на комплексному підході, обгрунтовано шляхи структурної перебудови підприємств промислового залізничного транспорту (ППЗТ). Проаналізовано економічну суть процесу демонополізації ринку підприємств промислового залізничного транспорту та визначено сценарії його здійснення. Доведено доцільність введення нового Закону "Про особливості приватизації підприємств залізничного транспорту", визначено основні етапи та особливості цього процесу відповідно до рівня економічного розвитку країни. Розроблено рекомендації щодо побудови моделі організаційної структури ППЗТ з використанням відносного показника зміни коефіцієнтів ефективності витрат для економічної оцінки їх структурної перебудови. Обгрунтовано стратегію трансформації ППЗТ на базі впровадження економічного механізму його структурної перебудови з метою підвищення економічної ефективності діяльності цієї сфери господарювання. Удосконалено методологічні підходи до організації управління ППЗТ, функції управління діяльності у цій сфері виробництва. Розвинуто підходи щодо адаптації організаційної структури підприємств промислового транспорту до зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.530-31 +
Шифр НБУВ: РА336550

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Панасенко С.І. 
Закриті пошкодження підшлункової залози як компонент поєднаної абдоміно-торакальної травми (діагностична та хірургічна тактика в гострому періоді травматичної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.І. Панасенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективості процесу хірургічного лікування постраждалих з пошкодженням підшлункової залози (ППЗ) за поєднаної абдоміноторакальної травми (ПАТТ). Проведено аналіз лікування даних пацієнтів, патогістологічні дослідження підшлункової залози та анкетування хворих, які раніше перенесли ППЗ. Науково обгрунтовано необхідність проведення оцінки тяжкості травми та комплексного прогнозування перебігу гострого періоду травматичної хвороби, що дозволяє знизити летальність, зменшити частоту виникнення травматичного панкреатиту та скоротити терміни стаціонарного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.6 +
Шифр НБУВ: РА331277

Рубрики:

      
4.

Буткевич О.Ф. 
Інтелектуалізація систем диспетчерського управління територіально-розподіленими електроенергетичними об'єктами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.02 / О.Ф. Буткевич ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розроблено методологічні засади та створено засоби інтелектуалізації систем диспетчерського управління (ДУ) територіально-розподіленими електроенергетичними об'єктами (ТРЕЕО) з метою підвищення ефективності оперативно-технологічного управління електроенергетичним виробництвом. Розвинуто теорію, визначено основні принципи, розроблено та практично реалізовано моделі, методи, алгоритми та засоби побудови зазначених систем. Висвітлено проблему інтелектуалізації систем ДУ ТРЕЕО в аспекті інформатизації електроенергетики, а саме: забезпечення спостережуваності ТРЕЕО шляхом інформатизації електроенергетики "знизу" та створення необхідного інформаційного середовища розв'язання задач ДУ ТРЕЕО; визначено шляхи автоматизація побудови та забезпечення обчислювальної ефективності систем прикладного програмного забезпечення (ППЗ) розв'язання задач ДУ ТРЕЕО, здатних адаптувати існуючі та використовувати нові моделі без суттєвих витрат (матеріальних та часу), які традиційно зумовлюють модернізацію або розробку нового ППЗ; створення засобів розв'язання задач ДУ ТРЕЕО, які не мають детермінованих алгоритмів розв'язання, що перш за все стосується найбільш актуальних для ДУ ТРЕЕО задач, обумовлених виникненням і розвитком аварій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-615-5-05
Шифр НБУВ: РА314913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кхалфауі Неджіб 
Методи синтезу швидкодіючих схем мікропрограмних автоматів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Кхалфауі Неджіб ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано нові структури композиційних мікропрограмних пристроїв керування без поділу кодів. Показано, що для оптимізації швидкодії у їх схемах може бути використаний метод кешування сигналів. Даний метод застосовано для зниження середнього часу доступу до блоків структур пристроїв керування, реалізованим у базисі ПЗП або ППЗП. Розроблено нові структури композиційних мікропрограмних пристроїв керування без поділу кодів з кешуванням сигналів, що мають більш високу швидкодію у порівнянні з відомими структурами. Запропоновано метод визначення середньої тривалості такту роботи розроблених структур без поділу кодів з кешуванням, застосування якого дозволяє виконати аналіз структур пристроїв керування з довільним розміщенням декількох модулів кеш-пам'яті. Розроблено програмні моделі запропонованих структур, де використані як засоби моделювання мова опису апаратури VHDL та мова програмування C++. Досліджено розроблені структури з метою визначення області їх ефективного застосування. Вивчено ефективність структур з використанням часових характеристик блоків, а також значення ймовірностей кеш-влучень. З'ясовано, що запропоновані структури композиційних мікропрограмних пристроїв керування без поділу кодів з кешуванням сигналів у аспекті швидкодії у середньому в 2,5 раза ефективніші у порівнянні з аналогічними структурами-прототипами без кеш-пам'яті. Одержано залежності апаратурних витрат у модулі кеш-пам'яті від параметрів модуля. Дані залежності описані аналітичними виразами, які можуть бути використані проектувальниками апаратури для оцінювання можливостей використання розроблених структур з кеш-пам'яттю під час проектування обчислювальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-02 + З972-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА360766

Рубрики:

      
6.

Холмська Г. Д. 
Методика проектування програмно-педагогічних засобів з матеріалознавчих дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г. Д. Холмська ; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто методичні основи проектування програмно-педагогічних засобів (ППЗ) з матеріалознавчих дисциплін, які забезпечують ефективну інтеграцію комп'ютерних програм навчального призначення з матеріалознавства у цілісний навчально-методичний комплекс інженерної підготовки. Обгрунтовано поліструктурну модель ППЗ, яка базується на взаємозв'язку інтелектуально-логічного та змістовно-інтегративного компонентів, що ефективно впливають на формування професійних якостей інженерів. Відзначено, що особливе місце серед ППЗ належить мультимедійним електронним підручникам і посібникам, в яких поєднуються різноманітні комплексні форми подання й опрацювання навчального матеріалу: відео-, аудіо-, комп'ютерні, телекомунікаційні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-366 +
Шифр НБУВ: РА380756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
7.

Котенко М.О. 
Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / М.О. Котенко ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Базуючись на новому підході до реалізації методу стратифікації, створено ефективний аналітично-числовий алгоритм розв'язання точних хвилевих рівнянь для аналізу електродинамічних характеристик одномодових оптичних хвилеводів. Запропонований алгоритм порівняно з існуючими алгоритмами, визначено, що він має більш високу точність розрахунку і є ефективнішим за умов його реалізації. Установлено, що в методі стратифікації спосіб апроксимації профілю показника заломлення (ППЗ) впливає на точність розрахунку значно більшою мірою, ніж вибір кількості шарів апроксимуючої моделі. Здійснено оцінку точності методу стратифікації для розрахунку дисперсійних характеристик оптичного хвилеводу з градієнтним ППЗ, яка передбачає знаходження дисперсійних характеристик багатошарової моделі оптичного хвилеводу за "вписаної" та "описаної" апроксимації його ППЗ. Виявлено зсув частоти відсікання основної моди в область додатних значень для одномодових волоконних світловодів зі складним ППЗ у разі від'ємного об'єму профілю. Одержано умову рівномірної компенсації дисперсії у широкій смузі частот, яку подано у наочній геометричній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042 +
Шифр НБУВ: РА338187

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Панкратов В.І. 
Організація та управління системою промислового залізничного транспорту на основі принципів логістики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / В.І. Панкратов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено формування, ефективну організацію та управління системою промислового залізничного транспорту на підставі принципів логістики за умов формування єдиної технології та єдиного інформаційного середовища АВТ "Київ-Дніпровське МППЗТ". Проаналізовано досвід і тенденції розвитку за умов організації роботи промислового залізничного транспорту. Досліджено технологічні показники, які найбільш суттєво впливають на технологію функціонування підприємств промислового залізничного транспорту. Формалізовано процес динамічного перерозподілу локомотивів за рахунок обгрунтованого територіального розташування баз резерву маневрових локомотивів ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ". Запропоновано сформувати модульну логістичну систему даного ВАТ на базі комплексу моделей автоматичного програмування під час організації перевезень за різними, найбільш характерними технологічнимии схемами. Для підвищення ефективності управління системою ППЗТ розроблено комплекс задач і структуру корпоративної інформаційно-керувальної системи для реалізації процесу управління за рівнями ієрархії ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ". Оцінено ефективність впровадження логістичної технології функціонування промислового залізничного транспорту за умов даного ВАТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О299.802 +
Шифр НБУВ: РА364137

Рубрики:

      
9.

Лупан І.В. 
Підвищення рівня теоретичних знань старшокласників на основі комп'ютерно-орієнтованої системи навчання алгебри і початків аналізу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Лупан ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено окремі компоненти комп'ютерно-орієнтованої методичної системи навчання алгебри та початків аналізу. Запропоновано систему комп'ютерних лабораторних робіт з алгебри та початків аналізу. Визначено принципи відбору прикладних програмних засобів для навчання алгебри та початків аналізу. Обгрунтовано вибір для експериментальної методики ППЗ GRAN1 та DERIVE. Розроблено методику організації та проведення лабораторних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В15р(4УКР)21-366 + В161р(4УКР)21-366
Шифр НБУВ: РА317467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Івасюк Г.П. 
Початкові задачі для параболічних систем Солонникова-Ейдельмана: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Г.П. Івасюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 18 с. — укp.

Означено новий клас параболічних систем, клас параболічних систем Солонникова - Ейдельмана, який узагальнює відомі класи систем, параболічних за І.Г.Петровським, С.Д.Ейдельманом і В.О.Солонниковим. Для цього класу систем описано постановку початкових задач - параболічних початкових задач Солонникова - Ейдельмана (ППЗСЕ). Для модельних ППЗСЕ визначено структуру фундаментальної матриці розв'язків, одержано її оцінки, доведено теорему про коректну розв'язність у просторах Гельдера необмежено зростаючих зі зростанням просторових змінних функцій. Виведено точні оцінки норм розв'язків через відповідні норми правих частин системи і початкових умов. Для загальних ППЗСЕ доведено теорему про коректну розв'язність у просторах Гельдера зростаючих функцій, аналогічну до відповідної теореми для модельного випадку. Доведено необхідність умови параболічності системи для правильності апріорних оцінок у просторах Гельдера розв'язків загальних ППЗСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.63 +
Шифр НБУВ: РА355003

Рубрики:

      
11.

Крамаренко Т.Г. 
Формування особистісних якостей школяра у процесі комп'ютерно-орієнтованого навчання математики: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Г. Крамаренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано цілісний комп'ютерно-орієнтований підхід щодо вивчення шкільного курсу математики, спрямований на розвиток особистісних якостей учня (організаційних, пізнавальних, креативних), уточнено критерії та рівні їх сформованості. Визначено зміст навчального матеріалу з математики, розроблено спеціальні завдання, педагогічні програмні засоби (ППЗ), комп'ютерно-орієнтовані методи та форми навчання. Обгрунтовано принципи побудови задач, виконання яких сприяє розвитку творчих здібностей учнів. Наведено методичні рекомендації щодо використання ППЗ GRAN1, GRAN-2D, GRAN-3D, DG у навчальному процесі. Проаналізовано результати педагогічного есперименту та підтверджено ефективність розроблених компонентів комп'ютерно-орієнтованої методичної системи навчання математики у процесі формування особистісних якостей школяра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-353 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА355423

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського